دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

در تحلیل قبلی این سهم به روند صعودی آن اشاره گردید که پس از افت قیمت و پایان اصلاح روند جدید خود را در قالب A از Y شروع کرد.

بررسی نموداری این نماد نشان می دهد که سهم اکنون در حال اتمام آخرین گام های موج اصلاحی خود در قالب موج B است و می تواند با پایان اصلاح، روند صعودی جدید خود را با اهداف 706 تومان، 841 تومان و 1060 تومان آغاز کند. (روند مشخص شده در نمودار، صرفا یک پیشبینی است)

تحلیل تکنیکال حفارس (30 فروردین 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر از نقطه کنونی سهم با افزایش عرضه روبرو شود، حمایت های پیشروی سهم 587 تومان، 550 تومان و 523 تومان خواهند بود.

طی معاملات امروز بیش از 31 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 6397 ریال ( 4.99%+) بین خریداران و فروشندگان داد و ستد شد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت مشاهده بروزرسانی نمادهای معرفی شده در سیگنال و رصد بازار به کانال Signal_tahlil ( تحلیل با سیگنال ) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس در سال 1385 از زیر مجموعه سازمان غله کشور جدا و به شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران ملحق گردید. این شرکت در سال 1390 به عنوان چهارصد و شصت و یکمین شرکت پذیرفته در بخش حمل و نقل زمینی در گروه ” حمل ونقل، انبارداری و ارتباطات” با نماد “حفارس” در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج گردید. و در همان سال با عرضه 5.77 درصد از سهام کل شرکت عرضه گردید.

در معاملات روز گذشته تعداد 8.97 میلیون برگ سهم به ارزش بیش از 28 میلیارد ریال با قیمت پایانی 3157 ریال داد و ستد شد.

این سهم از اواخر تیر ماه سال جاری با افزایش سرمایه صورت گرفته، بیش از 100 درصد رشد را تجربه کرد و پس از آن با اصلاح روبرو شد و از حوالی 415 تومان تا 250 تومان با کاهش قیمت همراه بود و سپس با افزایش تقاضا تا حوالی 370 تومان رشد نمود.

تحلیل تکنیکال حفارس به همراه نمودار (16 دی ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

این سهم نیز در دوروز معاملاتی گذشته با فشار فروش بوجود آمده در اکثر سهام تا محدوده 3157 ریال با کاهش قیمت روبرو شد. در ادامه اگر روند نزولی قیمت ادامه داشته باشد می توان انتظار متعادل شدن سهم از حمایت های 308 تومان، 295 تومان، 275 تومان و درنهایت 274 تومان را داشت.

درصورت افزایش تقاضا از محدوده کنونی می توان اهداف 420 تومان، 525 تومان و 700 تومان را برای این سهم در نظر گرفت. شرط فعال شدن هر هدف تثبیت روی هدف قبلی است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

حفارس در نیمه نخست سال جاری مجموعاً 75 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که عمدتاً از محل حمل آرد بوده و نسبت به دوره ی مشابه سال گذشته 45 درصد افزایش یافته است. بهای تمام شده ی درآمد های عملیاتی با 17 درصد افزایش به 81 میلیارد تومان رسیده است.

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که عملیات حفارس زیان ده است. با اینحال این زیان امسال کاهش پیدا کرده و از 15 میلیارد تومان به 3 میلیارد تومان رسیده است. (زیان نسبت به سال گذشته 80 درصد کمتر شده است) به نظر می رسد در صورت تداوم افزایش درآمد ها و کاهش هزینه های به زودی شاهد سود سازی این شرکت باشیم.

عمده ی بهای تمام شده ی درآمد های عملیاتی این شرکت سربار تولید بوده که بیشترین رقم آن مربوط به حمل و نقل و انتقال می باشد. به نظر می رسد اگر شرکت بتواند این هزینه را کنترل کند، یک قدم به سود سازی نزدیک تر شده است.

هزینه های مالی نسبت به سال گذشته 35 درصد کاهش پیدا کرده و به 970 میلیون تومان رسیده است که رقم اندکی است. (نسبت هزینه های مالی به فروش = 1.2 درصد) این شرکت مجموعاً 8.3 میلیارد تومان تسهیلات مالی 18 درصدِ کوتاه مدت دارد که هر سال 1.5 میلیارد تومان هزینه ی مالی به شرکت تحمیل می کند.

سایر اقلام درآمد های عملیاتی رشد چشمگیری داشته و به 7.3 میلیارد تومان رسیده اند که عمدتاً مربوط به فروش دارایی (مزایده ی 30 دستگاه خودرو سبک و سنگین) می باشد. همچنین این شرکت 55 دستگاه خودرو سبک، نیمه سنگین و سنگین به فروش رسانده که از این محل 6 میلیارد تومان سود محقق کرده است که در صورت های مالی نه ماهه ابراز خواهد شد. از آن جایی که این شرکت زیان ده است، مالیات بر درآمد به آن تعلق نگرفته است.

در نهایت این شرکت در شش ماهه نخست سال 98، 1.6 میلیارد تومان زیان محقق کرده که نسبت به سال گذشته، 90 درصد کاهش یافته که نکته ی خوبی است. همچنین این شرکت 123 میلیارد تومان زیان انباشته نیز دارد. در ادامه باید دید آیا این شرکت می تواند زیان عملیاتی را به سود تبدیل کرده و از حجم زیادِ زیان انباشته بکاهد یا خیر.

این را هم در نظر داشته باشید که با وجود آن که حفارس در اسفند 97، 623 درصد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها داشته و با توجه به این که در حال حاضر، زیان انباشته ی آن که نزدیک به نیمی از سرمایه شرکت می باشد (سرمایه شرکت 250 میلیارد تومان است)، لذا در صورت افزایش زیان انباشته در دوره های آتی، احتمالاً شاهد افزایش سرمایه این شرکت این بار از محلی دیگر (احتمالاً آورده ی نقدی و مطالبات) خواهیم بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت حمل و نقل بين المللی خليج فارس (با نماد حفارس) از جمله شرکت های صنعت ” حمل ونقل، انبارداری و ارتباطات” در بازار دوم بورس تهران است.

قیمت سهم حفارس بعد از نزول شارپ در هفته های اخیر، به محدوده مهمی رسیده است. از نظر تکنیکالی قیمت در محدوده حمایتی قرار دارد. محدوده 240-250 تومانی هم قله قیمتی در گذشته بوده است و هم کف کانال صعودی تلقی می شود. بنابراین شکست این ناحیه هشدار جدی و مهمی برای سهامداران است. با توجه به آرایش اندیکاتور و قرار گرفتن در منطقه اشباع فروش و همچنین تقاطع خطوط سیگنال، انتظار داریم تا قیمت از همین حوالی با واکنش مثبت روبرو شود و با فشار خریداران رشد نماید. اهداف قیمتی را می توان سقف کانال و محدوده 400 تومان دانست.

تحلیل تکنیکال حفارس به همراه نمودار (4 آبان ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در اولین دقایق معاملات اولین روز معاملاتی اسفندماه شاخص کل بورس تهران با افتی 11هزار واحدی به کانال 467هزار واحدی سقوط کرد. انتشار خبر ورود ویروس کرونا در ایران و همچنین قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF دو رویدادی بود که موجب ریزش پنج رقمی بازار سهام شده است.

با وجود این ریزش ابتدایی روند معاملات نشان می‌دهد شاخص کل اصلاح بیشتری را در ادامه معاملات نخواهد داشت و احتمالا دیگر شاهد سقوط بیشتری به خاطر ترس و واکنش هیجانی سهامداران نخواهیم بود.

در جریان معاملات اول وقت امروز، نمادهای فولاد، فملی و کگل به ترتیب با 639، 620 و 536واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و سه نماد وتجارت، وبصادر و حفارس نیز به ترتیب با 311، 68 و 21 میلیون بیشترین صف‌های فروش را به خود اختصاص دادند.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص

در طرف تقاضا نیز سه عرضه اولیه بهمن‌ماه یعنی ومهان و قرن صف خریدی صدمیلیونی تشکیل داده‌اند و پس از آنها نمادها تپکو و وآیند نیز با صف خرید سنگینی همراه هستند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

اعتماد حقیقی‌ها و رکورد شاخص

مهرداد خدابخشی مدیرعامل کارگزاری حافظ در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز درخصوص ترس بازار و جو های روانی رشد شاخص، اظهارکرد: جو روانی شاخص 400 هزار واحدی مهم‌ترین عامل عدم دستیابی امروز شاخص به این قله بود و اگر امروز رکورد زده شود، آخر هفته عرضه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: بازار اصلاح زمانی چند روزه باید داشته باشد تا گام بعدی را محکم‌تر بردارد.

تازه‌واردها با اطمینان مجدد آمدند

علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در رابطه با روند بازار سرمایه به بورس نیوز اظهار کرد: با توجه به هفته پرتنشی که سهامداران داشتند و با برطرف شدن تنش‌های سیاسی، اطمینان خاطر بین سهامداران ایجاد شد و با اقبال به بازار آمدند، حمایت حقوقی‌ها و در راس آن، تدابیر سازمان موجب شد این گرایش به سمت بورس که طی چند ماه اخیر اتفاق افتاده، روند خود را برعکس نکند و تداوم داشته باشد.

وی عنوان کرد: اطمینان به سهامداران تازه کار و عرضه‌اولی داده شد که متولی بازار کنترل اوضاع را دارد، اعتماد حقیقی‌ها جلب شده و اقدام به خرید سهام می‌کنند، انتظار می‌رود که رکورد شاخص بورس شکسته شود و شکستن رکورد بر اساس مفاهیم تکنیکال و بنیادی بازار نیازمند افزایش حجم معاملات هست، با توجه به گزارش‌های 9ماهه‌ای که در پیش هست و حجم خوب نقدینگی که به سمت بازارسرمایه سرازیر می‌شود، این قله نیز فتح می‌شود.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین در خصوص ترس بازار و کاهش یکباره شاخص اذعان کرد: این طبیعت بازار بوده و نمی‌تواند مداوم رشد داشته باشد و در مقاطعی نیاز به استراحت دارد؛ حقیقی‌ها بر اساس تحلیل‌های خود اقدام به خرید سهم‌ها می‌کنند و به یکباره میزان عرضه آن سهم افزایش پیدا می‌کند و غلبه بر عرضه ممکن هست به همین راحتی امکان‌پذیر نباشد و این طبیعی هست.

قدرتی در پایان خاطرنشان کرد: قله‌های قبلی که شاخص بورس فتح کرده، نقاط حیاتی و کلیدی درآن در کوتاه مدت متوقف شده و استراحت داشته و روز دیگر آن قله‌ها فتح شده، باید دید برآیند خریداران و فروشنده‌ها به نفع خریداران می‌شود یا نه. استنباط این هست که خریداران قطعا برآیند مثبت تری خواهند داشت و قله را فتح خواهند کرد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

افزایش حاشیه سود دارویی ها با یک اتفاق مثبت

به گزارش بورس نیوز، رییس شورای عالی داروخانه های انجمن داروسازان گفته داروخانه ها به سبب تاخیر در وصول مطالبات در حال ورشکستگی هستند! این در حالی است که بررسی صورت های مالی شرکت های داروسازی نشان می دهد سودآوری شرکت ها سیر صعودی دارد.

امیر حکمت کارشناس و فعال صنعت دارو در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: موافق این جمله که داروخانه‌ها در حال ورشکستگی هستند، نیستم اما؛ روند سودآوری داروخانه ها در یکی دو سال اخیر کاهش داشته است.

وی افزود: تا قبل از سال 97 داروخانه ها به علت واردات دارو و رقابت بین شرکت های داروسازی داخلی، علاوه بر آنکه دوره وصول مطالبات کوتاه مدتی داشتند، از 10 تا 30 درصد جوایز کالایی هم برخوردار بودند. برای مثال با خرید مکمل ها، (1 به 1) یا (2 به 1)، مکمل رایگان به عنوان جایزه دریافت می کردند. این جوایز و تخفیفات، از حاشیه سود شرکت های دارویی به شدت می کاست. اما در حال حاضر با یک بررسی ساده صورت های مالی شرکت های دارویی، متوجه می شوید حاشیه سود دارویی ها به شدت رشد داشته و شرکت های دارویی در یک سال اخیر، سودهای خوبی محقق کرده اند. در حالی که قیمت دارو در سال جاری به طور متوسط 10 تا 20 درصد افزایش داشته است.

حکمت تصریح کرد: با ممنوعیت و محدودیت واردات دارو، دوره وصول مطالبات داروخانه ها از شرکت های دارویی به شدت افزایش یافته و به عبارتی فشار طولانی بودن دوره وصول مطالبات از صنعت دارو به داروخانه ها منتقل شده و با کاهش رقابت داروسازان، سود تولید و فروش دارو از جیب داروخانه ها به جیب شرکت های دارویی رفته است. علاوه بر این، داروخانه ها در سنوات قبل از محل فروش لوازم آرایشی و بهداشتی و… سود شناسایی می کردند. اما در حال حاضر، قدرت خرید مردم کاهش داشته و سود داروخانه ها از محل فروش اقلام غیر دارویی نیز کاهش داشته است.

این فعال صنعت دارو ضمن تاکید بر بهبود گردش نقدینگی در شرکت های دارویی گفت: رشد سودآوری دارویی ها بیش از میزان افزایش قیمت داروها در یک سال اخیر بوده است. این رشد سودآوری به دلیل افزایش حجم فروش دارو، کاهش دوره وصول مطالبات، و کاهش چشمگیر جوایز و تخفیفات فروش دارو بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، فعالیت‌های شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه متوقف شد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ به علت قطع گاز از تاریخ 1398/10/20 تولید شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه تا اطلاع ثانوی متوقف است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

افزایش سرمایه

به گزارش بورس نیوز، شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان از انجام مراحل افزایش سرمایه این شرکت خبر داد.

درخصوص پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی اعلام کرد؛ افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی در دستور کار هیات مدیره قرار گرفته و هرگونه تصمیم‌گیری در رابطه با این موضوع متعاقبا اعلام می‌شود.

افزایش سرمایه

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی خلیج فارس درباره تغییر بیش از ۱۰ درصدی در نرخ خرید مواد اولیه افشاسازی کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده «حفارس» در سامانه کدال، قیمت قبلی حمل آرد ۱۱ هزار ریال بود که با تغییر بیش از ۱۰ درصدی در نرخ جدید مواد اولیه، به ۱۵ هزار ریال رسیده و افزایش پیدا کرده است.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

«با عنایت به حمل کیسه‌های آرد صنف نانوایان ماشینی توسط این شرکت، در جلسه کارگروه سامان‌دهی گندم، آرد و نان استان تهران، نرخ حمل آرد یارانه‌ای ۳۶٫۳۶ درصد نسبت به نرخ قبل افزایش یافته که جهت تنظیم ستاد بازار کشور به این شرکت ابلاغ شد.»

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.