دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت محورسازان ایران خودرو از انعقاد قرارداد 18.2 میلیارد تومانی تولید و تحویل 25 هزار مجموعه کرانویل و پینیون وانت نیسان به زامیاد خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی در امروز شد.

براین اساس، “خوساز” اعلام کرد: قرارداد 18.2 میلیارد تومانی برای تولید و تحویل 25 هزار مجموعه کرانویل و پینیون وانت نیسان براساس نقشه و آنالیز اعلام شده توسط شرکت زامیاد منعقد شده که احتمالا 10 هزار عدد از مواد خام این محصول توسط شرکت زامیاد تامین خواهد شد و در صورتی که این مواد توسط زامیاد تامین نشود، موارد بصورت مکتوب به شرکت محورسازان ایران خودرو اطلاع داده خواهد شد .

بهای مورد قرارداد پس از تحویل و تایید هر محموله به استناد برگ خرید فروش و کسر کلیه کسور قانونی ، ظرف مدت سه ماه به حساب اعلامی فروشنده کارسازی خواهد شد .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال تحلیل صورت مالی سه ماهه و گزارش فعالیت شرکت محور سازان ایران خودرو به شرح زیر است.

صورت های مالی سه ماهه 98

سایر هزینه های عملیاتی این شرکت که ناشی از هزینه های جذب نشده در تولید است، در چند دوره ی اخیر سبب افزایش هزینه ها و زیان عملیاتی شده است. البته این هزینه در این دوره نسبت به دوره ی قبل کاهش پیدا کرده و به 335 میلیارد تومان رسیده است. افزایش این هزینه بدان معناست که شرکت از ظرفیت نرمال، مقدار کمتری تولید کرده است و هزینه های ثابت (سربار ثابت)، جذب تولید نشده است. بنابراین اگر شرکت به سطح تولید نرمال خود برسد و از طرفی افزایش نرخ بگیرد، سود آوری چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

خوساز 212 میلیارد تومان سود حاصل از سپرده گذاری در بانک شناسایی کرده است. در نهایت عملکرد این شرکت در دوره ی سه ماهه 98 بسیار نامطلوب بوده و زیان خالص شرکت به 786 میلیون تومان رسیده است در حالی که این عدد سال گذشته سود 44 میلیون تومانی بوده است. (1800 درصد کاهش نسبت به دوره ی قبل)

گزارش فعالیت تیر ماه 98

خوساز انواع اکسل (محور)، دیسک و توپی خودرو های ایران خودرو را تولید می کند. کل مبلغ فروش شرکت در تیر ماه 18 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده که نسبت به میانگین سه ماهه 98، 6 درصد افزایش داشته است. سه محصول اصلی این شرکت به ترتیب مبلغ فروش، اکسل عقب پژو 206، اکسل جلو پژو 206 و دیسک و توپی پژو 206 می باشد. نکته جالب این است که این شرکت افزایش نرخ بسیار اندکی داشته است. مثلا اکسل عقب پژو 206 نسبت به سال گذشته تنها 19 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که بهای تمام شده و هزینه ها در همین مدت افزایش زیادی داشته است.

نسبت به میانگین بهار 98، تعداد فروش اکسل پژو 206، 13 درصد کاهش یافته، اکسل جلوی پژو 206، 146 درصد افزایش یافته و دیسک و توپی پژو 206، 10 درصد کاهش یافته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس، دو شرکت فرآوری مواد معدنی ایران و محور سازان ایران خودرو از برنامه افزایش سرمایه 150 و 11 درصدی خبر دادند.

بر این اساس،”فرآور” درنظر دارد سرمایه فعلی را از محل سود انباشته از 12 به 30 میلیارد تومان برساند. این تامین مالی به منظور جلوگیری از خروج منابع مالی و تقسیم سود، اصلاح ساختار مالی، تامین الزامات سازمان بورس و مزیت مالیاتی اعمال خواهد شد.

توسعه معادن روی با 51.8 درصد و سرمایه گذاری تامین اجتماعی با 15.3 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

همچنین شرکت محور سازان ایران خودرو درصدد است 12.4 میلیارد تومان به سرمایه فعلی بیفزاید. تامین مالی “خوساز” 111.9 میلیارد تومانی درصورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی با هدف اصلاح ساختار مالي اعمال خواهد شد.

بنابراین گزارش، گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو با 35.9 درصد و سرمایه گذاری سمند با 32.9 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت بورسی حضور دارند.

سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه 347 درصدی شرکت محورسازان خودرو از محل مازاد تجدید ارزیابی های این شرکت را صادر کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، محل مازاد ایجاد شده ناشی از ارزش‌گذاری بیش از 59 هزار مترمربع زمین‌های کارخانه شرکت بوده که با بهای هر مترمربع 15 میلیون ریال معادل 890 میلیارد ریال ارزش‌گذاری شده که با توجه به ارزش دفتری 20 میلیارد ریالی این زمین‌ها، مازاد این دو مبلغ به حساب سرمایه شرکت افزوده شده است.