دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت ریل سیر کوثر طی عملکرد 1 ماهه منتهی به 1399/05/31 معادل 10,520 میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل %88 کاهش یافته است.

«حسیر» با سرمایه ثبت شده 602,947 میلیون ریال طی عملکرد پنج ماهه سال مالی منتهی به 1399/05/31 مبلغ 34,465 میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل %88 افت داشته است

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil  (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1حسیر8.792.16
2غبهار1.361.86

1. حسیر: ریل سیر کوثر با نماد حسیر در بازار فرابورس و گروه حمل و نقل قرار دارد. بعد اصلاحی که از محدوده 2100 تومان داشت، تا حوالی سقف شکسته قبلی در 1600 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و بعد از واکنش به این ناحیه، امروز حجم بسیار بالایی در آن معامله شد و به صف خرید نشست.

هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 160 میلیون تومان خرید انجام داد که رقم قابل توجهی است. میانگین ده روزه سرانه خرید حقیقی در این نماد 9 میلیون تومان بوده است.

در صورت رشد از این ناحیه نیز، مهمترین مقاومت، سقف قبلی در قیمت 2100 تومان است که در صورت شکست، محدوده 2500 تا 3 هزار تومان را می توانیم به عنوان هدف آن در نظر داشته باشیم.

2. غبهار: کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان با نماد غبهار در بازار پایه زرد فرابورس و گروه محصولات غذایی قرار دارد. این نماد در اواخر اردیبهشت امسال نیز جزو سهام برگزیده قرار داشت اما مدت ها در همین محدوده در نوسان بوده است.

در نیم ساعت ابتدایی معاملات امروز، توانست به صف خرید برسد اما با افزایش عرضه ها در بازار، صف خرید آن عرضه شد و در نهایت به محدوده صفر تابلو رسید.

امروز هر کد حقیقی در حدود 23 میلیون تومان خرید انجام داد در حالی که میانگین ده روزه سرانه خرید هر حقیقی 12 میلیون تومان بوده است.

مهمترین حمایت سهم در صورت افزایش عرضه ها، محدوده 2500 تومان است.

در صورت رشد از این ناحیه و شکست سقف 2800 تومان، محدوده خط میانی کانال در حوالی 3200 تومان را می توانیم به عنوان هدف آن در نظر داشته باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در جریان معاملات امروز بورس تهران، شاخص کل بیش از 40 هزار واحد رشد کرد تا رکوردی تازه را در زمینه رشد روزانه به ثبت برساند. در این میان تقریبا تمام نمادها در محدوده مثبت و صف خرید معامله شدند و در کل روز پربازدهی را برای بورس رقم زدند. معاملات بسیاری از نمادها نیز به دلیل نوسان 50 درصدی قیمتی متوقف شد و از سوی دیگر برخی نمادها نیز به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف و ب نمادهای خود را متوقف دیدند. در این گزارش با بررسی وبسایت کدال به بررسی گزارش‌های افشای اطلاعات این نمادها پرداخته‌ایم.

شرکت ریل سیر کوثر (حسیر) طی اطلاعیه‌ای از نتایج برگزاری مزایده انجام شده در تاریخ 10 اردیبهشت امسال خبر داد. مزایده‌ای که بر اساس آن قرار بود 14 درصد از سهام (750 هزار سهم) شرکت پرتو بار فرابر خلیج فارس متعلق به حسیر در آن به فروش برسد. بر اساس اطلاعات مندرج در کدال شرکت تک‌زراندیشان نوآور با مبلغ 315 میلیارد ریال برنده این مزایده شد.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و تجارت (وصنعت) نیز امروز خبر افشای اطلاعات بااهمیت گروه ب را روی کدال بارگزاری کرد. بر اساس این اطلاعیه 100 میلیون سهم بانک خاورمیانه با سودآوری 969 میلیارد ریال به فروش رسیده است. فروشی که تقریبا 33 درصد کل فروش سال گذشته این شرکت بوده است.

شرکت صنایع غذایی مینوشرق (غمینو) نیز طی اطلاعیه از تغییر قیمت محصولات خود به واسطه افزایش قیمت گندم و به تبع آن آرد مصرفی، شکر و سایر مواد اولیه خبر داد. بر این اساس نرخ برخی از محصولات این شرکت از تا 10 تا بیش از 30 درصد افزایش خواهد یافت. این شرکت در سال گذشته 969 میلیارد ریال از فروش محصولات خود درآمد کسب کرده بود.

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) نیز در گزارشی از امضای قراردادی با کارگزاری آگاه در خصوص سبدگرانی این شرکت خبر داد. ارزش این قرارداد که از تاریخ 10 اردیبهشت اجرایی شده و به منظور نگهداری پرتفوی سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی منعقد شده است بیش از یکهزار و 257 میلیارد ریال است.

شرکت تولیدی چدن‌سازان (چدن) نیز در اطلاعیه خود از واگذاری 3٫44 درصد سهام شرکت غلتک‌سازی سپاهان با ارزش 438 میلیارد ریال خبر داده که موجب سودآوری 425 میلیارد ریالی برای این شرکت شده است. با این واگذری درصد مالکیت چدن در فسازان به 58٫33 درصد کاهش یافت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

در مجموع در این روز معاملاتی شاهد دادوستد 2 میلیارد و 416 میلیون سهم به ارزش 2213 میلیارد تومان (معاملات خرد) در سه بازار اول، دوم و پایه فرابورس بودیم. در این میان همان‌طور که اشاره شد 93 درصد از سهام مثبت فرابورسی با قفل نقدینگی در صف خرید جمعا به ارزش حدود 915 میلیون تومان همراه شدند. در بازار پایه نیز شاهد صف خرید 274 میلیارد تومانی در مقابل صف فروش 8 میلیارد تومانی بودیم. رشد 2/9 درصدی شاخص کل فرابورس طی معاملات دیروز درحالی رقم خورد که نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، ذوب آهن اصفهان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، تولید نیروی برق دماوند و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین تاثیر در رشد شاخص کل را برعهده داشتند.  روز گذشته اما پیام جالب توجهی از سوی ناظر بازار فرابورس روی سامانه معاملات نشست. براساس این پیام اعلام شد به منظور ایجاد امکان افزایش سرعت معاملات و همچنین کاهش بار ترافیکی سامانه معاملاتی فرابورس ایران، حداکثر تعداد اوراق بهاداری که طی هر سفارش در سامانه معاملات فرابورس وارد می‌شود (محدودیت حجمی هر سفارش) در نمادهای معاملاتی مربوط به شرکت‌های با سرمایه پایه 100میلیون و بیشتر، به میزان 200 هزار و در نمادهای معاملاتی مربوط به شرکت‌های با سرمایه پایه کمتر از 100 میلیون، به میزان 100 هزار سهم تعیین شده و از جلسه معاملاتی دوشنبه 18 فروردین 1399 اعمال می‌شود.

همچنین درخصوص نمادهای معاملاتی که اخیرا عرضه اولیه شده‌اند (شامل وآوا، کلر، فروی، ومهان، شصدف، شگویا و ساوه) نحوه تعیین محدودیت حجمی هر سفارش تا اطلاع‌ثانوی براساس وضعیت فعلی است. این سازمان در اطلاعیه دیگری اعلام کرد حداقل ارزش خرید ارسالی از طریق سامانه معاملات بر خط به استثنای سفارش‌های خرید در روز عرضه اولیه، از مبلغ یک میلیون ریال به مبلغ 5 میلیون ریال افزایش یابد. این مصوبه نیز از 20 فروردین‌ماه عملیاتی می‌شود.

همچنین دیروز معاون بازار شرکت فرابورس درباره برنامه این شرکت برای شروع عرضه اولیه سهام در سال جدید و اینکه آیا امکان عرضه سهام سرمایه‌گذاری صبا تامین در چهارشنبه هفته جاری وجود دارد یا خیر به بورس پرس گفت: احتمال اینکه «صبا» چهارشنبه این هفته عرضه اولیه شود کمی دور از ذهن است. چراکه مدیران این شرکت 5/ 1 هزار میلیارد تومانی درحال نهایی کردن برخی امور هستند.

وی ادامه داد: در این میان شرکت آریا ساسول با ارسال نامه‌ای برای عرضه اولیه این هفته، اعلام آمادگی کرده است. بنابراین در صورت حل دو نکته مربوط به تعیین تکلیف افشای اطلاعات محرمانه (ارسال نامه از مراجع بالادستی) و درصد عرضه سهام، «آریا» می‌تواند برای چهارشنبه این هفته عرضه اولیه شود. این مقام مسوول در مورد درصد عرضه اولیه سهام آریا ساسول هم توضیح داد: طبق برنامه قبلی قرار بود 5 درصد از سهام واگذار شود اما رایزنی‌ها برای افزایش درصد واگذاری درحال انجام بوده و احتمال دارد با هدف پاسخ بهتر به نیاز طرف تقاضا، تعداد سهام قابل عرضه از حدود 230 میلیون سهم بیشتر شود.

روی موج کدال

روز گذشته شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به ابلاغیه مورخ 11 اسفند 98 سازمان بنادر و دریانوردی از تاریخ اول فروردین 99 لغایت 31 شهریور 99 تخفیف کلیه هزینه‌های،THCکانتینر و خدمات جانبی در کلیه بنادر شمالی و جنوبی از 25 درصد به 10 درصد کاهش خواهد یافت.

شرکت ریل سیر کوثر نیز فعالیت یک ماهه خود را برای دوره منتهی به پایان اسفند 98 روی سامانه کدال بارگذاری کرد. براساس این گزارش «حسیر» در دوره یک ماهه منتهی به 29 اسفند 98، مبلغ 3 میلیارد و 276 میلیون تومان زیان شناسایی کرده است. این شرکت براساس عملکرد 12 ماهه 60 میلیارد و 454 میلیون تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد داشته است. همچنین درآمد ناشی از فروش بلیت «حسیر» تا پایان بهمن ماه 98 معادل 63 میلیارد و 731 میلیون تومان و در حدود 98 درصد پیش‌بینی فروش بلیت سال 98 بوده که در اسفند ماه سال‌جاری به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و استرداد بخش عمده بلیت‌های فروخته شده سفر‌های نوروزی در نتیجه فروش اسفند ماه معادل 3 میلیارد و 200 میلیون تومان منفی بوده که با توجه به حاشیه سود این بخش از عملیات شرکت حدود 4 درصد پیش‌بینی می‌شود.

رصد فعالیت بازیگران فرابورسی

فرابورس ایران روز ‌شنبه برای هفتمین روز متوالی شاهد ثبت خالص مالکیت به نام بازیگران خرد بازار بود. در این روز در مجموع حدود 164 میلیون و 966 هزار سهم به ارزش افزون بر 211 میلیارد تومان از پرتفوی حقوقی‌ها به سبد سهام معامله‌گران حقیقی منتقل شد. در این میان نماد معاملاتی شرکت تولید نیروی برق دماوند بیشترین مشارکت بازیگران حقیقی را به خود دید. بررسی خالص تغییر مالکیت این شرکت طی روز معاملاتی گذشته حکایت از جابه‌جایی حدود 4/ 9 میلیون سهم «دماوند» به ارزش حدود 52 میلیارد و 699 میلیون تومان از سوی بازیگران حقوقی به حقیقی دارد. پس از آن نیز «بجهرم» شاهد بیشترین خالص تغییر مالکیت به سمت معامله‌گران حقیقی به ارزش 19 میلیارد و 430 میلیون تومان بود. سهام بانک دی نیز در این روز شاهد جابه‌جایی 12 میلیارد و 100 میلیون تومان نقدینگی در مسیر حقیقی به حقوقی بود. در آن سوی بازار نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان شاهد بیشترین خالص خرید سهام به نام حقوقی‌ها بود. بر این اساس دیروز حدود 710 هزار سهم «کرمان» به ارزش حدود 5 میلیارد و 245 میلیون تومان از سبد سهام معامله‌گران حقیقی به پرتفوی حقوقی‌ها منتقل شد. پس از آن نیز نماد معاملاتی شرکت پخش هجرت بیشترین خالص خرید از سوی معامله‌گران عمده بازار به میزان 4 میلیارد تومان را تجربه کرد.

سود بازار بدهی در کانال 18 درصد

در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز دیروز افزون بر یک میلیون و 240 هزار ورقه به ارزش تقریبی 79میلیارد تومان در 2022 نوبت معاملاتی مورد دادوستد قرار گرفت. همچنین در این روز شاهد معامله حدود 753 هزار ورقه اسناد خزانه اسلامی به ارزش 57 میلیارد تومان بودیم. «اخزا»ها در این روز در محدوده قیمتی 65 تا 99 هزار تومان نوسان کردند. بیشترین رشد قیمت در این روز با افزایش قیمت 7/ 2 درصدی به «اخزا805» اختصاص پیدا کرد و در مقابل «اخزا722» شاهد کاهش قیمت به میزان 45/ 0 درصد بود. در مجموع روز گذشته، متوسط نرخ سود موثر اسناد خزانه اسلامی با کاهش در سطح 5/ 18 درصد قرار گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

فرصت های پیش روی بازار سرمایه 99

به گزارش بورس نیوز بازار سرمایه امروز را مثبت آغاز کرده و شاخص کل با صعود 11183 واحدی تا این لحظه از معاملات، مجددا کانال نیم میلیون واحدی را از آن خود کرده است.

محمد گرجی آرا کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه و پیش بینی روند آتی این بازار بیان کرد: بعد از رشد رویایی بورس در ماه های قبل، بخشی از فعالان این بازار (اعم از حقیقی و حقوقی) بازدهی های مناسبی کسب کرده اند و به همین سبب در وضعیت اشباع ذهنی سودآوری به سر می برند. بنابراین در قیمت های مختلف، فروشندگان متعددی وجود دارد. همانطور که قبل از این، برخی سرمایه گذاران با هیجان، خرید می کردند و تحت هر شرایطی بازار مثبت بود ممکن است این روزها هم تحت تاثیر رفتارهای هیجانی، عده ای به هر بهانه ای در موقعیت فروش قرار بگیرند.

وی افزود: منفی های بازار اصلاح قیمتی است و اتفاقا روزهای منفی، می تواند فرصتی برای سرمایه گذاران فراهم کند که پرتفوی خود را اصلاح کنند و در قیمت های مناسب تر، خرید کنند. (کما اینکه بعد از منفی های چند روز گذشته، امروز بعضی سهم ها به لحاظ قیمتی، برای خرید جذاب شده اند)

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با فرصت های پیش روی صنایع در سال 99 اظهار کرد: یکی از پتانسیل های بازار سرمایه، سهم های گروه سنگ آهنی و شرکت های سرمایه گذاری مبتنی بر این صنعت هستند. با توجه به سرمایه گذاری هایی که در صنعت فولاد صورت گرفته، به نظر می رسد سرمایه گذاری در بخش های بالادستی بسیار جذاب خواهد بود و این جذابیت می تواند اهرمی برای افزایش قدرت چانه زنی سنگ آهنی ها و افزایش قیمت محصولات این صنعت محسوب گردد. دومین پتانسیل بازار سرمایه، بحث تسعیر ارز در بخشی از سهم های گروه بانکی است. بخشی از بدنه بانکی کشور، عملیات ارزی داشته و همیشه از تراز ارزی مثبت برخوردار هستند. این بانک ها به سبب افزایش نرخ ارز نیمایی و احتمال افزایش تقریبا 2 برابری نرخ تسعیر ارز، پتانسیل رشد سودآوری دارند.

گرجی آرا در خاتمه گفت: به نظر می رسد رشد رویایی بورس در سال جاری، سال آینده تکرار نخواهد شد و سرمایه گذاران باید به رشد 40 تا 50 درصدی شاخص کل اکتفا کنند. نکته اینجا است که احتمالا سال 99، بازارهای موازی از جمله بازار مسکن و طلا هم همسو با بازار سرمایه حرکت خواهند کرد و با توجه به ظرفیت های بازار سرمایه، علاقمندان به سرمایه گذاری در بازارهای ارز و مسکن و طلا، می توانند به جای ورود به آن بازارها، روی سهم های مبتنی بر ارز یا طلا و… سرمایه گذاری کنند. بازار سرمایه محرک تمامی بازارها است و معتقدم سال آینده، طلا هم چشم انداز مثبتی داشته و برای سرمایه گذاری جذاب خواهد بود. ولی به جای سرمایه گذاری مستقیم و خرید و فروش طلای فیزیکی، بهتر است اقدام به سرمایه گذاری روی صندوق های طلا و سکه یک روزه کنند. برای تازه واردها، سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری بهترین روش ورود به بازار سرمایه است. اما اگر تمایل به سرمایه گذاری مستقیم داشته باشند، خرید سهم های بنیادی در روزهای منفی بازار با استراتژی نگهداری، جذابیت خواهد داشت. برای مثال برخی سهم های گروه برق و یوتیلیتی و بانکی، وضعیت مناسبی دارند. در بین سهم های گروه سنگ آهنی هم گزینه های ارزنده ای وجود دارد. سرمایه گذارانی هم که علاقمند به سرمایه گذاری بر اساس نرخ ارز داشته باشند می توانند از بین سهم های گروه پتروشیمی، گزینه مناسبی انتخاب کنند. سبدی با چنین ترکیبی، می تواند برای سرمایه گذاری در سال 99 جذاب باشد. البته تک سهم های ارزنده ای هم وجود دارد که باید هر یک جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد. سهامداران سعی کنند حتما سبدی از چند سهم مختلف داشته باشند و ضمنا افق سرمایه گذاری خود را هم بلندمدت تر کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران سهام شرکت پالایش نفت لاوان را واگذار می‌کند.

براین اساس، این شرکت اعلام کرد، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تعداد 228.684.320 سهم از شرکت پالایش نفت لاوان را با قیمت هر سهم 59.706 ریال به شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها واگذار کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت ریل سیر کوثر از نقل و انتقال دارایی‌های ثابت شرکت خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ دارایی انتقالی 339.55 متر ملک با کاربری مسکونی واقع در خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان مشاهیر، نبش خیابان سام پلاک 24 است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصادآنلاین – محمدمیلادعبداللهی؛ شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز جاری 3 هزارو 600 واحد معادل(1.31)درصد رشد داشت و به میانه ارتفاع 278 هزار واحدی رسید. از طرفی ارزش معاملات هزار و 734 میلیارد تومان و حجم آن از 4 میلیارد فراتر رفت.

به اعتقاد تعدادی از کارشناسان، بنگاه‌های بزرگ کالایی و به خصوص صادرکنندگان، در مرداد ماه توانسته‌اند عملیات خود را در سطح مطلوبی حفظ کنند و این مساله طی دو روز گذشته حامی قدرتمندی در مسیر صعودی قیمت سهام بوده است. به علاوه بحث‌های داغ سیاسی و رایزنی با قدرت‌های بزرگ جهانی و گمانه کاهش تنش‌ و فشارهای حاکم بر کشور، زمینه‌ای را برای تقویت بازار سرمایه فراهم کرده است.

گفتنی است ارزش معاملات خرد بورسی امروز هزارو 607 میلیارد تومان و خالص تغییر مالکیت در بورس تهران 3.4 میلیارد تومان از حقوقی به حقیقی بود.

دراین میان، شاخص کل هم‌وزن هم هزارو 130واحد معادل (1.49) درصد رشد داشت.

ترین‌های معاملات امروز

در میان نمادهای تاثیر گذار بر نماگر بورسی، «رمپنا»، «کگل»، «فولاد»، «پارس»، «تاپیکو»، «فخاس» و «پارسان» در مجموع با 1هزارو 500 واحد رشد بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل گذاشتند.

در ادامه نمادهای بانک تجارت، سایپا، پالایش نفت اصفهان و ماشین‌سازی اراک به عنوان پربیننده‌ترین نمادها معاملاتی امروز بازار سهام شناخته شدند. از سوی دیگر عنوان برترین گروه‌های صنعت هم صنایع شیمیایی، فلزات اساسی، گروه خودرو، بانک‌ها و سرمایه‌گذاری اختصاص یافت.

لازم به ذکر است، در معاملات امروز، نمادهای «فباهنر»، «پترول» و «تمحرکه» با بیشترین افزایش قیمت سود بالاتری را برای صاحبان سهم کسب کردند، اما در مقابل نمادهای «قثابت»، «وآذر» و «کفپارس» با بیشترین افت نرخ ، ضرر بالاتری را به مشتریان خود تحمیل کردند.

نگاهی به فرابورس

آیفکس در معاملات امروز بازار سهام با 50 واحد رشد، به ارتفاع 3هزارو 700 واحدی رسید. تعداد معاملات انجام شده در این بخش نزدیک به 375 هزار و ارزش معاملات هزارو 417 میلیارد تومان بود، به علاوه حجم معاملات امروز در فرابورس از 2 میلیارد عبور کرد.

در میان نمادهای معاملاتی فرابورسی، «زاگرس»، «ذوب»، «مارون»، «کگهر»، «سمگا» و «بپاس» در مجموع با 36 واحد رشد شاخص کل را ارتقاء داده وتنها نماد معاملاتی «دماوند» با 4 واحد افت مانع از رشد بیشتر آیفکس شدند.

در این بین بیشترین افزایش قیمت مربوط به نمادهای «حسیر»، «سمگا» و «قشیر» بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس، در جریان معاملات دیروز بازار سهام که شاخص بورس با عبور از 5 کانال و جهش 5623 واحدی به رقم 214 هزار و 867 رسید تا به اولین رکورد پروازی در سال جاری(رشد 5722 واحد در 26 فروردین ماه) نزدیک شده باشد،سه شرکت ایران دارو، کی بی سی و ریل سیر کوثر درخصوص نوسان قیمت سهام و آثار احتمالی افزایش تعرفه حمل واگن های مخزندار، دست به شفاف سازی زدند و به ترتیب با رشد 3.3، 4.3 و 7.7 درصدی قیمت روبرو شدند.
بر این اساس،”دیران” اعلام کرد: به استناد ماده ۱۲ مکرر ۱ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در فرابورس از تاریخ گزارشگری قبلی( صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی ۳، ۶، ۹ و ۱۲ ماهه منتهی به آذر ۹۷) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی و عملکرد شرکت رخ نداده است.
لذا به نظر می رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر ناشی از عرضه و تقاضا در بازار و تحلیل و تصمیم سرمایه گذاران در بورس بوده است. بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیتی به مراتب طبق مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان، اشاره می شود.
همچنین “کی بی سی” درخصوص نامه واصله از شرکت بورس تهران مبنی بر لزوم رعایت ماده ۱۷ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اعلام کرد: از تاریخ گزارشگری قبلی( صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی ۳، ۶، ۹ و ۱۲ ماهه منتهی به آذر ۹۷) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی و عملکرد شرکت رخ نداده است.
لذا به نظر می رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر ناشی از معاملات سهامداران و شرایط عرضه و تقاضای بازار بوده است. بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیتی به مراتب طبق مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان، اشاره می شود.
در این میان، ابوالقاسم سعیدی مدیرعامل “حسیر” درخصوص آثار احتمالی ناشی از افزایش تعرفه حمل واگن های مخزن دار اعلام کرد: از ابتدای سال ۹۸ واگن های مخزن دار به شرکت زیرمجموعه منتقل شد و در مورد آثار این افزایش بر عملکرد ۹ ماهه پایانی سال ۹۷ نیز به نظر می رسد تاثیر آن در سود خالص شرکت بیش از ۵ درصد نباشد، لذا مراتب جهت تکمیل موارد قبلی ایفاد می شود.

منبع: boursepress.ir

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس، شرکت ریل سیر کوثر که با دریافت مجوز افزایش سرمایه 28 درصدی از سود انباشته آماده برگزاری مجمع فوق العاده شده طی روزهای آینده شاهد عرضه بلوکی سهام خواهد بود.

به این ترتیب ، شرکت هرمز پرواز پارسیان ( با مسئولیت محدود) که مالک بیش از 17.5 درصد “حسیر” است دوشنبه آینده 20 اسفند اقدام به عرضه 8.5 درصد شامل بیش از 40 میلیون سهم در بازار دوم معاملات فرابورس خواهد کرد.

قیمت پایه هر سهم این عرضه 600 تومان و ارزش بلوک بیش از 24 میلیارد تومان تعیین شده که از سوی کارگزاری مدبر آسیا روانه میز فروش خواهد شد.