دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

در این گزارش با ارزش ترین صندوق های سرمایه گذاری براساس ارزش خالص دارایی لیست شده‌اند، تا مخاطبان سیگنال با دید بهتری پول خود را به صندوق های سرمایه گذاری بسپارند.

سال 99 نقطه عطفی در بازار سرمایه

یکی از اتفاقات بسیار خوبی که در سال 99 برای بازار سرمایه افتاد، افزایش حجم و ارزش معاملات بود. با بیشتر شدن تعداد فعالان بازار سرمایه و صدور کدهای بورسی جدید، جان تازه ای به بازار بورس بخشیده شد. طبق آمار، حدود یک و نیم میلیون کد بورسی جدید در سه ماه ابتدایی سال 99 صادر شد. ارزش معاملات در همین سه ماه بیش از کل سال 98 برآورد شده است. حمایت های مسئولان و کاهش نرخ سود سپرده های بانکی نیز مزید بر علت شد تا روز به روز حجم نقدینگی موجود در بازار بیشتر و بیشتر شود.

در این میان صندوق های سرمایه گذاری به عنوان انتخابی هوشمندانه برای تازه واردان در بازار سرمایه، وارد گود شدند و دارایی های صندوق ها به طرز چشمگیری رو به افزایش گذاشت. افزایش خالص ارزش دارایی ها در صندوق های سرمایه گذاری به حدی بود که برخی از صندوق ها با کمبود تعداد واحد سرمایه گذاری مواجه شدند و به سقف میزان مجاز سرمایه گذاری رسیدند. در این حال بعضی از صندوق ها توانستند با مجوز سازمان بورس تعداد واحدهای سرمایه گذاری صندوق را افزایش دهند و منابع مالی بیشتری جذب کنند.

جذب سرمایه برای هر کسب و کاری اهمیت فوق العاده و تعیین کننده ای دارد اما برای صندوق های سرمایه گذاری که نهاد های مالی و حقوقی هستند که خدمات­شان مستقیما با مدیریت سرمایه های عمومی در ارتباط است، این اهمیت چندین برابر می شود. طبیعتا علت های زیادی وجود دارد که باعث می شود یک صندوق منابع مالی بیشتری از سایر صندوق ها جذب کند.

توانایی و مهارت مدیران صندوق ها، تبلیغات، تولید محتوای تخصصی، ارتباط با بانک ها و عملکرد درخشان در گذشته؛ از جمله عواملی هستند که باعث می شوند جذب منابع در صندوق های سرمایه گذاری با یکدیگر متفاوت باشد. از نظر میزان دارایی، صندوق های سرمایه گذاری را در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته کوچک و بزرگ تقسیم می کنند. این تقسیم بندی بر اساس قوانین سازمان بورس انجام می شود و سقف دارایی مجاز در هر صندوق، نوع آن را مشخص می کند. موسسان صندوق در زمان تاسیس صندوق باید اندازه صندوق را با توجه به سرمایه اولیه ثبت شده و قوانین سازمان بورس مشخص نمایند.

در این گزارش نگاهی به صندوق های سرمایه گذاری برتر از نظر ارزش خالص دارایی ها می اندازیم.

این گزارش که در پایان فصل بهار سال 99 تهیه شده است به معرفی سه صندوق برتر از انواع صندوق های سرمایه گذاری می پردازد. گفتنی است صندوق های سرمایه گذاری در سه نوع با درآمد ثابت، سهامی و مختلط تقسیم شده اند.


با ارزش ترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت

نام صندوقخالص ارزش دارایی (میلیون ریال)
گنجینه زرین شهر301,764,519
لوتوس پارسیان199,962,518
ره آورد آباد مسکن148,707,846

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در مقایسه با سایر صندوق های سرمایه گذاری ارزشی به مراتب بالاتر دارند. آمار کلی نشان می دهد که 90 درصد سرمایه های جذب شده در تمام صندوق های سرمایه گذاری، به صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت اختصاص پیدا کرده است.

صندوق گنجینه زرین شهر تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه تمدن فعالیت می کند و در لیست صندوق های بانکی قرار دارد. صندوق گنجینه زرین شهر جزو صندوق های بانک شهر می باشد و به صورت ماهانه (مشابه حساب های سپرده بانکی) تقسیم سود می کند. بیشترین خالص ارزش دارایی در بین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در اختیار صندوق گنجینه زرین شهر قرار دارد. ارزش این صندوق 30 هزار میلیارد تومان است و با دومین صندوق بزرگ درآمد ثابت، اختلاف معنادار 10 هزار میلیارد تومانی دارد.

صندوق لوتوس پارسیان با مدیریت سرمایه ای در حدود 20 هزار میلیارد تومان در رده دوم قرار دارد. صندوق ره آورد آباد مسکن با ارزش دارایی بالغ بر 14 هزار میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار گرفته است. صندوق ره آورد آباد مسکن نیز جزو صندوق های بانکی بوده و تحت مدیریت کارگزاری بانک مسکن فعالیت می کند.


با ارزش ترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی

نام صندوقخالص ارزش دارایی (میلیون ریال)
مشترک پیشرو29,735,482
مشترک ارزش کاوان آینده25,812,416
مشترک بورسیران18,829,388

در صندوق های سهامی بیشترین خالص ارزش دارایی ها مربوط به صندوق مشترک پیشرو می باشد. این صندوق از زیر مجموعه های شرکت سبدگردان انتخاب مفید است و بیش از 2 هزار و 900 میلیارد تومان ارزش دارد.

دومین صندوق سهامی برتر از نظر ارزش دارایی ها، صندوق مشترک ارزش کاوان آینده با 2 هزار و پانصد میلیارد تومان و سومین صندوق هم صندوق مشترک بورسیران با یک هزار و هشتصد میلیارد تومان دارایی است.

بیشتر بخوانید
تحلیل پرتفوی صندوق بورسیران

با ارزش ترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط

نام صندوقخالص ارزش دارایی (میلیون ریال)
تجربه ایرانیان8,309,595
ثروت آفرین پارسیان3,511,648
مختلط گوهر نفیس تمدن3,446,767

صندوق تجربه ایرانیان در بین صندوق های مختلط با اختلاف زیاد نسبت به سایر صندوق ها در صدر جدول بالاترین خالص ارزش دارایی قرار دارد. این صندوق با مدیریت بیش از 800 میلیارد تومان سرمایه عنوان پرطرفدارترین صندوق مختلط را نصیب خود کرده است. جالب است که این صندوق نیز مشابه صندوق های با درآمد ثابت جزو صندوق های بانکی ست. کارگزاری بانک آینده که زیر نظر بانک آینده فعالیت می کند مدیر صندوق تجربه ایرانیان است. شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان با مدیریت صندوق ثروت آفرین پارسیان دومین صندوق ارزشمند از نوع مختلط را در اختیار دارد. صندوق ثروت آفرین پارسیان جزو صندوق های ETF بوده و در بورس با نماد “ثروتم” مورد معامله قرار می گیرد. ارزش دارایی های این صندوق به بیش از 350 میلیارد تومان می رسد.

بیشتر بخوانید
لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر در بهار 99
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

رشد خیره کننده بورس در کنار ثبات نرخ ارز/ رشد ارزش معاملات بورس کالا

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در هفته‌ای که گذشت بازار سرمایه با رشد خیره کننده‌ای روبرو بود. ادامه حضور سنگین نقدینگی‌های تازه نفس در این بازار، فرصت هر گونه اصلاح قیمت‌ها را گرفته و تنها در یک هفته گذشته بازدهی بازار سرمایه بر اساس شاخص کل معادل 15 درصد بوده که معادل سود یک سال سپرده بانکی است. شاخص کل در این بازه زمانی در حدود 100 هزار واحد رشد را تجربه کرده که در نوع خود بی سابقه است. به این ترتیب شاهد کسب بازدهی تقریبا 3 درصدی به ازای هر روز کاری این بازار هستیم. همچنین شاخص کل هم وزن نیز 11.7 درصد بازدهی را در هفته گذشته نشان می‌دهد.

با این حال، رشد شاخص کل در روز‌های کاری هفته گذشته با شیب نزولی همراه بود. در حالی که در روز شنبه شاخص کل با رشد 3.58 درصدی همراه بود، این میزان رشد در آخرین روز کاری یعنی چهارشنبه به 2.18 درصد رسید. در جدول زیر میزان رشد شاخص کل در روز‌های کاری هفته گذشته ارائه شده و مشخص است که به تدریج با کاهش شیب افزایشی بازار مواجه بوده ایم. هر چند که بخشی از این کاهش رشد مربوط به بسته شدن برخی نماد‌های بزرگ در روز‌های کاری پایانی هفته گذشته بوده است، اما مشخص است که با رشد سنگین و بی وقفه قیمت‌ها به تدریج شاهد کاهش تمایل به خرید در قیمت‌های مثبت کامل هستیم و فروشنده‌ها در قیمت‌های مثبت با قدرت بیشتری ظاهر شده اند.

رشد خیره کننده بورس در کنار ثبات نرخ ارز/ رشد ارزش معاملات بورس کالا

همچنین بازدهی کسب شده صنایع مختلف در بازار طی هفته گذشته و شاخص‌های اصلی دیگر بازار سرمایه در جدول زیر ارائه شده است. همان گونه که در جدول زیر نیز مشاهده می‌شود، شاخص گروه بانک داری با رشد خیره کننده 26 درصدی در هفته گذشته بیشترین بازدهی را نصیب سرمایه گذاران خود کرده است. همچنین گروه مواد غذایی، خودرویی و دارویی نیز کمترین بازدهی را در هفته گذشته داشته اند. لازم به ذکر است، بازدهی کمتر گروه خودرویی تا حد زیادی به دلیل بسته بودن دو نماد معاملاتی “خودرو” و “خساپا” با توجه به اجرای فرآیند افزایش سرمایه آن‌ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها بوده است.

رشد خیره کننده بورس در کنار ثبات نرخ ارز/ رشد ارزش معاملات بورس کالا

همچنین ارزش معاملات بازار در هفته گذشته به 565 هزار و 825 میلیارد ریال رسیده که شامل 398 هزار میلیارد ریال معاملات بازار بورس و همچنین 168 هزار میلیارد ریال معاملات بازار فرابورس است. رشد ارزش معاملات نسبت به هفته قبل از آن در حدود 4 درصد بوده است. به این ترتیب مشاهده می‌کنیم که متوسط ارزش روزانه معاملات بازار سرمایه به بیش از 110 هزار میلیارد ریال در روز رسیده است.
ارزش معاملات اوراق بدهی نیز به بیش از 40 هزار و 161 میلیارد ریال در هفته گذشته رسیده است.

 

بورس کالا
ارزش کل معاملات بورس کالا در هفته منتهی به پایان 3 اردیبهشت 1399 به 23 هزار و 908 میلیارد ریال رسیده است. در جدول زیر ارزش کل معاملات به تفکیک گروه‌های مختلف ارائه شده است:

رشد خیره کننده بورس در کنار ثبات نرخ ارز/ رشد ارزش معاملات بورس کالا

همچنین معاملات اصلی و عمده این بورس در هفته گذشته در جدول زیر ارائه شده؛ از جمله نکات اصلی جدول زیر می‌توان به ثبات نرخ و عدم رقابت در محصول مس کاتد شرکت ملی مس اشاره کرد. نرخ هر تن از این محصول به 702 میلیون ریال رسیده و در هفته گذشته 4 هزار تن از این محصول در بورس کالا به فروش رسید. همچنین نرخ شمش فولادی شرکت‌های مختلف نیز با استقبال متقاضیان در بازه قیمتی 42.5 تا 44.6 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت. نرخ محصول پلی وینیل کلراید شرکت پتروشیمی بندرامام به عنوان یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان این محصول پتروشیمی و در گرید S60 به 88 میلیون و 168 هزار ریال رسید که نسبت به قیمت پایه عرضه رشد اندک 4 ریالی را داشت.

رشد خیره کننده بورس در کنار ثبات نرخ ارز/ رشد ارزش معاملات بورس کالا

اوراق اختیار معامله
ارزش معاملات ابزار‌های اختیار معاملات سهام شرکت‌ها در بازار بورس در هفته کاری گذشته به بیش از 120 میلیارد ریال رسید که این رقم نسبت به هفته قبل از آن بیش از 110 درصد افزایش را نشان می‌دهد. پر معامله‌ترین نماد‌های این اوراق در جدول زیر نشان داده شده است. همان گونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، در هفته گذشته شاهد رشد خیره کننده قیمت اوراق اختیار معامله هستیم و در برخی از نماد‌ها رشد قیمت‌ها به بیش از 100 درصد نیز رسیده و در اوراق اختیار معامله هلدینگ خلیج فارس در نماد ضفار 2013 میزان این رشد به 234 درصد رسیده است.

رشد خیره کننده بورس در کنار ثبات نرخ ارز/ رشد ارزش معاملات بورس کالا

صندوق‌های سرمایه گذاری
صندوق‌های سرمایه گذاری در هفته گذشته عملکرد بسیار مثبتی داشتند و در حالی که شاخص کل طی یک ماه اخیر رشد 42 درصدی را تجربه کرد، صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام بعضا بازدهی بیش از 60 درصدی را در یک ماه گذشته ثبت کردند که در نوع خود بی نظیر است.

همچنین در صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت بازدهی کسب شده ماهیانه برخی از صندوق‌ها به بیش از 10 درصد رسید و این در حالی بوده است که بازدهی سالیانه این صندوق‌ها به طور معمول بین 20 تا 23 درصد در سال بوده است.

در جدول زیر 5 صندوق برتر سرمایه گذاری در سهام از حیث میزان بازدهی کسب شده در یک ماه اخیر ارائه شده است. لازم به ذکر است، ارزش صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در حال حاضر به بیش از 167 هزار و 700 میلیارد ریال رسیده است. همچنین با توجه به بازدهی کسب شده 42 درصدی شاخص کل در یک ماه اخیر، از تعداد 67 صندوق سرمایه گذاری در سهام و بر اساس اطلاعات مندرج در وب سایت FIPIRAN، 39 صندوق بازدهی بالاتر از شاخص را کسب نموده اند و 29 صندوق نیز کمتر از بازدهی 42 درصدی را نصیب دارندگان واحد‌های سرمایه گذاری خود کرده اند. از دیگر نکات قابل ذکر در خصوص صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام می‌توان به ادامه حضور صندوق ارزش کاوان آینده در 5 صندوق برتر بازار و رسیدن بازدهی سالیانه این صندوق به بیش از 500 درصد است. همچنین با توجه به بازدهی فوق العاده این صندوق، ارزش خالص دارایی‌های آن به بیش از 16 هزار و 94 میلیارد ریال تا پایان هفته گذشته رسیده است.

رشد خیره کننده بورس در کنار ثبات نرخ ارز/ رشد ارزش معاملات بورس کالا

در جدول زیر 5 صندوق برتر سرمایه گذاری با درآمد ثابت بر اساس بازدهی ماهیانه کسب شده ارائه شده است. بیشترین بازدهی کسب شده در این ماه مربوط به صندوق گسترش فردای ایرانیان با 13.5 درصد بازدهی بوده است.

همچنین ارزش خالص دارایی‌های صندوق‌های بادرآمد ثابت به بیش از 195 هزار میلیارد تومان رسیده که بیش از 8 درصد کل نقدینگی کشور را شامل می‌شود. بزرگ‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت در حال حاضر شامل صندوق گنجینه زرین شهر، لوتوس پارسیان و ره آورد آباد مسکن به ترتیب با 292، 197 و 151 هزار میلیارد ریال است.

همچنین در جدول زیر 5 صندوق برتر سرمایه گذاری مختلط ارائه شده است. ارزش این صندوق‌ها در حال حاضر به بیش از 17 هزار میلیارد ریال رسیده است. بازدهی سالیانه صندوق مشترک نواندیشان به 194 درصد رسیده و پس از آن صندوق سرمایه گذاری مشترک کوثر با 191 درصد بازدهی بیشترین سود را نصیب دارندگان واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق‌ها کرده است.

رشد خیره کننده بورس در کنار ثبات نرخ ارز/ رشد ارزش معاملات بورس کالا

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری ره‌ آورد آباد مسکن در تاریخ 1392/01/24 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان یک صندوق درآمد ثابت فعالیت خود را آغاز کرد. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. همچنین فعالیت صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شده و متولی آن نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد.

نوع صندوق: درآمد ثابت / بزرگ
آغاز فعالیت: 1388/12/16
مدیر: تامین سرمایه بانک مسکن
مدیر ثبت: شرکت کارگزاری بانک مسکن
متولی: موسسه حسابرسی بهراد مشار
مدیر سرمایه گذاری: آرش امینی، ندا کریمیان خلیفه لو، حمید رضا حدادیان نیستانکی
حسابرس: موسسه حسابرسی شاخص اندیشان
ضامن نقد شوندگی: بانک مسکن
ضامن سودآوری: ندارد
عمر صندوق: 2205 روز (6 سال)
سایت صندوق: http://maskanfund.ir
سایت اختصاصی صندوق در رسام: http://rahavard-maskanfund.rasamfunds.com

مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه گذران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

دریافت اساسنامه صندوق دریافت امیدنامه صندوق

ارکان صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن

اهداف سرمایه گذاری

هدف از تشکیل صندوق، جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران و تشکیل سبدی از دارایی‌ها و مدیریت این سبد است؛ با توجه به پذیرش ریسک موردقبول، تلاش می‌شود، بیشترین بازدهی ممکن نصیب سرمایه‌گذاران گردد. انباشته ‌شدن سرمایه در صندوق، مزیت‌های متعددی نسبت به سرمایه‌گذاری انفرادی سرمایه‌گذاران دارد: اولاً هزینه بکارگیری نیروهای متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین همه سرمایه‌گذاران تقسیم می‌شود و سرانه هزینه هر سرمایه‌گذ‌ار کاهش می‌یابد. ثانیاً، صندوق از جانب سرمایه‌گذاران، كلیه حقوق اجرایی مربوط به صندوق از قبیل دریافت سود سهام و كوپن اوراق بهادار را انجام می‌دهد و در نتیجه سرانه هزینه هر سرمایه‌گذ‌ار برای انجام سرمایه‌گذاری کاهش می‌یابد. ثالثا،ً امکان سرمایه‌گذاری مناسب و متنوع‌تر دارایی‌ها فراهم شده و در نتیجه ریسک سرمایه‌گذ‌اری کاهش می‌یابد.

الزامات سرمایه گذاری

شرح نسبت از کل دارائیهای صندوق
1- سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی  
   1-1 اوراق بهادار با درآمد ثابت دارای مجوز انتشار از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار حداقل 30 %از کل داراییهای صندوق
   1-2 گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی حداكثر 5٠% از کل دارايي هاي صندوق
   1-3 اوراق بهادار منتشره از طرف یک ناشر حداکثر 40%از کل داراییهای صندوق 
   1-4 اوراق بهادار تضمین شده توسط یک ضامن حداکثر 30%از کل داراییهای صندوق 
2- سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس حداقل 5 % و حداکثر 20 % از کل داراییهای صندوق
   2-1 سهام و حق تقدم سهام منتشره از طرف یک ناشر حداکثر 5 % از سهام و حق تقدم سهام منتشره ناشر
   2-2 سهام و حق تقدم سهام منتشره از طرف یک ناشر و قرارداد اختیار معامله همان سهام حداكثر 5% از دارایی های صندوق
   2-3 سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام طبقه بندی شده در یک صنعت حداكثر ٥% از کل دارایی های صندوق
   2-4 اخذ موقعیت خرید در قرارداد اختیار معامله سهام حداکثر 5 %از ارزش روز سهام و حق تقدم سهام صندوق
   2-5 اخذ موقعیت فروش در قرارداد اختیار معامله خرید سهام حداکثر به تعداد سهام پایه موجود در پرتفوی مجاز سرمایه‌گذاری صندوق در سهام
   2-6 سرمایه گذاری در گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده نزد یکی از بورسه حداکثر 5% از کل دارایی های صندوق
3- واحدهای سرمایه گذاری “صندوق های سرمایه گذاری” حداکثر 5 %از کل دارایی های صندوق و تا سقف30 % از تعداد واحدهای صندوق سرمایه پذیر که نزد سرمایه گذاران میباشد

معرفی مدیر صندوق

شرکت کارگزاری بانک مسکن در تاریخ 1371/12/26 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید. خدمات سرمایه گذاری و کارگزاری این شرکت به شرح زیر است؛

معرفی مدیر سرمایه گذاری صندوق

نام مدرک تحصیلی نوع مدرک سوابق حرفه ای:
ندا کریمیان خلیفه لو کارشناسی ارشد مدیریت مالی اصول بازار سرمایه
تحلیلگری بازار سرمایه
اوراق تامین مالی
کارگزاری مشاوران سهام: تحلیلگر
آرش امینی دکترای مالی اصول مقدماتی اوراق
اصول مقدماتی کالا
تحلیلگری قرارداد های آتی
مدیریت سبد
سبد گردان هدف: تحلیلگر
حمید رضا حدادیان کارشناسی ارشد مدیریت مالی اصول بازار سرمایه
تحلیلگری بازار سرمایه
مدیریت سبد
تامین آتیه بانک پاسارگاد: کارشناس سرمایه گذاری
گروه مالی مهر اقتصاد: رئیس سرمایه گذاری
هلدینگ مهر اقتصاد: مدیر سرمایه گذاری

بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت به دلیل اختصاص عمده سرمایه خود به دارایی های با درآمد ثابت، عمدتا از فشار تورمی افزایش قیمت ها بی بهره اند اما همین ویژگی منفی شاید باعث شود در شرایط رکودی بهترین گزینه سرمایه گذاری برای حفظ اصل سرمایه باشند.

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن
قیمت صدور هر واحد صندوق (به تومان) قیمت ابطال هر واحد صندوق (به تومان)
2,178,734 2,155,906
معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن
بازدهی شاخص کل (به درصد) بازدهی صندوق (به درصد)
123.7 22.51

جدول بازدهی صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن در دوره های زمانی مختلف بصورت زیر میباشد:

1 روز گذاشته 7 روز گذشته 30 روز گذشته 90 روز گذشته 180 روز گذشته 365 روز گذشته از تاریخ تاسیس تا کنون
0.75 – 4.5 8.25 37.03 28.73 121.3 2053.81

خالص ارزش دارایی صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن

خالص ارزش دارایی صندوق ره آورد آباد مسکن از 14 هزار و 599 میلیارد تومان در اردیبهشت 97 به 14 هزار 799 میلیارد تومان رسیده که حاکی از رشد 1.3 درصدی دارایی های این صندوق می باشد.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن
اوراق مشارکت سپرده بانکی وجه نقد سهام پنج سهم با بیشترین وزن سایر دارایی ها
26.76 0.75 0.16 43.41 26.31 2.60

صندوق های درآمد ثابت بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار باید حداقل 80 درصد از سرمایه خود را در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنند.

درصد روزانه ترکیب دارایی

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن

سهم صنایع در ترکیب دارایی

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت مجاز به تخصیص حداکثر 15 درصد از دارایی خود به سهام (شامل سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله) می باشند.

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌ گذاری ره‌ آورد آباد مسکن
فلزات اساسی بانکها و موسسات اعتباری محصولات شیمیایی استخراج کانه های فلزی فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای
2.59 درصد 1.60 درصد 0.62 درصد 0.57 درصد 0.45 درصد
شرکت سهم از کل دارایی (به درصد) صنعت
فولاد مبارکه (فولاد) 1 فلزات اساسی
ملی مس (فملی) 0.86 فلزات اساسی
گل گهر (کگل) 0.41 استخراج کانه های فلزی
فولاد خوزستان (فخوز) 0.33 فلزات اساسی
پتروشیمی تامین (تاپیکو) 0.22 محصولات شیمیایی

جایگاه رقابتی در میان صندوق های سرمایه گذاری

برای اینکه دید بهتری نسبت به مدیریت صندوق داشته باشید، نگاهی به رتبه ی این صندوق بر اساس شاخص های بازدهی، میانگین خالص ارزش دارایی، میزان ورود و خروج سرمایه و تغییر خالص ارزش دارایی صندوق انداخته ایم. بازه زمانی این تحلیل یکساله از اردیبهشت 97 تا اردیبهشت 98 بوده و رتبه بندی میان صندوق های سرمایه گذاری “درآمد ثابت” انجام شده است.

بر اساس: مقدار رتبه
بازدهی 20.15% 32
خالص ارزش دارایی (میانگین) 14 هزار و 732 میلیارد تومان 3
میزان ورود سرمایه 1 هزار و 146 میلیارد تومان 3
میزان خروج سرمایه 762 میلیارد و 729 میلیون تومان 6
تغییر خالص ارزش دارایی 352 میلیارد و 338 میلیون تومان 1
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

صندوق سرمایه‌ گذاری “مشترک صبای هدف” در در هفته منتهی به 24 اسفندماه 1397 با ثبت بازده 1 درصد رتبه برتر را در بین پربازده ‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری بادرآمد ثابت کسب کرد. صندوق­ سرمایه‌ گذاری “با درآمد ثابت کوثر یکم” با کسب 0.9 درصد بازدهی در رتبه­ دوم بهترین عملکرد در صندوق‌های با درآمد ثابت قرار دارند. رتبه سوم پربازده‌ ترین صندوق بادرآمد ثابت هفته گذشته را نیز صندوق “مشترک افق کارگزاری بانک خاورمیانه” با 0.7 درصد بازدهی کسب کرده است. لازم به ذکر است میانگین بازده کل صندوق‌های بادرآمد ثابت فعال در بازار سرمایه در هفته گذشه 0.5 درصد بوده است.  

در جدول زیر پنج صندوق پربازده با درآمد ثابت در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک صبای هدف 1.0% 19.3% 50 سبدگردان هدف
2 با درآمد ثابت کوثر یکم 0.9% 21.6% 59,227 کارگزاری آبان
3 مشترک افق کارگزاری بانک خاورمیانه 0.7% 20.9% 14,317 کارگزاری بانک خاورمیانه
4 ره آورد آباد مسکن 0.6% 20.0% 143,798 کارگزاری بانک مسکن
5 امین ملت 0.6% 21.1% 2,581 تامین سرمایه امین

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های با درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند. از یک طرف ریسک خیلی پایینی دارند و از طرف دیگر معمولا بازده‌هایی بالاتر از سود بانکی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند. زیرا مدیریت این صندوق‌ها توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه صورت می‌گیرد و اوراق بهادار با درآمد ثابتی برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند که بیشترین پتانسیل را برای بازدهی داشته باشند و از طرفی ریسک آن‌ها به شکل مناسبی مدیریت می‌شود. این صندوق‌ها موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود در اوراق با درآمد ثابت می‌باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.