دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در اینجا ما به بررسی 5 نماد خچرخش، قشکر، شغدیر، دی و وساخت می پردازیم

خچرخش

شرکت چرخشگر با نماد “خچرخش” در بازار اول بورس و گروه “خودرو و ساخت قطعات” قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل، حدود 76 هزار سهم با قیمت پایانی 25550 ریال (0.2%-) داد و ستد شد و سهم از ابتدا با صف فروش روبرو شده بود که به دلیل تکمیل نشدن حجم مبنا، قیمت پایانی سهم افت چندانی پیدا نکرد. این وضعیت در افت چند روز گذشته بازار برای سهم وجود داشت و نسبت به دیگر سهام بازار کاهش قیمت کمتری را تجربه کرد.

بررسی نموداری سهم نشان می دهد که سهم درون مجموعه ای از کانال های بلند مدت موازی (کانال های نقطه چین) در حال نوسان است. این سهم از اوایل آبان ماه سال گذشته با شروع روند جدید از قیمت 291 تومان تا به امروز بیش از 700 درصد بازدهی را به ثبت رسانده است. با رسیدن نمودار قیمتی به مقاومت 2900 تومان و همچنین سقف کانال آبی رنگ، با اصلاح روبرو شد. حمایت های آن را در صورت ادامه عرضه ها در سهم را می توان 2300 تومان و 1900 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا روند صعودی به خود بگیرد، اهداف آن را می توان 2900 تومان (سقف قبلی) و 3900 تومان دانست.

قشکر

شرکت شکر شاهرود با نماد “قشکر” در بازار دوم بورس و گروه “قند وشکر” در حال معامله است.

در معاملات روز قبل، بیش از 282 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 70180 ریال (2.22%-) داد وستد شد و سهم از ابتدا معاملات تا انتها با صف فروش مواجه بود.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است. در معاملات روزهای قبل، سهم با رسیدن به حوالی خط میانی کانال صعودی آبی رنگ و همچنین مقاومت 8000 تومان با افزایش عرضه روبرو شد و تا 68190 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

حمایت های سهم در صورت ادامه عرضه ها در سهم، حمایت سقف کانال صعودی شکسته شده و حوالی 5880 تومان خواهد بود.

در صورت افزایش تقاضا بری خرید سهم، اولین مقاومت آن را می توان 8085 تومان در نظر گرفت.

شغدیر

شرکت پتروشیمی غدیر با نماد “شغدیر” در بازار اول فرابورس و گروه محصولات پتروشیمی مورد معامله قرار می گیرد. در معاملات روز گذشته، بیش از 620 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 46505 ریال (2.93%-)  داد و ستد شد و سهم با صف فروش در قیمت 45514 ریال به کار خود پایان داد.

از دید نموداری این سهم درون مجموعه ای از کانال های موازی در حال صعود است. همگام با ریزشی که در کلیت بازار رخ داد، این سهم حمایت کانال صعودی آبی رنگ خود را از دست داد و از قیمت حوالی 7000 تومان تا 4500 تومان با افت قیمت روبرو شد. در صورت از دست دادن سطح حمایتی 4500 تومان، امکان افت تا 3900 تومان برای سهم وجود دارد.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش تقاضا روبرو شود، اهداف آن را می توان 6000 تومان و 7000 تومان در نظر گرفت.

دی

بانک دی با نماد “دی” در بازار دوم فرابورس و گروه “بانک ها و موسسات مالی” داد وستد می شود.

در معاملات روز گذشته، بیش از 18.7 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 62404 ریال (5%-) مورد معامله قرار گرفت و با صف فروش به کار خود پایان داد.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سقف کانل سطح سوم خود با افزایش عرضه روبرو شد و تا حوالی 62404 ریال افت قیمت پیدا کرد. در صورت ادامه افت قیمت برای سهم، و از دست دادن حمایت خط روند صعودی خود، حمایت های بعدی آن را می توان 5350 تومان و 4440 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا مجددا روند افزایشی به خود بگیرد، مقاومت های آن را می توان 8180 تومان (سقف قبلی) و 10800 تومان در نظر گرفت.

وساخت

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران در بازار اول بورس با نماد “وساخت” و گروه “انبوه سازی، املاک و مستغلات” قرار گرفته است.

در معاملات روز چهارشنبه بیش از 634 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 60040 ریال (4%-) داد و ستد شد و سهم با صف فروش به کار خود پایان داد.

این سهم درون کانال صعودی در حال نوسان است و با برخورد به سقف کانال سطح 1.5 با افزایش عرضه ها روبرو شد و تا 59420 ریال با افت قیمت همراه شد. حمایت های آن را در صورت ادامه عرضه ها می توان 5665 تومان و 4775 تومان در نظر گفت.

در صورت افزایش تقاضا برای خرید سهم، هدف اولیه سهم 7175 تومان (سقف قبلی) و سقف کانال صعودی خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در سیگنال تلاش می کنیم جذاب ترین گزارشات ماهانه شرکت ها را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه به تحلیل گزارش فعالیت شرکت چرخشگر می پردازیم.

محصولات خچرخش

خچرخش در 5 ماه ابتدائی سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 7 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه با افزایش بسیار خوبِ 45 درصدی، به 10 میلیارد تومان رسیده است. فروش مرداد ماه شرکت 6 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است. (رشرشد 50 درصدی فروش نسبت به ماه گذشته)

چرخشگر در نیمه نخست سال گذشته مجموعاً 44 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در نیمه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است. باید دید این شرکت در ادامه سال چه عملکردی خواهد داشت. به نظر می رسد تمرکز شرکت در فروش محصولات نسبت به سال گذشته، فروش کمتر گیربکس های سواری و فروش بیشتر گیربکس های نیمه سنگین بوده است.

مقایسه فروش شهریور

عمده ی فروش این شرکت گیربکس های نیمه سنگین است. این محصول در شهریور ماه با 50 درصد افزایش تولید، 5 درصد افزایش فروش و 5 درصد افزایش نرخ مواجه شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

قیمت سهم نماد خچرخش در کانال صعودی با شیب ایده آل و ملایمی در حال حرکت است. در حال حاضر قیمت به سطح مقاومتی شکسته شده خود پولبک زده است و فرصت ورود کم ریسک یا افزایش حجم مجدد را برای سهامداران فراهم کرده است. منطقه حمایتی این سهم در محدوده 340 تومان قرار دارد و هدف قیمتی در ناحیه 490 تومان که سقف کانال نیز می باشد قرار دارد.

در صورت واکنش مثبت به محدوده 400 تومان انتظار داریم اهداف کوتاه مدت 450 تومان و 490 تومان برای این سهم در دسترس باشد.

تحلیل تکنیکال خچرخش به همراه نمودار (15 مهر ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ایران خودرو دیزل در نظر دارد بلوک 8.99 درصدی سهام شرکت چرخشگر را بطور یکجا و نقد یا شرایطی در بازار اول معاملات بورس به فروش برساند.

به این ترتیب، مقرر شده 85 میلیون و 593 هزار و 318 سهم در نماد “خچرخش” روز دوشنبه 13 مرداد از طریق کارگزاری نهایت نگر عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 2950 تومان و قیمت پایه کل 252.5 میلیارد تومان تعیین شده است.

قطعیت معامله حداکثر طی 14 روز کاری پس از تعیین برنده رقابت و منوط به پرداخت حصه نقدی (10 درصد ثمن معامله)، تحویل یک فقره چک بانکی بابت 90 درصد الباقی ثمن معامله، ضمانت نامه بانکی، مستندات توثیق سهام، وکالت نامه محضری، تکمیل و تایید قرارداد فروش و ارائه سند تسویه خارج از پایاپای از طرف خریدار به فروشنده است.

بابت تضمین پرداخت الباقی ثمن معامله خریدار یا خریداران باید به میزان ارزش 100 درصد سهام عرضه شده، سهام شرکت مورد معامله را به نفع فروشنده و از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی به وثیقه گذارد که پس از تسویه کامل رفع توثیق خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.


خچرخش 10 درصد بازده قیمتی داشت

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت چرخشگر در صنعت قطعه سازی فعالیت دارد. سرمایه این شرکت در سال 97، مبلغ 95 میلیارد و 209 میلیون تومان گزارش شده است. سه شرکت ایران خودرو دیزل، زد-اف-فردریش هافمن و سهامی بیمه ایران از سهامداران اصلی شرکت می‌باشند. که ایران خودرو دیزل اصلی ترین سهامدار این شرکت می‌باشد. قیمت هر سهم خچرخش در اولین روز معاملاتی سال 97 با قیمت 1490 ریال معامله شده است و در آخرین روز معاملاتی سال 97، با قیمت پایانی 1640 بسته شده است که نشان می‌دهد، قیمت هر سهم خچرخش بازدهی 10 درصدی را در سال 97 رقم زده است. با توجه به روند قیمتی کل بازار در سال 97، مشاهده می‌کنیم قیمت این سهم از رشد بازار عقب‌تر مانده است.

خچرخش 10 درصد بازده قیمتی داشت


سود هر سهم خچرخش 25 درصد رشد داشت

خچرخش در فعالیت 12 ماهه منتهی به 29 اسفند 97 مبلغ 167 میلیارد تومان درآمد داشته است. که درآمد خچرخش نسبت به 12 ماهه 96 رشد 12 درصدی داشته است. سود ناخالص خچرحش از 26 میلیارد تومان با رشد 45 درصدی به 38 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است. همچنین سود عملیاتی 9 میلیارد تومانی خچرخش در سال 96 با رشد 53 درصدی به 14 میلیارد و 793 میلیون تومان در سال 97 رسیده است. عملکرد مثبت خچرخش در سودآوری موجب شده است سود خالص هر سهم از 32 ریال در سال 96 با رشد 25 درصدی به 40 ریال در سال 97 برسد.

گیربکس‌های سنگین، گیربکس‌های نیمه سنگین، گیربکس‌های سواری، جعبه فرمان‌های سنگین و جعبه فرمان‌های نیمه سنگین از محصولات اصلی شرکت می‌باشند. بازار محصولات شرکت، داخلی می‌باشد. تولیدات خچرخش از 59 هزار دستگاه در سال 96 با کاهش 23 درصدی به 45 هزار دستگاه در سال 97 رسیده است. همچنین فروش خچرخش از 59 هزار دستگاه در سال 96 با کاهش 32 درصدی به 40 هزار دستگاه در سال 97 رسیده است بنابراین شاهد کاهش قابل توجه مقدار فروش شرکت در سال 97 بوده‌ایم. اما برخلاف کاهش مقداری فروش شرکت، نرخ فروش محصولات خچرخش رشد قابل توجهی را رقم زده است. میانگین نرخ فروش محصولات خچرخش از یک میلیون و 966 هزار تومان در سال 96 با رشد 100 درصدی به نرخ فروش سه میلیون و 941 هزار تومان در هر دستگاه رسیده است. بنابراین این موضوع موجب افزایش 14 درصدی درآمد شرکت شده است.


چشم‌انداز آتی شرکت

شرکت در صورت مالی منتهی به اسفند 97، از احتمال افزایش نرخ فروش براساس نرخ‌های جدید اشاره کرده است و همچنین فروش محصولات در سه ماه اول 98 را براساس نرخ سال 97 اعلام داشته و برای سال جدید نرخ های خرید مواد اولیه وارداتی بر اساس هر یورو ۹۸۸۱۸ ریال طبق دستورالعمل صادره گروه برآورد گردیده و نرخ های خرید مواد اولیه داخلی طی سال بر اساس افزایش عمومی قیمتها برآورد می گردد . همچنین پیش بینی می شود افزایش بهای مواد اولیه داخلی که ناشی از افزایش هزینه حقوق و دستمزد و نرخ خرید مواد باشد، وجود داشته باشد و پیش بینی افزایش نرخ ارز و افزایش مواد اولیه وارداتی نیز، برآورد می‌گردد. در کل برای هزینه های حقوق رشد ۱۵ درصدی و برای سایر هزینه ها حدودا رشد ۱۲ درصد پیش بینی شده می‌شود.

به دلیل وارداتی بودن بعضی از مواد شرکت شرایط تحریمی بر روند تولیدی شرکت می‌تواند اثر منفی گذاشته و موجب کاهش میزان تولید شود و در سال جاری نیز این ریسک پابرجا خواهد بود. و در بحث فروش محصولات شرایط تقاضای داخل نیز می‌تواند بر فروش شرکت اثرگذار باشد. در سال 98 به نظر نمی‌رسد کاهش تقاضا برای محصولات شرکت ایجاد شود و تنها کاهش تولید شرکت می‌تواند ریسک جدی برای درآمد شرکت به حساب آید.

منبع: baeghtesad.com