دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام دحاوی امروز در هتل المپیک برگزار شد و سهامداران با افزایش 200 درصدی این شرکت موافقت کردند. 

گفتنی است که افزایش سرمایه این شرکت از محل سود انباشته و به میزان 72 میلیارد تومان انجام خواهد شد. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت داروسازی دکتر عبیدی افزایش سرمایه خود را ثبت کرد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1397/09/26 و صورتجلسه هیات مدیره مورخ 1398/02/28 افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 1,680,000 میلیون ریال به‌مبلغ 2,016,000 میلیون ریال (از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 336000 میلیون ریال) در تاریخ 1398/10/23 در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

شاخص کل بورس از سقف قبلی عبور کرد!

به گزارش بورس‌نیوز، در سومین روز معاملاتی هفته جاری، بورس تهران توانسته تاکنون با رشد 9 هزار و 790 واحدی از سقف قبلی خود عبور کند و در پله 385 هزار و 440 واحدی قرار بگیرد.

بر اساس این گزارش، شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد 2 هزار و 831 واحدی نیز در ارتفاع 117 هزار و 386 واحدی ایستاده است.

نماد‌هایی همچون فارس، شبندر، همراه، وبملت، پارسان، اخابر و وغدیر جزو سبز‌های تاثیرگذاری هستند که در تاثیرگذار‌های بازار خودنمایی می‌کنند.

ارزش معاملات امروز بورس تهران در حالی از مرز یک هزار و 612 هزار میلیارد تومان رسیده که ارزش نقدی معاملات امروز تاکنون به یک هزار و 606 میلیارد بالغ شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

 رفتار هیجانی سهامداران ادامه داردعلی یوسفیان تحلیل گر و مشاور سرمایه گذاری سهم نگر در ارزیابی بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز اظهار کرد: با توجه به خبرهای این روزهای کشور و نوسانی که در بازار وجود دارد، روند نسبت به یک هفته اخیر بهبود پیدا کرده اما؛ باید منتظر واکنش سهام داران در روزهای آتی نیز بود.

وی‌ در ادامه بیان کرد: سیاست دامنه تغییرات 2درصدی تاثیری بر مثبت‌شدن بازار نداشته و سبزپوش شدن و قرمزشدن بازار تحت شرایط و جو حاکم بر کشور حاصل می‌شود.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: دیروز نیز عده‌ای از اعلام خبر برخورد موشک پدافندی با هواپیمای مسافربری اثر منفی گرفته بودند؛ احتمال منفی شدن بازار با عرضه از سوی سهامداران تا آخر وقت وجود دارد و سهامداران همچنان هیجانی رفتار می کنند.

ایجاد تناسب و دوری از رفتارهای هیجانی بر بهبود بازار اثرگذار هست و رفتارهای پرنوسان اثر منفی بر بازار دارد.

یوسفیان در پایان خاطرنشان کرد: اگر سازمان تصمیمات معقولی اتخاذ کند شرایط بهتر می شود اما؛ عملکرد نامتناسب، نظم بازار را برهم می‌زند و آن را دچار افراط می‌کند، خبرها و رفتارهای معقول و اتخاذ تصمیم درست از سوی سازمان و سهامداران، بازار را مثبت می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت قند هکمتان در ترکیب اعضای حقوقی هیات مدیره تغییراتی ایجاد کرد.

بر این اساس، شرکت اعلام کرد؛ باستناد مصوبه مجمع عمومی عادی مورخ 1397/07/15 و جلسه هیات مدیره مورخ 1397/07/10 اسامی اعضای هیات مدیره و نمایندگان آن‌ها تغییر کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،


هم‌نوایی بازار پایه با بورس و فرابورس


براساس اعلام فرابورس روز چهارشنبه این هفته نماد شرکت «سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه» در بازار دوم فرابورس گشایش می‌یابد. معاملات این شرکت که پیش از این با نماد سپرده در بازار توافقی صورت می‌گرفت، فقط به «نهادهای مالی» بازارسرمایه و بانک‌ها اختصاص داشته و سایر افراد حقوقی و حقیقی قادر به خرید سهام آن نیستند. شرکت سپرده‌گذاری که در بازارسرمایه نقشی شبیه «سازمان ثبت اسناد و املاک» در زمینه مالکیت بر دارایی‌های افراد کشور دارد، در ارتباط نزدیکی با شرکت‌های بورس، فرابورس، بورس‌کالا و حتی بورس‌انرژی است. در واقع دارایی‌های تمام افراد حقوقی و حقیقی در سهام، اوراق و تغییرات آن نزد شرکت سپرده‌گذاری قرار دارد؛ علاوه بر آن انتقال وجه معاملات از خریدار به فروشنده هم که «تسویه وجوه» نامیده می‌شود، از طریق سپرده‌گذاری صورت می‌گیرد.

یکشنبه بعدازظهر اطلاعیه‌ای درباره تغییر رنگ تابلوی برخی از نمادهای بازار پایه روی سایت فرابورس منتشر شد که حاکی از ارتقای چهار شرکت به تابلوی زرد و انتقال چهار نماد به تابلوی نارنجی بود. «پتروشیمی جهرم» با نماد جهرم یکی از شرکت‌هایی بود که با ارتقای تابلو از نارنجی توانست به دو همزاد خود در تابلوی زرد بپیوندد. سه قلوهای جهرم، داراب و فسا از طرح‌های نیمه‌تمام دولت نهم و دهم هستند که قرار بود تولید‌کننده پلی‌اتیلن در جنوب کشور باشند، اما ساخت آن به موقع انجام نشد. حتی با وجود آنکه سهامداری این طرح‌ها به نهاد پرنفوذی واگذار شد، بازهم توفیقی حاصل نشد. درباره این سه طرح و پروژه بالادست آن که تامین‌کننده خوراک هم هست، در فرصت دیگری خواهیم گفت. «گروه صنعتی سدید» با نماد وسدید هم توانست یک پله بالاتر رفته و از تابلوی نارنجی خود را به تابلوی زرد برساند. «مهندسی و ساختمان صنایع نفت» (شساخت) که تاکنون هیچ معامله‌ای روی آن صورت نگرفته از رنگ نارنجی به رنگ زرد درآمد. سهامدار عمده نزدیک 80 درصدی شساخت «سرمایه‌گذاری اهداف» از زیرمجموعه‌های صندوق کارکنان نفت است که از اهداف وی درباره عرضه اولیه احتمالی این نماد خبری در دست نیست. سهامدار عمده مزبور، شرکت بورسی «سرمایه‌گذاری صنعت نفت» (ونفت) را سالهاست در تابلوی اصلی بازار اول بورس دارد. ونفت و شساخت هردو پروژه‌هایی را از شرکت‌های تابعه «شرکت ملی نفت» از آن خود می‌کنند تا ضمن استفاده از تخصص بازنشستگان صنعت نفت، سود آن را هم به بدنه نسبتا مرفه صنعت نفت برگردانند.

«داروسازی الحاوی» (دحاوی) توانست مجوز خروج از تابلوی نارنجی و ورود به تابلوی زرد را به‌دست آورد. این شرکت دارویی که بیش از 50 سال از آغاز فعالیت تولیدی آن می‌گذرد، یکی از چند شرکتی است که نتوانسته به موقع اقدام به به‌روزرسانی و ارتقای خود کند. چند سال پیش ساخت یک مجتمع تولیدی جدید و به‌روز در محوطه کارخانه در جاده مخصوص شروع شد که البته به موقع پایان نیافت. دو، سه سال قبل با تغییراتی که در سهامداران عمده دحاوی ایجاد شد، مدیریت شرکت در اختیار یکی از مدیرانی قرار گرفت که در یکی از شرکت‌های دارویی بخش خصوصی تجربه داشت. در همین راستا ادامه ساخت مجتمع جدید که در آن‌زمان نیاز به اصلاحاتی هم پیدا کرده بود، به عهده یکی از مدیران بازنشسته گذاشته شد. این رویداد سبب شد در تابستان 1396 خریداران از خرید سهم استقبال کنند و سهم در دوران رکود بازار، با لمس قیمت‌های بالای 500 تومان به مجمع برود. در همان زمان شرکت اقدام به فروش بخشی از سهام خود در یکی از شرکت‌های پخش دارو کرده بود که سود خوبی از آن شناسایی کرده بود. برخی از خریداران سهم که امیدوار به تقسیم این سود یا حداقل افزایش سرمایه از محل این سود بودند در مجمع سالانه دیدند که تقسیم سود حداقلی انجام شد و شنیدند که شرکت فعلا قصدی برای افزایش سرمایه ندارد. در آن‌زمان بیان شد که مدیریت شرکت قصد دارد از سود این معامله برای پیشبرد طرح توسعه استفاده کند. این نکته هم بااهمیت بود که بخشی از وجه این معامله صرف خرید ساختمانی در شهرک غرب تهران شده بود تا پس از تکمیل، با ارزش افزوده مناسبی فروخته یا تبدیل به یک مرکز درمانی مجهز برای کودکان شود. تابستان امسال یکی از سهامداران حقیقی که مالک بیش از 8 درصد از سهام دحاوی بود به سرعت سهامش را در قیمت‌های بین 600 تا 900 تومان فروخت و از ترکیب سهامداری خارج شد. به‌جای وی دو سهامدار حقیقی درصدی به ترکیب سهامداری اضافه شدند و برخی از سهامداران دیگر به میزان سهام خود افزودند. دحاوی در حال رسیدن به قیمت 2 هزار تومان است که با سرمایه نسبتا اندک 36 میلیارد تومانی، ارزش بازار بیش از 700 میلیارد تومان را برای آن رقم می‌زند. براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده دوره منتهی به 31/ 6/ 98 دحاوی به‌ازای هر سهم بیش از 400 تومان سود انباشته دارد. در مجمع سالانه منتهی به سال مالی 29/ 12/ 97 که به روال چند سال اخیر با تاخیر و در نیمه شهریورماه برگزار شد، صحبت از قصد هیات‌مدیره برای افزایش سرمایه 180 درصدی به شکل سهام جایزه شده بود که با گذشت بیش از 4 ماه هنوز گزارش هیات‌مدیره در این‌باره آماده نشده است. در میانه شهریورماه هم حاشیه‌ای برای دحاوی ایجاد شد، به این شکل که سخنگوی تعزیرات حکومتی از محکوم شدن قطعی الحاوی به بازگرداندن بیش از 5/ 3 میلیون یورو ارز دریافتی از بانک رفاه سخن گفت. این ارز قرار بوده صرف واردات یک قلم داروی مربوط به معده (پنتوپرازول) از اروپا شود که با توجه به محدودیت‌های ناشی از اقدامات ایذایی ترامپ، احتمال ایجاد اشکال در روند واردات قابل پیش‌بینی بود. شاید به همین خاطر بود که براساس حکم تجدیدنظر، الحاوی به جریمه‌ای بیشتر از بازگرداندن اصل ارز محکوم نشد.

چهار شرکت بازارپایه‌ای هم به بازار نارنجی نقل مکان کردند. از این بین تنها «سرمایه‌گذاری معیار صنعت پارس» (معیار) بود که با برگزاری دو مجمع سالانه مربوط به دوره‌های 31/ 6/ 1394 و 31/ 6/ 1395 و انتشار صورت‌های مالی تا آخرین دوره یعنی 31/ 6/ 1398 توانست خود را از جمع تبعیدی‌های تابلوی قرمز بیرون آورد و ارتقا یابد. درباره معیار قبلا گفته شده. اما سه شرکت دیگر در واقع تنزل‌رتبه یافته و از بازار زرد به بازار نارنجی منتقل شدند. در این بین از همه غیرمنتظره‌تر «گروه فن‌آوا» (فن‌آوا) بود که احتمالا به‌خاطر تاخیر در اطلاع‌رسانی به این وضع دچار شد، درحالی‌که سهامداران آن خوش‌بینانه منتظر خبرهای خوبی مانند ورود آن به بازار اصلی فرابورس و عرضه اولیه یکی از زیرمجموعه‌های آن بودند. درباره فن‌آوا پیش از این گفته شد که از شرکت‌های مجوز محوری است که در دولت قبل (نهم و دهم) به خوبی پیشرفت کرد، اما ظاهرا تغییرات سیاسی سبب شد سرعت رشد آن به‌شدت کاهش یابد و تغییر سهامدار عمده هم نتوانست تغییری در وضعیت آن ایجاد کند. این درحالی است‌ که سهامداران تمام شرکت‌های انفورماتیکی، حتی آنهایی که سود چندانی هم از عملیات خود نداشته‌اند، در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی را در ارزش بازار سهامشان شاهد بوده‌اند. نماد فن‌آوا پس از انتشار این خبر شاهد صف فروش سه میلیونی در روز دوشنبه بود. «داروسازی تهران شیمی» با نماد شتهران از شرکت‌های خانوادگی است که مالکان آن علاقه چندانی به حضور پررنگ‌تر در بورس نشان نمی‌دهند. اگر کسی یکبار در مجمع سالانه شتهران شرکت کرده باشد به احتمال زیاد یکی از جلوه‌های این کم‌علاقگی را در کیفیت برگزاری مجمع و مباحث مطرح شده دیده است. با توجه به شناوری پایین نماد شتهران، این خبر اثر منفی روی تقاضای سهم نداشت و احتمالا پس از انتقال هم نخواهد داشت. آخرین شرکت وارد شده به تابلوی نارنجی «تجهیز نیروی زنگان» (شزنگ) بود که کنترل آن در دست چند فرد حقیقی است و روز دوشنبه هم شاهد صف فروش یک و نیم میلیونی بود. بازگشایی هشت نماد تغییر رنگ داده شده به‌زودی و با اعلام ناظر در تابلوهای جدید صورت می‌گیرد.

artava@chmail.ir

 

در همین رابطه بخوانید:

موعد فروش یا خرید سهام؟

پنج ناگفته معاملات بورس دوشنبه

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت دارویی الحاوی که اخیرا” به تابلو پایه زرد بازار پایه فرابورس منتقل شده ، طی معاملات دیروز با رشد 2 درصدی قیمت و صف خرید روبرو شده از برنامه افزایش سرمایه 200 درصدی از محلی جذاب خبر داد.

براین اساس، “دحاوی” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 36 به 108 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه از محل سود انباشته صورت خواهد پذیرفت تا صرف اصلاح ساختار مالی برای حفظ نقدینگی و جلوگیری از خروج آن به منظور تامین سرمایه درگردش شود.

بنابراین گزارش، شرکت امید دارو سلام با 38.7 میلیارد تومان در ترکیب سهامداری این شرکت دارویی قرار دارد.

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، هیات مدیره شرکت داروسازی الحاوی به مجمع درخواست افزایش سرمایه داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ به پیوست گزارش توجیهی هیات مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 360,000,000 ریال به مبلغ 1,080,000,000 ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی برای حفظ نقدینگی و جلوگیری از خروج آن به منظور تامین سرمایه درگردش که در تاریخ 1398/08/22 به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، مدیرعامل بانک ملت از امادگی کامل این بانک برای حمایت از شرکت‌های فعال در صنعت لبنیات کشور خبر داد.
به گزارش رادیو سهام، دکتر محمد بیگدلی در نشست صمیمانه با اعضای هیات مدیره انجمن صنایع فراورده های لبنی کشور که با هدف حمایت از اقتصاد مقاومتی برپا شد، با بیان این نکته که محصولات لبنی پیشتاز صنایع غذایی کشور هستند که بخشی از محصولات انها نیز صادر می شود، اظهار داشت: در شرایطی که کشور تحت شدیدترین تحریم ها قرار گرفته است، کشور بیش از هر زمان دیگر به صادرات نیاز دارد و خوشبختانه محصولات لبنی باکیفیت، سهم خوبی را در این زمینه دارند.
وی با قدردانی از فعالان عرصه صنایع لبنی، این شرکت ها را نیازمند حمایت بیش از پیش خواند و افزود: برای مقابله با تحریم ها، باید شرکت های تولیدی که صادرات خوبی دارند هم از لحاظ تامین مالی و هم تسهیل در صادرات، مورد حمایت قرار گیرند.
دکتر بیگدلی، تنوع محصولات لبنی و همجواری با بازارهای خارجی همچون عراق و افغانستان را پتانسیل خوبی برای توسعه صنایع لبنی کشور خواند و اضافه کرد: این صنایع باید حمایت شوند تا بتوانند تولید و صادرات خود را رونق دهند.
وی با اشاره به این نکته که بانک ملت از بانک های قدرتمند کشور است که شرایط خوبی از لحاظ نقدینگی دارد، تاکید کرد: این بانک در سال های گذشته در پروژه های بزرگ ملی همچون عرصه های نفتی، سلامت و درمان و … ایفای نقش کرده است و هم اکنون نیز امادگی دارد تا نسبت به تامین سرمایه در گردش واحدهای لبنی، اقدام کند.
حتما بخوانید :  «دحاوی» سود ۴۸۷ریالی برای هرسهم دارددکتر بیگدلی با اشاره به نیاز شدید واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش به ویژه با کاهش ارزش پول ملی در سال های اخیر، تصریح کرد: بانک ملت اماده است تا هر واحد تولیدی  را که ساختار مالی و بازار فروش مناسب داشته باشد مورد حمایت قرار دهد و سرمایه در گردش مورد نیاز ان شرکت را تامین کند.
وی این امر را شعار بانک ملت در سال رونق تولید عنوان کرد و گفت: این بانک برای حمایت از تولیدکنندگان کشور و رونق صادرات محصولات انان، از هیچ تلاشی درحد توان و امکانات خود، دریغ نخواهد کرد.
مدیرعامل بانک ملت با استقبال از انعقاد تفاهمنامه با انجمن صنایع فراورده های لبنی کشور در زمینه های مختلف، خواستار برپایی جلسات کارشناسی بین کارشناسان دو مجموعه برای دستیابی به یک رابطه برد- برد بین طرفین شد و افزود: بانک ملت در زمینه فناوری اطلاعات، از بانک های پیشرو کشور است که امکانات، تجهیزات، زیرساخت ها و نرم افزارهای ان کم نظیر است و امادگی دارد تا با بررسی هزینه فایده های لازم، نسبت به طراحی و عملیاتی کردن سامانه های مورد نیاز صنایع لبنی کشور اقدام کند.
وی برپایی نشست صمیمی با فعالان عرصه لبنی کشور را در بین دو عید قربان و غدیر به فال نیک گرفت و اظهار امیدواری کرد که این نشست منشا خیر و برکت برای بانک ملت و صنایع لبنی کشور باشد.
حتما بخوانید :  پیشنهاد افزایش سرمایه یک هزار میلیاردی “های وب”دکتر بیگدلی در عین حال دستورات لازم را برای برپایی نشست های تخصصی کارشناسی برای بررسی زمینه های همکاری بین دو مجموعه و در نهایت انعقاد تفاهمنامه های لازم در این زمینه صادر کرد.
مهندس رضا باکری، دبیر انجمن صنایع فراورده های لبنی کشور نیز با قدردانی از حمایت های بانک ملت از عرصه تولید کشور به ویژه صنایع لبنی از دکتر بیگدلی خواست تا در فرایند توزیع شیر رایگان در مدارس به ویژه در استان های کم برخوردار که دوسالی است متوقف شده است، با شرکت های لبنی کشور همکاری کند که در پی این درخواست و با توجه به علاقمندی بانک ملت به ایفای مسوولیت های اجتماعی و مشارکت در انجام این کار بزرگ، مقرر شد تا با بررسی همه جانبه این طرح، نسبت به ارایه گزارش به مدیرعامل بانک ملت برای انعقاد تفاهمنامه اقدام شود.
وی همچنین خواستار ایجاد سامانه جامع الکترونیک برای انجام معاملات در صنایع لبنی کشور شد که با توجه به امکانات و زیرساخت های بانک ملت در زمینه فناوری اطلاعات و امادگی این بانک برای کمک در این زمینه، تصمیم بر این شد تا با بررسی هزینه فایده این طرح برای طرفین، برای عملیاتی شدن ان اقدامات لازم انجام شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.