دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند یا قدرت خریدار به فروشنده حقیقی آنها بالا است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 توریل 2.23 1.91
2 کپرور 3.27 1.76

1. توریل : توکاریل با نماد توریل در بازار دوم فرابورس و گروه حمل و نقل قرار دارد. با نزدیک شدن به محدوده 1100 تومان این نماد حجم بالایی معامله شد و به صف خرید پیوست. محدوده 1300 تا 1400 تومان که سقف قبلی این نماد است مقاومت بعدی برای این سهم محسوب می شود.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 24 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. کپرور : فرآوری زغال سنگ پرورده طبس با نماد کپرور در فرابورس و گروه استخراج ذغال سنگ قرار دارد. بعد عبور از مقاومت 2250 تومان، دو حجم بالا را در این سهم شاهد بودیم. در ادامه روند صعودی، منطقه مقاومتی 2800 تومان که سقف نمودار تعدیل نشده و سقف کانال نیز هست می تواند مقاومت مهمی محسوب شود.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 24 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت توکا ریل با سرمایه 3 هزار و 200میلیارد ریال، صورت‌های مالی 3 ماهه نخست دوره مالی منتهی به 30 اسفند 1399 را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت توکا ریل در دوره یاد شده، مبلغ یک هزار و 626 میلیارد و 192 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ 508 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 719 درصد افزایش داشته است.

یادآوری می‌شود “توریل” سود هر سهم در دوره 3 ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 (حسابرسی شده) را مبلغ 62 ریال و سود خالص را 198 میلیارد و 891 میلیون ریال قید کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در سیگنال تلاش می کنیم جذاب ترین گزارشات ماهانه شرکت ها را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه به تحلیل گزارش فعالیت شرکت توکا ریل می پردازیم.

درآمد نماد توریل

توریل در مرداد 98، 38 میلیارد و 870 میلیون تومان درآمد شناسایی کرده در حالی که امسال به صورت ماهیانه این عدد 38 میلیارد و 100 میلیون تومان بود.

توریل در حالی این عدد را محقق کرده که فروش مرداد 97 شرکت 35 میلیارد و 200 میلیون تومان بود. این یعنی توکا ریل درآمد مرداد 97 نسبت به مرداد 98 با 10 درصد افزایش همراه بوده است.

توریل در پنج ماه نخست سال جاری 191 میلیارد و 270 میلیون تومان درآمد داشته در حالی که این رقم در مدت مشابه 161 میلیارد و 900 میلیون تومان بوده است. (18 درصد افزایش)

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مجمع عمومی شرکت توکا ریل تقسیم مبلغ 200 ریال سود نقدی و 414 ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند. لبرگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه «توریل»

به گزارش رادیو سهام، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توکا ریل برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398 در روز دوشنبه 22 اردیبهشت ماه 1399 برگزار شد. دستور جلسه مجمع عمومی سالیانه “توریل” برای دوره مالی ذکر شده به شرح زیر بوده است:

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره.

براساس گزارش منتشر شده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی شرکت توکا ریل عبارت است از:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امروز  شروع معاملات با اختلال روبه‌رو بود و براساس اطلاعیه سازمان بورس شروع معاملات از ساعت 10:30 آغاز شد.

در شروع معاملات شاخص کل با افت 194190.41 واحدی وارد کانال 967339.43 واحدی شد.

نمادهای فارس، فولاد، فملی، اخابر و کگل تاثیر گذارترین نمادها در شاخص کل بودند.

شاخص فرابورس با هم افت 50.98 واحدی وارد کانال 11062 واحدی شد.

نمادهای نمادهای مارون، ذوب، صبا، شگویا و توریل تاثیر گذارترین نمادها در شاخص فرابورس بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت توکاریل از نبود دستور کار تجدید ارزیابی دارایی ها در هیات مدیره و تنظیم قرارداد خرید تامین واگن با شرکت واگن پارس و اجرای آن در صورت فراهم شدن شرایط خبر داد.

براین اساس، “توریل” پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تجدید ارزیابی و انعقاد قرارداد ساخت واگن اعلام کرد: تا تاریخ این گزارش هیچ گونه مصوبه ای درخصوص تجدید ارزیابی در هیات مدیره اخذ نشده است.

در خصوص قرارداد ساخت واگن نیز هر ساله به اقتضاء و بر اساس نیاز اقدام به تنظیم قرارداد خرید تامین واگن با شرکت واگن پارس می کند که تنفیذ این قرارداد حائز شرایطی است و در صورت اجرا، اطلاع رسانی خواهد شد. این قرارداد ها تاثیر سود و زیانی با اهمیتی بر عملیات شرکت نخواهد داشت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در عملیات پیش‌گشایش بازار سهام روز دوشنبه، صف‌های خرید در مقایسه با روزهای گذشته اندکی کم‌حجم‌تر بوده و به نظر می‌رسد بازار شروع متعادل‌تری را نسبت به روزهای قبل داشته باشد.

در فرایند سفارش‌گیری سه نماد سمازن، پترول و اخابر به ترتیب با 312، 224 و 202 میلیون صف خرید، بیشترین حجم تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند. در طرف عرضه نیز تپکو، ذوب و غگل بیشترین فشار فروش را تحمل می‌کنند. پیش از آغاز معاملات نیز دو نماد وسبحان و توریل به دلیل نوسان 50 درصدی قیمت متوقف شده‌اند.

بازار سهام در حالی معاملات خود را از دقایقی دیگر آغاز می‌کند که از امروز، دو تغییر در فرایند معاملات صورت می‌گیرد. تعیین محدودیت حجمی هر سفارش و افزایش حداقل ارزش سفارش به 500 هزار تومان دو تغییری است که بر اساس اطلاعیه سازمان بورس از معاملات امروز اعمال خواهد شد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

دولت حق رای پالایشگاه‌ها را از دست نمی‌دهد

به گزارش بورس‌نیوز، شنیده شده که کمیسیون اقتصادی دولت در راستای واگذاری شرکت‌های بورسی دولت تصمیم بزرگی رو اتخاذ کرده تا از تصدی گری این شرکت‌ها خارج شود و طبق شنیده‌ها، وزارت نفت و وزارت اقتصاد کاملا با این تصمیم موافق هستند.

با نگاهی به لیست این نوع شرکت‌ها می‌توان دریافت که شرکت‌هایی نظیر “کشتیرانی جمهوری اسلامی”، فولادی‌هایی همچون “فولاد مبارکه ” و “ملی صنایع مس ایران “؛ پتروپالایشی‌هایی همچون “هلدینگ خلیج فارس”، “پالایش نفت اصفهان”، “پالایش نفت تبریز”، “پالایش نفت لاوان”، “پالایش نفت تهران”، “پالایش نفت شیراز”، و “پالایش نفت بندر عباس”؛ بانک‌هایی نظیر “بانک صادرات”، “بانک ملت” و “بانک تجارت”؛ خودروسازان با سرلیست “ایران خودرو” و “سایپا” و البته “مخابرات ایران” نیز جزو خروجی‌های دولت بار‌ها نام برده شده‌اند.

در صورت تصویب این پیشنهاد در کمیسیون اقتصاد دولت، این پرونده برای تصمیم‌گیری به جلسه هیات وزیران ارجاع می‌شود.

دوراهی که شاید فرمان دولت، نپیچد!

علیرضا تاجبر عضو هیات مدیره کانون کارگزاران با اشاره به اینکه دولت گام‌هایی در این مسیر بداشته ولی کماکان این مسیر نیازمند بهبود و اصلاح دارد اظهارکرد: دولت واگذاری یک صندوق ETF پالایشگاهی که سازوکار آن برای فعالان بورسی با ابهام مواجه هست را در دستور کار قرار داده و با توجه به اینکه بازار کشش این واگذاری را داشته و نیاز به عمق بیشتر دارد تا از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها جلوگیری شود.

دولت حق رای پالایشگاه‌ها را از دست نمی‌دهد

مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در رابطه با واگذاری شرکت‌ها به بخش‌خصوصی اذعان کرد: دولت اعلام کرده که “ایران‌خودرو و سایپا را به قیمتی عادلانه واگذار می‌کند نه با قیمتی غیرواقعی”، زیرا اعتقاد دارد ارزش ذاتی شرکت‌های خودروسازی بیش از رقم‌های پیشنهادی بوده و اگر به قیمت برسد و واگذار نکند جای سوال دارد.

وی افزود: پالایشگاهی‌ها نیز واگذار نخواهند شد مگر آنکه در قالب یک صندوق ETF درآمده و واحد‌های این صندوق‌ها به مردم واگذار شوند و حق رای برای دولت باقی یماند؛ واگذاری‌ها در اندازه محدود انجام خواهد شد و بزرگترین اتفاقی که در رابطه با خصوصی‌سازی می‌افتد، ورود بخش کوچکی از “شستا” به بازار سرمایه است.

واگذاری‌های کاغذی بدون منفعت

حسین خزلی خرازی فعال بازارسرمایه در رابطه با آزادسازی سهام شرکت‌های دولتی اظهارکرد: دولت قصد واگذاری سهام عدالت را دارد و به شدت به‌پول احتیاج دارد اما؛ به راهکار مشخصی که سهام عدالت را واگذار کند، نرسیده است؛ سهام عدالت پدیده‌ای در اقتصاد بوده که نه دولتی و نه خصوصی هست و دارنده صندلی مدیریتی در هیات مدیره شرکت‌های بزرگ هست و واگذار کردن و فروش آن‌ها پیچیدگی‌های حقوقی، مالی و رفتاری دارد اما؛ یکی از بهترین فرصت‌ها برای اینکه دولت بخواهد سهام عدالت را به هر روشی واگذار کند حال حاضر هست.

دولت حق رای پالایشگاه‌ها را از دست نمی‌دهد

وی گفت: برخی از شرکت‌های دولتی، حاکمیتی هستند و برای سود و انتفاء تاسیس نشده‌اند و دولت نمی‌تواند آن‌ها را واگذار کند، این شرکت‌ها سازمانی خدمت‌دهنده هستند اما؛ هنوز شرکت‌های بسیاری در دولت هستند که یا انتفاعی بوده و یا اینکه اگر دولت آن‌ها را واگذار کند می‌توانند سودده شوند و در دنیا مشابه این صنعت ها، بسیار سودده هستند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: ایران خودرو و سایپا ذاتا نه دولتی و نه خصوصی هستند و یکی از معضلاتشان نیز همین هست، اگر بخش‌خصوصی واقعی مالک سهام ایران خودرو و سایپا بود مانند همراه اول و مخابرات می‌دانست که باید چه کند تا سودآوری و کیفیت محصولش تداوم داشته باشد اما؛ از آنجایی که نه دولتی و نه خصوصی نه عمومی هست برای آن‌ها باید تصمیم ویژه‌ای گرفته شود. حاکمیت در برنامه ریزی روی کاغذ می‌خواهد که شرکت‌ها را واگذار کند و الزام دارد، اما در بدنه اجرا به خاطر منافعی که وجود دارد این فعالیت بسیار کند و عملا متوقف شده است.

سهامی که شکست مطلق خورد!

محمدمهدی مهدویان کارشناس باسابقه بانکی، اقتصاد بین الملل و معاون اسبق بررسی‌های بانک مرکزی در خصوص واگذاری شرکت‌های بورسی توسط دولت به بورس نیوز اظهار کرد: به نظر می‌رسد دولت چاره‌ای جز اینکه پای خود را از تصدی‌گری اقتصادی بیرون ببرد، ندارد و باید نیرو و توان خود را بر برنامه‌ریزی سر این موضوع بگذارد.

دولت حق رای پالایشگاه‌ها را از دست نمی‌دهد

مهدویان افزود: برای رهایی از این وضعیت باید تصدی‌گری خود را رها کند، دولت‌ها در برخی مواقع که تصدی‌گری می‌کنند اولویت‌گذاری نیز دارند تا تصدی‌گری، کار حاکمیتی را به صورت منفی تحت تاثیر قرار ندهد.

وی عنوان کرد: دولت به ناچار می‌بایست سیاست‌گذاری بورسی را رها و به اصل کار خود که بودجه هست رسیدگی کند و اگر تا به امروز نیز حمایت کرده نتیجه منفی نگرفته، مداخله‌های دولت در بازار‌هایی مانند بورس و ارز، حباب و نوسان ایجاد می‌کند و بی‌ثباتی ره‌آورد آن است.

این کارشناس بازارسرمایه با اشاره به سهام عدالت و وضعیت آن ادامه داد: طرح خصوصی‌سازی سهام دولت در شرکت‌های دولتی از ابتدا برنامه دولت اصلاحات بود و در دولت احمدی‌نژاد با یک محدودیت بزرگ دنبال شد؛ 40درصد سهام را عدالت نام‌گذاری کردند و 40درصد خصوصی با توجه به اینکه درابتدا سهام عدالت نبود.

مهدویان تصریح کرد: این سهام شکست مطلق خورده و نه فقط دولت را به زانو درآورده و بخش‌خصوصی نیز با شکست مواجه کرده، عده‌ای سهام خود را فروخته‌اند و مشخص نیست این کاغذ‌ها با قرارداد‌های خطی در دستان چه کسانی هست و در نهایت چه می‌شود و معضل حقوقی قضایی بزرگ در بازار ایجاد کرده که دولت نیز در مقابله با آن ناتوان است.

 

بیشتر بخوانید / رئیس سازمان خصوصی‌سازی: سهام خودرویی‌ها، امسال عرضه نخواهد شد!

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، همانطور که انتظار می‌رفت، رشد و رونق بازار به همراه شاخص‌های آن همچنان ادامه دارد و قشر بزرگی از مردم و صاحبان سرمایه، برای خرید و سرمایه گذاری در بورس تهران، به کارگزاری‌ها هجوم برده اند.

امروز نیز شاهد رکوردشکنی، ولی رفتار شدیدا نوسانی و عجیب شاخص بازار و برخی سهام بودیم. یعنی پروسه رشد – افت – رشد؛ لذا اگرچه امروز شاخص‌ها مثبت شدند، اما این افزایش از روز چهارشنبه هفته گذشته ضعیف‌تر بود. گفتنی است از هفته گذشته، علایمی در بورس نمایان شده که به نظر می‌رسید مبادلات با شتاب کمتری ادامه دارد. البته همچنان تلاش‌های گسترده‌ای برای تداوم روند صعودی بازار ادامه دارد.

در بازار امروز برخی از سهام اصلی گروه فلزات اساسی مثبت بودند و برخی نیز به منفی گرایی گرویدند. عمده سهام اصلی گروه‌های شیمیایی و فرآورده‌های نفتی افزایش قیمت داشتند، ولی اکثر نماد‌های گروه خودرویی با افت قیمت و عدم توجه فعالان بازار روبرو شدند. «وتجارت» و «وبصادر» که تا چندی پیش لیدر گروه بانکی قلمداد شده و رشد‌های خوبی را تجربه کرده بودند، در لاک دفاعی خزیده و با فشار سنگین عرضه‌ها روبرو شدند تا جایی که کارشان به تشکیل صف فروش نیز کشید. این در حالی است که هر دو در این قیمت‌ها (زیر 100 تومانی) سهم ارزنده‌ای هستند و صاحبنظران بازار اعتقاد دارند بزودی شاهد تغییر رفتار و اقبال بازار این دو نماد ارزنده و زیر قیمت بازار خواهیم بود.

اوضاع بازار امروز
در بازار امروز شاخص کل متاثر از افزایش قیمت‌ها در نمادهایی، چون «وامید»، «شپنا»، «تاپیکو»، «فخاس» با رشد حدود 2908 واحدی روبرو شد. بازار آغازی مثبت و طوفانی داشت، ولی با فشار فروش وارده در برخی از گروه‌ها و نماد‌ها از جمله خودرویی ها، شاهد عرضه‌های سنگین و بی محابای حقیقی و حقوقی‌های بازار بودیم تا از ارتفاع نماگر بازار نسبت به اوج بازار، بیش از 3000 واحد کاسته شود. البته در ادامه شاهد شاهد تعادل در گروه‌های بزرگ‌تر و اقبال بازار به پالایشی‌ها بالاخص شپنا بودیم.

کارنامه امروز بازار
شاخص کل 461,988 واحد / میزان تغییر 2908 واحد مثبت/ ارزش بازار 16,798,284 میلیارد ریال/ ارزش معاملات 39,172 میلیارد ریال/ حجم معاملات 6.229 میلیارد سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص
رمپنا 475 واحد منفی/ اخابر 460 واحد منفی/ وامید 400 واحد مثبت/ وبملت 360 واحد منفی/ شپنا 346 واحد مثبت/ تاپیکو 291 واحد مثبت/ فخاس 282 واحد مثبت

بیشترین حجم معاملات
وتجارت 1.4 میلیارد سهم/ وبصادر 453.2 میلیون سهم/ ذوب 295.9 میلیون سهم/ خساپا 186 میلیون سهم/ فولاد 154.6 میلیون سهم

گزارش جامع بازار امروز
جمع معاملات امروز 72,682 میلیارد ریال بود که 70 درصد آن مربوط به معاملات خرد سهام میشد. شاخص کل نیز با تغییر 2,909 واحد مثبت به ارتفاع 461,989 رسید. همچنین تراز نقدینگی حقیقی (خرید منهای فروش) به مقدار 3,455 میلیارد ریال مثبت بود.

بیشترین تاثیر روی شاخص کل (گروه، صنعت و نماد): بانک_و_موسسه؛ بانکداری و «رمپنا»
بیشترین ورود پول حقیقی (صنعت و نماد): آهن و فولاد؛ و «وآیند»

بیشترین اختلاف سرانه تعدادی خرید از فروش برای حقیقی و حقوقی: «فماک» و «گکوثر»
نمادها با معامله عمده: «شلرد» «وصندوق» «فملی» «اعتلا» «حریل»

اهم اخبار و تحولات روزانه

1) طرح سهامی عام شدن شرکت‌های کارگزاری بورس، در دستورکار هیات مدیره سازمان قرار دارد. میرصانعی می‌گوید سهام یک شرکت کارگزاری سال آینده عرضه می‌شود.

2) از امروز محصولات ایران خودرو و سایپا پیش فروش می‌شوند.

3) در خصوص شمش فولاد شواهد حاکی از تغییر جهت بازار قراضه آهن و افزایش قیمت این کالا و متعاقب آن پیشنهاد سطوح بالاتری از نرخ شمش در بازار منطقه بوده است.

4) قیمت الکترود گرافیتی به 5700 دلار کاهش یافت. فولادسازان با قوس الکتریک از این ماده استفاده می‌کنند و کاهش آن خبر خوبی است.

5) دولت چین اعتبار 265 میلیارد دلاری استان‌های این کشور را پیش از موعد مقرر ابلاغ کرد i تا شرایط را برای حمایت از بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا مهیا سازد.

6) روز پنجشنبه تعداد مبتلایان به کرونا به شدت رشد کرد. علت این مساله تغییر فرمول محاسبه مبتلایان است به این شکل که کلیه افراد مراجعه کننده به بیمارستان به جهت کرونا، فرض شده که دچار این ویروس هستند. در حالی که پیشتر باید آزمایش فرض مثبت در می‌آمد.

7) چین واردات نفتا در ماه مارچ را به دلیل کاهش تولیدی که به سبب بحران کرونا از ابتدای سال جدید میلادی گریبانگیر آن بوده، افزایش می‌دهد؛ ولی احتمالا این افزایش موقتی خواهد بود.

8) مطابق داده‌های بانک مرکزی، کل نقدینگی تزریق شده به اقتصاد ایران در 9 ماه ابتدایی سال 98 نزدیک به 380 هزار میلیارد تومان بوده است. یعنی به طور میانگین در هر روز از سال 98، بیش از 1370 میلیارد تومان نقدینگی خلق شده است.

این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل،  در هر روز 850 میلیارد تومان نقدینگی به اقتصاد تزریق شده بود.

9) بلوک 20 درصد لاوان امروز 26 بهمن از سوی دولت عرضه می‌شود.

10) ظاهرا از نظر جناح کلینتون-اوباما هر کسی برای نامزدی حزب دمکرات مناسب است، بجز برنی سندرز. مواضع او در بسیاری از موارد شبیه مواضع مک گاورن بود. سندرز هم ضد جنگ است؛ هم خواهان کاهش بودجه نظامی است؛ هم خواهان مالیات برای ثروتمندان؛ او هم کمک شرکت‌ها و موسسات مالی را رد می‌کند، و فقط به مردم تکیه دارد؛ او خواهان بیمه بهداشتی همگانی برای همه است؛ او می‌خواهند قرض دانشجویان را برای وام‌های خود ببخشد و.. جناح میانه رو و محافظه کار حزب دمکرات کوشش خواهد که از نامزد نهایی شدن سندرز جلوگیری کند. اگر ممکن نشد، نامزدی حزب را به او خواهند داد. حامیان جناح کلینتون امیدوارند که سندرز از ترامپ شکست سختی بخورد تا از شر جناح چپ حزب دمکرات برای سال‌های طولانی خلاص شوند.

11) وزیر اقتصاد می‌گوید بورس ایران در شرایط فعلی تحرک بسیار خوبی داشته به‌طوری که روزانه 7 تا 10 هزار میلیارد تومان خرید و فروش سهام در این بازار صورت می‌گیرد و تمامی این دستاورد‌ها نشان می‌دهد برنامه‌های دشمن به شکست انجامیده است.

12) برخی اعضای گروه ویژه اقدام مالی تلاش می‌کنند درجلسه آتی پاریس، تعلیق ایران را تا اجلاس بعدی بمدت 4 ماه دیگر تمدید نمایند، ولی اکثر اعضای آن مخالف هستند. برای ورود ایران به لیست سیاه اگر 5 عضو موافق نباشند، این اتفاق نخواهد افتاد. آیا ایران 5 عضو همراه با خود را دارد؟

13) دونالد ترامپ طی یک مصاحبه رادیویی می‌گوید چین به طور حرفه‌ای در حال کنترل کروناویروس است.

14) مدعیان هفتگی بیکاری ایالات متحده 205 هزار عدد اعلام شد در حالی که انتظار می‌رفت 210 هزار باشد. اتفاق خوبی برای اقتصاد آمریکا.

15) سازمان بهداشت جهانی می‌گوید سرعت رشد تعداد مبتلایان به کرونا کنترل شده است.

16) ژی جینپینگ رئیس جمهور چین طی پیامی وقوع پیشرفت در کنترل انتشار ویروس کرونا را اعلام کرده و تمام تمرکز و تلاش چین را برای بازگشت قدرتمند به صحنه تجاری و رونق اقتصاد به کار خواهد بست.

17) دولت امریکا جهت ایجاد انگیزه برای ورود شهروندان امریکایی بیشتری به بازار سهام و خرید سهم، قصد دارد مالیتهای بر درآمد بورسی را کاهش بیشتری بدهد!

18) نیویورک تایمز می‌گوید مقامات ایرانی و اماراتی سپتامبر گذشته «محرمانه» دیدار کردند.

19) در پایان آذرماه 98 حجم نقدنیگی با 28.2 درصد افزایش به 2262 هزار و 310 میلیارد تومان رسید و حجم پایه پولی با 28.3 درصد رشد به 314 هزار و 260 میلیارد تومان رسیده است.

20) سنای آمریکا طرح کاهش اختیارات جنگی ترامپ علیه ایران را تصویب کرد.

21) ‏حدود 60 درصد آمریکایی‌ها می گویند که وضع اقتصادیشان بهتر از سال پیش است. این بهترین خبر برای انتخاب مجدد ترامپ است.

22) امکان تامین مالی 15 میلیارد دلاری صنعت نفت از بازار سرمایه: شاپور محمدی رییس سازمان بورس گفته بازار سرمایه با توجه به تنوع ابزار‌های مالی اسلامی می‌تواند حداقل نیمی از نیاز 30 میلیارد دلاری صنعت نفت را از طریق انتشار اوراق بهادار تامین مالی کند.

پیش بینی بازار یکشنبه 27 بهمن 98 

در حالیکه از ابتدای رونق در بازارها، که از زمان تشدید تورم در کشور (یکم شهریور ماه 96 تا کنون) شاهد آن هستیم، کلیه بازار‌های مالی با جهش قیمتی مواجه گشته اند، ولیکن اوضاع در بورس تهران با سایر بازار‌ها (بازار‌های موازی) متفاوت‌تر است.

درست است که بازدهی بورس تهران از کلیه بازار‌های موازی بیشتر بوده است ولیکن جذب نقدینگی به سمت سهم‌های سود ده و ایجاد کننده ارزش افزوده در بورس، تقریبا به شکست خورده و عمده نقدینگی بسوی سهم‌های خاصی رفته که بازیگران آن به چند برابر شدن قیمت در زمان کمتر می‌اندیشند و متاسفانه در این بازی تلخ (ولی شیرین برای آنها) موفق نیز بوده اند.

جای نگرانی اینجاست که خریداران (سهامداران تازه وارد) و آماتور‌ها گمان می‌کنند که قیمت‌های حبابی این سهام باد کرده، بازم رشد بیشتری خواهد داشت و وارد این جریان انحرافی خطرناک شده اند!.

این در حالیست که سهام ارزنده و دارای فاند قوی بازار (نظیر فولاد مبارکه، فملی، شپنا، وبصادر، وتجارت و …) در لاک دفاعی خزیده و بهره و بازدهی چندان و قابل توجهی طی ایام اخیر نداشته اند.

مگر اینکه منبعد شاهد رفتار متفاوت و هوشیاری فعالان بازار باشیم و با تغییر نگرش، به سمت سهام ارزان قیمت (زیر ارزش ذاتی واقع شده) میل کنند و سرمایه خویش را از خطر و آفت افت و ریزش، مصون بدارند.

حافظ عزیزی نقش
مدیر سرمایه گذاری و گروه تحلیل بازار 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت تابان نیرو از افزایش قیمت سهام ناشی از عرضه و تقاضای بازار خبر داد.

این شرکت اعلام کرد، از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت‌های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی 12/9/6/3 ماهه منتهی به 1398/09/30) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و افزایش قیمت ایجاد شده ناشی از عرضه و تقاضای بازار در خصوص سهام این شرکت است.

لازم به ذکر است، تنها موضوع در جریان اجرا در شرکت موضوع افزایش سرمایه از مبلغ 62 میلیارد ریال به مبلغ 110 میلیارد ریال بوده که اطلاعات آن قبلا برای عموم افشا شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.