دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از هیبنا،

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمدرضا رضایی با اشاره به وضعیت بازار مسکن، گفت: در شرایط فعلی که نابسامانی قیمت‌ها در بازار شدت گرفته ورود مسکن به بورس پیشنهاد مناسبی نیست.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی پیش شرط ورود مسکن به بورس را شفاف سازی بازار سرمایه خواند و تصریح کرد: در شرایط فعلی ورود مسکن به بورس چه به شکل فروش متری یا غیر آن به دلیل ابهامات موجود در این بازار وضعیت را به سمت تورم بیشتر هدایت خواهد کرد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه بازار مسکن باید با برنامه‌ریزی صحیح به سمت تحرک بدون تورم هدایت شود، افزود: ایده ورود مسکن به بورس زمانی موفق خواهد بود که این بازار خود درگیر تلاطم و فراز و نشیب های عدیده نباشد.
رضایی با بیان اینکه بازار مسکن اکنون در دست برخی دلالان و سودجویان درگیر تورم قیمتی شده است، گفت: دولت باید با سازوکار مشخص ضمن افزایش عرضه مسکن با دلالی ها در این بخش به عنوان اخذ مالیات از خرید و فروش های کاذب کمک کند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه مالیات آخر شده از خریدوفروش فروش های کاری منبع خوبی برای ارایه تسهیلات به انبوه سازان و همچنین کسانی است که در این حوزه به تولید مسکن دست می زند، افزود: مجلس سازوکار مشخصی برای تولید مسکن در آینده نزدیک در نظر گرفته و با توافقات صورت گرفته با دولت در پی بهبود وضعیت این بازار است.
وی با بیان اینکه باید نسبت عرضه و تقاضا در بخش مسکن متعادل شود، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر مشاوران املاک نیز در دستکاری قیمت ها و آشوب قیمتی در بازار نقش دارند.
رضایی تاکید کرد: باید دست دلالان از بازار مسکن کوتاه شود تا برنامه های دولت و مسکن برای ساماندهی بازار نتیجه بخش باشد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس حامی دولت و وزارت راه و شهرسازی در حوزه ایجاد تحرک در بخش مسکن بوده و اگر لازم باشد مشوق های مناسبی برای رشد هر چه بیشتر منابع بانک مسکن در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

درآمد شرکت بجهرم که یک شرکت تولید کننده برق به شمار می‌رود در آبان، در ادامه روند کاهشی مرداد که علت آن را می‌توان سرد شدن هوا دانست با کاهش 63 درصدی نسبت به پردرآمدترین ماه خود، به مبلغ 20٫3 میلیارد تومان رسید.

به گزارش رادیو سهام، شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم با نماد معاملاتی بجهرم، در هشت ماه منتهی به آبان سال جاری درآمد 268٫8 میلیارد تومانی داشته است؛ که بیشترین آن مربوط به تیرماه با مبلغ درآمدی 55 میلیارد تومان می‌باشد. درآمد شرکت از مرداد با روند کاهشی مواجه شده است و در آبان به مبلغ 20٫3 میلیارد تومان رسیده است. درآمد آبان شرکت با افت 21 درصدی نسبت به مهرماه و 86 درصدی نسبت به میانگین شش ماه اول سال مواجه بوده است.

درآمد شرکت نسبت به دوره هشت ماهه سال قبل با رشد 35 درصدی، و درآمد آبان با رشد 26 درصدی نسبت به ماه مشابه مواجه بوده است.

لازم به ذکر است که علت این روند کاهشی از ماه مرداد را نمیتوان عملکرد ضعیف شرکت دانست چرا که میزان مصرف برق در شش ماه دوم سال همیشه کاهش می‌یابد.

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”stock”} /–>

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم با نماد معاملاتی بجهرم، در هشت ماه منتهی به آبان سال جاری درآمد 268.8 میلیارد تومانی داشته است؛ که بیشترین آن مربوط به تیرماه با مبلغ درآمدی 55 میلیارد تومان می‌باشد. درآمد شرکت از مرداد با روند کاهشی مواجه شده است و در آبان به مبلغ 20.3 میلیارد تومان رسیده است. درآمد آبان شرکت با افت 21 درصدی نسبت به مهرماه و 86 درصدی نسبت به میانگین شش ماه اول سال مواجه بوده است.

درآمد شرکت نسبت به دوره هشت ماهه سال قبل با رشد 35 درصدی، و درآمد آبان با رشد 26 درصدی نسبت به ماه مشابه مواجه بوده است.

لازم به ذکر است که علت این روند کاهشی از ماه مرداد را نمیتوان عملکرد ضعیف شرکت دانست چرا که میزان مصرف برق در شش ماه دوم سال همیشه کاهش می‌یابد.

Capture

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”stock”} /–>

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، چقازردی در مجمع عمومی سالانه بانک سپه ضمن بیان موفقیتهای بزرگ این بانک در سال گذشته از ماموریتها و سیاستهای کلان این بانک برای حضوری اثرگذار تر در عرصه کلان اقتصادی و حمایت از بنگاههای مولد و اشتغالزا خبر داد و گفت: سال گذشته سال ماموریتهای بزرگ برای بانک سپه بود.

رتبه برتر بانک سپه در پرداخت تسهیلات به بنگاههای کوچک اشتغالزا
پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه: محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه درمجمع عمومی سالانه این بانک برای تصویب صورت‌های مالی سال 98 که با حضور دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و تعابیر و تقدیر خاص وی از تلاشهای بانک سپه در بخشهای مختلف از جمله فرایند ادغام و نقش آفرینی در عرصه کلان اقتصادی آغاز شد، با اشاره به ویژگی‌های صورت‌های مالی این بانک اظهار داشت: بانک سپه در حوزه تسهیلات پرداختی به بنگاههای کوچک و متوسط از نظرنسبت منابع به مصارف بانک درمقایسه با بانک‌های بزرگ کشور جزو برترین بانک ها بود.
وی افزود: سهم بانک سپه از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی به بنگاههای اقتصادی کوچک و متوسط حدود 13درصد است که این امر نشان‌دهنده اهتمام ویژه این بانک در راستای حمایت از تولید و اشتغالزایی است.
مدیرعامل بانک سپه همچنین از پرداخت مبلغ 42.988 میلیارد ریال تسهیلات به1.618 بنگاه از محل رونق تولید سال 1398 با حدود 15درصد رشد نسبت به سال 97 یاد کرد.

سال 1398 سال انجام ماموریتهای بزرگ برای بانک سپه
مدیرعامل با اشاره به دو ماموریت مهم و بزرگ بانک سپه در سال 1398، پروژه ملی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح و پروژه مهاجرت به سامانه جدید بانکداری متمرکز بانک را از ماموریتهای بزرگ وکم‌نظیر در نظام بانکداری کشور برشمرد که درکنار سایر فعالیتهای بانک با موفقیت به انجام رسیده و تکمیل خواهد شد.

رشد 31 درصدی کل دارایی ها و107 درصدی سرمایه بانک
در بخش دیگری از سخنان خود به شاخص‌های مالی بانک سپه در سال 98 اشاره کرد و گفت: کل دارایی‌های بانک سپه با رشدی معادل 31درصد از مبلغ 1.609.372 میلیارد ریال در سال 98 به 2.115.385 ریال در سال 98 افزایش یافته و همچنین سرمایه این بانک در سال مذکور با 107 درصد رشد از 119.532 به 247.667 میلیارد ریال رسیده است.
وی همچنین از رشد 27درصدی منابع بانک سپه از 1.400.987میلیارد ریال در سال 97 به 2.146.079 در سال 98 خبرداد.

رشد 23درصدی کل سپرده های بانک سپه
مدیرعامل افزود: کل سپرده‌های بانک سپه در پایان اسفندماه 1398 با رشدی معادل 23 درصد نسبت به سال گذشته به مبلغ 1.353.187 میلیارد ریال افزایش یافته است و نرخ تجهیز منابع بانک در سال 98 معادل 12.38درصد است.
چقازردی تاکیدکرد: سپرده‌ها با تاکید بررعایت دقیق نرخ‌های سود ابلاغی و کاهش قیمت تمام شده منابع و بهبود ترکیب سپرده‌ها و ثبات و پایداری آنها جذب شده است .
وی با اشاره به افزایش سهم سپرده‌های ارزان قیمت بانک سپه در سال 1398، از رشد29 درصدی تسهیلات پرداختی یاد کرد و اظهارداشت: مانده تسهیلات اعطایی بانک با رشد 29درصد به 1.220.481 میلیارد ریال در پایان اسفند 1398 افزایش یافته است.
چقازردی گفت: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و کمک به افزایش اشتغال، علاوه بر منابع سپرده‌ای، نقدینگی ناشی از فروش اموال واملاک مازاد، دارایی‌ها و سهام شرکت‌های تابعه نیز در راستای رشد تسهیلات‌دهی به کارگیری شده است.

اختصاص 63درصدی تسهیلات پرداختی به بخشهای مولد اقتصادی
وی در بحث حجم تسهیلات پرداختی به تفکیک بخشهای اقتصادی از رشد 51 درصدی تسهیلات در بخش صنعت و معدن، 24درصدی در بخش خدمات و بازرگانی، رشد 18درصدی در بخش کشاورزی و رشد 7درصدی در بخش مسکن و ساختمان یاد کرد و گفت: از مجموع تسهیلات پرداختی طی سال 1398 بیش از 63 درصد آن به بخشهای مولد اقتصادی تخصیص یافته است.
چقازردی خاطرنشان کرد: سهم بانک سپه از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی به بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط حدود 13درصد است که از تلاش بانک سپه برای حمایت از تولید و اشتغالزایی حکایت دارد.

حضور فعال بانک سپه در بازار بین بانکی
مدیرعامل بانک سپه تصریح کرد: بانک سپه با تکیه بر مدیریت بهینه منابع و مصارف و با توجه به نقش حیاتی بازار بین بانکی در تامین نقدینگی بانک‌ها، همواره در موقعیت سپرده‌گذاری قرار داشته است.

رشد 33 درصدی فعالیت‌های ارزی
رئیس هیئت مدیره بانک سپه افزود: حجم فعالیت‌های ارزی بانک سپه در سال 1398 به رغم قرار گرفتن نام این بانک در فهرست تحریم‌ها، محدود‌شدن روابط کارگزاری و کاهش تخصیص ارز توسط بانک مرکزی بالغ بر 4748 میلیون دلار بوده و درآمدهای ارزی ناشی از فعالیت‌های ارزی بانک در سال 1398 نسبت به سال قبل از آن 33 درصد رشد نشان می‌دهد.

رشد77 درصدی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج
رئیس هیات مدیره بانک سپه گفت: این بانک به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و تسهیل در امر ازدواج جوانان سال گذشته 22هزار و 950 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج‌های جوان در سراسر کشور پرداخت کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 77 درصد رشد نشان می‌دهد.
وی افزود: در چهارماهه نخست سال 1399 بانک سپه 8هزار و 584 فقره وام قرض الحسنه ازدواج به مبلغ 4.473میلیارد ریال اعطا کرده است.
چقازردی اضافه کرد: بانک سپه علاوه بر پرداخت وام ازدواج در ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به کمیته امداد، بهزیستی، اشتغال ایثارگران و اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی، تسهیلات مسکن نخبگان و قضات، تسهیلات مسکن ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، تسهیلات حوادث قهری، تسهیلات مسکن کارکنان ارتش، خرید تضمینی گندم و محصولات کشاورزی و نهاده های دامی، تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و بهسازی و نوسازی نانوایی‌ها و پروژه گازرسانی سیستان و بلوچستان نیز نقش مؤثری داشته است.

تک رقمی شدن نسبت مطالبات غیرجاری بانک سپه
چقازردی با اعلام خبر تک رقمی شدن نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات اعطایی بانک سپه گفت: نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات اعطایی بانک سپه با 8.8 واحد درصد کاهش از 15.6درصد در پایان اسفندماه 1391 به 6.8 درصد در پایان اسفندماه 1398 کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: این نسبت در سال 98 نسبت به سال قبل از آن با کاهش 2.4واحد درصدی مواجه بوده است.

رشد 83 درصدی فروش اموال و املاک مازاد و تملیکی
مدیرعامل بانک سپه در خصوص تکالیف ابلاغی از سوی نهادهای نظارتی مبنی بر آزادسازی منابع بلوکه شده در بخش اموال و املاک مازاد و تملیکی خاطرنشان کرد: در سال 1398 تعداد 206 رقبه ملک به ارزش 3187 میلیارد ریال به فروش رسیده که نسبت به سال 1397 از لحاظ مبلغ 83درصد رشد داشته است.

نقش آفرینی در اجرای پروژه‌های کلان
مدیرعامل بانک سپه اظهار داشت: این بانک برای کمک به تحقق اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همسویی و همگامی با راهبردهای اقتصادی دولت گام‌های مؤثری در تامین مالی پروژه‌های کلان اقتصادی، ملی و زیربنایی کشور برداشته است. تمرکز طرحهای بانک سپه در حوزه های نفت، پتروشیمی، سیمان، فولاد، گردشگری و محصولات استراتژیک است.
وی از اهم پروژه هایی که با مشارکت بانک در حال انجام است بدین شرح یاد کرد: پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، نفت وگاز صبای کنگان، هیرسا پلیمر سهند، نفت و گاز صبای اروند، تولید برق ماهتاب کاسپین، سیمان تیس چابهار، شرکت خوشه دشت، سرمایه گذاری گروه هتلهای ملل و هتل اسپیناس پالاس، مهندسی و توسعه سروک آذر، پتروشیمی لردگان، حفاری دانا کیش، مولد نیروگاهی هریس، سیمان مارگون، شرکت کشت و صنعت پیوند بیستون پارس و فولاد کاوه اروند.
وی درصد پیشرفت پروژه پالایش گاز بید بلند خلیج فارس (سهم بانک سپه 800 میلیون دلار ) را 94درصد، در پروژه مهندسی و توسعه سروک آذر (سهم بانک800 میلیون دلار) 93 درصد، پروژه حفاری دانا کیش (سهم بانک 500 میلیون دلار) 95درصد، پروژه نفت و گاز صبای اروند (سهم بانک 2هزار میلیون دلار) 70درصد، پروژه شرکت کشت و صنعت پیوند بیستون پارس (سهم بانک یک هزار و 500 میلیارد ریال) 100درصد و پروژه طرحهای آبرسانی وزارت نیرو (سهم بانک 7هزار و 528میلیارد ریال) 100درصد عنوان کرد.

میزان واگذاری سهام شرکتهای تابعه بانک سپه
چقازردی همچنین به تشریح میزان واگذاری سهام شرکتهای تابعه بانک سپه پرداخت و در این خصوص به فروش تدریجی بیش از 55 میلیون سهم شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (معادل 1.149میلیارد ریال)، فروش تدریجی 21.31 درصد سهام شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم با احتساب عرضه اولیه (معادل 15هزار میلیارد ریال) و فروش کامل سهام بانک در شرکت عمران و مسکن سازان استان آذربایجان غربی اشاره کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح اقدامات انجام شده در خصوص واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری امید و اقدامات بانک درپروژه امید شهر (سپه شهر) پرداخت.

اهم اقدامات بانک سپه در حوزه فناوری اطلاعات
مدیرعامل بانک سپه همچنین از استقرار سامانه بانکداری متمرکز، اجرای پروژه های حاکمیتی رمز دوم پویا، سینپ، دیبا، سمات و شتاب7، راه اندازی و استقرار مرکز عملیات امنیت، استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، راه اندازی بستر اصلی و پشتیبان بین مراکز داده بانکهای ادغامی، طراحی مرکز داده بحران، راه اندازی و استقرار سامانه یکپارچه مانیتورینگ خدمات فناوری اطلاعات و تجهیز محیط بهره برداری شعب به سخت افزار مورد نیاز طرح بانکداری متمرکز را از جمله اقدامات مهم بانک سپه در حوزه فناوری اطلاعات یاد کرد.

اهم اقدامات بانک سپه در راستای پیاده سازی حاکمیت شرکتی
وی از اهم اقدامات بانک در راستای پیاده سازی حاکمیت شرکتی از اصلاح ساختار سازمانی بانک ، تفکیک رئیس هیات مدیره از مدیرعامل و اقدامات ثبتی برای استقرار حاکمیت شرکتی، ایجاد و برگزاری کمیته های هیات مدیره و تفکیک وظایف هیات مدیره از هیات عامل یاد کرد.
چقازردی همچنین به اهم اقدامات بانک در راستای اجرای تقویت نظام کنترل داخلی و نیز در راستای مدیریت ریسک اشاره کرد.

احداث 8 مدرسه، تجهیز 11 خانه بهداشت در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی
رئیس هیئت مدیره از مشارکت بانک سپه در احداث 8 مدرسه در استان‌های زنجان، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، لرستان و بوشهر خبر داد و گفت: مشارکت در آزاد سازی زندانیان و مشارکت در تجهیز 11خانه بهداشت را از دیگر اقدامات بانک در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی این بانک است.
وی همچنین از دیگر اقدامات بانک در این حوزه به ایجاد امکانات مورد نیاز جهت سهولت تردد جانبازان و معلولان در سطح شعب، مدیریت مصرف انرژی در ساختمانها و شعب بانک، توسعه سامانه های خدمات دهی به افراد ناتوان جسمی از جمله تجهیز 11 شعبه بانک به سامانه خدمات بانکی نابینایان، مکان یابی بهینه به منظور تجهیز 21 استان به سامانه¬های خدمات دهی به افراد ناتوان جسمی، انعقاد قرارداد با یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه خدمات نابینایان به منظور دسترس پذیری صوتی و بریل وبگاه بانک با صفحه خوانهای متداول نابینایان، توسعه خدمات بانکداری الکترونیک در راستای بانکداری سبز، ایجاد زیرساختهای لازم برای فراهم شدن امکان واریز کمکهای خیرخواهانه از طریق نرم افزار همراه بانک اشاره کرد.

4 ماموریت بزرگ بانک سپه در سال 1399
وی از 4ماموریت بانک سپه در سال 1399 یاد کرد و گفت: یکپارچگی در فرایند طرح ملی ادغام، حمایت از جهش تولید، تحول فناوری اطلاعات و اولویت بخشی به اعطای تسهیلات به خانواده بزرگ نیروهای مسلح ازماموریتهای بانک سپه در سالجاری هستند.

پروژه های راهبردی بانک سپه
چقازردی مجموعه پروژه های فاز یکپارچگی نهایی در فرآیند ادغام، پروژه تدوین مدل کسب و کار بانک سپه، پروژه تدوین برنامه استراتژیک بانک سپه برای افق 1404، پروژه استقرار سامانه جامع بانکی یکپارچه و پروژه اجرای نقشه راه استقرار بانکداری دیجیتال به عنوان پروژه های راهبردی بانک سپه نام برد.

انتخاب اول مشتریان باشیم
مدیرعامل بانک سپه با اشاره به چشم انداز بانک سپه و شعار «انتخاب اول مشتریان باشیم» ارزشهای بنیادی این بانک را نقش آفرینی در اقتصاد ملی و بین المللی، همسویی با سیاستهای کلان دولت، پایبندی به اخلاق حرفه ای و مشتری مداری، نوآوری و رقابت پذیری و ایفای مسئولیت اجتماعی عنوان کرد.
وی در تشریح سیاستها، برنامه ها و اقدامات بانک سپه در راستای سیاستهای ابلاغی وزارت امور اقتصادی در حوزه افزایش سرمایه از رشد 107درصدی سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، در حوزه حمایت از بخشهای مولد اقتصادی به سهم 63درصدی بخشهای مولد اقتصادی از تسهیلات پرداختی بانک و تامین طرحهای زیرساختی و کلان کشور یاد کرد.
چقازردی همچنین در حوزه مولدسازی دارایی به فروش املاک مازاد و واگذاری سهام بانک در شرکتهای تابعه،کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات و اجرای پروژه سپه شهر (امیدشهر)، در حوزه ساماندهی شبکه شعب به ادغام تعداد 130شعبه ناکارا و جابجایی 13شعبه و انحلال 25باجه، در حوزه استقرار نظام حاکمیت شرکتی به طراحی ساختار سازمانی بانک با رویکرد حاکمیت شرکتی و ایجاد کمیته‌های هیات مدیره و درحوزه استقرار بانکداری دیجیتال به تدوین نقشه راه استقرار بانکداری دیجیتال و تمهید بسترهای لازم برای استقرار سامانه بانکداری متمرکز یاد کرد.

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”bank”} /–>

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

 به گزارش اقتصادآنلاین؛ محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه درمجمع عمومی سالانه این بانک برای تصویب صورت‌های مالی سال 98 که با حضور دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و تعابیر و تقدیر خاص وی از تلاشهای بانک سپه در بخشهای مختلف از جمله فرایند ادغام و نقش آفرینی در عرصه کلان اقتصادی آغاز شد، با اشاره به ویژگی‌های صورت‌های مالی این بانک اظهار داشت: بانک سپه در حوزه تسهیلات پرداختی به بنگاههای کوچک و متوسط از نظرنسبت منابع به مصارف بانک درمقایسه با بانک‌های بزرگ کشور جزو برترین بانک ها بود.

وی افزود: سهم بانک سپه از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی به بنگاههای اقتصادی کوچک و متوسط حدود 13درصد است که این امر نشان‌دهنده اهتمام ویژه این بانک در راستای حمایت از تولید و اشتغالزایی است.

مدیرعامل بانک سپه همچنین از پرداخت مبلغ 42.988 میلیارد ریال تسهیلات به1.618 بنگاه از محل رونق تولید سال 1398 با حدود 15درصد رشد نسبت به سال 97 یاد کرد.

 سال 1398 سال انجام ماموریتهای بزرگ برای بانک سپه

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به دو ماموریت مهم و بزرگ بانک سپه در سال 1398، پروژه ملی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح و پروژه مهاجرت به سامانه جدید بانکداری متمرکز بانک را از ماموریتهای بزرگ وکم‌نظیر در نظام بانکداری کشور برشمرد که درکنار سایر فعالیتهای بانک با موفقیت به انجام رسیده و تکمیل خواهد شد.

 رشد 31 درصدی کل دارایی ها و107 درصدی سرمایه بانک

چقازردی در بخش دیگری از سخنان خود به شاخص‌های مالی بانک سپه در سال 98 اشاره کرد و گفت: کل دارایی‌های بانک سپه با رشدی معادل 31درصد از مبلغ 1.609.372 میلیارد ریال در سال 98 به 2.115.385 ریال در سال 98 افزایش یافته و همچنین سرمایه این بانک در سال مذکور با 107 درصد رشد از 119.532 به 247.667 میلیارد ریال رسیده است.وی همچنین از رشد 27درصدی منابع بانک سپه از 1.400.987میلیارد ریال در سال 97 به 2.146.079 در سال 98 خبرداد.

 رشد 23درصدی کل سپرده های بانک سپه

مدیرعامل بانک سپه افزود: کل سپرده‌های بانک سپه در پایان اسفندماه 1398 با رشدی معادل 23 درصد نسبت به سال گذشته به مبلغ 1.353.187 میلیارد ریال افزایش یافته است و نرخ تجهیز منابع بانک در سال 98 معادل 12.38درصد است.

چقازردی تاکیدکرد: سپرده‌ها با تاکید بررعایت دقیق نرخ‌های سود ابلاغی و کاهش قیمت تمام شده منابع و بهبود ترکیب سپرده‌ها و ثبات و پایداری آنها جذب شده است .

وی با اشاره به افزایش سهم سپرده‌های ارزان قیمت بانک سپه در سال 1398، از رشد29 درصدی تسهیلات پرداختی یاد کرد و اظهارداشت: مانده تسهیلات اعطایی بانک با رشد 29درصد به 1.220.481 میلیارد ریال در پایان اسفند 1398 افزایش یافته است.

چقازردی گفت: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و کمک به افزایش اشتغال، علاوه بر منابع سپرده‌ای، نقدینگی ناشی از فروش اموال واملاک مازاد، دارایی‌ها و سهام شرکت‌های تابعه نیز در راستای رشد تسهیلات‌دهی به کارگیری شده است.

 اختصاص 63درصدی تسهیلات پرداختی به بخشهای مولد اقتصادی

وی در بحث حجم تسهیلات پرداختی به تفکیک بخشهای اقتصادی از رشد 51 درصدی تسهیلات در بخش صنعت و معدن، 24درصدی در بخش خدمات و بازرگانی، رشد 18درصدی در بخش کشاورزی و رشد 7درصدی در بخش مسکن و ساختمان یاد کرد و گفت: از مجموع تسهیلات پرداختی طی سال 1398 بیش از 63 درصد آن به بخشهای مولد اقتصادی تخصیص یافته است.

چقازردی خاطرنشان کرد: سهم بانک سپه از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی به بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط حدود 13درصد است که از تلاش بانک سپه برای حمایت از تولید و اشتغالزایی حکایت دارد. 

 حضور فعال بانک سپه در بازار بین بانکی

مدیرعامل بانک سپه تصریح کرد: بانک سپه با تکیه بر مدیریت بهینه منابع و مصارف و با توجه به نقش حیاتی بازار بین بانکی در تامین نقدینگی بانک‌ها، همواره در موقعیت سپرده‌گذاری قرار داشته است.

 رشد 33 درصدی فعالیت‌های ارزی

رئیس هیئت مدیره بانک سپه افزود: حجم فعالیت‌های ارزی بانک سپه در سال 1398 به رغم قرار گرفتن نام این بانک در فهرست تحریم‌ها، محدود‌شدن روابط کارگزاری و کاهش تخصیص ارز توسط بانک مرکزی بالغ بر 4748 میلیون دلار بوده و درآمدهای ارزی ناشی از فعالیت‌های ارزی بانک در سال 1398 نسبت به سال قبل از آن 33 درصد رشد نشان می‌دهد.

 رشد 77 درصدی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

رئیس هیات مدیره بانک سپه گفت: این بانک به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و تسهیل در امر ازدواج جوانان سال گذشته 22هزار و 950 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج‌های جوان در سراسر کشور پرداخت کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 77 درصد رشد نشان می‌دهد.

وی افزود: در چهارماهه نخست سال 1399 بانک سپه 8هزار و 584 فقره وام قرض الحسنه ازدواج به مبلغ 4.473میلیارد ریال اعطا کرده است.

چقازردی اضافه کرد: بانک سپه علاوه بر پرداخت وام ازدواج در ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به کمیته امداد، بهزیستی، اشتغال ایثارگران و اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی، تسهیلات مسکن نخبگان و قضات، تسهیلات مسکن ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، تسهیلات حوادث قهری، تسهیلات مسکن کارکنان ارتش، خرید تضمینی گندم و محصولات کشاورزی و نهاده های دامی، تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و بهسازی و نوسازی نانوایی‌ها و پروژه گازرسانی سیستان و بلوچستان نیز نقش مؤثری داشته است.

 تک رقمی شدن نسبت مطالبات غیرجاری بانک سپه

چقازردی با اعلام خبر تک رقمی شدن نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات اعطایی بانک سپه گفت: نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات اعطایی بانک سپه با 8.8 واحد درصد کاهش از 15.6درصد در پایان اسفندماه 1391 به 6.8 درصد در پایان اسفندماه 1398 کاهش یافته است. وی اضافه کرد: این نسبت در سال 98 نسبت به سال قبل از آن با کاهش 2.4واحد درصدی مواجه بوده است.

 رشد 83 درصدی فروش اموال و املاک مازاد و تملیکی

مدیرعامل بانک سپه در خصوص تکالیف ابلاغی از سوی نهادهای نظارتی مبنی بر آزادسازی منابع بلوکه شده در بخش اموال و املاک مازاد و تملیکی خاطرنشان کرد: در سال 1398 تعداد 206 رقبه ملک به ارزش 3187 میلیارد ریال به فروش رسیده که نسبت به سال 1397 از لحاظ مبلغ 83درصد رشد داشته است.

 نقش آفرینی در اجرای پروژه‌های کلان

مدیرعامل بانک سپه اظهار داشت: این بانک برای کمک به تحقق اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همسویی و همگامی با راهبردهای اقتصادی دولت گام‌های مؤثری در تامین مالی پروژه‌های کلان اقتصادی، ملی و زیربنایی کشور برداشته است. تمرکز طرحهای بانک سپه در حوزه های نفت، پتروشیمی، سیمان، فولاد، گردشگری و محصولات استراتژیک است.

وی از اهم پروژه هایی که با مشارکت بانک در حال انجام است بدین شرح یاد کرد: پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، نفت وگاز صبای کنگان، هیرسا پلیمر سهند، نفت و گاز صبای اروند، تولید برق ماهتاب کاسپین، سیمان تیس چابهار، شرکت خوشه دشت، سرمایه گذاری گروه هتلهای ملل و هتل اسپیناس پالاس، مهندسی و توسعه سروک آذر، پتروشیمی لردگان، حفاری دانا کیش، مولد نیروگاهی هریس، سیمان مارگون، شرکت کشت و صنعت پیوند بیستون پارس و فولاد کاوه اروند.

وی درصد پیشرفت پروژه پالایش گاز بید بلند خلیج فارس (سهم بانک سپه 800 میلیون دلار ) را 94درصد، در پروژه مهندسی و توسعه سروک آذر (سهم بانک800 میلیون دلار) 93 درصد، پروژه حفاری دانا کیش (سهم بانک 500 میلیون دلار) 95درصد، پروژه نفت و گاز صبای اروند (سهم بانک 2هزار میلیون دلار) 70درصد، پروژه شرکت کشت و صنعت پیوند بیستون پارس (سهم بانک یک هزار و 500 میلیارد ریال) 100درصد و پروژه طرحهای آبرسانی وزارت نیرو (سهم بانک 7هزار و 528میلیارد ریال) 100درصد عنوان کرد.

 میزان واگذاری سهام شرکتهای تابعه بانک سپه

چقازردی همچنین به تشریح میزان واگذاری سهام شرکتهای تابعه بانک سپه پرداخت و در این خصوص به فروش تدریجی بیش از 55 میلیون سهم شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (معادل 1.149میلیارد ریال)، فروش تدریجی 21.31 درصد سهام شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم با احتساب عرضه اولیه (معادل 15هزار میلیارد ریال) و فروش کامل سهام بانک در شرکت عمران و مسکن سازان استان آذربایجان غربی اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح اقدامات انجام شده در خصوص واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری امید و اقدامات بانک درپروژه امید شهر (سپه شهر) پرداخت.

 اهم اقدامات بانک سپه در حوزه فناوری اطلاعات

مدیرعامل بانک سپه همچنین از استقرار سامانه بانکداری متمرکز، اجرای پروژه های حاکمیتی رمز دوم پویا، سینپ، دیبا، سمات و شتاب7، راه اندازی و استقرار مرکز عملیات امنیت، استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، راه اندازی بستر اصلی و پشتیبان بین مراکز داده بانکهای ادغامی، طراحی مرکز داده بحران، راه اندازی و استقرار سامانه یکپارچه مانیتورینگ خدمات فناوری اطلاعات و تجهیز محیط بهره برداری شعب به سخت افزار مورد نیاز طرح بانکداری متمرکز را از جمله اقدامات مهم بانک سپه در حوزه فناوری اطلاعات یاد کرد.

 اهم اقدامات بانک سپه در راستای پیاده سازی حاکمیت شرکتی

وی از اهم اقدامات بانک در راستای پیاده سازی حاکمیت شرکتی از اصلاح ساختار سازمانی بانک ، تفکیک رئیس هیات مدیره از مدیرعامل و اقدامات ثبتی برای استقرار حاکمیت شرکتی، ایجاد و برگزاری کمیته های هیات مدیره و تفکیک وظایف هیات مدیره از هیات عامل یاد کرد.

چقازردی همچنین به اهم اقدامات بانک در راستای اجرای تقویت نظام کنترل داخلی و نیز در راستای مدیریت ریسک اشاره کرد.

 احداث 8مدرسه، تجهیز 11خانهبهداشتدرراستایایفای مسولیت اجتماعی

رئیس هیات مدیره از مشارکت بانک سپه در احداث 8 مدرسه در استان‌های زنجان، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، لرستان و بوشهر خبر داد و گفت: مشارکت در آزاد سازی زندانیان و مشارکت در تجهیز 11خانه بهداشت را از دیگر اقدامات بانک در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی این بانک است.

وی همچنین از دیگر اقدامات بانک در این حوزه به ایجاد امکانات مورد نیاز جهت سهولت تردد جانبازان و معلولان در سطح شعب، مدیریت مصرف انرژی در ساختمانها و شعب بانک، توسعه سامانه های خدمات دهی به افراد ناتوان جسمی از جمله تجهیز 11 شعبه بانک به سامانه خدمات بانکی نابینایان، مکان یابی بهینه به منظور تجهیز 21 استان به سامانه¬های خدمات دهی به افراد ناتوان جسمی، انعقاد قرارداد با یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه خدمات نابینایان به منظور دسترس پذیری صوتی و بریل وبگاه بانک با صفحه خوانهای متداول نابینایان، توسعه خدمات بانکداری الکترونیک در راستای بانکداری سبز، ایجاد زیرساختهای لازم برای فراهم شدن امکان واریز کمکهای خیرخواهانه از طریق نرم افزار همراه بانک اشاره کرد.

 4 ماموریت بزرگ بانک سپه در سال 1399

وی از 4ماموریت بانک سپه در سال 1399 یاد کرد و گفت: یکپارچگی در فرایند طرح ملی ادغام، حمایت از جهش تولید، تحول فناوری اطلاعات و اولویت بخشی به اعطای تسهیلات به خانواده بزرگ نیروهای مسلح ازماموریتهای بانک سپه در سالجاری هستند.

 پروژه های راهبردی بانک سپه

چقازردی مجموعه پروژه های فاز یکپارچگی نهایی در فرآیند ادغام، پروژه تدوین مدل کسب و کار بانک سپه، پروژه تدوین برنامه استراتژیک بانک سپه برای افق 1404، پروژه استقرار سامانه جامع بانکی یکپارچه و پروژه اجرای نقشه راه استقرار بانکداری دیجیتال به عنوان پروژه های راهبردی بانک سپه نام برد.

 انتخاب اول مشتریان باشیم

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به چشم انداز بانک سپه و شعار «انتخاب اول مشتریان باشیم» ارزشهای بنیادی این بانک را نقش آفرینی در اقتصاد ملی و بین المللی، همسویی با سیاستهای کلان دولت، پایبندی به اخلاق حرفه ای و مشتری مداری، نوآوری و رقابت پذیری و ایفای مسئولیت اجتماعی عنوان کرد.

وی در تشریح سیاستها، برنامه ها و اقدامات بانک سپه در راستای سیاستهای ابلاغی وزارت امور اقتصادی در حوزه افزایش سرمایه از رشد 107درصدی سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، در حوزه حمایت از بخشهای مولد اقتصادی به سهم 63درصدی بخشهای مولد اقتصادی از تسهیلات پرداختی بانک و تامین طرحهای زیرساختی و کلان کشور یاد کرد.

چقازردی همچنین در حوزه مولدسازی دارایی به فروش املاک مازاد و واگذاری سهام بانک در شرکتهای تابعه،کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات و اجرای پروژه سپه شهر (امیدشهر)، در حوزه ساماندهی شبکه شعب به ادغام تعداد 130شعبه ناکارا و جابجایی 13شعبه و انحلال 25باجه، در حوزه استقرار نظام حاکمیت شرکتی به طراحی ساختار سازمانی بانک با رویکرد حاکمیت شرکتی و ایجاد کمیته‌های هیات مدیره و درحوزه استقرار بانکداری دیجیتال به تدوین نقشه راه استقرار بانکداری دیجیتال و تمهید بسترهای لازم برای استقرار سامانه بانکداری متمرکز یاد کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا،

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه درمجمع عمومی سالانه این بانک برای تصویب صورت‌های مالی سال 98 که با حضور دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی  و تعابیر و تقدیر خاص وی از تلاشهای بانک سپه در بخشهای مختلف از جمله فرایند ادغام و نقش آفرینی در عرصه کلان اقتصادی آغاز شد، با اشاره به ویژگی‌های صورت‌های مالی این بانک اظهار داشت:  بانک سپه در حوزه تسهیلات پرداختی به بنگاههای کوچک و متوسط از نظرنسبت منابع به مصارف بانک درمقایسه با بانک‌های بزرگ کشور جزو برترین بانک ها بود.

وی افزود: سهم بانک سپه از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی به بنگاههای اقتصادی کوچک و متوسط حدود 13درصد است که این امر نشان‌دهنده اهتمام ویژه این بانک در راستای حمایت از تولید و اشتغالزایی است. مدیرعامل بانک سپه همچنین از پرداخت مبلغ 42.988 میلیارد ریال تسهیلات به1.618 بنگاه از محل رونق تولید سال 1398 با حدود 15درصد رشد نسبت به سال 97 یاد کرد.

* سال 1398 سال انجام ماموریتهای بزرگ برای بانک سپه

مدیرعامل با اشاره به دو ماموریت مهم و بزرگ بانک سپه در سال 1398، پروژه ملی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح و پروژه مهاجرت به سامانه جدید بانکداری متمرکز بانک را از ماموریتهای بزرگ وکم‌نظیر در نظام بانکداری کشور برشمرد که درکنار سایر فعالیتهای بانک با موفقیت به انجام رسیده و تکمیل خواهد شد.

* رشد 31 درصدی کل دارایی ها و107 درصدی سرمایه بانک

در بخش دیگری از سخنان خود به شاخص‌های مالی بانک سپه در سال 98 اشاره کرد و گفت: کل دارایی‌های بانک سپه با رشدی معادل 31درصد از مبلغ 1.609.372 میلیارد ریال در سال 98 به 2.115.385 ریال در سال 98 افزایش یافته و همچنین سرمایه این بانک در سال مذکور با 107 درصد رشد از 119.532 به 247.667 میلیارد ریال رسیده است.
وی همچنین از رشد 27درصدی منابع بانک سپه از 1.400.987میلیارد ریال در سال 97 به 2.146.079 در سال 98 خبرداد.

* رشد 23درصدی کل سپرده های بانک سپه

مدیرعامل افزود: کل سپرده‌های بانک سپه در پایان اسفندماه 1398 با رشدی معادل 23 درصد نسبت به سال گذشته به مبلغ 1.353.187 میلیارد ریال افزایش یافته است و نرخ تجهیز منابع بانک در سال 98 معادل 12.38درصد است.

چقازردی تاکیدکرد: سپرده‌ها با تاکید بررعایت دقیق نرخ‌های سود ابلاغی و کاهش قیمت تمام شده منابع و بهبود ترکیب سپرده‌ها و ثبات و پایداری آنها جذب شده است. وی با اشاره به افزایش سهم سپرده‌های ارزان قیمت بانک سپه در سال 1398، از رشد29 درصدی تسهیلات پرداختی یاد کرد و اظهارداشت: مانده تسهیلات اعطایی بانک با رشد 29درصد به 1.220.481 میلیارد ریال در پایان اسفند 1398 افزایش یافته است.

چقازردی گفت: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و کمک به افزایش اشتغال، علاوه بر منابع سپرده‌ای، نقدینگی ناشی از فروش اموال واملاک مازاد، دارایی‌ها و سهام شرکت‌های تابعه نیز در راستای رشد تسهیلات‌دهی به کارگیری شده است.

* اختصاص 63درصدی تسهیلات پرداختی به بخشهای مولد اقتصادی

وی در بحث حجم تسهیلات پرداختی به تفکیک بخشهای اقتصادی از رشد 51 درصدی تسهیلات در بخش صنعت و معدن، 24درصدی در بخش خدمات و بازرگانی، رشد 18درصدی در بخش کشاورزی و رشد 7درصدی در بخش مسکن و ساختمان یاد کرد و گفت: از مجموع تسهیلات پرداختی طی سال 1398 بیش از 63 درصد آن به بخشهای مولد اقتصادی تخصیص یافته است.

چقازردی خاطرنشان کرد: سهم بانک سپه از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی به بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط حدود 13درصد است که از تلاش بانک سپه برای حمایت از تولید و اشتغالزایی حکایت دارد.  

* حضور فعال بانک سپه در بازار بین بانکی

مدیرعامل بانک سپه تصریح کرد: بانک سپه با تکیه بر مدیریت بهینه منابع و مصارف و با توجه به نقش حیاتی بازار بین بانکی در تامین نقدینگی بانک‌ها، همواره در موقعیت سپرده‌گذاری قرار داشته است.

* رشد 33 درصدی فعالیت‌های ارزی

رئیس هیئت مدیره بانک سپه افزود: حجم فعالیت‌های ارزی بانک سپه در سال 1398 به رغم قرار گرفتن نام این بانک در فهرست تحریم‌ها، محدودشدن روابط کارگزاری و کاهش تخصیص ارز توسط بانک مرکزی بالغ بر 4748 میلیون دلار بوده و درآمدهای ارزی ناشی از فعالیت‌های ارزی بانک در سال 1398 نسبت به سال قبل از آن 33 درصد رشد نشان می‌دهد.

* رشد 77 درصدی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

رئیس هیات مدیره بانک سپه گفت: این بانک به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و تسهیل در امر ازدواج جوانان سال گذشته  22هزار و 950 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج‌های جوان در سراسر کشور پرداخت کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 77 درصد رشد نشان می‌دهد.

وی افزود: در چهارماهه نخست سال 1399 بانک سپه 8هزار و 584 فقره وام قرض الحسنه ازدواج به مبلغ 4.473میلیارد ریال اعطا کرده است. چقازردی اضافه کرد: بانک سپه علاوه بر پرداخت وام ازدواج در ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به کمیته امداد، بهزیستی، اشتغال ایثارگران و اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی، تسهیلات مسکن نخبگان و قضات، تسهیلات مسکن ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، تسهیلات حوادث قهری، تسهیلات مسکن کارکنان ارتش، خرید تضمینی گندم و محصولات کشاورزی و نهاده های دامی، تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و بهسازی و نوسازی نانوایی‌ها و پروژه گازرسانی سیستان و بلوچستان نیز نقش مؤثری داشته است.

* تک رقمی شدن نسبت مطالبات غیرجاری بانک سپه

چقازردی با اعلام خبر تک رقمی شدن نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات اعطایی بانک سپه گفت: نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات اعطایی بانک سپه با 8.8 واحد درصد کاهش از 15.6درصد در پایان اسفندماه 1391 به 6.8 درصد در پایان اسفندماه 1398 کاهش یافته است. وی اضافه کرد: این نسبت در سال 98 نسبت به سال قبل از آن با کاهش 2.4واحد درصدی مواجه بوده است.

* رشد 83 درصدی فروش اموال و املاک مازاد و تملیکی

مدیرعامل بانک سپه در خصوص تکالیف ابلاغی از سوی نهادهای نظارتی مبنی بر آزادسازی منابع بلوکه شده در بخش اموال و املاک مازاد و تملیکی خاطرنشان کرد: در سال 1398 تعداد 206 رقبه ملک به ارزش 3187 میلیارد ریال به فروش رسیده که نسبت به سال 1397 از لحاظ مبلغ 83درصد رشد داشته است.

* نقش آفرینی در اجرای پروژه‌های کلان

مدیرعامل بانک سپه اظهار داشت: این بانک برای کمک به تحقق اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همسویی و همگامی با راهبردهای اقتصادی دولت گام‌های مؤثری در تامین مالی پروژه‌های کلان اقتصادی، ملی و زیربنایی کشور برداشته است. تمرکز طرحهای بانک سپه در حوزه های نفت، پتروشیمی، سیمان، فولاد، گردشگری و محصولات استراتژیک است.

وی از اهم پروژه هایی که با مشارکت بانک در حال انجام است بدین شرح یاد کرد: پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، نفت وگاز صبای کنگان، هیرسا پلیمر سهند، نفت و گاز صبای اروند، تولید برق ماهتاب کاسپین، سیمان تیس چابهار، شرکت خوشه دشت، سرمایه گذاری گروه هتلهای ملل و هتل اسپیناس پالاس، مهندسی و توسعه سروک آذر، پتروشیمی لردگان، حفاری دانا کیش، مولد نیروگاهی هریس، سیمان مارگون، شرکت کشت و صنعت پیوند بیستون پارس و فولاد کاوه اروند.

وی درصد پیشرفت پروژه پالایش گاز بید بلند خلیج فارس (سهم بانک سپه 800 میلیون دلار ) را 94درصد،  در پروژه مهندسی و توسعه سروک آذر (سهم بانک800 میلیون دلار) 93 درصد، پروژه حفاری دانا کیش (سهم بانک 500 میلیون دلار) 95درصد، پروژه نفت و گاز صبای اروند (سهم بانک 2هزار میلیون دلار) 70درصد، پروژه شرکت کشت و صنعت پیوند بیستون پارس (سهم بانک یک هزار و 500 میلیارد ریال) 100درصد و پروژه طرحهای آبرسانی وزارت نیرو (سهم بانک 7هزار و 528میلیارد ریال) 100درصد عنوان کرد.

* میزان واگذاری سهام شرکتهای تابعه بانک سپه

چقازردی همچنین به تشریح میزان واگذاری سهام شرکتهای تابعه بانک سپه پرداخت و در این خصوص به فروش تدریجی بیش از 55 میلیون سهم شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (معادل 1.149میلیارد ریال)، فروش تدریجی 21.31 درصد سهام شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم با احتساب عرضه اولیه (معادل 15هزار میلیارد ریال) و فروش کامل سهام بانک در شرکت عمران و مسکن سازان استان آذربایجان غربی اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح اقدامات انجام شده در خصوص واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری امید و اقدامات بانک درپروژه امید شهر (سپه شهر) پرداخت.

* اهم اقدامات بانک سپه در حوزه فناوری اطلاعات

مدیرعامل بانک سپه همچنین از استقرار سامانه بانکداری متمرکز، اجرای پروژه های حاکمیتی رمز دوم پویا، سینپ، دیبا، سمات و شتاب7، راه اندازی و استقرار مرکز عملیات امنیت، استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، راه اندازی بستر اصلی و پشتیبان بین مراکز داده بانکهای ادغامی، طراحی مرکز داده بحران، راه اندازی و استقرار سامانه یکپارچه مانیتورینگ خدمات فناوری اطلاعات و تجهیز محیط بهره برداری شعب به سخت افزار مورد نیاز طرح بانکداری متمرکز را از جمله اقدامات مهم بانک سپه در حوزه فناوری اطلاعات یاد کرد.

* اهم اقدامات بانک سپه در راستای پیاده سازی حاکمیت شرکتی

وی از اهم اقدامات بانک در راستای پیاده سازی حاکمیت شرکتی از اصلاح ساختار سازمانی بانک ، تفکیک رئیس هیات مدیره از مدیرعامل و اقدامات ثبتی برای استقرار حاکمیت شرکتی، ایجاد و برگزاری کمیته های هیات مدیره و تفکیک وظایف هیات مدیره از هیات عامل یاد کرد. چقازردی همچنین به اهم اقدامات بانک در راستای اجرای تقویت نظام کنترل داخلی و نیز در راستای مدیریت ریسک اشاره کرد.

* احداث 8 مدرسه، تجهیز 11 خانه بهداشت در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی

رئیس هیئت مدیره از مشارکت بانک سپه در احداث 8 مدرسه در استان‌های زنجان، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، لرستان و بوشهر خبر داد و گفت: مشارکت در آزاد سازی زندانیان و مشارکت در تجهیز 11خانه بهداشت را از دیگر اقدامات بانک در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی این بانک است.

وی همچنین از دیگر اقدامات بانک در این حوزه به ایجاد امکانات مورد نیاز جهت سهولت تردد جانبازان و معلولان در سطح شعب، مدیریت مصرف انرژی در ساختمانها و شعب بانک، توسعه سامانه های خدمات دهی به افراد ناتوان جسمی از جمله تجهیز 11 شعبه بانک به سامانه خدمات بانکی نابینایان، مکان یابی بهینه به منظور تجهیز 21 استان به سامانه های خدمات دهی به افراد ناتوان جسمی، انعقاد قرارداد با یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه خدمات نابینایان به منظور دسترس پذیری صوتی و بریل وبگاه بانک با صفحه خوانهای متداول نابینایان، توسعه خدمات بانکداری الکترونیک در راستای بانکداری سبز، ایجاد زیرساختهای لازم برای فراهم شدن امکان واریز کمکهای خیرخواهانه از طریق نرم افزار همراه بانک اشاره کرد.

* 4 ماموریت بزرگ بانک سپه در سال 1399

وی از 4ماموریت بانک سپه در سال 1399 یاد کرد و گفت: یکپارچگی در فرایند طرح ملی ادغام، حمایت از جهش تولید، تحول فناوری اطلاعات و اولویت بخشی به اعطای تسهیلات به خانواده بزرگ نیروهای مسلح ازماموریتهای بانک سپه در سالجاری هستند.

* پروژه های راهبردی بانک سپه

چقازردی مجموعه پروژه های فاز یکپارچگی نهایی در فرآیند ادغام، پروژه تدوین مدل کسب و کار بانک سپه، پروژه تدوین برنامه استراتژیک بانک سپه برای افق 1404، پروژه استقرار سامانه جامع بانکی یکپارچه و پروژه اجرای نقشه راه استقرار بانکداری دیجیتال به عنوان پروژه های راهبردی بانک سپه نام برد.

* انتخاب اول مشتریان باشیم

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به چشم انداز بانک سپه و شعار «انتخاب اول مشتریان باشیم» ارزشهای بنیادی این بانک را نقش آفرینی در اقتصاد ملی و بین المللی، همسویی با سیاستهای کلان دولت، پایبندی به اخلاق حرفه ای و مشتری مداری، نوآوری و رقابت پذیری و ایفای مسئولیت اجتماعی عنوان کرد.

وی در تشریح سیاستها، برنامه ها و اقدامات بانک سپه در راستای سیاستهای ابلاغی وزارت امور اقتصادی  در حوزه افزایش سرمایه از رشد 107درصدی سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، در حوزه حمایت از بخشهای مولد اقتصادی به سهم 63درصدی بخشهای مولد اقتصادی از تسهیلات پرداختی بانک و تامین طرحهای زیرساختی و کلان کشور یاد کرد.

چقازردی همچنین در حوزه مولدسازی دارایی به فروش املاک مازاد و واگذاری سهام بانک در شرکتهای تابعه،کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات و اجرای پروژه سپه شهر (امیدشهر)، در حوزه ساماندهی شبکه شعب به ادغام تعداد 130شعبه ناکارا و جابجایی 13شعبه و انحلال 25باجه، در حوزه استقرار نظام حاکمیت شرکتی به طراحی ساختار سازمانی بانک با رویکرد حاکمیت شرکتی و ایجاد کمیته‌های هیات مدیره و درحوزه استقرار بانکداری دیجیتال به تدوین نقشه راه استقرار بانکداری دیجیتال و تمهید بسترهای لازم برای استقرار سامانه بانکداری متمرکز یاد کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از شانا،

به گزارش شانا، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از به تولید رسیدن چاه 13 میدان نرگسی خبر داده و اعلام کرده است: این چاه در قالب طرح توسعه 28 مخزن حفاری شده و پس از تکمیل در سازند سروک و اسیدکاری حفره باز، امکان برداشت نفت از مخزن بنگستان میدان با دبی تقریبی 3 هزار بشکه فشار سرچاهی 1600 پام فراهم شده است.

در این گزارش آمده است: پیش از این، تنها از مخزن آسماری – جهرم میدان نرگسی نفت برداشت می‌شد و مخازن بنگستان و خامی تولیدی نداشتند، اکنون با حفاری چاه شماره 13، تولید نفت در مخزن بنگستان میدان نیز عملیاتی شده است.

بر پایه این گزارش، مخزن آسماری – جهرم میدان نرگسی در سال 1353 با حفر چاه شماره یک کشف شد و از سال 1376 به بهره‌برداری رسید که مقدار برداشت نفت از 12 حلقه چاه این میدان، تاکنون به حدود 97 میلیون بشکه نفت رسیده است.

از میان 12 حلقه چاه موجود، تنها دو حلقه چاه (1 و 8) برای بررسی وضعیت مخزن  بنگستان حفاری شده که در آزمایش نخست در چاه شماره یک، دو آزمایش ساق مته در مخزن بنگستان انجام شد و در سازند بنگستان سیالی مشاهده نشد و در آزمایش دوم در سیال مشاهده‌شده زیر شیر DCIP نفت با شاخص سبکی 33.4 بوده که به‌دلیل کندی رشد فشار و تخلخل پایین، مورد توجه قرار نگرفت. آزمایش لایه‌آزمایی دوباره انجام شده ازسوی اکتشاف در چاه شماره 8 هم بیانگر وجود آب در سازند سروک بوده است.

بر اساس اعلام شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، با توجه به تولیدی شدن چاه شماره 13 میدان نرگسی، برنامه‌ریزی‌های لازم برای آزمایش‌های تکمیلی، تعیین مقدار نفت درجا، ذخیره قابل برداشت و فازهای توسعه‌ای مخزن بنگستان این میدان در حال بررسی است.

میدان نفتی نرگسی در 70 کیلومتری شمال شرقی بندر بوشهر و در منتهی‌الیه جنوب شرقی فروافتادگی دزفول و در مجاورت میدان‌های رودک، سولابدر و گلخاری قرار دارد. طول و عرض تقریبی این میدان به ترتیب 28 و 4 کیلومتر و توسعه آن در قالب طرح توسعه 28 مخزن به شرکت حفاری دانا سپرده شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،
 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، دیروز اخباری مبنی بر روش جدید قیمت‌گذاری فولادی‌ها به تداوم قرمزپوشی سهام زیرمجموعه گروه فلزات اساسی انجامید. روشی که گفته می‌شود نه تنها سیاست‌های هفته گذشته مجلس شورای اسلامی را دور می‌زند، بلکه زیان صنایع بورسی و قشر سرمایه‌گذار هم از دیگر پیامدهای آن خواهد بود. واکنش سهامداران را می‌توان از تشکیل صف‌های سنگین فروش در دادوستدهای روز دوشنبه بازار سهام مشاهده کرد.

سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی همانند هفته گذشته در پی دخالت مستقیم وزارت صمت در پروسه قیمت‌گذاری فولادی‌ها، دیروز هم با حجم‌های سنگین عرضه به استقبال دستورالعمل جدید رفتند و افت 7/ 2 درصدی شاخص کل بورس تهران را رقم زدند. بیش از دو ماهی می‌شود که بازار سرمایه کشور با ریسک‌های شدید معاملاتی از داخل و خارج از بورس مواجه است و معامله‌گران سقوط قیمتی سهام خود را در دادوستد‌های روزانه مشاهده می‌کنند اما گویی ریسک معاملاتی بورس‌بازان این روزها تمامی ندارد و هر روز سیاستی جدید از سوی نهادهای مختلف، جامعه سهامداری را حیرت زده می‌کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که واکنش سرمایه‌گذاران هم در پی چنین تصمیم‌گیری‌هایی منطقی و مطابق با استراتژی‌های درست معامله‌گری نخواهد بود، به‌طوری که خالص تغییر مالکیت صنایع بورسی (از حقیقی به حقوقی) در پنجم آبان ماه، 1549 میلیارد تومان بود و خالص فروش حقیقی‌ها بیش از سایرین در گروه فلزات اساسی به ثبت رسید. با این حال، ارزش معاملات خرد بورس تهران نیز به رقم 4797 میلیارد تومان رسید. روز گذشته میثم باقری کوپایی عضو هیات مدیره کانون کارگزاران هشدار داد: برخی تصمیم دارند از روش جدید در قیمت‌گذاری فولاد استفاده کنند که این روش از روش قبلی بسیار خطرناک تر است و باعث ضرر و زیان شرکت‌ها می‌شود. هرچند در ادامه به دستور جهانگیری معاون رئیس دولت قیمت‎گذاری دستوری فولاد متوقف شد اما رفتار سرمایه‌گذاران در فضای حاکم بر معاملات بازار سرمایه که هر روز با سیاست جدیدی ازسوی نهادهای قانون‌گذار و تصمیم‌گیر مواجه می‌شوند نیز در بازار دیروز باعث افت بیش از 37 هزار واحدی نماگر اصلی بازار شد.

روح‌الله دهقان مدیرعامل مدیریت فناوری بورس تهران نیز از اعمال تغییری در صفحه اول سایت tsetmc خبر داد. به گفته او از روز دوشنبه به جای نمادهای پر بیننده، نمادهای پرتراکنش به نمایش گذاشته می‌شود. به نظر می‌رسد این اقدام به این منظور انجام شده که نمادهای پربازدید بورس و فرابورس که ناخواسته تبدیل به لیدرهای بازار برای تعیین مسیر سایر سهم‌ها می‌شدند، چندان در معرض دید قرار نگیرند.

داوود رزاقی مدیر صندوق پالایشی یکم هم از عدم اعمال افزایش سرمایه دو پالایشگاه بورسی در پرتفوی صندوق خبر داد. به گفته او اکنون نمی‌توان نسبت به گشایش نماد ETF پالایشی یا اعلام زمان دقیق آن اقدام کرد. هیات وزیران نیز با واگذاری باقی مانده سهام دولت در سه بانک‌ ملت، تجارت و صادرات در قالب‌ ETF با عنوان «دارا سوم» از سوی وزارت اقتصاد موافقت کرد. بر اساس این تصمیم، سقف سرمایه‌‌گذاری هر شخص حقیقی در صندوق یادشده، 50 میلیون ریال تعیین می‌شود. بنابراین در صورت فزونی تقاضا بر عرضه از روش تسهیم به نسبت برای تخصیص استفاده خواهد شد.

همچنین روز گذشته علی حسینی، مدیرعامل شرکت بورس انرژی در ابلاغیه‌ای به همه شرکت‌های کارگزاری با اشاره به مصوبه اخیر هیات وزیران پیرامون تامین برق در بورس انرژی اعلام کرد: طبق مصوبه 20 مهر سال جاری هیات وزیران، کلیه مشترکان صنعتی برق با قدرت بیش از پنج مگاوات باید برق موردنیاز را به وسیله قرارداد‌های دو جانبه یا سایر روش‌های متداول در بورس انرژی ایران تامین کنند. طبق این مصوبه وزارت نیرو و بورس انرژی باید زیر ساخت‌های لازم برای تامین برق سایر مشترکان از طریق قرارداد‌های دو جانبه یا روش‌های متداول بورس انرژی را فراهم کنند به‌طوری که بر اساس یک برنامه زمان‌بندی شده طی دو سال آینده همه مشترکان بالای یک مگاوات مشمول بند یک این تصویب‌نامه مبنی بر تامین برق از بورس انرژی شوند.

در میان خبرهای پیرامونی، روز دوشنبه یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق از دریافت بخشی از پول بلوکه شده ایران در عراق توسط شرکت بورسی مپنا خبر داد. همچنین دیروز علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان به اثر یکپارچه‌‌سازی قیمت‌‌گذاری در تولید معادن، شمش و محصولات نوردی بر آرامش بازار اشاره کرد و گفت: هدف اصلی تامین نیاز تولیدکنندگان داخلی است و با توجه به سیاست‌های جدید وزارت صنعت به دنبال مدیریت بازار، حذف دلالان و واسطه‌ها هستیم تا محصول نهایی با قیمت مناسب در اختیار مصرف‌کننده نهایی قرار گیرد. «فخوز» در مهر ماه بالغ بر 8/ 3 هزار میلیارد تومان درآمد داشته و در عملکرد 7 ماهه سال جاری بالغ بر 15 هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است که نشان از رشد 70 درصدی نسبت به دوره مشابه گذشته دارد. در گروه محصولات کاغذی، امیر سامان اسفندیاری مدیرعامل کاغذسازی کاوه از درآمد عملیاتی تلفیقی کاغذسازی کاوه طی 6 ماه نخست سال به مبلغ 4/ 76 میلیارد تومان خبر داد. این درآمد با افزایش 44 درصدی نسبت به مدت مشابه همراه است. به گفته او بهای تمام شده تولید طی 6 ماه نیز 8/ 68 میلیارد تومان بوده و سود ناخالص 5/ 7 میلیارد تومانی را به همراه داشته که 108 درصد نسبت به دوره مشابه قبلی رشد نشان می‌دهد. در گروه تولید محصولات کامپیوتری الکترونیکی و نوری شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران از افزایش سرمایه 320 میلیارد تومانی خبر داد. «مادیرا» با انتشار گزارش عملکرد 7 ماهه بالغ بر 1/ 1 هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه گذشته با رشد 67 درصدی همراه شده است. در گروه مخابرات، شرکت ارتباطات سیار ایران با ارائه صورت‌های مالی تلفیقی نیمه نخست سال جاری، 1365 ریال سود برای هر سهم محقق کرد که در مقایسه با دوره مشابه گذشته با افزایش 36 درصدی روبه‌رو شده است. «همراه» با سرمایه 92/ 1 هزار میلیارد تومانی در نیمه نخست سال 1399 بالغ بر 6/ 11 هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی، 6/ 2 هزار میلیارد تومان سود خالص و 1365 ریال سود برای هر سهم محقق کرده است. در گروه عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم، شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم از برگزاری مناقصه طراحی، تامین، نصب و راه‌اندازی سیستم پایش برخط دودکش‌های نیروگاه سیکل ترکیبی خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای امروز (سه شنبه) شد.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت تولید مولد جهرم با نماد «بجهرم» در گزارش عملکرد ماهانه خود از درآمد 25.7 میلیارد تومانی خبر داده است که بیشترین حجم این درآمد از فروش انرژی الکتریکی به ارزش 15.6 میلیارد تومان بوده است.

بجهرم در 7 ماه ابتدایی سال جاری 248.6 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به سال گذشته 47 درصد افزایش درآمد داشته است.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 224 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 2.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در 1 میلیون و 42 هزار نوبت معامله و به ارزش 4 هزار و 677 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بانک دی و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر تقویتی و سهامی ذوب آهن اصفهان، سنگ آهن گهر زمین و پتروشیمی مارون بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص فرابورس داشته‌اند.

همچنین بانک دی، سرمایه گذاری پویا، پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تامین، توسعه و عمران استان کرمان و توسعه مولد نیروگاهی جهرم نمادهای پربیننده امروز در فرابورس بودند.