دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس که در جریان معاملات شنبه با افت 3.4 درصدی قیمت سهام و صف فروش روبرو شده از برنامه افزایش سرمایه 25 درصدی از یک محل خبر داد.

براین اساس، “ددام” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 92 به 115 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال و صرف اصلاح ساختار مالی و تامین مالی سرمایه در گردش خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در تحلیل قبلی اشاره کردیم که شواهد مختلفی در نمودار قیمت سهم ددام نشان از صعود قیمت دارند. جالب است که مطابق تحلیل ما در تاریخ 29 آبان 98 حرکت قیمت در عرض یک هفته به تارگت تعیین شده رسید و بیش از 40 درصد سود برای سهامدارانش به ارمغان آورد. امیدواریم همراهان سیگنال از تحلیل هایی که کارشناسان ما ارائه می کنند، نهایت بهره را ببرند.

تحلیل تکنیکال ددام به همراه نمودار (11 آذر ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس (با نماد ددام) از جمله شرکت های صنعت “مواد و محصولات دارويی” در بازار دوم بورس تهران است. حرکت قیمت در کانال صعودی مناسبی دیده می شود. سیگنال خریدی از تقاطع خطوط کی جون سن (آبی) و تن کان سن (قرمز) صادر شده است. تغییر فاز ابر کومو به ابر صعودی (سبز) و خروج چیکو اسپن (خط سبز) از نمودار قیمت همگی شواهدی هستند که رشد قیمت را نشان می دهند.

برای اهداف قیمتی از ابزار فیبوناچی اکسپنشن استفاده کردیم. بنابراین محدوده های قیمتی 1230 تومان و 1460 تومان را اهداف صعودی سهم ددام قلمداد خواهیم کرد. همچنین در صورتی که سناریوی صعودی محقق نشود انتظار داریم قیمت تا محدوده حمایتی 880 تومان نزول کند و مجددا رشد خود را شروع کند. در صورتی که محدوده حمایتی 880 تومان از دست برود و به سمت پایین شکسته شود دیدگاه ما به روند صعودی سهم، تغییر خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال ددام به همراه نمودار (29 آبان ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

ددام (داروسازی زاگرس فارمد پارس) در نیمه نخست سال جاری 57.6 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 170 درصد افزایش یافته است. بهای تمام شده اما 90 درصد افزایش یافته که این موضوع به بهبود حاشیه سود ناخالص از 33 به 53 درصد کمک کرده است. در کل این شرکت 30.5 میلیارد تومان سود ناخالص داشته که نسبت به سال گذشته 320 درصد افزایش یافته است.

یکی دیگر از نکات قابل توجه، کاهش 40 درصدی هزینه های مالی این شرکت بوده است. (مجموع هزینه مالی در این دوره: 6.5 میلیارد تومان) ددام مجموعاً 72.8 میلیارد تومان تسهیلات مالی 18 درصد دارد که سالانه 13.1 میلیارد تومان هزینه مالی به شرکت تحمیل می کند.

در نهایت این شرکت 20.7 میلیارد تومان (22 تومان به ازای هر سهم) سود خالص داشته که نسبت به سال گذشته 2316 درصد افزایش یافته که عملکرد فوق العاده ای است.

گزارش فعالیت ماهانه مهر 98

محصولات ددام

ددام در نیمه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 9.6 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در مهر ماه با 30 درصد افزایش، به 12.6 میلیارد تومان رسیده است. فروش شهریور ماه شرکت 12.8 میلیارد تومان بوده است.

داروسازی زاگرس فارمد پارس در هفت ماه نخست سال گذشته مجموعاً 28.4 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در هفت ماه نخست سال جاری، به 70.2 میلیارد تومان افزایش یافته است.

مقایسه فروش ددام

عمده ی فروش این شرکت قرص و بلوس می باشد. این محصول در مهر ماه 35 درصد افزایش تولید، 64 درصد افزایش فروش و 5 درصد کاهش نرخ داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از 40.000 واحدی به یک میلیون و 270 هزار و 602 واحد رسید.

به گزارش رادیو سهام به نقل از ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد 3.09 درصد مواجه شدند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با 40929 واحد صعود معادل 3.33 درصد به یک میلیون و 270 هزار و 602 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 10852 واحد افزایش معادل 3.33 درصد به 336 هزار و 886 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 10491 واحد رشد معادل 2.63 درصد به 409 هزار و 242 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 6929 واحد افزایش معادل 2.63 درصد به 270 هزار و 286 واحد، شاخص آزاد شناور با 51889 واحد افزایش معادل 3.12 درصد به یک میلیون و 712 هزار و 507 واحد، شاخص بازار اول با 31344 واحد افزایش معادل 3.39 درصد به 956 هزار 984 واحد و شاخص بازار دوم با 76938 واحد صعود معادل 3.23 درصد به 2 میلیون و 455 هزار و 399 واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز 7 نماد «فولاد با 3180 واحد، فملی با 2760 واحد، فارس با 2681 واحد، شستا با 1623 واحد، کگل با 1489 واحد، شپنا با 1279 واحد و کچاد با 1155 واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افزایش نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «ذغالسنگ با 1338 واحد صعود معادل 4.99 درصد به 28 هزار و 145 واحد، وسایل ارتباطی با 4073 واحد افزایش معادل 4.98 درصد به 85 هزار و 118 واحد، اطلاعات و ارتباطات با 49 واحد رشد معادل 4.98 درصد به یک هزار و 52 واحد، فنی مهندسی با 405 واحد افزایش معادل 4.94 درصد به 8 هزار و 623 واحد، تامین آب، برق و گاز با 106 واحد صعود معادل 4.91 درصد به 2 هزار و 269 واحد، حمل و نقل با 1908 واحد رشد معادل 4.75 درصد به 42 هزار و 113 واحد، فرآورده نفتی با 182581 واحد افزایش معادل 4.61 درصد به 4 میلیون و 140 هزار و 303 واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «سخوز، ونوین، فاما، شخارک، کدما، حکشتی و شبهرن» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «لابسا، کفپارس، سفار، سدشت، کترام، ددام و ساربیل» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و 409 هزار نوبت معاملاتی، 6 هزار و 711 میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش 114 هزار و 830 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

شاخص بورس یک میلیون و 270 هزار واحدی شد شاخص بورس یک میلیون و 270 هزار واحدی شد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، روند زیان‌دهی شرکت داملران در سال 97 متوقف شد و این شرکت در عملکرد مالی خود در این سال، موفق به کسب سود خالص 113 میلیارد ریالی و معادل 123 ریال به ازای هر سهم شد.
این در حالی است که عملکرد مالی شرکت در سال قبل از آن، منجر به تحقق زیان خالص 47 میلیارد ریالی شده بود. رشد نرخ‌های فروش محصولات شرکت منجر به کسب سود خالص شرکت در سال جاری شده است. همچنین کسب 77 میلیارد ریال درآمد غیرعملیاتی را نیز می‌توان از دیگر دلایل سودآور شدن شرکت در سال قبل عنوان کرد.

«ددام» و سودسازی 123 ریالی به ازای هر سهم/ کسب 77 میلیارد ریال درآمد غیرعملیاتی

بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت، مانده حساب زیان انباشته شرکت تا پایان سال 97، مبلغ 306 میلیارد ریال و معادل 350 ریال به ازای هر سهم بوده و به این ترتیب، شرکت داملران در مجمع عمومی سال جاری، قادر به تقسیم سود بین سهامداران نخواهد بود.

منبع: boursenews.ir

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، بورس تهران امروز روزی متفاوت را آغاز کرد پس از آنکه این بازار در روز گذشته رکورد شکنی تاریخی خود را پشت سر گذاشت و موفق به شکست سقف مهرماه سال ۹۷ شد امروز به میزان قابل توجهی از سرعت خود کاست به کسب بازده ۰.۴ درصدی اکتفا کرد.
بر این اساس بازار سهام کشور معاملات امروز خود را در حالی آغاز کرد که از همان ابتدا میزان اندک تقاضا نسبت به عرضه در بسیاری از نمادها مشهود بود و همین امر سبب شد تا همچون روزهای اخیر شاهد رشد پرقدرت قیمت در بسیاری از نمادها نباشیم. بورس تهران که معاملات روز گذشته خود را با رشد ۵۷۲۱ واحدی نماگر اصلی بازار به پایان برده بود امروز در نهایت رشد ۸۵ واحدی رضایت داد و معاملات خود را در حالی به به پایان برد که شاخص هم وزن در این روز افت ۲۴۴ واحدی را از خود به جا گذاشت. نزول شاخص هم وزن به منزله این بود که بسیاری از نمادهای کوچکتر بازار که در روزها و هفته های قبل رشد شتابان را تجربه کرده بودند امروز به واسطه تغییر رویکرد معامله‌گران نسبت به افزایش قیمت در روز جاری با افت حداکثری قیمت مواجه شدند.

قرمزپوشی دارویی‌ها پس از رونق چند روزه


افت یاد شده که امروز خود را در قالب سقوط آزاد قیمت نمادهای دارویی تا کف مجاز روزانه نشان داد موجب شد تا در این روز شاهد کاهش قیمت در نمادهایی همچون «ددام »به «دجابر» و «دارو» باشیم. گروه دارویی که در روزهای گذشته به موجب خوش‌بینی به حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی از چرخه اقتصاد کشور و به موجب آن افزایش قیمت در محصولات این صنعت رشد قابل تاملی را تجربه کرده بود، روز به یکباره قرمز پوش شد.

«ستران» به قرمزپوشی تن نداد


در سایر گروه های کوچکتر نیز به مانند دارویی‌ها و از وضعیت آن چنان امیدوار کننده نبود به طوری که سیمانی ها را هم از رشد بیشتر بازداشت. بر این اساس معاملات گروه سیمانی امروز در حالی ادامه یافت که بیشتر نمادهای حاضر در صنعت سیمان کاهش قیمت قابل توجهی را تجربه کردند و آن دسته از نمادهایی که موفق به رشد قیمت شدند، نیز آنچنانکه باید نتوانستند عملکردی مناسب را در کارنامه روزانه خود به ثبت برساند. با این حال امروز یک نماز موفق شد در این صنعت رسیدن به سقف قیمت مجاز روزانه را تجربه کنند. «ستران» که در ماه‌های اخیر صف‌های خرید بسیاری را به خود دیده بود امروز با آنکه جو معاملات در بسیاری از نمادهای هم‌گروه منفی بود، تقاضای خرید چند میلیونی داشت و توانست خود را به 651 تومان برساند.

سقوط بانکی‌ها همزمان با آرامش «وتجارت»

شاخص بورس تهران از فتح کانال ۲۰۲ هزار واحدی بازماند


امروز جو منفی معاملات تنها به گروه‌های نام برده محدود نماند و بیش از آنکه بسیاری از نمادها و تک سهم ها را در سایر گروه ها نیز منفی کرد با سرایت به نمادهای مورد معامله در گروه بانکی توانست بسیاری از این نمادها نظیر «وپست»، «وپارس» و «وکار» را تا کف قیمت مجاز روزانه کاهش دهد. با این حال گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری امروز یک تفاوت عمده با سایر گروه ها داشت و آن هم معاملات «وتجارت» بود. نماد بانک تجارت امروز و پس از آنکه در روز قبل کشف قیمت شده بود در حالی روند عادی معاملات خود را آغاز کرد که در قیمت 54 تومان و 4 ریال و پس از آنکه در روز گذشته نسبت به قیمت تئوریک افزایش ۲۹ درصدی را به ثبت رسانده بود، مورد معامله قرار گرفت. این نماد که از همان ابتدا با افزایش قیمت مواجه شد در میانه معاملات توانست خود را تا ۴ درصد بالا بکشد با این حال در حالی معاملات خود را به اتمام رساند که تغییر قیمت این نماد نسبت به روز گذشته نزدیک به یک درصد بود.

آمار و ارقام بازار


رشد امروز شاخص که در نهایت بازدهی 0.04 درصدی را برای آن به همراه داشت، به واسطه رشد قیمت در نمادهایی نظیر «کگل»، «وامید» و «کچاد» روی داد. حرکت امروز نماگر اصلی بازار که آن را به سطح 201 هزار و 890 واحد رساند، بیش از هر چیز به واسطه رشد قیمت در نمادهای سنگ آهنی روی داد. گفتنی است، حجم معاملات امروز بورس تهران 11 میلیارد و 964 میلیون سهم و ارزش معاملات آن هزار و 479 میلیارد تومان بوده است که از این میان هزار و 409 میلیارد تومان آن ارزش معاملات خرد بوده است.

ترین‌های بورسی


معاملات بورس تهران امروز در حالی پایان یافت که نمادهای بانک‌ها با مجموع ارزش معاملات 306 میلیارد تومانی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. گروه‌های کانه‌های فلزی، شیمیایی، سیمان و خودرویی نیز به ترتیب جایگاه‌های دوم تا پنجم در این زمینه را به خود اختصاص دادند.

کوتاه از فرابورس

شاخص بورس تهران از فتح کانال ۲۰۲ هزار واحدی بازماند


شاخص آیفکس معاملات روز جاری را در حالی به پایان برد که با افت 38 واحدی مواجه شد. گفتنی است، این شاخص بیشترین تاثیر مثبت را از نمادهای «مارون»، «ذوب» و «دماوند» پذیرفته است. حجم معاملات این بازار بالغ بر یک میلیارد و 223 میلیون سهم بود و ارزش معاملات سهام به 366 میلیارد تومان می‌رسید این در حالی است که ارزش کل معاملات این بازار با در نظر گرفتن معاملات اوراق اخزا و تسه در روز جاری به 599 میلیارد تومان رسیده است.

منبع: eghtesadonline.com