دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399
به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت تولیدی لنت ترمز ایران با نماد «خلنت» در گزارش عملکرد یک ماهه خود از درآمد 13.5 میلیارد تومانی در مهرماه خبر داده است.

خلنت در 7 ماه ابتدایی سال 50.5 میلیارد تومان درآمد داشته است که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش 85 درصدی داشته است.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1خلنت4.471.87
2شتوکا1.952.04

1. خلنت : لنت ترمز ایران با نماد خلنت، در بازار بورس و گروه خودرو و ساخت قطعات قرار دارد. با نزدیک شدن به کف کانال و میانگین متحرک نمایی 50 روزه در محدوده حمایتی 8 هزار تومان، امروز این نماد با حجم نسبتا بالا به صف خرید رسید. هر کد حقیقی در معاملات امروز نزدیک به 24 میلیون تومان خرید انجام داده است.

اندیکاتور RSI داخل یک مثلث قرار گرفته است و برای شروع روند صعودی باید این محدوده را به بالا بشکند. در صورت فشار فروش و افزایش عرضه ها، حمایت مهم بعدی در حوالی 6600 تومان قرار دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 18 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. شتوکا : توکا رنگ فولاد سپاهان با نماد شتوکا، در بازار فرابورس و گروه محصولات شیمیایی قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی بلند مدت قرار دارد، با نزدیک شدن به کف کانال و میانگین متحرک نمایی 100 روزه و محدوده حمایتی 3500 تومان، واکنش نشان داده است و امروز هم توانست به صف خرید برسد.

اندیکاتور RSI هم در یک کانال نزولی قرار دارد که برای صعود بیشتر قیمت، باید از این کانال خارج شود. مقاومت تاریخی سهم در حوالی 4600 تومان است و در صورت افت قیمت، حمایت های 3500 و 3000 تومان پیش روی سهم است.

در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 20 میلیون تومان خرید کرده است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 18 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرانلاین، امروز سه شنبه 21 مرداد، شاخص کل بورس در شروع برمعاملات با افت 40 هزار واحدی رو به رو بود.

بازار با افت در اکثر گروه‌ها آغاز به کار کرده است.

فارس، فملی و حکشتی بیش‌ترین تاثیر منفی و نمادهای همراه، اخابر و وامید بیشترین اثر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بانکی‌ها امروز پر عرضه معامله می‌شوند. نمادهای دی٬ وبصادر٬ وپارس٬ وتجارت٬ ونوین٬ وپاسار٬ وسینا٬ وکار و وملل از جمله منفی‌های گروه اند. وپست افزایش قیمت را تجربه می‌کنند. وشهر متعادل است.

خودرویی‌ها هم پر عرضه داد و ستد می‌شوند. ختور٬ خشرق٬ خنصیر٬ خوساز٬ خفنر٬ خرینگ٬ خچرخش٬ خدیزل٬ ختراک٬ خکار٬ خلنت و خزر با افت قیمت همراه اند. خمحور و خپویش پر تقاضا هستند.

فلزات اساسی هم همسو با بازار با فشار عرضه همراه اند. فملی٬ ذوب٬ ارفع٬ فلوله٬ فباهنر٬ فنوال٬ فایرا٬ فولاژ٬ فسرب٬ فولای٬ فجر و فسپا از جمله منفی‌های گروه اند. فنورد و فپنتا مورد توجه اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین امروز تهران با رشد 44 هزار واحدی وارد کانال دو میلیون و 78 هزار واحد شد.

نمادهای فارس، فملی و شپنا بیش‌ترین تاثیر مثبت و نمادهای برکت، وبانک و وخاور بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بانکی‌ها امروز پر تقاضا شروع به معامله کردند.دی٬ وبصادر٬ وپارس٬ وملل و وکار از جمله نمادهای مثبت گروه اند.ونوین٬ وپاسار٬ وآیند و وشهر متعادل اند.

خودرویی‌ها هم امروز معاملاتی نوسانی را تجربه می‌کنند.خمحرکه، خزامیا٬خبهمن٬ ورنا٬ خکمک٬خوساز٬ خلنت وخپویش با افزایش تقاضا همراه اند. خاهن٬ خکاوه٬ خچرخش٬ خموتور٬ خرینگ و خفنر منفی داد و ستد می‌شوند. ختوقا و خپارس متعادل اند.

نفتی‌ها معاملاتی پر تقاضا را تجربه می‌کنند.شبندر٬شتران٬شپنا٬ شسپا٬ شبهرن٬ شبریز٬ شاوان و شپاس با افزایش قیمت همراه اند. ونفت٬ شراز و شزنگ متعادل اند.

محصولات شیمیایی امروز معاملاتی متعادل و مثبت را تجربه می‌کنند. فارس٬ تاپیکو٬ پارسان٬شیران٬شصدف٬ پاکشو٬ شفارس٬ شیراز وشاملا با افزایش قیمت همراه اند. شبصیر و شفارا پر عرضه داد و ستد می‌شوند. پترول متعادل است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پایان معاملات امروز، نماد سه شرکت تامین سرمایه امید، سرمایه گذاری مسکن و پاکسان به دلیل برگزاری مجمع سالانه، نماد لنت ترمز ایران و لیزینگ ایران برای مجمع عادی بطور فوق العاده بسته می شود.

براین اساس، “امید، ثمسکن، شپاکسا” برای تصویب صورت های مالی منتهی به آذر سال جاری و “خلنت ، ولیز” برای انتخاب اعضای هیات مدیره، دوشنبه هفته آینده تصمیم گیری می کنند.

بنابراین گزارش، در جریان معاملات سه شنبه “امید، ثمسکن، شپاکسا” به ترتیب با رشد 4.8 ، 4.7 ، 5 درصدی قیمت و صف خرید و “خلنت” با افت 4.4 درصدی قیمت و صف فروش روبرو شدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین – محمدامین خدابخش؛ بازار سهام امروز را در حالی به پایان برد که بسیاری از نمادهای بنیادی طی روز جاری با تغییرات اندک قیمت مواجه شدند. معاملات روز جاری از همان ابتدا در حالی آغاز شد که روند کاهش و افزایش قیمت در بسیاری از نمادها به گونه‌ای نبود که تاثیری جدی و بر فراز و فرود شاخص بورس بگذارد. نماگر از اصلی بازار که در دقایق ابتدایی معاملات تحت تاثیر تقابل افزایش قیمت در نمادهای سبک وزن تر و اقت بهای نمادهایی همچون «فولاد» و «رمپنا» نتوانسته بود رشدی جدی را تجربه کند در ادامه معاملات نیز متاثر از فروکش کردن عرضه در کلیت بازار و نبود تقاضای جدی بالاخص در نمادهای دلاری به در جا زدن در کانال 212 هزار واحدی ادامه داد. بر این اساس شاخص بورس تهران در حالی روز جاری را به پایان برد که با به ثبت رساندن رشد اندک 103 واحدی نتوانست جایگاهی بهتر از سطح 212 هزار و 851 واحدی برای خود کسب کند.

همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره شد به نظر می‌رسد پس از یک افت سهمگین در دو هفته اخیر از آنجا که بسیاری از نمادها از ارزندگی لازم برای دست یابی به سودهای ریالی معقول برخوردارند، سرمایه گذاران لزوم به فروش بیشتر در مقاطع فعلی نمی‌بینند. همین امر سبب شده تا در روزهای اخیر شاهد فشار فروش و شکل گیری صف خرید در بسیاری از نمادها نباشیم. با این حال طرف تقاضا نیز در روزهای گذشته انگیزه جندانی برای رقابت بر سر قیمت‌های بالاتر و شکل دهی به صف خرید در نمادهای سنگین وزن بازار از خود نشان نداده است. دلیل این امر را می‌توان در رویکرد کوتاه مدت خریداران نسبت به جو کلی بازار جست و جو کرد. بازار سهام که در دو هفته اخیر از سطح 227 هزار واحدی سقوطی قابل توجه را به نمایش گذاشته بود، هم اکنون به نظر بسیاری از تحلیلگران تکنیکی با سطح حدودی 196 واحدی که مهم ترین حمایت پیش روی شاخص را است فاصلی دارد. همین امر سبب شده به رغم ثبات قیمت و ارزان تر شدن بسیاری از نمادها در مقایسه با ماه‌های اخیر، سرمایه گذاران دست به عصاتر عمل کنند.

خودروسازها در سراشیبی افت/ حال خوب نمادهای قطعه‌ساز

پوست‌اندازی خودرویی‌ها با تغییر نگاه دولت / مسئولان «بازار» را رصد نمی کنند

به رغم آنچه که در خصوص نمادهای دلاری که شامل پترو پالایشی‌ها و فلزی – معنی‌ها گفته شد، امروز معاملات نمادهای خودرو ساز آرام دنبال نشد. در حالی که بسیاری از نمادهای بازار به خصوص قطعه سازها که هم گروه نمادهای خودرویی هستند عمدتا در محدوده مثبت قیمت پیگیری می‌شد نمادهای خودروساز که در ساعات نخستین معاملات شرایط بهتری داشتند کم کم با افت قیمت مواجه شدند و تا آنجا پیش رفتند که به کف قیمت مجاز روزانه رسیدند. این نزول قیمت در نهایت تا جایی تداوم یافت که به صف فروش «خزامیا» و «خساپا» انجامید. به موجب همین کاهش قیمت بود که قیمت هر سهم «خساپا» و «خزامیا» به ترتیب 129 و 123 تومانی شدند و «خودرو» به ازازی هر سهم قیمتی بهتر از 428 تومان نیافت. در طرف قطعه سازهای باز اما اوضاع با نمادهای خودرو ساز به شکل بسیاری متفاومت بود. امروز اگرچه نماد قرمزپوش نیز در میان نمادهای قطعه سازی دیده می‌شد با این حال نمادهایی نظیر «خلنت»، «خموتور»، «خمحرکه»، «ختوقا» و «خرینگ» در سقف قیمت روزانه همگی با پنج درصد افزایش قیمت روز خود را به اتمام رساندند. برآیند معاملات همه این نمادها در روز مقدار 119 میلیارد تومانی ارزش معاملات بود که حاصل تبادل حدود 70 میلیون سهم در این گروه بود.

نگاهی به معاملات گروه فرآورده‌های نفتی

در میان نمادهای موثر بر شاخص معاملات نمادهای گروه فرآورده‌های نفتی امروز با سبزپوشی تمامی سهم‌های مستقر در این گروه به اتمام رسید. این گروه که در روزهای اخیر تحت تاثیر افزایش نرخ روانکار رشد قیمت نمادهای تولیدکننده روغن موتور را شاهد بودند، طی روز جاری شاهد همنوایی نمادهای پالایشی با تولیدکنندگان روانکار بودند. در این روز پالایشی ها که همراه با ریزش شاخص در دو هفته قبل واردی میری کاهشی شده بودند افزایش قیمتی یک تا سه درصدی را شاهد بودند. این در حالی بود که نمادهای «شبهرن»، «شپارس» و «شنفت» همگی تا سقف قیمت روزانه رشد کردند.

آمار و ارقام بازار

رشد 103 واحدی امروز شاخص بورس تهران افزایش 0.05 درصدی را برای این نماگر به همراه داشت. در این روز نمادهای «فارس»، «پارس» و «همراه» بیشترین تاثیر را بر حرکت امروز شاخص گذاشتند. حرکت امروز نماگر اصلی بازار که آن را به سطح 212 هزار و 851 واحد رساند، بیش از هر چیز به واسطه نمادهای حاضر در برخی گروه های بنیادی نظیر پالایشی و پتروشیمی روی داد. گفتنی است، حجم معاملات امروز بورس تهران سه میلیارد و 344 میلیون سهم و ارزش معاملات آن هزار و 58 میلیارد تومان بوده است که از این میان هزار و 40 میلیارد تومان آن ارزش معاملات خرد بوده است.

ترین‌های بورسی

معاملات بورس تهران امروز در حالی پایان یافت که نمادهای خودرویی با مجموع ارزش معاملات 119 میلیارد تومانی بیشترین ارزش معاملات را داشتند که بیشترین ارزش معاملات در آنها با 25 میلیارد و 800 میلیون تومان به نماد «خساپا» اختصاص داشت. گروه‌های فلزات اساسی، شیمیایی، بانک‌ها و فرآورده‌های نفتی نیز به ترتیب جایگاه‌های دوم تا پنجم در این زمینه را به خود اختصاص دادند.

کوتاه از فرابورس

شاخص آیفکس معاملات روز جاری را با صعود 21 واحدی به اتمام رساند. این شاخص بیشترین تاثیر مثبت را از نمادهای «ذوب»، «دماوند» و «مارون» پذیرفت. این در حالی است که امروز نمادهایی نظیر «شراز»، «چکاپا» و «بزاگرس» بر روی این شاخص اثر منفی گذاشتند. حجم معاملات این بازار بالغ بر یک میلیارد و 774 میلیون سهم بود و ارزش معاملات سهام به 425 میلیارد تومان می‌رسد این در حالی است که ارزش کل معاملات این بازار با در نظر گرفتن معاملات اوراق اخزا و تسه در روز جاری به 710 میلیارد تومان رسیده است.

منبع: eghtesadonline.com

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، بورس تهران اولین روز کاری پس از تعطیلات نوروز را پرقدرت آغاز کرد و شاهد بازگشت شاخص کل به سطح 186 هزار واحد بودیم. به این ترتیب، در هفت روز کاری اخیر، شاخص کل 9 درصد رشد به خود دید.
نماد «اخابر» پس از اعلام حذف آبونمان تلفن ثابت، در بازگشایی پس از رفع تعلیق رشد قیمت 8 درصدی با حجم معاملات بسیار بالا نسبت به روزهای قبل از آن، نقش بسزایی در رشد شاخص داشت.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

معاملات امروز 465 نماد را سبزپوش کرد که میزان قابل توجهی محسوب می‎شود.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

پرحجم‎ترین معامله امروز بازار سرمایه در نماد «ذوب» رخ داد؛ به گونه‎ای که حدود 5 درصد از کل حجم معاملات در این نماد رخ داد. از اواسط مهر ماه سال 97 قیمت هر سهم «خپارس» به کمتر از 100 تومان سقوط کرد و پس از آن، تاکنون نتوانسته از این سقف عبور کند. این سهم ضمن رشد قیمت، دومین نماد پرحجم امروز بود. گروه انبوه‌سازان امروز بر سر زبان‎ها افتاد و در نتیجه آن، «ثمسکن» که نقش پدر گروه را ایفا می‎کند، ضمن تشکیل صف خرید سنگین، حجم معاملات بالایی را نیز رقم زد.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

به این ترتیب، حجم معاملات «ثمسکن» 11 برابر میانگین ماهانه بود. این سهم در سال 97 حدود 36 درصد و در چند روز گذشته از سال 98 برابر با 20 درصد بازدهی نصیب سهامداران خود کرده است. البته در نماد «دجابر» 65 برابر بیش از میانگین حجم ماهانه، سهم داد و ستد شد.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

در رفت و آمدهای هفدهمین روز سال جدید، معاملات سهام شرکت‎های حاضر در صنعت سیمان 66 برابر میانگین ماهانه بود. چندی پیش دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان افزایش قیمت این محصول را تا پایان فروردین ماه، متحمل دانست که همین موضوع عاملی برای توجه بیشتر به این گروه گردید.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

اما به سراغ پربازده‎ترین سهم‎های امروز بازار سهام می‎رویم. «سقاین» مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتي شد و ضمن تشکیل صف خرید، رشد قیمت جالب توجه 29 درصدی را رقم زد. این شرکت در سال 97 حدود 700 میلیارد ريال فروش انجام داده که با عملکرد سال 96 تفاوت چندانی ندارد و به نوعی، در امر فروش ثبات رویه داشته است. «خلنت» از اواسط اسفند ماه سال گذشته تمام روزهای معاملاتی خود را با رشد قیمت به پایان رساند و امروز پس از اعلام عدم رخداد قابل توجه، با جهش 10 درصدی به روند صعودی خود ادامه داد.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

در میان زیان‎ده‎ترین سهم‎ها، نام «شصفها»، «فنفت» و «وشمال» به چشم می‎خورد. البته از این نکته نباید گذشته که «شصفها» در سال 97 با ثبت بازدهی خیره‎کننده 523 درصدی، جزو پربازده‎ترین سهم‎های سال بود.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

در میان صنایع، تنها دو صنعت با افت شاخص مواجه شدند و باقی صنایع به لطف روز خوب بورس تهران، در موقعیت سبز قرار گرفتند که گروه «وسایل ارتباطی» بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشت.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

به سراغ بزرگان بازار سرمایه می‎رویم. حقوقی‎ها در معاملات اولین روز هفته به خرید نماد تازه عرضه شده «تنوین» علاقه بیشتری نشان دادند تا فروش. البته نمادهای «وبملت» و «تاپیکو» نیز مورد توجه این قشر از سرمایه‎گذاران قرار گرفت.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

در طرف مقابل، عزم خروج از «ثمسکن» بسیار پررنگ بود و به نوعی حقوقی‎ها به تقاضای بالا در این نماد پاسخ دادند و از شدت صف خرید آن کاستند. در حالی شتاب خروج حقوقی‎ها از «خودرو» بیش از ورود بود؛ هیأت مدیره این شرکت از تلاش برای استفاده از راهکارهای قانونی جهت خروج از ماده 141 قانون تجارت، خبر داد. این سهم امروز از حوالی منفی کار خود را آغاز کرد و با صف خرید به کار خود پایان داد. شایان ذکر است که «خودرو» با سرمایه 1530 میلیارد تومانی، بالغ بر 4677 میلیارد تومان زیان انباشته دارد.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

در بازارهای موازی می‎توان به عبور قیمت سکه از مرز 5 میلیون تومان در معاملات بازار سرمایه آن اشاره کرد که در نوع خود قابل توجه است.

در حاشیه بازار / هیجان خرید در «ثمسکن» جواب داده شد.

پیش بینی بازار فردا

تحرک و پویایی در معاملات امروز بورس تهران به خوبی مشهود بود و انتظار می‎رود این جو به روزهای آتی نیز سرایت کند و به زودی شاهد عبور نه چندان دشوار شاخص کل از سقف تاریخی خود خواهیم بود. از سوی دیگر، با نزدیک شدن نرخ ارز در سامانه نیما و سنا، احتمال افزایش نرخ ارز وجود دارد که به دنبال آن، بازار سهام نیز حرکت خواهد کرد. در مجموع، هر چند که یکشنبه‎های بورس حال دیگری دارد، اما برآورد می‎شود سبزپوشی شاخص همچنان ادامه داشته باشد.

منبع: بورس نیوز

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، ابتدای هر هفته پیش‌بینی از وضعیت شاخص بازار سهام طی هفته جاری منتشر می‌کند که این گزارش شامل دیدگاه تحلیلی کارشناسان خبره بورس و دیدگاه معامله‌گران بازار سرمایه تحت عنوان نظرسنجی بورسی است.

کارشناسان و معامله‌گران بازار سرمایه، نشان می‎دهد که بازار در هفته اول بهمن ماه متمایل به صعودی خواهد بود و صنایع پالایشی و بانکی پیشرو در بازار این هفته هستند.

در هفته‌ای که گذشت، شاخص بورس حدود ۷۶۶ واحد رشد کرد و از ۱۶۴ هزار و ۸۲۹ واحد به ۱۶۵ هزار و ۵۹۵ واحد رسید.

روند شاخص کل بورس در ابتدای بهمن ماه

محمد خبری‌زاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با «تجارت‌نیوز» گفت: در هفته‌ گذشته بیشترین ارزش معاملات به گروه‌های خدمات مالی، سرمایه گذاری‌ها، آهن و فولاد و خودرو اختصاص پیدا کرد. از لحاظ بازدهی در بین صنایع بزرگ بازار، صنایع دارویی، بیمه، حمل‌ونقل و محصولات فلزی بیشترین بازدهی را نصیب سرمایه‌گذاران خود کردند. در بین نمادها، زنجان، بایکا، چکارن، کسرام و خلنت بیشترین بازدهی را در نصیب سهامدارن خود نمودند.

وی ادامه داد: اخبار مربوط به افزایش رسمی نرخ خودروها، قوت گرفتن شایعه تسعیر ارز در بانک‌ها و افزایش نرخ نفت خام به بالای ۶۰ دلار در کنار وضعیت مناسب صادرات مقداری شرکت‌ها نسبت به ماه آذر و آبان باعث بهبود حجم و ارزش معاملات خرد در بازار سرمایه شد.

خبری‌زاده تاکید کرد: ارزش معاملات خرد در پایان هفته گذشته به حدود ۷۰۰ میلیارد تومان رسید که نزدیک ارزش میانگین معاملات خرد در روزهای رونق بازار در ماه‌های خرداد تا شهریور است. در کل هفته گذشته شرایط بازار خوب بود و افزایش ارزش معاملات می‌تواند نویدبخش روزهای خوبی در بازار بازار سرمایه برای ماه‌های پایانی سال باشد.

سلمان نصیرزاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه هم در گفتگو با «تجارت‌نیوز» گفت: شاخص کل بورس در هفته آینده مثبت خواهد بود و گروه‌های موثر پتروشیمی، فلزات اساسی، فرآورده‌های نفتی و بانک خواهند بود.

وی ادامه داد: روند بازار در هفته جاری تحت تاثیر عواملی از جمله انتشار گزارش عملکردهای فصلی، رشد نرخ ارز، بهبود نسبی قیمت‌ها در بازارهای کامودیتی از جمله نفت خواهد بود. انتظار بر آن است که در هفته جاری شاهد بهبود نسبی جریان نقدینگی در معاملات سهام به خصوص در گروه‌های موثر و شاخص ساز باشیم.

نصیرزاد تاکید کرد: همچنان ریسک‌های نظیر تحریم و یا تزلزل در بازارهای جهانی در روند اصلی بازار سایه افکنده و با قدرت نمی‌توان روند مثبت فعلی را به عنوان یک موج پایدار صعودی برای هفته‌ها و ماه‌های آتی بازار در نظر گرفت.