دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، نگاهی به عملکرد صنایع 38 گانه بورسی نشان از سبزپوشی 4 گروه در مقابل افت میانگین قیمت‌ها در 33 صنعت دارد. بیشترین افت هفتگی از آن گروه استخراج نفت و گاز با تک نماد «حفاری» دارد که هفته گذشته متحمل کاهش 16.3 درصدی شد. پس از آن گروه فرآورده‌های نفتی که روز شنبه پس از توقف دو هفته‌ای با بازگشایی نمادهای معاملاتی خود همراه شد، شاهد کاهش 14.6 درصدی شاخص گروه خود بود. مخابرات دیگر گروه منفی هفته گذشته بورس تهران بود که زیانی بالغ بر 12.9 درصد به سهامداران دو شرکت زیرمجموعه خود یعنی «اخابر» و «همراه» تحمیل کرد. خودرویی‌ها نیز که هفته گذشته به گردونه معاملات بازگشتند، این هفته با صف‌های سنگین در سمت فروش دست و پنجه نرم کردند و در نهایت به افت 12.8 درصدی میانگین قیمت‌ها تن دادند.

در این هفته شاهد رشد شاخص در 4 گروه خرده‌فروشی، زراعت، کاشی و سرامیک و محصولات شیمیایی بودیم. در این میان گروه خرده فروشی با تک سهم «افق» صدرنشین بازده هفتگی با رشد قیمت 2.4 درصدی شد.

مهمترین تحولات هفتگی

از مهمترین تحولات اثرگذار بر بازار سهام در هفته گذشته، ممنوعیت فروش حقوقی‌ها، ممنوعیت معاملات الگوریتمی و البته رشد نرخ برابری دلار به 28هزار تومان بود. از ابتدای هفته گذشته، اخبار و شایعات مربوط به تحریم‌های جدید آمریکا و تلاشی که برای فعال‌سازی مکانیز ماشه انجام می‌دهد تا حدودی بر نگرانی معامله‌گران افزود. با این حال به مرور این فضای منفی فروکش کرد و تا حدودی شاهد بازگشت آرامش به گردونه معاملات سهام بودیم. در بازارهای جهانی نیز در کنار افت نرخ نفت، افزایش نگرانی از افزایش شیوع کرونا و همزمان مبهم بودن چشم انداز سیاست های حمایتی دولت ها دیگر کالاها را نیز با نوسان منفی مواجه کرد.

پرمعامله‌ترین صنایع

در این میان هفته گذشته، بیشترین ارزش دادوستدها از آن گروه فرآورده‌های نفتی با معامله 8 هزار میلیارد تومانی اختصاص پیدا کرد. پس از آن گروه فلزات اساسی با دادوستد 7 هزار و 460 میلیارد تومانی همراه شد. در مجموع 6 گروه با ارزش بازار بالا شامل  فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی، بانک‌ها، محصولات شیمیایی، خودرو و کانه‌های فلزی به ترتیب در صدر پرمعامله‌ترین صنایع بورس (از منظر ارزش) در هفته منتهی به 2 مهرماه قرار گرفتند و بیش از 83 درصد کل ارزش معاملات هفتگی را به خود اختصاص دادند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، نگاهی به عملکرد صنایع 38 گانه بورسی در سه ماهه تابستان 99 نشان از سبقت 9 گروه از شاخص سهام دارد. در این میان بیشترین رشد شاخص صنعت از آن گروه ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با تک نماد «ولپارس» شد. این سهم در مجموع سه ماه گذشته با رشد 147 درصدی همراه شد و با اختلاف رتبه نخست را در اختیار گرفت. پس از این گروه، دیگر صنعت تک سهم یعنی گروه محصولات چرمی مورد توجه بورس‌بازان قرار داشت. در این راستا «وملی» تابستان 99 را با رشد حدود 90 درصدی قیمت به پایان رساند. گروه چند رشته‌ای صنعتی با محوریت «شستا» دیگر گروه پربازده بورس تهران در دوره مورد بررسی است که رشد 51 درصدی را ثبت کرده است. در این میان گروه‌های بزرگ کالایی نیز عملکرد بهتری را نسبت به شاخص کل ثبت کردند. در این راستا، گروه فلزات اساسی 49 درصد، فرآورده‌های نفتی 44 درصد، محصولات شیمیایی 40 درصد و معدنی‌ها با رشد حدود 36 درصدی در سه ماهه تابستان همراه شدند. در مقابل اما گروه استخراج سایر معادن با تک نماد «کماسه» قعرنشین شد و افت 52 درصدی را ثبت کرد. زراعی‌ها نیز در تابستان 99 زیان هنگفتی به سهامداران خود تحمیل کردند و شاهد کاهش 45.5 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود بودند.

پرمعامله‌ترین صنایع در تابستان

بیشترین ارزش دادوستد سهام در این بازه زمانی اما با معامله حدود 116 هزار میلیارد تومانی از آن گروه فلزات اساسی شد. بانکی‌ها و خودرویی‌ها نیز در این مدت پرمعامله ظاهر شدند و رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

شهریور قرمز گروه‌ها

طی شهریورماه نیز در مقابل سرخپوشی 35 گروه، تنها سه صنعت کامودیتی‌محور با رشد قیمت سهام زیرمجموعه خود همراه شدند. از این رو بیشترین رشد شاخص صنعت از آن گروه فلزات اساسی با افزایش 13.2  درصدی میانگین قیمت‌ها شد. پس از آن گروه کانه‌های فلزی رشد حدود 10 درصدی را تجربه کرد و پتروشیمی‌ها نیز شاهد افزایش 2.5 درصدی شاخص صنعت خود بودند. در این میان گروه استخراج نفت و گاز با تک نماد «حفاری» شاهد ریزش 36.8 درصدی قیمت بود. گروه فنی و مهندسی با دو نماد «رتکو» و «رمپنا» با کاهش 34.3درصدی مواجه شد. بیشترین ارزش دادوستد سهام نیز در این ماه از آن گروه فلزات اساسی با معامله 37 هزار و 860 میلیارد تومانی شد. سه گروه بانک، فرآورده‌های نفتی و خودرو دیگر صنایع پرمعامله بورس تهران در آخرین ماه تابستان بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

 

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص کل که معاملات امروز خود را با افت بیش از 25 هزار واحدی آغاز کرده بود در پایان معاملات با کاهش حدود 14 هزار واحدی و توقف بر روی رقم 1 میلیون و 581 هزار واحد رو به رو شد. «فملی»، «فولاد»، «شپنا» نمادهایی بودند که در معاملات روز جاری بیشترین اثر منفی بر شاخص کل را داشتند اما در میان نمادهای شاخص‌ساز اصلی «فارس» و «تاپیکو» به عنوان شاخص‌‌سازان مثبت ثبت شدند.

روند معاملات در فرابورس سبزتر از بورس بود و شاخص کل این بازار با افزایش 113 واحدی به 17,712 واحد رسید. در جریان افزایش رقم شاخص فرابورس، «آریا»، «بپاس» و «صبا» نمادهایی بودند که بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.

مجموع ارزش معاملات در بازار امروز به حدود 16 هزار میلیارد تومان رسید و حدود 2300 میلیارد تومان از نقدینگی توسط حقیقی‌ها از بازار خارج شد. «وبملت»، «فملی» و «فولاد» سه نمادی بودند که بیشترین حمایت حقوقی را به خود جلب کردند.

«خودرو» از جمله نمادهایی بودند که با حجم معاملات بیش از 2.2 میلیارد سهم توانست به روند متعادل برسد. جالب توجه بود که بیشترین حجم خرید «خودرو» توسط حقیقی‌ها رقم خورد.

بازدهی بورس در دوره شش ماهه بالاتر از همه

در دوره شش ماهه نخست امسال شاخص‌ کل بورس حدود 212 درصد افزایش را به ثبت رساند و این در حالی بود که در همین بازه زمانی سکه حدود 118 درصد افزایش قیمت داشت و دلار نیز تنها 69 درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

یک خبر مهم درباره «پالایشی یکم»

دولت با افزایش تخفیف سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله صنایع پالایش نفت، شامل باقیمانده سهام متعلق به دولت در شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران از 20 درصد به 30 درصد موافقت کرد.

صنایع مختلف در دوره 6 ماهه چه کردند؟

 نگاهی به عملکرد صنایع 38 گانه بورسی در شهریور 99 نشان می‌دهد که در مقابل سرخپوشی 35 گروه، تنها سه صنعت کامودیتی‌محور با رشد قیمت سهام زیرمجموعه خود همراه شدند. از این رو بیشترین رشد شاخص صنعت از آن گروه فلزات اساسی با افزایش 2/13 درصدی میانگین قیمت‌ها شد.

پس از آن گروه کانه‌های فلزی رشد حدود 10 درصدی را تجربه کرد و پتروشیمی‌ها نیز شاهد افزایش 5/2 درصدی شاخص صنعت خود بودند. در این میان گروه استخراج نفت و گاز با تک نماد «حفاری» شاهد ریزش 8/ 36 درصدی قیمت بود.

گروه فنی و مهندسی با دو نماد «رتکو» و «رمپنا» با کاهش 3/ 34 درصدی مواجه شد. بیشترین ارزش دادوستد سهام نیز در این ماه از آن گروه فلزات اساسی با معامله 37 هزار و 860 میلیارد تومانی شد. سه گروه بانک، فرآورده‌های نفتی و خودرو دیگر صنایع پرمعامله بورس تهران در آخرین ماه تابستان بودند. با تعمیم این آمار به نیمه نخست سال اما تمامی صنایع سبزپوشند.

در این میان بیشترین بازده از آن گروه محصولات چرمی با تک نماد «وملی» و رشد 5/577 درصدی شد. پس از آن گروه وسایل ارتباطی با تک نماد «ولپارس» و رشد 535 درصدی شد. گروه چند رشته‌ای صنعتی نیز در نیمه نخست سال 99 با رشد 332 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود همراه شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت حفاری شمال در بازار اول بورس، با نماد “حفاری” در گروه ” استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف” مورد معامله قرار می گیرد.

این سهم پس از برگزاری مجمع، با بازگشایی منفی 17 درصدی کار خود را در قیمت حوالی 1300 تومان آغاز کرد. در معاملات دیروز نیز بیش از 52 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 13490 ریال ( 4.49%+) به ارزش 707 میلیارد ریال داد وستد شد.

تابلو معاملاتی سهم نشان از برابری قدرت خریدار و فروشنده حقیقی می دهد و بیش از 13 میلیارد تومان نیز ورود پول حقیقی به سهم داشتیم.

از نظر تکنیکالی، این سهم درون کانال صعودی بلند مدت در حال نوسان است و اکنون در نزدیکی کف این کانال در حال معامله است که می تواند از این سطح با افزایش تقاضا مجدد روند صعودی خود را آغاز کند.

در صورت ضعیف شدن قدرت کنونی خریدار، این سهم می تواند به کف کانال صعودی برسد و سپس روند صعودی خود را با اهداف 1620 تومان، 1860 تومان و درنهایت 2340 تومان آغاز کند.

در صورت ادامه عرضه ها و از دست دادن کف کانال صعودی، حمایت بعدی آن را می توان 1130 تومان در نظر گرفت.

شایان ذکر است این شرکت برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته را در دستور کار خود قرار داده است.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت مشاهده بروزرسانی نمادهای معرفی شده در سیگنال و رصد بازار به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم امضای 13 قرارداد ازدیاد برداشت از میادین نفتی با دانشگاه‌های کشور با تاکید بر لزوم همکاری بین دانشگاه و صنعت نفت گفت: دانشگاه برای صنعت مانند یک قلب پیوندی برای بدن است. در ابتدا که بخواهید این قلب را در بدن جاگذاری کنید تمام بدن تجهیز می‌شود که این قلب را دفع کنند ولی در صورت پذیرش قلب، در ادامه بدن می‌تواند به حیات خود ادامه دهد. لذا دانشگاه نیز قلب پیوندی برای نفت است که نفت در ابتدا نمی‌خواهد آن را بپذیرد.

وی گفت:‌ در گذشته ما 9 قرارداد ازدیاد برداشت با دانشگاه‌ها امضا کردیم که آن قراردادها به اصرار بنده منعقد شد اما الان شاهد هستیم که دانشگاه و صنعت نفت در حال پذیرش هم هستند و حتی این 13 قرارداد را به پیشنهاد خودشان امضا کردند.

وزیر نفت اظهار داشت: افزایش ضریب بازیافت و بهبود تولید از میادین نفتی مهم است ولی مهمتر از آن پیوند بین صنعت و دانشگاه است که دستاوردهای زیادی برای کشور در تربیت نیروی نخبه به همراه دارد.

زنگنه گفت: مهمترین بحث در فناوری بالادستی صنعت نفت مربوط به افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی و گازی است. در این راستا ما به نیروی انسانی متخصص نیاز داریم که برای پرورش این نیروها از سال 77 تاکنون برنامه‌ریزی کرده‌ایم. لذا اولین لازمه برای پیوند بین دانشگاه و صنعت نیروی انسانی متخصص است. زیرا بدون داشتن آن نمی‌توانیم اصلا حرفی در مورد پژوهش بزنیم.  

وی تاکید کرد: رکن دوم وجود پژوهشگاه‌ها است. الان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ما خودشان به پیشرفتی رسیده‌اند که طرح پیشنهادی برای ازدیاد برداشت به شرکت ملی نفت ارائه می‌دهند. همچنین برای توسعه پژوهشگاه‌ها وزارت نفت سرمایه‌گذاری مناسبی برای تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها کرده است و یک از اولویت‌های ما تقویت دانشگاه و پژوهشگاه نفت است. البته در این حوزه انحصار قائل نیستیم.

وزیر نفت افزود:‌رکن سوم ایجاد و استفاده از ظرفیت‌های حرفه‌ای موجود است. این ظرفیت‌های حرفه‌ای همین شرکت‌های E&P هستند که باید برای توسعه فناوری از طریق پژوهش در دنیا رقابت کنند. این شرکت‌های E&P می‌توانند پیمانکاران عمومی، حفاری و مشاوران بالادستی مخازن باشند.

زنگنه اظهار داشت: رکن چهارم مربوط به مدیریت و سیستم‌ها و نظام اجرا است. مدیریت محصول فناوری است و خودش نیز می‌تواند فناوری را توسعه دهد. وظیفه ماست که با استفاده از بعضی از روش‌های اجرا زمینه را برای ایجاد فناوری فراهم کنیم. ما از مراکز نوآوری جنب دانشگاه‌ها، ‌استارت‌آپ‌ها و دانش‌بنیان‌ها حمایت می‌کنیم.

وی در پایان گفت:‌در بخش پایین دستی هم قراردادهای خوبی با دانشگاه‌ها منتعقد شده است. در این حوزه هدف ما ایجاد لایسنس است تا بتوانیم تولید اوره، ‌ آمونیاک و الفین صنایع پایین دستی را تامین کنیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با رشد 2  هزار واحدی عدد 1 میلیون و 815 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افت 2 هزار واحدی به عدد 487 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 15 میلیارد سهم طی 1.5 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 16300 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 0.12 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که شاهد دو شیفت شدن بازار در نمادهای بورسی و عدم تغییر در تایم معاملات در شرکت های فرابورسی بودیم. در تایم اول معاملات شاهد جمع آوری صف های فروش و حتی معاملات مثبت در بعضی نماد های بودیم. عرضه ها در اکثر نمادها بسیار زیاد بود و در مقابل تقاضا هم به طور پایا پای وجود داشت. به عبارت دیگر در نیمه اول بازار شاهد گرفتن عطش بازار بودیم. در تایم دوم بازار، شاهد معاملات نماد ها فولادی و پالایشی بودیم که نمادهای پالایشی به دلیل تغییر در نحوه قیمت گذاری نفت خام و شفاف سازی این مسئله به حالت تعلیق درامدند. شرکت های فولادی همچون فولاد، فملی و شستا صف خرید بودند که سبب شد شاخص کل رشد 2 هزار واحد را تجربه کند همچنین دارا یکم با رشد 10 درصدی به کار خود پایان داد. در کل جو نیمه دوم بازار بسیار خوب بود.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.815.697487.741222.965
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
0.120.5-
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
15163746.796.683
P/EP/SP/B
33.17.3612.4

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
خودرو24501144446704.9-4630
خساپا2575978338000.23890
اخابر2356598280805-27930
وپارس977538055004.95510

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهمحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت معامله بلوک(ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
فملی26519072934029340
شیران27227113750038880
فارس214943122886028720
پارسان24313673180031660
وتجارت211539134003270
میدکو218240042200022800
ذوب29577081558350
زاگرس23.654015000015826
شغدیر2125784820048140

نمادهای تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 27 مرداد ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 27 مرداد ماه 1399)

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. 13 قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، بین دو شرکت نفت فلات قاره ایران و ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با 14 شرکت ایرانی امضا شد. ارزش مجموع این قراردادها بیش از یک میلیارد و 527 میلیون یورو اعلام شده است و با اجرای این قراردادها، حدود 185 هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده می‌شود. این 13 قرارداد که حوزه اجرایی آن در پنج استان خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و هرمزگان خواهد بود، مشتمل بر 11 قرارداد به کارفرمایی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دو قرارداد به کارفرمایی شرکت نفت فلات قاره ایران است و همه پیمانکاران طرف قرارداد مطابق روال جاری بسته‌های قراردادی طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، شرکت‌های ایرانی هستند. بر این اساس، قراردادهای پروژه زیلایی و پروژه چلینگر و گرنگان، هر دو با شرکت گلوبال پتروتک کیش، پروژه رامین با شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا، پروژه منصورآباد با شرکت توسعه پتروایران، پروژه سیاه‌مکان با شرکت گسترش انرژی پاسارگاد، پروژه مارون 2 و 5 و پروژه مارون 6 با شرکت تنکو، پروژه مارون 1 و 4 با شرکت حفاری شمال (هلدینگ انرژی گستر سینا)، پروژه مارون 3 با شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، پروژه بالارود با (مشارکت) ملی حفاری ایران و مهندسی و ساختمانی جهانپارس و پروژه اهواز 1 و 4 با (مشارکت) صنایع نفت و انرژی قشم و مارون‌کاران به امضا رسید. قرارداد پروژه رسالت شرکت نفت فلات قاره ایران نیز با (مشارکت) مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران و راهبردهای هوشمند و پروژه فروزان نیز با (مشارکت) پتروپارس و مبین‌سازه‌گستر امضا شد.
 2. گروه صنعتی ایران خودرو تفاهم نامه همکاری در زمینه تامین مالی هشت پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا و ارایه تسهیلات به زنجیره تامین را با بانک ملت امضا کرد..
 3. رئیس جامعه هتل‌داران کشور با اشاره به آنکه اجرای معافیت هتل‌ها از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از سال ۱۴۰۰ خواهد بود، از تعطیلی ۶۰ درصد از هتل‌های خراسان رضوی و احتمال افزایش نرخ هتل‌ها در نیم سال دوم خبر داد.
 4. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: بند مربوط به اخذ مالیات از سهام و سپرده بانکی از طرح مجلس در اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم حذف شد.
 5. چهارشنبه 29 مرداد تعداد 360 میلیون سهم معادل 12 درصد از سهام غذایی کوروش(غکوروش) با حداکثر سهیه هر کد حقیقی 100 سهم در بازه قیمتی 2755 الی 2900 تومان عرضه می شود.
 6. سه شنبه 28 مرداد ماه حداکثر 20 سهم  شرکت تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک(کدنا) در بازه قیمتی 580 الی 600 تومان برای اولین بار عرضه می شود.
 7. شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ 27/05/1399 بعنوان دویست و بیست و چهارمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج گردید.
 8. شرکت زامیاد(خزامیا) از بهره برداری از طرح و پروژه وانت پادرا پلاس خبر داد.
 9. شرکت پاکدیس(غدیس) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خبر داد.
 10. هیئت مدیره شرکت ایرکا پارت صنعت(خکار) از افزایش سرمایه 50 درصدی از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختارمالی خبر داد.
 11. شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور(کنور) از تعدیل ناشی از قطعی شدن مالیات عملکرد و ارزش افزوده خبر داد
 12. هیئت مدیره بانک پارسیان(وپارس) از افزایش سرمایه 53 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی خبر داد.
 13. شرکت ایران مرقام(مرقام) از انتخاب پیمانکار واجد شرایط جهت واگذاری ارائه خدمات سرویس، نگهداری ، تعمیر و پشتیبانی سخت افزاری مجموع حداکثر تعداد 360 دستگاه خودپرداز (ATM) و خود دریافت (CRS) سالنی و دیواری بانک به مدت یک سال خبر داد.
 14. شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(وخوارزم) از فروش تعداد 747.900.000سهم شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن توسط شرکت توسعه برق و انرژی سپهر (شرکت فرعی ) از طریق بازار بورس به قیمت پایه هر سهم 12.570ریال جمعا بالغ بر 9.401میلیارد ریال خبر داد.
 15. هیئت مدیره شرکت ایران ترانسفور(بترانس) از افزایش سرمایه 880 درصدی از محل سود انباشته، مازاد تجدید ارزیابی ها  به منظور اصلاح ساختار مالی خبر داد.
 16. شرکت جنرال مکانیک(رنیک) از برنده شدن در مناقصه سد و سازه های هیدرولیکی وابسته به میمه خبر داد.
 17. شرکت پالایش نفت اصفهان(شپنا) از اعلام نحوه قیمت گذاری نفت خام و پنج فراورده اصلی خبر داد.
 18. شرکت پاکدیس(غدیس) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خبر داد.
 19. شرکت مجتمع کشت و صنعت چین چین از بهره برداری از پروژه بازرگانی کشاورزی تن ماهی خبر داد.
 20. شرکت پتروشیمی پارس(پارس) از فروش 15 میلیون سهام شرکت پلیمر آریا ساسول با نرخ 19700 تومان خبر داد.
می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با افت 10 هزار واحدی عدد 1 میلیون و 481 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افت 5 هزار واحدی به عدد 434 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 12 میلیارد سهم طی 1.8 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 15718 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افت 0.67 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز با افزایش عرضه ها کار خود را آغاز نمود رفته رفته از شدت عرضه ها کاسته و بر شدت تقاضا ها افزوده شد. در معاملات امروز بعضی نمادهای همچون حکشتی از صف فروش به صف خرید رسیدند. شاخص هم وزن نسبت به شاخص کل افت بیشتری را تجربه کرد که نشان دهنده افزایش عرضه ها در شرکت های با ارزش بازار پایین تر نسبت به شرکت های با ارزش بازار بالاتر می باشد.

17 درصد از سهام گروه سرمایه گذاری امید توسط بانک سپه با قیمت پایه هر سهم 6600 تومان در تاریخ 23 تیر ماه عرضه می شود.

50 درصد از سهام شرکت صنایع شیمیایی ایران(شیران)  توسط بانک صنعت ومعدن با قیمت پایه هر سهم 6431 تومان در تاریخ 23 تیر ماه عرضه می شود.

ارزش خالص معاملات بورس 15719 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 5629 میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 9000 میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.481.924434.747183.314
درصد رشد شاخص کلدرصد رشد شاخص هم وزندرصد رشد سود خالص
0.67-1.23-0.03
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
12157185.483.284
P/EP/SP/B
30.176.0611.58

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
فملی252700827770228800
فولاد4596936151100.915540
خگستر930585963001.76530
وتجارت19845530279012880

بالاترین نوسانات قیمتی سهام در روز

نام سهامبالاترین قیمتپایین ترین قیمتدرصد تغییراتارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان
ثتران10627961510321225
شراز136515123515101913597
کتوکا17243915601710162565
شاوان159569144373103717580

بیشترین درصد افزایش و بیشترین درصد کاهش قیمت در روز

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 9 تیر ماه 1399)

غشوکو: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات.

فن آوا: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام.

دی: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص واگذاری 3.6 درصد دماوند به قیمت هر سهم 7358 تومان.

شجم: بازگشایی پس از مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه.

خمحور: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی سالانه.

خبهمن: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص واگذاری 5 درصد شرکت بهمن لیزینگ.

مبین: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی سالانه.

نمادهای تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 9 تیر ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 9 تیر ماه 1399)

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 9 تیر ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 9 تیر ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. شرکت لبنیات پاستوریزه پاک(غپاک) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 2. هیئت مدیره شرکت شیشه سازی مینا(کمینا) از افزایش سرمایه 80 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور تامین منابع تکمیل پروژه کارخانه شیشه سبک قزوین خبر داد.
 3. شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان(غگیلا) با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات منتشر شده به مدت دو روز کاری متوقف گردید.
 4. شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان(غگلپا) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 5. شرکت حفاری شمال(حفاری) از قرارداد اجاره يك دستگاه دكل خشكي NDC119 به قدرت 2000 اسب بخار براي پروژه ميدان نفتي سعادت آباد خبر داد.
 6. شرکت مجتمع کشت وصنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرمدره(دخرمدره) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 7. به منظور کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری، تشویق سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و انجام اقدام لازم به منظور حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران در بازار اوراق بهادار، تغییرات به شرح زیر در نرخ خدمات از تاریخ  1 مرداد 1399 اعمال گردد. 1. سقف نرخ کارمزد حاصل از خرید و فروش سهام و حق تقدم سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران به میزان 20 درصد با رعایت حداکثر سقف ریالی مصوب در هرمعامله کاهش می‌یابد. 2. معادل 30 درصد از درآمد کارمزد معاملات سهام و حق تقدم سهام در بورس اوراق بهادار تهران به صورت روزانه توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی کسر و به حساب صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه واریز خواهد گردید. واریز مبلغ مذکور به حساب این صندوق به منزله درخواست صدور واحد‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد.
 8. طبق اطلاعیه منتشره از سوی اتحادیه طلا و جواهر از اول مرداد ماه طلاهای آبشده برای خرید و فروش و انتقال بین اعضای صنفی و بنکداران باید دارای جواب ثبت شده در سیستم گویای اتحادیه با عیار ۷۳۵ به بالا باشد.
 9. وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد تهاتر مطالبات و بدهی‌های بانک ملت با شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی را جهت بررسی و سیر مراحل تصویب، به کمیسیون اقتصاد هیئت دولت ارایه داده است.
 10. محمد اسلامی با اعلام اینکه افزایش اجاره بها در تهران حداکثر تا ۲۵ درصد، در سایر کلانشهرها حداکثر تا ۲۰ درصد و در سایر شهرها نیز تا ۱۵ درصد مجاز است، گفت: وزارت صمت مکلف به فعال کردن سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و متصل کردن آن به وزارت راه و شهرسازی شد.
 11. بر اساس تصویب کارگروه تنظیم بازار، قیمت فروش هر کیلوگرم مرغ ۱۵ هزار تومان است و با واحدهای متخلف برخورد می شود.
 12. یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین به عنوان پانصد و چهل و یکمین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش سیمان، آهک و گچ، گروه و طبقه تولید سیمان، آهک و گچ در فهرست نرخ های بازار دوم و در نماد سیتا به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.
 13. بانک مرکزی اعلام کرد که بر اساس گزارش های دریافتی از سامانه نیما، از ابتدای سال جاری تا روز گذشته حدود ۶.۲ میلیارد یورو برای واردات انواع کالاها تأمین ارز شده است.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

صالح هندی امروز در نشستی خبری با بیان اینکه اکتشاف، اولین حلقه زنجیره ارزش نفت است، اظهار کرد: تمام شرکت های بزرگ اکتشاف و تولید در جهان در سال 2019، بودجه خود را کاهش دادند، موسسه مکنزی اعلام کرد که در سال 2019 حدود 600 چاه انحرافی حفر شده که 220 میدان و مخزن جدید را به دنبال داشته است.

وی افزود: حدود 21 میلیارد بشکه معادل نفت خام قابل استحصال کشف شده است و این موسسه کشفیات گاز را نیز تبدیل به نفت کرده و نفت درجا را محاسبه نکرده است.  
هندی با بیان اینکه در سال2019 دو برابر سال 2018 ذخایر کشف شده و این عدد در 5 سال گذشته بی نظیر است، تصریح کرد: بیشتر اکتشافات به سمت گاز رفته و مجموعا 75 درصد کشفیات مربوط به گاز است.  

وی با بیان اینکه 20 کشف بزرگ معادل 75 درصد اکتشافات است، گفت: سهم ایران از این 20 اکتشاف بزرگ، اکتشاف اول و سوم است. ایران در سال 2.19 میدان ارم را با 2.7 میلیارد بشکه نفت قابل استحصال و 13 درصد از کل نفت کشف شده رتبه اول و میدان نام اوران با 2.2 نفت رتبه سوم این رتبه را به دست اورد.
هندی با بیان اینکه ایران در یک رقابت نابرابر است و در این شرایط تحریم موفق شدیم بزرگترین کشف 2019 را از آن جمهوری اسلامی کنیم، تصریح کرد: با اقدامات انجام شده توانستیم 24 درصد از اکتشافات 2019  را با کشف 4.97 میلیارد بشکه نفت قابل استحصال را برای ایران ثبت کنیم.

وی ادامه داد: رتبه دوم مربوط به گاز پروم روسیه با 3.18 میلیارد بشکه، رتبه سوم مربوط به بریتیش پترولیوم با 1.4 میلیارد بشکه،  رتبه چهارم مربوط به اکسون موبیل با 0.9 میلیارد کشف و رتبه پنجم نفت فلات قاره چین معادل 0.7 میلیارد بشکه نفت قابل استحصال است و ایران بین 5 کشور اول رتبه اول را کسب کرده است.  

سهم 25 درصدی ایران از اکتشاف نفت و گاز جهان

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه امیدواریم این منابع تبدیل به ثروت شوند و به عنوان هزینه مصرف نشوند و اقتصاد مبتنی بر نفت و غیر متکی بر نفت را ایجاد کنیم، گفت: با توجه به اکتشافات انجام شده حفظ این رتبه دور از دسترس نیست.  

وی افزود: از 20 کشف بزرگ زیر 500 میلیون بشکه نفت را گزارش کردند و این در حالی است که ما این ارقام را گزارش نمی کنیم و به عنوان کشف عادی به حساب می آوریم.

هندی با تاکید بر اینکه در سال گذشته 18 هزار متر حفاری صورت گرفت که چهار چاه تکمیل شده که دو چاه مربوط به همین اکتشافات است، گفت: در سال 1399 فعالیت ها گسترده تر خواهد بود و با توجه به اینکه در سال آخر برنامه هستیم. امسال شش چاه نهایی و حفاری هشت چاه نیز آغاز خواهد شد.  
وی ادامه داد: اکتشاف به مناطق جدید ورود کرده و دو چاه در این مناطق حفاری خواهد شد.  یک چاه در گرگان برای کشف گاز و یکی در مغان به دنبال نفت حفر می شود.  
وی با تاکید بر اینکه میدان ارم در برنامه توسعه قرار گرفته و گاز این میدان نیز شیرین است و نیاز به پالایش ندارد، اظهار کرد: لایه نفتی نام آوران نیز در ذیل میادینی مانند اب تیمور، سپهر و جفیر به توسعه می رسد.  
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه هزینه هر چاه اکتشافی بین 15 تا 20 میلیون دلار است گفت: حدود 25 درصد سرمایه گذاری در اکتشاف نفت و گاز جهان کاهش پیدا کرده است.  
وی با تاکید بر اینکه اگرچه می توان افزایش ظرفیت تولید ضربتی داشت اما نمی توان در اکتشاف ضربتی عمل کرد، تصریح کرد: با توجه به اقدامات انجام شده در سال 1399 حتما کشف های جدیدی خواهیم داشت.
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اهمیت جذب سرمایه خارجی و انتقال تکنولوژی گفت: این اقدامات در شرایط فعلی نزدیک صفر است.  
وی با بیان اینکه در سال 1397 مجوز واگذاری بلوک های اکتشافی اخذ شد، روز بعد از آن خروج امریکا از برجام اتفاق افتاد و اکنون هیچ بلوک اکتشافی با شرکت های خارجی نداریم، ادامه داد: ما دست بسته نیستیم. اگر دست بسته بودیم در این 40 سال اکنون نوک تیز حملات دشمن به سمت صنعت نفت نبود و این نشان می دهد اثر گذار است.  
وی با بیان اینکه ضریب نفوذ گاز در ایران بی نظیر است، گفت: ایران در بهمن سال 1398 در یک روز به اندازه کل مصرف اروپا گاز مصرف کرد. باید خودمان را آماده کنیم، هر زمان گشایشی حاصل شد آن زمان منابعی داشته باشیم که به کشور کمک کنیم.  
وی تاریخ شروع حفاری در گرگان را اول دی ماه سال جاری عنوان و اظهار کرد: این پروژه هشت ماهه خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، این مهم در حالی رقم خورد که شاخص کل هم‌وزن که نشانی از اثرگذاری یکسان نمادها دارد به رشد 0.75 درصدی بسنده کرد. در این میان نگاهی به عملکرد صنایع 38گانه بورسی در هفته منتهی به 26 شهریورماه حکایت از رشد 17 گروه در مقابل کاهش میانگین قیمت‌ها در 21 صنعت بورسی دارد. بزرگان کالایی‌ها اما همانطورکه انتظار می‌رود صدرنشین جدول بازده هفتگی هستند. در این خصوص گروه کانه‌های فلزی با رشد 20.4 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود همراه شد. پس از آن پتروشیمی‌ها شاهد رشد 19.5 درصدی شاخص صنعت خود بودند. فلزات اساسی نیز در هفته گذشته با افزایش 18.3 درصدی میانگین سهام روبرو شدند. در میان گروه‌های بزرگ از منظر ارزش بازار، گروه چندرشته‌ای صنعتی در هفته گذشته با افزایش 6.6 درصدی شاخص صنعت خود همراه شد. کمترین میزان بازده هفتگی در میان کامودیتی‌محورها از آن گروه فرآورده‌های نفتی با رشد 0.5 درصدی شد. در این گروه همچنان نماد پالایشگاه‌ها متوقف است. در این گروه همچنین واگذاری باقیمانده سهام دولتی در قالب صندوق پالایش یکم در نماد «پالایش» که قرار بود در آخرین روز معاملاتی هفته کذشته پایان یابد، تا ساعت 24 روز یکشنبه 30 شهریورماه تمدید شد.

گروه خودرو و ساخت قطعات را شاید بتوان یکی از پرخبرترین گروه‌های بورس تهران در هفته گذشته نامید. جایی که لیدرهای خودرویی یعنی نماد معاملاتی شرکت ایران خودرو و سایپا پس از وقفه یک هفته‌ای بار دیگر به گردونه معاملات سهام بازگشتند. «خگستر» از دیگر بازگشایی‌های هفته گذشته گروه خودرو بود. در این میان «خودرو» که مقرر شده بود بدون محدودیت دامنه نوسان بازگردد، در محدوده منفی بازگشایی شد در نهایت با صف خرید معاملات روز سه‌شنبه را به پایان رساند. «خساپا» اما با محدودیت دامنه نوسان بازگشایی شد و در همان ابتدا با صف خرید میلیونی همراه شد. شاخص گروه خودرو و ساخت قطعات اما معاملات هفته گذشته را با افت 2.3 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود به پایان رساند و از منظر حجم دادوستدها رتبه دوم را در اختیار گرفت. در این گروه حواشی نیز در خصوص  بازگشایی «خودرو» مطرح شد که نار بازار عنوان کرد 89 درصد از کل حجم معاملات این شرکت توسط اشخاص حقوقی عرضه و 89.7 درصد توسط 12833 شخص حقوقی خریداری و به صورت گسترده توزیع شد. از این رو با توجه به اینکه بیش از یک میلیارد و 113 میلیون سهم در فرآیند حراج معامله شده، هیچگونه کد به کدی صورت نگرفته است.

هفته گذشته گروه استخراج نفت و گاز در قعر جدول بازدهی قرار گرفت و شاهد کاهش 24 درصدی قیمت تک سهم خود یعنی «حفاری» بود. نماد معاملاتی شرکت حفاری شمال روز شنبه پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی بدون محدودیت نوسان قیمت به گردونه معاملات سهام بازگشت و افت بیش از 19 درصدی را ثبت کرد. «حفاری» در مجمع سالانه خود 9 تومان سود (معادل 10 درصد) میان سهامداران خود تقسیم کرد.

گروه حمل و نقل دیگر صنعت منفی بورس تهران در هفته منتهی به 26 شهریورماه بود که با افت 11 درصدی مواجه شد.
 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در تحلیل قبلی به روند صعودی حفاری اشاره گردید و پس از اتمام اصلاح، روند صعودی خود را در قالب موج C آغاز نمود.

در ابتدای بازار روند معاملات این سهم به گونه ای پیش رفت که با گذشت تنها 30 دقیقه از شروع معاملات، سهم به صف خرید رسید و حجم صف خرید به بیش از 30 میلیون نیز افزایش یافت. لیکن هر چه به پایان معاملات نزدیک می شدیم روند عرضه در کلیت بازار و این سهم شدت گرفت و صف خرید آن عرضه شد. طی معاملات امروز بیش از 65 میلیون سهم با قیمت پایانی 11956 ریال ( 3.95%+) داد و ستد شد. قیمت آخرین معامله در این سهم 11400 ( 0.89%-) ریال است.

بررسی نموداری این نماد نشان میدهد که سهم از مقاومت داینامیک خط روند صعودی با موفقیت خارج شده و با تکمیل پولبک به مقاومت کانال صعودی واکنش داد. امروز در اوایل بازار توانست از سقف این کانال نیز عبور کند و باید دید روند افزایش عرضه می تواند باعث برگشت مجدد نمودار به کانال صعودی شود یا خیر. بنظر می رسد در صورت تثبیت طی روزهای آتی بتوان این مقاومت را نیز شکسته شده محسوب کرد که نوید شروع موج 3 از روند صعودی جدید با اهداف 1391 تومان، 1622 تومان و حوالی 2000 تومان می دهد.

تحلیل تکنیکال حفاری به همراه نمودار (31 فروردین ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر عدم تثبیت روی آن و ادامه اصلاح، حمایت های 1000 تومان، 917 تومان و 843 تومان را می توان بعنوان حمایت های آن نام برد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت مشاهده بروزرسانی نمادهای معرفی شده در سیگنال و رصد بازار به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.