دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

 3974…0917: چرا پول سهام عدالت را واریز نمی‌کنند؟ آیا دلیل خاصی دارد ؟ من زیرنظر بهزیستی هستم حقوق کمی دارم و همه امیدم به سهام عدالت بود که هرچه به بانک و کارگزاری مربوط مراجعه می‌کنم کسی جوابم را نمی‌دهد.

  8284…0918: دو هفته است که سهام فروخته ام اما پولی برایم واریز نمی‌شود. کاش یکی بگوید دقیقا در بورس چه می‌گذرد که همه ناراضی‌اند.

  5879…0913: اصلا نمی‌توانم باور کنم چرا بانک‌ها پول فروش سهام عدالت بعضی‌ها را نمی‌دهند.

  4428…0917: چرا صندوق‌های سرمایه‌گذاری به بهانه‌های غیرمعقول از پرداخت پول سهامداران سر باز می‌زنند؟ من به‌واسطه صندوق زرین پارسیان در بورس سرمایه‌گذاری کردم و با توجه به روند رو به کاهش قیمت واحد‌های سرمایه‌گذاری خواستار ابطال واحدهای خود شدم ولی این صندوق به بهانه‌های مختلف از پرداخت NAV ابطال سر باز می‌زند.لطفا فریادرس سهامداران باشید.

  0928…0915: به نظرم مشکل اصلی بورس در شرایط فعلی سایه سنگین و وحشتناک سهام عدالت است.از وقتی سهام عدالت در بازار عرضه شد بازار با مشکلات زیادی مواجه شد و نه مردم به پول شان رسیدند و نه بازار رشد کرد.

  2262…0933: باید ساختار بازار عوض شود من این را زمانی که شاخص زیر یک میلیون واحد بود به آقای قالیباف در نمایشگاه بورس گفتم. صف خرید وصف فروش رانتی بزرگ در دست بزرگان است. بورس ما زمانی بورس خواهد بود که بازار دوطرفه باشد و بازار تحلیل‌پذیر و سود‌آور برای کسانی خواهد بود که دانش این بازار را داشته باشند.

  5842…0916: یکی در مورد سهام و بورس به ما اطلاعات بدهد. سهامداران «غشهداب» سرمایه شان نابود شده. ما که تجربه سهامداری نداشتیم بسیاری از مسوولان از صدا و سیما مردم را برای سرمایه‌گذاری در بورس تشویق کردند ماهم پس انداز و سرمایه مان را وارد بازار کردیم اما الان معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار سهامداران است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان از جمله صندوق های سهامی و از نوع “سرمایه باز” است.

در حال حاضر 32 درصد از سرمایه گذاران صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان را افراد حقیقی تشکیل می دهند. تعداد این افراد 1040 نفر است. 7 حقوقی نیز 68 درصد دیگر سرمایه گذاران را تشکیل می دهند.

1965 روز از تاسیس صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان در بازار سرمایه کشور می گذرد و خالص ارزش دارایی های صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان طبق آخرین گزارش صندوق حدود 190 میلیارد تومان است.

بازدهی دوره‌ای صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

دورهبازدهی
هفته گذشته5.62 %
ماه گذشته20.44 %
سه ماه گذشته51.45 %
شش‌ماه گذشته70.47 %
سال گذشته191.12 %
از آغاز فعالیت%670.46

تاریخ بروز رسانی: 1398/12/11

اهمیت بررسی پرتفوی صندوق سرمایه گذاری

بررسی پنج سهم برتر موجود در پرتفوی صندوق ها به چند دلیل حائز اهمیت است. اول آنکه بیشترین وزن را در پرتفوی صندوق تشکیل می‌دهد و بیشترین تاثیر در میزان بازدهی‌ها را دارد. دلیل دیگر آن است که صندوق‌ها با بهره گیری از ابزارهای مختلف و پیچیده سعی می‌کنند بهینه‌ترین سهام را از نظر رشد و بازدهی شناسایی کنند بنابراین پنج سهمی که بیشترین درصدها را به خود اختصاص داده است می‌تواند نشان دهنده نوع مدیریت و مهارت کارشناسان آن صندوق باشد.

اطلاعاتی که سیگنال مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است بر اساس آخرین صورت های مالی منتشره از سایت اختصاصی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان استخراج شده است.

اهمیت بررسی پرتفوی صندوق سرمایه گذاری

مطابق جدول بالا مشاهده می شود که صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان همواره علاقه داشته است 30 تا 40 درصد از دارایی های تحت مدیریت خود را در پنج سهم برتر قرار دهد تا از پتانسیل سود بالای آنها استفاده کند.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

ترکیب دارایی در صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان نشان می دهد، 95.8% از دارایی ها در سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس سرمایه گذاری کرده است. سپرده های بانکی 2.4% و سایر دارایی ها 1.8% از پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان را تشکیل می دهد.

قیمت صدور واحدهای صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

قیمت هر واحد سرمایه گذاری در اسفند سال گذشته 240 هزار تومان بود که  با رشد بیش از 200 درصدی تا اسفند امسال به بالای 740 هزار تومان رسیده است.

قیمت صدور واحدهای صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

5 سهم با بیشترین وزن در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند. از این رو با بررسی پنج سهم برتر صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان در ادامه همراه ما باشید.

صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان
نوع صندوق : سهامی
دارایی خالص در آخرین گزارش صندوق : 1,897,060,396,788 ریال
بازدهی نقطه به نقطه یکساله :  191.12%
مدیر صندوق : تامين سرمايه لوتوس پارسيان
ردیفنام نمادنام شرکت درصد از کل پرتفوی
1کگلگل گهر%9.38
2رمپناگروه مپنا%8.87
3کاوهفولاد کاوه%8.71
4وغدیرسرمایه گذاری غدیر%8.11
5رنیکجنرال مکانیک%7.37

در ادامه به بررسی و تحلیل تکنیکال سهام برتر موجود در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان می پردازیم.


کگل


شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از جمله شرکت های قدیمی در صنعت استخراج کانی های فلزی است و در بازار اول بورس تهران قرار دارد. بازدهی سهم کگل از ابتدای سال 98 و در حالی که شاخص کل بورس بیش از 200 درصد رشد داشته است تنها 80 درصد بوده است. از این نظر شاید بتوان گفت این سهم هنوز جای رشد داشته باشد.

در تحلیل تکنیکال سهم کگل برای ترسیم خطوط حمایت و مقاومت از ابزار فیبوناچی اکستنشن استفاده کرده ایم. قیمت هم اکنون با مقاومت سر و کار دارد و در صورتی که بتواند از آن عبور کند هدف های 1200 و 1500 تومان را در دسترس خود خواهد داشت. با توجه به روند صعودی غالب بر سهم انتظار داریم در صورتی که حمایت سهم در محدوده 850 تومان حفظ شود، سناریوی صعودی محتمل تر باشد.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان - کگل
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

رمپنا


گروه مپنا از شرکت هایی ست که در زمینه ساخت تجهیزات نیروگاهی فعال است. نماد رمپنا در بازار اول بورس معامله می شود. در تصویر زیر مشاهده می شود که روند سهم در کانال صعودی شتاب گرفته است.

با توجه به حمایت ها و مقاومت های رسم شده در صورتی که سهم بتواند مقاومت 1560 تومان را پشت سر بگذارد اهداف 2000 و 3000 تومان را در پیش خواهد داشت. همچنین تا زمانی که حمایت سهم در محدوده 1100-1150 تومان حفظ شود، دیدگاه کلی بر روند سهم صعودی خواهد ماند. در صورتی که این حمایت هم شکسته شود، محدوده 1500 تومان می تواند از ریزش بیشتر سهم جلوگیری کند.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان - رمپنا
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

کاوه


شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از سال 96 وارد بازار دوم بورس شده است و در گروه فلزات اساسی فعالیت می کند. روند صعودی سهم طبق نمودار زیر مشهود است. اخیرا قیمت با برخورد به سقف کانال واکنش نشان داده است. اندیکاتور نیز در محدوده اشباع خرید قرار گرفته است و قدرت عرضه کنندگان را نشان می دهد.

در صورتی که سناریوی نزولی کوتاه مدت در نظر باشد انتظار داریم حمایت 570 تومان که کف کانال و حمایت استاتیک سهم است از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند و از همان ناحیه رشد قیمت به سمت 950 تومان ادامه پیدا کند. اما اگر نزول قیمت ادامه یافت محدوده حمایتی 470 تومان آخرین منطقه ای ست که اگر حفظ شود دیدگاه ما به صعودی بودن روند را تقویت خواهد کرد.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان - کاوه
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

وغدیر


شرکت سرمایه گذاری غدیر با نماد وغدیر از قدیمی های بازار سرمایه ست که در بازار اول بورس مورد معامله قرار می گیرد.

در نمودار قیمت این سهم مشاهده می شود که سرعت حرکت قیمت بیشتر از قبل شده است و سقف کانال صعودی نیز به سمت بالا شکسته شده است. اما پس از عبور قیمت از سقف، اصلاح قیمت اتفاق افتاده است که با اشباع خرید در اندیکاتور همراه شده است. سناریوی صعودی را در صورتی که حمایت مهم سهم در محدوده 420-430 تومان حفظ شود، محتمل خواهد بود. همچنین می توان از میانگین متحرک 21 روزه (خط آبی) به عنوان حمایت داینامیک استفاده کرد. هدف سناریوی صعودی 800 تومان است.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان - وغدیر
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

رنیک


شرکت جنرال مکانیک که هنوز شش ماه هم از عمر آن در بازار سرمایه نمی گذرد 7.37 درصد از پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان را تشکیل داده است. با توجه به جدید بودن این سهم در بازار فرابورس اطلاعات زیادی برای تحلیل تکنیکال در اختیار نیست.

همان طور که در نمودار زیر مشاهده می شود رنیک بعد از معرفی به بازار سرمایه تا به امروز 380 درصد رشد داشته است. در روز های اخیر حرکات قیمت از نظر پرایس اکشن نشان دهنده پولبک در مسیر صعودی بوده است. الگوی پین بار در کندل مشخص شده در نمودار نیز تایید کننده پولبک است.

تحلیل پرتفوی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان - رنیک
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
بیشتر بخوانید
لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر در بهمن ماه 98
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق های سرمایه گذاری سهامی نوعی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک است که عمده سبد دارایی آن را اوراق سهامی شرکت‌های بورسی تشکیل می‌دهد. بازار سرمایه ایران همانند سایر بازارهای مالی دنیا دارای نوسانات مقطعی و به تناسب شرایط سیاسی و اقتصادی کشور در طول زمان با فراز و فرودهایی همراه بوده است.

 صندوق های سرمایه گذاری سهامی که در جهت عمق بخشیدن به بازار بورس ایران و توسعه صنعت کشور با گردآوری جمعی از متخصصان و تحلیلگران بازارهای مالی به سرمایه گذاری در سهام پر پتانسیل بازار سرمایه اقدام میکنند؛ به صورت منظم گزارشات مالی و پرتفوی صندوق را در سایت اختصاصی صندوق سرمایه گذاری سهامی خود منتشر می کنند.

برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند.

در این گزارش به بررسی و معرفی پنج سهم با بیشترین درصد از پرتفوی بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده در سایت اختصاصی صندوق ها، در بین پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی می پردازیم.

معرفی و تحلیل پرتفوی پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر
صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده
معرفی و تحلیل پرتفوی پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر
صندوق سرمایه گذاری سهام بزرگ کاردان
معرفی و تحلیل پرتفوی پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر
صندوق سرمایه‌گذاری رشد سامان
معرفی و تحلیل پرتفوی پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر
صندوق سرمایه‌گذاری زرین پارسیان
معرفی و تحلیل پرتفوی پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر
صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه رفاه

تحلیل و جمع بندی

با بررسی دقیق سبد سهام صندوق های سرمایه گذاری میتوان تحلیل و دورنمایی از وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور و ارزیابی صنایع مختلف، انجام داد. چراکه صندوق های سرمایه گذاری، صنایعی را انتخاب میکنند که در آینده قابلیت رشد و افزایش نرخ را داشته باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

حبیب فرجی دانا در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) اظهار داشت: ارزش انواع صندوق‌ها در یک سال اخیر حداقل چهار برابر شده که بخش زیادی از آن مربوط به ورود منابع جدید و کسب بازدهی بوده است.

وی با بیان اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ابزارهایی هستند که در دیگر کشورها نیز رایج‌اند، گفت: تجربه بین المللی این گونه است که عموما مردم عادی وقتی می‌خواهند وارد بورس شوند، خودشان مستقیما به خرید و فروش سهام نمی پردازند، بلکه یونیت‌های صندوق ها را خریداری می کنند تا این صندوق ها با مدیران حرفه ای که در اختیار دارند، به سرمایه‌گذاری بپردازند؛ بنابراین دامنه این کار حتی در سطح جهانی، بسیار گسترده است.

فرجی دانا افزود: در بازار سرمایه ما نیز از همان ابتدا  بحث تشکیل صندوق ها در قوانین مرتبط دیده شده بود که خوشبختانه  طی 10 سال اخیر توسعه پیدا کرد و الان بیش از 80 صندوق سهامی داریم که تحت اختیار نهادهای مختلف از جمله کارگزاری ها، تامین سرمایه‌ها، شرکت های مشاور سرمایه گذاری و سبدگردان ها است.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، طی دو سال اخیر که شاخص از سطح 100 هزار واحد به سطح یک میلیون و 600 هزار واحد رسیده و در واقع 16 برابر شده است، صندوق‌ها هم به همین نحو رشد بسیار بالایی داشته اند.  اگر شما در سایت های مختلف تعداد صندوق ها را نگاه کنید، ارزش صندوق و ارزش دارایی های تحت مدیریت صندوق‌های سهامی و مختلط بیش از 40 هزار میلیارد تومان شده که عدد بسیار قابل توجهی است و همه آنها هم در اختیار نهادهای حرفه ای است.

فرجی دانا اظهار داشت: هم اکنون صندوق‌های خوبی که در یک سال گذشته موفق بوده‌اند، حداقل 500  درصد بازدهی برای سرمایه‌گذاران کسب کرده‌اند. در همین چند ماه اخیر هم بیش از 150 درصد بازدهی از طریق همین صندوق ها کسب شده است. یعنی سرمایه‌گذاران، خیلی راحت می توانند بدون اینکه دغدغه ای داشته باشند و بخواهند وقت اضافه ای برای تحلیل سهم ها صرف کنند، به سود بالا برسند.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: در حال حاضر بیش از 10 صندوق وجود دارد که ارزشی بالای 1000 میلیارد دارند؛ برای مثال، صندوق سهامی زرین پارسیان در آستانه 2 هزار میلیاردی شدن است و با کاهش پیچیدگی‌های اجرایی و اداری صندوق، سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری برای ورود به این صندوق‌ها پیدا کرده‌اند.

فرجی دانا ادامه داد: هم اکنون در بسیاری از صندوق ها، سرمایه گذاران می‌توانند کل کارهای خود را آنلاین و بدون مراجعات حضوری انجام دهند و فرآیند صدور و ابطال را نهایی و سهم خود را وارد صندوق کنند. همچنین مجموعه ای از صندوق ها هستند که در بازار، مانند یک نماد معامله می شوند که اصطلاحا به آنها ETF گفته می شود. این صندوقها نیز خیلی با استقبال بالایی در بازار مواجه شده اند و بازار گردانی مناسبی که روی آن ها انجام می شود، باعث شده است که حجم معاملات خیلی بالایی را به خودشان اختصاص دهند.

مدیر تحلیل شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در عین حال افزود: یکی از راهکار هایی که می تواند دامنه دارایی در صندوق ها را گسترش دهد، ایجاد صندوق هایی با ریسک های متفاوت است.  

فرجی دانا گفت: وقتی یک مدیر صندوق نمی تواند بیش از یک درصد مشخص از منابع را به یک سهم خاص یا یک صنعت خاص تخصیص دهد، این باعث می شود که همه صندوق ها از لحاظ ریسکی در یک سطح کار کنند و یک ریسک متوسط داشته باشند. ولی ما از ذی نفعان امر درخواست کرده ایم  که بیشتر بررسی کنند و اجازه دهند صندوق ها با ریسک های متفاوتی ایجاد شوند؛ مثلا ما بتوانیم صندوق سهامی داشته باشیم که یک مقدار پر ریسک تر کار کند تا آن سرمایه گذارانی که طالب ریسک بیشتری هستند بتوانند (به طور غیرمستقیم) وارد آن صندوق ها شوند.

این کارشناس بازار سرمایه با ذکر یکی دیگر از محدودیت‌ها در این بخش ادامه داد: یا مثلا هنوز برای صندوق ها محدودیت های سرمایه گذاری در سهام بازار پایه وجود دارد و صندوق‌ها نمی توانند بیش از 10 درصد در بازار پایه سرمایه‌گذاری کنند؛ این در حالی است که سهم‌های بسیار خوبی در بازار پایه وجود دارد که از بعضی سهام های بنیادی هم ارزشمندتر است.

وی توضیح داد: به این ترتیب این گونه محدودیت‌ها باعث می شود، فرد ترجیح دهد سهم بازار پایه را برای خودش بخرد تا اینکه بخواهد سهم یونیت صندوق را دریافت کند. ضمن اینکه محدودیت ها دست و بال مدیر پورتفوی را می بندد و باعث می شود در عملکرد با محدودیت مواجه شود.

 این کارشناس بازار سرمایه اطمینان داد: هر چقدر صندوق‌ها و نهادهای مالی تقویت شوند بازار عمق بیشتری پیدا می کند و این یکی از راهکار هایی است که می تواند دامنه دارایی در صندوق ها را نیز گسترش دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، نحوه ورود به بازار سهام و چگونگی سرمایه گذاری در این بازار، یکی از شروط اساسی کسب بازدهی مناسب است که در این میان، صندوق های سرمایه گذاری یکی از راه های حفاظت سرمایه در مقابل تورم و کاهش ارزش پول و نهایتا حفظ افزایش دارایی شناخته می شوند.
 به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سرمایه گذاری در صندوق‌ها برای افرادی مناسب است که قصد سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس دارند و خودشان وقت، مهارت یا اطلاعات کافی برای انجام این کار را ندارند و در عین حال می خواهند بازدهی و سود بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در بانک به دست اورند.
از مزایای سرمایه گذاری در صندوق‌ها می توان به سهولت در خرید و فروش سهام و مدیریت حرفه ای وجه نقد اشاره کرد. فلسفه تنوع سازی صندوق های سرمایه گذاری این است که سرمایه گذاری در مجموعه زیادی از اوراق بهادار باعث می شود که زیان های ناشی از سرمایه گذاری در چند اوراق بهادار با سودهای حاصل از سرمایه گذاری در سایر اوراق بهادار حداقل شود. سرمایه گذاری در صندوق ها باعث صرفه جویی می شود؛ بدین صورت که صندوق ها مقدار زیادی از سهام و اوراق بهادار را در هر معامله خرید و فروش می کنند، در نتیجه هزینه های معاملاتی انها بسیار پایین تر از مواردی است که افراد خود اقدام به معامله می کنند.
با بررسی عملکرد ۶۸ صندوق سرمایه گذاری سهامی طی مردادماه سال جاری، پنج صندوق دارای بیشترین بازدهی به شرح زیر هستند:  

ارزیابی‌های انجام شده حاکی از ان است که صندوق ارزش کاوان اینده از نظر بازدهی ماهانه در مرداد ماه توانسته با بازدهی ماهانه ۲۸.۶۵ درصد، در رتبه اول صندوق ها قرار گیرد . بازدهی سالانه صندوق نیز ۱۶۸.۶ درصد بوده و از این منظر در رتبه دوم صندوق ها جای دارد و همچنین موفق به کسب بازدهی بیشتری از شاخص کل شده است. بازدهی این صندوق در یک هفته گذشته بالغ بر ۷درصد بوده است.
از طرف دیگر بازدهی صندوق مذکور از ابتدای سال ۹۸ تا کنون ۸۰درصد است. این در حالی است که بازده شاخص کل در این بازه زمانی ۴۸ درصد بوده است.
صندوق ارزش کاوان اینده در تاریخ ۳۱مرداد ۹۸ دارای ۲۰,۱۵۷ واحد سرمایه گذاری با ارزش خالص دارایی برابر با ۳۹۳,۴۹۴,۵۹۸,۲۵۵ ریال است. ارزش هر واحد صندوق طی ماه گذشته از ۱۵,۲۵۲,۶۳۴ ریال به ۱۹,۵۲۱,۴۸۶ ریال افزایش یافته و به عبارتی طی ماه گذشته بیش از ۲۷ درصد بازدهی نصیب سرمایه گذاران این صندوق شده است.
صندوق سهم اشنا در تاریخ ۳۱ مرداد ۹۸ دارای ۳۵۸,۳۵۴ واحد سرمایه گذاری با ارزش خالص دارایی ۱,۳۲۶,۴۹۶,۷۷۵,۹۹۷ ریال است. ارزش هر واحد صندوق ۳,۷۰۱,۶۳۷ ریال بوده و صندوق دارای بازدهی ماهانه ۱۸.۱۲ و بازدهی سال ۱۶۲.۰۷ است .
صندوق سرمایه‌گذاری سهام بزرگ کاردان دارای ۹۹,۹۷۵  واحد سرمایه گذاری با ارزش خالص دارایی ۲۲۸,۷۸۱,۲۴۰,۵۱۰ ریال و ارزش هر واحد صندوق  ۲,۲۸۸,۳۸۵ ریال است. بازدهی ماهانه صندوق ۱۵.۷۴ و بازدهی سال صندوق ۱۳۸.۸۷ است.
صندوق زرین پارسیان دارای ۲۶۶,۷۰۳ واحد سرمایه گذاری با ارزش خالص دارایی  ۱,۰۹۹,۱۶۳,۰۴۸,۹۳۵ ریال و ارزش هر واحد صندوق  ۴,۱۲۱,۲۹۹ ریال است. بازدهی ماهانه صندوق ۱۵.۴۴ و بازدهی سال صندوق ۹۸.۶۴ است.
صندوق مشترک رشد سامان دارای ۹۸,۸۶۴ واحد سرمایه گذاری با ارزش خالص دارایی  ۲۶۲,۵۸۲,۲۶۰,۶۲۲ ریال و ارزش هر واحد صندوق  ۲,۶۵۵,۹۹۴ ریال است. بازدهی ماهانه صندوق ۱۵.۳۹ و بازدهی سال صندوق ۹۲.۳۳ است.
سید امین موسوی، مدیر سرمایه گذاری صندوق ارزش کاوان اینده در مصاحبه با سنا، به بررسی مهمترین دلایل بازدهی بالای این صندوق پرداخت. وی با تاکید بر اینکه تمرکز بازار فعلاً روی شاخص هم وزن است، گفت: با توجه به وضعیت بازارهای جهانی، افزایش نسبی قیمت فلزات گرانبها و پیش بینی رکود در اقتصاد جهانی پیش بینی می شود در کوتاه مدت رونقی را در بازارهای جهانی نداشته باشیم.
این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر چشم انداز بازارهای جهانی، دلار و روند صادراتی شرکت ها گفت: بر اساس موارد فوق، سهام و صنایعی که مصرف کننده مواد اولیه جهانی و فروشنده محصولات فراوری شده در داخل کشور هستند، می‌توانند گزینه های خوبی برای سهامداری باشند.
وی تاکید کرد این گروه ها، هم شاهد کاهش بهای تمام شده هستند و هم در داخل فروش مطمین تر و قوی تری دارند.
موسوی خاطرنشان کرد: استراتژی صندوق ارزش کاوان اینده در صنایعی است که پیش بینی می شود بازار در اینده روی انها متمرکز شود. وی انتخاب درست و صبر را رمز موفقیت در بازار دانست و گفت: هیچ اولویت و تمرکزی در صنعت خاصی نداریم تا اگر یک پارامتر اقتصادی تغییر کرد، صندوق دچار ریسک خاصی نشود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

در سیگنال هر هفته به عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در هفته ای که گذشت، می پردازیم.

پر بازده ترین صندوق های سرمایه گذاری

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته ای که گذشت (هفته دوم تیر ماه 1398)

صندوق های سرمایه گذاری مشترک افق با بازده هفتگی 1.3 درصد و زرین پارسیان با 1.2 درصد، به ترتیب در رتبه های چهارم و پنجم جای گرفتند. همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، در بررسی صندوق های سرمایه گذاری به رابطه ریسک و بازده توجه کنید. عموما هر چه بازده صندوق بیشتر باشد، ریسک سرمایه گذاری در آن صندوق نیز بیشتر خواهد بود.

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته ای که گذشت (هفته دوم تیر ماه 1398)
نمودار پر بازده ترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی

شاید برایتان جالب باشد بدانید اگر مستقیما در بورس سرمایه گذاری می کردید و چند سهم بزرگ و شاخص ساز (مثلا فولاد یا فارس) را خریداری می کردید، در مقایسه با سرمایه گذاری مستقیم چه بازدهی کسب می کردید. نمودار زیر به سوال شما پاسخ خواهد داد.

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته ای که گذشت (هفته دوم تیر ماه 1398)
مقایسه بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی با شاخص کل | قرمز: شاخص کل، آبی: شاخص صندوق های سهامی
بازدهی شاخص کل (به درصد) میانگین بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی (درصد)
منفی 1.2 منفی 1.3

صندوق های سهامی به آینده بورس امیدوارند؟

به روزهایی رسیده ایم که برخی تحلیلگران از شاخص 260 هزار و حتی بالاتر سخن می گویند و برخی تحلیلگران معتقد سهم های بازار (حتی برخی سهام بنیادی و شاخص ساز) اصطلاحا “Over Value” شده اند و احتمال ریزش 40 درصدی آن ها وجود دارد. در این شرایط بد نیست به عملکرد خرید و فروش صندوق های سهامی که عمدتا با دید بلند مدت تر سرمایه گذاری می کنند، نگاهی بیاندازیم.

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته ای که گذشت (هفته دوم تیر ماه 1398)
نمودار روند تغییرات داراییِ سهامِ صندوق های سرمایه گذاری سهامی

صندوق های سرمایه گذاری سهامی طی هفته دوم خرداد مجموعا 21 میلیارد و 525 میلیون تومان سهام فروختند و دارایی سهامشان در مقایسه با ابتدای هفته کاهش 0.9 درصدی را نشان می دهد.

صندوق های سهامی در چه صنایعی سرمایه گذاری می کنند؟

بررسی صنایعی که صندوق های سرمایه گذاری بیشترین سرمایه گذاری را روی آن ها داشته اند، عموما نشان دهنده صنایع پیشرو است. با این پیش زمینه، به معرفی پنج صنعت برتر از دیدگاه صندوق های سرمایه در هفته گذشته می پردازیم.

صندوق های سرمایه گذاری سهامی در هفته ای که گذشت (هفته دوم تیر ماه 1398)

پنج صنعتی که صندوق های سرمایه گذاری بیشتر در آن سرمایه گذاری کردند، عبارتند از: (آپدیت هفته دوم تیر)

فلزات اساسی محصولات شیمیایی فرآورده های نفتی بانکها و موسسات اعتباری محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر
15.98 9.25 6.24 5.64 3.72

این پنج صنعت مجموعا 41 درصد از سرمایه گذاری صندوق ها را شامل می شوند. با بررسی دقیق تر در می یابیم صندوق های سرمایه گذاری نسبت به هفته گذشته، از فلزات اساسی، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی و بانکها و موسسات اعتباری خارج و به فرآورده های نفتی وارد شده اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان در تاریخ 1393/07/01 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرد. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امید نامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است.

مشخصات صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

نوع صندوق: سهامی / کوچک
آغاز فعالیت: 1393/07/22
مدیر: تامین سرمایه لوتوس پارسیان
مدیر ثبت: تامین سرمایه لوتوس پارسیان
متولی: موسسه بهراد مشار
مدیر سرمایه گذاری: مجتبی جهانگیری، هادی روزگار، حبیب فرجی دانا
حسابرس: موسسه حسابرسی بیات رایان
ضامن نقد شوندگی: تامین سرمایه لوتوس پارسیان
ضامن سودآوری: ندارد
عمر صندوق: 1668 روز (4 سال و 6 ماه)
سایت صندوق: http://parsianzarinfund.com
سایت اختصاصی صندوق در رسام: http://parsianzarinfund.rasamfunds.com

فعالیت صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. لازم به ذکر است سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه گذران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

دریافت اساسنامه صندوق دریافت امیدنامه صندوق

ارکان صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

الزامات سرمایه گذاری

شرح نسبت از کل دارائیهای صندوق
1- سهام و حق تقدم منتشر شده از طرف یک ناشر  
1-1 پذیرفته شده در بورس تهران حداکثر 10% از دارایی های صندوق
1-2 پذیرفته شده در بازار اول فرابورس ایران حداکثر 5% از دارایی های صندوق
2- سهام و حق تقدم طبقه بندی شده در یک صنعت حداکثر 30% از دارایی های صندوق
3- سهام و حق تقدم پذیرفته شده در بازار اول فرابورس حداکثر 20% از کل دارایی های صندوق
4- سهام و حق تقدم منتشر شده از طرف یک ناشر حداکثر 5% از کل سهام و حق تقدم منتشره ناشر
5- سرمایه گذاری در سهام و حق تقدم سهام پذیرفته شده در بورس یا بازار اول فرابورس حداقل 70% از دارایی های صندوق

معرفی مدیر صندوق

شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در تاریخ 1390/08/21 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری واقع در تهران به ثبت رسیده است. موضوع فعالیت اصلی شرکت طبق اساسنامه، پذیره نویسی و تعهد پذیره نویسی و تعهد خرید اوراق بهادار در عرضه های ثانویه می باشد. همچنین موضوع فعالیت های فرعی عبارتست از:

1. ارائه مشاوره در زمینه هایی از قبیل روش بهینه و زمان بندي تامین مالی، پذیرش، عرضه، ثبت، قیمت گذاری و واگذاری اوراق بهادار، ادغام، تملک، تجدید ساختار سازمانی و مالی شرکت ها

2. کارگزاری و معامله گری

3. سبدگردانی و بازارگردانی

4. ارائه خدمات مدیریت دارایی ها

5. ارائه خدمات مرتبط با صندوق های سرمایه گذاری و اداره صندوق های مزبور و سرمایه گذاری در آنها

معرفی مدیر سرمایه گذاری صندوق

نام مدرک تحصیلی نوع مدرک سوابق حرفه ای
مجتبی جهانگیری کارشناسی ارشد مدیریت مالی – دانشگاه علامه طباطبایی اصول مقدماتی بازار سرمایه (در اوراق بهادار)
اصول مقدماتی بازار سرمایه (بورس کالا)
معامله گری قرارداد های آتی
تحلیلگری بازار سرمایه در بورس اوراق بهادار
تحلیلگری بازار سرمایه در بورس کالاهای ایران
سهم یاسان بهداد: تحلیلگر
هدف حافظ: تحلیلگر
هادی روزگار کارشناسی ارشد مدیریت مالی – دانشگاه شهید بهشتی اصول مقدمات بازار سرمایه (در اوراق بهادار)
تحلیلگری بازار سرمایه در بورس اوراق بهادار
موسسه آموزش عالی نور طوبی: حسابدار
کارگزاری اطمینان سهم: کارشناس تحلیل
کارگزاری بازار سهام: کارشناس تحلیل
تامین سرمایه لوتوس پارسیان: کارشناس ارزشگذاری
حبیب فرجی دانا کارشناسی ارشد توسعه اقتصادی و برنامه ریزی – علامه طباطبایی مدیریت سبد گردانی
تحلیلگری اوراق بهادار
اصول بازار سرمایه (CFA) سطح 2
کارگزاری تدبیرگران فردا: مدیر تحلیل
کارگزاری توسعه فردا: معامله گر
کارگزاری توسعه اندیشه دانا: مدیریت صندوق
کارگزاری حافظ: معامله گر

بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

صندوق های سرمایه گذاری در سهام به طور مستقیم از اقتصاد کلان، فرصت ها و ریسک های سیستماتیک بازار سرمایه تاثیر می پذیرند. در این بین اگر سیاست های اتخاذ شده مدیریت سرمایه گذاری صندوق صحیح بوده و به درستی نیز اجرا شود، انتظار می رود بازدهی بالاتری از شاخص کل بورس نصیب سرمایه گذاران شود.

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان
قیمت صدور هر واحد صندوق (به تومان) قیمت ابطال هر واحد صندوق (به تومان)
309,551 305,881
معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان
بازدهی شاخص کلبازدهی صندوق
123.47 130.37

جدول بازدهی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان در بازه های زمانی مختلف بصورت زیر میباشد:

1 روز گذاشته 7 روز گذشته 30 روز گذشته 90 روز گذشته 180 روز گذشته 365 روز گذشته از تاریخ تاسیس تا کنون
0.01 – 4.42 – 5.79 28.78 17.68 132.45 276.5

خالص ارزش دارایی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

خالص ارزش دارایی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان از 13 میلیارد و 297 میلیون تومان در اردیبهشت 97 به 62 میلیارد و 683 میلیون تومان در اردیبهشت 98 رسیده که ناشی از رشد 371 درصدی رشد دارایی های پایه این صندوق سرمایه گذاری است.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

ترکیب دارایی صندوق و روند تغییرات آن سیاست های صندوق و عملکرد مدیریت صندوق را زیر ذره بین می برد. البته در این بین با توجه به نوع صندوق، الزاماتی از طرف سازمان بورس لحاظ شده است. بطور مثال صندوق های سهامی ملزم به سرمایه گذاری حداقل 70 درصد دارایی خود در سهام (شامل سهام، حق تقدم و اختیار معامله) هستند.

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان
اوراق مشارکت سپرده بانکی وجه نقد سهام پنج سهم با بیشترین وزن سایر دارایی ها
2.78 14.33 0.00 58.16 21.82 1.28
معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان

سهم صنایع در ترکیب دارایی

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان
فلزات اساسیفرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ایاستخراج کانه های فلزیمحصولات شیمیاییشرکت های چند رشته ای صنعتی
16.60 13.76 9.82 9.80 8.00
شرکت سهم از کل دارایی (به درصد) صنعت
ملی مس ایران (فملی) 8 فلزات اساسی
فولاد مبارکه (فولاد) 7 فلزات اساسی
صندوق بازنشستگی (وصندوق) 5 شرکت های چند رشته ای صنعتی
پتروشیمی جم (جم) 4 محصولات شیمیایی
سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) 4 شرکت های چند رشته ای صنعتی

جایگاه رقابتی در میان صندوق های سرمایه گذاری

برای اینکه دید بهتری نسبت به مدیریت صندوق داشته باشید، نگاهی به رتبه صندوق سرمایه گذاری زرین پارسیان بر اساس شاخص های بازدهی، میانگین خالص ارزش دارایی، میزان ورود و خروج سرمایه و تغییر خالص ارزش دارایی صندوق انداخته ایم. بازه زمانی این تحلیل یکساله از اردیبهشت 97 تا اردیبهشت 98 بوده و رتبه بندی میان “صندوق های سرمایه گذاری در سهام” انجام شده است.

بر اساس: مقدار رتبه
بازدهی 130.16 درصد 23
خالص ارزش دارایی (میانگین) 44 میلیارد و 625 میلیون تومان 7
میزان ورود سرمایه 60 میلیارد و 217 میلیون تومان 7
میزان خروج سرمایه 43 میلیارد و 166 میلیون تومان 6
تغییر خالص ارزش دارایی 49 میلیارد و 386 میلیون تومان 8

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.