دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گروه اقتصادی کرمان خودرو (خکرمان) پرداخت سود سهام سهامداران حقیقی را بدون در نظر گرفتن تعداد سهام در اختیار از روز شنبه 15 شهریور تا 15 آذرماه با مراجعه به تمامی شعب بانک تجارت انجام خواهد داد.

2020-09-02 11_06_35-Start

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه‌ اقتصادی‌ کرمان‌ خودرو با سرمایه اسمی 500 میلیارد تومانی نسبت با تنوع بخشی پرتفوی توانسته زمینه مناسبی را برای رونق و رشد تولید مهیا کند.

این شرکت سهامی عام که فعالیت را از سال 94 آغاز کرده طی سال های اخیر با سرمایه گذاری درحوزه برق و با کسب مالکیت 10 درصدی از سهام شرکت آرین ماهتاب گستر در این مسیر گام نهاد تا علاوه بر صنعت خودرو و قطعات و خدمات پس از فروش در حوزه انرژی هم فعال شده و درجهت تبدیل شدن به یک هلدینگ چند رشته‌ای گام برمی‌دارد.

شرکت آرین‌ ماهتاب‌ گستر با 11 شرکت تابعه و 13 نیروگاه سیکل‏ ترکیبی و گازی 5 درصد از برق مصرفی کشور را تامین می ‏کند. مجموع ظرفیت اسمی نیروگاه‌ های گروه آرین ماهتاب گستر حدود 4741 مگاوات بوده که با لحاظ کردن درصد مالکیت حدود 2100 مگاوات نیروگاه در حال بهره‌برداری و 370 مگاوات نیروگاه در حال ساخت در اختیار شرکت است.

با مبنا قراردادن هزینه ساخت هر مگاوات نیروگاه به روش تولید برق و برآورد ارزش جایگزینی نیروگاه‌ها با کسر بدهی تلفیق قابل انتساب به شرکت اصلی، ارزش بازار این هلدینگ بیش از 29 هزار میلیارد تومان برآورد شده و با بهای تمام شده 264میلیارد تومانی، مازاد ارزش قابل توجهی ایجاد کرده است.

در گروه تولید خودرو دو شرکت کرمان موتور و مدیران خودرو قرار دارند. شرکت کرمان موتور با استفاده از متوسط نسبت ارزش بازار به درآمد 2 نماد “خودرو، خساپا” و پیش‌بینی درآمد بدبینانه برای کرمان موتور (تولید و فروش 13 هزار دستگاه و آخرین نرخ‌های فروش نمایندگی‌ها) ارزش گذاری شده است. مدیران خودرو نیز با مقایسه ارزش بازار و ظرفیت کرمان موتور ارزش گذاری شده است .

از دیگر شرکت های زیرمجموعه این شرکت می توان به شرکت آرمان موتور ارگ به عنوان شرکتی فعال در حوزه قطعات اشاره کرد که نسبت به تولید صندلی و اگزوز برای محصولات کرمان موتور اقدام کرده است.

باتوجه به وابستگی درآمد این شرکت به کرمان موتور در سال‌های گذشته از نسبت درآمد این شرکت به درآمد کرمان موتور و در ادامه از متوسط نسبت ارزش بازار به درآمد شرکت‌های مشابه بورسی یعنی سایپاآذین و مهرکام پارس استفاده شده است.

ورود این شرکت در حوزه خدمات از طریق سرمایه گذاری در شرکت خدمات و تجارت بم خودرو صورت گرفته که باتوجه به رشد قیمت قطعات یدکی و افزایش مراجعات به نمایندگی‌ها، درآمد آن نسبت به سال 98 با 40 درصد رشد روبرو بوده و با استفاده از نسبت ارزش بازار به درآمد معادل 5، ارزش گذاری شده و در نهایت ارزش ذاتی هر سهم (NAV  )به ازای هر سهم بیش از 2300 تومان برآورد شده است.

اعمال تغییراتی از جمله افزایش تیراژ تولید با بهبود شرایط، ورود شرکت‌های سرمایه‌پذیر به بورس، انتقال نماد “خکرمان” به بازارهای بالاتر و سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها، را از دیگر ظرفیت های این هلدینگ می توان برشمرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام در حالی تا دقایقی دیگر دومین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار 289 سهم دارای صف خرید و  سهم دارای صف فروش هستند.

همچنین نمادهای “سبزوا ،غمینو ،ثاخت ،انرژی3 ،غشوکو ،ثپردیس ،فرابورس ،توسعه ،سایرا ،توسعه” دارای صف فروش هستند.

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای “صبا” با 300 میلیون سهم، ” رانفور” با 230 میلیون سهم، “شگویا” با 268 میلیون سهم، “ونفت” با 214 میلیون سهم، “تاپیکو” با 202 میلیون سهم و “خکرمان” با 193 میلیون سهم اختصاص دارد.

صف خرید

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام در حالی تا دقایقی دیگر سومین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار 58 سهم دارای صف خرید و 18 سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای “فوکا” با 151 میلیون سهم، “تپکو” با 106 میلیون سهم، “خپارس” با 89 میلیون سهم، “وآیند” با 84 میلیون سهم، “حکشتی” با 70 میلیون سهم و “خکرمان” با 67 میلیون سهم اختصاص دارد.

صف خرید

صف فروش

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

تاریخ برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو (خکرمان) : 25 تیر ماه 1398

سود هر سهم: 143 ریال

سود تقسیم شده: 100 ریال

گزارش حسابرسی: مقبول

نکات مهم گزارش هیئت مدیره به مجمع عادی سالیانه خکرمان

برنامه های گروه اقتصادی کرمان خودرو برای سال جاری

حواشی مجمع عادی سالیانه

عمده پرسش های سهامداران در مورد رفتار قیمتی سهام در بازار بود و فقط تعداد اندکی به دنبال عملکرد شرکت بودند. به نظر می رسد که فعالان نوسانگیر زیادی بر روی این سهم تمرکز کرده اند و ممکن است شاهد حرکات هیجانی در قیمت سهام آن باشیم.

جمع بندی

شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو در سال گذشته افزایش سرمایه داد و هدف از افزایش سرمایه نیز مشارکت با گروه صنایع خودروسازی کرمان (سهامدار عمده) جهت تاسیس سالن رنگ خودرو بود. این پروژه به دلیل شرایط اقتصادی ناشی از تحریمها با مشکلات اجرایی روبرو شد ولی سهامدار عمده تصمیم گرفت با تغییر استراتژی این شرکت و خروج آن از پروژه سالن رنگ، جلوی زیان خکرمان را بگیرد. لذا کرمان خودرو با خروج از آن مشارکت و فروش آن به سهامدار عمده، حدود 12.5 درصد از سهام کرمان موتور را دریافت کرد. در این میان باید توجه داشت که سالن رنگ مذکور در حقیقت به خود کرمان موتور تعلق دارد و با این کار در عمل بخشی از سالن رنگ نیز در تملک گروه اقتصادی کرمان خودرو باقی خواهد ماند.

از سوی دیگر باید توجه داشت که مجموعه صنایع خودروسازی کرمان (شرکت مادر) قصد دارد از پتانسیلهای بورس و بازار ثانویه حداکثر استفاده را داشته باشد. در این راستا گروه اقتصادی کرمان خودرو، پروژه پایلوت این مجموعه است و سعی دارند آن را به بهترن نحو ممکن اجرا کنند تا با ایجاد تجربه ای سودآور در اذهان فعالان بازار، بتوانند همکاری موفقی با بورس داشته باشند. از این رو انتظار می رود سعی کنند در آینده نزدیک شرایط را برای سودآوری این شرکت و همچنین رشد قیمت سهام آن تسهیل کنند.

برای نیل به این منظور یکی از ساده ترین و کارآمدترین کارها، پذیرش شرکت کرمان موتور در فرابورس یا بورس است. چرا که با توجه به قیمت تمام شده حدود 215 میلیارد تومانی بلوک کرمان موتور در سبد خکرمان، کل ارزش این شرکت حدود 1,700 میلیارد تومان برآورد می شود. حال اگر پس از عرضه ارزش بازار کرمان موتور هر قدر از این عدد بیشتر باشد، باعث رشد ارزش سبد خکرمان خواهد شد.

در پایان باید توجه داشت که خکرمان شرکتی تازه تاسیس است و هنوز نمی توان در مورد آن قضاوت کاملی داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

خکرمان در دوره 12 ماهه منتهی به 97/12/29 به ازای هر سهم 14 تومان سود شناسایی کرده است که نسبت به مدت مشابه قبلی 36 درصد افزایش داشته است. جمع درآمدهای عملیاتی این شرکت 87 میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با دوره مشابه قبلی افزایش 71 درصدی داشته است. مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت در تاریخ 98/04/27 برگزار خواهد شد.

چارت زیر وضعیت تکنیکال نماد بورسی خکرمان را در تایم فریم روزانه و لگاریتمی نشان می دهد:

فریم روزانه و لگاریتمی
برای مشاهده عکس با کیفیت بهتر روی لینک کلیک کنید

مهمترین مقاومت پیش روی خکرمان، محدوده 200 تومانی است که در صورت گذر از این ناحیه می تواند تا حوالی 300 تومان رشد را تجربه کند. در صورت عدم صعود می تواند تا 160 تومان اصلاح کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.