دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا،

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، متن پیام به این شرح است:

بسمه تعالی

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ و َمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ

شهادت سرافرازانه و آسمانی شدن دانشمند و افتخار ایران زمین شهید دکتر محسن فخری زاده را محضر مبارک رهبر فرزانه انقلاب، مردم شریف و شهید پرور ایران اسلامی، خانواده محترم و همکاران شهید والامقام صمیمانه تبریک و تسلیت عرض می نمایم.

دشمنان زبون ایران اسلامی در اوج خواری و ذلالت چاره مقابله با بالندگی، پیشرفت و اعتلای مردم و میهن عزیزمان را در از میان برداشتن فرزندان دلیر و دانشمند، دیده و با این اعمال غیر انسانی بار دیگر چهره پلید خود را به جهانیان نشان دادند. یک روز با ترور ناجوانمردانه سرباز دلیر اسلام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و این بار با ترور دانشمند هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده.

 مردم دنیا واقف گردیدند که دشمنان قسم خورده ایران اسلامی یارای مقابله با عزتمندی و افتخار آفرینی مردم عزیز و کشور پهناورمان را ندارند و تلاش می کنند سرمایه های ارزشمند را از میان بردارند.

امروز که دشمنان، یکی دیگر از فرزندان این مرز و بوم را با خفت و رذالت ترور کردند تا به خیال خام مانع دستیابی ایران به دانش هسته ای صلح آمیز باشند، متحد و یک صدا برای احقاق این حق قانونی خود ایستادگی می نماییم و آرزو می‌کنیم ایران عزیز همچون گذشته قدرتمند و سربلند در صحنه جهانی بدرخشد.

بار دیگر ضمن محکوم کردن این عمل دور از انسانیت، شهادت دانشمند هسته ای را تبریک و تسلیت عرض می کنم و از درگاه خداوند متعال برای ایران عزیز و مردم شریف توفیق و سربلندی بیش از پیش مسالت می نمایم.

اسماعیل لله گانی

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”bank”} /–>

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا،

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، با عنایت به تصمیم شورای هماهنگی بانک ها، نحوه فعالیت شعب و کارکنان این بانک در تهران و سایر استان های با وضعیت قرمز، از روز شنبه هشتم آذر ماه سال جاری به مدت یک هفته به این شرح است:

شعب شهرهای تک شعبه ای با 100 درصد پرسنل و سایر شهرها 50 درصد شعب با 100 درصد پرسنل و همچنین پرسنل ستاد، از حداقل 10 درصد تا حداکثر 50 درصد با تشخیص و تایید مسئول مربوطه در محل کار فعالیت می کنند.

گفتنی است، در صورت ازدحام جمعیت در شعب، تعداد شعب افزایش می یابد تا در نحوه ارائه خدمات به مشتریان خللی ایجاد نشود.

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”bank”} /–>

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، تکثر پرداخت یارانه‌های مختلف و نامشخص بودن برخورداری خانوار از یارانه دولتی یک عارضه و چالش جدی در نظام حمایتی کشور است. مجموع کمک های نقدی نهادهای عمومی غیردولتی، یارانه نقدی، یارانه معیشتی، کمکهای کمیته امداد و بهزیستی و جدیداً یارانه کالاهای اساسی یک نوع تکثر در این نظام ایجاد کرده که باید در قوانین بالادستی به هر صورت این پرداختها هماهنگ شود.

از سوی دیگر یکی از بندها و تکالیف مهم قانون بودجه سال جاری موضوع یکپارچه سازی کمکها و حمایتهای دستگاههای مختلف اعم از دولتی، غیر دولتی و بنیادها با ورود اطلاعات در یک سامانه مشخص بر حسب کد ملی افراد کمک گیرنده بوده است.

در واقع بر اساس قانون بودجه 99 برای یکپارچه کردن اطلاعات اشخاصی که مورد حمایت دستگاه ها هستند، یک حکم خاص لحاظ شده بود اما فعلاً خبری از اجرای آن نیست.

پراکندگی کمک‌ها و عدم یکپارچگی سیاستهای حمایتی معضل اول نقطه زنی در رفع فقر و شناسایی اقشار محروم

گفتنی است، هم اکنون دستگاه های مختلف از جمله دولت، کمیته امداد، بهزیستی در قالب 5 پرداخت انتقالی در بودجه کمکهایی را در قالب یارانه معیشتی و… به اقشار محروم ارائه میکنند.

این درحالی است که دستگاههای عمومی غیر دولتی مثل ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و… نیز در این زمینه حضور فعال دارند. علاوه بر این موارد بخش خصوصی و مجموعه های مردم نهاد و خیریه‌ها نیز به صورت پراکنده در این حوزه فعال هستند.

در همین خصوص خاندوزی نائب ‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید سیاستهای کوتاه‌مدت حمایتی به‌شکلی اجرا شود که در بلندمدت قدرت خرید مردم را کاهش دهد، گفت: در کمتر کشوری سراغ داریم پرداختهای انتقالی مختلف، در سطح ایران داشته باشد. هم‌اکنون 4 تا 5 نوع پرداخت حمایتی و… در بودجه گنجانده شده است. تکثر یارانه‌های مختلف و نامشخص بودن برخورداری خانوار از یارانه دولتی یک مشکل جدی است. مجموع کمکهای نقدی نهادهای عمومی غیردولتی، یارانه نقدی، یارانه معیشتی، کمکهای کمیته امداد و بهزیستی و جدیداً یارانه کالاهای اساسی یک نوع تکثر و تشتط ایجاد کرده است.

بند ح تبصره 17: دستگاههای حمایت کننده از اقشار آسیب پذیر مکلف به ثبت حمایتها در سامانه وزارت رفاه شدند

در بند ح تبصره 17 قانون بودجه آمده است، کلیه دستگاههای موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار آسیب پذیر حمایت می‌کنند، مکلفند تمامی حمایت‌ها و کمکهای خود را به تفکیک شماره (کد) ملی فرد دریافت‌کننده حمایت، در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نمایند. به منظور ساماندهی و کارآمدسازی سیاستهای حمایتی، اطلاعات سامانه در اختیار تمامی دستگاههای فوق قرار می‌گیرد.

پس از ثبت اطلاعات، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است امکان استعلام استحقاق سنجی افراد دریافت‌کننده حمایت را در اختیار نهادهای حمایت‌کننده قرار دهد.

1ـ آن بخش از هزینه های مؤسسات خیریه خصوصی که به اشخاص پرداخت می‌شود تنها در صورت ثبت در سامانه مذکور از معافیت‌های مالیاتی برخوردار می‌شوند.

2ـ بانکها و مؤسسات اعتباری خصوصی و دولتی مکلفند تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت‌شده را به تفکیک شماره(کد)ملی در سامانه مذکور ثبت نمایند.

3ـ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است امکان ثبت اطلاعات حمایت های انجام‌شده و همچنین استعلام استحقاق سنجی افراد را برای مؤسسات خیریه مردم‌نهاد نیز فراهم نماید.

چالش حمایتهای سازماندهی نشده؛ از توزیع تکراری و غیر هدفمند تا عدم تکافوی منابع برای سایر خانوارها

پیگیری ها نشان می دهد در حال حاضر سامانه مورد بحث راه اندازی نشده است تا دستگاهها و نهادهای عمومی مورد بحث در این قانون اقدام به ثبت اطلاعات در راستای یکپارچه سازی حمایتها کنند. در واقع این عدم یکپارچگی حمایتها باعث شده در برخی موارد خانوارهایی به صورت مشترک از کمکهای سازمانها و حتی خیریه‌ها و مجموعه های مردم نهاد به صورت تکراری بهره مند شوند اما تعداد قابل توجهی از خانوارهای محروم به دلیل محدودیت منابع و تشتط حمایتها از این موضوع محروم بمانند.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دولت همانند چند سال متوالی گذشته، ثبت نام جدید متقاضیان یارانه نقدیرا از لایحه بودجه سال 1400 حذف کرد.

براساس پیش نویس لایحه بودجه سال آینده که در اختیار هیات دولت برای بررسی و تصویب قرار گرفته است، بند 4 قانون بودجه سال 99 طبق جدولی که توسط نمایندگان مجلس اضافه شده بود، حذف شد.

نمایندگان مجلس علی رغم میل باطنی دولت مردان معتقد هستند افراد جامانده که مستحق دریافت یارانه‌ نقدی هستند باید زمینه ثبت نام برای دریافت یارانه را داشته باشند و به همین علت در تبصره 14 قانون بودجه که مربوط به منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها است، گنجانده می‌شود. اگرچه بعد از گذشت 8 ماه از سال اتفاقی در این باره رخ نداده است.

از طرفی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی موظف شده با استفاده از تمامی بانک‌های اطلاعاتی در اختیار نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌ بگیران اقدام کند.

این مسئله نیز در مقطعی کوتاه در حد چندصد نفر اجرایی شد اما به دلیل نواقص زیاد که ناشی از ضعف بانک‌های اطلاعاتی بود، رها شد.

کاربران در رابطه با یارانه نقدی علاوه بر ثبت مطالبات خود، کمپین‌هایی برای «ضرورت ادامه اعطای یارنه نوزادان»، «یارانه نقدی متناسب با قیمت کالاها»، «تورم دو رقمی شد، یارانه تغییر نکرد»، «یارانه نقدی به یک میلیون تومان افزایش یابد»، و «یارانه افزایش یابد» راه انداختند و خواستار پیگیری این مسئله شده‌اند.

در رابطه با ثبت نام جدید جاماندگان یارانه بگیر مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به طرح مجلس برای جاماندگان دریافت یارانه‌، گفته است:‌ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از اقشار آسیب و طرح تامین کالاهای اساسی، پیشنهادی با عنوان طرح جاماندگان دریافت یارانه مطرح کردند که بر اساس آن افرادی که در زمان ثبت نام یارانه‌ها به دلیل عدم دسترسی به سیستم‌های اینترنتی و مراکز ثبت نام از ثبت نام جا ماندند فرصت ثبت نام مجدد خواهند یافت.

61MXG30hkcgs

 در حال حاضر دولت قانون مصرح در این زمینه را اجرایی نمی‌کند و به دلایل مختلف از آن سر باز می‌زند. یکی از علت‌ها نبود منابع جدید است که قرار بود با حذف یارانه دهک‌های پردرآمد امکان جدید برای افراد واجد شرایط فراهم شود.

یکی از ابهامات و تناقضات مسئولان دولتی به درآمد هدفمندی یارانه‌ها در سال 98 باز می گردد که در سال 99 به حساب خاص رئیس جمهور واریز شد که جزئیات آن برای افکار عمومی شفاف نیست که برای چه کسانی هزینه می‌شود.

مسئله دیگر افزایش منابع هدفمندی از 30 هزار میلیارد تومان شروع این قانون تا 280 هزار میلیارد تومانی سال 98 است که به رغم افزایش درآمدها سهم خانوار همچنان ثابت مانده است.

با این وجود باید منتظر ماند تا نمایندگان مجلس در جهت رفع نیاز جاماندگان و افزایش قدرت معیشت مردم گامی عملی بردارند.

بررسی خرید و فروش سهام توسط صندوق های سرمایه گذاری برای افراد مختلف اهمیت های متفاوتی دارد. سرمایه گذارانی که این صندوق ها را خریده اند به دنبال بررسی تحرکات صندوق و تصمیمات مدیران صندوق هستند. سرمایه گذاران شخصی نیز از این تحرکات می توانند استفاده کنند و سهم های مورد توجه حرفه ای های بازار بورس را شناسایی کنند.

بیشتر بخوانید
سرمایه گذاری شخصی یا صندوق؟

در چهارشنبه 5 آذر ماه 99 شاهد فروش های قابل توجه چند صندوق بودیم. صندوق ارزش کاوان آینده که یکی از صندوق های با بازدهی بالا در یک سال اخیر بوده است در فروشی قابل توجه 10 میلیون از سهام از نماد “ثمسکن” را فروخته است. روند فروش سهام پست بانک ایران با نماد “وپست” توسط صندوق سرمایه گذاری سهم آشنا در چند ماه اخیر بدین شکل بوده است:

تحرکات صندوق

سایر خرید و فروش های صندوق های سرمایه گذاری را در جدول زیر مشاهده می کنید.

مهمترین خریدهای صندوق های سرمایه گذاری

نام صندوق سرمایه گذاری (نوع)نام شرکت (نماد بورسی)تعداد سهم
ارزش آفرینان دی (با درآمد ثابت)بيمه دي (ودی)1,655,030

مهمترین فروش های صندوق های سرمایه گذاری

نام صندوق سرمایه گذارینام شرکت (نماد بورسی)تعداد سهم
مشترک ارزش کاوان آینده (سهامی)سرمايه‌گذاري‌ مسكن (ثمسکن)(10,000,000)
سهم آشنا (سهامی)پست بانك ايران (وپست)(3,500,000)
  نگین رفاه (با درآمد ثابت)صنعتي بهپاك (بهپاک)(712,738)
مشترک یکم اکسیر فارابی (سهامی)سرمايه گذاري ارس صبا (وارس)(200,000)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا،

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک مهر ایران، این بانک تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای را مختص بانوان در نظر گرفته که می‌تواند برای این قشر از جامعه به‌ویژه بانوان کارآفرین و همچنین زنان سرپرست خانوار مفید باشد.

اندوخته بانوان مهر ایران طرحی است که متقاضیان می‌توانند در چارچوب آن تسهیلات قرض‌الحسنه زنجیره‌ای را در 4 مرحله دریافت کنند. بانک مهر ایران با هدف خدمت به جامعه زنان کشور و توانمندسازی بانوان خانه‌دار و کارآفرین و برای ارائه خدمات بانکی متناسب با این قشر، اقدام به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب محصولی جدید با عنوان «اندوخته بانوان مهر ایران» کرده است. در این طرح متقاضیان علاوه بر توسعه فضای کسب‌وکار خود، می‌توانند در ارتقای سطح رفاه خانواده‌هایشان نیز نقش‌آفرین باشند.

جامعه هدف این طرح بانوانی هستند که متقاضی دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ‌باشند. این افراد از طریق افتتاح حساب و و واریز مبالغی به‌صورت مستمر و ماهانه برای ایجاد پس‌انداز، علاوه بر استفاده از خدمات بانک می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه نیز استفاده کنند.

مزایای این طرح چیست؟

از جمله مزایای این طرح می‌توان به موارد مختلف اشاره کرد؛ از جمله اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه زنجیره‌ای در 4 مرحله جمعاً به میزان 41میلیون تومان و در راستای رفع نیازها و احتیاجات ضروری بانوان، امکان پس‌انداز مبالغ خرد و برنامه‌ریزی برای استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه، ایجاد انگیزه در بانوان جهت اشتغال و کارآفرینی.

برای شرکت در طرح و واریز مبالغ پس‌انداز مستمر ماهانه، متقاضیان باید نسبت به افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز مربوط به طرح اندوخته بانوان مهر ایران اقدام کنند. متقاضیان در این رابطه می‌توانند:

1. شخصاً نسبت به افتتاح حساب و واریز مستمر مبالغ به‌صورت ماهانه اقدام کرده و با ایجاد میانگین لازم بر اساس شرایط طرح، مشمول دریافت تسهیلات شوند.

2. به‌واسطه افتتاح حساب و واریز مبلغ مستمر ماهانه توسط همسر یا پدر، با ایجاد میانگین لازم طبق شرایط طرح، امکان دریافت تسهیلات را پیدا کنند.

شرایط دریافت تسهیلات

در این طرح هر یک از بانوان دارای شرایط افتتاح حساب، می‌تواند با پس‌انداز مبلغ مستمر ماهانه، نسبت به افزایش اندوخته خود اقدام کرده و از تسهیلات طرح اندوخته بانوان مهر ایران به شرح ذیل بهره‌مند شود:

1. متقاضی با انجام 4 واریز مستمر ماهانه به مبلغ 200 هزار تومان و همزمان با چهارمین واریزی (در ماه چهارم)، از تسهیلات مرحله اول، به مبلغ 3 میلیون تومان با بازپرداخت 24 ماهه بهره‌مند می‌شود.

2. مجموع مبالغ واریزی 4 ماهه اول (به میزان 800هزار تومان) قبل از پرداخت تسهیلات، برای کمک به ارائه تضامین ارائه شده از سوی متقاضی، به‌عنوان وثیقه نقدی تا پایان اقساط تسهیلات تمام وام‌های دریافتی 4 مرحله در نظر گرفته می‌شود.

3. پس از دریافت تسهیلات مرحله اول و برای استفاده از تسهیلات دوم، از ابتدای ماه پنجم متقاضی باید نسبت به ادامه پس‌انداز ماهانه به مبلغ 100هزار تومان اقدام کند.

4. بعد از 24 ماه و تسویه تسهیلات مرحله اول، بلافاصله از تسهیلات مرحله دوم به مبلغ 6 میلیون تومان با بازپرداخت 24 ماهه بهره‌مند می‌شود. (800 هزار تومان به‌عنوان وثیقه نقدی تسهیلات دوم محسوب شده و مجموع مبالغ 100هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می‌شود).

5. با استمرار پس‌انداز ماهانه در دوره تسهیلات مرحله دوم به مبلغ 100هزار تومان، متقاضی می‌تواند بعد از 24 ماه و تسویه تسهیلات مرحله دوم، بلافاصله از تسهیلات مرحله سوم به میزان 12میلیون تومان، با بازپرداخت 36 ماهه برخوردار شود. (بدیهی است 800 هزار تومان مجدداً به‌عنوان وثیقه نقدی تسهیلات سوم محسوب شده و مجموع مبالغ 100 هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می‌شود).

6. با ادامه پس‌انداز ماهانه به مبلغ 100هزار تومان بعد از 36 ماه و تسویه تسهیلات مرحله سوم، بلافاصله متقاضی از تسهیلات مرحله چهارم به میزان 20 میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت 36ماهه بهره‌مند می‌شود. (800 هزار تومان مجدداً به‌عنوان وثیقه نقدی تسهیلات چهارم در نظر گرفته شده و مجموع مبالغ 100 هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می‌شود).

تبصره: متقاضی در هر مرحله، در صورت عدم نیاز به وام مرحله بعد، پس از تسویه وام دریافتی، می‌تواند مبالغ واریزی مستمر ماهانه و وثیقه نقدی خود را برداشت کند.

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”bank”} /–>

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، متن کامل نامه محمد شریعتمداری،وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به محضر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی)، رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)

رهبر معظم انقلاب اسلامی

سلام علیکم؛

پیرو اوامر حکمیانه حضرت عالی در دیدار با اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی، در مورد «ضرورت حمایت از قشرهای ضعیف» و با توجه به اینکه یکی از مهمترین ماموریت‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است ، به حضرت مستطاب عالی اطمینان می‌دهم که همراه با همکارانم با تلاشی مضاعف نسبت به تحقق دستورات اخیر اهتمام کامل به عمل خواهد آمد .

برنامه عمل به فرمایش حضرت عالی در مورد «ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی برای آحاد مردم» با بهره‌گیری از دانش کارشناسان ، متخصصان و شرکای اجتماعی و با استفاده از ظرفیت قانون ارزشمند ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، با جدیت پیگیری، تدوین و به فوریت تقدیم رئیس محترم جمهوری خواهد شد.

در مورد «ایجاد پایگاه ملی ایرانیان با اتصالِ پایگاه های مختلف اطلاعاتی به یکدیگر» نیز ضمن تشکر از توجه ارزشمند شما به اهمیت این پایگاه مهم ، اطمینان می‌دهد استقرار کامل ، تثبیت و تکامل آن با اهتمام دو چندان پیگیری می‌شود .

خوشبختانه اقدامات بسیار موثری برای ایجاد و تقویت این پایگاه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال‌های اخیر انجام شده است که با تکیه به توصیه حکمیانه و حمایت حضرت عالی در این مورد و با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی این پایگاه در جایگاه واقعی خود قرار خواهد گرفت.

همچنین، به استحضار می‌رساند حسب تاکید پیشین آن رهبر فرزانه در مورد تخصیص بیمه بیکاری به افرادی که از کرونا بیکار شده و بعضا بیمه‌ بیکاری هم ندارند، لایحه مربوط به پرداخت حقوق بیکاری صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تهیه و برای تصویب به هیات دولت تقدیم شده است .

ضمن آرزوی طول عمر با عزت ، سلامتی آن رهبر حکیم را از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.

به گزارش سیگنال به نقل از شانا،

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، فواد حمزوی گفت: در هشت ماه امسال، 5 هزار و 639 علمک گاز در شهرستان‌های برخوردار از گاز طبیعی مانند بندرعباس، رودان، بندر خمیر، بستک، حاجی‌آباد، پارسیان و قشم نصب شده است.

وی اظهار کرد: از این تعداد علمک نصب‌شده در استان در هشت ماه امسال، 4 هزار و 251 علمک در مناطق شهری و هزار و 388 علمک در مناطق روستایی بوده که با مقایسه این ارقام با هشت ماه سال 98، شاهد افزایش بیش از 300 درصدی نصب علمک گاز در مناطق شهری و روستایی هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان ادامه داد: این مقدار افزایش نشان‌دهنده عزم شرکت گاز استان در زمینه گازرسانی برای بهره‌مندی مردم از این نعمت الهی برای ایجاد آسایش، رفاه اجتماعی، اشتغال‌زایی، ایمنی بیشتر و توسعه پایدار است.

حمزوی همچنین عنوان کرد: در طول سال‌های اخیر اشتراک‌پذیری گاز توسط شهروندان از دغدغه‌های شرکت گاز استان بوده است و هزینه فراهم‌ کردن زیرساخت‌ها و گازرسانی به این مناطق نسبت به هزینه انشعابی که شهروندان پرداخت می‌کنند، بسیار متفاوت است. این در حالی است که شرکت گاز برای نصب هر علمک برای خانه یا مجتمع، چند برابر هزینه می‌کند و نصب آن کاملاً رایگان است و مشترکان هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

وی گفت: امید است با گازدار شدن سایر شهرها و روستاهای هرمزگان و استفاده مردم از این نعمت الهی، شاهد سلامت و بهداشت آنان و کاهش رفت و آمد غیرضروری مردم برای تعویض سیلندر گاز به‌ویژه در ایام شیوع بیماری کرونا باشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان یادآور شد: با در نظر گرفتن تعداد علمک‌های نصب‌شده امسال، مجموع انشعاب‌های نصب‌شده در استان به بیش از 26 هزار علمک گاز رسیده که حدود 21 هزار علمک در مناطق شهری و 5 هزار و 300 علمک در مناطق روستایی نصب شده است.

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”commodity”} /–>

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، استفن والت، پروفسور روابط بین‌الملل دانشگاه هاروارد در مقاله‌ای در نشریه آمریکایی «فارن‌پالسی» می‌نویسد، با این وجود و در روزهایی که آمریکایی‌ها جشن شکرگزاری برگزار می‌کنند، باز‌هم می‌توان از جنبه‌های امیدبخش به جهان امروز نگریست و شکرگزار بود. در سال 2020 اتفاقات بدتری ممکن بود رخ دهد که واقع نشد و رویدادهای مثبتی را هم شاهد بودیم که می‌توان آنها را برجسته‌تر کرد. اینها راهی برای یادآوری این موضوع است که بحران فعلی همیشه برقرار نمی‌ماند و این در اختیار ماست که اوضاع را بهتر کنیم. با این روحیه و نگاه، می‌توان به چهار دلیل عمده برای سپاسگزاری از سال 2020 اشاره کرد:

1- شاهد هیچ جنگ قدرت بزرگی نیستیم

بسیار وحشتناک است. بیش از 60 میلیون نفر به ویروس کرونامبتلا شده‌اند و تقریبا 1.5 میلیون نفر هم کشته شده‌اند و جوامع به روش‌های بی‌شماری از هم گسیخته‌اند. اقتصادی راکد را تقریبا در همه کشورها شاهد هستیم و در این میان، کشورهای فقیرتر ضربه بزرگی را متحمل شده‌اند و کار و زندگی بسیاری از مردم از جمله زنان سال‌ها عقب‌گرد کرد. حضور در مدرسه به روش‌های مختلفی تغییر کرده و این امر می‌تواند روی بهره‌وری در آینده تاثیر بگذارد و مشکلات بهداشت روانی ناشی از آن هم تشدید خواهد شد و سایه‌ای طولانی بر آینده باقی می‌ماند.

با‌این‌حال، تمام این تحولات افسرده‌کننده در مقایسه با آسیب‌ها و چالش‌های یک جنگ قدرت بزرگ حتی بدون استفاده از تسلیحات کشتارجمعی، بسیار ناچیز به نظر می‌رسد. برای جنگ بین آذربایجان و ارمنستان یا هند و چین باید متاسف بود و همچنین تداوم درگیری و خشونت‌ها در سوریه، سودان، افغانستان، یمن و دیگر نقاط جهان. اما یک جنگ همه‌جانبه بین هر‌یک از قدرت‌های بزرگ ویرانی و رنج بیشتری را در مقایسه با امروز، برای جهان به بار می‌آورد؛ البته نباید تصور کرد که چنین جنگی هرگز رخ نمی‌دهد، بلکه هر سالی که چنین جنگی در جریان نباشد، باید شکرگزار باشیم.

2- انتخابات آمریکا

قابل پیش‌بینی بود که به چنین موضوعی هم اشاره کنم. بیش از 70 میلیون آمریکایی نتیجه‌ای متفاوت از آنچه حاصل شد را می‌خواستند اما بیش از 80 میلیون نفر خوشحال هستند که جو بایدن جانشین دونالد ترامپ در کاخ سفید خواهد شد.

در پس این رویداد خبرهای خوبی وجود دارد: قبل از انتخابات این نگرانی وجود داشت که بروز خشونت باعث اختلال در رای‌گیری شود اما این نگرانی بی‌اساس بود. از طرف دیگر مشخص شد که قدرت‌های خارجی در انتخابات آمریکا مداخله نمی‌کنند و آرا به‌طور دقیق و عادلانه شمرده می‌شود و بایدن قاطعانه در انتخابات پیروز شد.

همان‌گونه که قابل‌پیش‌بینی بود تنها مشکل ایجادشده در روند اثبات آرمان‌های دموکراتیک آمریکا، از سوی دونالد ترامپ (که به‌زودی رئیس‌جمهور سابق خواهد بود) و حلقه اطرافیانش با اصرار بر تئوری‌های توطئه ایجاد شد. این اقدام آنها می‌تواند اعتماد شهروندان به نهادهای مهم و اصلی آمریکا را تضعیف کند، چهره ایالات متحده در خارج از کشور را خدشه‌دار کند و با مانع‌تراشی در مسیر انتقال قدرت، رفاه و سلامت میلیون‌ها آمریکایی را در معرض خطر قرار دهد.

اما مسئله جدی و مهم این است که مگر ما از یک مرد متخاصم زن‌ستیز، شرور، اهل مجادله، نژادپرست، فراری از پرداخت مالیات و منکر علم و دانش و بدون صداقت، انتظاری غیر از این داشتیم؟

در گذشته هم آمریکا سیاست‌مدار فاسد و خطرناک داشته اما اینکه انتظار داشته باشیم این فرد خودشیفته رفتار متفاوتی را در زمان شکست از خود نشان دهد، نشان‌دهنده این است که نه‌تنها اقداماتش در چهار سال اخیر بلکه از زمان بلوغ تا امروز را نادیده گرفته‌ایم. خوشبختانه اکثر آمریکایی‌ها خیلی واضح به او گفته‌اند که «شما باید بروید». ترامپ چند هفته فرصت دارد تا خسارت بیشتری به کشور وارد کند و بدون شک این کار را خواهد کرد و ممکن است رفتارها و رویکردهای شیطنت‌آمیزش تا مدتی سیاست‌های ایالات متحده را تحت تاثیر قرار دهد اما خروج او از قدرت به دست رای‌دهندگان این امکان را ایجاد می‌کند که روند افول آمریکا که مدتی است آغاز شده، سرانجام متوقف شود.

3- افراد باصداقت

در نقل‌قول مشهوری از ادموند برک (سیاست‌مدار، نظریه‌پرداز و سخنور ایرلندی که پدر محافظه‌کاری لقب گرفته) آمده است: «تنها چیزی که برای پیروزی شر ضروری است، این است که انسان‌های خوب کاری نکنند». ما می‌توانیم امسال از افراد سالم و درست هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه سپاسگزار باشیم که در مقابل وسوسه‌ها و فشارهای سیاسی با صداقت عمل کردند. لیوانی را به افتخار «برد رافنسپرگر» (وزیر اول جمهوری‌خواه ایالت جورجیا) بلند می‌کنم. او تایید کرد که نتایج انتخابات در جورجیا معتبر است. ما همچنین از «کریستوفر کربس» رئیس سابق امنیت سایبری سپاسگزار خواهیم بود که با موفقیت تلاش کرد تا از دخالت غیرقانونی در روند انتخابات ایالات متحده جلوگیری کند و به دلیل همین ایستادگی و مقاومت، از سوی رئیس‌جمهور اخراج شد. ما همچنین «مایک شرکی» رئیس ‌جمهوری‌خواه سنای ایالت میشیگان را ستایش خواهیم کرد که در واکنش به تلاش‌های ترامپ برای بی‌اثرکردن اراده مردم گفت که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. ما سپاسگزار آن تعداد از رهبران جمهوری‌خواه خواهیم بود که به روند دموکراتیک احترام می‌گذارند و پیروزی بایدن را پذیرفته‌اند و همچنین دموکرات‌هایی مانند استیسی آبرامز که اقدامات ناامیدکننده گذشته خود را کنار گذاشته‌اند و هم‌زمان متعجب خواهیم بود که چه بلایی سر سناتور لیندسی گراهام و دیگر بزرگان حزب جمهوری‌خواه آمده که زمانی یک حزب قابل احترام محسوب می‌شد.

4- علم

جهان اهمیتی نمی‌دهد که شما می‌دانید سازوکارش چگونه است یا نه. قوانین فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و… چه ما آنها را درک کنیم و بپذیریم و چه نه، طبق قانون و روال خود عمل می‌کنند. شما آزادید که شواهد اثبات‌کننده این را که فعالیت‌های انسانی باعث تغییرات آب‌وهوایی می‌شود، بپذیرید یا رد کنید. اما برای مثال، جو زمین به این نظر شما اهمیتی نمی‌دهد و بر اساس واقعیت این جهان، اگر دی‌اکسیدکربن در اتمسفر افزایش یابد، زمین گرم‌تر خواهد شد و مهم نیست که انکارکنندگان این واقعیت در شبکه‌های اجتماعی چقدر مطلب در رد آن بنویسند.

درک نیروهای اساسی حاکم بر دنیای واقعی برای فعالیت و زندگی در این جهان امری ضروری است و به همین دلیل ما باید از علم سپاسگزار باشیم. همچنین می‌توانیم از علم و دانش به دلیل امید به زندگی طولانی‌تر، الکتریسیته‌ای که اتاق شما را روشن می‌کند، توانایی سفر به سرزمین‌های دوردست، دردسترس‌بودن غذای سالم و آب آشامیدنی و پیشرفت‌های بی‌پایان دیگر بشر تشکر کنیم. بدون علم، من نمی‌توانستم این مطلب را روی لپ‌تاپ تایپ کنم و شما هم نمی‌توانستید به‌صورت آنلاین آن را بخوانید. در دنیای مدرن، یک جامعه علمی و فناوری پیچیده پیش‌شرط داشتن یک قدرت بزرگ است. از قضا، در سالی که میلیون‌ها نفر تصمیم گرفتند توصیه‌های علمی را نادیده بگیرند و وارد حفره‌های دروغین سیاست‌مداران نادان شوند و به قیمت تبعات مرگ‌بار، به آنها اعتماد کنند و با عدم استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله مناسب اجتماعی وضعیت شیوع بیماری را وخیم‌تر کنند. بازهم این علم است که برای نجات ما تلاش می‌کند. انتظار می‌رود واکسن‌های مؤثر علیه ویروس کرونا به‌زودی در دسترس قرار بگیرند و این بازگشت به زندگی عادی در سال آینده را نوید می‌دهد. اگر توسط واکسن محافظت شدید و سال آینده جشن شکرگزاری سنتی را با خانواده و دوستان خود برگزار کردید، باید از دانشمندان تشکر کنید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد شریغتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی طی نامه ای به مقام معظم رهبری نوشت: برنامه عمل به فرمایش حضرت عالی در خصوص ” ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی برای آحاد مردم ” با بهره گیری از دانش کارشناسان، متخصصین و شرکای اجتماعی و با استفاده از ظرفیت قانون ارزشمند ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی ، با جدیت پیگیری ، تدوین و به فوریت تقدیم رئیس محترم جمهوری خواهد شد .

شریعتمداری

 متن کامل نامه محمد شریعتمداری،وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به محضر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی)، رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)
رهبر معظم انقلاب اسلامی
سلام علیکم؛

پیرو اوامر حکمیانه حضرت عالی در دیدار با اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی، در خصوص “ضرورت حمایت از قشرهای ضعیف ” و با توجه به اینکه یکی از مهمترین ماموریت های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است ، به حضرت مستطاب عالی اطمینان می دهم که همراه با همکارانم با تلاشی مضاعف نسبت به تحقق دستورات اخیر اهتمام کامل به عمل خواهد آمد .

برنامه عمل به فرمایش حضرت عالی در خصوص ” ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی برای آحاد مردم ” با بهره گیری از دانش کارشناسان ، متخصصین و شرکای اجتماعی و با استفاده از ظرفیت قانون ارزشمند ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، با جدیت پیگیری، تدوین و به فوریت تقدیم رئیس محترم جمهوری خواهد شد .

در خصوص «ایجاد پایگاه ملی ایرانیان با اتصالِ پایگاه های مختلف اطلاعاتی به یکدیگر» نیز ضمن تشکر از توجه ارزشمند شما به اهمیت این پایگاه مهم ، اطمینان می دهد استقرار کامل ، تثبیت و تکامل آن با اهتمام دو چندان پیگیری می شود .

خوشبختانه اقدامات بسیار موثری برای ایجاد و تقویت این پایگاه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال های اخیر انجام شده است که با تکیه به توصیه حکمیانه و حمایت حضرت عالی در این مورد و با همکاری سایر دستگاه های اجرایی این پایگاه در جایگاه واقعی خود قرار خواهد گرفت.
همچنین، به استحضار می رساند حسب تاکید پیشین آن رهبر فرزانه در خصوص تخصیص بیمه بیکاری به افرادی که از کرونا بیکار شده و بعضا بیمه‌ بیکاری هم ندارند، لایحه مربوط به پرداخت حقوق بیکاری صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تهیه و برای تصویب به هیات دولت تقدیم شده است .
ضمن آرزوی طول عمر با عزت ، سلامتی آن رهبر حکیم را از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.

223223

کد خبر 1460216