دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سیمان داراب در اطلاعیه‌ای اعلام کرد افزایش سرمایه این شرکت از 900000 میلیون ریال به 1.260000 میلیون ریال نزد مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید. 

25

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین، حسین مدرس خیابانی گفت: نزدیک به هفت میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شده است که این عدد نسبت به میزان خرید تضمینی گندم پارسال هشت درصد بیشتر است.

وی افزود: گندمی که امسال از کشاورزان خریدیم، 58 درصد نسبت به پارسال گرانتر است، زیرا نرخ خرید تضمینی گندم بالاتر رفت.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: به همه کشاورزانی که گندم شان را به دولت داده اند تا 23 تیرماه، تقریبا 80 درصد پولشان پرداخت شده است.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه احتمالا امسال هم افزایش خرید تضمینی گندم نسبت به پارسال داریم، افزود: امسال برای خرید تضمینی حدود 9 تا 10 میلیون تن گندم برنامه ریزی شده است.

وی همچنین گفت: در زمینه تامین گندم مصرفی کشور خودکفا می شویم.

14 میلیون تن ظرفیت نگهداری گندم داریم

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: حدود 14 میلیون تن ظرفیت سیلو و محوطه نگهداری گندم، داریم.

مدرس خیابانی با تاکید بر این که مشکلی برای نگهداری گندم در کشور وجود ندارد، افزود: هم سیلوهای قدیمی گنجایش گندم های ما را دارند و هم با سرمایه گذاری های جدید به مرور این سیلوها نوسازی و بازسازی می شوند و به ظرفیت آن ها اضافه می شود.

وی گفت: به موازات خرید گندم بیشتر از کشاورزان، نیازی به محل نگهداری گندم یا سیلوهای فلزی، بتنی و روباز داریم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: اکنون شرکت های بازرگانی دولتی و بخش خصوصی، طرح های زیادی در سیلوسازی راه انداخته اند که نمونه آن بهره برداری از دو سیلوی 30 هزار تنی شهرستان اقلید و 40 هزار تنی شهرستان داراب در روز گذشته بود.

مدرس خیابانی گفت: هفته آینده هم سیلوی 50 هزار تنی شهر فیروزه نیشابور به بهره برداری می رسد.

برخورد شدید با سوء استفاده کنندگان از تغییرات قیمت کالاها

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: با سوء استفاده کنندگان از تغییرات قیمت کالاها که متاثر از شاخص‌های کلان اقتصادی است، به شدت برخورد می‌کنیم.

حسین مدرس خیابانی با اشاره به افزایش قیمت‌ها در برخی کالاها مثل لبنیات و حبوبات افزود: باید بین تغییرات قیمت که متاثر از شاخص‌های کلان اقتصادی است و گرانی که با سوء استفاده، احتکار و امتناع از فروش پیش می‌آید، تفاوت قائل شویم.

وی تصریح کرد: با سوء استفاده کنندگان در بخش‌های تولید یا عرضه به شدت، برخورد می‌کنیم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هم سازمان حمایت و هم سازمان تعزیرات حکومتی همراه با دادستانی و پلیس امنیت، تیم‌های نظارتی دارند که با سوء استفاده کنندگان به شدت مقابله می‌کند.

مدرس خیابانی با اشاره به مقاومت برخی برای عرضه کالا با هدف گرانفروشی در آینده، افزود: امسال تمرکز ما در حوزه بازرسی و نظارت روی انبارها و مراکز نگهداری کالاست.

وی گفت: بانک مرکزی هم تلاش‌های خوبی کرد و موفق شد، رشد بی حد و حصر نرخ ارز را کنترل کند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: کالاهای اساسی به وفور در کشور وجود دارد و بنادر و فروشگاه‌ها هم مملو از کالاست.

مدرس خیابانی، آمار کالاهای تولیدی کشور را افزایشی توصیف کرد و گفت: در سخت‌ترین شرایط تحریم و جنگ اقتصادی، بدون استثنا همه رسته‌های صنعتی و معدنی ما افزایشی است که خود این افزایش تولید به افزایش عرضه و تعادل در قیمت‌ها کمک می‌کند.

وی افزود: چیزی که اکنون در بازار با آن روبرو هستیم، کمبود و گرانی نیست بلکه بخش عمده‌ای از کالاها متاثر از فضای کلی اقتصادی کشور است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تغییر شاخص‌های کلان اقتصادی، گفت: وقتی نرخ ارز، تورم و دستمزد تغییر کرده، روی کالاها هم تاثیر گذاشته است.

مدرس خیابانی افزود: اگر بخواهیم جلوی این تغییرات طبیعی قیمت‌ها را که ماحصل افزایش عوامل تولید است، بگیریم و آن را سرکوب کنیم، مفهومش این است که در سال جهش تولید جلوی تولید را می‌گیریم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 17 هزار واحدی عدد 726 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 4 هزار واحدی به عدد 246 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد سهم طی 1 میلیون  داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 8218 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 2.41 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی که خود را آغاز نمود که قیمت نفت برنت با افت 22 درصدی به 20 دلار رسید. حال علت این کاهش قیمت نفت چیست؟ گسترش شیوع کرونا سبب کاهش تقاضا نفت شد. به علت بیشتر بودن هزینه عدم استخراج نفت و راه اندازی مجدد چاه با فروش به قیمت نازل و پر شدن انبار ها نفت  قیمت نفت این افت شدید را تجربه نبود. لازم به توضیح است چون این کاهش قیمت نفت ناشی از طرف تقاضا است لذا بر کرک اسپرد و سود دهی پالایشگاه ها تاثیر گذار است. لذا شاهد افزایش عرضه ها در نماد های پالایشگاهی و منفی شدن نمادهایی که همبستگی زیاد با نفت دارد هستیم. همچنین بیشترین تقاضا در بازار امروز در گروه خودرو و بانکی به وقوع پیوست که به نظر می رسد ناشی از انتظارات به عرضه سهام دولت در بورس می باشد. که در روز گذشته اساسنامه این صندوق تصویب شد.

ارزش بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 2 اردیبهشت ماه 1399)

مقایسه ارزش صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 2 اردیبهشت ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 2 اردیبهشت ماه 1399)

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس و فرابورس

نام نماد میزان تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس نام نماد میزان تاثیر مثبت بر شاخص کل فرابورس
فارس 2172 میدکو 25
فولاد 1770 شگویا 17
وبملت 743 صبا 16
کچاد 685 هرمز 15

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
شبندر 511 5941 11624 11700
وبملت 369 4351 11786 11787
شتران 273 2377 8677 8510
شپنا 337 2274 6707 6628

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهام حجم معاملات (میلیون)   ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت معامله بلوک (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
دماوند2 8 568 71000 70986

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
تاپکیش 20 168 37661 37800
وملی 10 650 143286 144104
پخش 10 52 38441 38812

تاپکیش: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص قرارداد فروش دستگاه کارتخوان.

وملی: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

پخش: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. حسابرس افزایش سرمایه 40 درصدی سیمان داراب (ساراب) از محل سود انباشته تایید نمود.
 2. هیئت مدیره شرکت صنعتی دوده فام (شصدف) افزایش سرمایه 250 درصدی از مطالبات حال شده سهامداران تصویب و حسابرس تایید نمود.
 3. شرکت سرمایه گذاری شفا دارو (شفا) از فروش شش دانگ آپارتمان به شرکت مدیریت طرح وتوسعه آینده پویا به مبلغ 54 میلیارد تومان خبر داد.
 4. شرکت صنایع تجهیزات نفت (فنفت) از ادغام دو شرکت فرعی شرکت گسترش شیرسازی و شرکت تهران سوفا خبر داد.
 5. شرکت کشت و قیام اصفهان( زقیام)  از مجمع عمومی عادی فوق العاده در تاریخ 27 اردیبهشت ماه خبر داد.
 6. به گزارش رویترز، تاجران در روز دوشنبه از بازارهای نفت فرار کردند و به این ترتیب قیمت نفت برای اولین بار در تاریخ به محدوده منفی رسید. شیوع ویروس کرونا تقاضای نفت را کاهش داده و فضای کافی برای ذخیره سازی نفت اضافی در خاک آمریکا وجود ندارد.
 7. رئیس کل بانک مرکزی طی بخشنامه ای تأکید کرد که شبکه بانکی از ظرفیت بازار سرمایه برای واگذاری سهام و بنگاه های تحت تملک، استفاده کند.
 8. در حالی که مرکز پژوهش های مجلس پیشنهاد داده بود تا تسهیلات صندوق مسکن یکم با تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تجمیع شود، بانک عامل بخش مسکن پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج را آغاز کرد.
 9. معاون اقتصادی گروه سایپا گفت: پیرو برگزاری مجمع عمومی فوق العاده سهامداران شرکت سایپا و افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها نماد معاملات خساپا از ۲۷ اسفندماه گذشته بسته شده و پس از ثبت این افزایش سرمایه بازگشایی خواهد شد. اقدامات لازم برای بازگشایی نماد با وجود محدودیت های اداری ناشی از برنامه های مقابله با شیوع ویروس کرونا در شرکت سایپا و سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در حال انجام است و طی روزهای آینده نهایی و نماد بازگشایی خواهد شد.
 10. مرکز آمار ایران خبر داد: تورم فروردین به ۳۲.۲ درصد / تورم نقطه به نقطه ۱۹.۸ درصد رسید.
 11. رئیس‌جمهور در تماس تلفنی با نخست وزیر ایتالیا، گفت: ساز و کار مالی طراحی شده از سوی اروپا (اینستکس) متاسفانه هنوز نتوانسته قدم قابل توجه و موثری بردارد و نقشی را ایفا کند .
 12. مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که محصول سیمان شرکت سیمان اکباتان در بازار اصلی این بورس مورد پذیرش قرار گرفت.
 13. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) ماده ۵۷ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را به تصویب رساندند که بر اساس آن تاریخ اجرای این قانون از دو دوره مالیاتی پس از دوره ابلاغ آن است.
 14. سید پرویز فتاح با اشاره به کلیات برنامه بنیاد مستضعفان برای حضور در بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت های قانونی در بازار سرمایه اظهار کرد: ارتقای نقدشوندگی سهام شرکت های گروه بنیاد، تسریع در پذیرش شرکت ها در بازار سرمایه، ارتقای شفافیت گزارش دهی، هدایت منابع بازار سرمایه به منظور تحقق جهش تولید، بهبود کیفیت صورت های مالی شرکت ها با استفاده از ظرفیت هایی نظیر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و تکمیل زنجیره ارزش در بنیاد از رئوس برنامه های بنیاد مستضعفان برای حضور در بازار سرمایه است.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

سیمان داراب در شش ماهه سال 1398 مجموعا 60.7 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 12 درصدی یافته است. بهای تمام شده شرکت نسبت به دوره مشابه سال قبل تغییری نداشته و 41.6 میلیارد تومان می باشد. بنابراین سود ناخالص با افزایش 52 درصدی به 19 میلیارد تومان رسیده است.

هزینه­ های فروش، اداری و عمومی با 13 درصد افزایش، 3 میلیارد تومان گزارش شده است.

هزینه­ های مالی شرکت با کاهش 68 درصدی نسبت به مدت مشابه قبل به 100 میلیون تومان رسیده است که ناشی از کاهش دریافت تسهیلات می باشد.

در نهایت سود ناخالص شرکت به 23.2 میلیارد تومان رسیده (25.9 تومان به ازای هر سهم) که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش 31 درصدی یافته است.

مقایسه نرخ فروش محصولات سیمان داراب

تحلیل بنیادی ساراب به همراه نمودار (16 آذر ماه 1398)

یکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر سودآوری شرکت ها نرخ فروش می باشد. نرخ فروش داخلی شش ماهه سال  98 ساراب  به ازای هر تن برابر 165 هزار تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 46 درصدی یافته است.

مقایسه دستمزد­ها و هزینه­ های بخش انرژی

تحلیل بنیادی ساراب به همراه نمودار (16 آذر ماه 1398)

دستمزدها و هزینه­های انرژی از مهمترین عوامل اثر گذار بر بهای تمام شده در صنعت سیمان است. به عبارت دیگر افزایش دستمزد ها و هزینه­های انرژی موجب افزایش بهای تمام شده و کاهش سودآوری تولیدکنندگان سیمان خواهد شد.

افزایش هزینه­ های انرژی و دستمزد در شش ماه سال 98 منجر به افزایش 36 درصدی هزینه ساخت  نسبت به مدت مشابه سال قبل شده­است. با توجه به استفاده شرکت از موجودی­های در جریان ساخت در شش ماهه سال 98 این امر سبب عدم تغییر بهای تمام شده نسبت به مدت مشابه سال قبل شده است.

برنامه های آتی سیمان داراب با توجه به گزارش شش ماهه 98  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

این جدول نماد هایی را نشان می دهد که میانگین خرید حقیقی سه برابر یا بیشتر از میانگین فروش حقیقی بوده است.

نماد حجم معاملات قیمت آخرین معامله (ریال) درصد تغییر قیمت آخرین معامله صف خرید
رنیک 2.002M 17180 -5 خیر
سدشت 76883 11443 4.99 بله
داوه 2.359M 15318 5 بله
بجهرم 30.34M 2796 4.99 بله
بسویچ 28493 19816 5 بله
فسازان 3.491M 20080 -3.96 خیر
شنفت 5.861M 15976 4.99 بله
چکاپا 19.286M 7311 5 بله
تلیسه 7.385 18641 5 بله

امروز 14 مهر ماه شاخص کل 7000 واحد ریخت. با اینکه این اعداد با توجه به رشد شاخص دیگر چندان به چشم نمی آید، اما شاید بد نباشد بدانید امروز هم نماد هایی بود که حقیقی ها به صورت سنگین وارد آن شدند. با هم آن ها را مرور می کنیم.

نماد رنیک پس از کش و قوس های فراوان، سرانجام صف خریدش دیروز باز شد و امروز معاملاتش در کف محدوده ی نوسان انجام شد. با اینحال میانگین خرید حقیقی ها در این نماد بیش از 7 برابر میانگین فروششان بوده است. البته نباید تعجب کرد چرا که میانگین خرید های بالا آن هم زمانی که صف یک عرضه اولیه می ریزد، مسبوق به سابقه است. این موضوع در خصوص فسازان نیز صدق می کند. بجهرم را می توانیم تنها عرضه اولیه ی لیست بدانیم که هنوز صف اش باز نشده است.

سدشت (سیمان دشتستان) برای سومین روز متوالی است که در لیست ما جای می گیرد. از آنجایی که شناوری این سهم تنها 1 درصد می باشد، معاملات این نماد همیشه در نوع خوب جالب بوده به طوری که همواره با گره های معاملاتی متعدد مواجه شده است چرا که در افزایش قیمت ها نه حقیقی و نه حقوقی سهم فروشنده نیستند. حتی در اکثر روز ها حجم مبنا نیز پر نمی شود. سه سهامدار عمده ی آن یعنی شرکت های توسعه سرمایه و صنعت غدیر، سیمان داراب و سیمان سپاهان که مجموعاً 65 درصد سهام شرکت را در اختیار دارند، تنها شرکت های خصوصی لیست سهامداران عمده هستند که می توانند عرضه کنند. هر چند که تا به حال قصدی بر این امر نداشته اند. دیگر سهامداران عمده ی سدشت، شرکت های استانی سهام عدالت می باشند که مجموعا 34 درصد سهام را در اختیار دارند. بنابراین در مواجهه با اینگونه سهم ها که نقد شوندگی پایینی دارند بسیار باید دست به عصا بود.

بسویچ هم شرایطی شبیه به سدشت دارد. این سهم که طی شش ماه اخیر تقریبا 5 برابر شده است، تنها 3 درصد شناوری دارد. همانند سدشت، شرکت های استانی سهام عدالت نیز سهام دار عمده ی این شرکت می باشند. سهامدار عمده ی اصلی آن نیز یک شخص حقیقی است که مالک 46 درصد این شرکت می باشد.

تلیسه که به تازگی یک افزایش سرمایه 67 درصدی را پشت سر گذاشته است، از روز بازگشایی همچنان در صف خرید معامله می شود. جالب اینجاست قیمت این نماد از سال گذشته تا کنون بیش از 10 برابر شده و در حرکت صعودی اخیرش که از ابتدای شهریور آغاز شده، در کمتر روزی بدون صف خرید معامله شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، جلسه معارفه مدیرعامل جدید شرکت پاکسان با حضور مدیرعامل هلدینگ صنعت شوینده و اعضای هیئت مدیره شرکت پاکسان روز یازدهم خرداد ماه برگزار شد.

در ابتدای جلسه، داراب وکیلی مدیرعامل هلدینگ صنعت شوینده از خدمات بابک مصطفائی مدیرعامل سابق شرکت پاکسان تقدیر و حسن بقایی را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت پاکسان معرفی کرد.

بقایی پیش از این مسئولیت‌هایی مانند مشاور معاون وزیر اقتصاد و دارایی در امور بانک‌ها، بیمه‌ها، مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره هلدینگ مدیریت طرح و توسعه آینده پویا (بانک ملی ایران)، مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت امور اقتصاد و دارایی، معاون مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور بازرگانی، مشاور عالی رئیس کل گمرک ایران، معاون رئیس کل گمرک ایران در امور برنامه‌ریزی و بین‌الملل، معاون رئیس کل گمرک ایران در امور توسعه مدیریت منابع، مشاور رئیس کل گمرک ایران و مدیرکل گمرکات تهران، مدیرکل گمرک شهریار، تبریر و مشهد و رئیس گمرک سرخس را بر عهده داشته است.

مراسم رسمی معارفه بقایی در شرکت گروه توسعه صنایع بهشهر و با حضور مجید محسنی مجد مدیرعامل این گروه، اعضای هیئت مدیره و سایر مدیران عامل شرکت‌های این مجموعه برگزار شد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

شاخص بورس در معاملات هفته جاری 141 هزار واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در پایان روز سه‌شنبه (11 تیر ماه) با عدد یک میلیون و 612 هزار به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (18 تیر ماه) به عدد یک میلیون و 753 هزار واحد رسید.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) در پایان هفته گذشته 466 هزار و 340 واحد بود که در هفته جاری این 478 هزار و 686 واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) از 307 هزار و 372 واحد به عدد 315 هزار و 164 واحد رسید.

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس نمادهای بانک ملت، بانک تجارت، بان صادرات ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت فنی و مهندسی، فرآورده‌های نفتی، خرده‌فروشی، خودرو و قطعات، وسایل ارتباطی، پیمانکاری صنعتی، محصولات چوبی، چند رشته ای صنعتی، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، فلزات اساسی، استخراج کانه های فلزی، شیمیایی، سرمایه‌گذاری‌ها، عرضه، برق، گاز، بخار و آب گرم، انبوه سازی املاک و مستغلات، فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط، دستگاه های برقی، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، استخراج ذغال سنگ، فعالیت مهندسی، تجزیه، تحلیل و آزمایش، سایر حمل و نقل، بانک‌ها و موسسات اعتباری، قند و شکر، بیمه و بازنشستگی، چاپ، ماشین آلات و تجهیزات، کانی غیرفلزی، دارویی با بالاترین درصد بازدهی همراه بودند.

مخابرات، هتل و رستوران، رایانه، منسوجات، صنایع غذایی به جز قند و شکر، عمده فروشی، فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه، زراعت و خدمات وابسته، کاشی و سرامیک، محصولات فلزی، استخراج نفت، گاز جز اکتشاف، سیمان، آهک و گچ، محصولات چرمی، اطلاعات و ارتباطات، لاستیک و پلاستیک، محصولات کاغذی، محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری و استخراج سایر معادن از جمله نمادهایی بودند که بازدهی منفی را با خود در بازار به همراه داشتند.

همچنین نمادهای سیمان فارس (سفار)، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان)، پالایش نفت تهران (شتران)، شیمیایی سینا (شسینا)، زامیاد (خزامیا)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، سایپا (خساپا)، سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، گروه بهمن (خبمهن)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، سرمایه گذاری نفت و گاز تامین (تاپیکو)، تولید برق دماوند (دماوند)، پارس خودرو (خپارس)، فروشگاه های افق کوروش (افق)، لنت ترمز (خلنت)، صندوق سرمایه گذاری طلای مفید (عیار)، فرآورده های غذایی و قند چهاره (قچار)، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی 3)، سایپا آزین (خاذین)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد) جزو مثبت‌ترین نمادهای بازار بودند.

در هفته‌ای که گذشت، نمادهای صندوق واسطه گری مالی یکم (دارایکم)، سیمان ارومیه (ساروم)، سیمان داراب (ساراب)، پگا آذربایجان شرقی(غباذر)، سیمان لار سبزوار (سبزوا)، کویر تایر (پکویر)، سیمان شمال (سشمال)، پگاه آذربایجان (غشاذر)، سیمان تهران (ستران)، سیمان شاهرود (سرود)، صندوق سمایه گذاری سپهر خبرگان نفت (سخند)، شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان (غگلبا)، صنعتی بارز (پکرمان) سیمان غرب (سغرب)، سیمان قائن (سقابن)، سرمایه گذاری مسکن زاینده روز (ثرود)، بیمه دانا (دانا)، آ .س.پ (‌ آ .س . پ)، سیمان کرمان (سکرما)، کارتن ایران (چکارن) و دارو رازک (درازک) تامین ماسه (کماسه)، سیمان بجنورد (سبجنو) از جمله نمادهای منفی معاملاتی در بازار بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سیمان داراب مجوز افزایش سرمایه 40 درصدی را از سازمان بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

براین اساس، “ساراب” سرمایه فعلی را از 90 به 126 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل جذاب سود انباشته اعمال می شود تا صرف جبران مخارج سرمایه ای انجام شده و خرید تجهیزات جدید جهت تولیدات شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

منفی و مثبت‌ بورس در هفته ای که گذشت/ بازدهی بورس چند درصد بود؟شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (18 خردادماه) به عدد یک میلیون و 753 هزار واحد رسید و در مقایسه با پایان هفته گذشته بیش از هشت درصد، بازدهی را تجربه کرد.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ شاخص بورس در معاملات هفته جاری 141 هزار واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در پایان روز سه‌شنبه (11 تیر ماه) با عدد یک میلیون و 612 هزار به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (18 تیر ماه) به عدد یک میلیون و 753 هزار واحد رسید.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) در پایان هفته گذشته 466 هزار و 340 واحد بود که در هفته جاری این 478 هزار و 686 واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) از 307 هزار و 372 واحد به عدد 315 هزار و 164 واحد رسید.

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس نمادهای بانک ملت، بانک تجارت، بان صادرات ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت فنی و مهندسی، فرآورده‌های نفتی، خرده‌فروشی، خودرو و قطعات، وسایل ارتباطی، پیمانکاری صنعتی، محصولات چوبی، چند رشته ای صنعتی، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، فلزات اساسی، استخراج کانه های فلزی، شیمیایی، سرمایه‌گذاری‌ها، عرضه، برق، گاز، بخار و آب گرم، انبوه سازی املاک و مستغلات، فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط، دستگاه های برقی، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، استخراج ذغال سنگ، فعالیت مهندسی، تجزیه، تحلیل و آزمایش، سایر حمل و نقل، بانک‌ها و موسسات اعتباری، قند و شکر، بیمه و بازنشستگی، چاپ، ماشین آلات و تجهیزات، کانی غیرفلزی، دارویی با بالاترین درصد بازدهی همراه بودند.

مخابرات، هتل و رستوران، رایانه، منسوجات، صنایع غذایی به جز قند و شکر، عمده فروشی، فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه، زراعت و خدمات وابسته، کاشی و سرامیک، محصولات فلزی، استخراج نفت، گاز جز اکتشاف، سیمان، آهک و گچ، محصولات چرمی، اطلاعات و ارتباطات، لاستیک و پلاستیک، محصولات کاغذی، محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری و استخراج سایر معادن از جمله نمادهایی بودند که بازدهی منفی را با خود در بازار به همراه داشتند.

همچنین نمادهای سیمان فارس (سفار)، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان)، پالایش نفت تهران (شتران)، شیمیایی سینا (شسینا)، زامیاد (خزامیا)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، سایپا (خساپا)، سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، گروه بهمن (خبمهن)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، سرمایه گذاری نفت و گاز تامین (تاپیکو)، تولید برق دماوند (دماوند)، پارس خودرو (خپارس)، فروشگاه های افق کوروش (افق)، لنت ترمز (خلنت)، صندوق سرمایه گذاری طلای مفید (عیار)، فرآورده های غذایی و قند چهاره (قچار)، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی 3)، سایپا آزین (خاذین)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد) جزو مثبت‌ترین نمادهای بازار بودند.

در هفته‌ای که گذشت، نمادهای صندوق واسطه گری مالی یکم (دارایکم)، سیمان ارومیه (ساروم)، سیمان داراب (ساراب)، پگا آذربایجان شرقی(غباذر)، سیمان لار سبزوار (سبزوا)، کویر تایر (پکویر)، سیمان شمال (سشمال)، پگاه آذربایجان (غشاذر)، سیمان تهران (ستران)، سیمان شاهرود (سرود)، صندوق سمایه گذاری سپهر خبرگان نفت (سخند)، شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان (غگلبا)، صنعتی بارز (پکرمان) سیمان غرب (سغرب)، سیمان قائن (سقابن)، سرمایه گذاری مسکن زاینده روز (ثرود)، بیمه دانا (دانا)، آ .س.پ (‌ آ .س . پ)، سیمان کرمان (سکرما)، کارتن ایران (چکارن) و دارو رازک (درازک) تامین ماسه (کماسه)، سیمان بجنورد (سبجنو) از جمله نمادهای منفی معاملاتی در بازار بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، خداداد غریب پور با برگزاری جلسه ای از طریق ویدئو کنفرانس با مدیران شرکت های فولادمبارکه، فولادخوزستان، گل گهر، چادرملو، ملی مس، ایرالکو، سیمان داراب ، تهیه و تولید مواد معدنی و آلومینای جاجرم جهت بررسی راهکارها و تحقق شعار جهش تولید گفت: تکمیل و راه اندازی پروژه های نیمه تمام، تامین پایدار مواد اولیه و تسهیل صادرات از جمله ابزارهای جهش تولید در سال 99 است.

وی تاکید کرد: در سال جدید بیش از 2.3 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی خواهد شد. مشکل تامین پایدار مواد اولیه (کنسانتره و گندله) شرکت های فولاد مبارکه و فولاد خوزستان برطرف و در روز پایانی سال 98 به سرانجام رسید که چنین امری سبب تامین خوارک این دو شرکت می شود. همچنین شرکت های گل گهر و چادرملو نیز مشکلی در تامین مواد اولیه (سنگ آهن) نخواهد داشت.

این مقام مسئول ایجاد تغییرات محسوس در تولید را از عوامل دستیابی به جهش تولید دانست و افزود: مدیران شرکت های بزرگ، بازنگری در برنامه ها (کوتاه، میان و بلند مدت) داشته باشند تا بر اساس آن ایمیدرو برنامه راه اندازی طرح های سال جدید را اعلام کند. حل کردن مشکلات بخش فولادسازی طرح های استانی، تامین خوراک کارخانه های آلومینیوم و فولاد از جمله اقداماتی است که ایمیدرو در سال 99 با کمک وزارت صنعت و شرکت های خصوصی انجام می دهد.

غریب پور با اشاره به اهمیت صادرات ادامه داد: رویکرد صادراتی یکی از روش هایی است که تولید را با جهش مواجه می کند. ایمیدرو این امر را همچون دو سال گذشته اجرایی می کند اما از پیشنهادهای جدید شرکت ها نیز برای رشد صادرات استقبال خواهد کرد.خصوصی سازی از جمله روش هایی است که به پویا شدن اقتصاد و توسعه صادرات می انجامد و مشکلات را حل می کند. افزایش سرمایه شرکت های ملی مس و گل گهر شرایط را برای سرمایه گذاری، اتمام پروژه ها و رشد تولید فراهم می کند.

وی با بیان اینکه افزایش 10هزار میلیارد تومانی سرمایه شرکت ملی مس ، عیدی ایمیدرو به این مجموعه و سهامداران است، ادامه داد: به زودی افزایش سرمایه شرکت های گل گهر، چادرملو و سالکو هم انجام می شود. در برخی معادن بوکسیت مشکلاتی ایجاد شده از این رو شرکت آلومینای ایران برای تامین این ماده از معادن جایگزین در سایر استان ها استفاده کند.

غریب پور درباره احیای معادن کوچک نیز توضیح داد: در سال جدید با مشارکت بخش خصوصی برنامه احیای معادن کوچک با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.ادامه اجرای برنامه اکتشاف در سال پیش رو یکی دیگر از اولویت های ایمیدرو است به طوری که تکمیل اکتشافات و واگذاری پهنه ها به بخش خصوصی از مهمترین اقدامات این حوزه است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.