دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

اصلاح مقطعی شاخص با حجم معاملات بالا
 
علیرضا تاجبر، عضو هیات مدیره کانون کارگزاران در بررسی روند حرکت شاخص به بورس‌نیوز گفت: قیمت ارز و تورم انتظاری دو عامل صعود شاخص بوده و این حرکت رو به رشد تا زمانی که نرخ ارز و تورم انتظاری بالا باشد، طبیعی و ادامه‌دار خواهد بود.
مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین به اصلاحات کوچک در حجم‌های بالا اشاره داشت و افزود: این به معنی حجم معاملات بالا در منفی بوده که سهام در حال جابجایی است.
وی ادامه داد: موج نقدینگی که از سمت حقیقی‌ها وارد بازار شده همراه با تورم انتظاری، نرخ ارز و عدم جذابیت بازار‌های موازی نشان می‌دهد موج صعودی بازار فعلا ادامه دارد.
تاجبر به اتفاقات رایج اسفند ماه اشاره داشت و گفت:عرضه‌ها در این ماه به صورت سنتی افزایش می‌یابد و بسیاری از حقوقی‌ها در پی اصلاح پرتفو و از طرف دیگر حقیقی‌ها نیز در پی شناسایی سود عمل خواهند کرد که مطمئنا در افزایش عرضه‌ها تاثیرگذار خواهد بود. 
مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در پایان خاطرنشان کرد:ذکر این نکته لازم است که شیب صعودی را نباید خیلی افزایشی در نظر داشت و اصلاح مقطعی شاخص با حجم معاملات بالا به نفع بازار سرمایه خواهد بود.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

5 درصد

به گزارش بورس نیوز، شرکت سیمان شرق از واگذاری سهام خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، 5 درصد از سهام شرکت فرآورده‌های سیمان شرق را به صورت نقدی واگذار کرد.
لازم به ذکر است، قیمت واگذاری هر سهم 12/616 ریال بوده که سود و زیان واگذاری پس از کسر مخارج انتقال 104.013 میلیون ریال خواهد بود.

گفتنی است، این واگذاری از طریق تابلو فرابورس بازار پایه از تاریخ 1398/11/08 الی 1398/12/07 صورت گرفته است.

5 درصد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

گام

به گزارش بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، از کلیه سهامداران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت می‌شود تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز سه شنبه مورخ 1398/12/20 درمحل محل شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب واقع در تبریز، سربالایی ولیعصر، جنب پل توانیر، پلاک 6 حضور بهم رسانند.

گفتنی است، در این جلسه درخصوص افزایش سرمایه و تطابق اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس تصمیم گیری خواهد شد.

گام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

گزارش توجیهی افزایش سرمایه سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب به تصویب هیات مدیره رسید.

 گزارش توجیهی هیات مدیره سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب در راستای افزایش سرمایه «ثغرب» از ۹۰ میلیارد تومان به ۱۲۰ میلیارد تومان منتشر و محل افزایش سرمایه مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی اعلام شد. این گزارش توجیهی در ۲۹ مهرماه به تصویب هیات مدیره رسید و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، آرش آقاقلی‌زاده با اشاره به اینکه شرکت سبدگردان الگوریتم در حال‌حاضر دو صندوق شامل صندوق سرمایه‌گذاری مشترک خوارزمی و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه‌سینا را دارد، افزود: برنامه راه‌اندازی صندوق‌های طلا و جسورانه را نیز در دستور کار داریم. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، وی درخصوص عرضه صندوق با درآمد ثابت «داراالگوریتم» اظهار کرد: این صندوق با هدف کم‌کردن نوسانات و ایجاد درآمد ثابت (Fix Income) برای سرمایه‌گذارانی که اغلب در بانک‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند ایجاد شده و جامعه هدف آن مشتریان کم‌ریسک است. آقاقلی‌زاده با اعلام این مطلب که دارایی تحت مدیریت ‌سبدگردان «داراالگوریتم» از آغاز فعالیت تاکنون به ۱۷۴ میلیارد تومان رسیده است، گفت: ما از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی هستیم و کارگزاری آینده‌نگر ‌خوارزمی را نیز در کنار خود داریم.‌

وی با اشاره به اینکه شرکت الگوریتم در حال‌حاضر بزرگ‌ترین شرکت سبدگردان ایران است، افزود: خدمات اصلی ما در حوزه تاسیس و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. در عین حال مشاوره سرمایه‌گذاری، تامین مالی و سایر فعالیت‌های مالی از دیگر اقداماتی است که عملیاتی خواهد شد. وی با اشاره به پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری داراالگوریتم اظهار کرد: هدف اصلی ما در ‌صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت این خواهد بود که به‌جای افزایش سوددهی، نوسان صندوق را کاهش داده و به مشتریان ‌خود کمک کنیم تا درآمد ثابت و قابل‌پیش‌بینی برای خود ایجاد کنند.‌ مدیرعامل سبدگردان الگوریتم تصریح کرد: با توجه به تمرکز دولت طی سال‌های گذشته بر اوراق با درآمد ثابت و توجه به این موضوع که بازار همواره با نوسان روبه‌رو است، این صندوق می‌تواند با توجه به ریسک پایین و بازدهی مناسب جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد. در ادامه این نشست رئیس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس عنوان کرد: داراالگوریتم، پانزدهمین صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله در فرابورس است و ‌ارزش خالص دارایی این صندوق‌ها در فرابورس به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان رسید.‌

حسین نظام‌دوست خاطرنشان کرد: تا پایان ۳ ماه ابتدای سال‌جاری، تعداد کل سرمایه‌گذاری قابل‌معامله در این صندوق به بیش از ۱۰ هزار سرمایه‌گذار رسیده است. در حال‌حاضر سرمایه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه که در فرابورس مجوز فعالیت دارند، بالغ‌بر ۱۵۵ میلیارد تومان است. وی افزود: پیش‌تر دو صندوق زمین و ساختمان نسیم و «ثغرب» داشتیم که توانستند پروژه‌های خود را پیش‌فروش کنند. در حوزه صندوق‌های جسورانه نیز ۶۰۰ تا ۶۵۰ میلیارد تومان دارایی صندوق‌هایی است که یا مجوز اخذ کردند یا در حال طی اخذ مجوز موافقت اصولی هستند. نظام‌دوست ادامه داد: در حوزه مقررات، دستورالعمل جامعی در حال طرح‌ریزی و نهایی شدن است تا به‌زودی شاهد تجمیع مقررات صندوق‌ها از لحاظ دستور‌العمل و یکپارچه‌سازی قوانین و مقررات صندوق‌ها باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، بر اساس گزارش عملکرد ماهانه شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب، این شرکت در اسفند ماه جاری موفق به کسب درامد عملیاتی 5.649 میلیون ریالی شده است. بر اساس جداول ارائه شده توسط این شرکت، بهای تمام‌شده واحدهای فروش رفته این شرکت در اسفند ماه، مبلغ 4.859 میلیون ریال بوده است و به این ترتیب، سود ناخالص شرکت در این ماه، 790 میلیون ریال بوده است.

به این ترتیب، این شرکت از ابتدای مهر ماه سال جاری تا پایان اسفند ماه (6 ماهه نخست سال مالی خود) موفق به کسب فروش 133 میلیارد ریالی شده و بهای تمام شده تجمیعی 6 ماهه نخست نیز، مبلغ 105 میلیارد و 192 میلیون ریال بوده است و سودناخالص 6 ماهه نخست آن، 27 میلیارد و 808 میلیون ریال است.

پروژه مسکونی رشدیه و همچنین زمین یاغچیان، بیشترین سهم را در فروش شرکت داشته‌اند. همچنین، بهای تمام شده پروژه‌های تکمیل شده و در حال تکمیل شرکت تا پایان اسفند ماه، مبلغ 1.515 میلیارد ریال بوده که با توجه به اینکه بیش از 90 درصد پروژه‌های شرکت تکمیل شده است، وضعیت فروش و توانایی آن در به فروش رساندن واحدهای تکمیل شده با ضعف جدی روبرو است.