دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1حسینا3.331.88
2ولتجار2.371.08

1. حسینا : توسعه خدمات دريايي وبندري سينا با نماد حسینا در بازار فرابورس و گروه حمل و نقل قرار دارد. بعد از واکنش به محدوده 6 هزار تومان در حوالی خط میانی کانال، امروز با حجم بالا توانست از سقف قبلی عبور کند.

در معاملات امروز هر کد حقیقی، نزدیک به 62 میلیون تومان خرید انجام داده است در حالی که میانگین ده روزه سرانه خرید هر کد حقیقی 16 میلیون بوده است.

در صورت فشار فروش و افت قیمت، محدوده 6 هزار تومان به عنوان مهمترین حمایت آن می باشد.

در صورت ادامه روند صعودی، محدوده 10 هزار تومان در سقف کانال را به عنوان هدف آن می توانیم در نظر داشته باشیم.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 14 تیر ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. ولتجار : واسپاری تجارت و سرمایه ایرانیان با نماد ولتجار در بازار پایه زرد فرابورس و گروه واسطه گری های مالی و پولی قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی در حرکت است، در نزدیکی مقاومت تاریخی خود قرار دارد و امروز هم در پایان بازار توانست با صف خرید به کار خود خاتمه دهد.

هر کد حقیقی در معاملات امروز به صورت میانگین در حدود 12 میلیون تومان خرید انجام داد. برای ادامه روند صعودی، باید بالای مقاومت روانی و مهم 1000 تومان تثبیت شود و در صورت تثبیت، محدوده 12 هزار تومان و سقف کانال در حوالی 14 هزار تومان را می توانیم به عنوان اهداف آن در نظر بگیریم.

در صورت افت قیمت نیز، محدوده 900 تومان به عنوان مهمترین حمایت آن می باشد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 14 تیر ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که زمزمه هایی از کاهش نرخ سود بانکی سبب افزایش تقاضا در بازار به دلیل افزایش انتظارات نسبت به سیل نقدینگی از بانک ها به بازار سرمایه و افزایش قیمت به سود بازار شد. در حین معاملات امروز تکذیب این خبر سبب افزایش عرضه ها در بازار شد. همچنین خبر هایی مبنی بر عرضه 12 درصد شرکت صبا با 1500 میلیون سهم در روز چهارشنبه به گوش می رسد. که این خبر هم بر افزایش عرضه ها بی تاثیر نبود ولی جریان نقدینگی مناسب در بازار سبب شد از شدت این عرضه ها کاسته و بر شدت تقاضا افزوده شود.

از 20 فروردین ماه حداقل میزان خرید در هر سفارش از 100 هزار تومان به 500 هزار تومان افزایش یافت . سقف سفارش نمادهای فرابورسی با سرمایه پایه 100 میلیون به 200 هزار سهم و شرکت های با سرمایه کمتر از 100 میلیون به 100 هزار سهم افزایش یافت.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 6 هزار واحدی عدد 574 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 3 هزار واحدی به عدد 204 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد سهم طی 612 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 6028 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 1.16 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 6028 میلیارد تومان و در فرابورس 3078 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های همراه ( 589 واحد)، کویر (تاثیر 449 واحد) و پارس (تاثیر 313 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد میدکو (تاثیر 16 واحد) و دماوند (تاثیر 12 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های حکشتی (تاثیر 275 واحد) و وبملت (تاثیر 258 واحد)  بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 6028  میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 510 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 5518 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 3078 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 248 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 2830 میلیارد تومان می باشد.  

بیشترین فروش حقوقی مربوط به سمازن( 94 درصد) و پترول (77 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به وسین ( 45 درصد) و وسینا (38 درصد) می باشد.

همچنین گروه بانک ها و شیمیایی به ترتیب با ارزش معاملات 562 و 852 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

مقایسه ارزش صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 17 فروردین ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 17 فروردین ماه 1399)

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
دماوند 54 3212 59264 59264
ثفارس 255 2566 10035 10237
وتجارت 1686 1571 932 931
وبملت 153 1532 10012 9944

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
کویر 20.15 191 30853 31573
زکوثر 10.25 61 21707 21810
زدشت 10.24 57 17839 17845

کویر: بازگشایی پس از مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

زکوثر: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی وتغییرات 50 درصد.

زدشت: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص 95 هکتار باغ گردو.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. محمد علی دهقان در گفتگویی رادیویی بیان کرد: بازار سرمایه یکی از کانال های مهم تامین مالی است که در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی دارد و هم دولت و هم بخش خصوصی می توانند از این مسیر استفاده کنند تا برنامه های خودشان را تامین مالی کنند و به نتیجه برسانند.
 2. رییس مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: باتوجه به رشد بازار و همچنین نیاز دولت و بنگاه‌های اقتصادی به تأمین مالی بیشتر از طریق بازار سرمایه، سال ۹۹ نیز مرکز پژوهش به دنبال ابزارسازی، توسعه و بازتعریف فرایندها، و متناسب‌سازی ابزارها و نهادی مالی مبتنی بر نیازها، تسریع در توسعۀ زیرساخت‌های قانونی بازار و اصلاح قوانین گذشته و همچنین ایجاد شاخص‌های جدید و تدقین در یکپارچه‌سازی هر چه بیشتر داده‌ها و آمارهای بازار سرمایه خواهد بود.
 3. دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار : هفته گذشته شورای عالی بورس بر اساس بودجه سال ۹۹ و اصل ۴۴، ساز و کار اجرایی واگذاری باقی مانده سهام دولتی شرکت های بورسی و فرابورسی را تصویب و وزیر محترم اقتصاد این مصوبه را امروز به معاون اول رییس جمهور تقدیم کرد. بر اساس این ساز و کار تمامی سهام شرکت های دولتی بورسی و فرابورسی در دو نوبت و با تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی به عموم مردم عرضه می شود.
 4. مجید نوروزی معاون ناشران گفت: سال ۱۳۹۸ در بورس اوراق بهادار تهران در حوزه پذیرش و عرضه شرکت‌ها با برگزاری ۱۹ جلسه هیئت پذیرش به پایان رسید. در این جلسات، درخواست پذیرش سهام ۱۱ شرکت در صنایع مختلف مطرح شد. در جلسات برگزار شده هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران، ۸ شرکت با مجموع سرمایه ۱۰۱۸۵۰ میلیارد ریال پذیرش گردید که بزرگترین شرکت پذیرش شده، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با سرمایه ۸۰۰۰۰ میلیارد ریال بوده است. همچنین تعداد ۲۳ اوراق بدهی (شامل انواع صکوک و اوراق مشارکت) با مبلغ کل بیش از ۷۲ هزار میلیارد ریال در بورس تهران پذیرفته شده است که نسبت به سال ۱۳۹۷ بیش از صد درصد افزایش داشته است.
 5. هیات مدیره‌های انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور و انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودروی کشور اعلام کرد: هفته آینده ( ۱۶لغایت ۲۲ فروردین ۹۹) به منظور فرصت پیاده‌سازی پروتکل‌های بهداشتی در خطوط تولیدی قطعه‌سازان در نظر گرفته شده است.
 6. شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در تاریخ 11 فرودین ماه سال 1399 در فهرست نرخ های فرابورس درج گردید.
 7. حداقل ارزش سفارش خرید از طریق سامانه معاملات بر خط به استثنا سفارش های خرید در روز عرضه اولیه، از مبلغ یک میلیون ریال به مبلغ 5 میلیون ریال از تاریخ 20 فروردین عملیاتی می شود.
 8. نماد های کفپارس، کسرام، کماسه، لپارس، چکارن، فلوله، بسویچ، ختور، بکام غپینو ، حسینا و غپاک با توجه به ابهامات منتشر شده توسط ناشر، حداکثر به مدت 2 روز کاری متوقف می گردد.
 9. شرکت تولیدی چدن سازان (چدن) از واگذاری 2 درصد شرکت غلتک سازان سپاهان به قیمت واگذاری هر سهم 2648 تومان خبر داد.
 10. شرکت صنعتی پارس مینو در غالب افشای اطلاعات با اهمیت از تولید محلول ضد عفونی کننده دست خبر داد.
 11. حسابرس افزایش سرمایه 101 درصدی شرکت گروه توسعه هنر (وهنر) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را تایید نمود.
 12. شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو (رتکو) افزایش سرمایه 110 درصدی را در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رساند.
 13. هیئت مدیره شرکت داروسازی اکسیر (دلر) افزایش سرمایه 100 درصدی از محل مطالبات حال شده سهاداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش تصویب نمود.
 14. مهندس صدری مدیر عامل مخابرات ایران؛ طبق برنامه ای که از پیش اعلام کردیم، راه اندازی و واگذاری اینترنتVDSL  را آغاز کرده ایم. تاکنون 4200 پورت از ADSL  به VDSL تبدیل شده و مابقی کار طی روزهای آتی به اتمام می رسد.
 15. روحانی: از روز 23 فروردین در کل کشور ساعت کار اداری از 7 صبح تا 14 خواهد بود.
 16. ضریب خرید اعتباری سهام از 45 درصد به  35 از تاریخ 20 فروردین ماه تغییر می یابد.
 17. معاون وزیر اقتصاد گفت: برآورد های اولیه این است که شیوع کرونا تولید کشور را در سه ماهه نخست تحت تاثیر خودش قرار می دهد و به نظر می رسد تا 10 الی 15 درصد با کاهش تولید روبرو خواهیم بود.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسینا در شفاف سازی خود اعلام کرد ، علت افزایش 9 درصدی سود خالص در صورت‌های مالی حسابرسی شده نسبت به اطلاعات حسابرسی نشده مبلغ 7.4 میلیارد تومان مازاد ذخیره مالیات عملکرد سال‌های گذشته با توجه به قطعی شدن پرونده‌های مالیاتی سال های 91، 94 و 95 به طرفیت مالیات سال‌های قبل و شناسایی مبلغ 6.1 میلیارد تومان مابه التفاوت درآمد قرارداد ترمینال شماره 2 شهید رجایی بر مبنای الحاقیه بازنگری قرارداد مذکور بوده است.

photo_2020-08-31_21-58-02

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی بازار سهام در آخرین روزهای هفته چهار روزه کاری با برگشت تمام عیار و عبور شاخص از ابرکانال یک میلیون واحدی موجب خوشحالی سرمایه گذاران شد که کارگزاری آبان در ادامه تحلیل نمادهای بورسی و فرابورسی ، شرکت های گروه‌ صنعتی‌ ملی ، بیمه پارسیان ، سرمایه گذاری پارس آریان و خدمات دریایی وبندری سینا را مورد بررسی تکنیکال قرار داد که با صف خرید سنگینی هم روبرو بودند.

گروه‌ صنعتی‌ ملی : در سمت چپ نمودار نقش خط میانی کانال به عنوان خط مقاومتی به وضوح مشخص است و قیمت اکنون پشت این مقاومت قرار گرفته است . شکست این سطح احتمال رسیدن به سقف کانال فرضی در محدوده 45000 تومان را به شدت افزایش خواهد داد.

بیمه پارسیان : واکنش قیمت به کف و سقفهای کانال صعودی پشتوانه خوبی را برای معامله در این محدوده فراهم کرده و به نظر می رسد قیمت در حال ساختن یک حرکت 5 موجی است که در این صورت احتمال رسیدن به محدوده 2000 تومان بسیار است.

سرمایه گذاری پارس آریان :  قیمت این نماد از خط میانی چنگال اندروز صعودی جدا شده و می توان با حد ضرر زیر خط میانی و هدف باند بالایی در محدوده 1600 تومان به دنبال فرصت خرید بود.

خدمات دریایی وبندری سینا: همانطور که در تصویر مشاهده می شود قیمت در درون یک کانال صعودی قرار گرفته و در آخرین موج اصلاحی به میانه کانال واکنش نشان داده و بار دیگر در مدار صعود قرار گرفته است .

بنابراین چنانچه قیمت موفق شود از سقف کانال قرمز رنگ عبور کند احتمال رسیدن به محدوده 6500 تومان و سقف کانال فرضی ابی رنگ به شدت قوت خواهد گرفت. می توان با حد ضرر 3800 تومان به دنبال فرصت خرید در این نماد بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا از موافقت سهامدار عمده با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها (زمین) خبر داد.

براین اساس، “حسینا” اعلام کرد: پیرو اخبار منتشر شده مبنی بر افزایش سرمایه، نظر به تصویب هیات مدیره و موافقت سهامدار عمده از محل تجدید ارزیابی دارایی ها (زمین) اقدام به افزایش سرمایه کند.

با عنایت به این موضوع که مبلغ و زمانبندی افزایش سرمایه موکول به طی مراحل و انجام اقدامات بعدی است به محض قطعی شدن موضوع طبق دستور العمل زمانی افزایش سرمایه مصوب سازمان بورس خدمت سهامداران اطلاع رسانی خواهد شد .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا در اسفند ماه با ثبت درآمد 520 میلیارد و 431 ریالی کل فروش خود در سال 98 را به بیش از 5 هزار میلیارد ریال رساند.

به گزارش رادیو سهام، بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت کدال، شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا که با نماد حسینا و سرمایه 500 میلیارد ریالی در بورس فعال است در اسفند ماه ار فروش محصولات و خدمات خود 520 میلیارد و 431 میلیون ریال درآمد داشته تا کل درآمدهای سال 98 را به 5 هزار و 208 میلیارد و 341 میلیون ریال برساند.

بررسی میزان ارزندگی نماد «حسینا» در بورس

بدین‌ ترتیب میزان فروش این شرکت در سال 98 در مقایسه با سال 97 رشدی 8 درصدی را به ثبت رسانده است. این در حالی است که در 9 ماهه نخست رشد درآمدها تنها 2 درصد بود و سود خالص شرکت با افتی 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 97 به 840 میلیارد و 605 میلیون ریال رسیده بود. این بدین معناست که حاشیه سود 9 ماه نخست این شرکت در سال 98 به 22٫8 درصد رسیده که در مقایسه با کل سال 97 ( 22٫2 درصد) اندکی رشد داشته است. عملکردی که نشان از ثبات نسبی عملکرد مالی حسینا دارد.

عملکرد اسفندماه حسینا نشان می‌دهد این شرکت توسعه خدمات دریایی در آخرین ماه سال اگر چه توانسته درآمد خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد افزایش دهد اما در مقایسه با بهمن ماه با افت 14 درصدی مواجه شده است. همچنین حسینا که در اول بهمن هیات مدیره جدید خود را اعلام کرده است، در پایان آذرماه توانسته بود مجموع دارایی‌های خود را با 11 درصد افزایش به  5 هزار و 703 میلیارد ریال برساند.

حسینا در یک سال اخیر در بورس نیز عملکرد خوبی داشته و توانسته رشد قیمت 273 درصدی را به ثبت برساند این در حالی است که بازدهی یکماهه این سهم تنها 6 درصد بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت کدال، شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا که با نماد حسینا و سرمایه 500 میلیارد ریالی در بورس فعال است در اسفند ماه ار فروش محصولات و خدمات خود 520 میلیارد و 431 میلیون ریال درآمد داشته تا کل درآمدهای سال 98 را به 5 هزار و 208 میلیارد و 341 میلیون ریال برساند.

بدین‌ ترتیب میزان فروش این شرکت در سال 98 در مقایسه با سال 97 رشدی 8 درصدی را به ثبت رسانده است. این در حالی است که در 9 ماهه نخست رشد درآمدها تنها 2 درصد بود و سود خالص شرکت با افتی 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 97 به 840 میلیارد و 605 میلیون ریال رسیده بود. این بدین معناست که حاشیه سود 9 ماه نخست این شرکت در سال 98 به 22٫8 درصد رسیده که در مقایسه با کل سال 97 ( 22٫2 درصد) اندکی رشد داشته است. عملکردی که نشان از ثبات نسبی عملکرد مالی حسینا دارد.

عملکرد اسفندماه حسینا نشان می‌دهد این شرکت توسعه خدمات دریایی در آخرین ماه سال اگر چه توانسته درآمد خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد افزایش دهد اما در مقایسه با بهمن ماه با افت 14 درصدی مواجه شده است. همچنین حسینا که در اول بهمن هیات مدیره جدید خود را اعلام کرده است، در پایان آذرماه توانسته بود مجموع دارایی‌های خود را با 11 درصد افزایش به 5 هزار و 703 میلیارد ریال برساند.

حسینا در یک سال اخیر در بورس نیز عملکرد خوبی داشته و توانسته رشد قیمت 273 درصدی را به ثبت برساند این در حالی است که بازدهی یکماهه این سهم تنها 6 درصد بوده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

بازار سرمایه محل امن سرمایه گذاری

مجتبی شهبازی در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، در خصوص رشد شاخص بورس در سال گذشته اظهار کرد: پس از آزاد شدن قیمت ارز در سال گذشته و جهش آن شاهد تعدیل قیمتی در کل اقتصاد بودیم. پس از رشد قیمت در بازار‌های رقیب مانند طلا، ارز، مسکن و خودرو تنها بازاری که محل امنی برای سرمایه گذاری به شمار می‌رفت بازار سرمایه بود.

وی افزود: از طرفی پس از رشد شاخص از ابتدای سال گذشته به مرور ما ورود نقدینگی به این بازار را شاهد بودیم که به دلیل همان رکود بازار‌های موازی رشد شاخص به اوج خود رسید و شاخص رکورد‌های جدید و حجم معاملات جدیدی را رقم زد.

مدیر معاملات شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد گفت: می‌توان در کنار همه عوامل گفته شده رشد قیمت‌های جهانی و تقویت تقاضا، رفع ریسک‌های احتمالی جنگ تجاری چین و آمریکا را نیز به عوامل رشد شاخص اضافه کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

بورس، بت شکن شد/ شاهکار از دل بانک ها

به گزارش بورس نیوز، بورس تهران امروز هم شاهکار دیگری در کارنامه کاری خود ثبت کرد و مقاومت 550 هزار واحدی را چنان در هم شکست که بعد از این در بکار بردن واژه مقاومت، باید تردید کرد!
اگرچه بخش عمده این رشد مرهون غول های پتروپالایشی بود؛ ولی در سایر گروه ها هم کم صف خرید نداشتیم. گروه دارویی از جمله سهم های جذاب این روزهاست‌. کرونا باعث شد محصولات ضد عفونی کننده، بازار داغی داشته باشد و چند شرکت دارویی از جمله البرز دارو، سبحان دارو، تولیددارو و ایران دارو از اسفندماه بخشی از سبد تولیدات خود را به محصولات ضد عفونی کننده اختصاص دهند. تجدید ارزیابی دارایی ها و افزایش سرمایه از این محل هم، خبر جذابی برای بازار سرمایه است و اهالی بازار از مدت ها قبل چشم به راه این خبر بوده اند. گروه دارویی هم بخشی از رشد خود را مدیون همین احتمال است و باید دید کش و قوس ها در گروه دارویی برکت به سرانجام می رسد و زیر مجموعه های “برکت” و “والبر” تجدید ارزیابی را کلید می زنند یا نه؟

باز هم شاهکاری از دل بانک ها

بانک ها همیشه در حاشیه سازی سرآمد سایر گروه ها بوده اند. طبق پستی که وزیر ارتباطات منتشر کرده، یکی از بانک ها در روزهای گذشته از حساب بیش از 16 هزار وام گیرنده خود، اقساط تسهیلات را کم کرده و انگار نه انگار که قرار بوده به سبب کرونا و رکود مشاغل، برای دریافت اقساط، مهلت داده شود. حالا وزیر جوان قول داده اقساط کسر شده تا آخر هفته به حساب مشتریان بازگشت داده شود. این اتفاق در سایر بانک ها هم البته رخ داده؛ اما ای کاش بانک های محترم، این درجه از دقت و سختگیری را برای تمام مشتریان خود داشتند. در شرایطی که برای دریافت اقساط چندرغازی به وام گیرندگان بی نوا که اجدادشان پیش چشم شان آمده تا وام بگیرند، اینطور فشار وارد می شود؛ اما به سوگلی هایشان وام های کلان می دهند و کسی هم نمی پرسد چرا؟! مثلا برخی بانک ها، خودشان شرکت می زنند و خودشان درخواست وام می کنند و خودشان به خودشان وام می دهند و امضا می کنند. در نهایت هم تا عرش اعلا زیان می سازند و بابت شاهکار عملکردشان، در مجمع به اعضای هیات مدیره، پاداش های آنچنانی می دهند! بعضی هاشان هم از بانکداری فقط اسمش را دوست دارند و چنان سرگرم فعالیت های معدنی و عمرانی و ورزشی و تجاری و… شده اند که معلوم نیست با خودشان چند_چند هستند! گواه این ادعا، بانکی است که میزان بدهی هایش، چند درصدی از دارایی های بانک بیشتر است و مدیران بی خیالش بدون توجه به زیان سنگین بانک، با 20 شرکت زیرمجموعه خود در هر حوزه ای، تاری تنیده اند. یا بانکی که میزان بدهی هایش در 9 ماهه 98، بیش از ارزش دارایی های بانک است و دلش را به افزایش سرمایه ای خوش کرده که احتمالا از وخامت وضعیت این بانک، نخواهد کاست. البته یکی دیگر از بانک های زیان ده هم کلا عادت دارد نوشابه هایش را برای زیرمجموعه خود، باز کند!

هزینه میلیاردی از نوع “سایر”

برخی شرکت های بیمه ای، در صورت های مالی خود مبالغ هنگفتی را تحت عنوان سایر هزینه ها درج می کنند. این روش افشای اطلاعات، از آن عجایبی است که حتی اگر حسابرس با بررسی اسناد مثبته، آنها را قبول کند، مورد قبول اهالی بازار سرمایه نیست!

کرونا، کشنده است؛ اما فقط برای از ما بهتران

و اما در آخر باید گفت کرونا، روزهای سختی برای هموطنان مان رقم زده. ولی عجیب اینجاست که آقایان از یک طرف بر طبل ضرورت خانه نشینی می کوبند و مردم را تشویق به ماندن در منزل می کنند؛ از طرف دیگر فقط از ما بهتران را تعطیل کرده اند و مردم عادی مجبورند سرکار بروند و تازه استرس داشته باشند مبادا به خاطر رکود اقتصادی، مشمول تعدیل نیرو و بیکاری شوند. کاش در این ایام سخت، کمی دقیق تر به اطراف مان نگاه کنیم تا شاید کرونا، بانی خیر شود و حداقل فرق آنها که شعار می دهند و آنها که عمل می کنند را بفهمیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت ایران خودرو از عملکرد یک ماهه منتهی به 1398/12/29 گفت.

براساس این گزارش، “خودرو” در اسفندماه 20534 میلیارد ریال فروش داشت و جمع فروش این شرکت در 12 ماهه به 198544 میلیارد ریال رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.