دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین امروز تهران با رشد 44 هزار واحدی وارد کانال دو میلیون و 78 هزار واحد شد.

نمادهای فارس، فملی و شپنا بیش‌ترین تاثیر مثبت و نمادهای برکت، وبانک و وخاور بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بانکی‌ها امروز پر تقاضا شروع به معامله کردند.دی٬ وبصادر٬ وپارس٬ وملل و وکار از جمله نمادهای مثبت گروه اند.ونوین٬ وپاسار٬ وآیند و وشهر متعادل اند.

خودرویی‌ها هم امروز معاملاتی نوسانی را تجربه می‌کنند.خمحرکه، خزامیا٬خبهمن٬ ورنا٬ خکمک٬خوساز٬ خلنت وخپویش با افزایش تقاضا همراه اند. خاهن٬ خکاوه٬ خچرخش٬ خموتور٬ خرینگ و خفنر منفی داد و ستد می‌شوند. ختوقا و خپارس متعادل اند.

نفتی‌ها معاملاتی پر تقاضا را تجربه می‌کنند.شبندر٬شتران٬شپنا٬ شسپا٬ شبهرن٬ شبریز٬ شاوان و شپاس با افزایش قیمت همراه اند. ونفت٬ شراز و شزنگ متعادل اند.

محصولات شیمیایی امروز معاملاتی متعادل و مثبت را تجربه می‌کنند. فارس٬ تاپیکو٬ پارسان٬شیران٬شصدف٬ پاکشو٬ شفارس٬ شیراز وشاملا با افزایش قیمت همراه اند. شبصیر و شفارا پر عرضه داد و ستد می‌شوند. پترول متعادل است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بورس در اولین روز از هفته سوم تیرماه با رشد مواجه شد و سهام دارای بیشترین و کمترین سوددهی در این گزارش آمده است.

به گزارش رادیو سهام، در جریان معاملات بازار سرمایه ​شاخص کل با رشد 5 هزار و 933 واحدی همراه شد و به یک میلیون و 618 هزار و 835 واحدی رسید. در جریان معاملات امروز نیز شاخص کل هم وزن رشد منفی داشت و با 1 هزار و 988 واحد ریزش به عدد 464 هزار و 357 واحدی رسید.

سهام پرسود بورسی در بازار امروز را بشناسید

براین اساس، نمادهای لپارس، شفا، شخارک، انرژی 3، شسینا، پارسان و لخزر بیشترین افزایش قیمت و نمادهای پدرخش، ختور، غشاذر، تکمبا، ساراب، خفنر و درازک کمترین افزایش قیمت را در جریان معاملات امروز تجربه کردند.

سهام پرسود بورسی در بازار امروز را بشناسید

گفتنی است، در جریان معاملات امروز، نمادهای شپنا، وبملت، پارسان، رمپنا، فولاد، شتران و تاپیکو بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان بورس امروز علاوه بر صدور مجوز افزایش 2953 درصدی شرکت گلوکوزان  از تجدید ارزیابی دارایی ها ( که رکورد جدیدی در افزایش سرمایه شرکت ها محسوب می شود ) به دو شرکت فنرسازی خاور و ریل پرداز سیر هم مجوز افزایش سرمایه 134 و 70 درصدی از این محل جذاب داد.

به این ترتیب، “خفنر” می تواند سرمایه اسمی 20 میلیارد تومانی را از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به بیش از 46.7 میلیارد تومان برساند و صرف اصلاح ساختار مالی کند.

همچنین “حریل” از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها قادر به افزایش سرمایه از 196 به بیش از 332 میلیارد تومان است. در این رابطه سازمان بورس با اشاره به اینکه کل مبلغ افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائی های استهلاک پذیر است ، توجه سهامداران و سرمایه گذاران را به تاثیرات افزایش سرمایه بر هزینه استهلاک سالهای آتی شرکت (افشا شده در بیانیه ثبت افزایش سرمایه) جلب کرده است .

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، اواخر دی ماه زمان انتشار صورت‌های مالی سه ماهه شرکت‌ها است. از این رو سود خالص به ازای هر سهم شرکت‌هایی که تاکنون گزارش داده‌اند را بررسی می‌کنیم. 

مطالب مرتبط:  لبوتان، سمایه، وگستر و انرژی در هر فصل سال 98 چقدر سود ساختند؟

                         چکاوه، کشرق، کگاز و لبوتان به در هر فصل چقدر سود ساختند؟

فنرسازی خاور(خفنر)

خفنر در بهار با سود 47 ریالی به ازای هر سهم زیان بهار 97 را جبران کرده است. 

در تابستان بالاتر از بهار و معادل 69 ریال سود ساخته و زیان 12 ریالی تابستان سال گذشته به خوبی پوشش داده شده است.

در پاییز با رشد 14 درصدی نسبت به تابستان به ازای هر سهم 79 ریال سود ساخته است که از سود 52 ریالی پاییز 97 بیش از 50 درصد بیشتر بوده است. 

مجموع سود ماهه خفنر در صورت مالی 9 ماهه 19.5 تومان بوده است. 

خفنر

سیمان ارومیه(ساروم)

ساروم در بهار سود خالص 27.4 تومانی، در تابستان سود 45.2 تومانی و در پاییز سود خالص 42.6 تومانی به ازای هر سهم محقق کرده است. 

این شرکت در دوره 9 ماهه به ازای هر سهم 115.2 تومان سود محقق کرده است. 

ساروم

لیزینگ ایران (وایران) 

 

لیزینگ ایرانیان از ابتدای سال جاری تا پایان پاییز روند صعودی طی کرده است. 

وایران در بهار به ازای هر سهم 68 ریال، در تابستان 72 ریال و در پاییز 169 ریال سود محقق کرده است. 

لیزینگ ایرانیان در صورت مالی 9 ماهه به ازای هر سهم 30.9 تومان سود ساخته است. 

وایران

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

با وجود این، نگرانی‌ها در بورس تهران دوام چندانی نداشت و شاخص کل سهام روز گذشته به محور صعودی بازگشت. بر این اساس، نماگر اصلی سهام در پایان معاملات دیروز رشد 9هزار و 782 واحدی را به ثبت رساند و در میانه کانال 515 هزار واحدی مستقر شد. رشد 9/ 1 درصدی شاخص کل در معاملات روز گذشته در حالی رقم خورد که شاخص هم‌وزن با اثرپذیری یکسان از تمام نمادها شاهد پیشروی 9/ 2 درصدی بود. در نتیجه، در حالی که بورس تهران از ابتدای سال‌جاری به بازدهی 6/ 188 درصدی دست یافته، شاخص هم‌وزن در جهشی بی‌سابقه طی این مدت حدود 430 درصد افزایش یافته است.

روز یکشنبه صنعت محصولات شیمیایی بیش از 13 درصد از ارزش کل معاملات خرد (معادل 3 هزار و 800 میلیارد تومان) را در بورس تهران در اختیار گرفت و با اختلاف در صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفت. متوسط قیمت در این گروه نیز به واسطه این اقبال قابل توجه معامله‌گران 7/ 2 درصد افزایش یافت. در همین راستا می‌توان خاطرنشان کرد که در این گروه از 30 نماد فعال در معاملات تنها «جم پیلن» با افت ارزش بازار مواجه شد و بقیه نمادهای زیرمجموعه بزرگ‌ترین صنعت بورسی در مدار صعودی معاملات به کار خود پایان دادند. از 29 نماد مثبت در این گروه نیز 20 نماد مازاد تقاضا در سقف قیمتی مجاز روزانه (صف خرید) را تجربه کردند. در این گروه نماد معاملاتی «فارس» به‌عنوان بزرگ‌ترین نماد بازار سهام، با رشد بیش از 5/ 3 درصدی همراه شد تا به واسطه اثرگذاری مثبت 1096 واحدی در صدر فهرست نمادها با بیشترین تاثیر بر شاخص کل قرار بگیرد. همچنین در این گروه «پارس»، «جم»، «پاکشو»، «شیران» و «شپدیس» به واسطه رشدهایی که تجربه کردند در مجموع اثرگذاری مثبت 1036 واحدی بر نماگر اصلی بازار سهام داشتند.

همچنین در صنعت پتروشیمی، نماد معاملاتی «شلعاب» روز گذشته اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی خود را منتشر کرد. در این اطلاعیه لعابیران در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه شرکت برای افزایش از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها پاسخ داد: با توجه به اینکه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها منافعی برای سهامداران ندارد، شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ندارد. همچنین پاسخ شرکت به پرسش دلیل افت شدید مقدار فروش در بهمن‌ماه این بود که فروش «شلعاب» به‌صورت سفارشی است و در ماه‌های ابتدایی و انتهایی هر سال شاهد این افت در مقدار فروش هستیم. این شرکت در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه شرکت برای سال آتی گفت: لعابیران برنامه دارد که مقدار فروش در سال 99 به 8 هزار تن برسد. این در حالی است که این شرکت از ابتدای سال‌جاری در مجموع 4 هزار و 881 تن لعاب کاشی و سرامیک فروخته است. بعد از بازگشایی «شلعاب» شاهد رشد 3/ 10 درصدی آخرین قیمت این سهام بودیم.

دومین صنعت با بیشترین ارزش معاملات در روز گذشته گروه ساخت خودرو و قطعات با 365 میلیارد تومان معامله بود. اقبال بالای سهامداران به این دسته از نمادها منجر به رشد 4 درصدی شاخص صنعت خودرو شد. از 28 نماد فعال این گروه در معاملات روز گذشته 25 نماد با رشد قیمت سهم همراه شدند و در این بین 18 نماد هم صف خرید را تجربه کردند. اما در سمت مقابل «خپویش»، «ختراک» و «خفنر» سه نمادی بودند که با افت قیمت مواجه شدند. در همین راستا «ختراک» دیروز با صف فروش مواجه شد تا شاهد افت بیش از 2/ 14 درصدی ارزش بازار ریخته‌گری‌ تراکتورسازی‌ ایران‌ طی 4 جلسه معاملاتی اخیر باشیم. «خفنر» نیز که روز شنبه اطلاعیه برگزاری کنفرانس خبری خود را در کدال بارگذاری کرد، در جریان دادوستدهای دیروز حدود 9/ 6 درصد از ارزش بازار خود را از دست داد تا به این شیوه شاهد نارضایتی بورس‌بازان از پاسخ‌های فنرسازی زر در اطلاعیه مذکور باشیم.

سومین صنعت با بیشترین ارزش معاملات نیز طی روز گذشته فلزات اساسی بود. در حالی شاهد معاملات 350 میلیارد تومانی نمادهای این صنعت بودیم که شاخص آن بدون کوچک‌ترین تغییری روز کاری قبلی را به پایان رساند. عدم تغییر متوسط قیمت‌ها در این گروه در حالی بود که بزرگ‌ترین نماد فلزی یعنی «فولاد» به‌عنوان بزرگ‌ترین نماد این صنعت در کنار اغلب شرکت‌های کوچک‌تر رشد 6/ 0 درصدی ارزش بازار را تجربه کرد. اما در سمت مقابل شاهد افت قیمتی دیگر بزرگانی مانند «فملی»، «فخوز» و «فخاس» بودیم. در نهایت نیز زور هیچ کدام از گروه‌ها به دیگری نچربید.

در این گروه «فخاس» به واسطه افت 1/ 4 درصدی ارزش بازار، دومین نماد با بیشترین اثرگذاری منفی بر شاخص کل بود و فشار 279 واحدی بر نماگر اصلی بورس تهران وارد کرد. طی روز گذشته نماد «فنورد» نیز به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی، حداکثر تا روز 25 اسفند توسط ناظر تعلیق شد. پس از تعلیق این نماد، شرکت نورد و تولید قطعات فولادی طی اطلاعیه‌ای خبر از فروش ماشین‌آلات نورد عریض به مبلغ 30 میلیارد تومان داد. این رقم که حدود 7 درصد از کل فروش شرکت در سال گذشته است.

از هنگامی که خبر شیوع ویروس کرونای جدید در ایران به‌طور رسمی تایید شد شاهد اقبال بالای سهامداران به نمادهای دارویی هستیم. متوسط قیمت‌ها در این گروه طی روز گذشته هم بیش از 1/ 4 درصد دیگر رشد کرد تا بازدهی این صنعت طی 7 جلسه معاملاتی اخیر به نزدیکی رقم 25 درصد برسد. این صنعت که طی چند ماه گذشته از گروه‌های کمتر مورد توجه معامله‌گران بود، از هفته قبل به سطوح بالای فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات بازگشته است. به‌طوری که داروسازان با 262 میلیارد تومان معامله در روز گذشته پنجمین گروه بورسی از این حیث بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.