دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

نمادهای واتی، زدشت و حکشتی پربازده ترین نمادها و نمادهای سرود، کچاد و ولشرق بیشترین افت را در هفته آخر اردیبهشت ماه 1399 تجربه کردند.

پربازده ترین و بیشترین افت هفتگی نمادها | هفته چهارم اردیبهشت ماه 1399
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت کشت و صنعت دشت خرم دره در تاریخ 23 دی ماه سال گذشته در بازار سرمایه با قیمت 186 تومان عرضه شد که از آن زمان تا به امروز در مدت زمان کمتر از یک سال ، رشدی 550 درصدی را تجربه کرده و به محدوده قیمتی 1200 تومان رسیده است.

از دیدگاه الیوتی نماد زدشت در یک روند انگیزشی طولانی مدت قرار دارد که این روند همراه با رشد قیمت و اصلاح های قیمتی همراه خواهد بود.

تحلیل تکنیکال زدشت به همراه نمودار (18 آذر ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از دید کلاسیک در دو روز گذشته نمودار قیمتی از سقف تاریخی خود در محدوده 1130 تومان عبور کرده و می تواند به اهداف قیمتی محدوده 1320 تومان در مرحله اول و سپس محدوده 1644 تومان در مرحله دوم برسد.

در صورت اصلاح قیمتی از نقطه کنونی قیمت سهم می تواند تا محدوده 1064 تومان در مرحله اول و 1022 تومان در مرحله دوم نزول قیمتی را تجربه کند و سپس می تواند توسط خریداران در محدوده حمایتی خط روند صعودی مورد حمایت قرار گیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

هزینه مالی 426 میلیارد ریالی

 
به گزارش بورس نیوز، شرکت لیزینگ ایران در اسفندماه 6555 میلیون تومان درآمد حاصل از تسهیلات محقق کرد.  
 
این شرکت در عملکرد 12 ماهه 257 میلیارد ریال درآمد عملیاتی و 426 میلیارد ریال هزینه مالی دارد.
هزینه مالی 426 میلیارد ریالی
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

 
پیش بینی شاخص در مرز یک میلیون واحد 
 
امیر سیاحی، مدیرمعاملات کارگزاری آریا نوین به بورس نیوز گفت: با توجه به اتفاقات جاری در سال جدید باید منتظر یک تورم حداقل 30 تا 40 درصدی بود. 
وی ادامه داد: به طور کلی تورم اتفاقی خوب برای بازار بوده چرا که ارزش دارایی تمامی شرکت‌ها را بالا برده و باعث ارزش گذاری صحیح خواهد شد.
این کارشناس بازار سرمایه به مثبت شدن کلیت بازار با وجود تورم اشاره داشت و گفت: اگر قوانین یک دفعه‌ای و اقدامی در جهت منفی شدن بازار صورت نگیرد، سال خوبی پیش روی بورس خواهد بود.
قوانین وضع شده به ایجاد حباب دامن می‌زند
سیاحی در خصوص قوانین وضع شده خاطر نشان کرد: این قوانین که به اسم کنترل بازار وضع می‌شود باورپذیر نیست چرا که طی سه سالی که بازار منفی بود هیچ گونه قانونی برای بازار راکد تصویب نشد، اما طی یکسال اخیر که بازار رونق پیدا کرده دائما قانون برای کنترل بازار وضع می‌شود.
این کارشناس سرمایه حباب را امری رایج در تمامی بازار‌های دنیا دانست و گفت: قوانین بیشتر باعث ایجاد حباب شده و به سهامدار به جای آگاهی، فضای ترس را القا می‌کند. بازار‌هایی به جز بازار سرمایه در حال فعالیت اند که بیشتر مستعد حباب بوده و نیاز به کنترل سفته بازی دارند.
پیش بینی شاخص در مرز یک میلیون واحد 
سیاحی به رشد زیاد شاخص در سال جدید اشاره کرد و گفت: پیش بینی‌ها حاکی از رسیدن شاخص به مرز یک میلیون واحد بوده و با توجه به تورم پیش رو، رسیدن به این شاخص دور از ذهن نیست.
وی ادامه داد: با توجه به ریزش قیمت نفت و کسری بودجه بسیار زیاد دولت، دو راه برای جبران آن وجود دارد: انتشار اوراق و افزایش مالیات که خود مجددا باعث افزایشی بر قیمت‌ها خواهد شد و به نظر می‌رسد که اقتصاد گنجایش این موضوع را نداشته باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

معرفی سهم های واکسینه شده در برابر کرونا

به گزارش بورس نیوز، اگرچه بورس تهران در روزهای قرنطینه‌ای نوروز هم دست از رشد نکشید؛ ولی به نظر می‌رسد برای عبور از مقاومت 550 هزار واحدی نیاز به یک تکان کوچک دارد؛ اتفاقی که در روزهای گذشته نیفتاده و بالعکس کرونا و رکود بازارهای جهانی و بدتر از همه، سامانه دائم المختل معاملاتی، دست اندازهایی بوده اند که در کاهش سرعت رشد بازار خوب عمل کرده اند.

 

مجتبی معتمدنیا کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازارسرمایه بیان کرد: در چند ماه اخیر، جریان پر قدرت نقدینگی در بازارسرمایه، معاملات پرحجمی را رقم زده و حتی در روندهای منفی، شاهد معاملات پر حجم نمادهای مختلف بازار هستیم. این وضعیت، دو مزیت مهم به همراه دارد؛ هم سهم صنایع مختلف بین سهامداران در گردش است و هم پولی از بازار سرمایه خارج نمی شود.

شرکت های کامودیتی محور

وی در رابطه با تاثیر کاهش قیمت‌های جهانی بر بازارسرمایه گفت: با توجه به ریزش شدید نرخ‌های جهانی و حجم صادرات نفتی و غیرنفتی، با قیمت‌های فعلی دولت حتما با کسری بودجه مواجه خواهد شد و برای جبران این کسری بودجه، دولت دو راهکار پیش رو خواهد داشت؛ افزایش میزان مالیات‌های دریافتی و افزایش نرخ ارز.

کارشناس بازارسرمایه با اشاره به این موضوع تصریح کرد: مادامی که شرکت‌ها سودآور نباشند، امکان اخذ مالیات بیشتر هم وجود ندارد و بنابراین طبیعی است که نرخ ارز فشار بیشتری متحمل شود و بخشی از کسری بودجه از طریق افزایش نرخ ارز جبران شود. با این تفاسیر، دلار در سال جاری، پتانسیل افزایش قیمت تا محدوده 20 هزار تومان را خواهد داشت.

وی افزود: افزایش نرخ ارز هم تاثیر مستقیم بر بازار سرمایه خواهد داشت؛ بنابراین با تصور چشم انداز صعودی بازار ارز، می‌توان رشد دیگری برای بازار سرمایه متصور بود.

گزینه های برتر برای سرمایه گذاری 

معتمدنیا در معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در شرایط فعلی گفت: اگرچه کرونا اتفاقی موقت است؛ ولی معتقدم کشور‌های مختلف حداقل تا 5 ماه دیگر با کرونا دست به گریبان خواهند بود و بعد از آن افول کرونا هم، دلیلی وجود ندارد که قیمت‌های جهانی حتما به سقف‌های قبلی برسد.

وی گفت: بعد از بحران 2008، اقتصاد جهانی رکود دیگری نداشته و به نظر می‌رسد با کاهش تقاضای جهانی، بازار‌های جهانی فعلا شرایط با ثباتی نداشته و نباید به بازگشت قیمت‌های جهانی خوشبین بود. با این شرایط، تنها نقطه قوت سهم‌های وابسته به کامودیتی ها، افزایش نرخ ارز است.

این فعال بازارسرمایه اضافه کرد: با کاهش قیمت‌های جهانی، سرمایه‌گذاران بیشتر به سهم‌هایی گرایش یافته‌اند که ارتباط کمتری با قیمت‌های جهانی دارد و با وجود تاثیر منفی کرونا بر فعالیت بسیاری از صنایع، برخی صنایع نه فقط آسیب چندانی از این وضعیت ندیده‌اند، بلکه حتی با افزایش فعالیت هم مواجه شده‌اند و ضمنا به دلیل تورم داخلی، شانس رشد سودآوری نیز دارند؛ صنایع‌غذایی، دارویی، پیمانکاری، حوزه پرداخت (PSPها) و بانکی‌ها جزو گروه‌هایی هستند که در این شرایط جذاب‌تر شده‌اند.

دستکاری نکنید، حمایت پیشکش!

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه تصریح کرد: بازار سرمایه کماکان مناسب‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود؛ ولی نباید انتظار تداوم رشد هیجانی و شدید بازار سرمایه همچون نیمه دوم سال 98 را داشت و قطعا سهم‌ها با شیب ملایم‌تری رشد خواهند کرد.

وی افزود: چشم‌انداز کلی بازار سرمایه مثبت بوده و این بازار می‌تواند در جذب نقدینگی همچنان جذاب باشد، مشروط بر آنکه دولت هم اقدام به عرضه شرکت‌های بزرگ و سودآور در این بازار کند تا جذابیت این بازار حفظ شود و از سوی دیگر، انتظار می‌رود از هرگونه دستکاری در این بازار، چه در سمت عرضه و چه در سمت تقاضا، پرهیز شود.

این فعال بازارسرمایه تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا و آثار آن بر اقتصادجهانی و اقتصاد داخلی ایران، منطقا بازارسرمایه هم باید واکنش منفی نشان دهد اما؛ در بورس‌های جهانی شاهد حمایت دولت‌ها از بورس‌ها به منظور جلوگیری از ریزش شاخص‌ها هستیم و فعالان بازار سرمایه ایران انتظار تزریق نقدینگی و حمایت مسئولان اقتصادی کشور از این بازار را ندارند؛ ولی انتظار می‌رود حداقل در روند رو به رشد این بازار، مداخله‌ای صورت نگیرد.

معتمدنیا در پایان خاطرنشان کرد: مداخله در این بازار و اعمال هر محدودیتی در این شرایط می‌تواند سیگنال خروج تلقی شود و نقدینگی را به سمت بازار‌های موازی هدایت کند. هدایت جریان نقدینگی وظیفه سازمان بورس نبوده و سیگنال دهی در شان سازمان بورس نیست. امیدواریم سال 99 با کمترین مداخله دستوری در روند عرضه و تقاضای بازار سرمایه، سپری شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

دو نقطه قوت صنعت بیمه در سال 99

به گزارش بورس نیوز، یکی از صنایع پربازده بازار سرمایه در سال 98، صنعت بیمه بوده است. این در حالی است که صنعت بیمه در سال 98 انواع بلایای زمینی و آسمانی و فشارهای تحریمی و… را تجربه کرد.

سید رسول تاجدار کارشناس و فعال صنعت بیمه در گفت‌وگو با بورسنیوز در خصوص پیش‌بینی روند سودآوری شرکت‌های بیمه در 99 بیان کرد: به نظر می‌رسد تغییر خاصی در انتظار شرکت‌های بیمه نیست و سودآوری شرکت‌های بیمه در سال99 با تحول خاصی مواجه نخواهد بود و در بهترین وضعیت، سودهای سال 98 در سال 99 هم تکرار خواهد شد.

وی افزود: دلیل چنین تحلیلی آن بوده که با کاهش شدید قیمت جهانی نفت خام، اقتصاد ایران تحت تاثیر قرار گرفته و این اتفاق، سودآوری صنعت بیمه را هم متاثر خواهد کرد؛ بودجه 99 بر اساس نفت 50 دلاری بسته و قیمت فعلی نفت خام اختلاف فاحشی با این رقم دارد و قطعا منجر به کاهش درآمد‌های نفتی دولت خواهد شد.

تاجدار تاکید کرد: کاهش درآمد‌های نفتی دولت، دولت را در ایفای تعهدات خود و تامین هزینه‌های عمرانی و… دچار مشکل خواهد کرد؛ بنابراین اشخاص حقیقی و شرکت‌ها، اعم از خصوصی و دولتی، برای تامین هزینه‌های بیمه‌ای خود با مشکل مواجه شده و به همین سبب یکی از اولین عارضه‌هایی که در سال 99 گریبانگیر صنعت بیمه خواهد شد، افزایش میزان حق بیمه‌های لاوصول خواهد بود.

وی اضافه کرد: در حقیقت وصول نقدی حق بیمه‌ها کاهش یافته و وصول مطالبات شرکت‌های بیمه دشوارتر خواهد شد. فراموش نکنید که بخشی از پیمانکاران بخش خصوصی هم با دولت کار می‌کنند و بدحسابی دولت در پرداخت بدهی به پیمانکاران، روند پرداخت حق بیمه‌ها را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.

دو نقطه قوت صنعت بیمه در سال 99

وی اضافه کرد: دومین عارضه شرایط اقتصادی، تورم حداقل 25درصدی است.

تاجدار در پاسخ به این سوال که “آیا با افزایش نرخ تورم، درآمد شرکت‌های بیمه افزایش نخواهد یافت؟” گفت: بخشی از افزایش درآمد شرکت‌ها که ناشی از تورم است، واقعی نیست؛ رشد واقعی درآمد شرکت‌ها با لحاظ کردن نرخ تورم محاسبه می شود.

تاثیر کرونا

تاجدار، شیوع کرونا را چالش دیگری پیش روی صنعت بیمه معرفی کرد و افزود: هنوز ابعاد کرونا مشخص نشده و معلوم نیست این ویروس چه زمانی ریشه کن خواهد شد‌ ولی کرونا می تواند هزینه‌های درمانی را در شرکت‌های بیمه افزایش دهد؛ البته هزینه‌های درمان کرونا جزو هزینه‌های تحت پوشش در بیمه‌نامه‌های عمر نیست و فقط فوت‌شدگان تحت پوشش بیمه عمر، سرمایه بیمه عمر خود را دریافت خواهند کرد و تا این لحظه تعداد فوت‌شدگان بر اثر کرونا در حدی نبوده که اثر بااهمیتی بر سودآوری صنعت بیمه داشته باشد؛ مگر آنکه این ویروس از کنترل خارج شود و فاجعه‌ای اتفاق بیفتد که 60_70 درصد مردم دچار کرونا شوند که با توجه به برنامه‌های دولت و تلاش بخش بهداشت و درمان و سایر نهادهای ذیربط کشور، احتمال این اتفاق بسیار ضعیف است.

تاجدار در ادامه گفت: در حال حاضر، با توجه به نظارت بیمه مرکزی، نرخ بیمه نامه ها واقعی تر شده و بین حق بیمه‌های دریافتی و مبلغ خسارت، رابطه منطقی برقرار است و این دغدغه که اتفاقاتی مثل سیل و زلزله و بیماری (در حد سنوات قبل)، سودآوری شرکت‌های بیمه را در معرض ریسک قرار خواهد داد، چندان جدی نیست؛ چراکه در کشور ما نرخ پوشش بیمه‌نامه‌های مرتبط با حوادث غیرمترقبه و فجایع، کمتر از 20درصد است و در صورت وقوع بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه، ضریب خسارت شرکت‌های بیمه افزایش خواهد یافت اما؛ این اتفاقات اثر جدی و با اهمیتی بر صنعت بیمه نخواهد داشت.

دو نقطه قوت صنعت بیمه در سال جاری 

فعال صنعت بیمه در خاتمه در رابطه با نقاط قوت صنعت بیمه در سال 99 اظهار کرد: مهم‌ترین و نخستین نقطه قوت صنعت بیمه در سال جاری، رویکرد مثبت بازارسرمایه به سهام شرکت‌های بیمه‌ای است؛ بر خلاف سنوات قبل که ارزش بازار سهام شرکت‌های بیمه از ارزش واقعی کمتر بود، خوشبختانه در سال98 سهام شرکت‌های بیمه مورد اقبال بازار واقع شدند و به ارزش ذاتی و واقعی، نزدیک شدند که این موضوع، اتفاق مبارکی برای شرکت‌های بیمه‌ای است.

وی اضافه کرد: دومین نقطه قوت صنعت بیمه در سال جاری، این است که حوادثی که در سال 97 و 98 شاهد وقوع آنها در کشور بودیم، با وجود آنکه موجب تالم خاطر مردم ایران شد؛ اما نگرش مردم را نسبت به بیمه ها تغییر داد و به نظر می‌رسد تاسال 1400، ضریب نفوذ بیمه ها مخصوصا در رشته بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی، رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت. گرایش مردم به بیمه ها و ارتقای فرهنگ بیمه نیز، اتفاق مثبتی در صنعت بیمه خواهد بود. ضمن آنکه باعث می شود در صورت وقوع حوادث ناگوار، حداقل مردم از لحاظ مالی، فشار کمتری متحمل شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

روند افزایشی درآمد

به گزارش بورس نیوز، شرکت آسان پرداخت پرشین در اسفندماه به میزان 5351 میلیارد ریال درآمد داشت. درآمد این شرکت در بهمن ماه 4923 میلیارد ریال بود که در اسفندماه با افزایش مواجه شد.

روند افزایشی درآمد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

افت فروش

 
به گزارش بورس نیوز، شرکت مجتمع کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرمدره در اسفندماه به فروش 103 میلیارد ریالی مواجه شد که در مقایسه با بهمن ماه کمی افت داشت.
 
لازم به ذکر است،مبلغ فروش شیر در اسفندماه طبق مصوبه سازمان حمایت از مصرف کنندگان 23.900 ریال با چربی 3/2 تحویل درب دامداری است.
افت فروش
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

رشد بازار سرمایه، ادامه دار خواهد بود

به گزارش بورس نیوز اگرچه کرونا بسیاری از بازارهای مالی را در اقصی نقاط دنیا منفی کرده؛ ولی بورس تهران پر قدرت رشد می‌کند و شاخص کل تا این لحظه از معاملات با جهش 17هزار و 899 واحدی، قله رفیع 565 هزار واحدی را هم فتح کرده است.

آلبرت بغزیان اقتصاددان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص دلایل رشد بازارسرمایه بیان کرد: هر چند بسیاری از بازارهای جهانی منفی شده؛ ولی بازار سرمایه کشور ما دلایلی برای رشد داشته است.

وی ادامه داد: از طرفی، برخی صنایع از جمله شرکت‌های شوینده و دارویی و … فروش مناسبی داشته‌اند و اتفاقا با شیوع کرونا، فروش بهتری ثبت کرده‌اند و از سوی دیگر، بانک‌های کشور ما بیشتر در حوزه املاک و شرکت‌های بورسی سرمایه‌گذاری کرده بودند و شیوع کرونا و ریزش بازارهای جهانی، اثر منفی بر عملکرد آنها نداشته است.

این کارشناس اقتصادی افزود: وضعیت مطلوب این گروه‌ها در رشد بازار سرمایه اثرگذار بوده و نقدینگی سرگردان که معمولا در اواخر هر سال جذب بازار خودرو و ملک می‌شده، امسال به خاطر شیوع کرونا و محدودیت های تردد افراد در بازارهای فیزیکی، جذب بازار سرمایه شده و بسیاری از سرمایه‌گذاران در این روزهای کرونایی، در منازل خود نشسته و به راحتی سهام خرید و فروش می‌کنند و از این طریق، سود کسب می‌کنند ضمن اینکه نرخ ارز، شیب صعودی داشته و افزایش نرخ ارز هم محرک رشد بازار سرمایه بوده است.

بغزیان افزود: بورس تهران وابستگی به سرمایه گذاران خارجی ندارد و از این بابت، متحمل ریسک خروج سرمایه ها نشده است.

وی تصریح کرد: معتقدم روند صعودی بازار سرمایه ادامه دار خواهد بود و با انتخاب گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری، می توان از این بازار منتفع شد. با توجه به محدودیت های صادرات و کاهش قیمت های جهانی، فعلا سهم شرکت هایی که بازار فروش داخلی دارند و وابستگی به صادرات ندارند، گزینه های مناسب تری برای سرمایه گذاری خواهد بود.

بغزیان در خاتمه تصریح کرد: بازار سرمایه در سال جاری می تواند بهترین گزینه برای سرمایه گذاری های کوچک باشد. بازار مسکن هم گزینه مناسبی برای سرمایه های بزرگ خواهد بود؛ البته مشروط بر آنکه سرمایه گذاران، انتظار نقدشوندگی بالا نداشته باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت مجتمع کشت و صنعت و دامپروری دشت خرمدره از مجوز احداث باغ گردو خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ احداث باغ گردو 95 هکتاری با اهداف استفاده بهینه از منابع آب و خاک اراضی شرکت، افزایش سهم بازار، افزایش درآمدها، مقابله با خشکسالی و تغییر الگوی کشت با توجه به نیاز شرکت است. این پروژه از تاریخ 98/11 آغاز و 99/12 به اتمام می‌رسد.

لازم به ذکراست، مبلغ سرمایه گذاری این پروژه 275.453 میلیون ریال بوده که منابع تامین مالی پروژه مذکور 72 درصد از محل آورده نقدی سهامداران (مبلغ 199.453 میلیون ریال) و 28 درصد مابقی از محل خرید زمین تامین خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.