دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

شرکت تولید و صادرات ریشمک (سهامی عام) در سال 1348 تاسیس و در اسفند ماه سال 1395 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و سال بعد در فهرست نرخ های بازار دوم فرابورس با نماد “ریشمک” زیرگروه “مواد و محصولات دارویی” درج گردید.

طی معاملات امروز این نماد تعداد 6.3 میلیون برگ سهم به ارزش 124 میلیارد ریال با قیمت پایانی 19492 ریال داد و ستد شد. با توجه به قدرت بیشتر خریداران نسبت به فروشندگان و همچنین بیشتر شدن حجم معاملات نسبت به میانگین ماهانه آن (3.8 میلیون) و نیز کمتر بودن P/E آن نسبت به گروه خود، نوید تحرکات مثبت در این سهم می دهد که درصورت ادامه دار بودن این روند می توانیم شاهد رشد قیمتی این سهم باشیم.

بررسی تکنیکالی این سهم نشان از رو به اتمام بودن اصلاح آن می دهد و میتواند با اتمام اصلاح و شکست مقاومت X-d با اهداف 2365 تومان، 3300 تومان و در نهایت 4850 قابل بررسی باشد.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت ادامه دار بودن اصلاح و شکست خطوط حمایتی، حمایت های پیشروی سهم محدوده های 1700 تومان، 1540 تومان، 1370 تومان و درنهایت 1130 تومان میباشد که میتواند از هرکدام از این حمایت ها سهم با ورود خریداران و افزایش تقاضا روبرو شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در سیگنال تلاش می کنیم جذاب ترین گزارشات ماهانه شرکت ها را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه به تحلیل گزارش فعالیت شرکت تولید و صادرات ریشمک می پردازیم.

محصولات دریشمک

درآمد دریشمک با توجه به نحوه ی فروش، قابل بررسی ماهانه نیست. این شرکت در مجموع نه ماه نخست سال مالی 97 (منتهی به آذر ماه) مجموعاً 30 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم امسال به 56 میلیارد تومان افزایش یافته است. (90 درصد رشد درآمد نسبت به سال گذشته)

مقایسه فرو ش شهریور

این شرکت دو محصول پودر شیرین بیان و عصاره شیرین بیان تولید می کند. تولید پودر شیرین بیان در شهریور ماه نسبت به میانگین هشت ماه گذشته 20 درصد افزایش، تعداد فروش 110 درصد افزایش اما نرخ فروش 10 درصد افزایش یافته است. عصاره شیرین بیان در شهریور ماه شاهد 20 درصد کاهش تولید بوده و فروش نیز نداشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت سرمایه‌گذاری پویا در سال 1382 به صورت شرکت سهامى خاص تأسیس و بعد از ثبت در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتى تهران شروع به فعالیت کرده است. شرکت در سال1394 به عنوان نهاد مالی شرکت سرمایه‌گذاری نزد سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده اسـت. در نهایت در سال1395 نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و در همین تاریخ برای اولین بار در بورس تهران درج نماد شده اما به دلیل عدم عرضه سهام، شرکت از لیست شرکتهای ناشر خارج گردیده است. در حال حاضر، شرکت سرمایه‌گذاری پویا جزء واحدهاى تجارى فرعى شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر (سهامی خاص) و واحد تجارى نهایى گروه، شرکت گروه توسعه اقتصادی تدبیر می‌باشد. نشانی مرکز اصلى شرکت خیابان گاندی جنوبی، کوچه یکم، پلاک ،5طبقه چهارم و محل فعالیت اصلی آن در شهر تهران واقع است.

موضوع فعالیت شرکت سرمایه گذاری پویا

موضوع فعالیت اصلی در نظر گرفته شده در اساسنامه این شرکت سرمایه‌گذاری در سهام سهم الشرکه واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت‌ها، موسسات یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری با هدف کسـب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابـستة خود، کنترل شرکت، مؤسـسه یا صندوق سـرمایه‌گذاری سرمایه پذیر را در اختیار نگرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه نیابد. سرمایه‌گذاری در سایر اوراق بهادار که به طور معمول دارای حق رأی نیست و توانایی انتخاب مدیر یا کنترل ناشر را به مالک اوراق بهادار نمی‌دهد.

سرمایه و ترکیب سهامداران وپویا

سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ 5 میلیارد ریال (شامل تعداد 5000000 سهم، به ارزش اسمی هر سهم 1000 ریال) بوده که طی دو مرحله افزایش سرمایه در تاریخ 99/02/77 به 400 میلیارد تومان رسیده است.

فهرست سهامداران شرکت در تاریخ 1399/02/31 به شرح جدول ذیل می باشند:

ردیفنام سهامدارتعداد سهامدرصد
1شرکت سرمایهگذاری تدبیر (سهامی خاص)3,999,992,00099.9998
2شرکت ایران و شرق (سهامی خاص)2,0000.00005
3شرکت لیزینگ ایران و شرق (سهامی عام)2,0000.00005
4شرکت سرمایه‌گذاری پردیس (سهامی عام)2,0000.00005
5شرکت تولید و صادرات ریشمک (سهامی عام)2,0000.00005
جمع4,000,000,000

وضعیت پورتفوی سرمایه گذاری شرکت

صورت‌های مالی 3 ماهه منتهی به 31 اردیبهشت 99 نشان می‌دهد که این شرکت سبد سرمایه‌گذاری خود را به صورت زیر بین شرکت های بورسی و غیر بورسی تقسیم کرده است. این نمودار نسبت بهای تمام شده این دو دسته را نشان می‌دهد.

معرفی شرکت سرمایه گذاری پویا (نماد : وپویا)

برای بررسی دقیق‌تر عملکرد شرکت از نظر صنایع مورد استفاده در سبد سرمایه‌گذاری، توجه شما را به نمودار زیر جلب می‌کنیم. در این نمودار 5 صنعت بورسی با بیشترین سرمایه‌گذاری توسط وپویا، و سهم هرکدام از این صنایع از سبد سرمایه‌گذاری شرکت نشان داده شده است.

معرفی شرکت سرمایه گذاری پویا (نماد : وپویا)

روند سودآوری و عملکرد شرکت سرمایه گذاری پویا

اگر به سود سالیانه شرکت به عنوان ملاک بررسی عملکرد آن نگاه کنیم، شرکت سرمایه‌گذاری پویا با شروع روند رو به رشد بازار سرمایه توانسته عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. این موضوع در صورت سود و زیان سه ماهه، ارائه شده توسط شرکت به صورت جدول زیر نمایش داده شده است.

معرفی شرکت سرمایه گذاری پویا (نماد : وپویا)

همانطور که مشاهده می کنید شرکت در سال 98 توانسته سود خالص هر سهم را از 11 به 484 ریال برساند، دقت کنید که در سه ماهه اول سال مالی 99 سود خالص هر سهم به 375 ریال رسیده که به معنای پوشش 75 درصدی عملکرد سال قبل در تنها یک چهارم از سال مالی فعلی است.

شما می توانید جهت رصد بازار و اخبار عرضه اولیه ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.

برای اطلاع از عرضه اولیه های جدید، آخرین نسخه اپلیکیشن سیگنال را دانلود و با مراجعه به بخش عرضه اولیه در قسمت سهام نوتیفیکیشن مربوط به آن را فعال کنید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از فارس، با توجه به اقبال خانوارهای ایرانی به سرمایه‌گذاری در بورس، ‌پنجمین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران مربوط به شرکت سرمایه‌گذاری پویا است که در روز چهارشنبه 4 تیرماه و به روش ثبت سفارش در نماد وپویا1 انجام می‌شود.

امروز پیغام ناظر بازار ارائه شد که متقاضیان خرید سهام عرضه اولیه سرمایه‌گذاری پویا می‌توانند از ساعت 7 و نیم تا 11 فردا چهارشنبه نسبت به خرید سهام این عرضه اولیه اقدام کنند.

براساس اعلام فرابورس ایران به استناد پذیرش سهام شرکت سرمایه‌گذاری پویا سهامی عام در تاریخ 27 اسفند 98 توسط هیات پذیرش اوراق بهادار در بازار اول فرابورس ایران، سهام این شرکت توسط سهامدار عمده در روز چهارشنبه به روش ثبت سفارش به عموم مردم و در روز بعد از عرضه اولیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود.

تعداد کل سهام این شرکت 4 میلیارد سهم و تعداد سهام قابل عرضه 600 میلیون سهم معادل 15 درصد از کل سهام شرکت خواهد بود و حداکثر سهم قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی 300 سهم و دامنه نوسان قیمت در ثبت سفارش از مبلغ 3 هزار و 900 ریال تا 4 هزار و 100 ریال خواهد بود.

* افزایش دو باربری سرمایه وپویا

همچنین طبق اطلاعات ثبت‌شده در کدال، سرمایه اولیه شرکت سرمایه‌گذاری پویا در تاریخ 27 اردیبهشت 99 از مبلغ 2 هزار میلیارد ریال به 4 هزار میلیارد ریال منقسم به 4 میلیارد سهم یک‌هزار ریالی با نام که تماماً پرداخت شده از طریق مطالبات حال شده تامین شد و این افزایش سرمایه نزد اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران ثبت شده است.

همچنین در اطلاعیه دیگری که از سوی شرکت سرمایه‌گذاری پویا در کدال منتشر شده، سهامداران این شرکت شامل شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر (سهامی خاص) به نمایندگی علیرضا صمیمی‌فر و با تعداد یک‌میلیارد و 999 میلیون و 996 هزار سهم به عنوان سهامدار عمده بوده است.

همچنین دیگر عضو هیات مدیره شرکت تولید و صادرات ریشمک سهامی عام با تعداد یک‌هزار سهم و به نمایندگی مجتبی ستاری قهفرخی سهامدار سوم شرکت ایران و شرق سهامی خاص به نمایندگی امین غزالی و به تعداد یک‌هزار سهم، همچنین شرکت سرمایه‌گذاری پردیس (سهامی عام) به نمایندگی میثم صمدنژاد به تعداد یک‌هزار سهم و همچنین شرکت لیزینگ ایران و شرق سهامی عام به نمایندگی مجتبی ستاری قهفرخی به تعداد یک‌هزار سهم از سهامداران این شرکتبه سمار می‌روند.

با توجه به سیاست دولت مبنی بر عمق بخشیدن به بازار سرمایه، شرکت‌های زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی، خود را ملزم به عرضه اولیه سهام شرکت‌های زیرمجموعه خود از جمله وپویا که سهامدار اصلی آن، سرمایه‌گذاری تدبیر است، در بازار سرمایه کرده‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

روز چهارشنبه اولین عرضه اولیه تابستان با نماد «وپویا» در فرابورس عرضه می‌شود، عرضه اولیه‌ای که کمتر از 65 هزار تومان نقدینگی نیاز خواهد داشت.

به گزارش رادیو سهام، قرار است روز چهارشنبه اولین عرضه اولیه تابستان با نماد «وپویا» انجام شود. عرضه اولیه‌ای که در آن هر فرد می‌تواند حداکثر 300 سهم در دامنه قیمتی 390 تا 410 تومان سفارش بدهد. اگر چه حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای خرید 123 هزار تومان خواهد بود اما با توجه به مشارکت بیش از 3 میلیون و 100 هزار نفری عرضه اولیه پیزد، و ورود افراد تازه‌وارد به بورس، پیش‌بینی می‌شود به هر فرد حداکثر 158 سهم معادل 65 هزار تومان تعلق بگیرد.

عرضه اولیه «وپویا» بخریم یا نخریم؟

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت کدال، شرکت سرمایه‌گذاری پویا در پایان خرداد ماه بیش از 5 هزار و 288 میلیارد ریال در 72 شرکت‌ بورسی و غیر بورسی سرمایه‌گذاری کرده که نسبت به اردیبهشت ماه اندکی افزایش داشته است. اکثر سرمایه‌گذاری‌های این شرکت در حوزه مواد و محصولات دارویی بوده و پس از آن گروه استخراج کانه‌های فلزی و بانکها و موسسات اعتباری بیشترین سهم را در پورتفوی بورسی وپویا دارند.

همچنین این شرکت از سود سهام محقق شده درآمدی 151 میلیارد ریالی را محقق کرده است. وپویا از فروش بخشی از سهام شرکت‌های بورسی خود نیز 89 میلیارد ریال در خرداد درآمد کسب کرده است. شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر سهامدار اصلی وپویاست که به جز این نماد نیمی از سهام سرمایه‌گذاری پردیس (پردیس) و شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) را نیز در اختیار دارد. همچنین شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر 32 درصد از سهام ریشمک را نیز به خود اختصاص داده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در امیدنامه این شرکت، درآمد خالص وپویا در سال مالی 98 بیش از 322 میلیارد تومان به ثبت رسیده که نسبت به سال مالی 97 بیش از 39 درصد بیشتر شده است. همچنین سود خالص وپویا نسبت به سال مالی 97 رشدی 436 درصدی داشته است که البته این موضوع به دلیل عملکرد ضعیف این شرکت در سال مالی 97 بوده است. همچنین جمع دارایی‌های وپویا در پایان دوره مالی منتهی به 30 بهمن 98 بیش از 393 میلیارد تومان بوده که رشدی 28 درصدی نسبت به سال مالی 97 داشته است.

این شرکت همچنین در اواخر اردیبهشت 99 افزایش سرمایه‌ای 100 درصدی را انجام داده و سرمایه خود را از 2 هزار میلیارد ریال به 4 هزار میلیارد ریال افزایش داده است. از سوی دیگر گزارش عملکرد سه ماهه منتهی به 31 اردیبهشت وپویا نشان می‌دهد این شرکت درآمدهای عملیاتی خود را در این دوره نسبت به سه ماهه نخست سال 98 حدود 645 درصد افزایش داده و به 151 میلیارد تومان رسانده است. همچنین سود خالص هر سهم این شرکت نیز در این مدت با رشدی 668 درصدی به 375 ریال رسیده است.

با این اوصاف قیمت 410 تومانی این سهم در هنگام عرضه اولیه قیمت بسیار جذابی برای نگهداری بلندمدت این نماد به نظر می‎رسد و با توجه به روند صعودی بازار سهام، امکان رسیدن قیمت این سهم به محدوده 2000 تومانی تا پایان سال جاری وجود دارد. بنابراین هر ریخته شدن صف خریدی می‌تواند فرصتی مناسب برای خرید این سهم محسوب شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، قرار است روز چهارشنبه اولین عرضه اولیه تابستان با نماد «وپویا» انجام شود. عرضه اولیه‌ای که در آن هر فرد می‌تواند حداکثر 300 سهم در دامنه قیمتی 390 تا 410 تومان سفارش بدهد. اگر چه حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای خرید 123 هزار تومان خواهد بود اما با توجه به مشارکت بیش از 3 میلیون و 100 هزار نفری عرضه اولیه پیزد، و ورود افراد تازه‌وارد به بورس، پیش‌بینی می‌شود به هر فرد حداکثر 158 سهم معادل 65 هزار تومان تعلق بگیرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت کدال، شرکت سرمایه‌گذاری پویا در پایان خرداد ماه بیش از 5 هزار و 288 میلیارد ریال در 72 شرکت‌ بورسی و غیر بورسی سرمایه‌گذاری کرده که نسبت به اردیبهشت ماه اندکی افزایش داشته است. اکثر سرمایه‌گذاری‌های این شرکت در حوزه مواد و محصولات دارویی بوده و پس از آن گروه استخراج کانه‌های فلزی و بانکها و موسسات اعتباری بیشترین سهم را در پورتفوی بورسی وپویا دارند.

همچنین این شرکت از سود سهام محقق شده درآمدی 151 میلیارد ریالی را محقق کرده است. وپویا از فروش بخشی از سهام شرکت‌های بورسی خود نیز 89 میلیارد ریال در خرداد درآمد کسب کرده است. شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر سهامدار اصلی وپویاست که به جز این نماد نیمی از سهام سرمایه‌گذاری پردیس (پردیس) و شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) را نیز در اختیار دارد. همچنین شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر 32 درصد از سهام ریشمک را نیز به خود اختصاص داده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در امیدنامه این شرکت، درآمد خالص وپویا در سال مالی 98 بیش از 322 میلیارد تومان به ثبت رسیده که نسبت به سال مالی 97 بیش از 39 درصد بیشتر شده است. همچنین سود خالص وپویا نسبت به سال مالی 97 رشدی 436 درصدی داشته است که البته این موضوع به دلیل عملکرد ضعیف این شرکت در سال مالی 97 بوده است. همچنین جمع دارایی‌های وپویا در پایان دوره مالی منتهی به 30 بهمن 98 بیش از 393 میلیارد تومان بوده که رشدی 28 درصدی نسبت به سال مالی 97 داشته است.

این شرکت همچنین در اواخر اردیبهشت 99 افزایش سرمایه‌ای 100 درصدی را انجام داده و سرمایه خود را از 2 هزار میلیارد ریال به 4 هزار میلیارد ریال افزایش داده است. از سوی دیگر گزارش عملکرد سه ماهه منتهی به 31 اردیبهشت وپویا نشان می‌دهد این شرکت درآمدهای عملیاتی خود را در این دوره نسبت به سه ماهه نخست سال 98 حدود 645 درصد افزایش داده و به 151 میلیارد تومان رسانده است. همچنین سود خالص هر سهم این شرکت نیز در این مدت با رشدی 668 درصدی به 375 ریال رسیده است.

با این اوصاف قیمت 410 تومانی این سهم در هنگام عرضه اولیه قیمت بسیار جذابی برای نگهداری بلندمدت این نماد به نظر می‎رسد و با توجه به روند صعودی بازار سهام، امکان رسیدن قیمت این سهم به محدوده 2000 تومانی تا پایان سال جاری وجود دارد. بنابراین هر ریخته شدن صف خریدی می‌تواند فرصتی مناسب برای خرید این سهم محسوب شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در ادامه شیوع ویروس کرونا در ایران و لزوم اجتناب از تجمع گروهی، مجمع سالانه شرکت های سیمان کرمان (20 اسفند) و سرمایه گذاری آتیه دماوند (21 اسفند) برای تصویب صورت های مالی منتهی به آذر، مجمع عادی بطور فوق العاده لنت ترمز ایران (19 اسفند) و نفت پاسارگاد (25 اسفند) برای انتخاب اعضای هیات‌ مدیره لغو شد.

همچنین با اتمام دوره مالی منتهی به آبان و آذر سال جاری، دو شرکت تجهیز نیروی زنگان و ریشمک به مجمع سالانه می روند. شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز هم پیرو مجمع نوبت اول که 10 دی ماه به حدنصاب نرسید به مجمع سالانه نوبت دوم می رود.

در این میان، شرکت گل گهر برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه 108 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به مجمع فوق العاده می رود.

گل گهر (مجمع فوق العاده): ساعت 10:30 روز سه شنبه 27 اسفند در هتل لاله

تجهیز نیروی زنگان: ساعت 11 روز چهارشنبه 28 اسفند در محل شرکت واقع در زنجان

ریشمک: ساعت 10 روز چهارشنبه 28 اسفند در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز

توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز(مجمع سالانه نوبت دوم): ساعت 10 روز یکشنبه 25 اسفند در شهر رویایی پدیده شاندیز

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

البته باید عنوان کرد که 62درصد از این رقم یعنی معادل 586میلیارد تومان به مازاد تقاضا در سه نماد تازه وارد بورسی یعنی «قرن»، «تملت» و «زکوثر» تعلق داشت. در نهایت نیز ارزش معاملات خرد در بازار دیروز به 4هزار و 57میلیارد تومان رسید. در این روز شاخص کل هموزن با رشد 3/ 1درصدی همراه شد و رشد حدود 430درصدی را از ابتدای سال‌جاری تاکنون در کارنامه خود ثبت کرد تا به این ترتیب آخرین روزهای پایانی سال شاهد سبزپوشی شاخص‌ها در بورس تهران باشیم.

بررسی جزئیات معاملات دیروز نشان می‌دهد شاخص سازهای بازار بر خلاف روند روزهای گذشته در مسیری مثبت گام گذاشته و به رشد نماگر اصلی بازار کمک کردند. به‌طوری‌که نمادهای معاملاتی ملی مس ایران، فولادمبارکه و صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در مجموع بیش از 2100واحد در رشد ارتفاع شاخص کل بورس موثر بودند. اما در میان صنایع 39گانه فعال در بازار، بانکی‌ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. به‌طوری‌که در این گروه بیش از یک میلیارد و 200میلیون سهم به ارزش 303میلیارد تومان معامله شد که بانک تجارت با دادوستد 36میلیارد تومانی، بیشترین سهم را به خود اختصاص داد. البته باید عنوان کرد که در این گروه 134میلیون سهم بانک ملت به ارزش 107میلیارد تومان نیز به‌صورت جابه‌جایی بلوکی معامله شده است. روز گذشته نماد «وبملت» بازگشایی شد و در قیمت پایانی هر سهم نوسان مثبت 2/ 3درصدی را تجربه کرد. این نماد تصمیم دارد در صورت موافقت سازمان بورس، سرمایه خود را از مبلغ 5هزار میلیارد تومان به بیش از 1/ 22هزار میلیارد تومان از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها افزایش دهد. بازگشایی این نماد خبری مثبت برای دیگر نمادهای هم گروه بود؛ به‌طوری‌که این موضوع در افزایش تقاضا در خرید سهام بانک تجارت و بانک صادرات بی‌تاثیر نبود.

گروه شیمیایی نیز با معاملات 295میلیارد تومانی در بازار دیروز از دیگر صنایع مورد توجه سهامداران بودند. گرچه افت قیمت نفت در بازار جهانی سیگنال منفی محسوب می‌شود، اما به‌نظر می‌رسد معامله‌گران سهام توجه ویژه‌ای به نوسان نرخ دلار و چشم‌انداز آتی از ارز در این گروه دارند. در این گروه سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین نیز صورت مالی 9ماهه منتهی به پایان بهمن ماه 98 را منتشر کرد. بر این اساس «تاپیکو» در دوره مزبور 5/ 351میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد 147درصدی را نشان می‌دهد. همچنین «تاپیکو» در گزارش تفسیری مدیریت به برخی از طرح‌های توسعه اشاره کرده است. افتتاح برخی طرح‌های سرمایه‌گذاری «تاپیکو» در سال 98 از جمله فاز دوم طرح پتروشیمی ایلام (با مالکیت 17 درصدی)، مطالعات پتروشیمی بوشهر (مالکیت تاپیکو از طریق سهام 40 درصدی پتروشیمی مارون) همچنین به ظرفیت‌رسانی و تولید پایدار پتروشیمی مرجان و افزایش ظرفیت فازهای سه‌گانه پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس (با مالکیت 49 درصدی) به دنبال تصویب تولید در فازهای یک، دو و سه در سال گذشته از جمله موضوعات مهمی است که در اطلاعیه مزبور بر سایت کدال منتشر شده است.

در این گروه شرکت نیروکلر نیز به‌دلیل افشای اطلاعات با اهمیت درگیر پروسه بازگشایی نماد است. این شرکت عنوان کرد تصمیم دارد شنبه 23فروردین ماه مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده به‌منظور انتخاب اعضای هیات‌مدیره برگزار کند.

از دیگر اخبار شرکتی، شفاف‌سازی سرمایه‌گذاری امید بر سایت اطلاع‌رسانی کدال بود. در حالی «وامید» فروش 4ملک خود را به‌صورت مزایده آگهی کرده بود که دیروز اعلام کرد در این مزایده، سازمان بورس برنده شده و ساختمان‌ها را به مبلغ 616 میلیارد تومان خریداری کرده است.

از سوی دیگر در حالی با تشدید بیماری کرونا، همچنان شرکت‌های فعال در بازار سهام بنا به قانون موظف به برگزاری مجامع خود هستند که شورای‌عالی بورس در پی لغو این مجامع و جلوگیری از شیوع بیشتر بوده که روز گذشته دستورالعمل جدید از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در این خصوص اعلام شد و بنابر آن برگزاری مجامع تنها با حضور حداکثر 15سهامدار امکان‌پذیر خواهد بود. در این میان برخی از مجامع شرکت‌ها نیز لغو شد؛ به‌طوری‌که در پی ادامه‌دار شدن لغو مجامع شرکت‌های بورسی و فرابورسی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، مجامع دو شرکت گل‌گهر و ریشمک لغو شد. براین اساس، مجمع فوق‌العاده گل‌گهر برای تصمیم‌گیری درباره افزایش سرمایه 108 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی در 27 اسفند و مجمع سالانه ریشمک برای تصویب صورت‌های مالی منتهی به آذر سال‌جاری در 28 اسفند، لغو و تصمیم‌گیری درخصوص دستور جلسات به زمان دیگری موکول شد.

این در حالی است که روز گذشته پگاه فارس عنوان کرد که برای تصمیم‌گیری درخصوص سرمایه‌گذاری انجام‌شده در شرکت بازارگستر پگاه منطقه 3 و همچنین شرکت پارس پامچال برای انتخاب اعضای هیات‌مدیره به مجمع عادی به‌طور فوق‌العاده خواهند رفت.

در سوی دیگر بازار همچنان موج تجدید ارزیابی دارایی‌ها و افزایش سرمایه شرکت‌ها از این محل ادامه داشت. در این میان شرکت بیمه کوثر از برنامه افزایش سرمایه 83 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد. براین اساس «کوثر» در نظر دارد سرمایه فعلی را از 7/ 352میلیارد تومان به 2/ 645میلیارد تومان افزایش دهد. شرکت عنوان کرده که این میزان دارایی صرف رعایت مقررات و پذیرش سهم نگهداری بالاتر و حفظ قبولی اتکایی از داخل خواهد شد. گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو نیز که درخواست افزایش سرمایه 1764 درصدی داده بود با اخذ مجوز 1550 درصدی، سرمایه فعلی را از 240 میلیارد تومان به بیش از 9/ 3 هزار میلیارد تومان می‌رساند. پگاه گلپایگان نیز در نظر دارد سرمایه فعلی را از 12 به 9/ 16 میلیارد تومان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، افزایش دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درپی ادامه دار شدن لغو مجامع شرکت های بورسی و فرابورسی به دلیل شیوع ویروس کرونا، مجامع دو شرکت گل گهر و ریشمک لغو شد.

براین اساس، مجمع فوق العاده گل گهر برای تصمیم گیری درباره افزایش سرمایه 108 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی در 27 اسفند و مجمع سالانه ریشمک برای تصویب صورت های مالی منتهی به آذر سال جاری در 28 اسفند، لغو و تصمیم گیری درخصوص دستور جلسات به زمان دیگری موکول شد.

همچنین شرکت های پگاه فارس برای تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری انجام شده در شرکت بازارگستر پگاه منطقه 3 و شرکت پارس پامچال برای انتخاب اعضای هیات مدیره به مجمع عادی بطور فوق العاده، پگاه گیلان و کارخانجات کابل سازی ایران برای تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند 97 و آذر 98 به مجمع سالانه می روند.

پگاه فارس(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 11 روز یکشنبه 10 فروردین در محل شرکت واقع در کیلومتر 32 جاده شیراز

پگاه گیلان: ساعت 11 روز دوشنبه 23 اردیبهشت در محل شرکت واقع در شهرصنعتی رشت، ابتدای ورودی دوم

کارخانجات کابل سازی ایران: ساعت 15 روز شنبه 30 فروردین در میدان توحید، خیابان پرچم، پلاک 70

پارس پامچال(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 10 روز چهارشنبه 6 فروردین در دفتر قانونی شرکت واقع در خیابان بهشتی، خ احمد قصیر ،کوچه پژوهشگاه دوم ، پلاک 10

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

محصول اصلی شرکت پودر شیرین بیان و عصاره شیرین بیان است که جزو گیاهان دارویی خودرو است و خواص درمانی مانند درمان زخم معده و سرطان معده، درمان سو هاضمه، از بین بردن نفخ معده، برطرف کردن زخم و التهاب دهان و همچنین در تهیه انواع شیرینی و شکلات کاربرد دارد.

سال مالی این شرکت در انتهای آذرماه می باشد. در سال مالی منتهی به 97/09/30 این شرکت 70 میلیارد تومان سود شناسایی کرد که در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته آن رشد 330 درصدی داشت. در طی همین دوره به ازای هر سهم 235 تومان سود محقق کرد.

این شرکت در دوره سه ماهه منتهی به 97/12/29، مبلغ 18 میلیارد تومان درآمد داشت که 14 میلیارد تومان آن ناشی از فروش 250.000 کیلوگرم پودر شیرین بیان بوده است. از لحاظ فروش، نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش 133 درصدی داشته است.

در طی این دوره سود ناخالص این شرکت 12.8 میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با دوره مشابه 231 درصد افزایش داشت. این شرکت در گزارشات عملکرد ماهانه فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه 98 هیچ فروشی را ثبت نکرده است.

چارت زیر وضعیت تکنیکال این نماد را نشان می دهد:

تحلیل تکنیکال ریشمک (توليد و صادرات ريشمك) به همراه نمودار
جهت مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

ریشمک که در قیمت 1470 تومان در حال معامله است در یک کانال صعودی قرار گرفته است و در کف کانال صعودی به منطقه حمایتی 1300 تومان با یک کندل مارابوزو و حجم بالا واکنش خوبی نشان داده است.

مهمترین مقاومت پیش روی این سهم در منطقه 1600 تومان قرار دارد و در صورت عبور از این قیمت می تواند تا سقف تاریخی خود در حوالی 1800 تومان هم صعود کند. در صورتی که منطقه حمایتی قوی 1200 تومانی را بشکند می تواند تا 1000 تومان هم ریزش داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.