دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابولقاسم شمسی جامخانه از برگزاری جلسات با مجموعه وزارت نیرو خبر داد و به ایسنا گفت: طبق مصوبه هیات واگذاری و موافقت وزیران اقتصاد و نیرو، قرار شد سه هلدینگ نیروگاهی برای ورود به بورس شامل هلدینگ نیروگاهی منطقه شرق، مرکزی و غرب و متشکل از 23 نیروگاه، شرکت تولید برق یا مدیریت تولید برق ایجاد شود.

وی ادامه داد: در منطقه شرق شرکت تولید نیروی برق یزد ، هلدینگ نیروگاهی می شود و شرکت های برق خراسان، سیستان و بلوچستان و نیروگاه زرند به آن اضافه و این هلدینگ در بازار سرمایه پذیرش می شود. در هلدینگ منطقه مرکزی هم شرکت تحصیل کننده تولید نیروی برق شازند است و شرکت های تولید نیروی برق فارس،  اصفهان، بندرعباس و لوشان به آن اضافه خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: در هلدینگ نیروگاهی منطقه غرب نیز تولید نیروی برق بیستون محور بوده و سه شرکت برق سهند، رامین و آذربایجان به آن اضافه می شود.

به گفته شمسی جامخانه ، پیش بینی می شود هلدینگ نیروگاهی منطقه شرق ، زودتر از دو هلدینگ دیگر پذیرش و عرضه اولیه شود . دو هلدینگ دیگر هم تا دی ماه عرضه خواهند شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از «کالاخبر»، بر اساس این اطلاعیه فرآیند تحویل در قرارداد آتی پسته تحویل بهمن ماه ۱۳۹۸ در روز سه شنبه ۲۹ بهمن  ماه جاری و از طریق گواهی سپرده پسته انجام می شود.لذا کلیه مشتریان فروشنده و خریدار دارای موقعیت تعهدی باز موظفند بر اساس ضوابط اعلام شده جهت انجام فرآیند تحویل اقدام کنند.

براین اساس کلیه مشتریان فروشنده موظفند حداکثر تا روز شنبه  ۲۶ بهمن ماه برای تبدیل پسته به گواهی سپرده به شرکت زرین زعفران مشرق زمین و شرکت سبز دانه کویر و شرکت طلای سبز زرند مراجعه کنند.

علاوه بر این مشتریان فروشنده می توانند حداکثر تا ساعت ۱۵:۳۰ آخرین روز معاملاتی یعنی ۲۹ بهمن ماه اقدام به خرید گواهی سپرده پسته در معاملات روزانه گواهی سپرده پسته در نمادهای پسته فندقی ۳۲-۳۰ طلای سبز زرند ۹۹۰۸، پسه فندقی ۳۲-۳۰ سبزدانه ۹۹۰۸، پسته فندقی ۳۲-۳۰ زرینمه ولات ۹۹۰۸ کنند.

سایر مشخصات فرآیند تحویل را در لینک زیر مشاهده کنید:

http://www.imereport.ir/d/2020/02/08/0/19541.pdf

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 303 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 5.1 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند. این در حالی است که دو دارایی پایه پسته فندقی طلای سبز زرند و زعفران نگین طلای سرخ بیشترین سهم از حجم و ارزش معاملات روز گذشته را به خود اختصاص داد.

 در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 و اسفند 98 به رقم 80 هزار قرار داد از 87 هزار قرار داد رسید.  معامله گران این تعداد قرار داد آتی زعفران را به ارزش 76 میلیارد تومان از 111 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند. بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی مربوط به زعفران نگین با سررسید اردیبهشت 99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 9 درصدی بهره برد.

به طور کلی در معاملات روز گذشته شاهد افت قیمت ها در بازار گواهی سپرده و آتی زعفران و زیره و پسته بودیم. به نظر می رسد این افت قیمت ها بیشتر تحت تاثیر اختلال در صادرات به کشور چین و گسترش ویروس کرونا باشد که سبب شده است حتی افزایش قیمت دلار را که تاثیر بسزایی بر افزایش قیمت ها دارند را نادیده بگیرد.

در معاملات امروز گواهی سپرده شاهد بازگشایی زیره سبز مینو بذر با سر رسید خرداد 99 هستیم.

گزارش روزانه بورس کالا (سه شنبه 6 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس‌نیوز، درحالی که اغلب سهامداران در انتظار عرضه‌اولیه آریاساسول در آخرین روز معاملاتی هفته جاری بودند اما؛ “ساوه” جایگزین این شرکت شیمیایی شد تا یکی از زیرمجموعه‌های شستا وارد گود بازارسرمایه شود.

در پی تصمیمات اتخاذ شده در هیات پذیرش فرابورس تهران، صبح چهارشنبه سیمان ساوه با نماد “ساوه” در فرابورس عرضه خواهد شد.

شرکت سیمان ساوه شامل دو کارخانه سیمان سفید ساوه و سیمان خاکستری زرند است که قابلیت تولید روزانه 1000 تن سیمان سفید و 7500 تن سیمان خاکستری در سطح کشور را دارد.

کمال صدیقی مدیرعامل شرکت سیمان ساوه در گفتگو با بورس‌نیوز تاکید کرد: قرار است در عرضه اولیه “ساوه” 10 درصد از سهام شرکت از سوی 4 سهامدار عمده در زمان عرضه اولیه، عرضه شود.

وی افزود: شرکت سیمان ساوه پتانسیل‌های بسیار زیادی دارد که در روز معارفه، به تفصیل در مورد آن صحبت خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 و تیر 99 به رقم82 هزار قرار داد از 85 هزار قرار داد رسید. معامله گران این تعداد قرار داد آتی زعفران را به ارزش 77 میلیارد تومان از 86 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند. بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی مربوط به زعفران پوشال با سررسید تیر 99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 10 درصدی بهره برد.

در زعفران نگین زرین شاهد خروج 37 کیلو زعفران از انبار و حمایت مستمر شرکت ایده پرداز نوین مشیر در غالب خرید هستیم. در زعفران نگین نوین همچنین شرکت زعفران بهرامن و ایده پرداز نوین مشیر این روز ها با توجه به افزایش عرضه های آخر سال اقدام به خرید های مستمر نموده است. در زعفران نگین سحر خیز همچنین شاهد خرید های مستمر شرکت زعفران بهرامن، شرکت سرمایه گذاری مشترک صبای هدف و شرکت ایده پرداز نوین مشیز هستیم. همچنین در انبار پسته فندقی طلای سبز زرند خرید های شرکت تک زراندیشان نوآور همچنان ادامه دارد.

این روزها با توجه به نزدیک شدن به اواخر اسفند ماه شاهد افزایش عرضه ها در بازار هستیم. از سوی دیگر روند قیمت ارز روند صعودی را در پیش گرفته است و قیمت ارز طی روزهای اخیر افزایش یافته است که با توجه به رفع ویروس کرونا می توان به افزایش قیمت زعفران امیدوار بود.

گزارش روزانه بورس کالا (چهارشنبه 28 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

حسین امیری خامکانی روز جمعه در نشست بررسی پتانسیل های توسعه روابط اقتصادی فرامرزی کرمان افزود: به رغم تمام تحریم و فشارها، ما مانند آب و رودخانه مسیر خود را باز می کنیم و اکنون مشاهده می شود اوج فشارهای اقتصادی را پشت سر گذاشتیم و با همه فشارهای ارزی بر کشور، طبق گزارش صندوق بین المللی پول، ایران هنوز از نظر دوام ذخایر ارزی خود رتبه سوم منطقه را دارد.

وی تصریح کرد: صندوق بین المللی پول تایید کرده از سال آینده شرایط اقتصادی کشور بهتر خواهد شد و صادرات غیرنفتی ایران در سال جاری از نظر وزنی افزایش و واردات در همین مدت کاهش داشته است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زیر پا گذاشتن برجام برای برخی شکننده اما برای ما و شما آموزنده بود که وابستگی نقطه ای در دنیا درست نکرده و همه دنیا را به یک جا وصل نکنیم.

وی اظهار داشت: با زیرپا گذاشتن برجام توسط آمریکایی‌ها و تاثیرگذاری در معادلات جهانی نشان داد هیچکدام از کشورهای حاضر در این توافق سهمی در تصمیم گیری کلان ندارند و با یک بدعهدی همه توافقات به هم می خورد.

امیری خامکانی با بیان اینکه از سال آینده شرایط اقتصادی کشور بهتر خواهد شد. افزود: با کمک مردم و مسئولان دست به دست هم داده و جنگ تمام عیار اقتصادی را پشت سر گذاشتیم و نگذاشتیم اقتصاد کشور زمین گیر شود و رشد تورم مهار شد و صندوق  بین المللی پول تورم کمتری را برای سال آینده ایران پیش بینی کرده است.

وی گفت: انتظار مردم ما از دوستان واقعی همین است که در شرایط سخت همکاری کنند زیرا که دوستان واقعی خود را در شرایط سخت نشان می دهند و شرایط جنگ اقتصادی را فراموش نخواهند کرد و مردم ما از کشورهای دوست، انتظار دارند اجازه ندهند رفتارهای خصمانه یک کشور ثالث آن هم بر خلاف قوانین بین المللی در روابط تلاطم ایجاد کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان تصریح کرد: امروز بیش از همه بخش ها نفت و انرژی مورد نیاز مردم جهان ابزار سیاسی شده و نباید اجازه داد تجارت غیرنفتی نیز دستخوش مسائل سیاسی شود.

وی تاکید کرد: امروز به دیپلماسی فراتر از کمیسیون های اقتصادی مشترک و امضای تفاهم نامه ها نیاز داریم و باید به راهکارهایی برسیم که هزینه های حضور بخش خصوصی ما را کمتر کند یا هزینه اضافه تحمیل نکند.

امیری خامکانی با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی کنونی افزود: بعضا تجار و صادرکنندگان ما به ویژه در فشار تحریم ها نیاز به حمایت حقوقی دارند و نباید اجازه داد عده ای سودجو در کشورهای هدف از این فضا استفاده و فعالان ایرانی را متضرر کنند.

وی اظهار داشت: نزدیک به ۵۰ درصد از صادرات ایران به کشورهای همسایه اطراف است و فاصله کم و اشتراکات فرهنگی منطقه ای تجارت را روان تر و کم هزینه تر می کند و کرمان می تواند معبر و ماخذ صادرات به بسیاری از کشورهای همسایه باشد گرچه صادرکنندگان کرمانی به کشورهای زیادی از جمله همسایگان شمالی و غربی نفوذ کرده اند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امنیت خوب استان کرمان، ظرفیت های تولیدی و کشاورزی و موقعیت ژئوپلتیکی می تواند کرمان را به صادرات پسته، خرما، مرکبات تبدیل کند و در جنوب استان بیش از هر جایی ظرفیت صادرات محصولات گلخانه ای وجود دارد و کشورهای بسیاری از جمله روسیه و کشورهای حاشیه خزر و غیره  مشتری این محصولات هستند.

وی بیان کرد: یکی از اهداف سفر رایزنان و سفیران کشورهای مختلف به استان کرمان آشنایی با ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی این استان است و امیدواریم این سفر زمینه همکاری بیشتر و شرایط بهتر همکاری کشورهای مختلف با بخش خصوصی در استان کرمان باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:همکاری‌های مشترک اقتصادی بسیار موثر و مورد نیاز کشور است و استان کرمان ظرفیت‌های بزرگ اقتصادی دارد که باید به آن توجه بیشتری شود.

محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به وجود مناطق ویژه اقتصادی در استان کرمان افزود: مناطق ویژه اقتصادی می‌تواند سرمایه‌گذاری را تسهیل کند و از سفرای کشورهای خارجی انتظار داریم روابط اقتصادی را تسهیل کنند.

وی بیان کرد: اوراسیا از کشورهای هدف برقراری روابط اقتصادی ما در استان کرمان و کشور هستند  و کشور چین سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در استان و در حوزه صنایع معدنی انجام داده است که یشنهاد داریم که سرمایه‌گذاران خارجی به کرمان سفر کنند و با این ظرفیت‌ها آشنا شوند.

نشست بررسی پتانسیل های توسعه روابط اقتصادی فرامرزی با حضور سفرا و رایزنهای اقتصادی ۱۵ کشور جهان،معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، استاندار کرمان، مسئولان و فعالان اقتصادی  در محل هتل پارس کرمان برگزار شد.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، معاملات قراردادهای آتی پسته فندقی 32-30 در بورس کالای ایران در حالی دیروز به پایان رسید که در آماری قابل توجه 11 هزار و 125 قرارداد آتی پسته (معادل 1112.5 تن محصول) در بازار منعقد شد. همچنین تعداد موقعیت های باز بازار با رشد 1638 موقعیت به 3158 موقعیت رسید تا بازوبند لیدری بازار آتی به دُردانه صادرات غیرنفتی تعلق گیرد.

در جریان این معاملات، هر کیلوگرم پسته فندقی 32-30 برای تحویل در سررسید آذرماه 1398 در پایین ترین سطح به قیمت 108 هزار و 100 تومان در هر کیلو معامله شد و قیمت آن در بالاترین سطح نیز به رقم 112 هزار و 700 تومان رسید.

این گزارش می افزاید، تعداد موقعیت های باز در نماد مذکور با اتخاذ 1638 موقعیت جدید توسط بازیگران بازار آتی طی معاملات امروز به 3158 موقعیت رشد کرد تا با معاملات امروز تک نماد دارایی پسته، بازوبند لیدری بازار آتی به دُردانه صادرات غیرنفتی تعلق گیرد.

بررسی معاملات دیروز بازار آتی بورس کالا نشان می دهد که معامله گران در نماد زعفران نگین تحویل آبان 98 نیز تعداد 7690 قرارداد را به ارزشی بیش از 64 میلیارد ریال منعقد کردند. در نماد زعفران پوشال نیز حجم قراردادهای منعقده برای سررسید آبان 98 به ترتیب به 365 قرارداد و و ارزش آن به بیش از 2.6 میلیارد ریال رسید.

همچنین در این مت معاملات زیره سبز نیز در دو نماد معاملاتی سررسید آبان و آذر 98 در حالی پیگیری شد که در مجموع تعداد 2982 قرارداد به ارزش 101 میلیارد ریال منعقد شد.

معامله 16 تنی پسته در بازار گواهی سپرده

در بازار گواهی سپرده پسته فندقی نیز سرمایه گذاران و فعالان بازار پسته شاهد افزایش حجم معاملات همزمان با نوسان مثبت قیمت ها تا سقف دامنه نوسان مجاز روزانه بودند. در پایان معاملات روز گذشته در نماد گواهی سپرده پسته فندقی 32-30 انبار طلای سبز زرند تعداد 16 هزار و 117 گواهی معادل بیش از 16 تن محصول استاندارد معامله شد و معاملات در نماد مذکور در سطح قیمتی 103 هزار و 400 تومان به پایان رسید.

همچنین، سرمایه گذاران و فعالان بازار پسته در نماد معاملاتی انبار سبز دانه کویر در دامنه نوسان مثبت قیمتی معاملات را پیگیری کردند و در این نماد نیز 87 گواهی سپرده معامله شد. طی این معاملات، قیمت هر کیلوگرم پسته فندقی 32-30 به سطح 100 هزار و 500 تومان رشد کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: معاملات گواهی سپرده پسته از روز سه شنبه هفته جاری در حالی در بورس کالای ایران آغاز می شود که دو انبار پذیرش شده آماده تحویل محصول پسته از باغداران هستند.

مدیرعامل بورس کالای ایران افزود: از سه شنبه هفته جاری، نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی پسته فندقی طبیعی خندان ۳۲-۳۰ شرکت طلای سبز زرند در بورس کالای ایران گشایش می یابد و همزمان با فصل برداشت، آماده تحویل محصول از مشتریان و انجام معامله در بورس است.

سلطانی نژاد ادامه داد: نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی شرکت سبز دانه کویر نیز طی هفته گذشته در بورس فعال شده و آماده پذیرش محصول مشتریان شده است و انتظار می رود نماد معاملاتی این انبار نیز طی چند روز آینده گشایش یابد.

وی اظهار کرد: دو انبار مذکور به عنوان نخستین انبارهای تحت کلید بورس در شهرستان های زرند و سیرجان پذیرش شده و آمادگی دارند محصول باغداران پسته کار را برای صدور گواهی سپرده کالایی طبق ضوابط و استانداردهای تعیین شده تحویل بگیرند. 

سلطانی نژاد گفت: پیش بینی می شود با اوج گیری برداشت محصول در استان های پسته خیز، تعداد انبارهای بورسی پس از بررسی درخواست های ارایه شده به مرور افزایش یابد تا هم در سایر شهرستان های استان کرمان و هم در سایر استان های پسته خیز از جمله خراسان و سمنان امکان تحویل گیری محصول باغداران توسط انبارهای تحت کلید بورس فراهم شود.

سلطانی نژاد در پایان اظهار کرد: بورس کالای ایران در راستای بهبود تجارت داخلی و صادراتی پسته به عنوان مهمترین محصول صادراتی کشور در بخش کشاورزی، پس از آغاز معاملات پسته در قالب گواهی سپرده کالایی طی هفته جاری، راه اندازی معاملات قراردادهای آتی پسته را در دستور کار دارد./کالا خبر 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، نشست هم اندیشی میان برخی تولیدکنندگان و صادرکنندگان پسته، اعضای اتاق بازرگانی کرمان و مدیران ارشد بورس کالای ایران روز گذشته در محل بورس کالا به منظور بررسی راه اندازی ابزارهای مالی روی پسته برگزار شد.

 در ابتدای این نشست حامد سلطانی نژاد مدیر عامل بورس کالای ایران با اشاره به راه اندازی معاملات گواهی سپرده و قراردادهای اتی زعفران و زیره در بورس کالا گفت: پیش از راه اندازی ابزارهای مالی روی دو محصول زعفران و زیره سبز در بورس کالا، نشست های متعددی با فعالان قدیمی و تجار این بازارها برگزار شد که نقطه نظرات انها نقشی تعیین کننده در اجرای کار، جزییات قراردادها و استانداردسازی محصول داشت.

سلطانی نژاد افزود: با راه اندازی معاملات گواهی سپرده و قراردادهای اتی زعفران و زیره نیز شاهد مشارکت شرکت ها و تجار مرتبط با این دو محصول بودیم به طوریکه برندهای معتبر این حوزه وارد معاملات شده و از مزایای معاملات در بورس بهره مند شدند.

مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه این هم اندیشی و تعامل دوسویه به عینه نشان می دهد که بورس به هیچ عنوان رقیب تجار نیست و تنها زیر ساخت هایی را برای معامله و تجارت روان تر را فراهم کرده تا همه ذی نفعان بازار از جمله کشاورزان، تجار و مصرف کنندگان از معاملات بورس منتفع شوند.

وی ادامه داد: با توجه به تجربه موفق و استقبال مناسب از معاملات زعفران و زیره سبز، امسال قصد داریم ابزارهای مالی روی محصول پسته از جمله گواهی سپرده کالایی را در بورس کالا راه اندازی کنیم؛ این در حالی است که پسته واریته های مختلفی دارد و در ابتدا به نظر می رسید شاید در زمینه استانداردسازی موضوع کمی پیچیده شود اما با برگزاری چندین نشست با تولیدکنندگان و صادرکنندگان هم اکنون در خصوص استاندارد سازی به نتایج مطلوبی رسیده ایم تا یک گام دیگر به راه اندازی معاملات گواهی سپرده پسته نزدیک شویم.

سلطانی نژاد به اقدامات بورس کالا برای راه اندازی معاملات پسته اشاره کرد و گفت: از سال ۹۶ تاکنون تلاش هایی برای ورود پسته به بورس صورت گرفته است به طوری که اقداماتی در خصوص راه اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی، امکان توثیق گواهی سپرده کالایی نزد بانک ها، راه اندازی قراردادهای اتی، اپشن و صندوق های کالایی انجام شده است که امیدواریم مراحل پایانی و راه اندازی این بازارها نیز با سرعت مناسبی اجرایی شود.

سلطانی نژاد عنوان کرد که برای راه اندازی بازار گواهی سپرده در سال جاری باید بتوانیم انبارهای استاندارد را در شهرهای مهم تولیدکننده پسته مانند سیرجان، کرمان، زرند و رفسنجان پذیرش کنیم تا دسترسی افراد به انبارهای استاندارد بیشتر شده و سمت عرضه و تقاضا تقویت شود.

مدیرعامل بورس کالای ایران در پایان گفت: بازار مشتقه پسته را به طور حتم پس از معاملات گواهی سپرده پسته راه اندازی خواهیم کرد ضمن اینکه برای تامین مالی تولیدکنندگان نیز امادگی داریم تا با تایید سازمان بورس و اوراق بهادار، صندوق های کالایی محصولات کشاورزی نیز با سرمایه گذاری روی محصولات زعفران، زیره و پسته راه اندازی شود.

اغاز معاملات با واریته های محدود

در ادامه این جلسه جلیل کاربخش نایب رییس اول اتاق کرمان از امادگی اتاق کرمان برای ورود پسته به بورس کالا خبر داد و گفت: در پی برگزاری نشست های مشترک، هم اکنون اقدامات لازم برای اغاز معاملات پسته در بورس کالا در حال انجام است و اتاق کرمان در این زمینه همکاری لازم را با بورس و تولیدکنندگان انجام می دهد.

کاربخش پیشنهاد کرد برای اغاز معاملات پسته در بورس کالا و با توجه به واریته های مختلف این محصول، معاملات با واریته های محدود مانند چند نوع پسته فندقی که حجم زیادی از تولید کشور را نیز شامل می شود، اغاز شود چراکه شروع کار با تنوع خیلی زیاد محصول و نماد بر تابلوی بورس شاید کار را کمی پیچیده کند.

انتفاع همه فعالان بازار از بورسی شدن پسته

 در پایان نیز حمید عزت‌ابادی‌پور، رییس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق کرمان به مزایای عرضه پسته در بورس کالا اشاره کرد و گفت: عرضه پسته در بورس کالا برای همه فعالان بازار پسته کشور مفید خواهد به طوریکه کشاورز محصولش را بدون واسطه و با قیمت مناسب می فروشد، تجار و صادرکننده از امکان خرید محصول باکیفیت و استاندارد به حجم مشخص مطمین می شوند و حتی واسطه ها نیز می توانند به جای حضور در بازار فیزیکی و ایجاد خلل در بازار در معاملات اتی بورس کالا اوراق خرید و فروش کنند که این امر در نقدشوندگی بازار و افزایش عمق اثرگذار است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.