دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند یا قدرت خریدار به فروشنده حقیقی آنها بالا است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 فنورد 4.04 1.15
2 ثنام 5.7 1.34
3 دهدشت 6.31 0.56

1. فنورد : نورد و قطعات فولادی با نماد فنورد در بازار بورس وگروه محصولات فلزی قرار دارد. با نزدیک شدن به محدوده حمایتی 5 هزار تومان و میانگین متحرک نمایی 50 روزه و کف کانال، حجم بالایی را در این نماد شاهد بودیم که در نهایت با صف خرید به کار خود خاتمه داد. مقاومت مهم 6300 تومان که سقف قبلی است را پیش رو دارد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 9 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. ثنام : ساختمانی نام آوران مهندسی با نماد ثنام در بازار پایه زرد فرابورس و گروه انبود سازی قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی قرار دارد، با نزدیک شدن به محدوده حمایتی 600 تومان و میانگین متحرک نمایی 50 روزه با افزایش تقاضا مواجه شد و حجم بالایی در آن شاهد بودیم. در صورت صعود، مقاومت بعدی در محدوده 730 تومان قرار دارد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 9 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. دهدشت : صنایع پتروشیمی دهدشت با نماد دهدشت در بازار پایه زرد فرابورس و گروه محصولات شیمیایی قرار دارد. در 3 اسفند سال گذشته، دهدشت جزو نماد برگزیده بود و توانست تا 850 تومان رشد کند. در بازگشت به سقف تاریخی در محدوده 725 تومان، امروز با حجم بالا در صف خرید قرار گرفت.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 9 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، نسبت بدهی بیانگر اهمیت و نقش بدهی‌ها در تأمین کل دارایی‌های شرکت است و نشان می‎دهد چه میزان از دارایی‌ها از محل بدهی‌ها تأمین‌ شده است.

بالا بودن نسبت بدهی به این معنا است که شرکت برای تأمین منابع موردنیاز خود، از منابع مالی خارج از شرکت استفاده می‎کند که نتیجه آن، افزایش ریسک شرکت است. بنابراین نسبت بدهی، شاخص و معیار سنجش ریسک مالی شرکت محسوب می‌شود.

کل شرکت‎های حاضر در بازار سرمایه بر اساس نسبت بدهی رتبه بندی شدند. بر این اساس، نماد «ساذری» با نسبت بدهی 7 رتبه اول را در بین تمام شرکت‎ها دارد. «فجوش» با نسبت 6 و «پلاست» با نسبت حدود 4 در رده‎های دوم و سوم قرار دارند.

در تصویر ذیل 20 شرکت که بیشترین نسبت بدهی را دارند، ملاحظه می‎کنید. به عبارتی این 20 شرکت از ریسک مالی بالایی برخوردارند و بیش از آن که بر توانایی‎ها و منابع خود تکیه کنند، به منابع مالی خارج از شرکت خیره شده اند.

اما کدام شرکت‎ها بهترین نسبت را دارند؟!

نماد «پردیس» از این حیث عملکرد بسیار مطلوبی از خود برجای گذاشته و نشان می‎دهد که از دارایی‎های خود به خوبی استفاده می‎کند و کمتر به منابع خارجی اجازه عرض اندام می‎دهد. رتبه دوم از آن «واعتبار» گردید و «ثنام» در جایگاه سوم ایستاد.

همانطور که ملاحظه می‎کنید، بیشتر نمادهای مذکور از بازار پایه هستند؛ به خصوص در زمره شرکت‎های با نسبت بدهی بالا به چشم می‎خورند. ولی با همه این اوصاف، نمادهایی که نسبت بدهی بالاتری دارند، بازدهی مطلوبی برای سهامداران خود به ارمغان آورده اند. به عنوان مثال، نماد «ساذری» از ابتدای سال جاری تاکنون 473 درصدی رشد قیمت داشته که با توجه به ریسک بالای آن، جای تعجب دارد.

در طرف مقابل، شرکت‎هایی که از نسبت بدهی مطلوبی برخوردار هستند، بازدهی مطابق انتظار رقم نزدند و به گرد بازار پایه‎ای‎ها نرسیده اند.