دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

با توجه به تعدد درخواست کاربران جهت بررسی نمادهای این گروه، گزارش نمادهای این هفته را برای این گروه ارائه می دهیم. جهت مشاهده تحلیل های درخواستی بیشتر می توانید به Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه نمایید.

شاخص گروه مواد دارویی

طبق تحلیل قبلی شاخص کل مواد دارویی پس از اتمام اصلاح و شکست خط مقاومت 3-B وارد روند جدید خود در قالب موج 5 با اهداف 62775 واحد و 79081 واحد شده است.

نماد درخواستی کاربران سیگنال (24 بهمن ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت ادامه اصلاح این شاخص، حمایت های آن محدوده های 52373 واحد، 49313 واحد و 46840 .احد خواهد بود.

دزهراوی

شرکت داروسازی زهراوی در بازار دوم بورس با نماد “دزهراوی” قرار دارد.

طی معاملات 4 شنبه تعداد 9.5 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 11920 ریال مورد معامله قرار گرفت.

بررسی تکنیکالی این نماد نشان می دهد که سهم در حال گذراندن آخرین گام اصلاحی خود است و می تواند در صورت شکست مقاومت خط b-d با اهداف 1413 تومان، 1875 تومان و 2625 تومان قابل بررسی باشد.

نماد درخواستی کاربران سیگنال (24 بهمن ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر روند اصلاحی سهم ادامه داشته باشد، حمایت های ان را می توان 1031 تومان، 890 تومان و 787 تومان دانست.

لازم به ذکر است شکست خط روند a-c (خط مشکی رنگ) سناریو موجی را با تغییراتی همراه خواهد کرد.

درهآور

شرکت دارویی ره اورد تامین در بازار دوم فرابورس با نماد “درهآور” قرار دارد.

طی معاملات روز چهارشنبه تعداد 1.4 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 43073 ریال بین خریداران و فروشندگان داد و ستد شد.

بررسی تکنیکالی این سهم نشان می دهد که سهم در بازه 4000 تومان و 5300 تومان در نوسان است و درصورت شکست مقاومت حوالی 5300 تومان، هدف بعدی آن می تواند 6660 تومان باشد.

نماد درخواستی کاربران سیگنال (24 بهمن ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

اگر سهم حمایت حوالی 4000 تومان را از دست بدهد، حمایت های بعدی سهم 3813 تومان و 3471 تومان خواهد بود.

دکوثر

شرکت داروسازی کوثر در بازار اول (تابلوی فرعی) بورس با نماد “دکوثر” قرار دارد.

طی معاملات روز 4 شنبه این نماد بیش از 3.7 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 14211 ریال داد و ستد شد. P/E این نماد 12.44 است که کمتر از P/E گروه دارویی (16.67) است و میتواند این اختلاف کمتر شود.

بررسی تکنیکالی این نماد نشان می دهد اگر روند افزایش تقاضا برای این سهم ادامه دار باشد، می تواند با شکست مقاومت حوالی 1610 تومان با اهداف 2196 تومان و 3145 تومان قابل بررسی باشد.

نماد درخواستی کاربران سیگنال (24 بهمن ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه حمایت خط روند صعودی را از دست بدهد، حمایت های بعدی آن 1293 تومان، 1179 تومان و 1066 تومان خواهد بود.

دلقما

شرکت دارویی لقمان در بازار دوم بورس با نماد “دلقما” قرار دارد.

طی معاملات روز چهارشنبه تعداد 1.6 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 11009 ریال داد و ستد شد.

این سهم در یک کانال صعودی قرار دارد که بعد از عبور از مقاومت حوالی 1000 تومان، تا 1278 تومان هم پیشروی قیمت داشت و بعد از آن با اصلاح روبرو شد. بنظر می رسد سهم در حال پولبک به سطح مقاومتی 1000 تومان می باشد که درصورت تثبیت روی آن، اهداف 1278 تومان، 1677 تومان و 2321 تومان در دسترس خواهند بود.

نماد درخواستی کاربران سیگنال (24 بهمن ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر اصلاح سهم ادامه دار باشد، حمایت های آن را می توان 1066 تومان، حوالی 1000 تومان و 934 تومان دانست.

دیران

شرکت ایران دارو در بازار دوم بورس با نماد “دیران” قرار دارد.

طی معاملات روز چهارشنبه بالغ بر 9 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 14791 ریال مورد معامله قرار گرفت.

این سهم پس از شکست سقف کانال بلند مدت در محدوده مقاومتی 1500 قرار دارد، در صورت عبور از این مقاومت و تثبیت روی آن، هدف 2091 تومان فعال خواهد شد.

نماد درخواستی کاربران سیگنال (24 بهمن ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با اصلاح روبرو شود، حمایت های آن را می توان 1310 تومان، 1200 تومان و 1112 تومان در نظر گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال گزارش فعالیت شرکت داروئی و بهداشتی لقمان به شرح زیر است.

گزارش فعالیت دلقما (شرکت داروئی و بهداشتی لقمان) به همراه نمودار

سهم فروش قرص در تولیدات شرکت داروئی و بهداشتی لقمان 69 درصد می باشد بنابراین تغییرات تولید، نرخ و فروش این محصول برای این شرکت بسیار حائز اهمیت است.

تولید انواع قرص در مرداد ماه نسبت به میانگین چهار ماه گذشته از سال، بیش از 20 درصد کاهش یافته است. تعداد فروش 10 درصد افزایش یافته اما نرخ 6 درصد کاهش پیدا کرده است. مبلغ فروش این محصول 4 درصد رشد داشته است.

گزارش فعالیت دلقما (شرکت داروئی و بهداشتی لقمان) به همراه نمودار

این شرکت بر خلاف برخی شرکت های داروئی، امسال فروش خاصی از موجودی انبار نداشته که این موضوع سبب خواهد شد حاشیه سود ناخالص این شرکت (بدون در نظر گرفتن عملیات تولید و بهره وری) نسبت به شرکت هایی با شرایط مذکور، عقب تر باشد.

دلقما امسال به صورت میانگین، ماهانه 7 میلیارد و 250 میلیون تومان فروش داشته که این رقم در مرداد ماه با رشدی 10 درصدی، به 7 میلیارد و 975 میلیون تومان افزایش یافته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، هفتمین رشد هفتگی شاخص کل بورس تهران، این بار با افزایش 5 درصدی این نماگر در هفته منتهی به 25 تیرماه ثبت شد. شاخص هم وزن اما باز هم از شاخص کل عقب افتاد و معاملات هفتگی خود را با افزایش 0.5 درصدی پشت سر گذاشت. با این وجود گروه‌های کوچک بازار در صدر جدل بازدهی ایستادند. در این میان بیشترین رشد هفتگی از آن گروه زغال سنگ با تک سهم «کطبس» شد. نماد معاملاتی شرکت زغال سنگ نگین طبس تمام روزهای معاملاتی این هفته را با صف خرید به پایان رساند. گروه حمل و نقل دیگر صنعت پربازده بورس تهران در این هفته بود که با رشد 20.5 درصد شاخص صنعت همراه شد. بیشترین سهم از رشد این صنعت اما به نام نماد معاملاتی شرکت کشتیرانی ثبت شد.

گروه‌های بزرگ اما این هفته با وجود رشد خوب قیمت، صدرنشین نشدند. بهترین عملکرد در میان این گروه‌ها از آن گروه فلزات اساسی شد. این گروه در این هفته رشدی معادل 10.8 درصد را ثبت کرد. پس از آن پتروشیمی‌ها بودند که با رشد 7 درصدی در میان کامودیتی‌ها خودنمایی کردند. بیشترین ارزش معاملات هفتگی بورس تهران نیز به فلزی‌ها با دادوستد 13 هزار میلیارد تومانی اختصاص پیدا کرد.

در آخرین روز معاملاتی این هفته تمام ذینفعان زنجیره فولاد دور هم جمع شدند و مباحث مربوط به تعدیل ضرایب سنگ آهن دانه بندی، گندله، کنسانتره و شمش فولاد مطرح شد. این جلسه با اعتراض فولادی‌ها به حضور نمایندگان معدنی‌ها (خارج از مدیران عامل شرکت‌ها) و عدم دعوت از انجمن فولاد آغاز شد. شنیده‌ها حاکی از آن است که پس از بحث و بررسی‌های فراوان اعلام نتیجه نهایی به توافق فولادی‌ها و معدنی‌ها حداکثر تا یکشنبه آینده موکول شد و در غیر اینصورت معاونت معدنی نظر کارشناسی خود را به‌عنوان تصمیم نهایی اعلام خواهد کرد.

خودرویی‌ها نیز معاملات هفتگی خود را با رشد 12.9 درصدی پشت سر گذاشتند. دو غول خودروساز بورس تهران این هفته نیز در کانون توجهات قرار داشتند و نقدینگی قابل توجهی را نیز جذب کردند. با نزدیک شدن به روزهای پایانی تیرماه به احتمال زیاد در هفته جاری با موجی از توقف‌ها و بازگشایی‌ها مواجه خواهیم بود.

یکی از گروه‌های منفی بورس تهران در این هفته گروه محصولات دارویی بود که با افت 5.7 درصدی مواجه شد. در پایان این هفته اما «دتولید»، نامه تایید رسمی سازمان غذا و دارو  و ستاد کرونا و ورود دارو فاویپیراویر به لیست دارویی کشور را روی سامانه کدال منتشر کرد. این شرکت دارویی در شفاف‌سازی اعلام کرد  هر دوز این دارو 2 میلیون تومان بوده که به تعداد یک میلیون دوز مواد اولیه خریداری شده و بخش قابل توجهی تولید و در شرکت موجود و آماده عرضه است. «دلقما» نیز در اطلاعیه‌ای مشابه خبر از تولید این داروی موثر در بهبود بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.

منفی‌ترین گروه بورسی اما در هفته مورد بررسی، گروه فنی و مهندسی با افت 14.5 درصد بود. «رمپنا» بیشتر افت این گروه را رقم زد و در تمامی روزهای این هفته گرفتار صف فروش بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان بورس اوراق بهادار تهران طی اطلاعیه‌ای فهرستی از نمادهای متوقف بازار سهام تا روز 25 فروردین و زمان و علت توقف آنها ارائه کرده است. برخی از این نمادها به دلیل نوسان 50 درصدی قیمت، برخی به دلیل برگزاری مجمع برای افزایش سرمایه و برخی دیگر نیز به دلیل افشای اطلاعات متوقف شده‌اند.

در این میان نمادهایی نیز وجود دارند که به دلیل تعلیق نماد معاملاتی مدت زمان زیادی است که متوقف هستند. آکنتور از تاریخ 13 شهریور 1395، دلقما از 7 اسفند 98، غدشت از 11 اسفند 98 و وانصار از 6 مرداد 97 تاکنون همچنان ممنوع بوده و معامله‌ای در آنها صورت نگرفته است.

در میان 40 نمادی که تا روز 25 فروردین متوقف بوده‌اند نام نمادهایی نیز به چشم می‌خورد که به دلیل برگزاری مجمع فوق‌العاده در خصوص افزایش سرمایه متوقف هستند. خساپا، خگستر، خودرو، غشصفا، کسرا و وپارس نمادهایی هستند که سهامداران آنها منتظر بازگشایی آنها و اعمال افزایش سرمایه هستند.

فهرست کلیه نمادهای متوقف را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

روز سه‌شنبه ارزش معاملات خرد بورس تهران (بدون احتساب معاملات بلوک و اوراق) به رقم 5 هزار و 450 میلیارد تومان رسید. در این میان صنعت محصولات شیمیایی با معاملات 768 میلیارد تومانی در بین صنایع بورسی بیشترین سهم را از ارزش معاملات خرد داشت. آغاز مثبت بازار جهانی و رشد بهای نفت با تقویت تقاضا در این صنعت از اهرم‌های رشد 7/ 2 درصدی متوسط قیمت سهام شیمیایی بود. در این گروه «تاپیکو» بعد از افشای اطلاعات بااهمیت بدون دامنه نوسان قیمتی به چرخه معاملات بازگشت و رشد چشمگیر 7/ 14 درصدی را تجربه کرد. این رشد منجر شد تا «تاپیکو» با حمایت 1409 واحدی، در رتبه نخست فهرست نمادهای حامی شاخص قرار بگیرد.

دومین نماد با بیشترین اثرگذاری بر نماگر اصلی بازار سهام نیز نمادی دیگر از گروه محصولات شیمیایی بود. «فارس» به‌عنوان بزرگ‌ترین بنگاه بازار سهام، درحالی روز گذشته در اواخر ساعت کاری بازار صف خرید سنگینی را تجربه می‌کرد که در نهایت با رشد 7/ 3 درصدی قیمت پایانی (متوسط قیمت سهم در طول یک جلسه معاملاتی) همراه شد. صعود «فارس» منجر به اثرگذاری 1211 واحدی این نماد بر شاخص کل شد.

دیروز شاهد رشد قیمت‌های جهانی نفت و فلزات بودیم. این موج مثبت اقبال بورس‌بازان به نمادهای کامودیتی‌محور را به همراه داشت. به‌طوری که صنعت فلزات اساسی بالاخره به سطوح بالای فهرست برترین صنایع رسید و همراه با معاملات 459 میلیارد تومانی رشد بیش از 5/ 3 درصدی شاخص صنعت را تجربه کرد. دو نماد بزرگ این گروه یعنی «فولاد» و «فملی» به ترتیب 8/ 3 و 3/ 4 درصد رشد کردند و در جایگاه‌های سوم و چهارم نمادها با بیشترین تاثیر بر شاخص کل قرار گرفتند. این دو نماد در مجموع حامی 1857 واحد از رشد دماسنج اصلی بورس بودند.

از دیگر نمادهایی که اثرگذاری زیادی بر شاخص کل داشتند می‌توان به «رمپنا»، «اخابر» و «وامید» اشاره کرد. طی سه هفته اخیر تقاضا برای خرید سهام چنان سنگین بوده که عرضه چندانی را در این نمادها شاهد نبودیم و در نتیجه، در اغلب روزها به علت نرسیدن حجم معاملات به حد نصاب حجم مبنا، قیمت پایانی رشدهای بالایی را تجربه نمی‌کرد. اما دیروز در نماد «اخابر» شاهد عرضه 4/ 14 میلیون سهم بودیم که باعث رشد 5/ 4 درصدی قیمت این سهم شد و 563 واحد از رشد دماسنج اصلی بورس تهران را رقم زد.

در گروه کانه‌های فلزی «کاما» خبر از فروش 4 میلیون سهم دیگر از سهام شرکت ذوب روی اصفهان داد. به گفته شرکت باما سود حاصل از فروش این تعداد سهم 14 میلیارد و 322 میلیون تومان بوده است. این شرکت از هفته دوم اسفند ماه شروع به فروش گسترده «فروی» کرده است. به‌طوری که طی این مدت «کاما» با فروش بیش از 201 میلیون سهم ذوب روی اصفهان سهام خود در این شرکت را از حدود 100 درصد به حدود 66 درصد رسانده است.

در گروه دارویی «دلقما» هفته اول اسفندماه خبر از واگذاری سهام شرکت پخش فردوس به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های خود داد. اما به‌دلیل وجود ابهامات در این گزارش این نماد تا زمان شفاف‌سازی شرکت متوقف شد. این توقف ادامه‌دار دیروز دوباره تمدید شد و طبق آخرین اطلاعیه، «دلقما» موظف به شفاف‌سازی تا پایان ماه جاری خواهد بود؛ در غیر این صورت توقف سهام داروسازی لقمان باز هم ادامه خواهد یافت.

در گروه بیمه هم «البرز» اطلاعیه‌ای راجع به نوسان بالای قیمت این سهم منتشر کرد. «البرز» طی 12 جلسه معاملاتی گذشته با افزایش ارزش بازار همراه بوده و در این مدت بازدهی 51 درصدی را ثبت کرده است. طبق اطلاعیه این نماد، در بیمه البرز اتفاق با اهمیتی رخ نداده و تغییرات قیمتی به علت فرآیند عرضه و تقاضا در بازار سهام است. در همین راستا «سخاش» نیز در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام عدم ایجاد تغییرات با اهمیت در فعالیت شرکت علت رشد 43 درصدی ارزش این سهام در 12 جلسه معاملاتی گذشته را عرضه و تقاضای بازار عنوان کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش بیش از 950 واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به 426 هزار و 185 واحد به پایان رسید.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس ریزش داشتند، به طوریکه شاخص کل با (953) واحد ریزش معادل (0.22) درصد به 426 هزار 185 واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (254) واحد افت معادل (0.22) درصد به 113 هزار 739 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 240 واحد رشد معادل 0.17 درصد به 140 هزار و 201 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 160 واحد افزایش، معادل 0.17 درصد به 93 هزار و 530 واحد، شاخص آزاد شناور با 15 واحد رشد، معادل 0.01 درصد به 512 هزار و 302 واحد، شاخص بازار اول با (368) واحد افت معادل (0.12) درصد به 306 هزار 72 واحد و شاخص بازار دوم با (3395) واحد ریزش معادل (0.38) درصد به 883 هزار و 262 واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگر جزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز 5 نماد «فملی با (571) واحد، مبین با (172) واحد، فارس با (171) واحد، شخارک با (166) واحد و ومعادن با (165) واحد» افت، بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت شاخص صنایع

 روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند، به طوریکه شاخص صنایع «قند و شکر با 5209 واحد رشد معادل 7.05 درصد به 79 هزار و 60 واحد، وسایل ارتباطی با 759 واحد افزایش معادل 4.70 درصد به 16 هزار و 911 واحد، ذغالسنگ 623 واحد رشد معادل 4.53 درصد به 14 هزار و 392 واحد، محصولات چرمی 577 واحد افزایش معادل 4.24 درصد به 14 هزار و 204 واحد، سایر معادن با (3999) واحد کاهش، معادل (3.01) درصد به 128 هزار و 685 واحد، تامین آب، برق و گاز (34) واحد افت معادل (4.01) درصد به 827 واحد، منسوجات با با (269) واحد کاهش معادل (4.33) درصد به 5 هزار و 951 واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «قثابت، بورس، قمرو، قپیرا، کخاک، قصفها و غدشت»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سصفها، نمرینو، سفار، دتماد، سخزر، دلقما و داسوه» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

سرمایه

به گزارش بورس نیوز، شرکت آهن و فولاد ارفع افزایش سرمایه را ثبت کرد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1398/07/08 افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 6,000,000 میلیون ریال به‌مبلغ 9,000,000 میلیون ریال (از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 3000.000 میلیون ریال) در تاریخ 1398/12/06 در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

سرمایه

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، با شیوع پدیده نادری به نام خرید سهم به هر قیمتی، بورس تهران مملو از جمعیت کثیری است که با هیجان و اضطراب خاصی در حال وارد کردن پول‌های خویش به این بازار جذاب و پر دامنه و تشکیل سبدی متنوع از سهام شرکت‌های مختلف هستند. مردم و صاحبان نقدینگی از ترس اینکه مبادا با افت بیشتر ارزش پول ملی و آب شدن دارایی‌های پولی خود، اندوخته و پس انداز خود را از دست دهند، اینک بازار سهام را نشانه گرفته اند و حاضر به خرید و تبدیل منابع مالی خویش به انواع و اقسام سهام شرکت‌ها شده اند.
امری که موجب شده ارزش معاملات روزانه از سقف 8000 میلیارد تومان نیز عبور کند که در حدود 40 برابر قبل (نیمه اول سال 96) است!.
هشدار‌های متعدد و مکرر مسئولان و مدیران سازمان بورس نیز در این باره و در نظر داشتن ارزش ذاتی و سطوح ارزندگی سهام شرکت ها، تا کنون بی اثر بوده و خریداران فارغ از هر گونه تحلیل و برآورد و مطالعه ای، با شور و حرارت خاصی در حال خرید و سرمایه گذاری در بستر بورس تهران هستند.
این پدیده نادر که از ابتدای خلقت بشر در روی کره زمین (یک میلیون سال قبل) تا کنون در هیچ سرزمینی مشابه آن دیده و تجربه نشده است را به عموم مردم و دولتمردان تبریک و تهنیت گفته و انتظار رونق بیشتر و روزافزون بازار سرمایه کشور را آرزو داریم!
گفتنی است هر چند که سهام ارزنده و دارای فاند قوی بنیادی در بازار بسیار است، ولی سهام دارای حباب قیمتی نیز فراوان است بطوریکه به جرات میتوان ابراز و اثبات کرد قیمت سهام مزبور با دلار 50 هزار تومانی معامله میشوند!
هر چند که، برخی تک سهم‌های ارزنده نیز گاها یافت میشود که هنوز با دلار 13 هزار و 500 تومانی داد و ستد شده و از قافله رشد بازار و توجه سهامداران و سرمایه گذاران، به دور مانده اند.
خلاصه اینکه افزایش افسارگسیخته نقدینگی در کشور و ورود بخش عمده‌ای از پول‌های تازه به بازار سهام از یکسو و به‌دنبال آن افزایش تورم و رکود دیگر بازار‌های موازی سرمایه‌گذاری، سبب شده این روز‌ها صد‌ها هزار میلیارد تومان به فضای معاملات تزریق شود و قیمت‌ها با رشد سرسام آوری در سیر صعودی و مدار رشد باشند.

اوضاع بازار امروز
در بازار امروز شاخص کل متاثر از افزایش قیمت‌ها در نمادهایی، چون فارس، فملی، حکشتی، غگل، فولاد و کگل و فخوز با رشد حدود 5882 واحدی روبرو شد. بازار امروز دو نیمه متفاوت داشت فصل اول آن به شدت هیجانی و قیمت‌ها در اوج بودند، ولی با پدیدار گشتن سر و کله حقوقی‌ها و فشار فروش بعضی از سفته بازان و نوسانگیران، از آهنگ بازار کاسته شد، ولی پایانه شاخص کل کمتر از 524.394 واحد نبود.
بنظر می‌رسد با این ضرباهنگ تند و عطش سیری ناپذیر مردم برای سهامداری، بزودی شاهد شکستن سد‌های مقاومتی و کانال‌های سر راهی 525 تا 600 هزار واحدی نیز باشیم!

کارنامه امروز بازار
شاخص کل 524,394 واحد / میزان تغییر 5882 واحد مثبت/ ارزش بازار 19,080,988 میلیارد ریال/ ارزش معاملات 56,710 میلیارد ریال/ حجم معاملات 7.663 میلیارد سهم

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص
فارس 554 واحد مثبت/ فملی 551 واحد مثبت/ حکشتی 534 واحد مثبت/ غگل 527 واحد مثبت/ فولاد 395 واحد مثبت/ کگل 369 واحد مثبت/ فخوز 357 واحد مثبت

بیشترین حجم معاملات
وتجارت 1.46 میلیارد سهم / وبصادر 643.4 میلیون سهم/ ذوب 460.2 میلیون سهم/ خساپا 201.9 میلیون سهم/ فولاد 176.3 میلیون سهم

خالص خرید حقیقی‌ها

امروز هم رکورد جدیدی در ارزش معاملات ثبت شد. بطوریکه خالص ارزش معاملات خرد 98/12/07 (بورس و فرابورس) افزون بر 8033 میلیارد تومان بود که نسبت به روز معاملاتی قبل 17 درصد افزایش داشت.
ضربآهنگ تند بورس و زومبای سهامداران
اهم اخبار و تحولات روزانه
1) رسانه‌های چین می‌گویند پژوهشگران این کشور برای ویروس جدید کرونا یک واکسن خوراکی ساخته‌اند و قصد دارند آن را آزمایش کنند.
2) کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد که 508 مورد جدید ابتلا به کرونا روز گذشته شناسایی کرده بنابراین روند مبتلایان جدید به شدت نزولی است. در هفته‌های قبلی روزی 2000 نفر مبتلا می‌شدند.
3) ترامپ در نشست خبری مشترک با «مودی» نخست وزیر هند اعلام کرد، دهلی‌نو با خرید سه میلیارد دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی از آمریکا موافقت کرده است.
4) بنابر مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، کلیه مدارس و مراکز آموزشی در همه مقاطع در استان تهران تا آخر این هفته تعطیل، اما از روز شنبه 10 اسفند دایر خواهند بود.
5) آمریکا 5 فرد و نهاد را به بهانه حمایت از برنامه موشکی ایران تحریم کرد.
6) «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه پیشین آمریکا در سخنانی اعلام کرد که صبر می‌کنم تا ببینم نامزد نهایی چه کسی خواهد بود. از نامزد نهایی حمایت خواهم کرد. به نظرم آنچه اهمیت دارد این است که رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا را کنار بزنیم. اولویت من شکست دونالد ترامپ است.
7) قیمت پایه شمش از این پس بر اساس 83 درصد قیمت صادراتی فولاد تعیین می‌شود، اما همچنان  سقف رقابت باز است لذا قیمت پایه همچنان بی اهمیت است. نکته در ابلاغیه جدید افزایش میزان عرضه شمش و پایش خریداران خواهد بود.
8) تازه‌ترین نظرسنجی و بررسی‌های اقتصادی نشان می‌دهد که احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه آینده به بیش از 25 درصد رسیده است. با وضعیت جاری بسیاری موافق کاهش نرخ بهره آمریکا شده اند.
9) به گفته مدیر واحد بزرگترین پالایشگاه عربستان (آرامکو)، فعالیت این واحد از ابتدای ماه ژوئن به مدت پنج الی شش هفته متوقف می‌شود.
10) دفتر شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد مرز‌های این کشور با ایران به‌روی رفت‌وآمد باز شده و مردم می‌توانند با رعایت تدابیر بهداشتی به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا سفر کنند.
11) معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته در وین برای برگزاری نشست مشترک برجام آماده می‌شوند.
12) رویترز رشد 4.5 درصدی اقتصادی چین را برای سه ماه نخست سال میلادی جاری پیش‌بینی کرده که در مقایسه با نرخ رشد فصل قبل یعنی 6 درصد، کاهش داشته و در پایین‌ترین سطح پس از بحران مالی 2008 قرار دارد.
13) لری کودلاو اعلام کرد که اقتصاد امریکا قدرتمند است و در جایگاه خوب خود به زیبایی تمام باقی مانده است. کاملا مانع شیوع ویروس کرونا در امریکا شده ایم. هیچ توقفی در عرضه و تقاضای کالاهای ضروری شهروندان رخ نداده است.
14) شاخص ترس (VIX) در بازار سهام امریکا به بیشترین مقدار از زمان سقوط کریسمسی سهام در سال گذشته رسید!
15) بنیاد مستضعفان 8 درصد بانک سینا را 21 اسفند 5180 ریال می‌فروشد.
16) خزانه داری ایالات متحده می‌گوید چین در تعهدات فاز اول توافق تجاری به پیشرفت رسیده است. همچنین گفته شده است که چین ممنوعیت واردات گوشت مرغ ایالات متحده را برداشته است.
17) چین 5 هزار کیت تشخیص ویروس کرونا به ایران تحویل داد.
18) طرح احداث آسیاب سیمان خاکستری به ظرفیت 100 تن سیمان در ساعت در شهر العماره عراق توسط سفارس کلید خورد.
19) ومعادن 37.2 درصد افزایش سرمایه می‌دهد.
20) شرکت فولاد (Mastel) مالزی برای سال مالی 2019 زیان خالص اعلام کرد که این اولین بار از سال 2015 می‌باشد که این شرکت زیان خالص را به ثبت رسانده است. خبر خوبی است، چون نشان می‌دهد نمی‌توانند قیمت فروش را پایین بیاورند.
21) کولیوند، رئیس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس: یکی از عوامل اثرگذار در افزایش قیمت مسکن، افزایش چشمگیر نرخ ارز است، زیرا این مسئله رابطه مستقیمی با قیمت مصالح ساختمانی دارد، در دو سال اخیر نیز به واسطه افزایش نرخ دلار، قیمت مصالح و به تبع آن قیمت مساکن افزایش یافت.

پیش بینی بازار شنبه 10 اسفند 98
بورس تهران همچنان داغ و پر رونق است و روزانه بیش از ده‌ها هزار نفر با ده‌ها هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد این بخش از فعالیت‌های اقتصادی میشوند تا سهام بخرند و پرتفوی تشکیل دهند و شب خود را بدون سهامداری، بسر نبرند!.
قیمت‌ها در اکثر نماد‌ها و صنایع به حد اشباع رسیده ولیکن معیار‌های ارزش گذاری و اسلوب‌های قدیمی و اصول مالی در بازار سرمایه ایران به کلی تغییر کرده بطوریکه دیگر و بر خلاف گذشته، ملاک و معیار ارزشگذاری سهام شرکت ها، سودآوری یا خالص ارزش دارایی‌ها نیست؛ لذا با سرازیر شدن صد‌ها هزار میلیارد تومان نقدینگی به فضای معاملات در بورس تهران و هجوم مردم برای سرمایه گذاری در این بخش از فعالیت‌های اقتصادی، شاهد برتری مطلق تقاضا نسبت به عرضه‌های موجود هستیم و به اصطلاح، سهام در بازار کم است. حقوقی‌های بازار نیز هر چقدر اقدام به عرضه‌های متعدد و متکثر در هر نمادی می‌کنند، عطش سیری ناپذیر بازار فروکش نمی‌کند و خریداران چنان به جان بازار سهام افتاده اند که تا از تاریخ فعالیت بورس تهران تا کنون بی سابقه بوده است.
البته این بدان معنا نیست که سهام ارزنده و دارای فاند قوی بنیادی (زیر ارزش ذاتی واقع شده) در بازار نداریم. بلکه بدان معنا است که سراغ هر سهمی به هر قیمتی نروید.

حافظ عزیزی نقش
مدیر سرمایه گذاری و گروه تحلیل بازار

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

خبر خوب برای سهامداران

به گزارش بورس نیوز، شرکت گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان از افزایش سرمایه خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، به پیوست گزارش توجیهی هیات مدیرة به منظور پیشنهادا فزایش سرمایه از مبلغ 20,000,000,000,000 ریال به مبلغ 29,500,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته به منظور جبران مخارج سرمایه گذاری انجام شده و اصلاح ساختار مالی که در تاریخ 1398/12/07 به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش بیش از 950 واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به 426 هزار و 185 واحد به پایان رسید.

به گزارش رادیو سهام به نقل از ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که اکثر شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

نوسان شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (953) واحد ریزش معادل (0.22) درصد به 426 هزار 185 واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (254) واحد افت معادل (0.22) درصد به 113 هزار 739 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 240 واحد رشد معادل 0.17 درصد به 140 هزار و 201 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 160 واحد افزایش، معادل 0.17 درصد به 93 هزار و 530 واحد، شاخص آزاد شناور با 15 واحد رشد، معادل 0.01 درصد به 512 هزار و 302 واحد، شاخص بازار اول با (368) واحد افت معادل (0.12) درصد به 306 هزار 72 واحد و شاخص بازار دوم با (3395) واحد ریزش معادل (0.38) درصد به 883 هزار و 262 واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز 5 نماد « فملی با (571) واحد، مبین با (172) واحد، فارس با (171) واحد، شخارک با (166) واحد و ومعادن با (165) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «قند و شکر با 5209 واحد رشد معادل 7.05 درصد به 79 هزار و 60 واحد، وسایل ارتباطی با 759 واحد افزایش معادل 4.70 درصد به 16 هزار و 911 واحد، ذغالسنگ 623 واحد رشد معادل 4.53 درصد به 14 هزار و 392 واحد، محصولات چرمی 577 واحد افزایش معادل 4.24 درصد به 14 هزار و 204 واحد، سایر معادن با (3999) واحد کاهش، معادل (3.01) درصد به 128 هزار و 685 واحد، تامین آب، برق و گاز (34) واحد افت معادل (4.01) درصد به 827 واحد، منسوجات با با (269) واحد کاهش معادل (4.33) درصد به 5 هزار و 951 واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «قثابت، بورس، قمرو، قپیرا، کخاک، قصفها و غدشت»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سصفها، نمرینو، سفار، دتماد، سخزر، دلقما و داسوه» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، 832 هزار و 910 نوبت معاملاتی، 8 میلیارد و 869 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 39 هزار و 53 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.