دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شرکت عمران و توسعه فارس در دوره 6 ماهه منتهی به 29 اسفند ماه 1398، به ازای هر سهم خود 57 ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم 25 ریال اعلام شده بود، از افزایش 128 درصدی برخوردار است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت عمران و توسعه فارس با سرمایه یک هزار و 800 میلیارد ریال، صورت‌های مالی 6 ماهه دوره مالی منتهی به 31 شهریور 1399 را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت عمران و توسعه فارس در دوره یاد شده، مبلغ 90 میلیارد و 527 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ 57 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش 128 درصدی برخوردار است.

“ثفارس” در دوره 6 ماهه سال مالی منتهی به شهریور 98، به صورت حسابرسی شده، مبلغ 35 میلیارد و 796 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ 25 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.

همچنین براساس این گزارش، شرکت عمران و توسعه فارس در صورت های مالی تلفیقی 6 ماهه سال مالی منتهی به 31 شهریور ماه 1399، سود هر سهم را با افزایش 21 درصدی نسبت به سال گذشته، 47 ریال و سود خالص را 84 میلیارد و 415 میلیون ریال اعلام کرده بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس قانون، رشد 50 درصدی قیمت هر سهم در 15 روز معاملاتی متوالی منجر به متوقف شدن سهم شده و شرکت باید با برگزاری یک کنفرانس اطلاع‌رسانی به ابهامات و پرسش‌های موجود در خصوص نماد خود پاسخ دهد تا مشکلی برای بازگشایی مجدد نداشته باشد. در همین رابطه امروز بسیاری از نمادها اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی خود را در وبسایت کدال منتشر کردند که در این گزارش به بررسی آنها می‌پردازیم.
شرکت سایپا آذین (خاذین) نخستین شرکتی بود که اطلاعات برگزاری کنفرانس خود را در وبسایت کدال بارگذاری کرد و طی آن اعلام کرد آخرین اطلاعات مالی شرکت مربوط به دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر 98 و آخرین اطلاعات آماری شرکت در امور تولید و فروش مربوط به دوره یکماهه منتهی به 31 فروردین 99 بوده است و تغییرات قیمت در سهام این شرکت متاثر از عرضه و تقاضای فعالان بازار است.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگهر) نیز در اطلاعیه‌ای به پرسش‌های مطرح‌شده در سامانه تدان پاسخ داده است. بر این اساس، این شرکت در سال‌های 1399 و 1400 هیچ گونه صادارت کنسانتره و گندله نخواهد داشت ولی برخی از شرکت‌های فرعی زیرمجموعه این شرکت اقدام به صادرات شمش مازاد بر نیاز کشور خواهند کرد.

همچنین کلیه ماشین‌آلات خطوط تولید فعلی شرکت و قطعات و لوازم یدکی آنها به مدت حداقل یکسال تامین شده است. ضمن اینکه نرخ ارز واردات نیز در حال حاضر برای هر یورو 15 هزار و 519 تومان و برای هر دلار 13 هزار و 965 تومان لحاظ شده است. همچنین نرخ فروش صادراتی کنسانتره و گندله این شرکت در سال 1398 به ترتیب 63 دلار و 99 دلار به ازای هر تن به روش FOBبوده است. کگهر برای سال 99 پیش‌بینی کرده است که نرخ کنسانتره بین 1٫5 تا 2٫5 درصد نسبت به سال 98 افزایش یابد.

شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) نیز در گزارش شفاف‌سازی خود در خصوص تسهیلات ارزی پروژه فاز 2 پتروشیمی کرمانشاه اعلام کرد که موافقت صندوق توسعه ملی ایران با تسهیلات سرمایه ثابت طرح توسعه فاز دوم شرکت پتروشیمی کرمانشاه به مبلغ 287 میلیون دلار توسط بانک توسعه صادرات اعلام شده ولی هنوز این تسهیلات استفاده نشده است.

شرکت عمران و توسعه فارس (ثفارس) نیز اعلام کرده که تغییری در وضعیت مالی و عملکرد شرکت در مقایسه با گزارش صورت‌های ملی و گزارش تفسیری مدیریت دوره 6 ماهه منتهی به 29 اسفند 98 رخ نداده و نوسانات قیمت ناشی از عرضه و تقاضا و تغییرات مثبت روند بازار سرمایه صورت گرفته است. ضمن اینکه این شرکت هرگونه اطلاعات مطروحه در فضای مجازی افزایش سرمایه را کذب دانسته و توجه سهامداران را به گزارش‌های ارسالی این شرکت در سامانه کدال معطوف کرده است.

شرکت کشتیرانی خزر (حخزر) نیز طی اطلاعیه‌ای نوسانات قیمت را ناشی از روند طبیعی عرضه و تقاضا در بازار سهام دانسته واعلام کرده عملکرد مالی این شرکت در مقایسه با آخرین‌ گزارش‌های ارسال شده در کدال تغییر مهمی نکرده است.

بانک پاسارگاد (وپاسار) در گزارش شفاف‌سازی خود میزان مالکیت خود در شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان را حدود 12 درصد و مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان را در این شرکت 10 درصد اعلام کرد. این شرکت همچنین خبر داد که درخواست مالکیت 33 درصدی پارس‌آریان در بانک پاسارگاد توسط بانک مرکزی در حال بررسی است.

همچنین بر اساس این اطلاعیه، فرایند افزایش سرمایه این شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های این بانک در مرحله کارشناسی رسمی و ارزیابی و بررسی اولیه بوده و هنوز به پایان نرسیده است. بر اساس این گزارش، بدهی ارزی بانک پاسارگاد تا پایان سال 1398، مبلغ 2٫6 میلیارد یوآن بوده است.

همچنین شرکت ماشین سازی اراک ( فاراک) نیز دلیل نوسان قیمت 50 درصدی خود را عرضه و تقاضای بازار اعلام کرده و گفته است که هیچ برنامه خارج از اطلاعیه‌های کدال در دستور کار این شرکت قرار ندارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جدیدترین درصد سهام شناور آزاد 332 شرکت بورسی در دوره منتهی به 29 اسفند سال گذشته نشان می دهد هنوز 124 شرکت استاندارد 20 درصدی را رعایت نکرده اند تا از این مزیت برای کاهش مالیات 2.5 درصدی دیگر استفاده کنند .

این درصد از متغیرهای مهم برای بررسی سهام شرکت ها و از جمله نکات مدنظر سرمایه گذاران در انجام معاملات بوده و در ارزیابی ریسک نقدشوندگی سهام شرکت ها موثر است.

سهام شناور آزاد یا Free Float به تعداد یا درصدی از سهام شرکت‌های بورسی اطلاق می‌شود که در تملک مالکان اصلی و عمده شرکت‌ها نبوده و انتظار معامله آن در آینده‌ای نزدیک وجود دارد.به عبارتی دیگر میزانی از سهام است که در دستان افراد مختلفی از سرمایه‌گذاران بوده که بطور روزانه یا هفتگی داد و ستد می شود.

طبق دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس تهران (مصوب اول دی‌ماه 86 هیئت مدیره سازمان بورس) هر یک از موارد زیر در صورتی که مجموعاً بیش‌تر یا مساوی 5 درصد کل سهام شرکت باشند، جزو سهام شناور تلقی نمی شود: الف- سهام نگه‌داری شده توسط هر یک از سهام‌داران ب- سهام متعلق به سهام‌داران خانوادگی (اقوام نسبی درجه اول از طبقات اول و دوم) ) ج- سهام متعلق به اشخاص حقوقی هم‌گروه با مالکیت مستقیم یا غیر مستقیم.

بیشترین درصد سهام شناور آزاد با رتبه اول “کماسه،کالا”

براساس این گزارش ، شرکت تامین ماسه ریخته گری و بورس کالا با درصد سهام شناور آزاد 100 درصدی بطور مشترک در رتبه اول قرار گرفته اند.

بانک خاورمیانه ، بورس تهران، پارس سرام و لیزینگ ایران نیز با بیش از 92، 88.7، 87.7 و 87.6 درصد سهام شناور آزاد در رده های دوم تا پنجم ایستاده و نشان از در دسترس بودن سهام برای معامله داده اند.

در ادامه هم شرکت های سرامیک اردکان، ریخته گری ایران، ماشین سازی نیرومحرکه، قند ثابت خراسان ، کارتن ایران ، ایران ارقام ، کنترل خوردگی تکین کو ، عمران و توسعه فارس ، ایرکا پارت صنعت ، لوله و ماشین سازی ایران، نیروکلر ، پیاذر، فرآورده های نسوز آذر، سامان گستر اصفهان و درخشان تهران هم با درصد سهام شناور 87.5 تا 64.3 درصدی ، فهرست 20 شرکت اول و دارنده بالاترین سهام شناور آزاد را تشکیل داده اند .

کمترین درصد سهام شناور

در انتهای جدول شرکت‌ های نساجی بروجرد ، سیمان دشتستان، فولاد خراسان، ،سیمان فارس، پارس سویچ، گروه صنعتی ملی، خدمات انفورماتیک، سرمایه گذاری امید ، پرداخت الکترونیک سامان کیش ، پتروشیمی پارس، تامین سرمایه امید، فولاد آلیاژی ایران ، بهنوش، تولید محور خودرو، به پرداخت ملت، تاپیکو، کشتیرانی ایران، سیدکو، پالایشگاه تبریز و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس هم با درصد سهام شناور آزاد 0.08 تا 8.2 درصدی قرار گرفته اند.

اوضاع نامساعد  18 شرکت بزرگ 

بررسی تکمیلی بورس پرس نشان می دهد علاوه بر هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، تاپیکو، پالایشگاه تبریز و سیدکو،  شرکت های بزرگ دیگری چون بانک صادرات، بانک پارسیان، بانک سینا، سرمایه گذاری ملی ایران ( قدیمی ترین شرکت سرمایه گذاری حاضر دربورس ) ، تیپیکو ، پترول ،  پارسان ، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، چادرملو، گل گهر، گروه مپنا، پالایشگاه بندرعباس ، پالایشگاه تهران، همراه اول، مخابرات، نفت پارس، سرمایه گذاری صدرتامین و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی با درصدهای کمتر از 20 درصد سهام شناور آزاد ، هنوز حداقل استاندارد را رعایت نکرده اند.

جدول کامل درصد سهام شناور آزاد 332 شرکت بورسی را می توان اینجا مشاهده کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

از میان نمادهای بورسی 35 نماد فهرست نمادهای متوقف بازار نرمال را تا تاریخ 19 فروردین تشکیل داده‌اند و به دلایل مختلف از جمله تعلیق نماد معاملاتی، برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده (انتخاب اعضا)، بررسی بیشتر معاملات و نطایر آن متوقف شده‌اند.

به گزارش رادیو سهام، به طور کلی شش نماد به دلیل تعلیق نماد معاملاتی متوقف شده است که شامل کنتورسازی ایران (آکنتور)، دارویی لقمان (دلقما)، پتروشیمی فناوران (شفن)، دشت مرغاب (غدشت)، پارس خرز (لخزر)، بانک انصار (وانصار) می‌شود و فقط نماد نیروکلر (شکلر) به دلیل برگزارش مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده (انتخاب اعضا)، نماد لبنیات پاک (غپاک) به دلیل بررسی بیشت معاملات و نماد فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق (افق) به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف متوقف شده‌اند.

بررسی بیشتر معاملات باعث توقف نمادهای پارس سویچ (بسویچ)، کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام)، کارتن ایران (چکارن)، رادیاتور ایران( ختور)، نوش مازندران (غنوش)، لوله و ماشین‌سازی ایران (فلوله)، پارس سرام (کسرام)، فرآورده‌های نسوز پارس (کفپارس)، تامین ماسه ریخته‌گری (کماسه)، پارس الکتریک (لپارس) شده است.

همچنین 9 نماد پمپ‌سازی ایران (تپمپی)، عمران و توسعه فارس (ثفارس)، صنایع کاغذ سازی کاوه (چکاوه)، بین‌المللی محصولات پارس (شپارس)، شهد ایران (غشهد)، غلتک‌سازان سپاهان (فسازان)، ذغال سنگ نگین طبس (کطبس)، هلدینگ توسعه صنایع بهشهر (وبشهر)، سرمایه‌گذاری خوارزمی (وخارزم) به دلیل به دلیل تغییرات بیش از 50 درصد در 15 روز متوالی متوقف شده‌اند.

برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده (در خصوص تغییر سرمایه) باعث توقف نمادهای سایپا (خساپا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو (خگستر)، ایران‌خودرو (خودرو)، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان (غشصفا)، بانک پارسیان (وپارس) و برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه باعث توقف نمادهای پرداخت الکترونیک کیش (سپ)، سرمایه‌گذاری آتیه دماوند (واتی) شده‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های سرمایه گذاری صنایع ایران، سرمایه گذاری توسعه و عمران زاگرس، سرمایه گذاری توسعه آذربایجان، سرمایه گذاری دانایان پارس، سرمایه گذاری مسکن تهران، عمران و سازندگی قزوین، عمران و توسعه فارس ،گلوکوزان، سیمان لار سبزوار، ساختمان اصفهان و شکر با اتمام دوره مالی منتهی به شهریور سال جاری، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

همچنین شرکت معادن بافق و توکا ریل برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه، ساختمان اصفهان برای تطابق اساسنامه با نمونه اساسنامه سازمان بورس به مجمع فوق العاده و بیمه سرمد برای انتخاب اعضای هیات مدیره به مجمع عادی بطور فوق العاده می روند.

در این میان، مجمع عادی بطور فوق العاده فولاد کاویان که قرار بود 25 دی برگزار شود، لغو و تصمیم گیری در خصوص انتخاب اعضای هیات مدیره به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقباً اعلام می شود، موکول شد.

بنابراین گزارش، معادن بافق مجوز افزایش سرمایه 500 درصدی را از محل سود انباشته اخذ کرده تا سرمایه فعلی را از 20.2 به 121.5 میلیارد تومان برساند. این تامین مالی جهت جلوگیری از خروج نقدینگی و تامین سرمایه درگردش موردنیاز برای انجام عملیات باطله برداری صرف می شود.

توکاریل نیز در حالی که تاکنون مجوز افزایش سرمایه 60 درصدی را از سازمان بورس دریافت نکرده در نظر دارد سرمایه اسمی را از 200 به 320 میلیارد تومان برساند.تامین مالی این شرکت از محل جذاب سود انباشته و با هدف تکمیل و افزایش ناوگان ریلی اعمال خواهد شد.

سرمایه گذاری صنایع ایران: ساعت 15 روز دوشنبه 30 دی درمحل شرکت واقع در برج سرو ساعی

سرمایه گذاری توسعه و عمران زاگرس: ساعت 10 روز شنبه 28 دی در شهرکرد، بلوار انقلاب،کوی فرهنگیان،کوچه12متری،جنب کمیته امداد

سرمایه گذاری دانایان پارس: ساعت 10:30 روز شنبه 28 دی در ونک، بزرگراه کردستان، خ زاینده رود غربی، پلاک 3

سرمایه گذاری توسعه آذربایجان: ساعت 12 روز دوشنبه 30 دی در تبریز، خ شهید بهشتی، پلاک 282

سرمایه گذاری مسکن تهران: ساعت 11 روز شنبه 28 دی در مرکز مطالعات بهره وری و منابع انسانی سازمان مدیریت صنعتی

عمران و سازندگی قزوین: ساعت 15 روز دوشنبه 30 دی در قزوین ،خ نادری شمالی، نرسیده به میدان میرعماد، ابتدای خ رسالت ،کوچه یاسین

عمران و توسعه فارس: ساعت 14:30 روز دوشنبه 30 دی در شیراز، خیابان اردیبهشت، برج IT

گلوکوزان: ساعت 14 روز یکشنبه 29 دی در گروه هتلهای بزرگ تهران واقع در خ ویلا، خ سپند شرقی، پلاک 28

شکر: ساعت 14:30 روز شنبه 28 دی در انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر

سیمان لار سبزوار(مجمع سالانه نوبت دوم): ساعت 10 روز شنبه 28 دی در مجتمع فرهنگی هنری اسرار واقع در سبزوار

معادن بافق(مجمع فوق العاده): ساعت 11 روز دوشنبه 30 دی در هتل سیمرغ

توکا ریل(مجمع فوق العاده): ساعت 9 روز شنبه 28 دی در اصفهان، میدان فیض، اتاق بازرگانی

ساختمان اصفهان(دو مجمع سالانه و فوق العاده نوبت دوم): ساعت 14 و 17 روز پنج شنبه 26 دی در اصفهان، خ جی، تالار شهروند

بیمه سرمد(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 10 روز یکشنبه 13 بهمن در بلوار نلسون ماندلا، پلاک 113

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت عمران و توسعه فارس با سرمایه یک هزار و 800میلیارد ریال، صورت‌های مالی میان دوره ای 3 ماهه دوره مالی منتهی به 31 شهریور 1399 را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت عمران و توسعه فارس در دوره یاد شده، مبلغ 24 میلیارد و 385 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ 14 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از 56 درصدی برخوردار است.

شرکت عمران و توسعه فارس افزایش 29 درصدی درآمدهای عملیاتی را از جمله دلایل اصلی افزایش سود هر سهم اعلام کرده است.

با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ 289 میلیارد و 693 میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

“ثفارس” در دوره 3 ماهه سال مالی منتهی به شهریور 98، به صورت حسابرسی شده، مبلغ 16 میلیارد و 265 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ 9 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود./سنا

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، سخوز ح: «سیمان خوزستان» که در فروردین ۱۳۹۴ به قیمت ۴۴۵ تومان عرضه اولیه شد در شمار عرضه‌های ناموفق جای گرفت زیرا به خاطر وضعیت اقتصادی کشور و از آن مهم‌تر وضعیت صنعت سیمان، بازدهی چندانی برای خریداران آن نداشت، جز اینکه در ۳ مجمع سالانه پس از عرضه اولیه، حدود ۱۰۰ تومان سود نقدی به سهامداران داد. قیمت سهام سخوز تا زیر ۲۰۰ تومان هم رفت و حدود ۴ سال از عرضه اولیه گذشت تا سهامداران توانستند مجددا قیمت عرضه اولیه راروی تابلو مشاهده کنند، موفقیتی که پس از چندماه ماراتن سخت و همراه با عرضه فراوان سهامداران حقوقی حاصل شد. نکته جالب آن بود که این سهامداران حقوقی عرضه‌کننده، برخی از شرکت‌های سیمانی بودند که خود چند سالی است با زیان دست و پنجه نرم می‌کنند و با کمی صبر می‌توانستند در قیمت‌های بالاتر عرضه‌ها را انجام داده و سود بیشتری کسب کنند، اما احتمالا به‌شدت پول لازم داشتند. سهامداران سخوز در چهارمین مجمع سالانه خود پس از عرضه اولیه که در نیمه دوم خردادماه امسال برگزار شد، تقسیم ۸۰ تومان از سود سالانه بیش از ۱۰۰ تومانی را تصویب کرده و سپس در مجمع فوق‌العاده نیمه تیرماه، افزایش سرمایه حدود ۱۱۵ درصدی از مطالبات و آورده نقدی را مصوب کردند. با این تصمیم، سرمایه سخوز از ۶۵ میلیارد تومان به ۱۴۰ میلیارد تومان رسید. بخش عمده‌ای از منابع ۷۵ میلیارد تومانی افزایش سرمایه، صرف جبران سرمایه‌گذاری در ساخت «کارخانه سیمان‌العماره عراق» خواهد شد که سخوز مالک حدود ۶۰ درصد آن است. کارخانه مزبور در واقع آسیاب سیمانی است که کلینکر را از داخل کشور دریافت کرده و تبدیل به سیمان می‌کند. باتوجه به اینکه این سرمایه‌گذاری با مجوز دولت عراق صورت گرفته و صادرات کلینکر به عراق هم درحال‌حاضر آزاد است، پیش‌بینی می‌شود که سود مناسبی از بابت این سرمایه‌گذاری عاید شرکت شود. راه‌اندازی آزمایشی کارخانه سیمان‌العماره در اواخر بهمن سال گذشته انجام شد و براساس کنفرانس خبری فروردین مدیرعامل سخوز، آماده راه‌اندازی نهایی بود که به‌خاطر سیل در استان خوزستان و عدم امکان ارسال کلینکر محقق نشد. در نیمه تیرماه امسال ۱۵۰ تن کلینکر به کارخانه ارسال شد تا با تبدیل آن به سیمان، تولید کارخانه شروع و تثبیت شود. کلینکر مصرفی این کارخانه آسیاب سیمان در عراق، توسط شرکت‌های سیمانی سهامدار آن یعنی «سیمان خوزستان» سخوز، «سیمان بهبهان» (سبهان) و «سیمان فارس‌نو» (سفانو) تامین خواهد شد و در همین راستا سخوز قرارداد صادرات ۳۶۰ هزارتن کلینکر طی یک‌سال از ابتدای تیرماه امسال را امضا کرده است. این کلینکر قرار است به نرخ متوسط هر تن ۱۹ دلار صادر شود. در واقع از صادرات کلینکر هم سودآوری مناسبی نصیب سخوز خواهد شد. حق‌تقدم سخوز سه‌شنبه گذشته با قیمت پایانی ۲۸۱۶ ریال گشایش یافت که روز چهارشنبه هم اختلاف قیمت بیش از ۳۰ تومانی با خود سهم را با در نظر گرفتن ۱۰۰ تومان واریزی حفظ کرد.

هفته گذشته ۵ مجوز افزایش سرمایه صادر شد. دو شرکت بیمه‌ای در این فهرست ۵‌تایی حضور دارند، که اولی نماد بورسی «بیمه پارسیان» (پارسیان) است که ۱۰۰ میلیارد تومان معادل یک‌سوم سرمایه فعلی، افزایش سرمایه خواهد داد که ۷۰ میلیارد تومان آن از محل مطالبات و آورده نقدی و ۳۰ میلیارد تومان آن از محل سایر اندوخته‌ها و به‌صورت سهام جایزه است. نماد بیمه‌ای فرابورسی «بیمه پاسارگاد» (بپاس) هم می‌تواند سرمایه حدود ۳۴۰ میلیارد تومانی خود را ۵۰ درصد از محل سود انباشته و اندوخته به‌صورت سهام جایزه افزایش داده و به بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان برساند. این افزایش سرمایه بپاس نیاز به برگزاری مجمع نداشته و باتوجه به اینکه هیات مدیره مجوز اجرای آن را در مجمع فوق‌العاده قبلی دریافت کرده، تصویب آن را به جلسه خود در روز چهارشنبه ۱۶/ ۵/ ۹۸ موکول کرده است. «عمران و توسعه فارس» (ثفارس) مجوز افزایش سرمایه ۸۰ درصدی از مطالبات و آورده نقدی را از سازمان بورس دریافت کرد، درحالی که تقاضای افزایش ۲۰ درصدی از سود انباشته را هم داده بود که ظاهرا پذیرفته نشد. شرکت بورسی «موتورسازان تراکتورسازی ایران» (خموتور) هم سرمایه حدود ۷۱ میلیارد تومانی خود را از محل مطالبات و آورده نقدی دوبرابر خواهد کرد تا ساختار مالی خود را اصلاح کند. آخرین شرکت دریافت‌کننده مجوز افزایش سرمایه در هفته قبل، نمادی از بازارپایه «ج» است که البته هنوز معامله‌ای روی آن صورت نگرفته است. «گروه توسعه هنر ایران» (وهنر) می‌تواند سرمایه ۸۵ میلیارد تومانی خود را از محل سود انباشته به کمتر از صد میلیارد تومان یعنی حدود ۱۷ درصد افزایش برساند. در این صورت عمده سود حاصل از سال اول فعالیت خود (۲۶ تومان به ازای هر سهم) را به سرمایه تبدیل می‌کند، درحالی که بخشی از آن (یعنی ۷۸ ریال) را در مجمع سالانه تقسیم کرده بود. پیشنهاد هیات مدیره وهنر افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از دو محل «سود انباشته» و «مطالبات و آورده نقدی» بود که سازمان بورس با بخش انباشته آن موافقت قطعی کرد و بخش آورده را به مرحله دوم موکول کرد. «سرمایه‌گذاری توسعه شهری توس‌گستر» (وتوس) اعلام کرد ۷۶۲ ریال خالص ناشی از حراج حق‌تقدم استفاده‌نشده را به همراه سود مجمع سالانه اخیر، از ۱۵ مردادماه در شعب بانک صادرات به سهامداران حقیقی پرداخت خواهد کرد.  دو شرکت «نفت پارس» (شنفت) و «کی‌بی‌سی» (کی‌بی‌سی) از ثبت افزایش سرمایه به ترتیب ۶۰ درصدی و حدود ۲۰ درصدی، هر دو از محل مطالبات و آورده نقدی خبر دادند. حراج حق‌تقدم استفاده نشده شرکت فرابورسی «آ س پ» (آس‌پ) روز چهارشنبه گذشته با معاملات در حجمی کم، ۹۵ تومان قیمت خورد که با درنظر گرفتن ۱۰۰ تومان واریزی از قیمت سهم بیشتر بود. جالب اینجاست که در دوره معاملات اولیه حق‌تقدم این نماد، قیمت سهم زیر صد تومان بود و قیمت حق‌تقدم بالای ۱۰ تومان. فاصله حدود ۶ ماهه بین دوره پذیره‌نویسی اولیه و حراج از یکسو و رشد سهم (همگام با رشد بازار) از سوی دیگر، سبب چندبرابر شدن قیمت حق‌تقدم شد. البته از ۱۰۰ میلیون حق‌تقدم منتشر شده حدود ۱۳ میلیون آن استفاده نشده و حراج آن تا ۶ شهریور ادامه دارد.

 

10

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، افزایش سرمایه ۸۰۰ میلیارد ریالی شرکت عمران و توسعه فارس از مبلغ یک هزار میلیارد ریال به مبلغ یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی از سوی سازمان بورس بلامانع اعلام شد.

افزایش سرمایه ۸۰ درصدی شرکت عمران و توسعه فارس به منظور تأمین مالی بخشی از پروژه های آسمان صدرا فاز ۴ و نیکان خواهد بود.

بر اساس این گزارش، انجام افزایش سرمایه “ثفارس” حداکثر تا ۶۰ روز پس از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود. عدم انجام افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز شده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.