دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
5 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، نگاهی به عملکرد صنایع 38 گانه بورسی در سه ماهه تابستان 99 نشان از سبقت 9 گروه از شاخص سهام دارد. در این میان بیشترین رشد شاخص صنعت از آن گروه ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با تک نماد «ولپارس» شد. این سهم در مجموع سه ماه گذشته با رشد 147 درصدی همراه شد و با اختلاف رتبه نخست را در اختیار گرفت. پس از این گروه، دیگر صنعت تک سهم یعنی گروه محصولات چرمی مورد توجه بورس‌بازان قرار داشت. در این راستا «وملی» تابستان 99 را با رشد حدود 90 درصدی قیمت به پایان رساند. گروه چند رشته‌ای صنعتی با محوریت «شستا» دیگر گروه پربازده بورس تهران در دوره مورد بررسی است که رشد 51 درصدی را ثبت کرده است. در این میان گروه‌های بزرگ کالایی نیز عملکرد بهتری را نسبت به شاخص کل ثبت کردند. در این راستا، گروه فلزات اساسی 49 درصد، فرآورده‌های نفتی 44 درصد، محصولات شیمیایی 40 درصد و معدنی‌ها با رشد حدود 36 درصدی در سه ماهه تابستان همراه شدند. در مقابل اما گروه استخراج سایر معادن با تک نماد «کماسه» قعرنشین شد و افت 52 درصدی را ثبت کرد. زراعی‌ها نیز در تابستان 99 زیان هنگفتی به سهامداران خود تحمیل کردند و شاهد کاهش 45.5 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود بودند.

پرمعامله‌ترین صنایع در تابستان

بیشترین ارزش دادوستد سهام در این بازه زمانی اما با معامله حدود 116 هزار میلیارد تومانی از آن گروه فلزات اساسی شد. بانکی‌ها و خودرویی‌ها نیز در این مدت پرمعامله ظاهر شدند و رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

شهریور قرمز گروه‌ها

طی شهریورماه نیز در مقابل سرخپوشی 35 گروه، تنها سه صنعت کامودیتی‌محور با رشد قیمت سهام زیرمجموعه خود همراه شدند. از این رو بیشترین رشد شاخص صنعت از آن گروه فلزات اساسی با افزایش 13.2  درصدی میانگین قیمت‌ها شد. پس از آن گروه کانه‌های فلزی رشد حدود 10 درصدی را تجربه کرد و پتروشیمی‌ها نیز شاهد افزایش 2.5 درصدی شاخص صنعت خود بودند. در این میان گروه استخراج نفت و گاز با تک نماد «حفاری» شاهد ریزش 36.8 درصدی قیمت بود. گروه فنی و مهندسی با دو نماد «رتکو» و «رمپنا» با کاهش 34.3درصدی مواجه شد. بیشترین ارزش دادوستد سهام نیز در این ماه از آن گروه فلزات اساسی با معامله 37 هزار و 860 میلیارد تومانی شد. سه گروه بانک، فرآورده‌های نفتی و خودرو دیگر صنایع پرمعامله بورس تهران در آخرین ماه تابستان بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

 

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص کل که معاملات امروز خود را با افت بیش از 25 هزار واحدی آغاز کرده بود در پایان معاملات با کاهش حدود 14 هزار واحدی و توقف بر روی رقم 1 میلیون و 581 هزار واحد رو به رو شد. «فملی»، «فولاد»، «شپنا» نمادهایی بودند که در معاملات روز جاری بیشترین اثر منفی بر شاخص کل را داشتند اما در میان نمادهای شاخص‌ساز اصلی «فارس» و «تاپیکو» به عنوان شاخص‌‌سازان مثبت ثبت شدند.

روند معاملات در فرابورس سبزتر از بورس بود و شاخص کل این بازار با افزایش 113 واحدی به 17,712 واحد رسید. در جریان افزایش رقم شاخص فرابورس، «آریا»، «بپاس» و «صبا» نمادهایی بودند که بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.

مجموع ارزش معاملات در بازار امروز به حدود 16 هزار میلیارد تومان رسید و حدود 2300 میلیارد تومان از نقدینگی توسط حقیقی‌ها از بازار خارج شد. «وبملت»، «فملی» و «فولاد» سه نمادی بودند که بیشترین حمایت حقوقی را به خود جلب کردند.

«خودرو» از جمله نمادهایی بودند که با حجم معاملات بیش از 2.2 میلیارد سهم توانست به روند متعادل برسد. جالب توجه بود که بیشترین حجم خرید «خودرو» توسط حقیقی‌ها رقم خورد.

بازدهی بورس در دوره شش ماهه بالاتر از همه

در دوره شش ماهه نخست امسال شاخص‌ کل بورس حدود 212 درصد افزایش را به ثبت رساند و این در حالی بود که در همین بازه زمانی سکه حدود 118 درصد افزایش قیمت داشت و دلار نیز تنها 69 درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

یک خبر مهم درباره «پالایشی یکم»

دولت با افزایش تخفیف سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله صنایع پالایش نفت، شامل باقیمانده سهام متعلق به دولت در شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران از 20 درصد به 30 درصد موافقت کرد.

صنایع مختلف در دوره 6 ماهه چه کردند؟

 نگاهی به عملکرد صنایع 38 گانه بورسی در شهریور 99 نشان می‌دهد که در مقابل سرخپوشی 35 گروه، تنها سه صنعت کامودیتی‌محور با رشد قیمت سهام زیرمجموعه خود همراه شدند. از این رو بیشترین رشد شاخص صنعت از آن گروه فلزات اساسی با افزایش 2/13 درصدی میانگین قیمت‌ها شد.

پس از آن گروه کانه‌های فلزی رشد حدود 10 درصدی را تجربه کرد و پتروشیمی‌ها نیز شاهد افزایش 5/2 درصدی شاخص صنعت خود بودند. در این میان گروه استخراج نفت و گاز با تک نماد «حفاری» شاهد ریزش 8/ 36 درصدی قیمت بود.

گروه فنی و مهندسی با دو نماد «رتکو» و «رمپنا» با کاهش 3/ 34 درصدی مواجه شد. بیشترین ارزش دادوستد سهام نیز در این ماه از آن گروه فلزات اساسی با معامله 37 هزار و 860 میلیارد تومانی شد. سه گروه بانک، فرآورده‌های نفتی و خودرو دیگر صنایع پرمعامله بورس تهران در آخرین ماه تابستان بودند. با تعمیم این آمار به نیمه نخست سال اما تمامی صنایع سبزپوشند.

در این میان بیشترین بازده از آن گروه محصولات چرمی با تک نماد «وملی» و رشد 5/577 درصدی شد. پس از آن گروه وسایل ارتباطی با تک نماد «ولپارس» و رشد 535 درصدی شد. گروه چند رشته‌ای صنعتی نیز در نیمه نخست سال 99 با رشد 332 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود همراه شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

چهارمین افت ماهانه تاریخ بورس

در ادامه مسیر نزولی بازار سهام در مردادماه، آخرین ماه تابستان نیز با افت 2/ 9 درصدی شاخص کل به پایان رسید تا سنگین‌ترین افت ماهانه نماگر بورس تهران از آذر 97 رقم خورد. شاخص هموزن نیز در این ماه افتی معادل 7/ 13 درصد را تجربه کرد تا به کاهش یکدست قیمت سهام گواهی دهد. در مجموع از ابتدای سال 99 تاکنون بازدهی شاخص سهام 211 درصد برآورد شد تا صدرنشینی بورس تهران در جدول بازارهای سرمایه‌گذاری حفظ شود. هر چند بازار سهام در مجموع نیمه نخست سال 99 توانسته با جذب بالای نقدینگی در صدر بایستد اما ارزش معاملات خرد سهام که به 30هزار میلیارد تومان نیز رسیده بود در روزهای پایانی تابستان و در روزهای منفی بازار رو به کاهش گذاشت و حتی به سطح هزار میلیارد تومان در روز نیز رسید.  در نیمه نخست امسال، پس از هجوم پول‌های سرگردان به گردونه معاملات سهام، رشد افسارگسیخته قیمت‌ها را شاهد بودیم. به‌طوری که نماگر سهام در نیمه مرداد مرز دو میلیون واحد را نیز فتح کرد و بازدهی این نماگر از ابتدای سال از 300 درصد نیز فراتر رفت. در ادامه اما سیاست‌های یک بام و دو هوای سیاست‌گذار و تلاش برای حمایت مصنوعی از شاخص سهام سبب افزایش تردید و بی‌اعتمادی صاحبان نقدینگی شد. سرمایه‌گذارانی که پیش‌تر نیز در هراس از افزایش قیمت‌ها و فرضیه حبابی شدن بازار، با تردید دادوستد می‌کردند و با آغاز موج اصلاحی در بازار، بیش از گذشته هراسان شدند.

خروج پول حقیقی در آخرین ماه تابستان

پس از ورود حدود 94 هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی سرمایه‌گذاران خرد به گردونه معاملات سهام در 5 ماه نخست سال 99، شهریورماه شاهد خروج بیش از 12 هزار میلیارد تومان پول حقیقی از جریان دادوستدها بودیم. به این ترتیب پس از گذشت 14 ماه، سهامداران حقوقی به حمایت از شاخص سهام پرداختند و خالص خرید مثبتی را رقم زدند. در مجموع نیمه نخست سال، 81 هزار و 715 میلیارد تومان نقدینگی از پرتفوی حقوقی‌ها به سبد سهام معامله‌گران خرد بازار منتقل شود. در این میان گروه‌های بزرگ کامودیتی‌محور در صدر جذب نقدینگی خرد قرار گرفتند. در این راستا گروه فرآورده‌های نفتی با خالص خرید 28 هزار میلیارد تومانی حقیقی‌ها همراه شد و پس از آن شاهد ورود 16 هزار و 130 میلیارد تومان نقدینگی به سهام زیرمجموعه گروه فلزات اساسی بودیم. در آن‌سوی بازار نیز گروه چند رشته‌ای صنعتی با محوریت «شستا» با بیشترین خالص فروش حقیقی به ارزش 2 هزار و 741 میلیارد تومان در 6 ماه نخست سال 99 مواجه شد. بانکی‌ها نیز در این بازه زمانی شاهد خروج 613 میلیارد تومان پول حقیقی از گردونه معاملات سهام خود بودند.

عملکرد صنایع در آخرین ماه تابستان

نگاهی به عملکرد صنایع 38 گانه بورسی در شهریور 99 نشان می‌دهد که در مقابل سرخپوشی 35 گروه، تنها سه صنعت کامودیتی‌محور با رشد قیمت سهام زیرمجموعه خود همراه شدند. از این رو بیشترین رشد شاخص صنعت از آن گروه فلزات اساسی با افزایش 2/ 13 درصدی میانگین قیمت‌ها شد. پس از آن گروه کانه‌های فلزی رشد حدود 10 درصدی را تجربه کرد و پتروشیمی‌ها نیز شاهد افزایش 5/ 2 درصدی شاخص صنعت خود بودند. در این میان گروه استخراج نفت و گاز با تک نماد «حفاری» شاهد ریزش 8/ 36 درصدی قیمت بود. گروه فنی و مهندسی با دو نماد «رتکو» و «رمپنا» با کاهش 3/ 34 درصدی مواجه شد. بیشترین ارزش دادوستد سهام نیز در این ماه از آن گروه فلزات اساسی با معامله 37 هزار و 860 میلیارد تومانی شد. سه گروه بانک، فرآورده‌های نفتی و خودرو دیگر صنایع پرمعامله بورس تهران در آخرین ماه تابستان بودند. با تعمیم این آمار به نیمه نخست سال اما تمامی صنایع سبزپوشند. در این میان بیشترین بازده از آن گروه محصولات چرمی با تک نماد «وملی» و رشد 5/ 577 درصدی شد. پس از آن گروه وسایل ارتباطی با تک نماد «ولپارس» و رشد 535 درصدی شد. گروه چند رشته‌ای صنعتی نیز در نیمه نخست سال 99 با رشد 332 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود همراه شد.

سکه؛ رقیب جدی سهام

بازدهی 211 درصدی شاخص سهام طی نیمه نخست سال 99 در شرایطی رقم خورد که سکه با رشد 118 درصدی به رقیب جدی بازار سهام تبدیل شده است. دلار نیز در این مدت رشد 69 درصدی را ثبت کرده و قدم در کانال 27 هزار تومانی گذاشته است. این در حالی است که در بازه شهریورماه، بازار سهام با اختلاف سنگینی از رقبای خود جا ماند. در آخرین ماه تابستان در حالی شاخص کل بورس تهران کاهش 2/ 9 درصدی را تجربه کرد که شاهد رشد 21 درصدی سکه و افزایش بهای 18 درصدی دلار در بازار آزاد بودیم.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

شما می توانید به منظور رصد بازار و مشاهده دیگر تحلیل های درخواستی خود به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه نمایید.

رتکو

شرکت کنترل خوردگی تکین کو در بازار دوم بورس زیر گروه “خدمات فنی و مهندسی” با نماد “رتکو” قرار دارد.

طی معاملات آخرین روز معاملاتی این هفته حدود 3.5 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 25750 ریال داد و ستد شد.

بررسی نموداری این نماد نشان می دهد که این سهم درون یک کانال صعودی بلند مدت قرار دارد و می تواند با افزایش تقاضا و عبور از مقاومت روانی 3000 تومان با اهداف 35000 تومان، 4700 تومان قابل بررسی باشد.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (8 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر در صورت اصلاح، می توان از قیمت های 2400 تومان و 2100 تومان به عنوان حمایت های سهم یاد کرد.

شسپا

شرکت نفت سپاهان در بازار دوم بورس زیرگروه ” فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” با نماد “سپاها” قرار دارد.

طی معاملات چهارشنبه، بیش از 5 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 13409 ریال داد و ستد شد.

بررسی نموداری این نماد نشان می دهد که سهم در یک کانال صعودی بلند مدت درحال حرکت است و اکنون در محدوده مقاومتی 1350 تومان قرار دارد و می تواند در صورت عبور از این منطقه، با اهداف 1612 ریال، 2084 ریال قابل بررسی باشد.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (8 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه روبرو شود، حمایت های آن را می توان حوالی 1200 تومان و 1100 تومان دانست.

پارسان

شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با نماد “پارسان” زیرگروه “محصولات شیمیایی” قرار دارد.

طی معاملات روز چهارشنبه، نزدیک به 19 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 8534 ریال داد و ستد شد.

این سهم در یک کانال صعودی میان مدت قرار دارد و اکنون در نزدیکی مقاومت سقف کانال کوتاه مدت خود می باشد که می تواند در صورت افزایش تقاضا و عبور از مقاومت 882 تومان و همچنین گذر از محدوده مقاومت سقف کانال کوتاه مدت و خط میانی کانال بلند مدت، با اهداف 1011 تومان و 1221 تومان قابل بررسی باشد.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (8 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با فشار عرضه روند اصلاحی در پیش بگیرد، حمایت های آن را می توان 825 تومان، 772 تومان و 714 تومان در نظر گرفت.

وبهمن

شرکت سرمایه گذاری بهمن در بازار اول فرابورس زیر گروه ” سرمایه گذاریها” با نماد “وبهمن” قرار دارد.

طی معاملات روز چهارشنبه تعداد 4 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 6863 ریال داد و ستد شد.

بررسی نموداری این نماد نشان می دهد که سهم درون یک کانال صعودی در حال حرکت است و میتواند در صورت عبور از مقاومت 735 تومان، با اهداف 843 تومان و 964-1000 تومان قابل بررسی باشد.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (8 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از  طرف دیگر اگر سهم با فشار فروش، روند کاهش قیمت را در پیش بگیرد، انتظار حمایت سهم از محدوده های 640 تومان، 600 تومان و 566 تومان می رود.

حپترو

شرکت حمل و نقل پتروشیمی با نماد “حپترو” در گروه “حمل ونقل، انبارداری و ارتباطات” قرار دارد.

طی معاملات روز چهارشنبه حدود 1.3 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 33624 ریال داد و ستد شد.

بررسی نموداری این نماد نشان می دهد که سهم با برخورد به مقاومت کانال صعودی خود با اصلاح روبرو شد و میتوان انتظار حمایت و ورود خریداران از حوالی 3068 تومان، 2850 تومان و 2633 تومان را داشت.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (8 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا روند صعودی در پیش بگیرد، مقاومت های پیشروی سهم، 4200-4465 تومان و 5591-6044 تومان خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت کنترل خوردگی تکین کو (با نماد رتکو) از جمله شرکت های گروه ” خدمات فنی و مهندسی” در بازار دوم بورس تهران است.

حرکت صعودی نماد رتکو در بلند مدت (سه ساله) نشان از وضعیت خوب تکنیکی این سهم در جهت رشد را نوید می دهد. اگر کانال صعودی مشخص شده در نمودار زیر را کانال حرکت فرضی قیمت لحاظ کنیم می توان انتظار داشت که قیمت همچنان رشد داشته باشد.

تحلیل تکنیکال نماد رتکو (کنترل خوردگی تکین کو)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از نگاه تکنیکالی، حمایت 1950-2050 تومان منطقه خرید کم ریسکی تلقی می شود. آرایش اندیکاتور خبر از اشباع فروش و پایان اصلاح قیمت سهم می دهد. الگوی کندلی شکل گرفته در روزهای اخیر، تمایلات صعودی را نشان می دهد. میانگین متحرک (21 روزه) بالای نمودار قیمت است که فاکتوری منفی ست اما با توجه به موارد دیگر و نگاه کلی ما به سهم، اعتبار چندانی ندارد.

با اینحال مهمترین حمایت سهم رتکو 1500-1600 تومان است. تا زمانی که این محدوده حفظ شود دیدگاه ما به این سهم صعودی باقی خواهد ماند. در صورت تحقق سناریوی صعودی اهداف صعودی 2900 تومان و 3600 تومان می باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

درباره ی رتکو

شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو (رتکو) با هدف ارائه خدمات بازرسی فنی و کنترل خوردگی به ویژه در صنایع نفت و گاز توسط جمعی از متخصصات و مدیران ارشد صنایع پتروشیمی در قالب یکی از شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی (وپترو) در سال 1372 به ثبت رسید.

بازار های اصلی شرکت مشتمل بر تمامی فعالیت های بازرسی اعم از بازرسی فنی دستگاه ها و ماشین آلات تولیدی، تشخیص عیوب و علل بروز آن ها و ارائه روش های اجرائی و اصلاحی، انجام بازرسی فنی و نظارت در کلیه مراحل اجرای پروژه های صنعتی و صدور گواهینامه های بازرسی مربوطه ماشین آلات تا مرحله تکمیل نهایی نصب می باشد.

صورت های مالی شش ماهه 98

رتکو در نیمه نخست سال جاری مجموعاً 32.8 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است. از طرفی بهای تمام شده 25 درصد افزایش داشته و به 33.4 میلیارد تومان رسیده است. در نتیجه شرکت با 600 میلیون تومان زیان ناخالص مواجه شده است.

هزینه های فروش، اداری و عمومی نیز 13 درصد افزایش داشته است. در کل شرکت در بخش عملیاتی 3.3 میلیارد تومان زیان محقق کرده است.

این شرکت هیچگونه تسهیلات مالی و در نتیجه هزینه ی مالی ندارد. از آن جایی که شرکت در این دوره زیان ساخته، مالیات بر درآمد به آن تعلق نگرفته است. در نهایت رتکو که در مدت مشابه سال گذشته 4 میلیارد تومان سود خالص محقق کرده بود، در این دوره 3.3 میلیارد تومان زیان (16 تومان به ازای هر سهم) محقق کرده که کاهشی 180 درصدی را نشان می دهد.

درآمد رتکو

دلیل تغییرات درآمد در مرداد ماه این بوده که ثبات رویه در ثبت درآمد تغییر یافته و ملاک، صورت وضعیت واحد ها بوده و پیش بینی از رویه خارج گردیده است.

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال رتکو

نماد رتکو از مرداد 97 در یک روند صعودی قرار گرفته و تاکنون بیش از 420 درصد بازدهی داشته است. از منظر الیوتی به نظر می رسد وارد موج 5 از 3 شده ایم. آخرین هدف این موج محدوده ی 2150 تومان می باشد. در صورتی که قیمت با قدرت این ناحیه را به طرف بالا بشکند، به نظر می رسد با یک موج 3 گسترده (Extended) مواجه باشیم. تارگت بعدی قیمت محدوده ی 2330 تومان می باشد. (مقاومت سوم پیوت ماهانه)

در صورتی که سهم را در اختیار دارید، در محدوده های قیمتیِ گفته شده معاملات را رصد کرده و در صورت دریافت سیگنال خروج، گزینه ی فروش را مد نظر قرار دهید. در صورتی که سهم را ندارید، چه از منظر بنیادی و چه تکنیکال، ورود به سهم را با ریسک بالا ارزیابی می کنیم. در صورت ورود حد ضرر خود را کوچک انتخاب کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

این جدول نماد هایی را نشان می دهد که میانگین خرید حقیقی سه برابر یا بیشتر از میانگین فروش حقیقی بوده است.

نماد حجم معاملات قیمت آخرین معامله (ریال) درصد تغییر قیمت آخرین معامله صف خرید
رتکو 3.373M 17550 5 بله
ملت 12.934M 5830 4.99 بله
ومعلم 4.198M 4691 3.42 خیر
وتوسم 5.764M 3534 4.99 بله
سدبیر 571864 7120 5 بله
نوری 2.013M 33940 1.95 خیر
جم پیلن 1.051M 28450 0.39 خیر
شکربن 7.126M 28982 5 بله
ساینا 2.992M 25590 4.55 خیر
شفن 832098 70900 1.1 خیر
هجرت 4.947M 31400 -2.62 خیر
درهآور 9.715M 15962 5 بله
دکپسول 2.769M 18289 0 خیر
غمهرا 105.627 37559 5 بله
بسویچ 805 19943 5 بله
فسازان 2.823M 20950 -2.77 خیر
نطرین 2.007M 23154 5 بله
زکشت 1.026 25831 5 بله

بازارِ امروز پس از چند صباحی اصلاح، بالاخره خود نشان داد. شاخص کل که ابتدای صبح کار خود را با 314 هزار واحد شروع کرد، به واسطه صف های فروش شکل گرفته روی اکثر نماد ها تا 309 هزار واحد هم عقب نشینی داشت. با اینحال اینبار و بر خلاف روز های قبل، این فشار تقاضا بود که بر فشار عرضه فائق آمد و شاخص را دوباره به محدوده 313 هزار واحد رساند.

امروز تعداد نماد هایی که خریدار حقیقیِ دستِ پر داشتند بیشتر بود. در این بین و بر خلاف تصور، این گروه محصولات شیمیایی بود که بیشترین نماد را در لیست به خود اختصاص داده است. (نوری، جم پیلن، شکربن، ساینا، شفن)

نماد رتکو (کنترل خوردگی تکین کو) را سه روز پیش بررسی کردیم و اشاره داشتیم این نماد در قوی ترین بخش روند خود قرار دارد. (موج 3 از 3 از 3) از آن روز تا کنون که بازار نظاره گر چند اصلاح سنگین بوده است، رتکو سه صف خرید را پشت سر گذاشته است که نشان از تقاضای بسیار قویِ این سهم دارد.

نماد ملت که پیشتر هم بررسی شد، با حمایت بسیار خوبِ حقوقی در روز های اصلاح مواجه بود. به طوری که با افزایش فشار فروش، خریدارانِ حقوقی به صورت هماهنگ به جمع آوری سهم می پرداختند. به نظر می رسد اجماع بازیگران سهم به پیروی از روند بازار نیست و “ملت” قصد اصلاح ندارد. این نماد امروز کار خود را با 13 میلیون صف خرید به اتمام رساند.

وتوسم که امروز تا مرز صف فروش نیز رفت، با یک رنجِ مثبتِ 10 درصدی، به حوالی صف خرید رسید. سهم فروشنده حقوقیِ دست به نقد دارد اما در طرف دیگر ماجرا، حقیقی ها با میانگین خریدِ 5 برابری از سهم حمایت می کنند.

به نظر می رسد سدبیر اصلاحِ موج صعودی خود را در قیمت 575 تومان به اتمام رسانده و از ابتدای مهر وارد یک روند صعودی جدید شده است. حمایت حقیقی ها در این نقطه از روند می تواند نشانه ی مثبتی از شکست سقف تاریخی به طرف بالا باشد.

به نظر می رسد نوری قصد از دست دادن کانال صعودی اش را ندارد. این نماد که تا چند روز پیش تا مرز 3700 تومان نیز پیش رفت، همزمان با ریزش شاخص بیش از 10 درصد اصلاح کرده و امروز و با برخورد به کانال صعودیِ کوتاه مدت اش، با تقاضا همراه شد.

شکربن که به تازگی سقفِ کوتاه مدتِ 2530 تومن را شکسته چند روزی است با تقاضای قوی همراه شده است. امروز حقوقی فروشِ قابل توجهی در این سهام نداشت و در مقابل حقیقی ها با میانگین بالا خریدار سهم بودند که می تواند نوید دهنده ادامه این روند باشد. نکته مثبتِ تکنیکالی در خصوص این سهم، افزایش حجم معاملات در جهت روند صعودی است.

شهریور سال گذشته بود که نطرین عرضه اولیه شد. از آن زمان تا کنون در یک روند صعودی قرار گرفته و نزدیکِ 400 درصد بازدهی داشته است. این سهم از مرداد سال جاری وارد یک روند صعودی جدید شده و توانسته سقف تاریخی خود را بشکند. از نظر تکینکالی به نظر می رسد سهم در حال پول بک به سقف شکسته شده است و امروز با معاملات در خورِ توجه (با رنجِ مثبت 10 درصدی) احتمالاً پول بک را کامل کرده و آماده ی آغاز یک روند صعودی جدید است. حتماً این نماد را مد نظر قرار دهید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  آمارها نشان می دهد که در نتیجه افت محدودتر قیمت پایانی سهام کوچک نسبت به آخرین معامله، شاخص هم‌وزن از افت بیشتر مصون ماند. در این میان بررسی‌ها از عملکرد صنایع بورسی در هفته منتهی به 19 شهریورماه حکایت از قرمزپوشی 35 گروه در مقابل رشد شاخص تنها در یک صنعت بورسی دارد. از این رو گروه تامین آب، برق و گاز با درخشش دو نماد «بفجر» و «مبین» این هفته را با رشد شاخص 2 درصدی به پایان رساندند.

در میان خبرهای اثرگذار این هفته بورس تهران با انتشار انبوهی از اطلاعات بااهمیت گروه الف بود. در گروه خودرو که معاملات هفتگی خود را با کاهش 10 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود به پایان رساند شاهد توقف دو خودروساز بزرگ یعنی «خودرو» و «خساپا» بودیم که با توجه به انتشار اطلاعات بااهمیت گروه الف متوقف شده‌اند و تا پایان هفته به گردونه معاملات بازنگشتند.

در گروه چندرشته‌ای صنعتی این هفته شاهد افت 6.3 درصدی میانگین قیمت‌ها بودیم. این گروه نیز حکایتی مشابه خودروسازان دارد. «شستا» 17 شهریورماه اطلاعیه‌ای را روانه سامانه کدال کرده و نوشت: «درخصوص تغییرات با اهمیت در عملکرد شـرکتهای تحت کنترل، شـرکت سـرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشـیمی تامین در سـهام شـرکت نفت ستاره خلیج فارس، بر اساس نرخهای ابلاغی وزیر نفت به شرکتهای حاضر در صنعت پالایشی، به استحضار میرساند تغییرات قیمت میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی دارای تاثیر با اهمیت در عملکردمالی شـرکت نفت سـتاره خلیـج فارس است.» این گزارش از آنجا که در زمره اطلاعات با اهمیت گروه الف قرار می‌گیرد، نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی را متوقف کرد و در حالی که عموما پس از این توقف‌ها، نماد مذکور روز معاملاتی بعد به صورت حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی می‌شود، اما با صلاحدید مقام ناظر این اتفاق نیفتاد تا اصلاح قیمتی این گروه به 6.3 درصد محدود شود.

پالایشی‌ها نیز از افت قیمت بیشتر در امان ماندند. این گروه هفته گذشته با افت 1.3 درصدی مواجه شد. این در حالی است که 4 شرکت بزرگ این گروه یعنی پالایشگاه‌های تهران، اصفهان، تبریز و بندرعباس از 12 شهریورماه به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر حداکثر تا تاریخ 26 شهریور تعلیق شدند. روز دوشنبه نیز اطلاعیه‌ای از سوی این پالایشگاه‌ها بابت اصلاح قیمت خرید نفت خام مرتبط با سه ماهه اول 99 مطابق ابلاغیه جدید وزارت نفت روانه کدال شد.

در این هفته اما بیشترین درصد کاهش شاخص صنعت از آن گروه فنی و مهندسی با دو نماد «رتکو» و «رمپنا» و افت 16 درصدی شد. پس از آن مخابراتی‌ها با کاهش قیمتی معادل 14.8 درصد مواجه شدند.

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، آمارها نشان می دهد که در نتیجه افت محدودتر قیمت پایانی سهام کوچک نسبت به آخرین معامله، شاخص هم‌وزن از افت بیشتر مصون ماند. در این میان بررسی‌ها از عملکرد صنایع بورسی در هفته منتهی به 19 شهریورماه حکایت از قرمزپوشی 35 گروه در مقابل رشد شاخص تنها در یک صنعت بورسی دارد. از این رو گروه تامین آب، برق و گاز با درخشش دو نماد «بفجر» و «مبین» این هفته را با رشد شاخص 2 درصدی به پایان رساندند.

در میان خبرهای اثرگذار این هفته بورس تهران با انتشار انبوهی از اطلاعات بااهمیت گروه الف بود. در گروه خودرو که معاملات هفتگی خود را با کاهش 10 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود به پایان رساند شاهد توقف دو خودروساز بزرگ یعنی «خودرو» و «خساپا» بودیم که با توجه به انتشار اطلاعات بااهمیت گروه الف متوقف شده‌اند و تا پایان هفته به گردونه معاملات بازنگشتند.

در گروه چندرشته‌ای صنعتی این هفته شاهد افت 6.3 درصدی میانگین قیمت‌ها بودیم. این گروه نیز حکایتی مشابه خودروسازان دارد. «شستا» 17 شهریورماه اطلاعیه‌ای را روانه سامانه کدال کرده و نوشت: «درخصوص تغییرات با اهمیت در عملکرد شـرکتهای تحت کنترل، شـرکت سـرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشـیمی تامین در سـهام شـرکت نفت ستاره خلیج فارس، بر اساس نرخهای ابلاغی وزیر نفت به شرکتهای حاضر در صنعت پالایشی، به استحضار میرساند تغییرات قیمت میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی دارای تاثیر با اهمیت در عملکردمالی شـرکت نفت سـتاره خلیـج فارس است.» این گزارش از آنجا که در زمره اطلاعات با اهمیت گروه الف قرار می‌گیرد، نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی را متوقف کرد و در حالی که عموما پس از این توقف‌ها، نماد مذکور روز معاملاتی بعد به صورت حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی می‌شود، اما با صلاحدید مقام ناظر این اتفاق نیفتاد تا اصلاح قیمتی این گروه به 6.3 درصد محدود شود.

پالایشی‌ها نیز از افت قیمت بیشتر در امان ماندند. این گروه هفته گذشته با افت 1.3 درصدی مواجه شد. این در حالی است که 4 شرکت بزرگ این گروه یعنی پالایشگاه‌های تهران، اصفهان، تبریز و بندرعباس از 12 شهریورماه به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر حداکثر تا تاریخ 26 شهریور تعلیق شدند. روز دوشنبه نیز اطلاعیه‌ای از سوی این پالایشگاه‌ها بابت اصلاح قیمت خرید نفت خام مرتبط با سه ماهه اول 99 مطابق ابلاغیه جدید وزارت نفت روانه کدال شد.

در این هفته اما بیشترین درصد کاهش شاخص صنعت از آن گروه فنی و مهندسی با دو نماد «رتکو» و «رمپنا» و افت 16 درصدی شد. پس از آن مخابراتی‌ها با کاهش قیمتی معادل 14.8 درصد مواجه شدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو از برنامه افزایش سرمایه 200 درصدی از یک محل خبر داد.

براین اساس، “رتکو” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 20 به 60 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت درصورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا صرف اصلاح ساختار مالی شود.

بنابراین گزارش، شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی 49.6 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد که به علت شمول مادۀ 141 قانون تجارت، عدم ارائه صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت 3 ماهه حسابرسی نشده، مشمول فرآیند تعلیق شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.