دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

اجرای هالوینگ موجب افزایش پیشنهاد فروش بیت کوین توسط ماینر‌ها خواهد شد

جیک یوکوم پیات(Jake Yocom-Piatt)؛ یکی از بنیان‌گذاران و مدیر پروژه‌ی رمزارزی دکرد(Decred) پیش‌بینی کرده است که کاهش پاداش ماینر‌ها پس از اجرای هالوینگ موجب افزایش قیمت پیشنهادی فروش بیت کوین توسط ماینر‌ها خواهد شد.

افزایش قیمت بیت کوین

یوکوم پیات در تاریخ یکم می اظهار داشت: «از آنجایی که هالوینگ بیت کوین موجب کاهش پاداش ماینر‌ها به نصف مقدار گذشته می‌شود، این تغییر موجب افزایش هزینه‌ی تولید بیت کوین می‌گردد.»

هزینه‌ی ماینر‌ها(برق مصرفی، نگهداری، اجاره‌ی فارم و…) معمولا در طول زمان تغییر نمی‌کند، بنابراین ماینر‌ها برای حفظ حاشیه‌ی سود به افزایش قیمت بیت کوین به سطح دو برابر تشویق می‌شوند(سطحی که در آن رمزارزهای استخراج شده را به فروش می‌رسانند.) بنابراین من انتظار دارم که چنین تغییری در میزان انتشار بیت کوین موجب افزایش سطح قیمت پیشنهادی برای فروش بیت کوین‌های استخراج شده توسط ماینر‌ها گردد و در نتیجه قیمت این رمزارز افزایش یابد. Jake Yocom-Piatt

تاثیر اجرای هالوینگ بر نسبت سطح انتشار به موجودی بیت کوین

وی با استناد به تغییرات بنیادی در بیت کوین افزایش قیمت این رمزارز را انتظار می‌کشد. بنیان‌گذار دکرد اظهار داشت: «من برای کوتاه مدت افزایش قیمت بیت کوین به سطح دو برابر را انتظار دارم اما به دلیل پیچیدگی الگوی صعودی و نزولی در بازار رمزارزها، پیش‌بینی قیمت بیت کوین در طولانی مدت دشوار است.»

یوکوم پیات افزود: «در نتیجه‌ی اجرای هالوینگ بیت کوین نسبت سطح انتشار به موجودی بیت کوین(Stock-to-Flow) افزایش می‌یابد در نتیجه این فاکتور در بلند مدت عامل مثبتی برای افزایش قیمت بیت کوین محسوب می‌گردد.»

مُدل نسبت سطح انتشار به موجودی بیت کوین که توسط یکی از تحلیلگران فعال در توئیتر با نام کاربری پلن بی(PlanB) معرفی شده است، میزان انتشار بیت کوین را با قیمت این رمزارز مقایسه می‌کند. این تحلیل‌گر نمودار نسبت سطح انتشار به موجودی را برای بیت کوین، طلا و نقره بررسی کرده است. با این وجود برخی از تحلیلگران معتقدند که به‌کارگیری این ابزار برای تحلیل بازار بیت کوین اشتباه است.

نظر شما نسبت به دیدگاه عنوان شده توسط یکی از بنیان‌گذاران پروژه‌ی رمزارزی دکرد چیست؟ آیا اجرای هالوینگ قیمت پیشنهادی ماینر‌ها را برای فروش بیت کوین افزایش خواهد داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، رفت و برگشت بیت کوین که در روزهای اخیر نسبت به ماه‌های ابتدایی امسال شدت گرفته است امروز نیز ادامه داشت و در معاملات امروز، هر واحد از این ارز دیجیتالی با ریزش ۳۸۰۰ دلاری نسبت به روز گذشته خود به ۹۶۷۶ دلار رسید. هر چند که بیت کوین هنوز ۲۰۰ درصد بیشتر از قیمت ابتدای فصل خود ارزش دارد اما نوسانات شدید آن باعث شده است تا بسیاری از معامله گران وارد معامله این ارز نشوند.

کاهش قیمت ارزهای دیجیتالی در معاملات امروز محدود به بیت کوین نبود به گونه‌ای که سایر ارزهای دیجیتالی نظیر “مونرو” و “دکرد” نیز حداقل ۶.۵ درصد ارزش خود را تنها طی یک روز از دست دادند.

در نخستین روز از آغاز سال جاری میلادی ارزش هر واحد بیت کوین تنها ۳۶۸۹ دلار بود. برخی از معامله گران معتقدند که روند صعودی اخیر می‌تواند معامله گران بیشتری را برای ورود به این بازار تشویق کند و روزهای خوب دیگری را رقم بزند اما برخی دیگر معتقدند که نوسانات بیت کوین بیش از حد بالا است و ورود به آن کار عاقلانه‌ای نیست. پیتر شیف، مدیر منطقه آسیا-اقیانوسیه در مؤسسه ” کپیتال پتر” گفت روند کنونی یک قمار بزرگ است.

البته نوسانات شدید ارزهای دیجیتالی محدود به امسال نیست و سال گذشته تنها بیت کوین ۷۰ درصد ارزش خود را از دست داد. اکنون بسیاری از معامله گران منتظر ورود ارز دیجیتالی فیس‌بوک به میدان هستند که قرار است مورد پذیرش شرکت‌هایی چون “استرایپ”، اوبر، مستر کارد، پی پال و اسپاتیفای قرار گیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.