دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت شیمی دارویی داروپخش از برنامه افزایش سرمایه 78 درصدی از یک محل خبر داد و در جریان معاملات امروز با رشد 4.9 درصدی قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.

براین اساس، “دشیمی” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 25.5 به 45.5 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا صرف اصلاح و بهبود ساختار مالی و تامین مالی سرمایه در گردش شود.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری داروئی تامین 78 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 وبهمن 107 20.45
2 دشیمی 4.09 4.19

1. وبهمن : سرمایه گذاری بهمن با نماد وبهمن، در بازار بورس و گروه سرمایه گذاری ها قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی قرار دارد، با نزدیک شدن به کف کانال در حوالی قیمت 550 تومان و میانگین متحرک نمایی 50 روزه، با افزایش تقاضا مواجه شد و امروز هم حجم سنگینی در آن معامله شد و از سقف قبلی عبور کرد. هر کد حقیقی نزدیک به 84 میلیون تومان در این نماد خرید کرد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. دشیمی : شیمی دارویی داروپخش با نماد دشیمی، در بازار بورس و گروه محصولات دارویی قرار دارد. بعد از برخورد با خط میانی کانال و مقاومت روانی 5 هزار تومان، سهم اندکی از لحاظ زمانی دچار اصلاح شد و امروز حجم بالایی در آن معامله شد. هر کد حقیقی به صورت میانگین، بیشتر از 40 میلیون تومان در این نماد خرید کرده است. مهمترین حمایت محدوده 4 هزار تومان است و برای صعود باید مقاومت 5 هزار تومان را بشکند.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت عطرین نخ قم و شیمی دارویی داروپخش با اتمام سال مالی منتهی به اسفند گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

بر این اساس، “نطرین” ساعت 10 روز پنج شنبه 8 خرداد در قم، شهرک صنعتی شکوهیه، فاز 2، بلوارشهید همت، خیابان همت 6، شماره 414 و “دشیمی” ساعت 10 روز شنبه 24 خرداد در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برای تصویب صورت های مالی تصمیم گیری می کنند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شرکت شیمی دارویی داروپخش در دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه 1398، به ازای هر سهم خود 706 ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم 498 ریال اعلام شده بود، از افزایش 42 درصدی برخوردار است. «دشیمی» به هر سهم 706 ریال اختصاص داد

به گزارش رادیو سهام، شرکت شیمی دارویی داروپخش با سرمایه 255 میلیارد ریال، صورت‌های مالی 9 ماهه دوره مالی منتهی به 29 اسفند 1398 را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت شیمی دارویی داروپخش در دوره یاد شده، مبلغ 180 میلیارد 22 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ 706 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش 42 درصدی برخوردار است.

شرکت شیمی دارویی داروپخش افزایش 44 درصدی در فروش را از جمله دلایل افزایش سود هر سهم نسبت به دوره مشابه در سال گذشته اعلام کرده است.

“دشیمی” در دوره 9 ماهه سال مالی منتهی به اسفند 97، به صورت حسابرسی شده، مبلغ 126 میلیارد و 916 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ 498 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، چهارشنبه هفته گذشته شاخص کل بورس تهران بعد از ۶ هفته حبس بازه‌ای در محدوده ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار واحدی بالاخره این مرز روانی را شکست و به سطوح بالاتری صعود کرد. 

به نظر می‌رسد گذر از این مرز روانی باعث شده بورس‌بازان بار دیگر به‌صورت هیجانی در سمت خرید سهام بنشینند. برآیند این هجوم برای خرید موجب شد تا رشد دماسنج اصلی بازار سهام رکورد یک‌ماهه خود را بشکند و با پیشرفت ۳۳۵۸ واحدی از میانه کانال ۳۱۴ هزار واحدی عبور کند.

طی روز گذشته دماسنج اصلی بازار سهام درحالی رشد ۱/ ۱درصدی را به ثبت رساند که شاخص هموزن با اثرپذیری یکسان از تمام نمادها با افزایش ۱/ ۲ درصدی بار دیگر در بازدهی روزانه از نماگر اصلی بازار سبقت گرفت. در شرایطی که قیمت مواد خام در بازارهای جهانی هنوز شرایط چندان مناسبی ندارند، بورس‌بازان خرید بیشتر در سهام شرکت‌های غیرکالایی و کوچک‌تر را در دستور کار خود قرار داده‌اند. این موضوع را می‌توان با مشاهده فهرست نمادهای موثر اثرگذار بر شاخص کل مرور کرد.

طی روز گذشته اثرگذارترین نمادها بر دماسنج اصلی بزرگان غیر کالایی مانند «رمپنا»، «اخابر» و «همراه» بودند که به سهام غیرکالایی شناخته می‌شوند.دارویی‌ها روز گذشته هم با رشد ۳/ ۳ درصدی متوسط قیمت‌ها همراه شدند. به‌طوری که از ۲۹ نماد بورسی این گروه تنها «دشیمی» با افت قیمتی مواجه شد و ۲۴ نماد هم تجربه‌گر صف خرید در سقف قیمتی مجاز روزانه بودند. به‌نظر می‌رسد افت قیمتی «دشیمی» در پی اطلاعیه دیروز این شرکت مبنی بر انحلال شرکت گسترش بازرگانی داروپخش بود.

طبق این اطلاعیه «دشیمی» در نیمه نخست سال‌جاری در حساب‌های خود مبلغ ۲۵۵۰ میلیارد ریال را به‌عنوان ذخیره مطالبات مشکوک‌‌الوصول ثبت کرده است. اینک با توجه به شرایط گسترش بازرگانی داروپخش به‌نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از این مبلغ قابل وصول نخواهد بود.

با رشد ۳/ ۳ درصدی شاخص صنعت دارو در روز گذشته، بازدهی این صنعت از ابتدای سال‌جاری به ۲۱۶ رسیده است. به نظر می‌رسد افزایش نرخ‌های پیاپی، خبرهای ضدونقیض مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و در مقطع کنونی هم شایعاتی مبنی بر افزایش سرمایه برخی از دارویی‌ها موجب شده تا متوسط قیمت سهم‌های دارویی از ابتدای سال گذشته بیش از ۴/ ۵ برابر شود. در بین نمادهای پرتقاضا، سیمانی‌ها هم طی روز گذشته با رشد ۳درصدی شاخص صنعت همراه شدند تا بازدهی متوسط این گروه از ابتدای سال به ۱۶۸ درصد برسد.دیروز نماد «فباهنر» به حالت ممنوع متوقف درآمد. پیش از این ارزش بازار مس شهید باهنر به‌واسطه خبرهایی مبنی بر افزایش سرمایه رشدهای بالایی را تجربه کرد؛ اما این شرکت طی اطلاعیه‌ای در روز گذشته خبر از لغو برنامه افزایش سرمایه داد. طبق اطلاعیه «فباهنر» شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی موافقت نکرده است.

به همین دلیل سرمایه‌گذاری صدر تامین به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شستا و مالک حدود ۷۸ درصد از سهام «فباهنر» نیز با این افزایش سرمایه موافقت نکرده و تجدید ارزیابی این شرکت لغو شده است. در چنین شرایطی باید در انتظار گزارش شفاف‌سازی «فباهنر» مبنی بر علت لغو افزایش سرمایه این شرکت بود.به گزارش کارگزاری بانک رفاه، غلامرضا سلیمانی‌امیری، رئیس‌کل بیمه مرکزی ایران ابراز امیدواری کرد دولت طبق برنامه، سهام خود را در شرکت‌های بیمه‌ای تا پایان سال واگذار کند. اکنون از منظر تحلیلگران این حرف به معنای این است که احتمالا دولت سهم خود در بیمه البرز (بلوک ۳۴/ ۱۷) را تا پایان امسال واگذار می‌کند.

هفته گذشته این شرکت بیمه‌ای با ارسال گزارش شفاف‌سازی اعلام کرد: افزایش سرمایه «البرز» از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها با تصویب هیات‌مدیره مورد موافقت قرار گرفته است. تلاش‌ها برای واگذاری سهم دولت در بیمه البرز برای چندبار صورت گرفته و حتی به‌تازگی در خردادماه امسال سازمان خصوصی‌سازی عرضه عمومی سهام بیمه البرز را در دستور کار قرار داده بود؛ اما به نظر می‌رسد این بار با توجه به جدیت سیاست‌گذار، واگذاری این سهام تا پایان امسال نهایی شود.

فولاد کاوه جنوب کیش که پیش‌تر خبر از افزایش سرمایه ۱۱۰۰ میلیارد تومان به ۱۵۰۰ میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی سهام‌داران داده بود، طی روز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ ۹ آذرماه (امروز) تا ۸ بهمن ماه تعیین شده است.جمعه شب با اظهارات وزیر نفت روسیه و ابهام ادامه‌دار بر سر توافقات چین و آمریکا برای فروکشی شعله‌های جنگ تجاری موجب شد تا قیمت نفت با شدیدترین افت روزانه خود طی ۱۰ هفته گذشته مواجه شود. الکساندر نواک، وزیر نفت روسیه، روز جمعه پیشنهاد داد که کاهش سقف تولید نفت از ماه آوریل سال۲۰۲۰ اجرایی شود.

این در شرایطی است که نظر اوپک به تمدید کاهش میزان عرضه کشورها در جلسه پایان هفته است. در چنین شرایطی به‌نظر می‌رسد نظر روسیه و عربستان در این زمینه تاثیر عمده‌ای بر تصمیمات اوپک داشته باشد. همین امر دلیلی شد تا طی جمعه شب نفت برنت با افت ۴ درصدی مواجه شود. البته افت قیمتی نفت وست تگزاس (wto) بیش از این مقدار بود و با افت بیش از ۵ درصدی به سطوح پایینی کانال ۵۵ دلاری رسید. طی روز گذشته شیمیایی‌ها در صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند. بعد این گروه، صنایع ساخت خودرو و قطعات، فلزات اساسی و مواد دارویی در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند. در بین نمادها هم «رمپنا» در جایگاه نخست نمادها با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفت.

«نوری» و «کویر» هم جایگاه‌های بعدی این فهرست را به خود اختصاص دادند. «کویر» از زمان عرضه اولیه تاکنون در اغلب روزها در سطوح بالایی جدول مذکور قرار داشته است. همچنین این نماد طی این مدت رشدهای افسارگسیخته‌ای را تجربه کرده است؛ به‌طوری‌که ارزش بازار تولیدی فولاد سپید فراب کویر طی ۳۰ جلسه معاملاتی گذشته با رشد حدودا ۱۹۰ درصدی همراه شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، طی روز گذشته دماسنج اصلی بازار سهام درحالی رشد ۱/ ۱درصدی را به ثبت رساند که شاخص هموزن با اثرپذیری یکسان از تمام نمادها با افزایش ۱/ ۲ درصدی بار دیگر در بازدهی روزانه از نماگر اصلی بازار سبقت گرفت. در شرایطی که قیمت مواد خام در بازارهای جهانی هنوز شرایط چندان مناسبی ندارند، بورس‌بازان خرید بیشتر در سهام شرکت‌های غیرکالایی و کوچک‌تر را در دستور کار خود قرار داده‌اند. این موضوع را می‌توان با مشاهده فهرست نمادهای موثر اثرگذار بر شاخص کل مرور کرد. طی روز گذشته اثرگذارترین نمادها بر دماسنج اصلی بزرگان غیر کالایی مانند «رمپنا»، «اخابر» و «همراه» بودند که به سهام غیرکالایی شناخته می‌شوند.دارویی‌ها روز گذشته هم با رشد ۳/ ۳ درصدی متوسط قیمت‌ها همراه شدند. به‌طوری که از ۲۹ نماد بورسی این گروه تنها «دشیمی» با افت قیمتی مواجه شد و ۲۴ نماد هم تجربه‌گر صف خرید در سقف قیمتی مجاز روزانه بودند. به‌نظر می‌رسد افت قیمتی «دشیمی» در پی اطلاعیه دیروز این شرکت مبنی بر انحلال شرکت گسترش بازرگانی داروپخش بود. طبق این اطلاعیه «دشیمی» در نیمه نخست سال‌جاری در حساب‌های خود مبلغ ۲۵۵۰ میلیارد ریال را به‌عنوان ذخیره مطالبات مشکوک‌‌الوصول ثبت کرده است. اینک با توجه به شرایط گسترش بازرگانی داروپخش به‌نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از این مبلغ قابل وصول نخواهد بود.

با رشد ۳/ ۳ درصدی شاخص صنعت دارو در روز گذشته، بازدهی این صنعت از ابتدای سال‌جاری به ۲۱۶ رسیده است. به نظر می‌رسد افزایش نرخ‌های پیاپی، خبرهای ضدونقیض مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و در مقطع کنونی هم شایعاتی مبنی بر افزایش سرمایه برخی از دارویی‌ها موجب شده تا متوسط قیمت سهم‌های دارویی از ابتدای سال گذشته بیش از ۴/ ۵ برابر شود. در بین نمادهای پرتقاضا، سیمانی‌ها هم طی روز گذشته با رشد ۳درصدی شاخص صنعت همراه شدند تا بازدهی متوسط این گروه از ابتدای سال به ۱۶۸ درصد برسد.دیروز نماد «فباهنر» به حالت ممنوع متوقف درآمد. پیش از این ارزش بازار مس شهید باهنر به‌واسطه خبرهایی مبنی بر افزایش سرمایه رشدهای بالایی را تجربه کرد؛ اما این شرکت طی اطلاعیه‌ای در روز گذشته خبر از لغو برنامه افزایش سرمایه داد. طبق اطلاعیه «فباهنر» شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی موافقت نکرده است. به همین دلیل سرمایه‌گذاری صدر تامین به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شستا و مالک حدود ۷۸ درصد از سهام «فباهنر» نیز با این افزایش سرمایه موافقت نکرده و تجدید ارزیابی این شرکت لغو شده است. در چنین شرایطی باید در انتظار گزارش شفاف‌سازی «فباهنر» مبنی بر علت لغو افزایش سرمایه این شرکت بود.

به گزارش کارگزاری بانک رفاه، غلامرضا سلیمانی‌امیری، رئیس‌کل بیمه مرکزی ایران ابراز امیدواری کرد دولت طبق برنامه، سهام خود را در شرکت‌های بیمه‌ای تا پایان سال واگذار کند. اکنون از منظر تحلیلگران این حرف به معنای این است که احتمالا دولت سهم خود در بیمه البرز (بلوک ۳۴/ ۱۷) را تا پایان امسال واگذار می‌کند. هفته گذشته این شرکت بیمه‌ای با ارسال گزارش شفاف‌سازی اعلام کرد: افزایش سرمایه «البرز» از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها با تصویب هیات‌مدیره مورد موافقت قرار گرفته است. تلاش‌ها برای واگذاری سهم دولت در بیمه البرز برای چندبار صورت گرفته و حتی به‌تازگی در خردادماه امسال سازمان خصوصی‌سازی عرضه عمومی سهام بیمه البرز را در دستور کار قرار داده بود؛ اما به نظر می‌رسد این بار با توجه به جدیت سیاست‌گذار، واگذاری این سهام تا پایان امسال نهایی شود.

فولاد کاوه جنوب کیش که پیش‌تر خبر از افزایش سرمایه ۱۱۰۰ میلیارد تومان به ۱۵۰۰ میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی سهام‌داران داده بود، طی روز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ ۹ آذرماه (امروز) تا ۸ بهمن ماه تعیین شده است.جمعه شب با اظهارات وزیر نفت روسیه و ابهام ادامه‌دار بر سر توافقات چین و آمریکا برای فروکشی شعله‌های جنگ تجاری موجب شد تا قیمت نفت با شدیدترین افت روزانه خود طی ۱۰ هفته گذشته مواجه شود. الکساندر نواک، وزیر نفت روسیه، روز جمعه پیشنهاد داد که کاهش سقف تولید نفت از ماه آوریل سال۲۰۲۰ اجرایی شود. این در شرایطی است که نظر اوپک به تمدید کاهش میزان عرضه کشورها در جلسه پایان هفته است.

در چنین شرایطی به‌نظر می‌رسد نظر روسیه و عربستان در این زمینه تاثیر عمده‌ای بر تصمیمات اوپک داشته باشد. همین امر دلیلی شد تا طی جمعه شب نفت برنت با افت ۴ درصدی مواجه شود. البته افت قیمتی نفت وست تگزاس (wto) بیش از این مقدار بود و با افت بیش از ۵ درصدی به سطوح پایینی کانال ۵۵ دلاری رسید. طی روز گذشته شیمیایی‌ها در صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند. بعد این گروه، صنایع ساخت خودرو و قطعات، فلزات اساسی و مواد دارویی در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند. در بین نمادها هم «رمپنا» در جایگاه نخست نمادها با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفت. «نوری» و «کویر» هم جایگاه‌های بعدی این فهرست را به خود اختصاص دادند. «کویر» از زمان عرضه اولیه تاکنون در اغلب روزها در سطوح بالایی جدول مذکور قرار داشته است. همچنین این نماد طی این مدت رشدهای افسارگسیخته‌ای را تجربه کرده است؛ به‌طوری‌که ارزش بازار تولیدی فولاد سپید فراب کویر طی ۳۰ جلسه معاملاتی گذشته با رشد حدودا ۱۹۰ درصدی همراه شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، پس از سبقت نرخ رشد دماسنج اصلی از نماگر هموزن در دو هفته گذشته، به نظر می‌رسد بار دیگر جریان نقدینگی در حال حرکت به سمت شرکت‌های کوچک‌تر بورسی است. به اعتقاد برخی از تحلیلگران بعضی از نمادهای بورس تهران رشدی بیش از حد داشته و قیمت سهام آنها حبابی شده است. در همین راستا شاهد حاکم شدن فضای احتیاطی بر معاملات بازار سهام هستیم. روز گذشته ارزش معاملات خرد (بدون احتساب معاملات بلوک و اوراق) بورس تهران به ۶۰۹ میلیارد تومان رسید. متوسط ارزش معاملات خرد روزانه بازار سهام در حالی طی دو هفته گذشته به کمتر از ۶۷۷ میلیارد تومان رسیده است که این عدد برای ثلث اول سال جاری ۱۰۶۱ میلیارد تومان بود. به این ترتیب در روز گذشته شاهد افت ۴۳ درصدی ارزش معاملات خرد نسبت به متوسط ۴ ماه ابتدایی سال بودیم.

در حالی روز گذشته شاخص اغلب صنایع کوچک‌تر با رشد همراه بود که در صنایع بزرگ‌تر عموما شاهد منفی شدن نماگر بودیم. یکی از صنایعی که در مدار منفی معاملات قرار داشت، گروه شیمیایی بود. پتروشیمی‌ها که برای چندمین روز متوالی در صدر ارزش معاملات صنایع بودند، به‌رغم انتشار صورت‌های مالی‌ سه ماهه فراتر از حد انتظار بورس‌بازان و گزارش عملکردهای ماهانه خیره‌کننده، در فضای محتاط بورس نتوانستند رشدهای مناسبی را تجربه کنند. به‌طوری‌که در هفته جاری، سه روز با افت متوسط قیمت‌ها مواجه شدند. در روز گذشته بیشترین اثر منفی بر شاخص کل را «فارس» برجای گذاشت و جلوی ۱۵۰ واحد از رشد بیشتر نماگر اصلی را گرفت.

دیگر گروه جالب توجه در معاملات روز گذشته گروه سیمان بود. سیمانی‌ها که از ابتدای هفته جاری در مدار منفی معاملات قرار داشتند روز گذشته شاهد رشد ۲/ ۲ درصدی شاخص صنعت بودند. این در حالی است که قیمت آخرین معامله اغلب نمادهای این گروه نزدیک به سقف مجاز روزانه بود. در حالی نرخ فروش سیمان در تیر ماه رشدی بالغ بر ۲۲ درصد داشت که مقدار تولید و فروش اغلب این شرکت‌ها نسبت به متوسط فصل بهار با افت مواجه شده بود. به نظر می‌رسد سهامداران امید به بازگشت تولید و فروش سیمان به مقدار سابق اما در نرخ‌های جدید دارند.

در ادامه انتشار گزارش‌های عملکرد ماهانه شرکت‌ها، در انتهای روز دوشنبه پتروشیمی شازند نیز از عملکرد تیر ماه خود پرده برداشت. «شاراک» با فروش ۶۳۴ میلیارد تومانی در تیر ماه، نسبت به میانگین سه ماه ابتدایی سال جاری رشد ۵ درصدی در درآمد را تجربه کرده است. این در حالی است که به‌رغم مقدار فروش بیشتر در تولید اغلب محصولات اصلی با افت مواجه شده است. به نظر می‌رسد عملکرد تیر ماه «شاراک» به مذاق سهامداران خوش نیامده است و در معاملات روز گذشته این سهام دچار افت ارزش شد. دیگر شرکتی که در روز دوشنبه عملکرد تیر ماه خود را منتشر کرد صنعتی و معدنی گل گهر بود. از آن جایی که «کگل» در تیر ماه تولید و فروشی نزدیک به متوسط سه ماهه ابتدایی سال داشته در معاملات روز گذشته نوسان چندانی را تجربه نکرد.

در میان دیگر اخبار دیروز صحبت‌های سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره حمایت از فین‌تک‌ها قرار داشت. وی در گفت‌وگو با «ایبِنا» با اشاره به اهمیت فین‌تک‌ها گفت: فین تک‌ها به‌عنوان کسب و کارهای جدید در بخش صنعت مالی اهمیت بسیار زیادی دارند و نقش جدی در آینده صنایع مالی از جمله بانک، بیمه و بازار سرمایه خواهند داشت که کسب‌و‌کارهای سنتی این بخش از جمله بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و کارگزاران بورس باید به آنها نگاهی جدی داشته باشند. فین‌تک‌ها در یک سال اخیر رشدی ۱۰ برابری داشته‌اند و هم اکنون حجم تراکنش آنها به صدها میلیارد تومان رسیده و این رقم در سال‌های آینده با استفاده بیشتر از این ظرفیت توسط مردم و تعامل با کسب‌و‌کارهای بزرگ و سنتی افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین روز گذشته تغییر مالکیت‌های بورس تهران در حالی با خالص خرید ۲۰میلیارد تومانی سهامداران عمده همراه شد که در صدر این خریدها تمایل به جمع‌آوری سهام بانک پاسارگاد، پتروشیمی نوری و سرمایه‌گذاری صدرتامین قرار داشت. هر کدام از این سه نماد مزبور خالص خریدی در محدوده ۵میلیارد تومان را از سوی سهامداران حقوقی تجربه کردند.

در مقابل سهامداران خرد خریدهای قابل‌توجهی در نماد سرمایه‌گذاری آتیه دماوند داشتند که با خالص خرید ۲میلیارد و ۳۰۰میلیون تومانی آنها همراه شد. در این میان روز گذشته خبری در زمینه واگذاری سهام «وآتی» به‌صورت بلوکی مخابره شد که در جلب توجه معامله‌گران به این نماد بی‌تاثیر نبود. بر این اساس در راستای واگذاری بنگاه‌های زیرمجموعه بانک‌ها، بانک صنعت و معدن قرار است ۹/ ۲ میلیارد از سهام خود در شرکت آتیه دماوند به‌صورت عمده و کنترلی از طریق بورس واگذار کند. این عرضه در بازار دوم معاملات بورس به‌صورت یکجا نقد یا نقد و اقساط شامل ۳۰ درصد نقد و مابقی اقساط طبق شرایط بوده و در روز شنبه ۹ شهریور صورت می‌گیرد. همچنین قیمت پایه هر سهم «وآتی» ۵۹۸تومان اعلام شده است. دو نماد «دشیمی» و «تاپیکو» نیز در فهرست دیگر نمادهای مورد توجه حقیقی‌ها در این بازار بودند که هر کدام به ترتیب با انتقال ۹/ ۱میلیارد تومان و ۷/ ۱میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی معامله‌گران حقوقی به حقیقی روبه‌رو شدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، عملکرد بازار سرمایه در روز جاری منتهی به ثبت رشد 583 واحدی شاخص کل گردید و در مجموع، بازدهی هفتگی به رقم 3.6 درصد رسید. این در شرایطی بود که دیگر بازارها همچون ارز، طلا و نفت روز خوبی را سپری نکردند و با افت قیمت همراه شدند.

تعداد نمادهای مثبت تقریبا دو برابر نمادهای منفی بود و بیشترین حجم معاملات در نماد «وسکابح» ثبت گردید. قابل ذکر است که این نماد آخرین روز کاری خود را سپری کرد و امروز مهلت داد و ستد حق تقدم‎های استفاده نشده به پایان رسید. از همین رو، بیشترین برآیند خروج حقوقی‎ها در همین نماد رقم خورد. «خپارس» دیگر سهمی‎بود که با هجمه فروش حقوقی‎ها مواجه شد.

در سمت دیگر، «فولاد» مورد توجه حقوقی‎ها واقع گردید و مطابق چند روز اخیر، «فملی» نیز در لیست بیشترین برآیند ورود حقوقی‎ها قرار دارد. «فولاد» در بهمن ماه با فروش 26 هزار میلیارد ريالی، جمع درآمدهای خود را به رقم 207 هزار میلیارد ريال رساند و به این ترتیب، 32 درصد از کل فروش سال قبل فراتر رفت. علاوه بر این، بر اساس آمارهای بورس‌ کالا، جریان پول به سمت فولادی‌ها در حرکت است و تجربه نشان داده که با رشد نرخ دلار، سرمایه باید ارزش فعلی خود را حفظ کند و پیش‌بینی می‌شود که این موضوع تا آرام‌ گرفتن قیمت دلار ادامه‌‌دار خواهد بود.

در بین نمادهای حاضر در جریان معاملات، امروز «دشیمی» 14 برابر حجم میانگین خود، معامله گردید و به همراه «قنقش» در صدر لیست معاملات مشکوک قرار گرفت.

در بین صنایع نیز «محصولات شیمیایی» 57 برابر میانگین خود حجم خورد و «انبوه سازان» نیز خود را بالا کشیدند و شاهد رشد معاملات در این گروه هستیم. گروه «انبوه سازان» مدت‎های مدیدی است از تب و تاب افتاده و دیگر مثل سابق مورد اقبال سرمایه گذاران قرار ندارد.

طی معاملات امروز، نماد «انرژی 3» پس از یک روز وقفه به سبب رشد قیمت 60 درصدی، بازگشایی شد و بازدهی جالب توجه 18 درصدی را عاید سهامداران خود کرد. به جرات می‎توان این نماد را یکی از پرنوسان‎ترین نمادهای حال حاضر بازار سهام عنوان کرد. با نیم نگاهی به سابقه معاملات این سهم مشخص می‎شود که در اغلب موارد در حداکثر و یا حداقل قیمت مجاز داد و ستد شده و به نوعی حد وسط نداشته و با حداکثر نوسان ممکن معاملات خود را در پیش گرفته است.

از سوی دیگر، سهامداران نمادهای «وثخوز»، «فاهواز» و «آریان» با حالی نه چندان مساعد به تعطیلات رفتند. با توجه به شفاف‎سازی مدتی قبل «وثخوز» مبنی بر عدم رخداد با اهمیت، شاید بتوان به نوعی حال این روزهای این شرکت را اصلاح قیمتی ناشی از رشد بهمن ماه دانست.

گروه «فعالیت‎های کمکی به نهادهای مالی واسط» که علاوه بر نمادهای «انرژی 3»، تازه واردهای «لوتوس» و «امید» را درون خود دارد، امروز بیشترین رشد شاخص را داشت و همچنین شاخص گروه «هتل و رستوران» 3.7 درصد رشد کرد.

پیش بینی بازار شنبه

نرخ دلار در سامانه نیما امروز از 9000 تومان فراتر رفت و به نظر می‎رسد با افزایش قیمت حامل‎های انرژی، این ارقام بالاتری را نیز در روزهای آتی شاهد باشیم. با اعلام افزایش 100 درصدی نرخ گاز سوخت پتروشیمی‎ها، میانگین نرخ دلار نیمایی هر روز روند صعودی را طی کرده است. این موضوع می‎تواند خبر خوبی برای بازار باشد و امید می‎رود هفته آینده شاهد بهبود معاملات باشیم.