دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سایپا دیزل درخصوص برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی برای خروج از زیان و وام دریافتی از بانک ها توضیح داد.

براین اساس، “خکاوه” پیرو شایعه منتشره در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه و تسهیلات دریافتی از بانک ها اعلام کرد: درخصوص افزایش نرخ محصولات در مقاطعی از سال با افزایش نهاده های تولید و نرخ ارز و متعاقب آن افزایش بهای تمام شده، شرکت اقدام به افزایش نرخ فروش متناسب با افزایش بهای تمام شده کرده که در گزارش عملکرد ماهانه تعداد تولید و فروش و نرخ فروش محصولات درج و به اطلاع سهامداران رسیده است.

بدهی ارزی بانک صنعت معدن بابت تسهیلات دریافتی در سال 90 با نرخ 7 درصد بوده که طبق ماده 20 رفع موانع تولید، تسویه تسهیلات با نرخ زمان گشایش باید تسویه شود که با طرح دعوی حقوقی در چندین مرحله در نهایت 13 آبان سال گذشته رای دیوان عدالت اداری در دادگاه تجدید نظر به نفع شرکت صادر و از این بابت تعدیلات لازم در حساب ها اعمال شده و 7 اردیبهشت بصورت افشای اطلاعات با اهمیت به اطلاع سهامداران رسیده است.

همچنین درخصوص اختلاف نرخ و جرائم تسهیلات دریافتی از بانک پارسیان، شرکت در حال پیگیری در محاکم قضایی بوده تا از این طریق مبالغی که در سنوات گذشته هزینه کرده است به حساب شرکت عودت داده شود لذا در حال حاضر نتیجه ای حاصل نشده است.

برنامه هیات مدیره درخصوص استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای اصلاح ساختار مالی و خروج از زیان عملیاتی و شمولیت ماده 141 قانون تجارت، افزایش سرمایه از محل تجدید ‌ارزیابی و سایر ‌روش ها، افزایش فروش و سودآوری و کاهش جرائم بانکی است لذا در این خصوص راهکارهای برون رفت از ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت در سال 98 جهت طرح و تصویب به سهامداران عمده ارائه شده اما به جهت زیان های وارده طی سالیان گذشته و افزایش 7 برابری زیان انباشته نسبت به سرمایه این مهم با کسب مجوز از ظرفیت های سهامدار عمده امکان پذیر و زمانبر است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

خکاوه در چهار ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 26 میلیارد تومان فروش داشته که این عدد در مرداد ماه به تنها 1 میلیارد تومان کاهش یافته است. (96 درصد کاهش نسبت به میانگین امسال) فروش شرکت در تیر ماه 10 میلیارد تومان بوده است. (90 درصد کاهش فروش نسبت به تیر ماه) به عبارتی می توان گفت دو ماهی است که با گزارش های خوبی از جانب خکاوه مواجه نیستیم.

بررسی گزارش فعالیت ماهانه خکاوه (مرداد ماه 1398)

سایپا دیزل در پنج ماه ابتدائی سال گذشته (از ابتدای فروردین تا پایان مرداد) 510 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم امسال به 100 میلیارد تومان کاهش یافته است. (80 درصد فروش کاهش نسبت به سال گذشته)

عمده فروش این شرکت کامیون ولوو FH13 500 می باشد. این محصول در مرداد ماه تولیدی نداشته، فروش 9 درصد کاهش یافته و نرخ فروش نیز مقدار ناچیزی افزایش یافته است.

بررسی گزارش فعالیت ماهانه خکاوه (مرداد ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بررسی گروه خودروسازی در سال مالی 1398نشان می‌دهد که هزینه‌های مالی درصد قابل‌توجهی نسبت به مبلغ فروش داشت و این نسبت در برخی از شرکت‌ها بالغ بر 20 درصد بوده است، بنابراین همین امر باعث شد تا کاهش نرخ بهره و اخذ تسهیلات با بهره کمتر، بتواند به بهبود سودآوری این صنعت کمک کند. در حال‌حاضر گروه خودرو از جمله گروه‌هایی است که پایین‌ترین نسبت قیمت به فروش را دارد، این موضوع در کنار حاشیه سود پایین نشان‌دهنده پتانسیل نهفته در گروه خودرو‌سازی است. 

به هر روی، تنزل هزینه‌ها سبب رشد قابل‌توجه سودآوری در این گروه خواهد شد و با توجه به ضریب قیمت به فروش پایین، در صورت بهبود نسبت‌های سودآوری، نسبت قیمت به سود نیز در این گروه بسیار جذاب می‌شود. از طرفی، بعضی از شرکت‌های خودروسازی همانند زامیاد به سمت خرید شرکت‌های تولیدکننده خودرو سنگین رفته که با افزایش تنوع محصولات تولیدی و شرکت در نوسازی ناوگان حمل و نقل فرسوده سنگین کشور، سودآوری خود را افزایش می‌دهند.

به گزارش رادیو سهام، تحلیل گروه خودروسازی در یک ماه اخیر نشان می‌دهد نماد خودرو با 5/ 174 درصد موفق به کسب بیشترین بازدهی در این صنعت و در نقطه مقابل نماد خکاوه با 5/ 20 درصد، کمترین بازدهی را داشته‌اند. علاوه بر این طی یک سال اخیر، ایران‌خودرو و زامیاد از جمله شرکت‌هایی بودند که بازدهی بالای 1000 درصدی را به ثبت رسانده‌اند.

از سویی گزارش‌های تولید و فروش خرداد ماه شرکت‌های خودروسازی حاکی از این است که مبلغ فروش در شرکت ایران‌خودرو طی خرداد ماه رقمی بالغ بر 2 هزارو 713 میلیارد تومان و مقدار فروش در این ماه برابر با 47 هزارو 274 دستگاه بوده است که نسبت به اردیبهشت 99 به ترتیب با افزایش 93 و 108 درصدی همراه بود. به هر حال، رشد فروش در ایران‌خودرو به همراه اخباری پیرامون همکاری بانک ملت جهت تامین مالی طرح‌های ایران‌خودرو می‌تواند نشان‌دهنده تحولات مثبت این شرکت باشد که در افزایش قیمت سهم نیز نمایان شده است.

بررسی شرکت زامیاد نشان می‌دهد که مبلغ فروش خرداد ماه این شرکت 276 میلیارد تومان و مقدار فروش در این ماه برابر با 3 هزارو 129 دستگاه بوده است که نسبت به اردیبهشت 99 به ترتیب با افزایش 56 و 41 درصدی روبه‌روست.

بر این اساس مبلغ فروش شرکت سایپا نیز در خرداد ماه یک‌هزار و 45 میلیارد تومان و مقدار فروش در این ماه برابر با 28 هزارو 681 دستگاه بوده است که نسبت به اردیبهشت 99 به ترتیب با صعود 13 و 9 درصدی همراه شد.

علاوه بر این با نگاهی به وضعیت شرکت پارس‌خودرو مشاهده می‌شود که مبلغ فروش شرکت در خرداد ماه 192 میلیارد تومان و مقدار فروش در این ماه برابر با 7 هزارو 700 دستگاه بوده است که نسبت به اردیبهشت 99 به ترتیب کاهش 37 و 40 درصدی را تجربه کردند.

همچنین، مبلغ فروش شرکت بهمن‌دیزل در خرداد ماه 31 میلیارد تومان و مقدار فروش در این ماه برابر با یک‌هزار و 60 دستگاه را نشان می‌دهد که نسبت به اردیبهشت 99 به ترتیب کاهش 38 و 4 درصدی را به ثبت رسانده‌‌اند.

افزون بر این، مبلغ فروش شرکت ایران‌خودرو دیزل در خرداد ماه 107 میلیارد تومان و مقدار فروش در این ماه برابر با 708 دستگاه بوده است که نسبت به اردیبهشت 99 به ترتیب با 22 درصد کاهش و افزایش 75 درصدی روبه‌رو شده است.

در پایان گفتنی است که مبلغ فروش شرکت سایپا‌دیزل در خرداد ماه 17 میلیارد تومان و مقدار فروش در این ماه برابر با 39 دستگاه را نشان می‌دهد که نسبت به اردیبهشت 99 به ترتیب با کاهش 9 و 11 درصدی همراه شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات امروز دو شرکت سایپا دیزل و باما با اعلام نتایج دعوای حقوقی ، شاهد توقف نماد شدند.

براساس این گزارش ، “خکاوه” که با سرمایه بیش از 263 میلیارد تومانی در بازار پایه زرد فرابورس حضور دارد و یک ساعت دیگر به تابلو بر می گردد اعلام کرد: با توجه به پیگیری ها در خصوص تسهیلات ارزی دریافتی به مبلغ بیش از 16 میلیون یورو از بانک صنعت معدن بابت خرید قطعات منفصله محصولات تولیدی در سال 88، مطابق ماده 20 قانون رفع موانع تولیدی، باید تسهیلات ارزی دریافتی با نرخ ارز زمان دریافت تسهیلات تسویه می شد ولی متاسفانه بانک تسویه تسهیلات ارزی را با نرخ روز و قابل دسترس ملاک قرار داده بود.

در همان مقطع شرکت 25 درصد مبلغ ارزی تسهیلات فوق را تسویه کرده تا مجدداً تقسیط و مطابق ماده قانونی بصورت اقساط به بانک پرداخت شود که به دلیل عدم پذیرش بانک صنعت و معدن ، اجرا نشد و با توجه به دعوی حقوقی صورت پذیرفته طی چند مرحله شکایت رای دیوان عدالت اداری در دادگاه تجدید نظر در 13 آبان 98 به نفع شرکت سایپا دیزل صادر و مقرر شد تسویه تسهیلات با نرخ زمان گشایش انجام شود. در پایان با توجه به محاسبات مبلغ 61.2 میلیارد تومان در حساب تعدیلات سنواتی منظور شد.

همچنین “کاما” که برای دو روز کاری دور از تابلو بورس خواهد ماند ، توضیح داد: دعوی مطروحه توسط گروهی از سهامداران قدیمی به نمایندگی سعید فتحی در اداره دادگستری فلاورجان مبنی بر تقاضای ابطال مصوبات مجامع توسط مدیران دولتی در دهه 60 به هیئت کارشناسی 5 نفره واگذار شد که هیئت به نفع شرکت اظهارنظر کرد و رای دادگاه بدوی در فروردین 92 حکم به بطلان دعوی و بی حقی خواهان‌ها صادر شد.

خواهان‌ها به رای مذکور اعتراض و پرونده به دادگاه تجدید نظر استان ارجاع شد. دادگاه تجدید نظر پرونده را جهت ارجاع به هیئت 7 نفره کارشناسی به دادگاه بدوی ارسال کرد. گزارش هیئت 7 نفره به دادگاه تجدید نظر ارسال و دادگاه نسبت به صدور حکم مبنی بر نقض دادنامه و ابطال کلیه تصمیمات متخذه در مجامع عمومی عادی و فوق العاده از سال 60 تا‌کنون اقدام که رای مذکور در 19 اردیبهشت 94 به وکیل شرکت ابلاغ شد.

پس از ابلاغ رای نسبت به رای دادگاه تجدید نظر از طریق ریاست کل دادگستری اصفهان تقاضای درخواست تجویز اعاده دادرسی شد که با موافقت وی پرونده جهت صدور دستور ریاست قوه قضائیه ارسال شد براساس رای صادره از سوی دیوان عالی کشور دادنامه 29 خرداد 90 شعبه 21 دادگاه تجدید نظر نقض شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.