دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال، پربازده ‌ترین صندوق سرمایه گذاری مختلط در هفته گذشته ” مشترک امین آوید” با 5.2 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ یک ساله نیز بازده 61.3 درصدی را ثبت نموده است. صندوق  “ارمغان یکم ملل ” با 4.1 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق های سرمایه گذاری مختلط بوده است. سومین صندوق پربازده در بین صندوق‌های مختلط در هفته گذشته “مشترک کوثر” می‌باشد که توانسته است 3.6 درصد بازدهی را کسب کند. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 3.0 درصد بوده است.

در جدول زیر اسامی پنج صندوق که پربازده ‌ترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در هفته منتهی به 1398/01/24 میباشند، آورده شده است: (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه گذاری)

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک امین آوید 5.2% 61.3% 175 کارگزاری امین آوید
2 ارمغان یکم ملل 4.1% 80.6% 152 سبدگردان پاداش سرمایه
3 مشترک کوثر 3.6% 67.3% 98 کارگزاری بانک صنعت و معدن
4 مشترک آسمان خاورمیانه 3.5% 85.8% 130 سبدگردان آسمان
5 توسعه ممتاز 2.7% 86.8% 603 سبدگردان انتخاب مفید

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در هفته منتهی به 1398/01/24 با هم مقایسه شده‌اند:

معرفی پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در هفته منتهی به 24 فروردین 1398

صندوق های سرمایه گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. ترکیب دارایی‌ این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است. در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار تحمیل می‌کند و از طرف دیگر اوراق با درآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند.

بنابراین صندوق های سرمایه گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند؛ بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه گذاری های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال صندوق سرمایه گذاری مختلط توسعه ممتاز در تاریخ 1388/11/27 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرد.

بد نیست اشاره کنیم فعالیت این صندوق تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. همچنین مدیریت دارایی های صندوق که عمدتا شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق انجام می شود. تغییر مدیر سرمایه گذاری صندوق هایی که درصد بالایی از پورتفوی شان به سرمایه گذاری در سهام اختصاص دارد، بسیار حائز اهمیت است و سرمایه گذاران باید این تغییرات را به دقت دنبال کنند.

نوع صندوق: مختلط / بزرگ
آغاز فعالیت: 1388/11/27
مدیر: شرکت سبد گردان انتخاب مفید
مدیر ثبت: کارگزاری مفید
شناسه ملی: 10320753946
متولی: موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رهبین
مدیر سرمایه گذاری: رحیم صادقی دمنه، رضا ابراهیمی قلعه حسن، محمد رضا گلدوست
حسابرس: موسسه حسابرسی فراز مشاور
ضامن نقد شوندگی: ندارد
ضامن سودآوری: ندارد
عمر صندوق: 3340 روز (9 سال و 2 ماه)
تلفن: 021-81900
سایت صندوق: https://momtazfund.com/
سایت اختصاصی در رسام: http://momtazfund.rasamfunds.com/

سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه گذران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

اساسنامه صندوق امید نامه صندوق
لینک دریافت لینک دریافت

بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری توسعه ممتاز

معرفی و بررسی صندوق سرمایه گذاری آرمان توسعه ممتاز

صندوق های سرمایه گذاری مختلط از آنجایی که درصد متوسطی از ترکیب دارایی خود را به سرمایه گذاری اوراق تاثیر پذیر از شرایط تورمی همانند سهام اختصاص می دهند، با سرعت کمتری تورم قیمت ها را دنبال می کنند. اما از طرفی در شرایط رکودی نیز به دلیل سرمایه گذاری نیمی دیگر از دارایی خود در اوراق با درآمد ثابت، از فشار افت قیمت ها تا حدودی در امان هستند.

قیمت صدور هر واحد قیمت ابطال هر واحد
413.463 تومان 409.910 تومان
معرفی و بررسی صندوق سرمایه گذاری آرمان توسعه ممتاز
بازدهی صندوق توسعه ممتازبازدهی شاخص کل
83 درصد93 درصد

خالص ارزش دارایی صندوق سرمایه گذاری توسعه ممتاز

معرفی و بررسی صندوق سرمایه گذاری آرمان توسعه ممتاز

خالص ارزش دارایی صندوق از 24 میلیارد تومان در فروردین 97 به بیش از 58 میلیارد و 700 میلیون تومان در فروردین 98 رسیده است که حاکی از رشدی 141 درصدی می باشد.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری توسعه ممتاز

معرفی و بررسی صندوق سرمایه گذاری آرمان توسعه ممتاز
اوراق مشارکتسپرده بانکیوجه نقدسهامپنج سهم با بیشترین وزن سایر دارایی ها
40.02 1.72 0.00 27.23 26.82 4.20

بر اساس الزامات سازمان بورس، صندوق های سرمایه گذاری مختلط باید بین 40 تا 60 درصد از دارایی خود را در اوراق مشارکت با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنند. از این رو با توجه به شرایط تورمی این روز ها، بازدهی کمتری از صندوق های سهامی خواهند داشت.

معرفی و بررسی صندوق سرمایه گذاری آرمان توسعه ممتاز

پنج صنعت با بیشترین سرمایه پذیری (به درصد) عبارتند از:

فلزات اساسی محصولات شیمیایی عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای استخراج کانه های فلزی
15.61 12.13 6.34 3.92 3.16
معرفی و بررسی صندوق سرمایه گذاری آرمان توسعه ممتاز

جایگاه رقابتی در میان صندوق های سرمایه گذاری

برای اینکه دید بهتری نسبت به مدیریت صندوق داشته باشید، نگاهی به رتبه ی این صندوق بر اساس شاخص های بازدهی، میانگین خالص ارزش دارایی، میزان ورود و خروج سرمایه و تغییر خالص ارزش دارایی صندوق انداخته ایم. بازه زمانی این تحلیل یکساله از فروردین 97 تا فروردین 98 بوده و رتبه بندی میان صندوق های سرمایه گذاری “مختلط” انجام شده است.

معرفی و بررسی صندوق سرمایه گذاری آرمان توسعه ممتاز

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

سیگنال پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397 که در بازار سرمایه فعال می‌باشند را مورد بررسی قرار می‌دهد. پربازده ‌ترین صندوق‌ سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397 ، ” مختلط گوهر نفیس تمدن” با 98.4 درصد بازدهی بوده است. صندوق  “توسعه ممتاز” با 77.7 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده سال گذشته در بین صندوق‌های مختلط بوده است. سومین صندوق پربازده در بین صندوق‌های مختلط در سال گذشته “کارگزاری بانک تجارت” می‌باشد که توانسته است 76.1 درصد بازدهی را کسب کند. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در سال هزار و سیصد و نود و هفت، 61.4 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج صندوق مختلط از پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397، آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مختلط گوهر نفیس تمدن 98.4% 547 تامین سرمایه تمدن
2 توسعه ممتاز 77.7% 581 سبدگردان انتخاب مفید
3 کارگزاری بانک تجارت 76.1% 181 کارگزاری بانک تجارت
4 مشترک آسمان خاورمیانه 74.1% 125 سبدگردان آسمان
5 مشترک پارس 69.4% 103 کارگزاری آبان


در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397 با هم مقایسه شده‌اند: 

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در سال 1397 با هم مقایسه شده‌اند:


صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است.
در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رسام (رصد سیستمی اطلاعات مالی)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلف دارای بازده و ریسک متفاوتی می‌باشند. صندوق‌های با درآمد ثابت که بیشترین درصد سرمایه‌گذاری را در اوراق بهادار با درآمد ثابت و سپرده بانکی دارد جزء کم‌ریسک‌ترین صندوق‌ها بوده و همچنین بازده مورد انتظار آن‌ها کم‌تر از بقیه صندوق‌هاست. در مقابل صندوق‌های سهامی بیشترین ریسک و بازده مورد انتظار را دارند. این صندوق‌ها بیشترین درصد سرمایه‌گذاری را در سهام و حق تقدم سهام انجام می‌دهند. بنابراین ریسک این صندوق‌ها بیشتر از سایر انواع صندوق‌هاست. در مقابل این دو گروه، صندوق‌های مختلط قرار دارد که با ایجاد توازن در ترکیب دارایی‌های خود رویه متعادل‌تری را در ریسک و بازده اتخاذ کرده‌اند. این صندوق‌ها تقریباً به طور یکسان هم در سهام و حق تقدم سهام و هم در در اوراق بهادار با درآمد ثابت و سپرده بانکی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت

پربازده ترین صندوق‌های سرمایه گذاری سال ۱۳۹۷، از نوع با درآمد ثابت، در نمودار زیر نشان داده شده است (درصد):

پربازده‌ ترین صندوق های سرمایه‌ گذاری سال ۱۳۹۷

هم‌چنین اطلاعات تکمیلی در مورد پربازده‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت در جدول زیر ارائه شده است:

ردیف نام صندوق بازده سال ۱۳۹۷ (درصد) مدیر صندوق
۱ با درآمد ثابت فیروزه آسیا ۲۹٫۷% کارگزاری فیروزه آسیا
۲ گنجینه آینده روشن ۲۹٫۱% کارگزاری بانک آینده
۳ سپهر خبرگان نفت ۲۸٫۴% مشاور سرمایه گذاری امین نیکان آفاق
۴ ارمغان ایرانیان ۲۴٫۱% تامین سرمایه نوین
۵ ارزش آفرین گلرنگ ۲۳٫۹% مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی

پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط

پربازده ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سال ۱۳۹۷، از نوع مختلط، در نمودار زیر نشان داده شده است:

پربازده‌ ترین صندوق های سرمایه‌ گذاری سال ۱۳۹۷

همچنین اطلاعات تکمیلی در مورد پربازده‌ترین صندوق‌های مختلط در جدول زیر ارائه شده است:

ردیف نام صندوق بازده سال ۱۳۹۷ (درصد) مدیر صندوق
۱ مختلط گوهر نفیس تمدن ۹۸٫۴% تامین سرمایه تمدن
۲ توسعه ممتاز ۷۷٫۷% سبدگردان انتخاب مفید
۳ کارگزاری بانک تجارت ۷۶٫۱% کارگزاری بانک تجارت
۴ آرمان سپهر آشنا ۷۵٫۳% مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی
۵ مشترک آسمان خاورمیانه ۷۴٫۱% سبدگردان آسمان

پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی

پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سال ۱۳۹۷، از نوع سهامی، در نمودار زیر نشان داده شده است:

پربازده‌ ترین صندوق های سرمایه‌ گذاری سال ۱۳۹۷

همچنین اطلاعات تکمیلی در مورد پربازده‌ترین صندوق‌های سهامی در جدول زیر ارائه شده است:

ردیف نام صندوق بازده سال ۱۳۹۷ (درصد) مدیر صندوق خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
۱ مشترک دماسنج ۱۶۹٫۷% کارگزاری بورسیران ۱۸۱
۲ سهم آشنا ۱۴۲٫۳% سبدگردان سهم آشنا ۳۰۸
۳ مشترک نوید انصار ۱۲۶٫۱% کارگزاری بانک انصار ۱۵۶
۴ مشترک کاریزما ۱۲۲٫۵% سبدگردان کاریزما ۱۷۸
۵ مشترک یکم اکسیر فارابی ۱۲۲٫۲% کارگزاری فارابی ۳۰۷

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مختلط در هفته گذشته، ” کارگزاری بانک تجارت ” با 4.5 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک ساله نیز بازده 72.5 درصدی را ثبت کرده است. صندوق “مشترک پارس ” با 4.4 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های مختلط بوده است. سومین صندوق پربازده در بین صندوق‌های مختلط در هفته گذشته “مشترک آسمان خاورمیانه” می‌باشد که توانسته است 4.3 درصد بازدهی را کسب کند. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته منفی 2.9 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج صندوق مختلط که پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مختلط در هفته گذشته می‌باشند، آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 کارگزاری بانک تجارت 4.5% 72.5% 172 کارگزاری بانک تجارت
2 مشترک پارس 4.4% 70.5% 98 کارگزاری آبان
3 مشترک آسمان خاورمیانه 4.3% 73.4% 119 سبدگردان آسمان
4 توسعه ممتاز 4.1% 75.4% 545 سبدگردان انتخاب مفید
5 مشترک نیکی گستران 3.2% 39.3% 86 مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مختلط با هم مقایسه شده‌اند: 


صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است.

در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، صندوق‌های «آسمان یکم» سبدگردان آسمان، «مشترک آگاه» کارگزاری آگاه و «مشترک کارگزاری حافظ» بالاترین بازدهی یک ماهه منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ گروه صندوق‌های در سهام را به خود اختصاص دادند.

بازدهی ماهانه صندوق های در سهام – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازده (%)
۱ آسمان یکم۱۲.۵
۲مشترک آگاه۱۰.۸۲
۳مشترک کارگزاری حافظ۱۰.۰۵

صندوق‌های سرمایه‌گذاری «آسمان آرمانی سهام» سبدگردان آسمان، «هستی بخش آگاه» کارگزاری آگاه و «سپهر کاریزما» سبدگردان کاریزما، بیشترین بازدهی ماهانه را در گروه صندوق های قابل معامله در بورس (غیرکالایی) کسب کردند.

بازدهی ماهانه صندوق های قابل معامله در بورس/غیرکالایی – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازده ماهانه (%)
۱ آسمان آرمانی سهام۹.۱۱
۲هستی بخش آگاه۸.۹۷
۳سپهر کاریزما۸.۸۷

طی مدت مذکور، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلای قابل معامله در بورس به ترتیب صندوق‌های «در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید»، «پشتوانه طلای لوتوس» و «در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان»، بالاترین بازدهی یک ماهه را به خود اختصاص دادند.

بازدهی ماهانه صندوق های قابل معامله در بورس/طلا – منتهی به ۲۰ اسفندماه

رتبهصندوقبازده ماهانه (%)
۱با نماد عیار۵.۸۵
۲با نماد طلا۵.۶۷
۳با نماد گوهر۵.۵۱

براساس این گزارش در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک مختلط به ترتیب صندوق‌های «تجربه ایرانیان» کارگزاری بانک آینده، «توسعه ممتاز» سبدگردان انتخاب مفید و «آسمان خاورمیانه» سبدگردان آسمان، بالاترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.

بازدهی ماهانه صندوق های مختلط – منتهی به ۲۰ اسفندماه

رتبهصندوقبازده ماهانه (%)
۱تجربه ایرانیان۹.۹۹
۲ توسعه ممتاز۴.۹۶
۳ آسمان خاورمیانه۴.۸۸

علاوه بر این، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدثابت نیز به ترتیب صندوق‌های «صبای هدف» سبدگردان هدف، «کوثر یکم» کارگزاری آبان و «نیکوکاری درمان زنجیره امید» مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ، بالاترین بازده یک ماهه منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ را کسب کرده‌اند.

بازدهی ماهانه صندوق های بادرآمد ثابت – منتهی به ۲۰ اسفندماه

رتبهصندوقبازده ماهانه (%)
۱صبای هدف۲.۳
۲کوثر یکم۲.۰۹
۳نیکوکاری درمان زنجیره امید۲.۰۹

عملکرد یکساله صندوق های سرمایه گذاری در کشور

این گزارش حاکی است که طی سال منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ ، هم راستا با عملکرد مثبت شاخص کل بورس، صندوق های سرمایه گذاری با بیشترین ترکیب دارایی در سهام توانستند اغلب گروه های صندوقی را در کسب بازدهی پشت سر بگذارند.

صندوق های سرمایه گذاری «دماسنج»، «سهم آشنا»، «نوید انصار»، «کارگزاری بانک ملی» و «یکم اکسیر فارابی» ، بیشترین بازدهی سالانه را بین صندوق سرمایه‌گذاری در سهام کشور کسب کردند.

بازدهی یکساله صندوق های در سهام – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازدهی سال (%)
۱دماسنج۱۶۰.۵۸
۲سهم آشنا۱۲۰.۳۴
۳نوید انصار۱۱۷.۸۸
۴کارگزاری بانک ملی ایران۱۰۷.۲۶
۵یکم اکسیر فارابی۱۰۴.۵۷

صندوق‌های «آتیه درخشان مس»، «سپهر کاریزما»، «هستی بخش آگاه»، «توسعه اندوخته آینده» و « آرمان سپهر آیندگان»، بالاترین بازدهی یک‌ساله منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ گروه صندوق‌های قابل معامله در بورس را به خود اختصاص دادند.

بازدهی یکساله صندوق های قابل معامله در بورس – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازدهی سال (%)
۱آتیه درخشان مس۹۸.۰۶
۲ سپهر کاریزما۸۳.۸۸
۳هستی بخش آگاه۸۳.۶۲
۴توسعه اندوخته آینده۷۳.۷۹
۵آرمان سپهر آیندگان۷۱.۰۸

گروه صندوق های سرمایه گذاری طلا از دیگر گروه های صندوقی موفق در یک سال گذشته بوده است؛ این صندوق ها توانسته اند به موازات رشد قیمت سکه و طلا بازدهی قابل توجهی نصیب سرمایه گذاران خود کند. به گزارش مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلای قابل معامله در بورس به ترتیب صندوق‌های «پشتوانه طلای لوتوس»، «در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان» و « پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان»  بالاترین بازدهی یکساله را به خود اختصاص دادند.

بازدهی یکساله صندوق های قابل معامله/طلا – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازدهی سال (%)
۱با نماد طلا۱۶۶.۱۴
۲با نماد گوهر۱۳۷.۴۷
۳با نماد زر۱۱۸.۲۵

طی مدت مذکور، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک مختلط به ترتیب صندوق‌های «گوهر نفیس تمدن»، «توسعه ممتاز»، «نیکوکاری ایتام برکت»، «بانک تجارت» و «آسمان خاورمیانه»، بالاترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.

بازدهی یکساله صندوق های مختلط – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازدهی سال (%)
۱ گوهر نفیس تمدن۹۱.۵۶
۲ توسعه ممتاز۷۱.۴۱
۳نیکوکاری ایتام برکت۷۰.۸۸
۴بانک تجارت۶۹.۷۴
۵آسمان خاورمیانه۶۹.۶۲

علاوه بر این، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدثابت نیز به ترتیب صندوق‌های «نیکوکاری درمان زنجیره امید»، «ارزش‌آفرین گلرنگ»، «ارمغان ایرانیان»، «توسعه سرمایه نیکی» و «فراز اندیش نوین»، بالاترین بازده یک‌ساله منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ را کسب کرده‌اند.

بازدهی یکساله صندوق های بادرآمد ثابت – منتهی به ۲۰ اسفند ماه

رتبهصندوقبازدهی سال(%)
۱نیکوکاری درمان زنجیره امید۲۶.۴
۲ارزش آفرین گلرنگ۲۴.۶۷
۳ارمغان ایرانیان۲۳.۹۹
۴توسعه سرمایه نیکی۲۳.۶۷
۵ فراز اندیش نوین۲۳.۳۵

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

سیگنال پربازده‌ترین صندوق ‌های سرمایه‌گذاری مختلط فعال در بازار سرمایه را در طول یک ماه گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد. صندوق “تجربه ایرانیان ” بیشترین بازدهی را در ماه گذشته ثبت کرده است. این صندوق به عملکرد 10 درصد بازدهی ماهانه دست پیدا کرد. همچنین بازده این صندوق در یک سال گذشته 42.48 درصد می‌باشد که اگر این روند را ادامه دهد می‌تواند رکوردهای خوبی را ثبت کند. صندوق “توسعه ممتاز” با 3.56 درصد بازدهی دومین صندوق با عملکرد خوب در بین صندوق‌های سهامی بوده است و صندوق “کارگزاری بانک تجارت” با ثبت بازده 3.06 درصد در هفته گذشته، مقام سوم را در بین صندوق‌های مختلط داشته است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در ماه گذشته 1.52 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج مورد از پربازده‌ترین صندوق ‌های سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده ماه گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 تجربه ایرانیان 10.00% 42٫48 % 1,936 کارگزاری بانک آینده
2 توسعه ممتاز 3٫56 % 65٫25 % 527 سبدگردان انتخاب مفید
3 کارگزاری بانک تجارت 3٫06 % 66٫52 % 167 کارگزاری بانک تجارت
4 مشترک آسمان خاورمیانه 2٫71 % 63٫94 % 121 سبدگردان آسمان
5 مشترک پارس 1٫97 % 62٫80 % 95 کارگزاری آبان

در نمودار زیر پر بازده‌ ترین صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری مختلط با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است.

در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

پربازده ترین صندوق‌ سرمایه گذاری مختلط در هفته گذشته، “تجربه ایرانیان” با 4.52 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک  ساله نیز بازده 37.83 درصدی را ثبت کرده است. صندوق  ” کارگزاری بانک تجارت ” با 4.22 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های مختلط بوده است. رتبه سوم را نیز صندوق “مشترک پارس” با 3.62 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 1.8 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج مورد از پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 تجربه ایرانیان 4.52% 37.83% 1,874 کارگزاری بانک آینده
2 کارگزاری بانک تجارت 4.22% 65.11% 167 کارگزاری بانک تجارت
3 مشترک پارس 3.62% 59.90% 93 کارگزاری آبان
4 توسعه ممتاز 3.47% 64.20% 520 سبدگردان انتخاب مفید
5 ارمغان یکم ملل 3.37% 60.19% 157 سبدگردان پاداش سرمایه

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط با هم مقایسه شده‌اند:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.