دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت ریخته گری تراکتور سازی ایران در اطلاعیه‌ای نرخ جدید فروش محصولات خود را افشا کرد. 

نرخ قبلی فروش محصولات ختراک 9553 تومان بود که در اطلاعیه این شرکت به 12419 تومان افزایش یافته است. 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ریخته گری تراکتور سازی ایران از افزایش 30 درصدی نرخ فروش محصولات ریخته چدنی به مشتری عمده از ابتدای سال جاری خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای فردا شد.

براین اساس، عبدالرحمان ارشدی صوفیانی مدیرعامل “ختراک” اعلام کرد: بر اساس توافق با مشتری عمده (شرکت موتورسازان تراکتورسازی) و با تصویب هیات مدیره، نرخ های فروش محصولات ریخته چدنی فروش رفته این شرکت به مشتری فوق از اول سال 99 بطور میانگین به میزان 30 درصد افزایش می‌یابد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ریخته گری تراکتورسازی ایران پیرو ،تصمیمات مجمع فوق العاده 17 مهر مبنی بر تصویب افزایش سرمایه از 21.3 به 91.3 میلیارد تومان از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و اندوخته طرح و توسعه از برنامه مرحله دوم افزایش سرمایه به میزان 62 درصد خبر داد.

براین اساس، “ختراک” در نظر دارد با اهداف اجرای پروژه های خرید و بهینه سازی تاسیسات تولیدی، افزایش بهره وری، رعایت الزامات زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی برای رساندن سرمایه فعلی از 56.3 به 91.3 میلیارد تومان اقدام کند. تامین مالی این شرکت در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال می شود.

بنابراین گزارش، شرکت تراکتورسازی با 80.4 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت بورسی که در جریان معاملات شنبه با افت 4.8 درصدی قیمت سهام و صف فروش روبرو شده، حضور دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1تاپکیش1.521.93
2ختراک2.731.2

1. تاپکیش : شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش با نماد تاپکیش در بازار دوم فرابورس و گروه رایانه قرار دارد به طوری که یکی از شرکت های فعال در حوزه ی خدمات پرداخت الکترونیک در بازار آی تی کشور می باشد و عمده ی فعالیت های آن در حوزه ی ارائه خدمات تعمیرات و نگهداری به دستگاه های POS و ATM می باشد و از بزرگترین مشتریان این شرکت نیز می توان به بانک پارسیان اشاره کرد که این شرکت بخش قابل توجهی از خدمات پشتیبانی تجهیزات پرداخت این بانک را در اختیار دارد و عمده ی فروش این شرکت نیز به فروش دستگاه کارتخوان، کاغذ و تجهیزات و خدمات پشتیبانی اختصاص دارد.

عمده فروش به شرکت های وابسته به سهامدار عمده است و از این رو ریسک تجاری خاصی متوجه شرکت نیست. همچنین از برنامه های این شرکت میتوان به موارد ذیل اشاره نمود که برای تامین مالی آنها, هیئت مدیره شرکت پیشنهاد افزایش سرمایه 200 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته را در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری به مجمع عمومی فوق العاده داده است:

مطابق پیش بینی شرکت در صورت انجام افزایش سرمایه،  پیشبینی میشود سود خالص و درآمد شرکت در سال 1400 به ترتیب 88 و 40 درصد افزایش یابد. همچنین طی شفاف سازی شرکت در هفته گذشته، سود 64 میلیارد ریالی از طریق فروش سهام “رتاپ” شناسایی نموده است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 27 خرداد ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از نظر تکنیکال، بعد از اصلاحی که از محدوده 5500 تومان داشت، این سهم با کاهش قیمت مواجه شد و تا حوالی 4 هزار تومان نیز افت قیمتی را تجربه کرد اما با واکنش به این ناحیه تا 5 هزار تومان توانست رشد کند.

 در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 40 میلیون تومان خرید کرده است در حالی که میانگین 10 روزه سرانه خرید هر حقیقی حدوده 12 میلیون بوده است.

در صورت رشد از این ناحیه و عبور از مقاومت تاریخی در قیمت 5500 تومان، می توان محدوده 7500 تا 8 هزار تومان را به عنوان هدف آن در نظر داشته باشیم.

در صورت کاهش قیمت، محدوده 3600 تومان، مهمترین حمایت آن محسوب می شود.  

2. ختراک : شرکت ریخته گری تراکتور سازی ایران با نماد ختراک در بازار دوم بورس  قرار دارد. این شرکت در زمینه تولید قطعات ریخته گری فعالیت می کند به طوری که 10 درصد تولیدات کشور را داراست. از نظر وزنی، این تولیدات از نوع قطعات 300 گرم تا 300 کیلو گرم می باشد. در حال حاضر این شرکت به عنوان بزرگترین و یکی از اصلی ترین تولیدکنندگان قطعات ریخته چدنی تراکتور سازی، خودرو سازی فعالیت میکند و دارا بودن خط ریخته گری لاست فوم از دیگر مزایای انحصاری این شرکت می باشد.

از طرح های توسعه شرکت میتوان به ورود به بازار قطعات چدنی خودرو و تجهیزات راه سازی در کشور ترکیه و بلاروس و آلمان اشاره نمود.

از نکات قابل توجه در بررسی صورت های مالی این شرکت میتوان به این مورد اشاره کرد که سود خالص شرکت در سال 97 حدود 500 درصد و در سال 98 حدود 100 درصد نسبت به سال مالی مشابه آن در سال گذشته رشد داشته است.

شرکت در دوازده ماهه سال مالی گذشته به ازای هر سهم ۶۰۸  ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۲ درصد رشد داشته است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 27 خرداد ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از نظر تکنیکال، بعد از واکنش به محدوده 2200 تومان در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 50 روزه، این سهم امروز توانست به صف خرید برسد. در صورت رشد از این ناحیه، مقاومت 3 هزار تومان را پیش رو دارد و اگر از این مقاومت عبور کند، محدوده 3700 تا 4 هزار تومان در حوالی خط میانی کانال را می توانیم به عنوان هدف آن در نظر داشته باشیم.

در صورت افزایش عرضه ها و کاهش قیمت نیز، حمایت های مهم سهم محدوده 2200 تومان و 1800 تومان است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

این جدول نماد هایی را نشان می دهد که سنگین ترین خرید حقیقی را در بازار داشته اند:

ردیف نماد نسبت خرید به فروش حقیقی حجم معاملات قیمت آخرین معامله (ریال) درصد تغییر قیمت آخرین معامله
1 دتوزیع 154 134,059 35,357 5
2 کویر 81 595,260 6,880 4.99
3 کپرور 77 189,540 15,852 5 –
4 ختراک 12 110,761 8,803 5
5 فسلیر 7.5 65,906 14,276 2.99
6 بسویچ 6 6,872 20,976 5
7 رنیک 5 11.270M 14,722 4.03 –
8 نمرینو 4 197,770 16,845 5
9 وخاور 3 2.270M 3,963 1.1 –
10 آبین 3 561,160 9,770 2.99

بازار ریخت! شاید بهترین دو کلمه ای که در توصیف یکی از بدترین روزهای بازار مناسب است، همین باشد. شاید کمتر کسی فکر می کرد بعد از سخنان امید بخش رئیس جمهور روحانی در خصوص بازار سرمایه، واکنش ها چنین باشد. ایشان دیروز طی یک نشست خبری عنوان کردند:

ما باید مشوق های لازم برای جذب نقدینگی را داشته باشیم. بازار سرمایه ما یک بازار پر نشاط است. بورس ما در این شش ماه بیش از 70 درصد رشد داشته است. باید نقدینگی را به مسیر درست هدایت کنیم.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:

ما باید در زمینه خصوصی سازی و فروش سهام با سرعت و دقت بیشتری حرکت کنیم. پیش بینی ما این است تا پایان سال تورم روند کاهشی خود را ادامه دهد.

با توجه به این صحبت ها به نظر می رسد سیاست های اقتصادی به گونه ای اتخاذ نخواهد شد که پول های بزرگ از بازار سرمایه رخت بندد؛ چرا که در این صورت احتمال ایجاد تورم بالاتر خواهد رفت. برای مطالعه بیشتر به تئوری مقدار پول (Quantity Theory of Money) مراجعه کنید.

تحلیل سهم ها

در این بازار هم بودند سهم هایی که با خرید سنگین حقیقی ها مواجه شدند. از دتوزیع و کویر که عرضه اولیه هستند که بگذریم، به کپرور می رسیم. سهمی که امروز حقوقی از ابتدای صبح در صف فروش آن نشسته بود و تا پایان ظهر هم به این بست نشینی ادامه داد. طوری که هیچ حقیقی ای قادر به فروش این سهم نبود! کپرور در نهایت با نزدیک 2 میلیون صف فروش به کار خود پایان داد. از منظر تکنیکالی به نظر می رسد کپرور وارد روند نزولی شده است. اولین حمایت این سهم در محدوده ی 1400 تومان خواهد بود. باید دید به این محدوده چگونه واکنش نشان می دهد.

به نظر می رسد ختراک خیلی زود اصلاح خود را به اتمام رسانده و از چهار روز پیش روند صعودی سهم دوباره از سر گرفته شده است. از منظر تکنیکالی به نظر می رسد این سهم همچنان در موج 3 از 3 باشد که به صورت گسترده (Extended) درآمده است. قیمت این سهم در این موج تا کنون بیش از 10 برابر شده است. اولین مقاومت پیش روی این سهم محدوده ی 970 تومان می باشد. تحلیل تکنیکال ختراک به زودی ارائه خواهد شد.

شاید نماد فسلیر کمتر به گوشتان خورده باشد. این شرکت که تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) است، در سال 1343 تاسیس و سال ها به عنوان تنها تولید کننده و بزرگترین کارخانه سازنده ساختمان های فولادی صنعتی سبک و سنگین در ایران و خاورمیانه فعالیت کرده است. این شرکت از سال 1358 به بعد هم در زمینه ساخت دیگر مصنوعات فولادی سنگین حضور داشته است.

از منظر عملیاتی فسلیر تعریف چندانی ندارد. این شرکت در یکسال گذشته 78 تومان زیان به ازای هر سهم شناسایی کرده و P/E TTM= -18 می باشد. قیمت این نماد که در بازار پایه قرار دارد در دو ماه و نیم گذشته بیش از 55 درصد کاهش یافته است.

نمرینو نماد کارخانجات ایران مرینوس است. سود خالص این شرکت که در گروه منسوجات قرار گرفته در سه ماهه 98 بیش از 860 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته اش افزایش یافته است که عملکرد بسیار خوبی ارزیابی می شود. نمودار این سهم از منظر تکنیکالی در جای مناسبی قرار دارد. تحلیل تکنیکال این نماد نیز به زودی ارائه خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

ختراک در چهار ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 33 میلیارد تومان درآمد داشته است که این عدد در مرداد ماه به 30 میلیارد تومان کاهش یافته است. فروش تیر ماه شرکت 39 میلیارد تومان بوده است. (30 درصد کاهش فروش نسبت به تیر ماه)

این شرکت در پنج ماهه نخست سال گذشته (از فروردین تا پایان مرداد ماه) مجموعاً 80 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم امسال به 160 میلیارد تومان افزایش یافته است. (رشد 100 درصدی نسبت به سال گذشته)

بررسی گزارش فعالیت ماهانه ختراک (مرداد ماه 1398)

این شرکت قطعات ریخته چدنی برای شرکت تراکتورسازی ایران تولید می کند. این محصول در مرداد ماه نسبت به میانگین چهار ماه گذشته، 15 درصد کاهش تولید و 10 درصد کاهش فروش داشته و نرخ فروش تغییری نکرده است.

بررسی گزارش فعالیت ماهانه ختراک (مرداد ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

شاخص کل قله 470 هزار را فتح کرد

به گزارش بورس‌نیوز، بازارسرمایه در دومین روز معاملاتی خود تا این لحظه توانسته رشد 8032 واحدی را تجربه کند و به قله جدید 470 هزار واحدی دست پیدا کند.

شاخص‌کل هم‌وزن نیز با رشد 2244 واحدی به پله 152 هزار و 277 واحدی رسید.

حجم معاملات امروز بازارسرمایه تا این لحظه به حدود 6 میلیون 351 هزار برگه سهم و تعداد معامله 457 هزار و 269 بوده که ارزش 2 هزار و 606 میلیارد تومان بالغ شده است.

نماد‌هایی همچون “فولاد” با رشد 707 واحدی، “پارس” با رشد 530 واحدی، “کگل” با رشد 462 واحدی، “شتران” با رشد 433 واحدی، “شبندر” با رشد 353 واحدی، “فارس” با رشد 347 واحدی، “وامید” با رشد 340 واحدی جزو سبزهای بازار لقب گرفتند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت ریخته گری تراکتور سازی ایران در نظر دارد سرمایه شرکت را افزایش دهد.

براساس این گزارش، بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1398/07/17 افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 213,000 میلیون ریال به‌مبلغ 563,000 میلیون ریال (از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 336.485 میلیون ریال، از محل اندوخته مبلغ 13.515 میلیون ریال) در تاریخ 1398/11/26 در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

پیش گشایش؛

آنچه در بازار دیروز گذشت

به گزارش بورس نیوز، روز دوشنبه شاهد افزایش عرضه‌ها در جریان معاملات بازار سرمایه بودیم. پس از رشد‌های پیاپی قیمت اکثر سهام گروه‌های بورسی طی یک ماه اخیر، روز دوشنبه با افت بیش از 1.5 درصدی شاخص‌های بازار سرمایه بودیم. ارائه برخی شایعات کذب از جمله شایعه غیرقابل باور استعفای ریاست جمهوری از جمله دلایل افت بازار بود.

اقتصاد کلان و صنایع
قیمت‌های جهانی نفت خام به دنبال بازگشت بازار‌های مالی که با جهش قیمت سهام و تقویت دلار همراه بود، جهش کرد. این در حالی است که قیمت‌های نفت همچنان تحت تاثیر وحشت از ویروس کرونا پایین هستند. بهای هر بشکه نفت خام با بیش از 2 درصد افزایش به 54 دلار رسید. بهای مس نیز با رشد بیش از 1.5 درصدی همراه بود و در جریان معاملات شب گذشته به بیش از 5 هزار و 700 دلار رسید. قیمت جهانی طلا نیز با کاهش 0.2 درصدی به کمتر از 1، 579 دلار به ازای هر اونس رسید.

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد هرچند به دلیل نرخ رشد منفی قابل توجه بخش نفت، رشد اقتصادی کشور در سال 98 منفی خواهد بود، اما رشد اقتصادی بدون نفت در سال 98 حدود 1.8 درصد برآورد می‌شود.

بر اساس گزارش بازوی پژوهشی مجلس شورای اسلامی، رشد اقتصادی بدون نفت در سال 1398 حدود 1.8 درصد برآورد می‌شود. توضیح آنکه رشد بخش کشاورزی 5.5 درصد، رشد بخش صنعت 1.5 درصد، رشد آب، برق و گاز 10 درصد، رشد بخش ساختمان 14.5 درصد و رشد بخش خدمات منفی 1.5 درصد برآورد می‌شود.

در خبری از گروه برق، مدیر عامل بورس انرژی ایران گفت: برای اتصال به شبکه برق، اوراقی تحت عنوان اوراق «گواهی ظرفیت» با هدف تامین مالی ساخت نیروگاه تعریف شده که به نظر می‌رسد معاملات این اوراق تا پایان بهمن‌ماه آغاز شود. وی با تاکید بر اینکه برای اتصال به شبکه برق، اوراقی تحت عنوان اوراق ظرفیت تعریف شد، گفت: این اوراق تمام فرآیند‌های مستلزم برای اخذ مجوز را طی کرد و مصوبه آن از سوی کمیته فقهی سازمان بورس و شورای عالی بورس که مقررات اجرایی آن در هیات مدیره سازمان بورس و وزارت نیرو انجام می‌شود، اخذ شده، بنابراین فعالیت این اوراق تا پایان بهمن ماه آغاز خواهد شد.

حسینی خاطرنشان کرد: مصرف‌کنندگان خصوصی و دولتی که می‌خواهند به شبکه برق سراسری بپیوندند باید در ابتدا گواهی ظرفیت را در بورس خریداری و بعد فرآیند اتصال را طی کنند.

بازار امروز
به نظر می‌رسد که در بازار امروز و با توجه به متعادل شدن روند معاملات در اکثر گروه‌ها در طی معاملات دوشنبه، افزایش تدریجی قیمت‌ها را انتظار خواهیم داشت.

با توجه به ارزش معاملات سنگین روز‌های اخیر و محدود شدن ادامه دار فضای سرمایه‌گذاری در سایر بازار‌های مالی و همچنین برنامه‌های دولت جهت واگذاری‌های گسترده دارایی‌های خود و بانک‌ها در سال آینده، به نظر می‌رسد که همچنان بازار سرمایه مطمئن‌ترین گزینه جهت سرمایه‌گذاری اشخاص باشد.

با این حال، نباید فراموش کرد که این هجوم نقدینگی و عدم اجرای نظارت صحیح و عدم کارایی اطلاعاتی در سطح بازار منجر به حبابی شدن قیمت برخی از سهام شرکت‌های زیان‌ده و کوچک شده و این موضوع می‌تواند ریسک‌های سرمایه‌گذاری در بازار را افزایش دهد.

رشد تدریجی نرخ ارز در سامانه نیما به بیش از 12 هزار و 800 تومان نیز دیگر عامل مثبت بازار‌ها در روز‌های آینده به نظر می‌رسد. این نرخ می‌تواند منجر به شناسایی سود تسعیر در شرکت‌های صادرات محور و همچنین بانک‌های دارای تراز ارزی مثبت و در نتیجه رشد سودآوری آن‌ها تا پایان سال جاری شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت ریخته گری تراکتورسازی ایران شفاف سازی کرد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، که به دلیل نوسان قیمت بیش از 50 درصد طی 15 روز و ضرورت برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی با توجه به عدم طرح سوال در سامانه تدان تغییر خاصی در برنامه‌ها و فعالیت‌های شرکت رخ نداده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.