دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین امروز تهران با رشد 44 هزار واحدی وارد کانال دو میلیون و 78 هزار واحد شد.

نمادهای فارس، فملی و شپنا بیش‌ترین تاثیر مثبت و نمادهای برکت، وبانک و وخاور بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بانکی‌ها امروز پر تقاضا شروع به معامله کردند.دی٬ وبصادر٬ وپارس٬ وملل و وکار از جمله نمادهای مثبت گروه اند.ونوین٬ وپاسار٬ وآیند و وشهر متعادل اند.

خودرویی‌ها هم امروز معاملاتی نوسانی را تجربه می‌کنند.خمحرکه، خزامیا٬خبهمن٬ ورنا٬ خکمک٬خوساز٬ خلنت وخپویش با افزایش تقاضا همراه اند. خاهن٬ خکاوه٬ خچرخش٬ خموتور٬ خرینگ و خفنر منفی داد و ستد می‌شوند. ختوقا و خپارس متعادل اند.

نفتی‌ها معاملاتی پر تقاضا را تجربه می‌کنند.شبندر٬شتران٬شپنا٬ شسپا٬ شبهرن٬ شبریز٬ شاوان و شپاس با افزایش قیمت همراه اند. ونفت٬ شراز و شزنگ متعادل اند.

محصولات شیمیایی امروز معاملاتی متعادل و مثبت را تجربه می‌کنند. فارس٬ تاپیکو٬ پارسان٬شیران٬شصدف٬ پاکشو٬ شفارس٬ شیراز وشاملا با افزایش قیمت همراه اند. شبصیر و شفارا پر عرضه داد و ستد می‌شوند. پترول متعادل است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش نمادهایی که از لحاظ تکنیکال در سیگنال معرفی شده اند مورد بررسی قرار گرفته است. برای مطالعه تحلیل ها، کافی است روی هر نماد کلیک کنید.

#خرینگ، در تحلیل قبل گفتیم که با توجه به شیب مناسب حرکت صعودی قیمت و حمایت داینامیک میانگین متحرک (21 روزه) انتظار داریم قیمت هر سهم نماد خرینگ تا سقف کانال صعودی رشد نماید. 640 تومان را به عنوان هدف اول قیمت تنظیم کرده بودیم که در آخرین روز کاری این هفته با رسیدن قیمت به آن سودی معادل 27 درصد از نقطه معرفی شده را محقق کرد. سهامداران می توانند تا رسیدن قیمت به اهداف بالاتری که در تحلیل گفتیم، سهامداری بنمایند یا اینکه قسمتی از حجم معامله شان را در هدف 640 تومان نقد کنند.

#دانا، حمایت قیمت در محدوده 480-500 تومان در نظر گرفته شده بود. این ناحیه به خوبی از نزول بیشتر سهم جلوگیری کرد و همچنان تحلیل قبلی ما را معتبر نگه داشته است. همچنین می توان از آرایش اندیکاتور برای انتخاب فرصت ورود بهینه تر استفاده کرد.

#کیمیا، در تحلیل قبل انتظار داشتیم که قیمت نزول بیشتری داشته باشد و در صورت واکنش مثبت به ناحیه حمایتی، رشد دوباره خود را آغاز کند. با به روز رسانی تحلیل سهم کیمیا مشاهده می کنیم که از نقطه معرفی شده قیمت حدود 10 درصد افت نمود و سپس دقیقا از ناحیه حمایتی 1400-1430 بیشتر از 20 درصد رشد نمود. همچنان می توان تحلیل قبلی سیگنال را معتبر دانست.

#دی، در تحلیل انتظار داشتیم قیمت تا محدوده 230-250 تومان نزول داشته باشد و سپس با حمایت مواجه شود اما اینگونه نشد. حمایت قیمت بعد از معرفی ما در سیگنال در محدوده 270 تومان صورت گرفت. ضمن آنکه محدوده حمایتی معرفی شده 230-250 تومان را به عنوان حد ضرر معرفی کرده بودیم که برای سهامداران سهم دی توانسته است منطقه خوبی از لحاظ تحلیلی باشد. برای اطلاع از تحلیل های جدیدتر ما را دنبال کنید.

#وتوکا، در تحلیل از الگوی برگشتی تشکیل شده در ایچیموکو گفته بودیم. همین الگو به زیبایی توانست تحلیل ما را به سمت صعود قیمت سهم محقق کند. به طوری که از زمان معرفی ما در سیگنال تاکنون بیش از 10 درصد بازدهی برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. با توجه به خروج قیمت از ابر کومو انتظار داریم اهداف مشخص شده در تحلیل قبلی در دسترس باشد.

#ثاخت، جالب است که در تحلیل سیگنال ناحیه 175-180 تومان به عنوان حمایت معرفی شد و سهم ثاخت بعد از تست کردن این ناحیه، بدون آنکه این ناحیه را بشکند با تقاضای سرمایه گذاران مواجه شد و حدود 20 درصد رشد نمود. هدف اول قیمت مطابق تحلیل قبلی ما محدوده 270-280 تومان خواهد بود.

#کرازی، مطابق تحلیل قبل سناریوی صعودی محقق شد و با شکست ناحیه مقاومتی 830 تومان مسیر حرکت سهم هموارتر خواهد شد. از زمانی که سهم کرازی را در سیگنال معرفی کردیم تا کنون 11 درصد بازدهی مثبت داشته است.

#ومعادن، این سهم بعد از معرفی ما در سیگنال با جو مثبت خریداران مواجه شد اما در روزهای آینده نزول کرد و هم اکنون در حوالی همان نقطه معرفی شده در حال نوسان است. سرمایه گذاران جدید می توانند از تحلیل قبلی برای بررسی سهم ومعادن استفاده کنند.

#ذوب، این سهم نیز جزو سهام برتر تحلیلی سیگنال بود. در تحلیل قبل اشاره کرده بودیم که محدوده حمایتی 170-177 تومان برای سهم خیلی مهم است. قیمت دقیقا از همین ناحیه با واکنش مثبت توجهات را به خود جلب کرد و بیش از 10 درصد رشد کرد. با توجه به حرکت کند سهم ذوب همچنان تحلیل قبلی ما در سیگنال معتبر تلقی می شود.

#های وب، بعد از شکست منطقه مقاومتی 860 تومان در حال تثبیت بر روی این محدوده است.

#پارسیان، به سقف کانال صعودی و منطقه 430 تومان که به عنوان تارگت برای این نماد مشخص کرده بودیم دست یافت و باید منتظر واکنش به این ناحیه مقاومتی مهم باشیم.

#آ.س.پ، بعد از شکست منطقه مقاومتی 220 تومان و عبور از 240 تومان، پرقدرت به سمت تارگتی که در سقف کانال صعودی در محدوده 300 تومان برای آن مشخص کرده بودیم دست یافت و بعد از رشد 40 درصدی و برخورد به سقف کانال دچار اصلاح شده است.

#وپست، بعد از برخورد با کف کانال صعودی، از مقاومت مهم 450 تومان عبور کرد و در حال تثبیت بر روی این مقاومت مهم است.

#ثنظام، بعد از تثبیت روی منطقه مقاومتی مهم 2500 تومان که اکنون یک حمایت مهم برای آن محسوب می شود توانست سقف تاریخی خود در 3200 تومان را بشکند و به سمت اهدافی که در 4000 و 4500 تومان مشخص شده بود حرکت کند.

#ودی، بعد از برخورد با کف کانال صعودی تا منطقه 3000 تومان که به عنوان هدف برای این نماد مشخص کرده بودیم حرکت کرد و دچار اصلاح قیمتی شد.

#فخوز، کماکان بین دو منطقه 800 و 950 تومان قرار گرفته است و از رشد اخیر بازار سهام جا مانده است.

#وآرین، هنوز در کانال صعودی قرار دارد و توانسته است خط روند نزولی خود را بشکند. مقاومت مهم 220 تومان را پیش رو دارد و در صورت عبور از این ناحیه، می تواند به سمت تارگت اول در ناحیه 260 تومان و سپس 300 تومان حرکت کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

اگر حرکت قیمت را در کانال صعودی تازه تشکیل شده در نظر بگیریم، حمایت قیمت در محدوده 430 تومان برای سهامداران منطقه بسیار مهمی محسوب می شود. در صورتی که قیمت به حرکت کلاسیک خود از منظر تکنیکال ادامه دهد انتظار داریم اهداف 640 و 700 تومان برای سهم خرینگ در دسترس باشد. سرمایه گذارانی که نگاه بلند مدت دارند می توانند حمایت 360 را به عنوان نقطه حد ضرر انتخاب کنند. با توجه به شیب مناسب حرکت صعودی قیمت و حمایت داینامیک میانگین متحرک (21 روزه) انتظار داریم قیمت هر سهم نماد خرینگ تا سقف کانال صعودی رشد نماید.

تحلیل تکنیکال خرینگ به همراه نمودار (19 آبان ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت رينگ ‌سازی ‌مشهد (با نماد خرینگ) از جمله شرکت های گروه “خودرو و ساخت قطعات” در بازار دوم بورس تهران است. هم اکنون قیمت سهم نماد خرینگ در منطقه حساسی قرار گرفته است. منطقه فعلی در سطح 560 تومان مهمترین مقاومت پیش روی این سهم تلقی می شود.

 با توجه به شیب روند صعودی که با زاویه ملایم و مناسبی همراه است و آرایش صعودی اندیکاتور، انتظار داریم این سهم بتواند به روند صعودی خود ادامه دهد. حرکت صعودی ممکن است با اصلاح کوتاه مدت همراه باشد اما روند غالب رو به رشد خواهد بود. این دیدگاه به خصوص تا زمانی که اندیکاتور خط 50 درصد را به سمت پایین نشکند باقی ست. باید دقت داشت که ورود به این سهم از منظر تکنیکی پر ریسک محسوب می شود و در صورتی که اصلاح قیمتی تا میانگین متحرک (21 روزه) یا کف کانال اتفاق بیافتد؛ فرصت ورود کم ریسک تر را فراهم می کند.

هدف اول سهم خرینگ 670 تومان است. سهامداران بلند مدت می توانند با رعایت حد ضرر در نقاط 430 تومان یا 360 تومان به سهامداری خود ادامه دهند. قیمت هر سهم ” رينگ ‌سازی ‌مشهد ” در تاریخ 9 مهر ماه 1398 معادل 567 تومان است.

تحلیل تکنیکال خرینگ به همراه نمودار (9 مهر ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی شیراز، رینگ سازی مشهد، سیمان مازندران، سیمان ارومیه، کیمیای زنجان گستران، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، سرمایه گذاری اعتبار ایران و شاهد که به دلیل نوسان مثبت بیش از 50 درصدی قیمت سهام با توقف نماد روبرو و ملزم به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شدند به سوالات مطرح شده در سامانه تدان پاسخ دادند.

براین اساس، امیر تقی خان تجریشی مدیرعامل “وبانک” در خصوص پروژه های در دست تکمیل و پیشرفت فیزیکی آن، متوسط نرخ کلینکر صادراتی شرکت های گروه تحویل روی عرشه کشتی و متوسط نرخ فروش سیمان صادراتی پاکتی تحویل در بندر، پروژه های در جریان ساخت شرکت زیرساخت و توسعه سرمایه گذاری مهر و ماه و پیشرفت فیزیکی، مبدا تامین نفت پتروشیمی شازند، درآمدهای شرکت لیزینگ گسترش سرمایه گذاری ملی در سال گذشته، NAV شرکت سرمایه گذاری خدمات مدیریت سرمایه مدار، درصد تامین ترانسفورماتور وارداتی مورد نیاز کشور با توجه به سهامدار عمده بودن شرکت ایران ترانسفو، ارزش دفتری سرمایه گذاری های شرکت در زمین و  املاک، استراتژی واگذاری حداکثری شرکت های فرعی و وابسته در سال جاری، درج نماد شرکت بین الملل ساختمان و صنعت ملی در بازار دوم معاملات بورس و پیگیری عرضه اولیه سهام این شرکت و آماده سازی شرایط و مدارک لازم عرضه سهام شرکت سرمایه گذاری مدیریت سرمایه مدار در یکی از بازارهای بورس یا فرابورس، برآورد سهامدار عمده از ارزش شرکت توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

وحید نام نیک مدیر عامل “شغدیر” درباره وضعیت مشکلات تامین کلر، توانایی تولید با ظرفیت اسمی و فروش در صورت تامین کلر، نیاز داخلی و جهانی pvc در سال و اثر کرونا بر وضعیت تولید شرکت توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

عبدالرحیم قنبریان مدیرعامل “شیراز” درباره مقاصد صادراتی اوره، پیش بینی از میزان فروش اوره صادراتی در فصل بهار، ظرفیت انبار بندرعباس برای محصولات صادراتی، ظرفیت تولید واحدهای اوره، نرخ گاز مصوب ماهانه در سال 98، مانده تسهیلات ارزی شرکت و زمان تسویه، نرخ گاز خوراک در فصل پاییز و زمستان توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

مسعود هدشی مدیرعامل “خرینگ” اعلام کرد: در موعد زمانی مقرر هیچ گونه سوال و ابهامی در سامانه تدان از جانب سرمایه‌گذاران و فعالان طرح نشده است. بنابراین به نظر می‌رسد نوسان قیمت سهام شرکت‌ طی روزهای معاملاتی اخیر ناشی از عرضه و تقاضا و تصمیمات سرمایه گذاران با توجه به نوسانات اقتصادی و شرایط حاکم بر بازار سرمایه و همچنین افشای پیشنهاد هیات مدیره به مجمع فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه در 8 بهمن ماه و انتشار گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت در این خصوص در سامانه کدال بوده است.

ابراهیم معدن پیشه قائم مقام مدیرعامل “سمازن” درباره ارزش دلاری جایگزینی کارخانه شرکت، شناسایی ظرفیت صادراتی و توسعه صادرات به بازارهای جدید در حوزه CIS، وضعیت افزایش نرخ محصولات شرکت های تولید کننده سیمان، برنامه فروش کلینکر در سال جاری، برنامه شرکت برای حذف فروش واسطه ها و فروش مستقیم صادراتی برای افزایش سودآوری در سال جاری، پیش بینی مقدار افزایش نرخ حامل های انرژی برای سال آتی، پیش بینی نسبت فروش سیمان پاکتی به کل فروش در سال جاری توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

عبدالمجید نیکنام مدیرعامل “ساروم” درباره ارزش دلاری جایگزینی کارخانه شرکت، جبران کاهش صادرات عراق در بازارهای ارمنستان، پیگیری افزایش نرخ سیمان برای سال 99 از طریق انجمن صنفی صنعت سیمان، دلیل کاهش صادرات در فصل پاییز، مقادیر و نرخ فروش سیمان و کلینکر صادراتی به مقاصد مختلف طی سال گذشته و پیش بینی در سال جاری، محل تامین سنگ آهن ؛سنگ گچ؛ پوزولان؛ سنگ آهک و خاک رس، هزینه سوخت به ازای تولید هر تن کلینکر و هزینه برق به ازای تولید هر تن سیمان در سال گذشته، هزینه خرید هر پاکت 50 کیلویی سیمان در سال 98 بینی قیمت در سال جاری توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

رضا منفرد مدیر عامل “کیمیا” درباره میزان سرمایه گذاری در شرکت توسعه معادن سرب و روی مهدی آباد و راه اندازی فاز اول تولید روی اکسیده و نصب ماشین آلات فاز دوم، عدم کشف قابل توجه ماده معدنی در پهنه هلیل آباد- نصرت آباد و پیگیری عملیات اکتشاف در محدوده‌های مس قشلاق 2 و مس قلعه جوق، اثر کرونا و وضعیت تولید شرکت توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

سعید صالحی مدیرعامل “زگلدشت” درباره مواد اولیه مشمول ارز دولتی به همراه درصد وزنی و ریالی، تاثیر طرح توسعه دلفان؛ رزن و شیروان بر سود سال 1400، زمان بهره‌برداری اولیه و میزان تامین مالی پروژه ها توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

مجتبی احمدی مدیر عامل “واعتبار” اعلام کرد: در مدت زمان تعیین شده سوالی مطرح نشد. همچنین با تغییر با اهمیتی نیز در وضعیت مالی عملکرد شرکت رخ نداده و به نظر می‌رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر به علت عرضه و تقاضای موجود در بازار بوده است.

محمد بیگ محمدلو مدیرعامل “ثشاهد” اعلام کرد: طبق دستور صادره در مدت زمانی تعیین شده سوالی مطرح نشد. همچنین تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی و عملکرد شرکت رخ نداده و به نظر می‌رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر به علت عرضه و تقاضای موجود در بازار بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

سهم معاملات دیروز هم از این رشد بیش از 3/ 2 درصد است. این رشد دماسنج اصلی بورس تهران طی معاملات روز گذشته درحالی بود که نماگر هموزن با اثرپذیری یکسان از نمادها حدود 6/ 1 درصد به ارتفاع خود افزود. شتاب بیشتر رشد دماسنج اصلی بازار در قیاس با شاخص هموزن در پی اقبال بیشتر سهامداران به نمادهای بزرگ و عموما کالامحور بورس تهران در روز گذشته بود. با رشد روز گذشته بازدهی بورس تهران از ابتدای سال‌جاری به 165 درصد رسید. این درحالی است که طی همین مدت نماگر هموزن با رشد بیش از 362 درصدی همراه شده است.

دیروز جایگاه‌های بالای فهرست نمادها با بیشترین اثرگذاری بر شاخص کل در انحصار بزرگ‌ترین بنگاه‌های بورسی قرار گرفت. در صدر این فهرست «فولاد» به‌عنوان دومین نماد بزرگ بازار قرار داشت. سهام فولادمبارکه اصفهان از نیمه معاملات دیروز مازاد تقاضا در سقف قیمتی مجاز روزانه (صف خرید) را تجربه می‌کرد. در پایان معاملات روز گذشته این نماد با رشد بیش از 4 درصدی ارزش بازار توانست اثرگذاری مثبت 931 واحدی بر نماگر اصلی بورس تهران داشته باشد. «فارس» نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت بورسی (به لحاظ ارزش بازار) در روز گذشته 1/ 3 درصد به ارزش بازار خود افزود و به همین واسطه توانست موجب حمایت 815 واحدی از شاخص کل شود. سومین نماد بورسی با بیشترین ارزش بازار هم در روز گذشته سومین نماد با بیشترین اثرگذاری بر دماسنج اصلی بازار بود. «فملی» در ساعت پایانی معاملات روز گذشته صف خرید را تجربه می‌کرد و در پایان بازار به‌واسطه رشد 9/ 3 درصدی قیمت پایانی (قیمت سهم در طول یک جلسه معاملاتی) توانست حمایت 689 واحدی از شاخص کل به‌عمل آورد. از دیگر نمادهایی که دیروز سهم زیادی در رشد 10 هزار و 762 واحدی شاخص کل داشتند می‌توان به «پارس»، «وامید»، «کگل»، «شتران» و «شبندر» اشاره کرد.

در اغلب جلسات معاملاتی اخیر محوریت بازار سهام با نمادهای خودرویی و بانکی بود. اما در روز گذشته این صنایع کامودیتی‌محور بازار بودند که بازوی اصلی رشد بورس تهران بودند. در این بین فلزات اساسی حدود 536 میلیارد تومان از 3 هزار و 927 میلیارد تومان معامله خرد بورس تهران را به خود اختصاص داد و در صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفت. به‌واسطه این حجم از معاملات متوسط قیمت‌ها در این صنعت بیش از 5/ 3 درصد رشد کرد. این رشد شاخص صنعت در پی افزایش ارزش بازار 19 نماد از 22 نماد این صنعت بورسی بود.

دومین صنعت با بیشترین ارزش معاملات در روز گذشته گروه خودرو و ساخت قطعات بود. نمادهای این گروه در مجموع 534 میلیارد تومان معامله شدند. درحالی بسیاری از نمادهای کوچک‌تر این صنعت با رشدهای بالایی همراه شدند که به‌دلیل افت ارزش بازار بزرگانی مانند «خودرو» و «خپارس» شاخص این صنعت تنها 4/ 0 درصد به ارتفاع خود افزود. در این گروه «خرینگ» پس از انتشار اطلاعات حاصل از کنفرانس خبری در روز گذشته بازگشایی شد. شرکت رینگ‌سازی مشهد در این اطلاعیه گفته است قیمت فروش محصولاتش به تبع بالا رفتن بهای تمام شده افزایش خواهد یافت. همچنین «خرینگ» در اطلاعیه مذکور ورود به حوزه تولید لاستیک در کنار رینگ را کاملا قابل توجیه دانست. این نماد در روز گذشته 6/ 9 درصد دیگر رشد کرد تا بازدهی آن از ابتدای بهمن ماه به 68 درصد برسد. در این گروه «ختوقا» نیز در عصر روز شنبه خبر از پیشنهاد افزایش سرمایه توسط هیات‌مدیره این شرکت داد. طبق اطلاعیه شرکت گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران این افزایش سرمایه 1244 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت خواهد بود.

از دیگر صنایع جالب توجه در معاملات روز گذشته می‌توان به کانه‌های فلزی، فرآورده‌های نفتی، محصولات شیمیایی و بانک‌ها اشاره کرد. معدنی‌ها در روز گذشته همراه با 183 میلیارد تومان معامله به رشد بیش از 2/ 3 درصدی شاخص صنعت دست یافت. در گروه فرآورده‌های نفتی هم به‌واسطه 225 میلیارد تومان معامله شاهد رشد بیش از 7/ 3 درصدی متوسط قیمت‌ها بودیم.

شیمیایی‌ها نیز در روز گذشته با 426 میلیارد تومان معامله سومین صنعت بورسی با بیشترین ارزش معاملات بودند. شاخص این صنعت نیز در روز گذشته با رشد 3/ 3 درصدی همراه شد. اما در گروه بانک‌ها با وجود 247 میلیارد تومان معامله نماگر صنعت مسیر نزولی را پیمود و بیش از 2/ 0 درصد از ارتفاع خود را از دست داد.

«پاکشو» عصر روز شنبه در گزارشی اعلام کرد: بازرس قانونی طی بررسی خود نسبت به رعایت مفاد ماده 129 قانون تجارت درخصوص خرید 20 درصد از سهام شرکت آریان کیمیا تک (سهامی خاص) از گروه صنعتی گلرنگ (سهامی خاص) به مورد خاصی برخورد نکرده است. طبق اطلاعیه افشای اطلاعات با اهمیت «پاکشو»، این شرکت در 13 مهر ماه سال‌جاری 100 میلیون سهم شرکت آریان کیمیا تک (سهامی خاص) را به مبلغ 5/ 98 میلیارد تومان از گروه صنعتی گلرنگ خریداری کرده است.

روز گذشته «فولاد» با 180 میلیارد تومان معامله، پرمعامله‌ترین نماد بورس تهران بود. بعد از فولادمبارکه «خپارس» با 123 میلیارد تومان معامله در جایگاه دوم قرار گرفت. از دیگر نمادهایی که در روز گذشته معاملات با ارزشی داشتند می‌توان به «خساپا» با بیش از 94 میلیارد تومان معامله، «خودرو» با حدود 85 میلیارد تومان معامله و همچنین ملی مس ایران با ارزش معاملات 85 میلیارد تومانی اشاره کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت رینگ سازی مشهد از برنامه افزایش سرمایه 674 درصدی از یک محل خبر داد.

براین اساس، “خرینگ” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 44.5 به 344.5 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و با سه هدف سرمایه گذاری در طرح های تولید؛ طراحی و مونتاژ رینگ و رام ، تجهیز سایت تهران و ایجاد کارخانه تایرسازی اعمال خواهد شد.

بنابراین گزارش، شرکت پویاگسترخراسان با 50.2 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارد.

انتهای پیام

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس امروز، مسعود هدشی مدیرعامل “خرینگ” با اشاره به نوسان بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام این شرکت می‌گوید: به نظر می رسد افزایش مذکور ناشی از اثرات بیرونی و افزایش معاملات سهامداران جزء به دلیل نزدیک شدن به تاریخ مجمع و اعلام سود خالص ۲.۵ میلیارد تومانی از طرف شرکت در گزارش حسابرسی نشده ارسالی به سازمان بورس است و اتفاق خاص و با اهمیت دیگری که نیاز به افشا باشد در شرکت رخ نداده است.

سهامداران با مطالعه صورت های مالی و اطلاعاتی که از طریق سازمان بورس در دسترس عموم است ملاحظه خواهند کرد که قیمت سهام فعلی از روال عادی خارج شده است.

تقاضای به وجود آمده توسط شرکت های حقوقی یا اشخاص حقیقی جدا از سهامداران عمده سنتی شرکت است و “خرینگ” هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نداشته و نمی‌تواند داشته باشد و توافقات حاصله با مسئولیت خود شخص معامله گر است.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین – محمدامین خدابخش؛ بازار سهام امروز را در حالی به پایان برد که بسیاری از نمادهای بنیادی طی روز جاری با تغییرات اندک قیمت مواجه شدند. معاملات روز جاری از همان ابتدا در حالی آغاز شد که روند کاهش و افزایش قیمت در بسیاری از نمادها به گونه‌ای نبود که تاثیری جدی و بر فراز و فرود شاخص بورس بگذارد. نماگر از اصلی بازار که در دقایق ابتدایی معاملات تحت تاثیر تقابل افزایش قیمت در نمادهای سبک وزن تر و اقت بهای نمادهایی همچون «فولاد» و «رمپنا» نتوانسته بود رشدی جدی را تجربه کند در ادامه معاملات نیز متاثر از فروکش کردن عرضه در کلیت بازار و نبود تقاضای جدی بالاخص در نمادهای دلاری به در جا زدن در کانال 212 هزار واحدی ادامه داد. بر این اساس شاخص بورس تهران در حالی روز جاری را به پایان برد که با به ثبت رساندن رشد اندک 103 واحدی نتوانست جایگاهی بهتر از سطح 212 هزار و 851 واحدی برای خود کسب کند.

همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره شد به نظر می‌رسد پس از یک افت سهمگین در دو هفته اخیر از آنجا که بسیاری از نمادها از ارزندگی لازم برای دست یابی به سودهای ریالی معقول برخوردارند، سرمایه گذاران لزوم به فروش بیشتر در مقاطع فعلی نمی‌بینند. همین امر سبب شده تا در روزهای اخیر شاهد فشار فروش و شکل گیری صف خرید در بسیاری از نمادها نباشیم. با این حال طرف تقاضا نیز در روزهای گذشته انگیزه جندانی برای رقابت بر سر قیمت‌های بالاتر و شکل دهی به صف خرید در نمادهای سنگین وزن بازار از خود نشان نداده است. دلیل این امر را می‌توان در رویکرد کوتاه مدت خریداران نسبت به جو کلی بازار جست و جو کرد. بازار سهام که در دو هفته اخیر از سطح 227 هزار واحدی سقوطی قابل توجه را به نمایش گذاشته بود، هم اکنون به نظر بسیاری از تحلیلگران تکنیکی با سطح حدودی 196 واحدی که مهم ترین حمایت پیش روی شاخص را است فاصلی دارد. همین امر سبب شده به رغم ثبات قیمت و ارزان تر شدن بسیاری از نمادها در مقایسه با ماه‌های اخیر، سرمایه گذاران دست به عصاتر عمل کنند.

خودروسازها در سراشیبی افت/ حال خوب نمادهای قطعه‌ساز

پوست‌اندازی خودرویی‌ها با تغییر نگاه دولت / مسئولان «بازار» را رصد نمی کنند

به رغم آنچه که در خصوص نمادهای دلاری که شامل پترو پالایشی‌ها و فلزی – معنی‌ها گفته شد، امروز معاملات نمادهای خودرو ساز آرام دنبال نشد. در حالی که بسیاری از نمادهای بازار به خصوص قطعه سازها که هم گروه نمادهای خودرویی هستند عمدتا در محدوده مثبت قیمت پیگیری می‌شد نمادهای خودروساز که در ساعات نخستین معاملات شرایط بهتری داشتند کم کم با افت قیمت مواجه شدند و تا آنجا پیش رفتند که به کف قیمت مجاز روزانه رسیدند. این نزول قیمت در نهایت تا جایی تداوم یافت که به صف فروش «خزامیا» و «خساپا» انجامید. به موجب همین کاهش قیمت بود که قیمت هر سهم «خساپا» و «خزامیا» به ترتیب 129 و 123 تومانی شدند و «خودرو» به ازازی هر سهم قیمتی بهتر از 428 تومان نیافت. در طرف قطعه سازهای باز اما اوضاع با نمادهای خودرو ساز به شکل بسیاری متفاومت بود. امروز اگرچه نماد قرمزپوش نیز در میان نمادهای قطعه سازی دیده می‌شد با این حال نمادهایی نظیر «خلنت»، «خموتور»، «خمحرکه»، «ختوقا» و «خرینگ» در سقف قیمت روزانه همگی با پنج درصد افزایش قیمت روز خود را به اتمام رساندند. برآیند معاملات همه این نمادها در روز مقدار 119 میلیارد تومانی ارزش معاملات بود که حاصل تبادل حدود 70 میلیون سهم در این گروه بود.

نگاهی به معاملات گروه فرآورده‌های نفتی

در میان نمادهای موثر بر شاخص معاملات نمادهای گروه فرآورده‌های نفتی امروز با سبزپوشی تمامی سهم‌های مستقر در این گروه به اتمام رسید. این گروه که در روزهای اخیر تحت تاثیر افزایش نرخ روانکار رشد قیمت نمادهای تولیدکننده روغن موتور را شاهد بودند، طی روز جاری شاهد همنوایی نمادهای پالایشی با تولیدکنندگان روانکار بودند. در این روز پالایشی ها که همراه با ریزش شاخص در دو هفته قبل واردی میری کاهشی شده بودند افزایش قیمتی یک تا سه درصدی را شاهد بودند. این در حالی بود که نمادهای «شبهرن»، «شپارس» و «شنفت» همگی تا سقف قیمت روزانه رشد کردند.

آمار و ارقام بازار

رشد 103 واحدی امروز شاخص بورس تهران افزایش 0.05 درصدی را برای این نماگر به همراه داشت. در این روز نمادهای «فارس»، «پارس» و «همراه» بیشترین تاثیر را بر حرکت امروز شاخص گذاشتند. حرکت امروز نماگر اصلی بازار که آن را به سطح 212 هزار و 851 واحد رساند، بیش از هر چیز به واسطه نمادهای حاضر در برخی گروه های بنیادی نظیر پالایشی و پتروشیمی روی داد. گفتنی است، حجم معاملات امروز بورس تهران سه میلیارد و 344 میلیون سهم و ارزش معاملات آن هزار و 58 میلیارد تومان بوده است که از این میان هزار و 40 میلیارد تومان آن ارزش معاملات خرد بوده است.

ترین‌های بورسی

معاملات بورس تهران امروز در حالی پایان یافت که نمادهای خودرویی با مجموع ارزش معاملات 119 میلیارد تومانی بیشترین ارزش معاملات را داشتند که بیشترین ارزش معاملات در آنها با 25 میلیارد و 800 میلیون تومان به نماد «خساپا» اختصاص داشت. گروه‌های فلزات اساسی، شیمیایی، بانک‌ها و فرآورده‌های نفتی نیز به ترتیب جایگاه‌های دوم تا پنجم در این زمینه را به خود اختصاص دادند.

کوتاه از فرابورس

شاخص آیفکس معاملات روز جاری را با صعود 21 واحدی به اتمام رساند. این شاخص بیشترین تاثیر مثبت را از نمادهای «ذوب»، «دماوند» و «مارون» پذیرفت. این در حالی است که امروز نمادهایی نظیر «شراز»، «چکاپا» و «بزاگرس» بر روی این شاخص اثر منفی گذاشتند. حجم معاملات این بازار بالغ بر یک میلیارد و 774 میلیون سهم بود و ارزش معاملات سهام به 425 میلیارد تومان می‌رسد این در حالی است که ارزش کل معاملات این بازار با در نظر گرفتن معاملات اوراق اخزا و تسه در روز جاری به 710 میلیارد تومان رسیده است.

منبع: eghtesadonline.com