دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399

تمدید فرصت پذیره نویسی در صندوق ETF پالایشی یکم

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، سرپرست مدیریت نظارت بر نهادهای مالی با اعلام این خبر به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: با توجه به درخواست ارایه شده مبنی بر تمدید پذیره نویسی به منظور بهره مندی متقاضیانی که تاکنون فرصت خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق مذکور را نداشته اند، تمدید مجوز پذیره نویسی این صندوق ، از نظر سازمان بورس و اوراق بهادار بلامانع اعلام شده است. راضیه صباغیان افزود: بر این اساس، پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم تا ساعت 24 یکشنبه 30 شهریور 99 با رعایت قوانین و مقررات تمدید شده است .

فرصت پذیره نویسی در صندوق “پالایشی یکم” تاکنون دو بار تمدید شده است. دفعه اول اعلام شد که از تاریخ 19 تا 26 شهریور ماه 99 و به مدت یک هفته تمدید انجام می شود. در مرتبه دوم نیز از 26 تا 30 شهریورماه 99 تمدید صورت گرفت. به نظر می رسد با توجه به تمدید دو مرتبه ای این صندوق و باز شدن شرکت های پالایشی در روز شنبه 29 شهریورماه، تمدید مجددی صورت نگیرد. با اینحال در صورت اعلام اخبار جدید اطلاع رسانی از طریق سیگنال انجام خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در همین رابطه میتوانید مقاله ” آیا صندوق پالایشی یکم ارزش خرید دارد؟ /پاسخ به 5 سوال کلیدی برای خرید صندوق پالایشی یکم بدانید ” را در سیگنال بخوانید.

توسعه فعالیت صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

محمدرضا معتمد،  عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام این خبر به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: به جهت تسهیل در انجام سرمایه گذاری مقرر شد، صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت مجاز به سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری در سهام و مختلط تحت مدیریت مشترک یک شخص حقوقی واحد باشند.

وی افزود: بنابراین مدیران صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت می توانند تا 5 درصد از کل دارایی های صندوق را در واحدهای سرمایه گذاری صندوق های در سهام و مختلط تحت مدیریت خود سرمایه گذاری کنند.

پیش از این صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت مشروط به اینکه مدیر صندوق سرمایه گذار و صندوق سرمایه پذیر شخص حقوقی واحدی نباشد، مجاز به سرمایه گذاری در واحدهای صندوق های سرمایه گذاری در سهام و مختلط بودند.

استارز؛ اولین صندوق تخصصی حوزه فین‌تک کشور

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، مجید شکرالهی با اشاره به اینکه قیمت مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری استارز، صد هزار تومان است، گفت: حداقل و حداکثر تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی به ترتیب یک هزار و 400 هزار واحد سرمایه‌گذاری است که 20 درصد از مبلغ هر واحد در زمان پذیره‌نویسی و 80 درصد باقی‌مانده باید در طول 3 سال و در پی فراخوان‌های مدیر صندوق پرداخت شود.

او عمر صندوق استارز را 6 سال اعلام کرد و افزود: این صندوق یک میلیون واحد دارد که 500 هزار واحد آن از نوع عادی و 500 هزار واحد نیز از نوع ممتاز است. همچنین قرار است 20 درصد سرمایه 100 میلیارد تومانی این صندوق از طریق پذیره‌نویسی جذب شود.

شکرالهی، مدیر صندوق ستاره برتر را شرکت سرمایه‌گذاری دیدگاهان نوین و موسسان آن را علاوه بر دیدگاهان نوین، شرکت‌های راهبرد هوشمند مدیریت ثروت ستارگان با دارا بودن 18 درصد واحدهای ممتاز، صندوق نوآوری و شکوفایی با در اختیار داشتن 40 درصد واحدهای ممتاز و دو شرکت سرمایه‌گذاری پویا و تدبیر به ترتیب با مالکیت 10 و 30 درصدی از واحدهای ممتاز این صندوق معرفی کرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان حداکثر سرمایه‌ای که صندوق استارز، روی یک کسب‌وکار سرمایه‌گذاری می‌کند را 20 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تلاش داریم پس از مراجعه کسب‌وکارها به صندوق، بررسی و تزریق سرمایه به آن‌ها کمتر از 3 ماه انجام شود و همانند کسب‌وکارهای نوآور، انعطاف و چابکی عمل داشته باشیم.

او در پایان یادآور شد که در سرمایه‌گذاری‌های جسورانه ممکن است ارزش سرمایه‌گذاری سهامداران به زیر مبلغ اولیه برسد و از سوی دیگر امکان بازدهی چشم‌گیر در این صندوق‌ها نیز وجود دارد و افزود: توصیه می‌کنم افرادی که در پذیره‌نویسی صندوق‌های جسورانه شرکت می‌کنند، اهل سرمایه گذاری‌های پر ریسک باشند، دیدگاه سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته و همچنین با حوزه‌های فعالیت‌ جسورانه و نوآوری آشنا باشند.

نهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه‌ بازار سرمایه

پذیره‌نویسی نهمین صندوق جسورانه فرابورسی به نام صندوق ستاره برتر با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی و حوزه فعالیتِ «صنایع فناوری‌های مالی (فین‌تک)» و « فناوری اطلاعات» از شنبه پانزدهم شهریورماه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس آغاز شد و تا بیست‌وششم همین ماه ادامه داشت.

استارز، نهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه‌ بازار سرمایه است و مدیریت این صندوق را مشاور سرمایه‌گذاری دیدگاهان نوین بر عهده دارد.

شرکت در این پذیره‌نویسی از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران فراهم شد که حداقل تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی یک هزار واحد و حداکثر آن ۴۰۰ هزار واحد سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده بود.

با توجه به عدم تضمین سودآوری صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه، سرمایه‌گذاران باید قبل از خرید واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه، «اقرارنامه و بیانیه پذیرش ریسک پذیره‌نویسی یا معامله واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه» را امضا کنند.

معرفی صندوق های جدید به بازار سرمایه

در شهریورماه99 یک صندوق از نوع درآمد ثابت به نام صندوق سرمایه‌گذاری الماس کوروش که مبتنی بر صدور و ابطال واحدهاست به بازار سرمایه معرفی شد.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، صندوق سرمایه‌گذاری الماس کوروش (در شرف تاسیس) از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت است که موافقت اصولی تاسیس خود را در تاریخ 10 دی 98 از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده است. این صندوق با هدف جذب سرمایه های خرد و کسب بازدهی معقول برای سرمایه‌گذاران، پس از اخذ مجوز سازمان، فعالیت خود را به زودی آغاز خواهد کرد.

از ویژگی‌های این صندوق می‌توان به قابلیت نقدشوندگی بالا، پرداخت سود ماهانه، معاف از مالیات، امکان صدور واحدهای سرمایه گذاری به صورت آنلاین، تحت مدیریت شرکت سبدگردان کوروش (وابسته به گروه صنعتی گلرنگ)، تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شماره ثبت 11741)، قیمت اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری در دوره پذیره‌نویسی 10 هزار ریال، اشاره کرد.

حمایت از بازار سرمایه با تخصیص یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

خبر مهم دیگری که در شهریورماه 99 منتشر شد مربوط به تصمیمات مسئولان رده بالای اقتصادی برای صیانت از دارایی های مردم در بازار بورس بود. در همین راستا رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: با تصویب و ابلاغ آیین نامه پیشنهادی حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سهام داران و سرمایه گذاران، موضوع صیانت از بازار سرمایه طراحی و اجرایی شدن ابزارهایی مانند سهام خزانه و اوراق تبعی یعنی بیمه سهام با سهولت بیشتری صورت می گیرد.

دکتر قالیباف، تکلیف وظیفه پیگیری وصول منابع حاصل از یک درصد صندوق توسعه ملی به سازمان بورس را از دیگر مصوبات شورای عالی بورس عنوان کرد و افزود: صندوق توسعه ملی مکلف است یک درصد از منابع سالانه خود را (از سال ۱۳۹۴ به بعد) به ازای هر سال ، نزد بانک عامل در صندوق تثبیت بازار سرمایه به صورت بلندمدت سپرده گذاری کند.

همچنین سخنگوی دولت از برنامه حمایتی جدید دولت از بورس با تخصیص یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه و حداکثر همکاری حقوقی ها و برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی بورس خبر داد و گفت:

حمایت از بازارسرمایه سیاست دولت است و وزیر اقتصاد هم با جدیت پیگیر بوده ولی فراز و نشیب هم ذات بورس است. بنابراین نگاه بلندمدت و استفاده از مشاوره توصیه می شود. در این میان برخی رقبا برای زمین زدن دیگران فضای روانی ایجاد می کنند که نباید به آنها توجه شود. تفاوت بورس با بانک هم در ثبات بلندمدت بورس است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، مجید شکرالهی با اشاره به اینکه قیمت مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری استارز، صد هزار تومان است، گفت: حداقل و حداکثر تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی به ترتیب یک هزار و 400 هزار واحد سرمایه‌گذاری است که 20 درصد از مبلغ هر واحد در زمان پذیره‌نویسی و 80 درصد باقی‌مانده باید در طول 3 سال و در پی فراخوان‌های مدیر صندوق پرداخت شود.

او عمر صندوق استارز را 6 سال اعلام کرد و افزود: این صندوق یک میلیون واحد دارد که 500 هزار واحد آن از نوع عادی و 500 هزار واحد نیز از نوع ممتاز است. همچنین قرار است 20 درصد سرمایه 100 میلیارد تومانی این صندوق از طریق پذیره‌نویسی جذب شود.

شکرالهی، مدیر صندوق ستاره برتر را شرکت سرمایه‌گذاری دیدگاهان نوین و موسسان آن را علاوه بر دیدگاهان نوین، شرکت‌های راهبرد هوشمند مدیریت ثروت ستارگان با دارا بودن 18 درصد واحدهای ممتاز، صندوق نوآوری و شکوفایی با در اختیار داشتن 40 درصد واحدهای ممتاز و دو شرکت سرمایه‌گذاری پویا و تدبیر به ترتیب با مالکیت 10 و 30 درصدی از واحدهای ممتاز این صندوق معرفی کرد.

مدیر صندوق استارز در نهایت یادآور شد که صندوق‌های سرمایهگذاری جسورانه بنا به ماهیت خود در فعالیت‌هایی که ریسک بالایی دارند، سرمایهگذاری می‌کنند و افزود: ممکن است ارزش این صندوق‌ها از سرمایه تزریق‌شده پایین‌تر بیاید و از سوی دیگر احتمال کسب سود قابل توجه نیز وجود دارد؛ از این رو برای خریداری واحدهای صندوق‌های وی‌سی لازم است بیانیه ریسک از سوی سرمایه‌گذاران امضا شود.

 

استارز؛ اولین صندوق تخصصی حوزه فین‌تک کشور

در ادامه این نشست، علی اخوان مدیرعامل شرکت راهبرد هوشمند مدیریت ثروت ستارگان به عنوان یکی از موسسان صندوق ستاره برتر، این صندوق را بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه‌ای که تا کنون در فرابورس پذیره‌نویسی شده و همچنین اولین صندوق تخصصی حوزه فین‌تک کشور معرفی کرد.

اخوان با اشاره به اینکه این صندوق قرار است روی استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوآور خصوصی فعال در حوزه فین‌تک سرمایه‌گذاری کند، افزود: سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر بر حوزه‌های پرداخت، انتقال پول بین‌المللی، رمز ارزها، ولث‌تک، لندتک، کرادفاندینگ و … متمرکز خواهد بود.

به گفته او بسیاری از شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد و وی‌سی‌ها در مراحل ابتدایی (Early Stage) از استارتاپ‌ها حمایت کرده‌اند و با توجه به این موضوع، صندوق استارز قصد دارد خلا سرمایه‌گذاری در مراحل بالاتر کسب‌وکارها (Late Stage) را پر کند.

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان حداکثر سرمایه‌ای که صندوق استارز، روی یک کسب‌وکار سرمایه‌گذاری می‌کند را 20 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تلاش داریم پس از مراجعه کسب‌وکارها به صندوق، بررسی و تزریق سرمایه به آن‌ها کمتر از 3 ماه انجام شود و همانند کسب‌وکارهای نوآور، انعطاف و چابکی عمل داشته باشیم.

او در پایان یادآور شد که در سرمایه‌گذاری‌های جسورانه ممکن است ارزش سرمایه‌گذاری سهامداران به زیر مبلغ اولیه برسد و از سوی دیگر امکان بازدهی چشم‌گیر در این صندوق‌ها نیز وجود دارد و افزود: توصیه می‌کنم افرادی که در پذیره‌نویسی صندوق‌های جسورانه شرکت می‌کنند، اهل سرمایه گذاری‌های پر ریسک باشند، دیدگاه سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته و همچنین با حوزه‌های فعالیت‌ جسورانه و نوآوری آشنا باشند.

 

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دیدگاهان نوین و مدیر صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه ستاره برتر با نماد «استارز» در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه که به مناسبت پذیره‌نویسی واحدهای این صندوق در فرابورس برگزار شد، گفت: صندوق استارز با سرمایه 100 میلیارد تومانی در حوزه فناوری‌های مالی (فین‌تک) و فناوری اطلاعات فعالیت خواهد کرد و دوره پذیره‌نویسی آن 10 روز در نظر گرفته شده که از 15 شهریورماه آغاز شده است.

مجید شکرالهی با اشاره به اینکه قیمت مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری استارز، صد هزار تومان است، گفت: حداقل و حداکثر تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی به ترتیب یک هزار و 400 هزار واحد سرمایه‌گذاری است که 20 درصد از مبلغ هر واحد در زمان پذیره‌نویسی و 80 درصد باقی‌مانده باید در طول 3 سال و در پی فراخوان‌های مدیر صندوق پرداخت شود.

او عمر صندوق استارز را 6 سال اعلام کرد و افزود: این صندوق یک میلیون واحد دارد که 500 هزار واحد آن از نوع عادی و 500 هزار واحد نیز از نوع ممتاز است. همچنین قرار است 20 درصد سرمایه 100 میلیارد تومانی این صندوق از طریق پذیره‌نویسی جذب ‌شود.

شکرالهی، مدیر صندوق ستاره برتر را شرکت سرمایه‌گذاری دیدگاهان نوین و موسسان آن را علاوه بر دیدگاهان نوین، شرکت‌های راهبرد هوشمند مدیریت ثروت ستارگان با دارا بودن 18 درصد واحدهای ممتاز، صندوق نوآوری و شکوفایی با در اختیار داشتن 40 درصد واحدهای ممتاز و دو شرکت سرمایه‌گذاری پویا و تدبیر به ترتیب با مالکیت 10 و 30 درصدی از واحدهای ممتاز این صندوق معرفی کرد.

مدیر صندوق استارز در نهایت یادآور شد که صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه بنا به ماهیت خود در فعالیت‌هایی که ریسک بالایی دارند، سرمایه‌گذاری می‌کنند و افزود: ممکن است ارزش این صندوق‌ها از سرمایه تزریق‌شده پایین‌تر بیاید و از سوی دیگر احتمال کسب سود قابل توجه نیز وجود دارد؛ از این رو برای خریداری واحدهای صندوق‌های وی‌سی لازم است بیانیه ریسک از سوی سرمایه‌گذاران امضا شود.

 

استارز؛ اولین صندوق تخصصی حوزه فین‌تک کشور

در ادامه این نشست، علی اخوان مدیرعامل شرکت راهبرد هوشمند مدیریت ثروت ستارگان به عنوان یکی از موسسان صندوق ستاره برتر، این صندوق‌ را بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه‌ای که تا کنون در فرابورس پذیره‌نویسی شده و همچنین اولین صندوق تخصصی حوزه فین‌تک کشور معرفی کرد.

اخوان با اشاره به اینکه این صندوق قرار است روی استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوآور خصوصی فعال در حوزه فین‌تک سرمایه‌گذاری کند، افزود: سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر بر حوزه‌های پرداخت، انتقال پول بین‌المللی، رمز ارزها، ولث‌تک، لندتک، کرادفاندینگ و … متمرکز خواهد بود.

به گفته او بسیاری از شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد و وی‌سی‌ها در مراحل ابتدایی (Early Stage) از استارتاپ‌ها حمایت کرده‌اند و با توجه به این موضوع، صندوق استارز قصد دارد خلا سرمایه‌گذاری در مراحل بالاتر کسب‌وکارها (Late Stage) را پر کند.

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان حداکثر سرمایه‌ای که صندوق استارز، روی یک کسب‌وکار سرمایه‌گذاری می‌کند را 20 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تلاش داریم پس از مراجعه کسب‌وکارها به صندوق، بررسی و تزریق سرمایه به آن‌ها کمتر از 3 ماه انجام شود و همانند کسب‌وکارهای نوآور، انعطاف و چابکی عمل داشته باشیم.

او در پایان یادآور شد که در سرمایه‌گذاری‌های جسورانه ممکن است ارزش سرمایه‌گذاری سهامداران به زیر مبلغ اولیه برسد و از سوی دیگر امکان بازدهی چشم‌گیر در این صندوق‌ها نیز وجود دارد و افزود: توصیه می‌کنم افرادی که در پذیره‌نویسی صندوق‌های جسورانه شرکت می‌کنند، اهل سرمایه‌گذاری‌های پر ریسک باشند، دیدگاه سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته و همچنین با حوزه‌های فعالیت‌ جسورانه و نوآوری آشنا باشند./مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ictna، صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فین‌تک منتظر دریافت مجوزهای لازم از سازمان بورس برای شروع پذیره‌نویسی است.  قدم‌های اولیه برای ایجاد این صندوق که قرار بود با ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت تخصصی در حوزه فین‌تک فعالیت کند از سال ۹۷ آغاز شد. از آن زمان تا کنون به دلیل تغییر قوانین مختلف در سازمان بورس صدور مجوز برای ایجاد این صندوق سرمایه‌گذاری به طول انجامیده است. حال به نظر می‌رسد به زودی مجوزهای لازم برای پذیره‌نویسی برای این صندوق از سوی سازمان بورس صادر می‌شود و این صندوق می‌تواند فعالیت خود را آغاز کند.

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان در مورد جزییات پذیره‌نویسی این صندوق به پیوست گفت: «هر چند فرایند ایجاد این صندوق بسیار طولانی شد و ما امیدوار بودیم تا پایان امسال این صندوق راه‌اندازی و وارد فاز عملیاتی شود؛ اما فرایندهای کاری سازمان بورس بسیار زمان‌بر است و ما در شرایط فعلی منتظر دریافت مجوزهای لازم برای شروع پذیره‌نویسی برای صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه هستیم.»

وحید شامخی ادامه داد: «برنامه‌ریزی اولیه ما برای ایجاد این صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه به نیمه دوم سال ۹۷ باز می‌گردد؛ اما به دلیل تغییر قوانین از سوی سازمان بورس و تغییراتی که ما مجبور به اعمال انها در زیرمجموعه خود بودیم فرایند کاری و عملیاتی کردن صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه طولانی شد.»

او با اشاره به اینکه دوره پذیره‌نویسی برای صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه ۶ تا ۱۴ روزکاری است گفت: «حتی اگر امروز هم سازمان بورس مجوزهای لازم برای آغاز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه را بدهد عملیاتی شدن آن به سال آینده موکول خواهد شد.»

شامخی همچنین خبر از آغاز به کار صندوق پژوهش فناوری توسعه سریع ستارگان داد و اعلام کرد: «این صندوق که با مشارکت مجموعه بانک پارسیان تاسیس شده است تقریبا از هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و ما امیدواریم بتوانیم اولین ضمانتامه‌های خود در زمینه ضمانت از شرکت‌های نوپا را طی روزهای آتی صادر کند.»

او به روندهای طولانی صدور مجوزهای فعالیت اشاره کرد و گفت: «طولانی شدن فرایندهای کاری با سازمان بورس و همچنین مسیر طولانی دریافت مجوزهای لازم برای آغاز همکاری به صورت صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه ما را به سمت سرمایه‌گذاری مستقیم روی فین‌تک سوق داد.»

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان توضیح داد: «اسفند ماه گذشته ما برای شروع روی ۲ فین‌تک سرمایه‌گذاری کردیم و در طول سال ۹۸ نیز به منظور تکمیل پرتفوی خود روی ۱۱ فین‌تک سرمایه‌گذاری خود را گسترش دادیم و در مجموع تاکنون به صورت مستقیم روی ۱۳ فین‌تک سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.» شامخی با اشاره به برنامه‌های اصلی این شرکت گفت: «یکی از برنامه‌‌های اصلی ما حضور در تمامی حوزه‌های فین‌تک بود: اما متاسفانه تا کنون نتوانسته‌ایم روی تیمی که در حوزه رمزارز (کریپتوکارنسی) و همچنین انتقال پول بین‌الملل (remittance) فعالیت می‌کنند سرمایه‌گذاری کنیم.»

او در پاسخ به این سوال پیوست که چگونه این شرکت‌ها را انتخاب کرده‌اند و روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند گفت: «ما سال گذشته مدل ارزیابی برای فین‌تک‌ها و استارت‌آپ‌ها طراحی و به بازار عرضه کردیم که نام آن را استارز‌آپ گذاشتیم از همان روش برای ارزیابی این شرکت‌ها بهره بردیم و از همان مدل استفاده کردیم.»

او ادامه داد: «ما برای انتخاب این تیم‌ها تقریبا در یک سال گذشته ۲۳۰ تیم را بررسی و ارزیابی کردیم و در نهایت به این ۱۳ فین‌تک رسیدیم.»

او با اشاره به برنامه‌های این شرکت برای سال آینده گفت: «از برنامه‌های اصلی ما سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های بزرگتر است، از همین رو مذاکره با دو شرکت فعال در بخش رگ‌تک و پرداخت را نیز شروع کرده‌ایم.» شامخی اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال بتوانند مذاکرات خود با یکی از این شرکت‌ها را نهایی کنند و سرمایه‌گذاری در این شرکت به مرحله نهایی برسد.

شامخی در پاسخ به این سوال که آیا سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بزرگتر موجب دور شدن از برنامه‌های سرمایه‌گذاری جسورانه آنها نخواهد شد گفت: «ما در اصل سرمایه‌گذاری‌های خود را روی شرکت‌هایی که در مرحله بالاتری از رشد استارت‌آپی خود قرار دارند انجام خواهیم داد از سویی در نظر داریم طی ۵ سال آینده وارد بورس شویم و سهام خود را در بازار عرضه کنیم. در این صورت باید مدل سرمایه‌گذاری خود را مدیریت کنیم.»

او ادامه داد: «شرکت‌های سرمایه‌گذاری در سطح بین‌المللی معمولا هم روی شرکت‌های بسیار کوچک و هم روی شرکت‌های بزرگتر سرمایه‌گذاری می‌کنند تا بتوانند سرمایه خود را مدیریت کنند ما نیز تقریبا به همین روش پیش خواهیم رفت.»

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، حسین نظام‌دوست مدیر امور نهادهای مالی و نوآوری فرابورس ایران اعلام کرد که برنامه «آپ‌استارز» که با هدف ایجاد بستری برای تعامل سازنده میان سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران طراحی شده‌ است، مانند سال گذشته، طی رویداد فین‌استارز پلاس 2020 نیز برگزار خواهد شد و از علاقه‌مندان دعوت کرد در مرحله اول این برنامه نام‌نویسی کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، نظام‌دوست با اشاره به اهداف رویداد فین‌استارز و برنامه آپ‌استارز گفت: هدف اصلی برگزاری رویداد فین‌استارز تقویت پیوند میان سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران است؛ به همین دلیل در تلاشیم تا با تداوم برنامه آپ‌استارز در این راستا گام برداریم.

به گفته نظام‌دوست، قرار است مرحله اول این برنامه با عنوان ملاقات با سرمایه‌گذار برگزار شود و مراحل بعدی برنامه‌ آپ‌استارز در طول سال ادامه پیدا می‌کند که استارتاپ‌های منتخب در مرحله اول، در مراحل بعدی حضور خواهند داشت.

او با دعوت از داوطلبان برای حضور در این برنامه تصریح کرد: از امروز وب‌سایت فین‌استارز آماده‌ نام‌نویسی از استارتاپ‌هاست تا جلسات ملاقات با سرمایه‌گذاران از قبیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی (PE)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه (VC)، عاملین تامین مالی جمعی و سایر نهاد‌های مالی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری طی چهار روز رویداد برنامه‌ریزی شود.

مدیر امور نهادهای مالی و نوآوری فرابورس درباره برخی از سوابق این برنامه در سال 1398 گفت: سرمایه‌گذاری شرکت مدیریت ثروت ستارگان (صندوق جسورانه ستاره برتر) در استارتاپ‌های آسان بورس، همبودگاه و رده و صندوق جسورانه رویش لوتوس در پلتفرم کاریابی ایران تلنت از جمله سوابق این برنامه در سال جاری است.

به گفته نظام‌دوست، متقاضیان باید در فرآیند ثبت نام در سامانه فین‌استارز، مدل کسب‌وکار و سوابق مالی خود را منتشر کنند تا پس از بررسی و تایید آن بتوانند از فرصت شبکه‌سازی و خدمات جذب سرمایه فین‌استارز بهره‌مند شوند.

گفتنی است؛ رویداد فین‌استارز پلاس 2020 به عنوان یکی از رویدادهای ‌تخصصی فین‌استارز، از تاریخ اول تا چهارم اردیبهشت‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود که ثبت‌نام در آپ‌استارز از طریق این لینک در سایت فین‌استارز امکان‌پذیر است./فرابورس ایران 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.