دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

در این مطلب قصد داریم تجربه مدیران کسب و کارها درباره خرید نرم افزار CRM را با شما به اشتراک بگذاریم و نکاتی که باید هر مدیری پیش از خرید نرم افزار مدیریت مشتریان بداند را در اختیارتان قرار دهیم.  

روش انتخاب نرم افزار CRM مناسب 

CRM  (مدیریت ارتباط با مشتری) نرم افزاری است که به فرایند اجرای استراتژی های کسب و کار شما حیات دوباره می بخشد. این نرم افزار ابزار لازم برای رشد کسب و کارها را فراهم می کند و با “مشتری محور” کردن شرکت شما، فرایند ها را در جهت مثبت دگرگون می کند. در واقع CRM صرفا ابزاری برای مدیریت فروش نیست و در همه بخش های سازمان کارایی دارد.  

فرآیند استفاده از این نرم افزار با تحقیقات بازار آغاز می شود. واحد تحقیقات بازار و محصول با استفاده از این نرم افزار نیازهای مشتریان را پیدا کرده و محصولات جدید را با توجه به این نیازها طراحی می کنند. پس از تولید محصول جدید، نوبت به تیم فروش می رسد تا با استفاده از نرم افزار CRM مشتریان هدف را شناسایی و جهت فروش محصول با آن ها در ارتباط باشد. سپس تیم بازاریابی می تواند از این نرم افزار برای مدیریت کمپین های بازاریابی خود استفاده کرده و میزان اثربخشی کمپین های مختلف را با هم مقایسه کند. تیم پشتیبانی هم می تواند ارتباط با کاربران را از طریق همین نرم افزار مدیریت کند. حتی واحد مالی و لجستیک هم می توانند از نرم افزار CRM برای خودکارسازی فرایند های خود استفاده کنند. بنابراین خرید یک نرم افزار CRM مناسب می تواند در عملکرد کلی سازمان تاثیر مثبتی داشته باشد. به همین جهت توصیه می شود پیش از خرید نرم افزار مدیریت خدمات مشتری یا همان CRM به خوبی تحقیق کنید و با مقایسه نرم افزارهای CRM شناخته شده بهترین نرم افزار را انتخاب کنید. اما سوال این جا است که بهترین نرم افزار CRM چیست؟  

بهترین نرم افزار CRM 

این پرسش یک پاسخ کوتاه ندارد، زیرا همه نرم افزارهای CRM نمی توانند تمام نیازهای شرکت ها را برآورده کنند. برخی نرم افزار های CRM برای شرکت های کوچک مفید هستند، برخی دیگر برای شرکت های بزرگ و بعضی به نیازهای خاص تجاری می پردازند. نخستین سوالی که باید هنگام خرید نرم افزار CRM از خود بپرسید این است که آیا این محصول می تواند به نیازهای کسب و کار من پاسخ دهد؟  

https://lh4.googleusercontent.com/Ri50_ovs9V4_scpZr-aWwNZfwQTLp8GXVz1Ns58wR_mXYOIkGAIrxtCXEf1BXwYnRC7ZF9E00o9TTHfYyGwpmRBwklST6egd7ZIzJDp4tg2vQSBHJB4PBsBVv99jA1MwPL6kUzun

پیش از خرید نرم افزار باید تحقیقات کاملی درباره امکانات نرم افزارهای مدیریت خدمات مشتری موجود در بازار داشته باشید. و مناسب ترین محصول با توجه به نیازهای خود را بیابید. برای انتخاب و خرید نرم افزار CRM به برند تجاری، ویدئو های تبلیغاتی یا توصیه بازاریابان توجه نکنید. این نرم افزار باید در واقعیت، هم در حال حاضر و هم در آینده پاسخگوی نیازهای شرکت باشد.

ممکن است انتخاب نرم افزار CRM مناسب کمی زمان بر باشد اما نرم افزار مدیریت خدمات مشتری (CRM) مناسب میتواند هزینه های شما را به صورت چشمگیری کاهش داده و راندمان تیم های کاری و فروش شما را افزایش دهد. تیم حرفه ای مشاوران شرکت دانا پرداز با ارائه پیشنهادات کاملا شخصی سازی شده برای کسب و کار شما و فراهم کردن شرایط تست نرم افزار، می تواند در مسیر انتخاب نرم افزار CRM مناسب شما را همراهی کند.

با داشتن یک نگاه صحیح به اولویت های کسب و کار، در کنار آگاهی از الزامات و عملیات روزانه مورد نیاز، قادر خواهید بود موانعی را که در مسیر تصمیم گیری درست وجود دارد، برطرف کنید.

فاکتورهای اصلی انتخاب نرم افزار CRM 

چند عامل اصلی که باید هنگام انتخاب و خرید نرم افزار CRM در نظر داشته باشید:

 

https://lh3.googleusercontent.com/28oksIsghI3Sca3vQQHdTgnjfr9niMJVJhOiK1AsRk7CSHmphimCff7-6zc62tlfUrqgHwqw-mrm9t6NbNUZYTIGG2oUe8aAfguKUHaYvaF2RwvS-DXjj8Ptl-3NiFnlEesFqPAF

در دسترس بودن خدمات مشتری 

پس از اجرای نرم افزار در صورتی که با مشکلی مواجه شدید، ارائه دهنده محصول چگونه از شما پشتیبانی می کند؟ حتماً به جزئیات خدمات مشتری که دریافت خواهید کرد دقت کنید. تیم پشتیبانی چه مواقعی در دسترس است؟ چگونه می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید؟ آیا این تیم سابقه خدمت رسانی خوبی دارد؟

اگر با چالشی مواجه شدید که به تنهایی قادر به حل آن نیستید، ضروری است که خدمات مشتریان در دسترس شما باشد. در غیر این صورت، قادر نخواهید بود از نرم افزار CRM خود به طور موثر استفاده کنید.

داشبورد 

داشبورد یکی از مهمترین بخش های نرم افزار CRM است و کارایی بسیاری دارد. پیش از خرید نرم افزار CRM، مطمئن شوید که داشبورد آن قابل تنظیم است و به شما امکان می دهد تا از معیارهای مورد نیاز کسب و کار خودتان استفاده کنید. داشبورد های نرم افزار CRM باید قابل سفارشی سازی باشند و کار کردن با آن ساده باشد. برای مثال داشبورد مدیریتی نرم افزار CRM دانا به شما امکان تعریف نمودار و گزارشات مختلف را می دهد و می توانید با توجه به نیاز سازمان داشبورد های مختلفی تعریف و آن ها را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.  

https://lh4.googleusercontent.com/ooxMjnL5MwDWzxg6Z3ZCIXLk7AHcTP9WbIW2ZeDXHfoor0sN7Y1_wisIbVMDYIZOMusEJdjQYyzxlBXsLoPX592qHLWpm2FzzHb9aBXYa-xJy5pZg2dqgE7DIuYafWyxHl8ZqKsu

ویژگی های Help Desk 

علاوه بر امکانات بازاریابی، نرم افزارهای CRM پیشرفته، مانند نرم افزار CRM دانا، امکانات تیکتینگ و help desk را در اختیار شما قرار می دهند. سیستم تیکتینگ سرعت و کیفیت پاسخگویی به مشتریان را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. بنابراین اگر می خواهید از یک سیستم پشتیبانی قدرتمند در کنار ابزارهای مدیریت مشتریان بهره مند شوید، توصیه می شود به سراغ نرم افزارهای مدیریت خدمات مشتری بروید که خدمات Help desk را ارائه می دهند.  

قیمت

برای استفاده و تهیه محصولات فناوری اطلاعات همیشه باید به بودجه کسب و کار توجه کنید. هنگام مقایسه قیمت برای خرید نرم افزار مدیریت خدمات مشتریان باید به به این موارد دقت کنید:

هزینه های مستقیم اولیه (لایسنس، قیمت در هر ماه، آموزش و …) 

 هزینه های پنهان غیرمستقیم (آموزش داخلی، شخصی سازی و …)

 هزینه در طول زمان یا TCO  (هزینه کل مالکیت) شامل آموزش، سفارشی سازی، فضای دیسک، اجاره بها و غیره در بازه های زمانی مشخص

مقیاس پذیری

مفهوم دیگری که نیازمند توجه ویژه است، مقیاس پذیری نرم افزار CRM است.

در نظر داشته باشید که یکی از دلایل اصلی خرید نرم افزار CRM، گسترش کسب و کار است.

سوالی که باید از خود بپرسید این است: آیا نرم افزار CRM توانایی رشد با کسب و کار شما را دارد؟

همچنین به سطح مهارت های کارمندان شرکت هم توجه کنید و برای اینکه مطمئن شوید در خرید نرم افزار CRM انتخاب درست را انجام می دهید، آنها را هم در فرایند تصمیم گیری درگیر کنید.

اگر آنها هم در مشاهده دموی نرم افزار شرکت داده شوند، به خوبی متوجه خواهند شد که نرم افزار CRM قرار است چطور کیفیت فعالیت های روزانه آنها را بالاتر ببرد.

قابلیت چت اختصاصی 

پیش از خرید CRM مطمئن شوید که این نرم افزار امکان چت آنلاین را هم به شما ارائه می دهد. با قابلیت چت آنلاین، مشتریان شما می توانند در هر لحظه با شما در ارتباط باشند و مشکلات خود را با شما در میان بگذارند. پشتیبانی از طریق چت این روزها، به یکی از ضروریات نرم افزارهای CRM تبدیل شده است و خرید نرم افزار CRM بدون امکان چت آنلاین مانند خرید یک گوشی هوشمند بدون قابلیت اتصال به اینترنت است! دانا CRM نمونه موفقی از نرم افزار های CRM ایرانی است که ماژول دانا چت را هم در اختیار مشتریان قرار می دهد

 دموی اختصاصی 

داشتن یک لیست از مشخصات قدم خوبی برای انتخاب و خرید نرم افزار CRM است. با این حال، تهیه این لیست زمان بر است و همچنین اشاره به تمام موارد و مزایای بالقوه در یک لیست نیز می تواند کمی دشوار باشد.

به همین دلیل است که یک دموی اختصاصی شما را قادر می سازد تا به سرعت متوجه شوید که آیا یک نرم افزار CRM نیازهای تجاری خاص شما را برآورده می کند یا خیر. اگر با ویژگی های یک دموی مناسب آشنایی داشته باشید می دانید که دموی خوب می تواند به تمام پرسش های شما درباره نرم افزار پاسخ داده  و به شما در انتخاب نرم افزار CRM مناسب کمک بسیاری خواهد کرد.  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

فروش شرکت داروسازی جابرابن حیان در سه ماهه اول سال مالی 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 25 درصدی مواجه بوده است. این افزایش درآمد ناشی از رشد نرخ فروش و میزان تولید ‌می‌باشد. شرکت در تابستان سال 99 اقدام به تولید اسپری‌های تنفسی مخصوص بیماران کرونایی کرده است که تاثیر چشمگیری بر روی درآمد شرکت خواهد داشت.

بررسی اجمالی داروسازی جابرابن حیان

شرکت داروسازی جابر ابن حیان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های آنتی‌بیوتیک‌های تزریقی و غیر تزریقی و همچنین اسپری‌های تنفسی در ایران است. عمده محصولات شرکت داخلی بوده و مقدار ناچیزی را نیز به کشورهای همسایه صادر می‌کند.

اطلاعات کلی شرکت

نماددجابر
سرمایه ثبت شده (میلیارد تومان)113
ارزش بازار (میلیارد تومان) (1399/05/19)4،982
جمع بدهی‌ها (میلیارد تومان)334
جمع حقوق صاحبان سهام (میلیارد تومان)286
سال مالی29/12/99
نگاهی به داروسازی جابرابن حیان از پنجره فروش‌های فصلی
نگاهی به داروسازی جابرابن حیان از پنجره فروش‌های فصلی

جمع بندی

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

تصمیم گیری برای مسائل مهم، کار یک نفر نیست! هیچکس آنقدر کامل و دانا نیست که بتواند برای تمام موقعیت‌ها تصمیم درستی بگیرد. برای همین همیشه یک گروه، ضمن رعایت شرایط و قوانین، مسئولیت تصمیم گیری‌های بزرگ را به عهده می‌گیرند که با مشورت و تبادل نظر بتوانند راه درست را انتخاب کنند. این شکل از تصمیم‌گیری در صندوق های سرمایه گذاری (Mutual Fund) هم وجود دارد و رکنی ایجاد شده با نام مجمع صندوق سرمایه گذاری که وظیفه تصمیم گیری‌های صندوق را به عهده دارد.

تعریف مجمع صندوق سرمایه گذاری

مجمع صندوق سرمایه گذاری بالاترین رکن صندوق سرمایه گذاری است که با حضور حداقل نصف دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز (آن بخش از سرمایه اولیۀ تامین شده توسط موسسین) و دارای حق رأی در صندوق رسمیت می‌یابد. دارندگان واحدهای سرمایه گذاری ممتاز، به ازای هر واحد سرمایه گذاری ممتاز یک حق رای دارند.

اختیارات مجمع صندوق های سرمایه گذاری چیست؟

جمع شدن اعضای مجمع برای تصمیم گیری‌های مهم صورت می‌گیرد و در کنار هم اختیاراتی دارند که تماما در اساسنامه همان صندوق ذکر می‌شوند. این اختیارات به طور معمول عبارتند از:

اختیارات مجمع صندوق سرمایه گذاری چیست؟

رئیس مجمع با حداکثر آرای حاضرین در جلسه تعیین می‌شود که وظیفه اداره جلسه را به عهده دارد. در کنار او دو ناظر و یک منشی هم با اکثریت نسبی آراء انتخاب می‌شوند.

تصمیماتی که در جلسه رسمی مجمع گرفته می‌شوند باید موافقت نصف به علاوۀ یک از کل حق رای حاضران را داشته باشد. مدیر مجمع هم موظف است این تصمیمات را در صورت جلسه‌ای که حداقل 4 نسخه است، تهیه کند و امضا کند و به تایید ناظران مجمع برساند. سپس یک نسخه از صورت جلسه را به سازمان، متولی و مدیر صندوق بدهد.

همچنین مدیر موظف است تصمیماتی که در مجمع صندوق گرفته شده یا تغییراتی که در اساسنامه اعمال شده را حداکثر ظرف یک هفته در سازمان به ثبت برساند. پس از ثبت در سازمان باید خلاصه تصمیمات را در روزنامه کثیرالانتشار منتشر کند و جزئیات کامل آن را روی سایت صندوق قرار دهد و سپس به تشخیص سازمان، در روزنامه رسمی کشور هم آگهی بدهد.

آن قسمت از تصمیمات مجمع که درمورد تغییر در ارکانی مثل مدیر، مدیر ثبت، متولی و حسابرس هستند، بعد از اینکه در سازمان به ثبت رسید، بلافاصله قابل اجرا هستند. اما تصمیماتی که درمورد تغییر در اساسنامه و امیدنامه باشند، پس از ثبت در سازمان و گذشت یک ماه از تاریخ انتشار خلاصه آن در روزنامه کثیرالانتشار صندوق، قابل اجرا هستند.

علت تشکیل مجمع عمومی صندوق‌ها

همانطور که در قسمت اختیارات مجمع گفته شد، حوزه اختیارات آن گسترده است و به بررسی موارد مهم می‌پردازد. بنابراین مجمع عمومی صندوق های سرمایه گذاری مشترک به دعوت هر یک از اشخاص زیر در هر زمان قابل تشکیل است:

در بعضی صندوق‌ها، مثل صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس، بازارگردان هم می‌تواند درخواست تشکیل مجمع صندوق را داشته باشد. این اشخاص محل و زمان تشکیل جلسه مجمع که باید در شهر محل اقامت صندوق و بین ساعت 6 تا 22 باشد را تعیین و اعلام می‌کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در روز گذشته در بازارهای جهانی شاهد ثبات در قیمت کامودیتی و افزایش قیمت نفت برنت تا 53 دلار بودیم. در بازار داخل همچنین اعلام عرضه اولیه دو نماد شصدف و تملت در روز چهارشنبه از سوی سازمان شاهد بودیم . از سوی دیگر عرضه شرکت های مجتمع لاستیک یزد، سیمان ساوه، شیر پاستوریزه پگاه گیلان، رایان افزا و پتروشیمی تندگویان تا پایان سال در بازار سرمایه به گوش می رسد. لذا بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که به نظر می رسد شاهد افزایش عرضه ها از سوی اهالی بازار باشیم

بازار با 193 نماد در وضعیت صف خرید و تنها 13 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. با گذشته زمان رفته رفته بر شدت تقاضاها افزوده می شود به طوریکه تعداد صف خرید ها در پایان بازار به 281 نماد و تعداد صف فروش به 17 نماد رسید. پدیده این روزهای بازار پول پر قدرت است که در بیشتر نمادهای موجود در بازار وجود دارد.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 14 هزار واحدی عدد 544 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 4055 واحدی به عدد 182 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 6 میلیارد و 684 میلیون سهم طی 824 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 5607 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افزایش 2.82 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 5607 میلیارد تومان و در فرابورس 2827 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فارس ( 1017 واحد)، فولاد (تاثیر 792 واحد) و فملی (تاثیر 691 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد فرابورس (تاثیر 21 واحد) و زاگرس(تاثیر 13 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های شیران (تاثیر 61 واحد)، بسوئیچ (تاثیر 42 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 5607 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 1025 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 4582 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 2827 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 495 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 2332 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 633 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 286 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 17 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به شلرد ( 86 درصد) و ومهان (86 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به میدکو ( 26 درصد) و وسینا (23 درصد) می باشد.

همچنین گروه شیمیایی و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معاملات 491 و 468 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
فولاد 298 1436 4816 4911
حکشتی 58 1109 18894 19016
وبملت 127 1000 7823 7820
ثاخت 193 932 4812 4812

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
فولاد2 628 3000 4772 4911
وپاسار2 497 1689 3397 3403
فملی2 152 1110 7261 7504
افق2 7 609 87000 87000

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
حسیر 21.6 2 9570 11550
غدیس 12.59 125 39173 39398
چدن 11.47 191 14132 14200
کحافظ 10.25 128 17119 17138
فروی 10.25 91 43442 43689
وساخت 10.25 363 22298 22349

حسیر: خروج از تعلیق وافشای اطلاعات با اهمیت.

غدیس: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت الف در مورد خرید 40 میلیون شیشه از شیشه وگاز.

چدن: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در مورد سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری از محل فروش شرکت غلتک سازان.

کحافظ: بازگشایی پس از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در خصوص نوسان قیمت سهم.

فروی: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در مورد واگذاری یک میلیون و پانصد هزار سهم باما.

وساخت: بازگشایی پس از به حد نصاب نرسیدن مجمع فوق العاده.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. شرکت معدنی دماوند (کدما) از عدم دریافت پیشنهاد برای مزایده پیش فروش 1000 تن کنسانتره سرب خبر داد.
 2. شرکت تولید چدن سازان (چدن) از واگذاری 7.7 درصد از شرکت غلتک سازان به قیمت هر سهم 1779 تومان خبر داد.
 3. شرکت صنایع کشاورزی وکود زنجان از  خرید تجهیزات خاص و اصلی با فشار بالای واحد اوره و اقلام پایپینگ و ابزار دقیق مربوطه به وزن تقریبی 1100 تن و مبلغ بیش از 20 میلیون یورو توسط پیمانکار تامین تجهیزات این طرح انجام پذیرفته و مبلغ 4 میلیون 300 هزار یورو به عنوان قسط اول قرار داد به سازنده پرداخته شده است. شایان ذکر است تجهیزات و اقلام مذکور طی مدت 18 ماه در اروپا ساخته و به ایران حمل خواهند شد.
 4. بانک شهر از فروش 214 رقبه از املاک مازاد بانک شهر با شرایط نقد و اقساط خبر داد.
 5. شرکت پاکدیس از خرید 40 میلیون بطری شیشه ای به مبلغ 35 میلیارد تومان از شرکت شیشه وگاز (کگاز) در طول سال 1399 خبر داد.
 6. شرکت ایرکا پارت صنعت (خکار) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ خرید مواد اولیه خود خبر داد.
 7. شرکت تولیدی چدن سازان (چدن) از سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردان از محل بخشی از فروش سهام شرکت غلتک سازان سپاهان خبر داد. 20 میلیارد تومان از محل فروش در صندوق سرمایه گذاری مشترک صنعت و معدن و 20 میلیارد تومان در شرکت سبد گردان انتخاب مفید و مبلغ 10 میلیارد تومان در شرف سرمایه گذاری است.
 8. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 167 درصدی بیمه دانا از محل آورده نقدی سهامداران را صادر نمود.
 9. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 10 درصدی شرکت بیمه اتکایی امین(اتکام) از دو محل سود انباشته و سایر اندوخته ها صادر کرد.
 10. شرکت مبین وان کیش(اوان) از قرارداد فروش فیلم در حوزه بین الملل خبر داد.
 11. هیئت مدیره شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی(بکام) افزایش سرمایه 1240 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را تصویب نمود.
 12. به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، تعداد شرکت های حاضر در پرتفوی سهام عدالت 49 شرکت می باشد که ارزش مقطع واگذاری آنها 266 هزار و 363 میلیارد ریال است. بر اساس ارزش روز پرتفوی بیش از 49 میلیون مشمول سهام عدالت در حال حاضر به 2397 هزار و 722 میلیارد ریال رسیده است.
 13. به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه، شرکت پلیمر آریا ساسول که در رتبه بندی سال گذشته یکصد شرکت برتر ایران رتبه اول سودآوری را در صنعت پتروشیمی به خود اختصاص داده بود پس از طی فرایند طولانی و پیچیده نهایتا آمده عرضه اولیه در بازار دوم فرابورس ایران شد.
 14. سهام شرکت صنعتی دوده فام(شصدف) در روز چهارشنبه  در دامنه قیمتی 1900 الی 1990 تومان عرضه می شود. تعداد کل سهام قابل عرضه به عموم در روز عرضه اولیه 34 میلیون سهم و حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی 60 سهم می باشد.
 15. شرکت پتروشیمی غدیر (شغدیر) و بیمه اتکای ایرانیان(اتکای) از روز چهارشنبه 14 اسفند ماه با سررسید 60 روز معاملاتی از زمان انجام معامله، فروش تعهدی خود را آغاز می نماید.
 16. شرکت پتروشیمی شهید تندگویان به عنوان دویست و یازدهمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج گردید.
 17. تعداد 910 میلیون سهم معادل 13 درصد از سهام شرکت تامین سرمایه بانک ملت برای اولین بار پس از پذیرش در روز چهارشنبه 14 اسفند ماه در بازه قیمتی 320 الی 340 تومان با حداکثر سهم هر کد حقیقی و حقوقی عرضه می شود.
 18. تقی گنجی، رئیس انجمن صنعت تایر  ایران از نشست خود با معان وزیر صنعت، خبر داد و گفت: در جلسه مشترکی با معاون وزیر صمت در امور بازرگانی داخلی داشتیم مقرر شد بحث بازگشت تعرفه واردات این گروه محصول به 26 درصد در دستور کار اولین جلسه ستاد تنظیم بازار قرار گرفت است و به تصویب رسید.
 19. بانک آمریکا در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا تا پایان سال 2020 میلادی بالاتر از 1700 دلار خواهد بود. همچنین وی در ادامه افزود اگر کرونا به یک اپیدمی جهانی تبدیل شود، شاهد افزایش قیمت طلا تا 2000 دلار خواهیم بود.
 20. محمود گودرزی “معاون بازار” بورس تهران:  در مورد ساز و کار فروش تعهدی تقاضا گفت: متقاضی باید 30 درصد از مبلغ مورد درخواست خود را به عنوان وجه تضمین اولیه بیاورد. این مورد مانند ساز وکاری است که در مشتقه ها انجام می شود و در آن 85 درصد از وجه تضمین اولیه آورده می شود و اگر وجه تضمین از 85 درصد کمتر شود، تقاضا مارجین کال خواهد شد.
 21. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، شرکت ملی نفت ایران مکلف به تهاتر بدهی های خود به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی از محل تحویل نفت خام در صورت درخواست آنها شد.
 22. افسانه اروجی معاون بازار فرابورس: مجتمع لاستیک یزد، سیمان ساوه، صنعتی دوده فام، شیر پاستوریزه پگاه گیلان، رایان افزا و پتروشیمی تندگویان در آستانه عرضه هستند.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در تحلیل قبلی گفتیم که با توجه به خط روند نزولی و حمایت قیمت در 480 – 500 تومان انتظار داریم تا قیمت از ناحیه حمایتی رشد داشته باشد. جالب است که از زمان معرفی سهم دانا در سیگنال تاکنون شاهد بازدهی 48 درصدی در این سهم هستیم.

تحلیل تکنیکال بیمه دانا به همراه نمودار (25 آذر ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

روند حرکت قیمت سهم دانا بعد از برخورد به سقف کانال صعودی، نزولی شده است. از نظر تکنیکالی انتظار داریم قیمت در همین کانال نوسان کند و حوالی 480-500 تومان با افزایش تقاضا روبرو شود. اما اگر بخواهیم سرمایه گذاری کم ریسک تری داشته باشیم لازم است تا زمانی که مقاومت 580-600 تومان شکسته نشده است؛ از ورود به این سهم خودداری کنیم. احتیاط در ورود به سهم به خصوص در زمانی که بازار بورس قدرت رشد از خود نشان نمی دهد اهمیت بالاتری دارد.

سهامدارانی که با دید بلند مدت به سهم دانا نگاه می کنند، می توانند از حمایت قیمت در حوالی 380 تومان برای حد ضرر بلند مدت خود استفاده کنند. با توجه به آرایش اندیکاتور در صورتی که قصد ورود به این سهم را داشته باشیم لازم است تا خطوط سیگنال یکبار دیگر به منطقه اشباع فروش برگشت کرده و سیگنال خرید را صادر کنند. هدف اولیه برای سهم دانا مقاومت پیش رو در محدوده 730-750 تومان است.

تحلیل تکنیکال بیمه دانا به همراه نمودار (18 آبان ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بیمه دانا در دوره 3 ماهه منتهی به 31 خرداد ماه 1399، به ازای هر سهم خود 31 ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم 72 اعلام شده بود، از کاهش 57 درصدی در هر سهم حکایت دارد. سود هر سهم

به گزارش رادیو سهام، بیمه دانا با سرمایه 4 هزار میلیارد ریال، صورت‌های مالی 3 ماهه نخست دوره مالی منتهی به 30 اسفند 1399 را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

بیمه دانا در دوره یاد شده، مبلغ 124 میلیارد و 566 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ 31 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از کاهش 57 درصدی برخوردار است.

این شرکت بورسی سود انباشته پایان دوره را با افزایش 311 درصدی نسبت به دوره مشابه گذشته، مبلغ 467 میلیارد و 806 میلیون ریال اعلام کرده است.

یادآوری می‌شود “دانا” در دوره 3 ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 (حسابرسی شده) سود هر سهم را مبلغ 72 ریال و سود خالص را 107 میلیارد و 974 میلیون ریال قید کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

شاخص بورس در معاملات هفته جاری 141 هزار واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در پایان روز سه‌شنبه (11 تیر ماه) با عدد یک میلیون و 612 هزار به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (18 تیر ماه) به عدد یک میلیون و 753 هزار واحد رسید.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) در پایان هفته گذشته 466 هزار و 340 واحد بود که در هفته جاری این 478 هزار و 686 واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) از 307 هزار و 372 واحد به عدد 315 هزار و 164 واحد رسید.

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس نمادهای بانک ملت، بانک تجارت، بان صادرات ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت فنی و مهندسی، فرآورده‌های نفتی، خرده‌فروشی، خودرو و قطعات، وسایل ارتباطی، پیمانکاری صنعتی، محصولات چوبی، چند رشته ای صنعتی، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، فلزات اساسی، استخراج کانه های فلزی، شیمیایی، سرمایه‌گذاری‌ها، عرضه، برق، گاز، بخار و آب گرم، انبوه سازی املاک و مستغلات، فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط، دستگاه های برقی، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، استخراج ذغال سنگ، فعالیت مهندسی، تجزیه، تحلیل و آزمایش، سایر حمل و نقل، بانک‌ها و موسسات اعتباری، قند و شکر، بیمه و بازنشستگی، چاپ، ماشین آلات و تجهیزات، کانی غیرفلزی، دارویی با بالاترین درصد بازدهی همراه بودند.

مخابرات، هتل و رستوران، رایانه، منسوجات، صنایع غذایی به جز قند و شکر، عمده فروشی، فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه، زراعت و خدمات وابسته، کاشی و سرامیک، محصولات فلزی، استخراج نفت، گاز جز اکتشاف، سیمان، آهک و گچ، محصولات چرمی، اطلاعات و ارتباطات، لاستیک و پلاستیک، محصولات کاغذی، محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری و استخراج سایر معادن از جمله نمادهایی بودند که بازدهی منفی را با خود در بازار به همراه داشتند.

همچنین نمادهای سیمان فارس (سفار)، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان)، پالایش نفت تهران (شتران)، شیمیایی سینا (شسینا)، زامیاد (خزامیا)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، سایپا (خساپا)، سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، گروه بهمن (خبمهن)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، سرمایه گذاری نفت و گاز تامین (تاپیکو)، تولید برق دماوند (دماوند)، پارس خودرو (خپارس)، فروشگاه های افق کوروش (افق)، لنت ترمز (خلنت)، صندوق سرمایه گذاری طلای مفید (عیار)، فرآورده های غذایی و قند چهاره (قچار)، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی 3)، سایپا آزین (خاذین)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد) جزو مثبت‌ترین نمادهای بازار بودند.

در هفته‌ای که گذشت، نمادهای صندوق واسطه گری مالی یکم (دارایکم)، سیمان ارومیه (ساروم)، سیمان داراب (ساراب)، پگا آذربایجان شرقی(غباذر)، سیمان لار سبزوار (سبزوا)، کویر تایر (پکویر)، سیمان شمال (سشمال)، پگاه آذربایجان (غشاذر)، سیمان تهران (ستران)، سیمان شاهرود (سرود)، صندوق سمایه گذاری سپهر خبرگان نفت (سخند)، شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان (غگلبا)، صنعتی بارز (پکرمان) سیمان غرب (سغرب)، سیمان قائن (سقابن)، سرمایه گذاری مسکن زاینده روز (ثرود)، بیمه دانا (دانا)، آ .س.پ (‌ آ .س . پ)، سیمان کرمان (سکرما)، کارتن ایران (چکارن) و دارو رازک (درازک) تامین ماسه (کماسه)، سیمان بجنورد (سبجنو) از جمله نمادهای منفی معاملاتی در بازار بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

استاندار آذربایجان شرقی از عرضه 20 درصد سهام شرکت داروسازی دانا در بازار سرمایه خبر داد.

 عرضه اولیه یک شرکت دارویی در راه است

به گزارش رادیو سهام، ایرنا نوشت: محمدرضا پورمحمدی در بازدید از شرکت داروسازی دانا با اشاره به نام گذاری امسال به عنوان” جهش تولید” از سوی مقام معظم رهبری گفت: تلاش برای تحقق شعار سال، اصلی ترین استراتژی کشور در شرایط کنونی و یکی از مهم ترین اولویت های ماست.

وی از شرکت داروسازی دانا به عنوان یکی از افتخارات استان و کشور نام برد و افزود: این شرکت نه تنها در عرصه ملی بلکه در منطقه و خاورمیانه نیز تنهاترین و بزرگترین کارخانه تولید بسیاری از داروها و آنتی بیوتیک‌هاست.

وی با قدردانی از همکاری مستمر این شرکت با پزشکان و داروسازان متخصص عنوان کرد: این واحد توانسته مواد اولیه بسیاری از واحدهای تولیدکننده دارو در سراسر کشور را نیز تامین کرده و عنوان برترین واحد کیفی را در کشور از آن خود کند.

استاندار آذربایجان شرقی تسریع در تکمیل خط توسعه این شرکت را ضروری دانست و اعلام کرد: تا پایان سال چند خط تولیدی دارو و تجهیزات مورد نیاز در حوزه پزشکی، مورد بهره برداری قرار می گیرد.

پورمحمدی از برنامه ریزی برای عرضه 20 درصد از سهام این شرکت در بازار سرمایه خبر داد و عنوان کرد: سود و درآمد حاصل از سرمایه گذاری در بورس نیز در بخش توسعه شرکت و افزایش خطوط تولید، هزینه خواهد شد.

شرکت داروسازی دانا در سال 77 مورد بهره برداری قرار گرفته و در این مدت توانسته برای بارهای متعدد، عنوان برترین شرکت تولیدکننده دارو، آنتی بیوتیک و برخی از تجهیزات مورد نیاز در حوزه پزشکی را کسب کند.

فرآیند توسعه خطوط و برخی از بخش های شرکت دانا در حال انجام است و تا پایان سالجاری طرح هایی همچون واحد تولید آمپول، واحد تولید قطره و شربت، واحد تولید سرم و چند خط تولیدی دیگر در این شرکت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

داروسازی یکی از صنایع باسابقه در ایران و بازار سرمایه است. صنعت دارو پیش از انقلاب عموما با ایجاد شرکت‌های مشترک با طرف‌های خارجی در ایران شکل گرفت و پس از انقلاب با استفاده از پتانسیل‌ها و دانش داخلی روند پر شتاب توسعه آن ادامه یافت به‌طوری که شرکت‌های داخلی ایرانی در سال‌های اخیر توانسته‌اند محصولشان را به اکثر کشورهای جهان صادر کنند.

از نظر شرایط اقتصاد کلان کشور به دلیل سیاست‌های پولی سال‌های 92 تا 96 و انباشت و خلق نقدینگی در نظام بانکی و از طرفی شرایط سیاسی که منجر به رشد اقتصادی منفی شده است، کشور در خلال سال‌های 97 تا 99 با تورمی بزرگ مواجه شد. اساسا با به‌وجود آمدن تورم و افزایش سطح قیمت‌ها علاوه بر افزایش قیمت دارایی شرکت‌ها سود اسمی شرکت‌ها نیز افزایش یافته و منجر به افزایش قیمت سهام آنها می‌شود.  در ابتدای سال 97 پس از رشد دلار دولت با اعلام سیاست نرخ ثابت ارز 4200 تومانی به گمان خود قصد کنترل قیمت‌ها را با ابزار دستوری داشت. پس از مدتی دولت با پی بردن به این موضوع که اساسا کنترل در این سطح به دلیل کاهش درآمدهای ارزی از توان دولت خارج است، از سر اجبار تن به قیمت‌های بالاتر ارز در قالب سامانه نیما داد. اما سیاست غلط تخصیص ارز یارانه‌ای به بهانه حمایت از معیشت مردم در برخی از گروه‌ها کالایی ادامه یافت. در آن زمان به دلیل اختلاف کم ارز یارانه‌ای با نرخ بازار نیما این کار برای دولت و بانک مرکزی امکان‌پذیر بود اما اکنون این اختلاف به بالاتر از 12 هزار تومان رسیده است. از طرفی با کسری بودجه دولت و کمبود درآمدهای ارزی از ابتدای سال 99 دولت مجبور شد با حذف بخشی از ارز یارانه‌ای برای صنایع مختلف و همچنین در صنعت دارو برای دارو‌های مکمل و OTC عملا استارت خداحافظی با سیاست غلط ارز 4200 تومانی را بزند. تخصیص ارز 4200 تومانی برای صنعت دارو و قیمت‌گذاری دستوری محصولات، مشکلات عدیده‌ای برای این صنعت ایجاد کرده بود. از جمله رشد سایر هزینه‌ها با تورم و عدم دریافت افزایش نرخ‌های متناسب با آن و همچنین قاچاق گسترده دارو و رشد قیمت دارو بر‌خلاف نیت دولت که باعث شد سود آن به جیب دلالان دارو برود، از طرفی روند طولانی دریافت ارز یارانه‌ای و بوروکراسی آن‌که منجر به ایجاد چالش نقدینگی برای شرکت‌ها شده بود. حال با چشم‌انداز حذف ارز یارانه‌ای برای صنعت دارو انتظار رشدهای خوب در فروش اسمی و سود اسمی شرکت‌ها داریم.  از طرفی چشم‌انداز روشن بازار سرمایه باعث ایجاد رغبت برای عرضه اولیه شرکت‌های مختلف از سوی مالکان آنها شده است. صنعت دارو همواره یکی از صنایعی بوده که از این ابزار مهم تامین مالی استفاده خوبی برده است. شرکت‌های مهمی از جمله پخش رازی و داروسازی دانا در صف عرضه اولیه در بازار سرمایه هستند که مالکیت آنها در اختیار شرکت‌های فعلی بازار سرمایه از جمله کیمیدارو است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.