دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ارزش یورو روز دوشنبه در صرافی های مسکو 0.98 درصد نسبت به روبل روسیه افزایش یافت و به 90.1 روبل رسید.

بر اساس این گزارش، آخرین باری که یورو به بالای 90 روبل رسید مربوط به فوریه سال 2016 می شود.

تا ساعت 13:15 به وقت مسکو، نرخ یورو در حدود 89.97 روبل بود و نرخ دلار با 0.92 درصد رشد به 76.13 روبل رسید.

در همین زمان، قیمت قرارداد آتی نوامبر نفت خام برنت در بازار ICE لندن با 1.78 درصد کاهش به 41.9 دلار در هر بشکه رسید.

نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت WTI آمریکا نیز با 39.39 دلار به ازای هر بشکه یعنی با کاهش 1.89 درصدی معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

اندکی بعد از امضای قانون اخیر مربوط به ارزهای دیجیتال در روسیه به‌دست ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های روسیه از تصمیم‌ جدید خود در مورد عرضه یک ارز دیجیتال باپشتوانه خبر داد.

به گزارش کوین تلگراف، یکی از مدیران ارشد بانک دولتی اسبربانک (Sberbank)، بزرگ‌ترین بانک روسیه، احتمال عرضه توکن توسط این بانک را مطرح کرد.

آژانس خبری روسی کومرسانت (Kommersant)، روز سه‌شنبه (۱۴ مرداد) به نقل از سرگِی پوپوف (Sergey Popov)، مدیر بخش امور تراکنش‌ها در اسبربانک اعلام کرد که این غول صنعت بانک‌داری، عرضه استیبل کوینی (Stablecoin) با پشتوانه یک‌به‌یک روبل روسیه را مدنظر قرار داده است.

بر اساس این گزارش، از این استیبل کوین قرار است برای تسویه‌حساب‌های مربوط به سایر دارایی‌های مالی دیجیتال استفاده شود. همچنین پوپوف خاطر نشان کرده که اسبربانک قادر است این توکن را مطابق با مقررات جدید این کشور پیرامون ارزهای دیجیتال یا همان قانون «دارایی‌های مالی دیجیتال» یا DFA عرضه کند.

مدیر این بانک اظهار داشت:

ما احتمالا این استیبل کوین را مطابق با قانونی که اخیراً به تصویب رسیده است، عرضه خواهیم کرد. از آنجا که پشتوانه این توکن روبل است، از آن می‌توان به‌عنوان مبنا یا ابزاری برای تسویه‌حساب‌ سایر دارایی‌های مالی دیجیتال استفاده کرد.

خبرهای مربوط به اقدامات اسبربانک، بلافاصله بعد از تصویب رسمی و قانونی‌شدن لایحه DFA روسیه در ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد) توسط ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، منتشر شد. پوتین با امضای این لایحه، به‌طور رسمی از ۱ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۲ دی ۹۹)، به‌کارگیری ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت برای شهروندان این کشور ممنوع کرد. نسخه اولیه قانون DFA، اولین بار در سال ۲۰۱۸ اجرایی شد تا صرافی‌های ارزهای دیجیتال، خرید و فروش و همچنین وام‌های ارزهای دیجیتال را تحت پوشش قانون درآورد.

اسبربانک به انجام اقدامات و پروژه‌های نوین مرتبط با ارزهای دیجیتال شهرت دارد. طبق گزارش‌ها در ماه مه (خرداد)، اسبربانک ۱۰۰ میلیون دلار برای خرید ۵,۰۰۰ خودپرداز بلاک چینی با قابلیت استخراج ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد. در نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸)، اسبربانک در به‌کارگیری راهکاری مبتنی بر بلاک‌ چین برای توافق‌های بازخرید پیشگام شد.

علاوه‌براین، در مه ۲۰۱۹ (خرداد ۹۸)، به‌دلیل موضع منفی بانک مرکزی روسیه نسبت به دارایی‌های بلاک چینی، اسبربانک به‌ناگزیر، پروژه‌ای در رابطه با ارزهای دیجیتال را به حالت تعویق درآورد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

بزرگترین بانک روسیه قصد دارد رمزارز پایدار خودش را منتشر کند

مدیران اصلی بانک دولتی سبربنک(Sberbank) روسیه که بزرگترین بانک این کشور نیز محسوب می‌گردد، اعلام کرده‌اند که این موسسه‌ی مالی احتمالا در آینده رمزارز پایدار خودش را منتشر خواهد کرد.

سبربنک روسیه

بر اساس گزارش خبرگزاری کُمِرسَنت(Kommersant) روسیه؛ سرگی پوپوف(Sergey Popov)؛ مدیر معاملات تجاری سبربنک اعلام کرد که این غول بانکی قصد دارد رمزارز پایداری را منتشر کند که به نسبت یک به یک توسط روبل روسیه پشتیبانی می‌گردد.

بر اساس گزارش کوینیت، ولادیمیر پوتین در گذشته اعلام کرده بود که رمزارزها ابزار جهانی مبادلات هستند و ایجاد رمزارز ملی را بی‌فایده ارزیابی کرده است.

رمزارزپایدار سبربنک با قانون اخیر رمزارزی روسیه سازگار است

این رمزارز را می‌توان برای تسویه‌ی مبادلات که مبادلات دیگر دارایی‌های دیجیتالی را نیز شامل می‌گردد، مورد استفاده قرار داد. پوپوف تاکید کرد؛ بر اساس قانون جدید رمزارزی روسیه که «قانون دارایی‌های مالی دیجیتالی(Digital Financial Assets)» نامیده می‌شود، سبربنک قادر خواهد بود توکن خودش را منتشر کند. وی اظهار داشت:

ما احتمالا رمزارز پایدار خودمان را به‌طور سازگار با قوانین جدید روسیه منتشر خواهیم کرد. از آنجایی که می‌توانیم از رمزارزهای منتشر شده توسط روبل روسیه پشتیبانی کنیم، ممکن است توکن‌های منتشر شده به ابزاری برای تسویه‌ی مبادلات تبدیل شود که دیگر دارایی‌های دیجیتالی را نیز شامل می‌گردد. Sergey Popov

رئیس جمهور روسیه قانون دارایی‌های مالی دیجیتالی را امضاء کرد

خبر انتشار رمزارز پایدار توسط سبربانک در حالی منتشر شده است که ولادیمیر پوتین در سی و یکم جولای قانون دارایی‌های مالی دیجیتالی را امضاء کرده است. این قانون که از یکم ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی اجرایی خواهد شد، شهروندان روسی را از به‌کارگیری رمزارزها به عنوان یک ابزار پرداخت امن و مستقل منع می‌کند. با این وجود، قانون جدیدی روسیه مبادلات رمزارزها در صرافی‌ها، خرید و فروش و همچنین دریافت وام با استفاده از رمزارزها را قانونی اعلام کرده است.

سبربنک از سال ۲۰۱۸ تاکنون تصویب قانون رمزارزی روسیه را انتظار کشیده است

سبربنک روسیه به دلیل ارائه‌ی نوآوری در حوزه‌ی رمزارزها شناخته شده است. این موسسه‌ی مالی درماه می سال جاری بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای خرید ۵ هزار دستگاه خود‌پرداز رمزارزها(Crypto ATM’s) هزینه کرده است که قادر به استخراج رمزارز نیز هستند. سبربنک در سال ۲۰۱۹ روشی را برای ایجاد توافق بازخرید بر پایه‌ی تکنولوژی بلاکچین(Repo) ایجاد کرده است.

نظر شما نسبت به قصد بزرگترین بانک روسیه برای انتشار رمزارز پایدار چیست؟ آیا روسیه نیز در رقابت با سایر کشور‌های جهان رمزارز ملی خودش را منتشر خواهد کرد؟ در این صورت تاثیرات این پدیده بر جایگاه دلار آمریکا را به عنوان ارز اصلی مورد استفاده در مبادلات جهانی چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

تابناک اقتصادیپس روند صعودی روزهای اخیر، بالاخره امروز نرخ دلار در بازار آزاد وارد کانال بیست هزار تومانی شد. هرچند شب گذشته رئیس کل بانک مرکزی روند بازار ارز در شرایط کنونی را شوک‌های گذرا و موقتی دانست و اظهار داشت برای شوک‌های موقتی نمی‌توانیم سیاست‌های پولی را تغییر دهیم.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز (سه شنبه سوم تیرماه 99) بازار ارز، شاهد رشد نرخ در صرافی های بانکی و بازار آزاد هستیم. در این میان دو رکورد جدید در تاریخ ارزی کشور نیز به ثبت رسید؛ نخست ورود نرخ دلار صرافی های بانکی به کانال 19 هزار تومان و دوم قیمت گذاری دلار آزاد در کانال 20 هزار تومانی است.

حال بر اساس جدیدترین نرخ های اعلام شده در صرافی های بانکی، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی های به نرخ 19495 از مردم خریداری می شود و به قیمت 19595 تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته می شود که نسبت به روز قبل، 795 تومان گران تر شده است. یادآور می شود که نرخ دلار در ابتدای امروز با رشد 495 تومان نسبت به روز قبل، قیمت گذاری شده بود.

همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، هم اکنون به نرخ 21959 تومان از مردم خریداری می شود و به قیمت 21695 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود که نسبت به روز دوشنبه، 795 تومان رشد داشته است.

در کنار نرخ های صرافی های بانکی، در بازار آزاد نیز نرخ ارز رشد داشته است. به گونه ای که در لحظه انتشار این گزارش، قیمت دلار آمریکا در حاشیه بازار ارز به رقم 20400 تومان رسیده است. رقمی که برای اولین بار در تاریخ اقتصاد کشور به ثبت رسیده است.

واکنش همتی به گرانی کم سابقه دلار

قیمت دلار و یورو در بازار امروز سه شنبه سوم تیرماه 99/ دلار 20 هزار تومانی هم از راه رسید!

عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی نوسان‌های اخیر بازار ارز را شوک‌های گذرا و موقتی دانست و گفت: قیمت واقعی ارز در سامانه نیما قابل رصد است و امروز زیر 16 هزار تومان معامله شده است. همتی دوشنبه شب در یک گفت وگوی تلویزیونی با بیان مطلب فوق افزود:‌ تمام تلاش خود را برای کنترل بازار ارز انجام می دهیم تا تعادل به این بازار بازگردد.

همتی افزود: در یک سال گذشته رشد نقدینگی 31 درصد بوده که اگر با میانگین بلندمدت مقایسه کنیم 0.6 درصد زیاد شده که این 0.6 درصد نمی‌تواند التهابی را در بازار ارز ایجاد کند.

او گفت: اتفاقاتی در اواخر سال گذشته و دو ماهه اول سال به خاطر کرونا افتاد و از نظر ارزشی نیز برخی از کالاهای صادراتی ما مانند نفت و پتروشیمی دچار مشکل شده‌اند، همچنین بعد از این که مرزها باز شد و ورود کالا به کشورهای طرف تجاری راه افتاد، طبیعی بود که ناترازی بین عرضه و تقاضای ارز در بازار وجود آمد که همه این موارد و جو روانی که بعد از تصمیم آژانس انرژی اتمی و صدور قطعنامه علیه ایران ایجاد شد، عوامل بر هم خوردن بازار بود.

همتی درباره دخالت بانک مرکزی در بازار ارز افزود: یک کار این است که ارزپاشی بشود در بازار که اگر لازم نباشد انجام نمی دهیم و برای نوسان‌های کوتاه مدت ذخایر را صرف این کار نمی کنیم ولی اگر احساس شود نوسان بلندمدت خواهد بود مداخله می کنیم. اجازه نمی دهیم از نرخ ارز مناسب فاصله بگیریم و بیشتر دخالت بانک مرکزی برای تامین منابع مورد نیاز واردات است و فقط امروز 120 میلیون دلار برای تامین کالا ارائه کردیم. اگر دخالت ما این باشد که با نرخ پایین ورود کنیم که کاری ندارد و این همان است که آمریکا می خواهد و برای ما ثبات بازار مهم است.

نرخ رسمی ارز در بانک مرکزی

بانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 24 ارز افزایش، نرخ 12 ارز کاهش و 11 ارز ثابت ماند.

براساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز سه‌شنبه سوم تیرماه 99 بدون تغییر نسبت به روز گذشته، 42 هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با افزایش 479 ریالی به قیمت 52 هزار و 429 ریال و هر یورو نیز با افزایش 346 ریالی  به قیمت 47 هزار 353 ریال اعلام شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس 44 هزار و 345 ریال، کرون سوئد 4 هزار و 489 ریال، کرون نروژ 4 هزار و 378 ریال، کرون دانمارک6 هزار و 352 ریال، روپیه هند 553 ریال، درهم امارات متحده عربی 11 هزار و 437 ریال، دینار کویت 136 هزار و 406 ریال، یکصد روپیه پاکستان 25 هزار و 240 ریال، یکصد ین ژاپن 39 هزار و 176 ریال، دلار هنگ‌ کنگ 5 هزار و 420 ریال، ریال عمان 109 هزار و 235 ریال و دلار کانادا 31 هزار و 50 ریال قیمت خورد.

از سوی دیگر،  نرخ دلار نیوزیلند 27 هزار و 194 ریال، راند آفریقای جنوبی دو هزار و 427 ریال، لیر ترکیه 6 هزار و 131 ریال، روبل روسیه 608 ریال، ریال قطر 11 هزار و 539 ریال، یکصد دینار عراق 3 هزار و 512 ریال، لیر سوریه 82 ریال،  دلار استرالیا 29 هزار و 78 ریال، ریال سعودی 11 هزار و 201 ریال، دینار بحرین 111 هزار و 703 ریال، دلار سنگاپور 30 هزار و 158 ریال، یکصد تاکای بنگلادش 49 هزار و 451 ریال، ده روپیه سریلانکا دو هزار و 261 ریال، کیات میانمار 31 ریال و یکصد روپیه نپال 34 هزار و 368 ریال تعیین شد.

همچنین،   نرخ یکصد درام ارمنستان 8 هزار و 721 ریال، دینار لیبی 30 هزار و 53 ریال، یوان چین 5 هزار و 937 ریال، یکصد بات تایلند 135 هزار و 566 ریال، رینگیت مالزی 9 هزار و 822 ریال، یک هزار وون کره جنوبی 34 هزار و 723 ریال، دینار اردن 59 هزار و 239 یال، یکصد تنگه قزاقستان 10 هزار و 394 ریال، لاری گرجستان 13 هزار و 762 ریال، یک هزار روپیه اندونزی دو هزار و 956 ریال، افغانی افغانستان 543 ریال، روبل جدید بلاروس 17 هزار و 748 ریال، منات آذربایجان 24 هزار و 721 ریال، یکصد پزوی فیلیپین 83 هزار و 738 ریال، سومونی تاجیکستان 4 هزار و 67 ریال، بولیوار جدید ونزوئلا 4 هزار و 206 ریال و منات جدید ترکمنستان 12 هزار و یک ریال ارزش‌گذاری شد.

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

تعامل سرویس‌دهندگان ارائه‌ی خدمات ناشناس با هکر‌های کره‌ی شمالی

بخش بررسی جرائم رمزارزی(Crypto Crime Intelligence) شرکت چینالیسیس(Chainalysis) در تاریخ چهارم می گزارش مختصری را نسبت به مسیر‌ها و مکانیسم‌های مورد استفاده برای فعالیت‌های غیرقانونی در حوزه‌ی رمزارزها و همچنین فعالیت کاربران در یک صرافی ایرانی ارائه کرده است.

چینالیسیس اعلام کرد، اگرچه هیچ یک از نهاد‌های بررسی شده در گزارش هم‌اکنون به‌طور فعال تحت تحقیقات قرار ندارند، این اطلاعات را برای پشتیبانی از فعالیت‌های نیروهای مجری قانون، قانون‌گذاران، شرکت‌های امنیت سایبری و متخصصان بررسی انطباق با قوانین ارائه می‌کند. این گزارش نشان می‌دهد که فعالیت‌های مجرمانه تنها بخش اندکی از تراکنش‌های رمزارزی را تشکیل می‌دهد.

فعالیت‌های مجرمانه رمزارزها

گزارش اخیر چینالیسیس نقش بلک هاست(Black Host) یا خدمات‌دهندگان میزبانی ضد گلوله(Bulletproof Hosting Services) که سرویس‌دهندگانی که خدمات میزبانی وب را به‌طور ناشناس ارائه می‌کنند و یا سرویس‌دهندگان سیم‌کارت‌های مجازی(Virtual SIM card)، شبکه‌های خصوصی مجازی(VPN Providers) و سرویس‌دهندگان ایمیل ناشناس را شامل می‌گردد، بررسی کرده است. تمامی خدماتی که به‌طور ناشناس ارائه می‌شوند، به حفاظت از حریم خصوصی کاربران در فضای وب کمک می‌کنند.

 بلک هاست‌ها از امکان خرید با استفاده از رمزارزها پشتیبانی می‌کنند و لایه‌ی دیگری را نیز برای محافظت از هویت کاربران ارائه می‌کنند.

اگرچه بخش بزرگی از نگرانی کاربران نسبت به حریم خصوصی قانونی است، چینالیسیس پس از بررسی یکی از سرویس‌دهندگان بلک هاست‌ اعلام کرده است که مجرمان با استفاده از آدرس بیت کوین مرتبط با گروه لازاروس(Lazarus Group)؛ یک گروه از مجرمان سایبری مرتبط با کره‌ی شمالی از خدمات این سرویس‌دهنده استفاده کرده‌اند.

گزارش چینالیسیس در رابطه با فعالیت یک صرافی ایرانی و تراکنش‌های آدرس‌های مرتبط با این صرافی

درحالی که بسیاری از سرویس‌دهندگان مبادلات فرد به فرد(P2P) همانند لوکال بیت کوین(Localbitcoins) به دلیل ترس از جریمه‌ی ایالات متحده‌ی آمریکا به دلیل نقض تحریم‌ها از ارائه‌ی خدمات به کاربران ایرانی امتناع می‌ورزند، صرافی‌های ایرانی با وجود رویکرد سختگیرانه و مبهم بانک مرکزی در مقابل فعالیت‌ در حوزه‌ی رمزارزها، همچنان به فعالیتشان ادامه می‌دهند.

فرهاد اکسچنج که از ارزهای ریال، دلار آمریکا و روبل روسیه پشتیبانی می‌کند دارای یک رسانه و برنامه‌ی آموزشی برای کاربران ایرانی است.

چینالیسیس آدرس‌های مرتبط با این صرافی را که در بیش از ۴۶,۰۰۰ تراکنش شرکت داشته‌اند را شناسایی کرده است. بر اساس گزارش منتشر شده این آدرس‌ها مجموعا بیش از ۲۰,۰۰۰ بیت کوین را نگه‌داری می‌کنند. چینالیسیس همچنین اعلام کرد که فعالیت این آدرس‌ها در ماه‌های اخیر کاهش یافته است و به‌طور متوسط کمتر از ۱ بیت کوین در این آدرس‌ها نگه‌داری می‌شود. با این وجود، بر اساس گزارش منتشر شده فعالیت آدرس‌ها از بیست و نهم آوریل(پس از بازیابی بازار رمزارزها) افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، از سال ۲۰۱۶ تا زمان انتشار گزارش آدرس‌های مرتبط با این پلتفرم مبادلاتی مجموعا ۷,۹۹۳٫۰۹ بیت کوین را دریافت و ۷,۹۷۸٫۷۷ بیت کوین را ارسال کرده‌اند.

بر همین اساس گزارش شده است که فرهاد اکسچنج با صرافی‌های بزرگ بازار رمزارزها و همچنین بخش‌های بسیار پرریسک در این حوزه همانند سایت‌های قمار و پلتفرم‌های مبادلات فرد به فرد تعامل دارد.

این صرافی در بازه‌ی زمانی سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به میزان ۷۴ بیت کوین را از آدرس‌های مرتبط با بدافزار سم‌سم(SamSam) دریافت کرده است. بر اساس گزارش کوینیت، محمد قربانیان؛ یکی از فعالان بخش مبادلات رمزارزها در ایران نیز در گذشته قربانی مبادله با سازندگان بد‌افزار سم‌سم قرار گرفته بود.

گزارش چینالیسیس از یک طرح کلاهبرداری

آخرین بخش از گزارش چینالیسیس به بررسی طرح کلاهبرداری لهستانی فیوچر‌نت(FutureNet) می‌پردازند. این طرح برای جلب اعتماد قربانیان زیرساختی از شرکت‌های جعلی را ایجاد کرده است.

نظر شما نسبت به گزارش اخیر چینالیسیس در رابطه با فعالیت کاربران در صرافی ایرانی چیست؟ آیا چینالیسیس به سادگی تمامی فعالیت کاربران ایرانی در حوزه‌ی رمزارزها را بررسی می‌کند؟ با توجه به گزارش این شرکت و وجود ۲۰,۰۰۰ بیت کوین در آدرس‌های شناسایی شده می‌توان فعالیت گسترده‌ی کاربران ایرانی در بازار بیت کوین را نتیجه‌گیری کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

ماینرهای بیت کوین به ۴ دلیل شاهد تسلیم شدن و به ویژه “مارپیچ مرگ ماینینگ” پس از هاوینگ نخواهند بود.

یکی از موضوعات مهم پیرامون هاوینگ بیت کوین این است که احتمالا این رویداد منجر به تسلیم شدن ماینرها و خروج آنها شود. اما این حرف خام و نسنجیده ای است که بگوییم بسیاری از ماینرها در سال ۲۰۲۰ دستگاه های خود را خاموش خواهند کرد و در نتیجه قیمت این ارز دیجیتال کاهش می‌یابد.

بعضی از مدیران اجرایی این صنعت معتقدند که قیمت بیت کوین پس از هاوینگ ۱۱ می ممکن است کاهش یابد. پس از نصف شدن پاداش بلاک ماینرها، درآمد آنها نیز کاهش چشمگیری می‌یابد. معمولا این موضوع بر ماینرهای کوچک تاثیر شدیدی دارد و آنها را مجبور می‌کند تا دستگاه های خود را خاموش کنند.

چارلز ادواردز (Charles Edwards) در این خصوص گفته است:

این هاوینگ می‌تواند شدیدترین و خشن ترین هاوینگ تاریخ بیت کوین باشد. هزینه تولید بیت کوین تقریبا دو برابر می‌شود و به ۱۴,۰۰۰ دلار می‌رسد که ۷۰ درصد بیشتر از قیمت کنونی بیت کوین است. طی هاوینگ گذشته، قیمت بیت کوین ۱۰ درصد کمتر از هزینه تولید آن بود. بدون آنکه در حال حاضر فومو وجود داشته باشد، انتظار می‌رود که بیش از ۳۰ درصد ماینرها تسلیم این شرایط شوند.

یکی از نظریه های رایج این است که با تسلیم شدن ماینرها، آنها شروع به فروش بیت کوین خود در بازار ارز دیجیتال می‌کنند و فشار فروش چشمگیری را به بازار وارد می‌کنند. این فشار فروش منجر به تسلیم شدن ماینرهای بیشتر می‌شود و این شرایط ادامه می‌یابد و منجر به ایجاد شدن مارپیچ مرگ ماینینگ خواهد شد.

در سال جاری، متغیرها و عوامل بسیار زیادی وجود دارند که از وقوع این روند جلوگیری می‌کنند. ۴ دلیل اصلی برای مخالفت با تسلیم ماینرها عبارتند از: برق ارزانتر در کشور چین، کاهش هزینه های عملیاتی به دلیل ارزهای ضعیف تر، کاهش قیمت انرژی به دلیل قرنطینه جهانی توسط دولت ها و تنظیم سختی ماینینگ.

1

برق ارزانتر در کشور چین و تقاضای کمتر جهانی برای مصرف انرژی

طبق آخرین اطلاعات، کشور چین تقریبا ۶۵ درصد توان محاسباتی شبکه بیت کوین را در اختیار دارد.

به علاوه، استان سیچوان در کشور چین به زودی وارد فصل بارندگی می‌شود. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات تامین برق در این استان به نیروی آبی برای تولید برق متکی هستند. هنگامی که آب زیادی وجود داشته باشد، نیروگاه های آبی می‌توانند برق بیشتری تولید کنند.

افزایش میزان برق موجود در استان سیچوان به مراکز بزرگ ماینینگ امکان می‌دهد تا از برق ارزانتر استفاده کنند. در چند ماه آتی، ماینرهای بزرگ احتمالا تخفیف های زیاد و مهمی برای نرخ مصرف برق دریافت کنند و در نتیجه هزینه های عملیاتی کاهش می‌یابد.

پیاده سازی اقدامات مربوط به قرنطینه خانگی در سراسر جهان نیز باعث کاهش بیشتر سطح استفاده از برق می‌شود. کارخانه های بزرگ و میلیون ها کسب و کار کوچک تقریبا دو ماه است که تعطیل می‌باشند.

نرخ کم هزینه برق، ثبت رکورد کمترین قیمت نفت و تمایل شرکت های ماینینگ برتر به حفظ پول نقد باعث کاهش شدید احتمال تسلیم شدن ماینرها می‌شود.

کاهش هزینه های عملیاتی به دلیل ارزهای ضعیف تر

طبق گفته های ویت گیبز (Whit Gibbs) مدیرعامل Hashr8، کاهش ارزش روبل روسیه می‌تواند بر مراکز ماینینگ روسیه تاثیرگذار باشد.

کل درآمد شرکت های ماینینگ به صورت بیت کوین است. اما هزینه های عملیاتی اغلب به صورت ارزهای ملی و داخلی پرداخت می‌شوند. هنگامی که قیمت بیت کوین افزایش یابد اما ارزش ارزهای سنتی کاهش پیدا کند، هزینه شرکت های ماینینگ کمتر می‌شود زیرا ارزهای سنتی ارزش خود در برابر بیت کوین را از دست می‌دهند.

خطرات ژیوپولتیکی در اقتصاد جهانی و تاثیر احتمالی آنها بر ماینینگ بیت کوین لحاظ نشده است. بنابراین، بیان این موضوع که ماینرها در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ تسلیم می‌شوند می‌تواند نظر خام و نسنجیده ای باشد.

تنظیم سختی ماینینگ بیت کوین

هنگامی که تعداد ماینرهای بیت کوین به دلیل کاهش قیمت و پاداش بلاک کمتر پس از هاوینگ کاهش یابد، سختی ماینینگ به طور خودکار به شیوه ای تنظیم می‌شود که فاصله بین استخراج دو بلاک ثابت بماند.

سختی ماینینگ بیت کوین

اصطلاح ماینینگ به ایجاد بیت کوین های جدید به عنوان پاداش ارائه منابع محاسباتی به شبکه می‌گویند. این شبکه به طور خودکار در هر ۲۰۱۶ بلاک و با تغییر هش ریت (افزایش یا کاهش آن) سختی ماینینگ بیت کوین را تنظیم می‌کند.

مکانیزم تنظیم سختی ماینینگ از وقوع تسلیم شدن و خروج ماینرها جلوگیری می‌کند زیرا با کاهش هش ریت، هزینه استخراج بیت کوین نیز کاهش می‌یابد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

اگرچه کشور چین هم چنان پیشرو در عرصه استخراج بیت کوین است، اما روند نزولی ناشی از شیوع ویروس کرونا در حال تغییر دادن این عرصه در کشورهای دیگر است.

طبق گفته های توماس هلر (Thomas Heller) سرپرست تجاری F2Pool یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین، کاهش قیمت این ارز دیجیتال باعث شده است که ماینینگ برای بعضی از ماینرهای دارای دستگاه های قدیمی، سودآور نباشد.

هلر با اشاره به تسلط ماینرهای آسیایی و اروپایی بر این عرصه، گفت:

ما ۱۰ درصد هش ریت از جانب کلاینت ها را از دست داده ایم. این عدد برای بعضی از رقبای ما نزدیک به ۳۰ درصد بوده است.

فعالیت های ماینینگ در آمریکای شمالی نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند. استیو باربور (Steve Barbour) موسس Upstream Data که استخراج بیت کوین در میدان های نفتی کانادا را مدیریت می‌کند گفت شرکت های اندکی منابع خود را به آزمایش و فعالیت در زمینه بیت کوین اختصاص می‌دهند.

باربور در این خصوص گفت:

تقریبا تمام تولیدکنندگان نفت در کانادا به کارکنان خود می‌گویند که اقدامی انجام ندهند و پولی در این عرصه خرج نکنند، در حالی که ما ارائه دهنده خدمات به این شرکت ها هستیم. ما هر ماه در حال رشد بودیم، اما این ماه روند بدون تغییر را پشت سر گذاشتیم و پیش بینی می‌کنیم که این روند به صورت نزولی تبدیل شود.

هم چنین Digital Farms نیز تا زمانی که قیمت بیت کوین مجددا افزایش یابد و ماینینگ را سودآورتر کند، فعالیت های خود را تعطیل کرده است.

در این بین، بحران شیوع ویروس کرونا مانعی برای زنجیره تامین جهانی سخت افزارها شده است.

یکی از ماینرهای ناشناس در ایران گفته است به دلیل آنکه ورود تجهیزات جدید به این کشور امکان پذیر نیست فعالیت های او متوقف شده است. تولیدکنندگان برتر سخت افزارهای ماینینگ در کشور چین در اواخر ماه ژانویه، تاخیر در تحویل سخت افزارها به دلیل ویروس کرونا را گزارش دادند. اگرچه بعضی از ارسال های جهانی ادامه یافته است، اما سایر زنجیره های تامین متوقف شده اند.

به علاوه، به دلیل هاوینگ آتی، بعضی از فعالیت های ماینینگ حداقل تا زمانی که قیمت ها افزایش یابند و ماینینگ سودآور شود متوقف شده اند.

هلر تخمین زده است که ماینرهای چینی هم چنان تقریبا ۶۰ درصد هش ریت بیت کوین را به خود اختصاص داده اند. پس از آن، ماینرهای روسی با ۱۵ الی ۲۰ درصد هش ریت و ماینرهای آمریکای شمالی با ۱۵ درصد هش ریت در رتبه های بعدی قرار دارند. تعیین سهم ایران از هش ریت بیت کوین به دلیل عدم وجود آمارهای رسمی بسیار دشوار است.

ماینرهای روسی آن چنان تحت تاثیر کف قیمت ناشی از شیوع ویروس کرونا قرار نگرفته اند. بخشی از این موضوع به دلیل آن است که روبل روسیه از قبل در شرایط بدی قرار داشت.

بیت ریور (Bitriver) یکی از عوامل بزرگ ماینینگ در کشور روسیه گفته است حداقل یکی از کلاینت ها، فعالیت خود را از کشور چین به تاسیسات بیت ریور واقع در سیبری منتقل نکرده است. یکی دیگر از ماینرهای بیت کوین در کشور ایران که فعالیت های آن به دلیل کشمکش های مالیاتی متوقف شده، بیان کرده است که اگر شرایط قانونگذاری در این کشور بهبود پیدا نکند، بسیاری از فعالیت های ماینینگ واقع در ایران سرانجام به کشور روسیه منتقل خواهند شد.

شاید صنعت استخراج بیت کوین در کشور ایران علیرغم تقاضای موجود از جانب کاربران رفته رفته ضعیف تر شود. منابع موثق در کشور ایران گفته اند، این کشور که زمانی یکی از کشورهای پیشرو در صنعت ماینینگ بود دیگر از کارآفرینان عرصه ارز دیجیتال استقبال نمی‌کند.

یکی از مدیران استخر ماینینگ در جنوب شرق آسیا گفته است بسیاری از ماینرهای ایرانی در صدد این موضوع هستند که فعالیت های خود را به کشور روسیه یا کشور دیگری که برق ارزانی داشته باشد منتقل کنند، زیرا دولت ایران شدیدا بر مالیات گذاری ماینینگ متمرکز شده است.

از آنجایی که شرکت های چینی در حال ساخت دستگاه های جدید به منظور آماده سازی هاوینگ آتی هستند، می‌توان شاهد افزایش هش ریت بعضی از کشورها باشیم.

هلر در این خصوص گفت:

ماینرهای چینی در تلاش هستند تا تعداد بسیاری از دستگاه های قدیمی S9 خود را بفروشند. بسیاری از خریداران نیز در کشورهای روسیه و خاورمیانه قرار دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بیت کوین در سبد پیشنهادی مشاوران اقتصادی

شرکت مدیریت سرمایه ون‌اک (VanEck) در پروپوزالی که در تاریخ 29 ژانویه منتشر شده است، به موسسات مالی پیشنهاد کرده است تا درصدی از پورتفوی خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند.

پای بلاکچین به کرونا نیز باز شد

شرکت‌های بیمه کشور چین برای پرداخت خسارت به افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند.

پامپلیانو: بیت‌کوین به 100 هزار دلار خواهد رسید

آنتونی پامپلیانو که یکی از بنیان‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری دیجیتال مورگان کریک است، پیش بینی کرده که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال 2021 به 100 هزار دلار خواهد رسید. وی کاهش عرضه و افزایش تقاضا را دلیل اصلی این پیش بینی عنوان کرده است.

صرافی کوین بیس در توییتر از بیتکوین به عنوان طلای دیجیتال یاد کرد.

صرافی کوین بیس در توییتر خود نزدیک شدن به هاوینگ پیش روی بیت کوین در سه ماه آینده را عاملی برای مقایسه با طلا عنوان کرده است. این موضوع طوفان توییتری را به همراه داشته اشت.

هکرها گسترده‌ترین حمله تاریخ ایران را علیه زیرساخت‌های کشور انجام دادند.

حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات در این رابطه گفت:

“هکرهای اجاره‌ای، امروز (19 بهمن ماه) گسترده‌ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را علیه زیرساخت‌های کشور اجرا کردند. میلیون‌ها مبدا، میلیون‌ها مقصد را هدف گرفته‌اند و با حمله SYN flood با نرخ ۱۸۰ میلیون PPS به دنبال اختلال سراسری در شبکه اینترنت ایران هستند. حمله دفع‌شده و دارند به دیوار می‌خورند.”

ابراز نگرانی مقامات ژاپنی در مورد ارز دیجیتال ملی چین

 آکیرا آماری وزیر سابق اقتصاد ژاپن در جلسه‌ای که در این مورد با قانون‌گذاران ژاپنی داشت گفت:

ژاپن باید در زمینه ارز دیجیتال با پشتوانه بانک مرکزی (CBDC) همکاری نزدیکی با امریکا داشته باشد. ما باید از امریکا بخواهیم این موضوع را در دستور کار جلسه آینده گروه  G7 قرار دهد.

ویروس کرونا برای ماینینگ چین دردسر ساز شده است

مدیر عامل BTC.top در روز 4م فوریه اعلام کرد که تمامی دستگاه‌های ماینینگ یکی از مزارع ماینینگ این شرکت متوقف شده‌اند. شرکت‌های بیت مین و کنان نیز تحویل سفارشات خود را تا دهم فوریه به تاخیر انداخته‌اند.

گله‌مندی فعالان عرصه ماینینگ از شرایط قانون‌گذاری این صنعت در ایران

محمد رضا شرفی رئیس کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران: برخورد قهری با استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال درون کشور ادامه دارد. صنعت استخراج را گروههایی خاص مصادره کردند که اصل فعالیت آنان، منافعی را برای کشور به همراه ندارد.

واریزی بیت‌کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال روز به روز در حال کاهش است.

واریزی بیت‌کوین از کیف پول‌ها به صرافی‌های ارز دیجیتال به کمترین میزان خود در سه سال گذشته رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد دارندگان ارزهای دیجیتال تمایل چندانی به فروش و ترید سرمایه خود ندارند و عمدتا دید بلند مدت دارند.

روند صعودی استقبال جهانی از ارزهای دیجیتال

تعداد تراکنش‌های شبکه بلاکچین بیت‌کوین از مرز 500 میلیون عبور کرد.

صرافی بایننس امکان مبادلات چهار ارز دیجیتال از طریق روبل روسیه را فراهم کرد

طبق بیانیه‌ای که این صرافی در تاریخ 5م فوریه منتشر نموده است، از این پس کاربران می‌توانند بیت‌کوین (BTC)، اتریوم(ETH)، بایننس کوین (BNB) و ریپل (XRP) را از با روبل روسیه نیز خرید و فروش کنند.

هکرهای کره شمالی بار دیگر در بازار کریپتوکارنسی خبرساز شدند

این بار سایت چینالیسیس خبر از طرحی جدید داد. گروه لازاروس کره شمالی در اقدامی عجیب به ایجاد رباتی جهت معاملات واقعی ارزهای دیجیتال پرداختند و از طریق بدافزارهای مختلف به سیستم‌های کاربران رسوخ کرده و کلید خصوصی آنها را سرقت کرده‌اند.

تمایل بانک مرکزی اروپا به ارز دیجیتال با پشتوانه بانک مرکزی

لیال برینارد از اعضای هیات مدیره فدرال رزرو، در سخنرانی که در سمپوزیوم آینده ارزهای دیجیتال که توسط Stanford Graduate School of Business برگزار شد، اعلام کرد بانک مرکزی امریکا در حال حاضر نسبت به گذشته تمایل بیشتری در ایجاد ارز دیجیتال با پشتوانه بانک مرکزی (CBDC) دارد.

تام لی : قیمت بیت کوین تا تابستان سال جاری میلادی به 27000 دلار خواهد رسید.

مدیر گروه مشاوران شرکت فاندسترت در مصاحبه با یاهو فایننس گفت: قیمت بیت کوین در شش ماه آینده حداقل 200 درصد رشد را تجربه خواهد کرد.

دستگیری اعضای شرکت‌های هرمی سرمایه‌گذاری در ترکیه

16 ایرانی به اتهام کلاهبرداری در شرکت‌های هرمی در ترکیه دستگیر شدند. این افراد از اعضای شرکت هایی چون یونی فاندز، ورلد واید انرژی و … بودند.

افزایش مصرف برق در پی استخراج غیر قانونی در اصفهان

به گفته مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان، استخراج غیر مجاز ارزهای دیجیتال در این استان عامل افزایش 13 درصدی مصرف برق بوده است. این موضوع در تابستان می‌تواند دردسر ساز باشد.

بیت‌ پی از ارزهای دیجیتال بیشتری پشتیبانی خواهد کرد

شرکت خدمات پرداخت ارزهای دیجیتال بیت پی اعلام کرده است که به زودی از ارزهای دیجیتال بیشتر و همچنین شبکه لایتنینگ، پشتیبانی خواهد کرد.

سرقت اطلاعات شرکت‌های حقوقی امریکا توسط هکرها

هکرها اطلاعات 5 شرکت حقوقی در امریکا را به سرقت برده و رمزنگاری کردند. در این اقدام که در یکم فوریه رخ داد، این گروه از شرکت‌هایی که دیتایشان به سرقت رفته است، در دو مرحله یک میلیون دلار باج‌خواهی کردند. مرحله اول جهت بازیابی اطلاعات و مرحله دوم برای عدم  فروش آن‌ها در دارک وب.

محدودیت برداشت کاربران صرافی کوین بیس

برخی از کاربران صرافی امریکایی کوین بیس در روزهای اخیر با مشکل محدودیت برداشت مواجه شده‌اند. این صرافی هنوز پاسخ روشنی به مشکل ایجاد شده نداده است.

جیانکارلو: سقوط سیستم‌های مالی دنیا نزدیک است.

کریس جیانکارلو، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی امریکا (CFTC): سیستم‌های فعلی مالی دنیا به زودی منسوخ خواهند شد و در آینده‌ای نزدیک شاهد ظهور دلار دیجیتال خواهیم بود.

افزایش سرمایه‌گذاری بر روی استیبل‌کوین‌ها

تحلیل سایت مساری نشان می‌دهد در سه ماهه اخیر سال 2019، حدود  6 میلیارد دلار سرمایه به سمت استیبل‌کوین‌ها سرازیر شده است. این سرمایه می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به سمت بازار بیت‌کوین و آلت‌کوین‌های اصلی سرازیر شود. موضوعی که در صورت وقوع، رشد قیمت در بازار را به دنبال خواهد داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

دو عامل شیوع ویروس کرونا و کاهش شدید قیمت نفت خام باعث شد تا در سال 2020 میلادی، روبل روسیه بدترین عملکرد را در بین ارزهای جهان به خود اختصاص بدهد.

طبق داده‌های فارکس مارکت، از ابتدای سال جاری تا پایان روز چهارشنبه، روبل روسیه 28.59 درصد از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده است.

نرخ برابری روبل با دلار حالا از نرخ با اهمیت 80 واحد هم عبور کرده و به 81 روبل در برابر 1 دلار رسیده است.

در مقابل یورو روبل نرخ برابری خود را به 88 واحد رسانده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که دومین عملکرد ضعیف در بین ارزهای جهان، پس از روبل به ریل برزیل تعلق دارد. ارز برزیل 28.21 درصد از ارزش خود را در سال جاری از دست داده است.

به دنبال ارز برزیل، پزوی مکزیک با 26.91 درصد سقوط در جایگاه سوم قرار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

ووچر پرفکت مانی چیست و چه کاربردی دارد؟ در این پست ضمن معرفی این سرویس، نحوه خرید، ایجاد و استفاده از ووچر پرفکت مانی را به زبان ساده توضیح می‌دهیم و به جنبه‌های مختلف آن می‌پردازیم.

پرفکت مانی چیست؟

پرفکت مانی سیستمی برای انتقال ارز به سراسر جهان و انجام پرداخت‌های اینترنتی است. شرکت پرفکت مانی بر خلاف شرکت‌هایی مثل پی‌پل یا مسترکارت، کاربران ایرانی را تحریم نکرده است. به همین دلیل، این سیستم به شدت در میان کشورهای تحت تحریم محبوب است.

ایرانی‌ها به راحتی می‌توانند برای دریافت و انتقال ارز و یا خرید آنلاینِ خارجی، از خدمات پرفکت مانی استفاده کنند. برای آشنایی بیشتر با پرفکت مانی، مقاله « » را مطالعه کنید.

یکی از خدماتی که توسط این شرکت پانامایی ارائه می‌شود، ووچر الکترونیکی (Perfect Money e-Voucher) است. سهولت استفاده و سرعت در انجام تراکنش‌ها با ووچر باعث شده تا به یکی از محبوب‌ترین خدمات پرفکت مانی بدل شود.

ووچر پرفکت مانی چیست؟

به طور کلی ووچر پرفکت مانی را می‌توانید مانند یک کارت شارژ یا یک کارت هدیه در نظر بگیرید با این تفاوت که فیزیکی نیست.

به سادگی می‌توانید با وارد کردن کدهای موجود در این ووچرها، کالا و خدمات مورد نیاز خود را از سایت‌های خارجی خریداری نمایید. همچنین امکان شارژ حساب پرفکت مانی با ووچر وجود دارد.

برای استفاده از ووچر در خریدهای اینترنتی، نیاز به داشتن حساب در نیست. به عبارت دیگر شما به سادگی می‌توانید از سایت‌های صرافی معتبر، ووچر تهیه کنید و با وارد کردن کدهای آن، کالا و خدمات مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

روی هر ووچر پرفکت مانی یک شماره ۱۰ رقمی، یک کد فعال سازی ۱۶ رقمی، مقدار و تاریخ ایجاد ثبت شده است. برای خرید کردن از طریق ووچر، فقط کافی است شماره ۱۰ رقمی و کد فعال‌سازی ۱۶ رقمی را داشته باشید.

ووچر پرفکت مانی
نمونه‌ای از یک ووچر پرفکت مانی – با استفاده از کدهای موجود در این ووچر، می‌توان کالا یا خدمات مورد نیاز را خریداری کرد.

علاوه بر امکان خرید با ووچر پرفکت مانی، هر کاربر پرفکت مانی می‌تواند در حساب کاربری خود، به میزان دلخواه ووچر ایجاد کند یا ووچرهای خریداری شده را در آن وارد و حساب پرفکت مانی خود را شارژ کند.

نقطه برتری این ووچرها نسبت به سیستم‌های سنتی، زمان بسیار کوتاه فعالسازی و نقد کردن آنهاست. از آنجایی که محدودیت زمانی در خصوص این ووچرها وجود ندارد، در هر لحظه امکان فعالسازی ووچرهای پرفکت مانی وجود دارد.

به‌وسیله این ووچرهای الکترونیکی می‌توان با کارمزد بسیار کم، کارهای انتقال سرمایه را به شکلی سریع انجام داد.

چگونه ووچر پرفکت مانی بخریم؟

بهترین و راحت‌ترین راه برای خرید ووچر پرفکت مانی مراجعه به سایت‌های ایرانی است که با جستجوی ساده‌‎ای در گوگل می‌توانید آنها را پیدا کنید. این ووچرها با مبالغ مختلف از یک دلار تا چند صد دلار به فروش می‌رسند.

تنها کافی است در گوگل عبارت «خرید ووچر پرفکت مانی» را جستجو کرده و صرافی مورد نظر خودتان را پیدا کنید. پس از طی کردن مراحل احراز هویت در صرافی، مبلغ مورد نیاز خود را وارد کنید و آن را با کارت بانکی پرداخت کنید. در نهایت و تقریبا به صورت آنی، ووچر به شما تحویل داده می‌شود.

پس از خرید ووچر، همانطور که گفتیم تنها کافی است شماره ووچر و کد فعال‌سازی آن را در وب‌سایتی که قصد خرید یا ثبت نام در آن را دارید وارد کنید. صد البته وب‌سایت و خدمات موردنظر شما باید از ووچر پرفکت مانی پشتیبانی کند.

استفاده از ووچر شباهت بسیاری به استفاده از یک کارت هدیه دارد. شما با خرید یک کارت هدیه با مبلغ مشخص می‌توانید از آن به راحتی استفاده کرده و با تمام شدن اعتبارش، کارت را دور بیندازید.

شارژ حساب پرفکت مانی با ووچر

برای شارژ حساب پرفکت مانی با استفاده از ووچر ابتدا وارد حساب پرفکت مانی‌تان شوید. به بخش «Deposit» (سپرده‌گذاری) رفته و سپس گزینه «e-Voucher» را انتخاب کنید.

شارژ حساب پرفکت مانی (۱)
شارژ حساب پرفکت مانی (۲)

برای فعالسازی و اضافه کردن مبلغ ووچر به حساب خود، داشتن شماره ووچر و کدفعالسازی ضروری است.

اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. «e-Voucher#» شماره ووچر شماست و «Activation Code» کد فعالسازی آن است.

شارژ حساب پرفکت مانی (۳)

با کلیک بر روی گزینه «Activate an e-Voucher» (فعالسازی ووچر الکترونیکی) مبلغ ووچر به حساب شما اضافه خواهد شد.

ووچر پرفکت مانی چه کاربردهایی دارد؟

فرض کنید قصد خرید کالا یا خدمات از یک وب‌سایت را دارد اما نمی‌خواهید برای یک خرید ساده، . در این زمان می‌توانید ووچر بخرید و مبلغ سفارش خود را با آن پرداخت کنید.

از دیگر استفاده‌های ووچر می‌توان به زمان‌هایی اشاره کرد که تمایلی به حمل پول نقد با خود ندارید. در این صورت با استفاده از این سرویس می‌توانید در هر لحظه و در صرافی‌هایی که در سرتاسر جهان وجود دارند، پول نقد دریافت کنید. در حال حاضر چیزی بیش از ۲۰۰ صرافی مختلف در سرتاسر دنیا از ووچرها پشتیبانی می‌کنند.

امکان انتقال پول به هر کسی در هر کجای دنیا، پرداخت آنلاین مبلغ سفارش به صورت امن و امکان نقد کردن آنی ووچرها در صرافی‌های سرتاسر دنیا باعث شده تا ووچرهای پرفکت مانی به ابزاری محبوب در میان افراد بدل شود.

کارمزد ووچر پرفکت مانی چقدر است؟

سپرده‌گذاری به‌وسیله ووچر پرفکت مانی در حساب‌های پرفکت مانی کارمزد ندارد و می‌توانید به راحتی و بدون صرف هزینه اضافی، مبلغ ووچر را با وارد کردن کدهایی که پیش‌تر به آنها اشاره کردیم به حساب خود اضافه کنید.

هنگامی که قصد ایجاد یک ووچر را داشته باشید ملزم به پرداخت کارمزد خواهید بود. این کارمزد برای حساب‌های احراز هویت شده ۰.۵ درصد مبلغ خواهد بود. در صورتی که حساب‌ پرفکت مانی خود را احراز هویت نکرده باشید، کارمزد پرداختی ۱.۹ درصد خواهد بود. این کارمزد پس از ایجاد ووچر از مانده حساب شما کم خواهد شد.

همچنین بخوانید:

ووچر پرفکت مانی چه مزیت‌هایی دارد؟

مزیت اصلی این ووچرها، راحتی استفاده از آنهاست. در استفاده از یک ووچر پرفکت
مانی خبری از رد شدن تراکنش یا تاخیر در انجام آن وجود ندارد؛ تایید در نقد کردن
ووچرها وجود ندارد و بلافاصله پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، مبلغ به حساب
پرفکت مانی شما افزوده خواهد شد.

امنیت پرداخت‌ها به‌وسیله ووچرهای پرفکت مانی با پرداخت‌های عادی پرفکت مانی یکسان است؛ چرا که انتقال به صورت مستقیم انجام می‌شود و فاکتورهای مخربی در آن وجود ندارد.

مزیت دیگر این کارت‌های مجازی تاریخ انقضای نامحدود آنهاست؛ ووچرها تاریخ انقضایی ندارند و هر لحظه می‌توانید نسبت به نقد کردن آنها اقدام کنید.

کارمزد کم استفاده از ووچرهای پرفکت مانی باعث شده تا این ووچرها به ابزاری
مناسب برای افرادی بدل شوند که به صورت مداوم پرداخت‌های ارزی انجام می‌دهند.

ووچرهای پرفکت مانی به چه ارزهایی تبدیل می‌شوند؟

تعداد ارزهای قابل تبادل با این ووچرها بسته به نوع صرافی که از آن استفاده می‌کنید، متفاوت خواهد بود. در حال حاضر بیشتر صرافی‌های دنیا امکان تبادل ووچرها را با ارزهای رایج بزرگ مانند دلار آمریکا، یورو، پوند بریتانیا و روبل روسیه فراهم می‌کنند. نکته جالب اینجاست که امکان نقد کردن و تبدیل ووچرها به صورت ریال نیز در صرافی‌های داخلی وجود دارد.

گزینه دیگری که پیش روی شماست تبدیل ووچر به ارزهای دیجیتال است. در بیشتر صرافی‌ها امکان تبدیل ووچر به ارزهای دیجیتال ، لایت کوین، مونرو و … وجود دارد. توجه داشته باشید که تعداد ارزهای قابل تبدیل ممکن است نسبت به صرافی مورد استفاده‌تان متفاوت باشد.

لازم به ذکر است که صرافی‌ها برای تبدیل ووچرها به ارزهای رایج و ارزهای دیجیتال کارمزد دریافت می‌کنند. این کارمزد با توجه به صرافی مورد استفاده تغییر می‌کند اما این رقم معمولا بین ۰.۵ تا ۴ درصد است.

چگونه ووچر پرفکت مانی ایجاد کنم؟

وارد حساب کاربری خود شوید و به بخش Withdrawal (برداشت) بروید.

ساخت ووچر (1)

در این مرحله روی گزینه e-Voucher (ووچر الکترونیکی) کلیک کنید.

ساخت ووچر (2)

در این مرحله وارد صفحه «E-Voucher depository» می‌شوید. در این صفحه بر روی گزینه «Purchase New e-Voucher» (خرید ووچر الکترونیکی جدید) کلیک کنید.

ساخت ووچر (3)

در صفحه جدید برای دریافت ووچر، در بخش اول، حساب پرفکت مانی خود را انتخاب کنید.

ساخت ووچر (4)

در بخش دوم مبلغ ووچر خود را تعیین کنید.

بر روی گزینه «Preview Purchase» (پیش نمایش خرید) کلیک کنید.

در این صفحه پیش نمایشی از خرید شما نمایش داده خواهد شد؛ ابتدا اطلاعات موجود در آن را بررسی کرده و سپس بر روی گزینه «Purchase e-Voucher» (خرید ووچر الکترونیکی) کلیک کنید.

ساخت ووچر (5)

پس از اتمام مراحل فوق، کارت مجازی ووچر شما صادر خواهد شد و آماده استفاده است. در صورتی که قصد استفاده بلافاصله ووچر خود را ندارید، آن را محل امنی نگه دارید.