دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین، روند رو به رشد  بورس اوراق بهادار تهران که بعد از جلسه شورای عالی بورس در روز پنجشنبه 20 شهریور صورت گرفت، همچنان ادامه دارد و امروز هم شاهد رشد قابل توجهی در شاخص کل بورس بودیم، به گونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز چهارشنبه به جهش 39 هزا رو 505 واحد به رقم  یک میلیون و 704 هزار و 98 واحد رسید.

امروز همچنین شاخص کل بورس بامعیار هم وزن 2102 واحد رشد کرده و به رقم 430 هزار و 202 واحد رسید.

ارزش بازار بورس ناشی از ارزش شرکت‌های حاضر در بورس است، امروز به بیش از 6 میلیون و390 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 17.3 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 2.1 میلیون نوبت معامله و به ارزش 17 هزار و 816 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین در فرابورس ایران ارزش معاملات امروز به بیش از 5 هزار و 418 میلیارد تومان رسید که مجموع ارزش معاملات امروز در بورس اوراق و فرابورس ایران به بیش از 23 هزار و 234 میلیارد تومان رسید.

امروز همه شاخص‌های بورس مثبت بودند، به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی هر کدام 2.37 درصد رشد کردند اما شاخص کل بورس با معیار هم وزن و شاخص قیمت با معیار هم وزن هر یک 49 صدم درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور 2.3 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 2.7 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس 1.8 درصد رشد کردند.

امروز نمادهای شاخص‌ساز اکثرا مثبت بودند و بیشترین اثر افزایشی در شاخص کل بورس از سوی نماد شرکت‌های پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ملی‌مس، گل‌گهر، سرمایه‌گذاری غدیر، چادرملو و گسترش نفت وگاز پارسیان بوده است.

امروز نمادهای بانک ملت، ملی‌مس، فولاد مبارکه، بانک صادرات، بانک تجارت، سرمایه‌گذاری غدیر و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و سایپا از نمادهای پربیننده بورس بودند.

در بازار نقدی فرابورس ایران نیز امروز شاخص کل در پایان معاملات 469 واحد ارتقا یافت و به رقم 17 هزار و 920 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس بیش از یک میلیون و 170 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 2.4 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 729 هزار نوبت معامله و به ارزش 5 هزار و 418 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای گهرزمین، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی مارون، آریاساسول، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس و ذوب‌آهن اصفهان، بیشترین اثر در رشد شاخص فرابورس را داشتند.

نمادهای پربیننده در فرابورس ایران شامل بانک دی، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، آریاساسول و تولید نیروی برق دماوند و مادیران و توسعه مسیر برق گیلان بودند.

امروز گرچه مهلت پذیره نویسی برای واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق پالایشی یکم موسوم به دارا دوم به اتمام می‌رسید، اما در جلسه‌ای که امروز در سازمان خصوصی سازی برگزار شد، علیرضا صالح رئیس کل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد با توجه به استقبال مردم و تقاضایی که از سوی مردم مطرح شده بود مهلت پذیره نویسی برای واحدهای صندوق دارا دوم یا همان پالایشی یکم تا ساعت 24 روز یکشنبه 30 شهریور 99 برای بار دوم تمدید شد.

وی گفت: هر ایرانی دارنده کد ملی می‌تواند در سقف 5 میلیون تومان واحدهای این صندوق رابا حداقل 20 درصد تخفیف خریداری کند. صندوق پالایشی یکم مرکب از سهام 4 پالایشگاه تهران، اصفهان، تبریز و بندرعباس است که بر اساس قیمت روز 4 شهریور ماه یعنی آخرین روز قبل از پذیره نویسی واحدهای این صندوق با حداقل 20 درصد تخفیف به مردم ارائه می‌شود.

همچنین با توجه به اینکه روند بازار بورس دوباره به روند رو به رشد تبدیل شد به مردمی که می‌خواهند در این بازار حضور پیدا کنند اکیدا توصیه می‌شود از پس‌اندازهای خود استفاده کرده تا نیاز فوری به فروش این دارایی‌ها پیدا نکند و همچنین برای خرید سهام حتما از افراد متخصص و مورد اعتماد و امین استفاده کنند و به هیچ وجه از جوسازی و شایعه سازی در فضای مجازی پیروی نکنند.

این نکته قابل توجه است که سرمایه‌گذاری در بورس الزاما همراه با ریسک و سود و زیان است، بنابراین اولا در خرید سهام با مطالعه و دقت و شناخت شرکت مورد نظر وارد شوند و ثانیا برای فروش سهام خود به هیچ وجه عجله نکنند که مجبور باشند دارایی خود را با ضرر بفروشند.

به هرحال همه بررسی کارشناسان نشان می‌دهد که بازدهی سرمایه‌گذاری در بازار بورس نسبت به همه بازارهای رقیب مانند مسکن، سکه، ارز و طلا در بلند مدت بیشتر است. بنابراین سرمایه‌گذاران با تحمل و تحلیل وارد این بازار شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ روز جاری در مجموع حدود 10 هزار و 540 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وبملت»، «فولاد»، «فملی»، «وبصادر» و «وتجارت» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته معادل هزار و 200 میلیارد تومان سهام بانک ملت دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان پس از معاملاتی به ارزش هزار و 90 میلیارد تومان دوم شد و سهام ملی صنایع مس ایران نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “فلزات اساسی” تعلق داشت به طوری که سه هزار و 160 میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” با معاملات دو هزار و 990 میلیارد تومانی دوم شد و “محصولات شیمیایی” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز چهار درصد از کل سهام تولید نیروی برق دماوند (دماوند) معامله شد، 10 نماد برتر سهم 53 درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در 19 سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 9 نماد نخست اختصاص داشت.

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.23

 

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.22

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ حقوقی‌ها امروز حدود 860 میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد 10 هزار و 590 میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 25 درصد یعنی دو هزار و 630 میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان 8 درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “فلزات اساسی”، “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” و “مخابرات” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “استخراج کانه‌های فلزی” و “عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فولاد»، «فملی» و «وملل» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «کاوه»، «کگل» و «دماوند» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت فولاد مبارکه اصفهان معادل 430 میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سهام فولاد کاوه با برتری 85 میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 32 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 109 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 420 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 250 میلیارد تومان بود.

3

4

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ بانک تجارت مرداد امسال توانست علاوه بر این که تراز عملیاتی خود را همچنان مثبت نگه دارد این مبلغ را نسبت به ماه قبل 22 درصد ارتقا بخشد.

درآمدی که بانک تجارت از محل تسهیلات اعطایی به دست آورده از تیر ماه 1398 همواره بیشتر از سودی بوده که بابت سپرده‌های سرمایه‌گذاری پرداخت کرده و بدین ترتیب تراز ماهانه این بانک بزرگ بورسی بیش از یک سال است که به ثبات رسیده و از محدوده‌های منفی فاصله گرفته است.

لازم به ذکر است معمولاً بخش زیادی از سود تسهیلات در آخرین ماه سال شناسایی می‌شود که به عنوان مثال در دسته‌بندی “فروش اقساطی” یا “سایر تسهیلات” در اسفندماه دو سال گذشته جهش‌های درآمدی مهمی اتفاق افتاده و قبل از انتشار صورت‌های مالی پایان دوره درآمد مشاع بانک تا حد زیادی افزایش یافته است.

عرضه اولیه تامین سرمایه کاردان

طبق آنچه در گزارش تفسیری پایان سال مالی 1398 آمده بانک تجارت در راستای بخشنامه‌های بانک مرکزی مبنی بر عدم ورود بانک‌ها به بنگاه‌داری، واگذاری سرمایه‌گذاری‌ها را در برنامه خود قرار داده است لذا روند کاهشی در میزان سرمایه‌گذاری سهام در سال 1399 متصور است.

از جمله شرکت‌هایی که زمزمه ورود آن به بورس در قالب عرضه اولیه به گوش می‌رسد شرکت تامین سرمایه کاردان است. این شرکت در سال 1392 به عنوان هشتمین شرکت تامین سرمایه مجوز خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده و در حال حاضر سرمایه آن 200 میلیارد تومان است.

پنجاه درصد این شرکت در اختیار گروه بانک تجارت قرار دارد. طبق اطلاعات مالی سال 1398 مجموع دارایی‌های آن 727 میلیارد تومان بوده و حقوق صاحبان سهامی در حدود 555 میلیارد تومان دارد. درآمدهای سال 1398 این شرکت 269 میلیارد تومان بوده که در نهایت به 230 میلیارد تومان سود خالص بدل شده است. درآمد 1398 نسبت به سال 1397 رشد 113 درصدی را نشان می‌دهد و سود خالص نیز 77 درصد ارتقا یافته است.

تا زمانی که یادداشت‌های صورت مالی تامین سرمایه کاردان منتشر نشود نمی‌توان برآورد قابل استنادی از قیمت تقریبی آن به دست آورد اما مقایسه نسبت‌های قیمتی گروه، حدود ارزش بازار این شرکت را تعیین خواهد کرد.

شرکت‌های تامین سرمایه‌ای که سهامشان مدتی است مورد معامله قرار می‌گیرد شامل تامین سرمایه‌های امید، لوتوس پارسیان، نوین، ملت و امین است. شرکت تامین سرمایه دماوند نیز در سال 1398 پذیره‌نویسی شده و معاملات آن به تازگی به جریان افتاده هرچند عمر فعالیت این شرکت به 6 ماه نمی‌رسد.

قیمت روی تابلو معاملات پنج شرکت مورد اشاره نشان می‌دهد میانگین نسبت P/E (قیمت به درآمد) گروه تامین سرمایه روی عدد 26 قرار دارد و با ساده‌سازی شرایط و مبنا قرار دادن سود سال 1398 تامین سرمایه کاردان، ارزش بازار تعادلی آن به پنج هزار و 900 میلیارد تومان می‌رسد که نیمی از آن به گروه بانک تجارت تعلق دارد.

بهای تمام شده تامین سرمایه کاردان در حدود 400 میلیارد تومان است بنابراین ارزش افزوده این شرکت در حدود دو هزار و 600 میلیارد تومان است و با اطمینان خوبی می‌توان این رقم را حداقل سودی فرض کرد که به صورت بالقوه دراختیار بانک تجارت است زیرا عمر مجوز و مدت فعالیت تامین سرمایه کاردان کمتر از پنج شرکت مشابه بورسی و ظرفیت رشد سودآوری این شرکت بیشتر از آن‌هاست.

سود ماهانه وتجارت

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، روز جاری در مجموع حدود 13 هزار و 150 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فملی»، «شستا»، «فولاد»، «خودرو» و «وتجارت» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته معادل هزار و 220 میلیارد تومان سهام ملی صنایع مس ایران دست به دست شد، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی پس از معاملاتی به ارزش 992 میلیارد تومان دوم شد و سهام فولاد مبارکه اصفهان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.16

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “فلزات اساسی” تعلق داشت به طوری که سه هزار و 285 میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “خودرو و ساخت قطعات” با معاملات هزار و 440 میلیارد تومانی دوم شد و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز 12.4 درصد از کل سهام تامین سرمایه دماوند (تماوند) معامله شد، 10 نماد برتر سهم 44 درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در 21 سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 14 نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.6.16

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا، امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به بازگشایی نماد معاملاتی تامین سرمایه دماوند در تابلو زرد بازار پایه فرابورس طی معاملات روز جاری و بازدهی خوبی که این بازگشایی پس از پذیره‌نویسی نصیب سهامداران آن کرد، گفت: پذیره‌نویسی سهام شرکت‌ها به تجهیز بازار اولیه کمک شایانی کرده و موجب می‌شود رونق تولید به گونه‌ای اثربخش از طریق تزریق مستقیم نقدینگی به شرکت در شرف تاسیس دنبال شود.

 وی همچنین خبر داد که در آینده نزدیک دو شرکت پالایشی در شرف تاسیس و چند پروژه‌ پتروشیمی و معدنی در فرابورس پذیره‌نویسی خواهند شد.

در همین حال هامونی عنوان کرد که از سازمان بورس و اوراق بهادار درخواست کرده‌ایم تا با مجوزی که به ما می‌دهند نماد معاملاتی شرکت‌های در شرف تاسیسی که در بازار فرابورس پذیره‌نویسی می‌شوند را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در بازار دوم فرابورس بازگشایی کنیم.

لازم به ذکر است بهمن‌ماه سال 98 پذیره‌نویسی سهام شرکت در شرف تاسیس تامین سرمایه دماوند به عنوان نخستین تامین سرمایه‌ای که در بازار سرمایه پذیره‌نویسی سهام انجام می‌داد در بازار سوم انجام شد تا این شرکت با سرمایه 200 میلیارد تومانی بعد از طی مراحل مربوط به ثبت شرکت و فرایندهای لازم روز شنبه 15 شهریورماه شاهد بازگشایی نماد در تابلو زرد بازار پایه و کشف قیمت 1500 تومانی برای هر سهم آن در نماد «تماوند» باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به بازگشایی نماد معاملاتی تامین سرمایه دماوند در تابلو زرد بازار پایه فرابورس طی معاملات روز جاری و بازدهی خوبی که این بازگشایی پس از پذیره‌نویسی نصیب سهامداران آن کرد، گفت: پذیره‌نویسی سهام شرکت‌ها به تجهیز بازار اولیه کمک شایانی کرده و موجب می‌شود رونق تولید به گونه‌ای اثربخش از طریق تزریق مستقیم نقدینگی به شرکت در شرف تاسیس دنبال شود. 

امیر هامونی همچنین خبر داد که در آینده نزدیک دو شرکت پالایشی در شرف تاسیس و چند پروژه‌ پتروشیمی و معدنی در فرابورس پذیره‌نویسی خواهند شد.

در همین حال هامونی عنوان کرد که از سازمان بورس و اوراق بهادار درخواست کرده‌ایم تا با مجوزی که به ما می‌دهند نماد معاملاتی شرکت‌های در شرف تاسیسی که در بازار فرابورس پذیره‌نویسی می‌شوند را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در بازار دوم فرابورس بازگشایی کنیم. 

لازم به ذکر است بهمن‌ماه سال 98 پذیره‌نویسی سهام شرکت در شرف تاسیس تامین سرمایه دماوند به عنوان نخستین تامین سرمایه‌ای که در بازار سرمایه پذیره‌نویسی سهام انجام می‌داد در بازار سوم انجام شد تا این شرکت با سرمایه 200 میلیارد تومانی بعد از طی مراحل مربوط به ثبت شرکت و فرایندهای لازم روز شنبه 15 شهریورماه شاهد بازگشایی نماد در تابلو زرد بازار پایه و کشف قیمت 1500 تومانی برای هر سهم آن در نماد «تماوند» باشد./سنا

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود 14 هزار و 60 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شستا»، «فملی»، «خودرو»، «وآیند» و «فولاد» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته رقمی معادل هزار و 900 میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی دست به دست شد، ملی صنایع مس ایران پس از معاملاتی به ارزش هزار و 45 میلیارد تومان دوم شد و سهام ایران خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.15

سهام تامین سرمایه دماوند (تماوند) سرانجام پس از گذشت هفت و نیم ماه از تاریخ پذیره‌نویسی بازگشایی شد و 1450 درصد بازدهی به ارمغان آورد. در اولین روز شروع معاملات این شرکت تامین سرمایه‌ای 10.8 درصد از کل سهام آن معامله شد و تقاضای بیش از پنج درصد دیگر از شرکت نیز در صف خرید باقی ماند.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “فلزات اساسی” تعلق داشت به طوری که دو هزار و 700 میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “چندرشته‌ای صنعتی” با معاملات دو هزار و 320 میلیارد تومانی دوم شد و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز 10 نماد برتر سهم 47 درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در 27 سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 12 نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.6.15

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

امیر هامونی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، اعلام کرد که در آینده نزدیک یک شرکت پالایشی در شرف تاسیس و برخی پروژه‌های پتروشیمی و معدنی در فرابورس پذیره‌نویسی خواهند شد.

در همین حال هامونی عنوان کرد: بر اساس مجوزی که فرابورس ایران از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده است، نماد معاملاتی شرکت‌های در شرف تاسیسی که در بازار فرابورس پذیره‌نویسی شوند در کوتاه‌ترین زمان ممکن در بازار دوم فرابورس بازگشایی خواهند شد.

لازم به ذکر است بهمن‌ماه سال 98 پذیره‌نویسی سهام شرکت در شرف تاسیس تامین سرمایه دماوند به عنوان نخستین تامین سرمایه‌ای که در بازار سرمایه پذیره‌نویسی سهام انجام می‌داد در بازار سوم انجام شد تا این شرکت با سرمایه 200 میلیارد تومانی بعد از طی مراحل مربوط به ثبت شرکت و فرایندهای لازم روز شنبه 15 شهریورماه شاهد بازگشایی نماد در تابلو زرد بازار پایه و کشف قیمت 1500 تومانی برای هر سهم آن در نماد «تماوند» باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اول بهمن 1398 پذیره‌نویسی 600 میلیون سهم تامین سرمایه دماوند با نماد تماوند به مدت 30 روز کاری به روش ثبت سفارش آغاز شد که با وجود مهلت یک ماهه، این پذیره‌نویسی با استقبال مشارکت‌کنندگان در روز نخست به پایان رسید.

در پذیره‌نویسی تماوند حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی 50 هزار سهم با قیمت هر سهم 100 تومان در نظر گرفته شده بود که به هر کد معاملاتی حداکثر 36 هزار و 959 سهم تخصیص یافت.

بدین ترتیب شرکت‌کنندگان در این پذیره‌نویسی که اول بهمن‌ماه 98 نزدیک به 3 میلیون و 700 هزار تومان سرمایه‌گذاری کرده‌ بودند، امروز در زمان بازگشایی تماوند با بازدهی 1400 درصدی، سرمایه اولیه‌شان به بیش از 55 میلیون تومان رسید.

تامین سرمایه دماوند، اولین تامین سرمایه‌ای است که پذیره‌نویسی‌ آن به صورت سهامی عام انجام شد و حقیقی‌ها مشارکت 99 درصدی در این پذیره‌نویسی داشتند.

پس از پذیره‌نویسی این شرکت با سرمایه 200 میلیارد تومانی در بازار سوم فرابورس در بهمن‌ماه، نماد آن بسته شد که بعد از طی مراحل مربوط به ثبت شرکت و فرایندهای لازم، امروز شاهد بازگشایی نماد آن در بازار پایه فرابورس بودیم./ مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.