دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد شرکت دامپروری بینالود نیشابور که با نماد «زبینا» فعالیت می کند زمان پرداخت سود سهامداران را بر اساس تعداد سهم ان ها اعلام کرد.

Untitled

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سه شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور، کارخانجات داروپخش و نفت بهران از برنامه افزایش سرمایه 1068، 100 و 285 درصدی خبر دادند.

براین اساس، “زبینا” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 40 به 467.1 میلیارد تومان برساند. تامین مالی  این شرکت فرابورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و صرف اصلاح ساختار مالی، کارآمد سازی دارایی ها، بهبود نسبت مالکانه، افزایش رقابت پذیری در صنعت، نزدیک شدن حقوق صاحبان سهام به ارزش واقعی و تدرسیاوم فعالیت رو به رشد شرکت اعمال خواهد شد.

همچنین “دارو” درصدد است سرمایه فعلی را از 75 به 150 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به سرمایه گذاری برای ایجاد بخش تولید سرم در جهت افزایش ظرفیت تولید و فروش محصولات واحد سرم سازی و جلوگیری از خروج وجه نقد شود.

در این میان، “شبهرن” نیز در نظر دارد سرمایه فعلی را از 260 به 1000 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از دو محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی و تجدید ارزیابی دارایی های استهلاک ناپذیر(زمین) صورت می پذیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت بیمه البرز و کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور که به دلیل بازدهی مثبت بیش از 50 درصدی سهام با توقف نماد روبرو و ملزم به کنفرانس اطلاع رسانی شدند به سوالات مطرح شده در سامانه تدان پاسخ دادند و آماده بازگشت به تابلو شدند.

براین اساس، محسن پورکیانی مدیرعامل “البرز” درباره ارزش روز سبد سهام بورسی شرکت و ارزش افزوده این دارایی ها، برنامه ارتقا پرتفوی و جدا سازی بخش فروش بیمه های عمر از ساختار فنی و اجرایی و مدیریت آن، اقدامات در خصوص افزایش ثروت سهامداران از محل تغییر کاربری و دریافت سایر مجوز های لازم در خصوص زمین مهرشهر کرج، مشخصات پروژه های سرمایه گذاری، بهای تمام شده و ارزش روز آن، بررسی ظرفیت های موجود در بازار مالی و مطالعات توجیه پذیری اقتصادی سرمایه گذاری در تاسیس نهادهای مالی و حوزه های جدید سرمایه گذاری توضیح داد که اینجا قابل مشاهده است.

همچنین افشین احمدی مدیرعامل “زبینا” درباره بررسی برنامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها توسط هیات مدیره ، متراژ و محل زمین های شرکت توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات بازار سهام روز دوشنبه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ثبت رشد 5 هزار واحدی و قرار گرفتن در پله 628 هزارتایی رکوردی تازه را به ثبت رساند تا رشد شاخص از ابتدای هفته تاکنون به بیش از 30 هزار واحد برسد.

در 40 دقیقه ابتدایی بازار، بیش از 300 هزار معامله انجام شد که طی آن یک میلیارد و 179 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 13هزار میلیارد ریال دادوستد شدند. این در حالی است که سه نماد فملی، تاپیکو و کگل به ترتیب با 794، 578 و 541 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. ارزش معاملات فرابورس نیز بیش از 900 میلیارد ریال بوده است که سه نماد شگویا، ذوب و ومهان تاثیرگذارترین نمادهای این بازار هستند.

معاملات بازار سهام در حالی انجام می‌شود که با وجود رشد 5 هزار واحدی شاخص در 30 دقیقه ابتدایی، به نظر می‌رسد کمی از عطش خریداران کاسته شده و فشار عرضه در بسیاری از گروه‌های صنعت در حال تشدید است و بسیاری از نمادها که ابتدای بازار را با صف های خرید یا محدوده مثبت آغاز کرده بودند، هم‌اکنون در محدوده منفی معامله می‌شوند.

در 40 دقیقه ابتدایی بازار، فاراک، تملت و وتجارت بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده و شگویا و زبینا نیز بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کرده‌‍اند. گروه محصولات شیمیایی نیز در حالی پیشتاز بازار از نظر ارزش معاملات است که برخی نمادهای این گروه در محدوده منفی معامله می‌شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

چنین رشدی درحالی رقم خورد که با شیوع بیماری کووید-19 آینده اقتصاد جهان در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و اغلب بازارها با افت‌های شدیدی مواجه شده‌اند. نکته جالب توجه در معاملات ابتدای سال جدید، ارزش معاملات خرد بالای سهام بود. طبق الگوی سنتی بازار سهام، ارزش معاملات روزانه در ایام نوروز افت شدیدی دارد. اما در نوروز امسال شاهد رشد چشمگیر ارزش معاملات در پی هجوم معامله‌گران حقیقی بودیم. در ایام نوروز بسیاری از شرکت‌ها گزارش‌های مهمی را در سامانه کدال منتشر کردند. در این بین می‌توان به شفاف‌سازی «بمپنا» اشاره کرد. طبق اطلاعیه شرکت تولید برق عسلویه، این شرکت در اولین روزهای سال جاری موفق به سنکرون اولین واحد از سه واحد بخش بخار نیروگاه شده است. به این ترتیب به ظرفیت «بمپنا» 159 مگاوات افزوده خواهد شد. طبق این اطلاعیه شرکت پیش‌بینی کرده که عملیات بهره‌برداری و تحصیل درآمد از اولین واحد بخش بخار نیروگاه از ابتدای خرداد ماه رقم خواهد خورد. «چکاپا» نیز در اطلاعیه‌ای خبر از شروع مجدد فعالیت شرکت بعد از وقفه 17 روزه به علت شیوع ویروس کرونا داد. همچنین «غدیس» در اطلاعیه‌ای خبر تولید و فروش مواد ضدعفونی‌کننده را تایید کرد. طبق این اطلاعیه، تا پایان سال 98 حدود 30 هزار لیتر از این محصول در شرکت پاکدیس تولید شده که 3 هزار لیتر آن فروخته شده است. «زبینا» نیز اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس خبری خود را منتشر کرد. طبق این اطلاعیه کشت و دامپروری بینالود فعلا قصدی برای افزایش سرمایه ندارد. «زبینا» در پاسخ به سوالی مبنی بر قصد شرکت برای فروش 2100 هکتار زمین نیز توضیح داد: با توجه به ضوابط برنامه و بودجه بنیاد مستضعفان، تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای از طریق فروش دارایی‌های کم‌بازده پیش‌بینی شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس، با ادامه دار شدن ارائه صورت های مالی ناشران بورسی و فرابورسی،چهار پتروشیمی، سایپا، تامین سرمایه نوین و 28 شرکت دیگر،آمار تولید و فروش اسفند و دوره ای خود را از رشد 140 درصدی سود تا افزایش 29 درصدی زیان منتشر کردند.

پتروشیمی فجر

“بفجر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 108.3 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 1.5 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد رشد داشته است.

پتروشیمی زاگرس

“زاگرس” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 390.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 7.3 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 66 درصد رشد داشته است.

پتروشیمی شازند

“شاراک” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 630.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 5.3 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 83 درصد رشد داشته است.

پتروشیمی خراسان

“خراسان” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 101.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 874.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 56 درصد رشد داشته است.

سایپا

“خساپا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 777.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 8.4 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 29 درصد افت داشته است.

تأمین سرمایه نوین

“تنوین” در دوره یک ماهه مبلغ 45.9 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 440.6 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.

فولاد خراسان

“فخاس” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 325.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 2.9 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 61 درصد رشد داشته است.

پرداخت الکترونیک سامان کیش

“سپ” در دوره یک ماهه مبلغ 134.8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 3 ماهه برای سال مالی منتهی به آذر 98 مبلغ 368.5 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد داشته است.

همکاران سیستم

“سیستم” در دوره یک ماهه مبلغ 24.8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 98.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد رشد داشته است.

مارگارین

“غمارگ” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 102.3 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 3 ماهه برای سال مالی منتهی به آذر 98 مبلغ 265.3 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 39 درصد رشد داشته است.

سیمان غرب

گزارش سایپا، ۴ پتروشیمی و ۲۹ شرکت از افزایش ۱۴۰ تا ۲۹ درصدی سود و زیان

“سغرب” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 10.4 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 119.8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد رشد داشته است.

سیمان خوزستان

“سخوز” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 40.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 290.4 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.

سیمان تهران

“ستران” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 34.8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 327.7 میلیارد تومان درآمد داشته که معادل 116 درصد مبلغ فروش پیش بینی شده سال 97 است.

نفت بهران

“شبهرن” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 304.9 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 2.3 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 44 درصد رشد داشته است.

دشت مرغاب

“غدشت” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 26.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به خرداد 98 مبلغ 249.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد رشد داشته است.

ریخته گری تراکتور سازی ایران

“ختراک” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 37.9 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 273.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد رشد داشته است.

لامیران

“فلامی” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 1.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 6 ماهه برای سال مالی منتهی به شهریور 98 مبلغ 13.1 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 90 درصد رشد داشته است.

شیر و گوشت زاگرس شهرکرد

“زشگزا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 75.3 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 53 درصد رشد داشته است.

فرآوری زغال سنگ پروده طبس

“کپرور” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 15.6 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 160.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 58 درصد رشد داشته است.

سرامیک اردکان

“کسرا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 15.4 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 58.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 68 درصد رشد داشته است.

نوش مازندران

گزارش سایپا، ۴ پتروشیمی و ۲۹ شرکت از افزایش ۱۴۰ تا ۲۹ درصدی سود و زیان

“غنوش” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 1.1 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 8.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد داشته است.

مس باهنر

“فباهنر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 92.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 996.8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 59 درصد رشد داشته است.

معدنی دماوند

“کدما” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 2.5 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 12 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 51 درصد رشد داشته است.

توسعه خدمات دریایی و بندری سینا

“حسینا” در دوره یک ماهه مبلغ 50.8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 480.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.

لوله و ماشین سازی

“فلوله” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 47.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 210.1 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد رشد داشته است.

قند هکمتان

“قهکمت” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 4 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 6 ماهه برای سال مالی منتهی به شهریور 98 مبلغ 174.4 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 76 درصد رشد داشته است.

توکا ریل

“توریل” در دوره یک ماهه مبلغ 33.3 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 418.4 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد رشد داشته است.

کشاورزی و دامپروی بینالود نیشابور

“زبینا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 6.8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 82.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد رشد داشته است.

عطرین نخ قم

“نطرین” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 9.1 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 80.8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 56 درصد رشد داشته است.

نیروکلر

“شکلر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 13.4 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 7 ماهه برای سال مالی منتهی به مرداد 98 مبلغ 91.6 میلیارد درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 140 درصد رشد داشته است.

شیشه همدان

گزارش سایپا، ۴ پتروشیمی و ۲۹ شرکت از افزایش ۱۴۰ تا ۲۹ درصدی سود و زیان

“کهمدا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 20.6 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به خرداد 98 مبلغ 114 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 82 درصد رشد داشته است.

مینو شرق

“غمینو” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 7.9 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 78.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد رشد داشته است.

آلومینیوم ایران

“فایرا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 429.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 2.8 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 93 درصد رشد داشته است.

شکر شاهرود

“قشکر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 1.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 6 ماهه برای سال مالی منتهی به شهریور 98 مبلغ 44.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 24 درصد رشد داشته است.

منبع: boursepress.ir

بررسی عرضه اولیه شرکت‌ها از ابتدای ورود به بازار سهام در سال جاری نشان می‌دهد، شرکت پتروشیمی غدیر با نماد «شغدیر» بیشترین بازدهی را نسبت به دیگر شرکت‌ها داشته است. آیا عرضه اولیه جدید زدشت نیز همانند هم‌گروهی‌های‌ خود بازده بالایی خواهد داشت؟

در میان عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به بازار سهام در سال جاری بیشترین بازدهی متعلق به پتروشیمی غدیر با نماد «شغدیر» بوده است.
به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، از ابتدای سال جاری بازار سهام شاهد ورود سهام ۱۳ شرکت جدید بوده است.
پس از عرضه نمادهای «سپ»، «شغدیر»، «زبینا»، «پارس»، «زقیام»، «نطرین»، «تاپکیش»، «داوه»، «زپارس»، «شبصیر»، «کگهر»، «مادیرا» و «زکشت»، چهاردهمین عرضه اولیه امسال فردا یکشنبه، بیست و سوم دی ماه به روش بوک بیلدینگ در بازار دوم فرابورس انجام می‌شود.
مجتمع کشت و صنعت و دامپروری دشت خرمدره که سهامدار اصلی آن بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بوده و عمده فعالیت آن مرتبط با کشاورزی و زراعت، باغبانی و باغداری، دامپروری و دامداری است؛ فردا ۱۵ درصد از سهام شرکت خود را با نماد «زدشت» در بازار سهام عرضه می‌کند.
عرضه اولیه شرکت‌ها در بورس از آن جهت که غالبا با بازدهی مثبت همراه بوده، همواره مورد توجه فعالان بازار سرمایه است.
بررسی ۱۳ نماد عرضه اولیه از ابتدای ورود به بازار سهام در سال جاری تا نوزدهم دی ماه نشان می‌دهد، شرکت پتروشیمی غدیر با نماد «شغدیر» بیشترین بازدهی را نسبت به دیگر شرکت‌ها داشته است.
شغدیر طی دوره شش‌ماهه بیش از ۲۰۰ درصد بازدهی به همراه داشته، به‌طوری که قیمت سهام آن از ۱۷۰ تومان به حدود ۵۲۰ تومان رسیده است.

در سال جاری از گروه زراعت تاکنون چهار شرکت جدید وارد بورس شده‌اند که زدشت پنجمین شرکت از این گروه بوده که فردا عرضه اولیه آن انجام می‌شود.
بازدهی هم‌گروهی‌های زدشت تا کنون بیش از ۹۰ درصد بوده اما در بین آن‌ها، «زبینا» که عرضه آن در تیر ماه امسال انجام شد بیشترین بازدهی معادل ۱۹۱ درصد را داشته است.
باید دید آیا زدشت نیز می‌تواند مانند هم‌گروهی‌های خود بازدهی بیش از ۹۰ درصد را طی دوره مورد قبول سهام‌داران داشته باشد؟
عرضه اولیه تعداد ۱۰۳ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم معادل ۱۰ درصد شرکت مجتمع کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرمدره با نماد معاملاتی «زدشت» فردا، ۲۳ دی ماه انجام می‌شود.
در این عرضه اولیه به هر سهام‌دار حقوقی و حقیقی حداکثر ۱۲۰۰ سهم در دامنه قیمتی ۱۸۵۰ تا ۱۹۵۰ ریال اختصاص داده می‌شود.

بررسی عرضه اولیه شرکت‌ها از ابتدای ورود به بازار سهام در سال جاری نشان می‌دهد، شرکت پتروشیمی غدیر با نماد «شغدیر» بیشترین بازدهی را نسبت به دیگر شرکت‌ها داشته است. آیا عرضه اولیه جدید زدشت نیز همانند هم‌گروهی‌های‌ خود بازده بالایی خواهد داشت؟

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، از ابتدای سال جاری بازار سهام شاهد ورود سهام ۱۳ شرکت جدید بوده است.
پس از عرضه نمادهای «سپ»، «شغدیر»، «زبینا»، «پارس»، «زقیام»، «نطرین»، «تاپکیش»، «داوه»، «زپارس»، «شبصیر»، «کگهر»، «مادیرا» و «زکشت»، چهاردهمین عرضه اولیه امسال فردا یکشنبه، بیست و سوم دی ماه به روش بوک بیلدینگ در بازار دوم فرابورس انجام می‌شود.
مجتمع کشت و صنعت و دامپروری دشت خرمدره که سهامدار اصلی آن بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بوده و عمده فعالیت آن مرتبط با کشاورزی و زراعت، باغبانی و باغداری، دامپروری و دامداری است؛ فردا ۱۵ درصد از سهام شرکت خود را با نماد «زدشت» در بازار سهام عرضه می‌کند.
عرضه اولیه شرکت‌ها در بورس از آن جهت که غالبا با بازدهی مثبت همراه بوده، همواره مورد توجه فعالان بازار سرمایه است.
بررسی ۱۳ نماد عرضه اولیه از ابتدای ورود به بازار سهام در سال جاری تا نوزدهم دی ماه نشان می‌دهد، شرکت پتروشیمی غدیر با نماد «شغدیر» بیشترین بازدهی را نسبت به دیگر شرکت‌ها داشته است.
شغدیر طی دوره شش ماهه بیش از ۲۰۰ درصد بازدهی به همراه داشته، به طوری که قیمت سهام آن از ۱۷۰ تومان به حدود ۵۲۰ تومان رسیده است.

بازدهی عرضه اولیه شرکت‌ها در سال ۱۳۹۷

در سال جاری از گروه زراعت تاکنون چهار شرکت جدید وارد بورس شده‌اند که زدشت پنجمین شرکت از این گروه بوده که فردا عرضه اولیه آن انجام می‌شود.
بازدهی هم‌گروهی‌های زدشت تا کنون بیش از ۹۰ درصد بوده اما در بین آن‌ها، «زبینا» که عرضه آن در تیر ماه امسال انجام شد بیشترین بازدهی معادل ۱۹۱ درصد را داشته است.
باید دید آیا زدشت نیز می‌تواند مانند هم‌گروهی‌های خود بازدهی بیش از ۹۰ درصد را طی دوره مورد قبول سهامداران داشته باشد؟
عرضه اولیه تعداد ۱۰۳ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم معادل ۱۰ درصد شرکت مجتمع کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرمدره با نماد معاملاتی «زدشت» فردا، ۲۳ دی ماه انجام می‌شود.
در این عرضه اولیه به هر سهامدار حقوقی و حقیقی حداکثر ۱۲۰۰ سهم در دامنه قیمتی ۱۸۵۰ تا ۱۹۵۰ ریال اختصاص داده می‌شود.