دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

 به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه سه نمادی بودند که به ترتیب تا سقف 73 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر آیفکس به جا گذاشتند.

 برترین تقاضا در بازار سهام فرابورس به ترتیب نمادهای «زاگرس»، «آریا» و «شغدیر» و در سمت مقابل برترین عرضه نیز «ثعمرا»، «کرمان» و «وپویا» بودند.

 در معاملات امروز 2 میلیارد و 380 میلیون ورقه بهادار به ارزش 77 هزار و 687 میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورس معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت عمران و توسعه شاهد از برنامه افزایش سرمایه 131 درصدی از یک محل خبر داد و اعلام کرد در نظر دارد سرمایه فعلی را از 130 به 300 میلیارد تومان برساند. ت

امین مالی این شرکت فرابورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به سرمایه گذاری در پروژه مجتمع مسکونی کن و اصلاح ساختار مالی شود.

بنابراین گزارش، شرکت شاهد 57.9 درصد سهام “ثعمرا” را در اختیار دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

خبر خوب برای سهامداران

به گزارش بورس نیوز، شرکت گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان از افزایش سرمایه خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، به پیوست گزارش توجیهی هیات مدیرة به منظور پیشنهادا فزایش سرمایه از مبلغ 20,000,000,000,000 ریال به مبلغ 29,500,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته به منظور جبران مخارج سرمایه گذاری انجام شده و اصلاح ساختار مالی که در تاریخ 1398/12/07 به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

کمبود مواد اولیه، علت زیان شرکت

به گزارش بورس نیوز سهم شرکت فولاد کاویان در سال جاری بازدهی تقریبا 158 درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده و امروز هم با صف خرید مواجه است. این سهم نارنجی بازار پایه در حالی در 9 ماهه امسال به ازای هر سهم 554 ریال زیان محقق کرده که سایر سهم های گروه فولادی سودآور بوده اند.

مرتضی اریحی مدیر مالی شرکت فولاد کاویان در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت شرکت بیان کرد: افزایش نرخ محصولات فولادی و افزایش نرخ ارز نیمایی حتما اثر مثبتی بر سودآوری فولادی ها دارد. اما نکته اینجا است که شرکت فولاد کاویان با مشکل کمبود مواد اولیه مواجه است و به همین علت هم با حدود 30 درصد از ظرفیت خود تولید میکند.

وی افزود: فولاد کاویان، اسلب فولادی را به عنوان مواد اولیه مورد استفاده قرار می دهد و ورق صنعتی (ساختمانی) تولید می کند. در سال های گذشته بخشی از مواد اولیه مورد نیاز از بازار داخلی و بخشی هم از طریق واردات تامین می شد؛ اما به دنبال محدودیت های نقل و انتقال ارز و… دو-سه سالی است که با معضل تامین اسلب مواجه شده ایم و با توجه به کمبود مواد اولیه، حجم تولیدات شرکت حتی از نقطه سر به سر هم کمتر است و به همین دلیل هم به زیان رسیده ایم. در حالی که اگر مواد اولیه کافی در اختیار داشته باشیم، و با تمام ظرفیت تولید کنیم، حتما سود مناسبی هم محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد: البته بعد از معامله بلوک 30 درصدی شرکت و ورود سهامدار جدید به ترکیب سهامداران، مدیران شرکت تمرکز بیشتری بر تامین مواد اولیه دارند و امیدواریم این مشکلات به زودی مرتفع گردد. ظرفیت اسمی شرکت فولاد کاویان 1 میلیون و 100 هزار تن بوده؛ ولی در حال حاضر تولیدات شرکت کمتر از 300 هزار تن است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

افزایش نرخ ارز نیمایی، محرک موج صعودی دیگری در بازار سرمایه

به گزارش بورس نیوز بازارسرمایه بدون شک در سال 98 بازاری همیشه بهار بوده است. اگرچه اکثر تحلیلگران تا هفته‌های قبل پیش‌بینی شاخص 500 هزار واحدی را می‌کردند؛ ولی رشد نرخ ارز محرک دوباره‌ای برای بازار سرمایه شد.

دلار نیمایی به 13500تومان رسیده و شاخص کل بورس تهران با رشد نزدیک به 10هزار واحدی تا این لحظه از معاملات، بر قله 528 هزار واحدی می درخشد.

مازیار فتحی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: تاثیر دلار 13500 تومانی نیما بر بازار سرمایه ما قطعا مثبت خواهد بود. کمتر تحلیلگری در تحلیل ها و پیش بینی های خود دلار نیما را 13500 تومان در پایان سال 98 پیش بینی کرده بود و با توجه به اینکه اکثر شرکت های بازار سرمایه، صادرات و درآمدهای ارزی دارند، این قضیه آثار مطلوبی بر جای خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: اگرچه احتمالا حجم فروش شرکت ها کاهش خواهد داشت، ولی افزایش نرخ ارز در سامانه نیما، کاهش احتمالی حجم فروش شرکت ها را جبران خواهد کرد.

فتحی افزود: اما مهم تر از تاثیر مثبت افزایش نرخ ارز نیما بر سودآوری شرکت های بازار سرمایه، آثار تورمی ناشی از افزایش نرخ ارز نیمایی است. با این شرایط بعید است که سال آینده تورم کمتر از 40 درصدی داشته باشیم و تورمی که به اقتصاد کشور تحمیل خواهد شد حتما منجر به افزایش ارزش جایگزینی شرکت ها می گردد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: تمامی شرکت ها و صنایع بورسی از افزایش نرخ ارز نیمایی و آثار تورمی آن به خاطر افزایش ارزش جایگزینی شرکت ها منتفع می شوند؛ ولی شرکت های صادرات محور با افزایش نرخ ارز نیمایی، سود بیشتری هم محقق خواهند کرد.

فتحی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم شاید افزایش نرخ ارز نیمایی روی سودآوری برخی شرکت ها از جمله خودروسازان اثر منفی داشته باشد؛ ولی از منظر بازار سرمایه ای، این شرایط سبب افزایش ارزش جایگزینی و ارزش ذاتی تمام سهم ها خواهد شد‌.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

سریال رکوردشکنی ها در بورس، این قسمت:

به گزارش بورس نیوز، همانطور که انتظار می‌رفت، بازار امروز نیز مثبت بود و همه چیز بر وفق مراد فعالان بازار پیش رفت. اینک همه و همه به رونق و پایداری رشد بازار، اعتماد و ایمان پیدا کرده اند و هیچکس گمان نمی‌برد و یا انتظار ندارد روزی بازار بریزد. چرا که نزدیک به 31 ماه است که حال بازار خوش و خرم است و هر که 31 ماه پیش صد میلیون تومان به این بازار پر هیجان و پر سود آورده، اینک چندین برابر سود کرده است.
این محاسبات بدین نحو است که اگر میانگین بازدهی 31 ماهه بازار را در نظر بگیریم، بازدهی شما 400 درصد است (یعنی ارزش سهام تان 5 برابر شده است)، ولی اگر تک سهام برگزیده و پروژه محور! بازار را خریده و فروخته و سفته بازی کرده بودید؛ الان سود میلیاردی به جیب زده بودید.
شاهد و مدرک می‌خواهید؟ به جدول و بازدهی‌های افسانه‌ای زیر که از ابتدای سالجاری تا کنون در این سهام ایجاد شده توجه فرمایید. ومشان = 4650 درصد و نکالا = 3803 درصد.

سریال رکوردشکنی ها در بورس، این قسمت:
و، اما علیرغم تلاش‌ها و سیاست‌های متنوع و رنگارنگی که مدیران ارشد و متولیان بازار (بورس تهران) طی 31 ماه اخیر بکار بسته اند که مانع از رشد هیجانی، زودرس، انفجاری، بی رویه و… بازار و قیمت‌ها شوند؛ در همه موارد نتیجه عکس بخشیده و ارزش بازار 45 میلیارد دلاری ما (در اول شهریور 96) اینک به 160 میلیارد دلار (با احتساب نماد‌های فعال در بازار پایه) رسیده و ثروتی افسانه‌ای و به یادماندنی برای برخی از فعالان حرفه‌ای بازار در پی داشته است.
بعبارت دیگر، بازدهی‌های 2 تا 4 رقمی یاد شده، نصیب هر کسی و هر سهامداری نشده، بلکه صرفا افرادی که به قواعد بازی و سفته بازی و پروژه سازی و پروژه پروری بلد آشنا هستند به این توفیق عظیم و ثروت افسانه‌ای و غیر قابل شمارش دست یافته اند.

اوضاع بازار امروز
در بازار امروز شاخص کل متاثر از رشد قیمت‌ها در نمادهایی، چون فولاد، فملی، رمپنا، پارس، وبملت و فارس و پارسان با رشد حدود 10944 واحدی روبرو شد. بازار در پایان هفته‌ای مطلوب، با رشدی مناسب به کار خود پایان داد تا با شتابی بالا از میانه کانال جدید و ایستگاه 555 هزار واحدی نیز عبور کرده باشد.

کارنامه امروز بازار
شاخص کل 555,181 واحد / میزان تغییر 10943 واحد مثبت/ ارزش بازار 20,199,151 میلیارد ریال
ارزش معاملات 60,478 میلیارد ریال/ حجم معاملات 7.198 میلیارد سهم

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص
فولاد 861 واحد مثبت/ فملی 666 واحد مثبت/ رمپنا 525 واحد مثبت/ پارس 484 واحد مثبت/ وبملت 460 واحد مثبت/ فارس 433 واحد مثبت/ پارسان 425 واحد مثبت

بیشترین حجم معاملات
وبصادر 576.5 میلیون سهم/ ونوین 347.5 میلیون سهم/ ذوب 322.7 میلیون سهم/ وبملت 276 میلیون سهم/ فولاد 247.3 میلیون سهم

اهم اخبار و تحولات روزانه
1) آمریکا، امارات و هنگ کنگ نرخ بهره خود را نیم درصد کاهش دادند. بر این اساس اونس جهانی با رشد با اهمیتی مواجه شد و همکنون 1642 دلار معامله می‌شود، اما کامودیتی‌ها به همراه شاخص‌های بورس ابتدا واکنش منفی نشان دادند و بعد متعادل شدند. علت این واکنش آنجاست که فدرال رزرو زمانی دو پله نرخ بهره را کاهش می‌دهد که از یک بحران میان مدت یا بلند مدت اطمینان حاصل کرده باشد. این باعث شد تا واکنش بورس‌ها در ابتدا منفی باشد، اما پس از چند ساعت همه چیز عادی شد.
2) انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در جریان است. جو بایدن تا این لحظه 337 delegates به دست آورده و برنی سندرز 227! هرچه می‌گذرد فاصله جو با برنی بیشتر می‌شود و احتمالا تا عصر امروز همه چیز مشخص می‌شود.
3) گروه 7 در بیانیه خود آورده ما تعهد خود را به استفاده از تمام ابزارهای فیزیکی و سیاستهای مالی اعلام میکنیم تا رشد پایدار و توسعه خدمات بهداشتی را تضمین کنیم. پس ازین بیانیه، اقتصاد‌های بزرگ نرخ بهره را کاهش دادند و وابستگانشان نیز اقدام مشابهی کردند.
4) پاول می‌گوید مقابله با اثرات کرونا میتواند از تمام بخشهای دولت حاصل شود. میدانیم که صرف کاهش نرخ بهره خطرات کرونا را رفع نمیکنید. اما هماهنگی‌ها برای خنثی کردن اثرات آن به بهترین نحو ممکن در حال انجام پذیری ست.
5) وزارت دارایی چین وعده کاهش بیشتر مالیات‌ها و کسر پرداخت‌ها را بر اساس تحولات کروناویروس و شرایط اقتصادی داد.
6) بانک آمریکا در تازه‌ترین تحلیل خود پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا تا پایان سال 2020 میلادی بالاتر از 1700 دلار خواهد بود. اگر کرونا به یک اپیدمی جهانی تبدیل شود، شاهد افزایش قیمت طلا تا 2000 دلار خواهیم بود. پیش بینی بانک آمریکا نشان می‌دهد نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله آمریکا تا پایان امسال به 1.80 درصد خواهد رسید.
7) ذخایر تجاری فولاد به سطح بی سابقه‌ای افزایش یافته و سودآوری صنعت فولاد چین کاهش یافته است. پیش بینی می‌شود این مساله موجب کاهش تولید فولاد چین طی هفته‌ها و ماه‌های آینده شود.
8) یک بانک ژاپنی اعلام کرد که اوپک در کاهش تولید نفت، فراتر از ارقامی خواهد رفت که بازار‌ها اکنون آن را در قیمت نفت لحاظ کرده‌اند. به گفته وی کاهش روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه‌ای که فرض اصلی برای 9 ماه آینده است، موضوعی است که سبب افزایش فراتر از انتظار قیمت نفت در هفته آینده می‌شود.
9) مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ابراز نگرانی از برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و از ایران خواست تا درباره ذرات اورانیوم کشف شده در یک سایت اعلام نشده در تهران به «شفاف سازی» بپردازد.
10) وزیر بهداشت ایران می‌گوید دارو‌های ضدویروس تجویز شده برای بیماران کرونایی نتیجه مطلوبی داشته و منجر به تسهیل روند بهبودی آن‌ها شده است.
11) حواله دلاری در سنا به 13700 تومان رسیده است!
12) قیمت ماسک جهانگیری 1500 تومان اعلام شد و انجام معامله در قیمت بالاتر قاچاق محسوب می‌شود.
13) میزان عرضه و فروش گاز طبیعی در چین به حالت قبل از کرونا نزدیک شده و این نشان می‌دهد حجم فعالیت چینی‌ها در حال بازگشت به حالت نرمال است.
14) عرضه اولیه شصدف از 7 صبح اماده دریافت تقاضای مشتریان است و تا ساعت 10 امکان سفارش گذاری مهیا است. این زمان تمدید نمی‌شود.
15) گل گهر با تولید 26 میلیون تن محصول به بزرگترین تولیدکننده کنسانتره در ایران تبدیل شده است. این شرکت تا پایان بهمن 96 درصد از برنامه سالانه خود را محقق کرده است.
16) سمگا و بکام افزایش سرمایه می‌دهند.
17) مدیرعامل فخوز گفته طرح‌های این شرکت در حال به نتیجه رسیدن است. تکمیل زنجیره فولاد یکی از اهداف اساسی شرکت بوده و یکی از این اهداف رفع نیاز میزان تولید کنونی کنسانتره و رساندن تولید از 5/2 میلیون تن به 13 میلیون تن خواهد بود. وی می‌گوید با تملک 60 درصد سهام فولاد اکسین، محصولات نهایی به تولید فخوز اضافه می‌شود. تولید 1.7 میلیون تن اسفنجی، 2.5 میلیون تن کنسانتره و 2.5 میلیون تن گندله هم به بهره برداری رسیده است.
18) آریاساسول زیر مجموعه پتروشیمی پارس از گروه هلدینگ فارس به زودی عرضه می‌شود.
19) شاهین چراغی در بخشی از مصاحبه خود می‌گوید یکی از واقعیت‌های غیر قابل انکار، افزایش روزانه بیش از 1200 میلیارد تومان نقدینگی در کشور است که بخشی از این پول به دلیل تغییر رویکرد جامعه از بانک محوری به بورس محوری به سمت بازار سرمایه می‌آید و افزایش قیمت سهام را به دنبال دارد.
20) افزایش تعرفه واردات تایر سنگین از 5 به 26 درصد مطرح است.
21) کانون کارگزاران وارد عمل شد تا مشکل اختلاف ساعت بین سایت TSE و معاملات آنلاین را بررسی کند.
23) وایران بخشی از وام‌های خود را تسویه کرد، رنیک هم قرارداد جدید گرفت.
24) بانک سامان با همکاری بانک سوئیسی BCP، مسئول تراکنش‌های مالی کانال مالی سوئیس برای صادرات غذا و دارو به ایران شد.
25) هشدار متخصص آمریکایی؛ بدترین سناریو ممکن درباره شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد
26) جاناتان کوییک، استاد دانشگاه دوک و یکی از مدیران سابق بخش سیاست‌گذاری دارو‌های اساسی در بخشی از مصاحبه خود با گاردین گفته: بدترین سناریو ممکن این است که این بیماری در همه جای دنیا شیوع پیدا کند و در مناطق مختلف به یک بیماری بومی تبدیل شود، به این معنی که بیماری به سرعت در جمعیت جهان زیاد شود. به نظر می‌رسد، احتمال وقوع این سناریو بیشتر باشد، ما هم اکنون این بیماری را در 6 قاره مشاهده کرده‌ایم.
27) ثبت رکورد جدید در عرصه اولیه شصدف.در عرضه 17 درصد از سهام شرکت صنعتی دوده فام در بازار دوم فرابورس تعداد یک میلیون و 628 هزار و 559 کد معاملاتی مشارکت کردند که به یک میلیون و 619 هزار و 283 کد، سهام این شرکت تخصیص یافت.

28) مشارکت “تملت” بالاتر از “شصدف” شد

در عرضه اولیه “تملت” به هر کد معاملاتی 421 سهم در قیمت 3400 ریال تخصیص یافته است.بیش1662000 کد معاملاتی در این عرضه اولیه سهام خریدند.

 
پیش بینی بازار شنبه 17 اسفند 98
جهش سرسام آور قیمت‌ها و شاخص‌ها در بورس تهران همچنان ادامه دارد و آن قدر شاهد رکوردشکنی و عبور از موانع و کانال‌های بزرگ توسط نماگر بازار بوده ایم که آمار و شمار آن از دست مان خارج شده است. جریان نقدینگی سنگین و غیر قابل شمارش به فضای معاملات همچنان ادامه دارد و خیلی از مردم سعی در پیوستن به معاملات در بورس تهران و سهامداری شرکت‌های فعال در این بازار هستند.
عده‌ای نیز از این هیجان مثبت واگیردار، و رونق روزافزون بازار بهره کافی برده و با تحریک قیمت‌ها در اکثر نماد‌های کوچک و دارای سطح شناوری پایین، رابطه عرضه و تقاضا در سهام مورد اشاره را بر هم زده و به رشد بی رویه قیمت‌ها دامن زده اند. سازمان بورس نیز هر چند کمابیش در جریان این عملیات قرار دارد و مدام معاملات را مانیتور می‌کند، ولی حتی قادر به کنترل اوضاع و حاکمیت عقل و منطق در فضای معاملات نیست و تنها به نظاره عملیات نشسته است. البته هر از گاهی در بازار دخالت کرده و معاملات را کنسل می‌کند یا با حذف برخی از معاملات، سعی در تعادل بخشی و حفظ عقلانیت و سلامت بازار می‌کند، ولی هیهات و هیهات!
البته این سخن بدان معنا نیست که کلیه سهام 618 شرکت فعال در بازار دارای حباب قیمتی است، خیر. چرا که هنوز و به رغم رشد سنگین و بازدهی بی نظیر بازار، برخی سهام ارزنده و دارای فاند قوی بنیادی در بازار یافت میشود که زیر ارزش ذاتی معامله میشوند.

حافظ عزیزی نقش
مدیر سرمایه گذاری و گروه تحلیل بازار
کارگزاری اردیبهشت ایرانیان

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

سرمایه 7 هزار میلیاردی
 
 
به گزارش بورس نیوز،سید روح الله حسینی مقدم، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت در معرفی اجمالی از این شرکت گفت: “تملت” در سال 89 مجوز فعالیت خود را اخذ کرده و در حال حاضر به عنوان یک شرکت فعال، (رشد سرمایه از چهار هزار میلیارد ریال) به سرمایه‌ای هفت هزار میلیارد ریالی رسیده است.
وی به معرفی سهامداران اصلی پرداخت و اظهار کرد: علیرضا ابراهیم پور مدیرعامل گروه مالی ملت با 91 درصد سهامدار اصلی، شرکت مدیریت سرمایه آتیه خواهان با 5 درصد و برخی شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملت به عنوان سهامدار خرد، سهامداران اصلی این شرکت هستند.
حسینی مقدم بنیان شرکت تامین سرمایه ملت را برپایه دانش مالی ونیروی انسانی عنوان کرد و گفت:این شرکت با 45 نفر نیروی انسانی و تحصیلات اقتصادی در سال 97، رتبه سوم کشور و در شش ماهه ابتدایی سال جاری رتبه اول تامین مالی را به خود اختصاص داده است. 
وی سود خالص شرکت را 187 میلیارد تومان بیان کرد و گفت: در بخش بازارگردانی شرکت، 28 نماد و در حوزه سهام هم بازارگردانی 4 نماد در قالب صندوق بازارگردانی به عهده این شرکت بوده است. 
عضو شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار سامانه فراسود را معرفی کرد و گفت: این سامانه برای دسترسی بهتر سرمایه گذاران به بخش مدیریت دارایی شرکت طراحی شده به این صورت که یک سرمایه گذار در جهت مدیریت دارایی خود از طریق بازار سرمایه جویای روشی مناسب است، ابزار‌های مالی و خدمات مشاوره‌ای در فراسو به کمک این فرد خواهد آمد.
حسینی مقدم جمع دارایی‌های 9 ماهه شرکت را 1200 میلیارد تومان و سود خالص شرکت را طی 11 ماه 350 میلیارد تومان عنوان کرد.
در پایان مراسم اهدای لوح با حضور علی صحرایی مدیرعامل شرکت بورس تهران برگزار شد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

ضربان عرضه‌اولیه

در نشستی که امروز برگزار خواهد شد، احتمال عرضه پتروشیمی تندگویان با حضور مسئولان هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به بازارسرمایه طی شنبه هفته آینده ارزیابی می‌شود.

به گزارش بورس‌نیوز، نیمه دوم اسفندماه اهالی بازارسرمایه شاهد ورود 6عرضه‌اولیه به بورس و فرابورس خواهند بود.

قرار است که پتروشیمی تندگویان، سیمان ساوه، صنعتی دوده فام، مجتمع لاستیک یزد، شیر پاستوریزه پگاه گیلان، رایان هم‌افزار در اولویت‌های ورودی بازار قرار بگیرند.

از این بین لازم است اشاره شود که قطار اطلاعات هر کدام از شرکت‌ها که زودتر روی کدال قرار گیرد، عرضه‌اولیه آن‌ها در نوبت نخست قرار خواهد گرفت.

طبق شنیده‌ها، رایزنی‌هایی در این امر توسط مدیر عامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی تندگویان در حال انجام بوده که نتیجه آن، امروز مشخص خواهد شد اما؛ به‌احتمال فراوان پتروشیمی عرضه‌اولیه قبل از میلاد امام علی (ع) به بازار عرضه خواهد شد.

جعفر ربیعی مدیر عامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس اظهارکرده که به دنبال عرضه سهام پتروشیمی تندگویان بودیم و با کمک فرابورس این اتفاق به زودی رخ خواهد داد.

همچنین اقدامات ابتدایی برای عرضه اولیه آریاساسول نیز در حال پیگیری بوده و این هلدینگ و بورس اگر همت کنیم تا پایان سال عرضه اولیه آریاساسول را هم خواهیم داشت.

اسامی شرکت‌های در صف عرضه‌اولیه
فهرست شرکت‌هایی که در صف عرضه اولیه ایستاده‌اند شامل پتروشیمی تندگویان “شگویا“، رایان هم افزا “رافزا“، تامین سرمایه بانک ملت “تملت“، شیر پاستوریزه پگاه گیلان “غگیلا“، سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر “زکوثر“، سیمان ساوه “ساوه“، مجتمع صنایع لاستیک یزد “پیزد“، لیزینگ پارسیان “ولپارس“، صنعتی دوده فام “شصدف“، توسعه مسیر برق گیلان “بگیلان“، ایمن خودرو شرق “خیمن“، پتروشیمی بوعلی سینا “بوعلی”، تولید نیروی جنوب غرب صبا “بصبا“، ترانسفورماتور توزیع زنگان “برانسفو“، پتروشیمی ایلام “شایلام“، پتروشیمی مروارید “شمروارید“، پالایش نفت جی “شجی“، راه آهن حمل‌و‌نقل “حرآهن“، صنایع چوب خزر کاسپین “چخزر” می‌شود.

جدیدترین عرضه‌اولیه که در بازار به ثبت رسید
چهارشنبه 14 اسفندماه سهام شرکت صنعتی دوده فام (سهامی عام) به روش ثبت سفارش در نماد «شصدف1» عرضه اولیه می‌شود.

ضربان عرضه‌اولیه

درج شرکت پتروشیمی شهیدتندگویان در بازار دوم فرابورس ایران

از سوی دیگر باید اشاره داشت که “شگویا” نیز جزو مهمانان جدید فرابورس بوده که در تاریخ 12/11 در این بازار پذیرش شده است.

ضربان عرضه‌اولیه

درج شرکت رایان هم افزا در بازار دوم فرابورس ایران

این شرکت نیز در تاریخ 12/05 در این بازار پذیرش شده و به‌زودی شاهد ورود آن به بازارسرمایه هستیم.

ضربان عرضه‌اولیه

“غگیلا” در پایان بهمن آمد

درج شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان را در آخرین روز بهمن‌ماه در بازار دوم فرابورس ایران شاهد بودیم.

ضربان عرضه‌اولیه

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

هیات مدیره جدید

 

به گزارش بورس نیوز، شرکت پتروشیمی نوری اعضای هیات مدیره را تغییر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ باستناد مصوبه مجمع عمومی عادی مورخ 1398/09/30 و جلسه هیات مدیره مورخ 1398/11/12 اسامی اعضای هیات مدیره و نمایندگان آن‌ها تغییر کرده است.

هیات مدیره جدید

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

سهام

به گزارش بورس نیوز، شرکت عمران و توسعه شاهد از نتایج برگزاری مزایده واگذاری سهام شرکت ساختمانی آسمان آفرین خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ واگذاری 49 درصد سهام شرکت ساختمانی آسمان‌آفرین معادل 735.000 سهم با توجه به عدم مراجعه کننده جهت خرید اسناد مزایده و ارائه پیشنهاد قیمت، این مزایده فاقد شرکت کننده بود.

سهام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.