دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، شهاب‌الدین ادیب مهر، عضو تیم مدیران صندوق سرمایه‌گذاری آوای معیار به سرمایه‌گذاران پیشنهاد کرد که از طریق خرید واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ریسک‌‌ها را به حداقل برسانند و در عین حال از مزایای بازار سرمایه بهره‌مند شوند چرا که با متنوع‌سازی در صندوق‌ها، ریسک سرمایه‌گذاری کاهش پیدا می‌کند.

ادیب‌ مهر در مورد حد نصاب‌های سرمایه‌گذاری صندوق آوای معیار، اظهار کرد: طبق اساسنامه صندوق آوا، حداقل 70 درصد از دارایی‌های این صندوق باید در سهام پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران و بازار اول و دوم فرابورس ایران و سهام قابل معامله در بازار پایه فرابورس ایران سرمایه‌گذاری شود.

به گفته او سایر دارایی‌های صندوق نیز در مواردی همچون حق تقدم خرید سهام، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری غیر از اوراق بهادار، سرمایه‌گذاری در گواهی سپرده کالایی، اوراق مشارکت، اوراق صکوک، اوراق بهادار رهنی و گواهی‌های سپرده منتشره توسط بانک‌ها یا مؤسسات مالی اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سرمایه‌گذاری خواهد شد.

عضو هیات‌مدیره مشاور سرمایه‌گذاری معیار، چشم‌انداز صندوق آوا را کسب بازدهی متناسب با بازدهی شاخص کل، قرارگرفتن در میان 5 صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله سهامی با بیشترین بازدهی، تنوع‌بخشی مناسب و مدیریت ریسک اعلام کرد.

ادیب مهر همچنین نقدشوندگی صندوق آوای معیار را از نکات حائز اهمیت برای سرمایه‌گذاران عنوان کرد و گفت: بازارگردانی آوا، توسط صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی معیار انجام می‌شود که هر دو جزو مجموعه معیار به شمار می‌آیند.

او در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی مجموعه مشاوره سرمایه‌گذاری معیار که از سال 94 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است، پرداخت و افزود: حوزه‌های اصلی فعالیت معیار شامل مشاوره سرمایه‌گذاری، سبدگردانی و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مشاوره پذیرش و ارائه خدمات مالی شرکتی می‌شود.

به گفته ادیب مهر، ارزش دارایی‌های تحت مدیریت شرکت مشاور سرمایه‌گذاری معیار تحت قالب قراردادهای سبدگردانی در سال‌های اخیر همواره صعودی بوده و در حال حاضر صرفا دارایی‌های تحت مدیریت سبدگردانی معیار به جز دارایی‌های مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری به حدود 1600 میلیارد تومان رسیده است.

عضو هیات‌مدیره مشاور سرمایه‌گذاری معیار با اشاره به اینکه این مجموعه علاوه بر صندوق آوای معیار دو صندوق سرمایه‌گذاری توازن معیار و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی معیار را تحت مدیریت خود دارد، اعلام کرد: ارزش دارایی‌های صندوق توازن معیار که آبان‌ماه 98 در فرابورس پذیره‌نویسی شد به 431 میلیارد تومان رسیده که با وجود اینکه نرخ پیش‌بینی سود این صندوق 18 درصد سالانه بوده، متوسط نرخ محقق شده تقسیم سود آن به 26 درصد رسیده است.

به گفته او همچنین صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی معیار که از مهرماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد، با دارایی تحت مدیریت 130 میلیارد تومانی، بازارگردان نمادهای بترانس، خکرمان، حآسا، شجم و دمعیار را بر عهده دارد و قرار است بازارگردانی صندوق آوای معیار را نیز بر عهده بگیرد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، نماد معاملاتی واحد‌های سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت معیار (قابل معامله در فرابورس ایران) در نماد “دمعیار ۱”، به منظور آغاز معاملات ثانویه از طریق انجام حراج ناپیوسته بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت، امروز یکشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ آماده انجام معامله است.

در این خصوص توجه به موارد ذیل ضروری است:
۱) محدودیت حجمی در هر سفارش (بلوک) در نماد معاملاتی مذکور “دمعیار ۱”، به میزان ۱۰۰، ۰۰۰ واحد تعیین می‌شود.
۲) عملیات تسویه و پایاپای معاملات واحد‌های ETF در نماد “دمعیار ۱” بصورت T+۱ صورت می‌پذیرد.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر می‌توانید به وب سایت رسمی شرکت فرابورس ایران مراجعه فرمائید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت معیار با نماد “دمعیار” از روز گذشته شروع شد و علیرغم اینکه تا ۳۰ مهر مهلت پذیره نویسی داشت روز گذشته تمام واحدهای این صندوق به فروش رفت.

طبق اطلاعیه پذیره نویسی موضوع فعالیت این صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده ها و گواهی های سپرده بانکی، سهام و حق تقدم پذیرفته شده در بورس تهران و فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی است. حداقل و حداکثر سرمایه این صندوق ۱۰ و ۱۰۰ میلیارد تومان است. این صندوق شانزدهمین صندوق اوراق بهادارقابل معامله در فرابورس است.

به مناسبت این پذیره نویسی امروز در فرابورس ایران نشستی برگزار شد. وداد حسینی -مدیرعامل مشاور سرمایه گذاری معیار -در این مراسم گفت : دارایی تحت مدیریت ما ۲۵۰ میلیارد تومان است. در گذشته نیز دو صندوق دیگر را نیز پذیره نویسی کردیم. همچنین در برنامه داریم که اولین صندوق پروژه اکتشاف معدن و صندوق سینما و دارو را هم پذیره نویسی کنیم.

در ادامه شهاب الدین ادیب مهر مدیر سرمایه گذاری صندوق معیار گفت: هدف اصلی این صندوق جمع آوری منابع و سرمایه گذاری آن در اوراق بانکی اوراق با درآمد ثابت و مجموع دارایی هایی است که جریان نقدی با ثبات و پایداری را ایجاد کند. در کنار این برای اینکه جذابیت داشته باشد باید نرخ بازدهی ما مقداری از شبکه بانکی بالا تر باشد.

وی افزود: قرار بود از ۲۲ تا ۳۰ مهر پذیره نویسی صندوق ادامه داشتته باشد که در روز اول کل واحد های سرمایه گذاری کامل پذیره نویسی شد البته برنامه هایی برای افزایش سقف صندوق داریم. اگر از سازمان بورس مجوز بگیریم معاملات ثانویه صندوق را شروع خواهیم کرد و سعی داریم نقد شوندگی منابع صندوق را حفظ کنیم.

سعید جعفری از مدیران این صندوق در ادامه این مراسم اظهار کرد: رویکرد اصلی ما در سال های گذشته ارائه تحلیل و خدمات بازارگردانی در بازار سهام بود. در عین حال بازار اوراق با درآمد ثابت در کشور در حال توسعه است. در دنیا بازار بدهی بیش از ۶۰ درصد بازار سرمایه را تشکیل می دهد. البته سهم بازار بدهی در ایران رو به رشد است.

وی ادامه داد: در دو سال اخیر سالانه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان پتانسیل جذب نقدینگی از سمت صندوق های با در آمد ثابت وجود داشته است اما نقدینگی در سال ۱۳۹۷، ۴۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش داشته است. در شرایط فعلی بازار جذابی برای توسعه این بازار وجود دارد. ما این پتانسیل را داریم که در بازار سهام هم نقش فعالی داشته باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.