دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، حسین نظام‌دوست مدیر امور نهادهای مالی و نوآوری فرابورس ایران اعلام کرد که برنامه «آپ‌استارز» که با هدف ایجاد بستری برای تعامل سازنده میان سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران طراحی شده‌ است، مانند سال گذشته، طی رویداد فین‌استارز پلاس 2020 نیز برگزار خواهد شد و از علاقه‌مندان دعوت کرد در مرحله اول این برنامه نام‌نویسی کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، نظام‌دوست با اشاره به اهداف رویداد فین‌استارز و برنامه آپ‌استارز گفت: هدف اصلی برگزاری رویداد فین‌استارز تقویت پیوند میان سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران است؛ به همین دلیل در تلاشیم تا با تداوم برنامه آپ‌استارز در این راستا گام برداریم.

به گفته نظام‌دوست، قرار است مرحله اول این برنامه با عنوان ملاقات با سرمایه‌گذار برگزار شود و مراحل بعدی برنامه‌ آپ‌استارز در طول سال ادامه پیدا می‌کند که استارتاپ‌های منتخب در مرحله اول، در مراحل بعدی حضور خواهند داشت.

او با دعوت از داوطلبان برای حضور در این برنامه تصریح کرد: از امروز وب‌سایت فین‌استارز آماده‌ نام‌نویسی از استارتاپ‌هاست تا جلسات ملاقات با سرمایه‌گذاران از قبیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی (PE)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه (VC)، عاملین تامین مالی جمعی و سایر نهاد‌های مالی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری طی چهار روز رویداد برنامه‌ریزی شود.

مدیر امور نهادهای مالی و نوآوری فرابورس درباره برخی از سوابق این برنامه در سال 1398 گفت: سرمایه‌گذاری شرکت مدیریت ثروت ستارگان (صندوق جسورانه ستاره برتر) در استارتاپ‌های آسان بورس، همبودگاه و رده و صندوق جسورانه رویش لوتوس در پلتفرم کاریابی ایران تلنت از جمله سوابق این برنامه در سال جاری است.

به گفته نظام‌دوست، متقاضیان باید در فرآیند ثبت نام در سامانه فین‌استارز، مدل کسب‌وکار و سوابق مالی خود را منتشر کنند تا پس از بررسی و تایید آن بتوانند از فرصت شبکه‌سازی و خدمات جذب سرمایه فین‌استارز بهره‌مند شوند.

گفتنی است؛ رویداد فین‌استارز پلاس 2020 به عنوان یکی از رویدادهای ‌تخصصی فین‌استارز، از تاریخ اول تا چهارم اردیبهشت‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود که ثبت‌نام در آپ‌استارز از طریق این لینک در سایت فین‌استارز امکان‌پذیر است./فرابورس ایران 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق جسورانه پارتیان ۱۵ درصد تادیه، از روز گذشته آغاز شده و هفت روز کاری ادامه خواهد داشت.

 این پذیره‌نویسی در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران و در نماد معاملاتی «پارتین» صورت می‌گیرد. حوزه فعالیت این صندوق شامل فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری مالی (فین‌تک) و زیست‌فناوری بوده و سرمایه آن ۲۰۰ میلیارد ریال است.

در فرآیند پذیره‌نویسی این صندوق جسورانه قرار است ۱۵ درصد از مبلغ هر واحد سرمایه‌گذاری، در زمان پذیره‌نویسی و مابقی آن طی سه سال توسط سرمایه‌گذاران تأدیه شود. ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق نیز یک میلیون ریال است.

طبق اعلام فرابورس، پارتیان هفتمین صندوق جسورانه‌ بازار فرابورس به شمار می‌رود و مدیریت آن را شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت بر عهده دارد. این صندوق بر اساس اساسنامه و امیدنامه خود، مجاز به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌هایی است که در بازار سرمایه عرضه نشده‌اند. همچنین صندوق می‌تواند در بازه‌های زمانی بین هر نوبت تأدیه سرمایه تا موعد تزریق سرمایه به استارتاپ‌ها، بخشی از سرمایه را در اوراق بهادار سرمایه‌گذاری کند.

بر اساس این گزارش، پیش از این صندوق‌های جسورانه ایده نوتک آشنا، جسورانه یکم آرمان آتی، جسورانه توسعه فناوری آرمانی، جسورانه یکم دانشگاه تهران، صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی و نیز صندوق جسورانه رویش لوتوس در بازار ابزارهای نوین فرابورس ایران پذیره‌نویسی شده‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

 

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق جسورانه پارتیان 15 درصد تادیه از روز سه‌شنبه 10 دی‌ماه 1398، به مدت 7 روز کاری آغاز شد. این پذیره‌نویسی در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران و در نماد معاملاتی «پارتین» صورت می‌گیرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، حوزه فعالیت این صندوق شامل فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری مالی (فین‌تک) و زیست‌فناوری بوده و سرمایه آن 200 میلیارد ریال است.

در فرآیند پذیره‌نویسی این صندوق جسورانه قرار است ۱۵ درصد از مبلغ هر واحد سرمایه‌گذاری، در زمان پذیره‌نویسی و مابقی آن طی ۳ سال توسط سرمایه‌گذاران تادیه شود. ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق نیز یک میلیون ریال است.

پارتیان هفتمین صندوق جسورانه‌ بازار فرابورس به شمار می‌رود و مدیریت آن را شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت بر عهده دارد؛ این صندوق بر اساس اساسنامه و امیدنامه خود، مجاز به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌هایی است که در بازار سرمایه عرضه نشده‌اند. همچنین صندوق می‌تواند در بازه‌های زمانی بین هر نوبت تادیه سرمایه تا موعد تزریق سرمایه به استارتاپ‌ها، بخشی از سرمایه را در اوراق بهادار سرمایه‌گذاری کند.

لازم به ذکر است که پیش از این صندوق‌های جسورانه ایده نوتک آشنا، جسورانه یکم آرمان آتی، جسورانه توسعه فناوری آرمانی، جسورانه یکم دانشگاه تهران، صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی و نیز صندوق جسورانه رویش لوتوس در بازار ابزارهای نوین فرابورس ایران پذیره‌نویسی شده‌اند./فرابورس ایران 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، محمد امین خدابخش؛ معاملات امروز بورس تهران در حالی پایان یافت که نمادمعاملاتی شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان با نماد «لوتوس» به عنوان پانصد و بیست و نهمین نماد بورسی، عرضه اولیه شد. معاملات این نماد که از روز شنبه در بخش دیده بان بازار شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، زیر گروه «فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» قابل رویت خواهد بود، امروز در حالی کلید خورد که قیمت هر سهم 205 تومانی این نماد نشان از نسبت قیمت به درآمد (P/E) پنج برای هر سهم این شرکت داشت. این شرکت که در بورس تهران با شرکت تامین سرمایه امید هم‌گروه است امروز توانست با ثبت 360 هزار کد، رکورد تقاضاهای عرضه اولیه را بشکند و آن را به نام خود به ثبت برساند. گفتنی است در این عرضه به هر شخص هزار و 439 سهم تعلق گرفته است.

نگاهی به عملکرد شرکت و دارایی‌ها

شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان که در سال 1390 تاسیس شده است با سرمایه‌ای 500 میلیارد تومانی، دارای 10 صندوق سرمایه گذاری با رویکردهای مختلف است که از شناخته شده ترین آنها می‌توان به صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس(طلا) در بورس کالا و صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس 70 درصد تأدیه (رویش) در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس اشاره کرد.

لوتوس با پیگیری سیاست ثبات درآمد ها و تمرکز بر کسب سود از انجام خدمات مالی، روند سودآوری مطلوبی در ۷ سال گذشته داشته است به طوریکه ۴۹ میلیارد تومان درآمد شرکت در سال ۹۳ به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است. این شرکت که سال مالی آن در 30 دیماه هر سال پایان می‌یابد امسال نیز همچون سال‌های گذشته عملکردی مثبت را به ثبت رسانده و انتظار می‌رود که در مجمع عمومی سالانه شرکت بتواند سودی حدودا 40 تومانی را میان سهامداران خود تقسیم کند.

ترکیب سهامداران «لوتوس»

در ترکیب سهامداری این شرکت بانک پارسیان دارای 12.5 درصد از سهام شرکت است که با در نظر گرفتن 35 درصد سهمی که گروه مالی بانک پارسیان در این شرکت دارد می‌توان گفت که بانک یاد شده کلیدی ترین نقش را در اداره شرکت دارد. همچنین گروه سرمایه گذاری سایپا، گروه سرمایه گذاری تدبیر و شرکت مخابرات ایران نیز هر کدام سهمی 17.5 درصدی در مالیکت شرکت تازه وارد بورسی دارند.

خرید سهام لوتوس جذاب است؟

با بررسی اساسنامه این شرکت و همچنین نگاهی به ماهیت فعالیت شرکت‌های تامین سرمایه می‌توان گفت که این صنعت را به دلیل ماهیت روشن و اساسنامه های مشخصی که دارد، می‌توان درزمره گزینه‌های کم ریسک برای سرمایه گذاری در نظر گرفت؛ عاملی که در عین مزیت بودن، می‌تواند با توجه به تورمی بودن اقتصاد کشور افقی منفی را نیز در بلند مدت برای این شرکت‌ها ترسیم کند. از آنجا که این شرکت‌ها مطابق با اساسنامه و وظایف ذاتی که برایشان تعریف شده بیشتر دارایی خود را در سپرده‌های بانکی و اوراق با در آمد ثابت سرمایه گذاری می‌کنند و تنها اندکی از سرمایه‌‌شان در سهام، دارایی‌هایی همچون طلا و سایر فعالیت‌های جسورانه سرمایه گذاری می‌شود، از این رو دارایی ریالی بسیاری دارند که در صورت شوک‌های تورمی ریسک زیادی را متوجه آنها می‌کند. همین امر باعث شده تا این شرکت‌ها به هنگام بروز شرایط تورمی نتوانند همچون سایر شرکت‌ها به واسطه افزایش ارزش ذاتی، تغییر مناسبی در قیمت سهام خود را شاهد باشند.

دیگر عاملی که نقشی منفی در معاملات این سهم در روزها و ماه‌های آینده ایفا خواهد کرد کم بودن نقدشوندگی معاملات نماد یاد شده خواهد بود. از انجا که نماد «لوتوس» متعلق به یک شرکت تامین سرمایه است و این شرکت‌ها به واسطه کم ریسک بود فعالیتشان ثبات درآمدی قابل توجهی دارند، نمی‌توان نوسان قابل توجهی را برای قیمت سهام این شرکت در بورس تهران متصور بود، چراکه قابل پیش بینی بودن جریان درامدهای ان به علاوه عدم تاثیرپذیری ان از نرخ تورم هر گونه تغییر قیمت آن را به واسطه تغییر در ارزش ذاتی دارایی‌ها و یا جریان درآمدهای آتی آن غیر ممکن می‌کند.

این ثبات که در نهایت باعث جذب سرمایه‌گذاران ریسک گریز بازار می‌شود در نهایت به عنوان عاملی منفی در معاملات این سهم عمل خواهد کرد چراکه عدم وجود رویدادهای با اهمیت در یک سهم منجر به نبود بازدهی سرمایه‌ای (Capital Gain) برای معامله‌گران خواهد شد. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که سهام یک شرکت تامین سرمایه در طول دوران معاملاتی خود از نوسانی جذاب برای سرمایه گذاران کوتاه مدتی برخوردار باشد؛ عاملی که در نهایت به کاهش نقد شوندگی این نمادها منجر خواهد شد.

در پایان آنچه که می‌تواند نقش منفی مضاعفی در روند معاملات «لوتوس» ایفا کند عدم وجود یک برنامه بلندمدت از سوی سهامدار عمده این نماد است. بانک پارسیان که به طور مستقیم و غیر مستقیم جمعا کنترل 47.5 درصد از سهام شرکت را در اختیار دارد به این دلیل اقدام به عرضه اولیه این نماد کرده است که بتواند رفته رفته سهم خود را در این دارایی به صفر برساند. این بانک که بر اساس الزامات بانک مرکزی در راستای خروج بانک‌ها از بنگاه داری، ملزم به فروش دارایی‌های خود شده است. بنا بر گفته علی روحی نماینده این بانک در جلسه معارفه عرضه اولیه «لوتوس» این بانک در نظر دارد تا در بلند مدت از این دارایی خارج شود و بنابراین نمی‌توان بر حضور بلند مدت این بانک و زیر مجموعه آن در این شرکت تامین سرمایه دلخوش کرد. همین امر باعث می‌شود تا حمایت‌های مورد نیاز حقوقی در روز های پس از عرضه اولیه با ابهام مواجه شود.