دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در بهار 99 توسط کارشناسان سیگنال گردآوری شده تا مخاطبان سیگنال راحت تر بتوانند پربازده ترین صندوق های طلا در بورس را شناسایی کنند.

بهار 99، پویا و پر رشد

اولین فصل از سال 99 را گذراندیم و عملکرد فصلی بازارهای مالی در کشور فراتر از تصورها بود. بازارهای مختلف تقریبا با هم رشد کردند. بازار های طلا، ارز و بورس همگی در روند صعودی قرار داشتند. البته میزان رشد بازارهای مختلف با هم متفاوت بوده است و بدون شک بازار بورس برترین بازار مالی فصل بهار 99 بود. بازار طلا نیز متاثر از شرایط مختلف ایجاد شده با رشد همراه شد. شیوع بیماری کرونا و ترس سرمایه گذاران در جهان باعث افزایش قیمت طلا شد و تاثیر آن در کشور ما نیز دیده شد. سرمایه گذاری در طلا همواره یکی از گزینه های مورد اعتماد عموم مردم است. با معرفی صندوق های سرمایه گذاری در طلا امر سرمای گذاری در طلا راحت تر شده است و افراد می توانند با داشتن کد بورسی و دسترسی آنلاین به معاملات بازار سرمایه به راحتی در طلا سرمایه گذاری کنند و نگران ریسک های مختلفی که سرمایه گذای فیزیکی در طلا دارد، نباشند.

بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در بهار 99 کدام بودند؟

عملکرد بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در بهار سال 99 به شرح زیر است:

بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در بهار 99 کدام بودند؟

در صندوق های طلا بیشترین وزن صندوق به سپرده های سکه طلای بانکی در بانک های مختلف اختصاص دارد. بنابراین با نوسان قیمت سپرده های سکه طلا این صندوق ها هم تغییر می کنند.

به طور میانگین بازدهی صندوق های طلا در بهار 99 حدودا 20 درصد بوده ست. جالب است که بازدهی صندوق های طلا در کل سال 98 حدودا 40 درصد برآورد شده بود.

تحلیل تکنیکال نمودار صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس

تحلیل تکنیکال نمودار صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس

مطابق تحلیل نموداری فوق، قیمت در کانال ماژور صعودی در حال حرکت است و هدف سقف کانال در 11000-11800 تومان را در پیش دارد. مسئله ای که هم اکنون بسیار مهم است این است که قیمت بتواند مقاومت فعلی خود را در 8000-8400 تومان پشت سر بگذارد. این ناحیه مقاومتی سقف قبلی کانال مینور و مقاومت استاتیک قیمت نیز بوده است. به هر حال در روند صعودی قیمت این صندوق می توان حمایت مهم را در محدوده 6000-6500 تومان متصور بود. در صورتی که قیمت این محدوده قیمتی را به سمت پایین بشکند، دیدگاه ما به روند صعودی تغییر خواهد یافت.

اطلاعات تکمیلی در مورد صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر طلا به شرح زیر است:

رتبهنام صندوقنماد بورسیدرصد بازدهی فصلی (بهار سال 99)خالص ارزش دارایی  (میلیون ریال)
اولدر اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیانگوهر24.564,068,295M
دوم در اوراق بهادار مبتني بر سکه طلاي مفيدعیار24.542,057,354M
سومپشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیانزر22.793,376,272M
چهارمپشتوانه طلای لوتوسطلا21.445,735,737M

رشد قیمت طلا در بازار های فیزیکی طلا باعث شد تا ارزش خالص دارایی ها در صندوق های سرمایه گذاری در طلا نیز بیشتر شود و دارایی بیشتری به سمت چهار صندوق طلای فعال در کشور سرازیر شود.

هم اکنون ارزشمندترین صندوق طلای کشور صندوق پشتوانه طلای لوتوس است که بیش از 500 میلیارد تومان سرمایه در اختیار دارد. این صندوق که در سال 98 بهترین عملکرد را در بین صندوق های طلا کسب کرده بود در فصل بهار سال 99 ضعیف ترین بازدهی را داشت.

صندوق در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان با رشدی قابل تامل در ارزش خالص دارایی ها در رده دوم قرار گرفت. این صندوق بیش از 400 میلیارد تومان ارزش دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

از منظر تکنیکی صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان با نماد معاملاتی گوهر1 در محدوده ی قیمتی 2000-1950 تومان حمایت مهم و جدی دارد که می تواند تعیین کننده ی ادامه ی مسیر قیمت در بازه ی روزانه باشد.

تحلیل تکنیکال صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر  سکه طلای کیان
برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همچنین در صورت حمایت قیمت و حرکت صعودی این نماد در صورت عبور از مقاومت 2220 تومان مهم ترین باند مقاومتی سد روی قیمت در ناحیه ی 2400-2350 تومان قرار دارد.

لازم به ذکر است این نماد در معاملات دیروز با قیمت 2100 تومان به کار خود پایان داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، صندوق‌های «آسمان یکم» سبدگردان آسمان، «مشترک آگاه» کارگزاری آگاه و «مشترک کارگزاری حافظ» بالاترین بازدهی یک ماهه منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ گروه صندوق‌های در سهام را به خود اختصاص دادند.

بازدهی ماهانه صندوق های در سهام – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازده (%)
۱ آسمان یکم۱۲.۵
۲مشترک آگاه۱۰.۸۲
۳مشترک کارگزاری حافظ۱۰.۰۵

صندوق‌های سرمایه‌گذاری «آسمان آرمانی سهام» سبدگردان آسمان، «هستی بخش آگاه» کارگزاری آگاه و «سپهر کاریزما» سبدگردان کاریزما، بیشترین بازدهی ماهانه را در گروه صندوق های قابل معامله در بورس (غیرکالایی) کسب کردند.

بازدهی ماهانه صندوق های قابل معامله در بورس/غیرکالایی – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازده ماهانه (%)
۱ آسمان آرمانی سهام۹.۱۱
۲هستی بخش آگاه۸.۹۷
۳سپهر کاریزما۸.۸۷

طی مدت مذکور، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلای قابل معامله در بورس به ترتیب صندوق‌های «در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید»، «پشتوانه طلای لوتوس» و «در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان»، بالاترین بازدهی یک ماهه را به خود اختصاص دادند.

بازدهی ماهانه صندوق های قابل معامله در بورس/طلا – منتهی به ۲۰ اسفندماه

رتبهصندوقبازده ماهانه (%)
۱با نماد عیار۵.۸۵
۲با نماد طلا۵.۶۷
۳با نماد گوهر۵.۵۱

براساس این گزارش در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک مختلط به ترتیب صندوق‌های «تجربه ایرانیان» کارگزاری بانک آینده، «توسعه ممتاز» سبدگردان انتخاب مفید و «آسمان خاورمیانه» سبدگردان آسمان، بالاترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.

بازدهی ماهانه صندوق های مختلط – منتهی به ۲۰ اسفندماه

رتبهصندوقبازده ماهانه (%)
۱تجربه ایرانیان۹.۹۹
۲ توسعه ممتاز۴.۹۶
۳ آسمان خاورمیانه۴.۸۸

علاوه بر این، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدثابت نیز به ترتیب صندوق‌های «صبای هدف» سبدگردان هدف، «کوثر یکم» کارگزاری آبان و «نیکوکاری درمان زنجیره امید» مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ، بالاترین بازده یک ماهه منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ را کسب کرده‌اند.

بازدهی ماهانه صندوق های بادرآمد ثابت – منتهی به ۲۰ اسفندماه

رتبهصندوقبازده ماهانه (%)
۱صبای هدف۲.۳
۲کوثر یکم۲.۰۹
۳نیکوکاری درمان زنجیره امید۲.۰۹

عملکرد یکساله صندوق های سرمایه گذاری در کشور

این گزارش حاکی است که طی سال منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ ، هم راستا با عملکرد مثبت شاخص کل بورس، صندوق های سرمایه گذاری با بیشترین ترکیب دارایی در سهام توانستند اغلب گروه های صندوقی را در کسب بازدهی پشت سر بگذارند.

صندوق های سرمایه گذاری «دماسنج»، «سهم آشنا»، «نوید انصار»، «کارگزاری بانک ملی» و «یکم اکسیر فارابی» ، بیشترین بازدهی سالانه را بین صندوق سرمایه‌گذاری در سهام کشور کسب کردند.

بازدهی یکساله صندوق های در سهام – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازدهی سال (%)
۱دماسنج۱۶۰.۵۸
۲سهم آشنا۱۲۰.۳۴
۳نوید انصار۱۱۷.۸۸
۴کارگزاری بانک ملی ایران۱۰۷.۲۶
۵یکم اکسیر فارابی۱۰۴.۵۷

صندوق‌های «آتیه درخشان مس»، «سپهر کاریزما»، «هستی بخش آگاه»، «توسعه اندوخته آینده» و « آرمان سپهر آیندگان»، بالاترین بازدهی یک‌ساله منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ گروه صندوق‌های قابل معامله در بورس را به خود اختصاص دادند.

بازدهی یکساله صندوق های قابل معامله در بورس – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازدهی سال (%)
۱آتیه درخشان مس۹۸.۰۶
۲ سپهر کاریزما۸۳.۸۸
۳هستی بخش آگاه۸۳.۶۲
۴توسعه اندوخته آینده۷۳.۷۹
۵آرمان سپهر آیندگان۷۱.۰۸

گروه صندوق های سرمایه گذاری طلا از دیگر گروه های صندوقی موفق در یک سال گذشته بوده است؛ این صندوق ها توانسته اند به موازات رشد قیمت سکه و طلا بازدهی قابل توجهی نصیب سرمایه گذاران خود کند. به گزارش مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلای قابل معامله در بورس به ترتیب صندوق‌های «پشتوانه طلای لوتوس»، «در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان» و « پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان»  بالاترین بازدهی یکساله را به خود اختصاص دادند.

بازدهی یکساله صندوق های قابل معامله/طلا – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازدهی سال (%)
۱با نماد طلا۱۶۶.۱۴
۲با نماد گوهر۱۳۷.۴۷
۳با نماد زر۱۱۸.۲۵

طی مدت مذکور، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک مختلط به ترتیب صندوق‌های «گوهر نفیس تمدن»، «توسعه ممتاز»، «نیکوکاری ایتام برکت»، «بانک تجارت» و «آسمان خاورمیانه»، بالاترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.

بازدهی یکساله صندوق های مختلط – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازدهی سال (%)
۱ گوهر نفیس تمدن۹۱.۵۶
۲ توسعه ممتاز۷۱.۴۱
۳نیکوکاری ایتام برکت۷۰.۸۸
۴بانک تجارت۶۹.۷۴
۵آسمان خاورمیانه۶۹.۶۲

علاوه بر این، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدثابت نیز به ترتیب صندوق‌های «نیکوکاری درمان زنجیره امید»، «ارزش‌آفرین گلرنگ»، «ارمغان ایرانیان»، «توسعه سرمایه نیکی» و «فراز اندیش نوین»، بالاترین بازده یک‌ساله منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ را کسب کرده‌اند.

بازدهی یکساله صندوق های بادرآمد ثابت – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازدهی سال(%)
۱نیکوکاری درمان زنجیره امید۲۶.۴
۲ارزش آفرین گلرنگ۲۴.۶۷
۳ارمغان ایرانیان۲۳.۹۹
۴توسعه سرمایه نیکی۲۳.۶۷
۵ فراز اندیش نوین۲۳.۳۵

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.