دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت بورسی تامین سرمایه نوین و گروه بارز از برنامه افزایش سرمایه 67 و 158 درصدی از یک محل خبر دادند.

براین اساس، “تنوین” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 900 میلیارد تومان به 1.5 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا صرف بهبود نسبت کفایت سرمایه و تامین منابع مالی مورد نیاز شود.

همچنین “پکرمان” درصدد است 400 میلیارد تومان به سرمایه فعلی بیفزاید. تامین مالی این شرکت 252.6 میلیارد تومانی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و با هدف تامین بخشی از منابع مورد نیاز طرح توسعه 44 هزار تنی کارخانه کرمان صورت می پذیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

آمار عملکرد 5 تامین سرمایه بورسی چه دورنمایی را از وضعیت تامین سرمایه ها در ایران به ما میدهد. با رتبه بندی این شرکت ها، برترین های آن ها کدامند. بررسی عملکرد شرکت های تامین سرمایه در ایران

رتبه‌بندی تامین سرمایه‌ها
به گزارش رادیو سهام، دنیای اقتصاد نوشت: طبق بند 18 ماده یک قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، شرکت تامین سرمایه شرکتی است که به‌عنوان واسطه بین ناشر اوراق بهادار و عامه سرمایه‌گذاران فعالیت می‌کند و می‌تواند فعالیت‌های کارگزاری، معامله‌گری، بازارگردانی، مشاوره، سبدگردانی، پذیره‌نویسی، تعهد پذیره‌نویسی و فعالیت‌های مشابه را با اخذ مجوز از «سازمان» انجام دهد. در ایران این شرکت‌ها به‌صورت مستقل و با مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار و تحت نظارت آن فعالیت دارند.

خدمات تامین مالی شرکت‌ها، مدیریت دارایی و مشاوره مالی سه حوزه اصلی فعالیت این شرکت‌هاست. این شرکت‌ها به‌عنوان بازوهای تامین سرمایه پروژه‌ها و شرکت‌ها از طریق بازار سرمایه شناخته می‌شوند. این نهاد‌های مالی از ابزارهای مالی مختلفی استفاده می‌کنند. اگرچه در سال‌های اخیر، سهم تامین سرمایه از بازار سرمایه متناسب با عمق بازار سرمایه در اقتصاد ایران محدود بوده است؛ اما با افزایش حجم بازار سرمایه، شرکت‌های تامین سرمایه نیز نقش بیشتری را در تامین مالی به دست آورده‌اند. بیشتر شرکت‌های تامین سرمایه به بازار سرمایه وارد شده‌اند و خود را در قالب نمادها در معرض سهامداران قرار داده‌اند.

در حال حاضر در کشور 9 تامین سرمایه در حال فعالیت هستند که از میان آنها امین، نوین، بانک ملت، امید و لوتوس در بورس پذیرفته شده‌اند. ضمنا پذیره‌نویسی تامین سرمایه دماوند به پایان رسیده و در انتظار کشف قیمت در بازار پایه فرابورس است.

ارزش دارایی‌های تحت مدیریت شرکت‌های تامین سرمایه در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری
تا تاریخ تهیه این گزارش، از لحاظ حجم دارایی‌های تحت مدیریت در بین شرکت‌های تامین سرمایه، تامین سرمایه تمدن با 380 هزار میلیارد ریال جایگاه اول را در بخش مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری از آن خود کرده است.

در رتبه‌های بعدی تامین سرمایه‌های لوتوس و مسکن به ترتیب با 301 و 190 هزار میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت در صندوق‌ها، قرار دارند. ضمنا 170 هزار میلیارد ریال از دارایی‌های تحت مدیریت تامین سرمایه مسکن مربوط به صندوق واسطه گری مالی یکم (دارا یکم) است. ارزش مجموع دارایی‌های تحت مدیریت شرکت‌های تامین سرمایه در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حدود 1٫552 هزار میلیارد ریال است.

ترکیب دارایی‌های تحت مدیریت شرکت‌های تامین سرمایه در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری
از لحاظ مبلغی بیشترین سهام موجود در صندوق‌های تحت مدیریت مربوط به تامین سرمایه بانک مسکن با 170 هزار میلیاردریال است.

همان‌طور که ذکر شد این مبلغ شامل صندوق دارا یکم است که طبق اساسنامه صندوق، از این محل کارمزد معمول مدیریت سهام عاید شرکت نمی‌شود. همچنین در رتبه‌های بعدی تامین سرمایه‌های تمدن و لوتوس به ترتیب با 63 و 62 هزار میلیارد ریال قرار گرفته‌اند.

ارزش دارایی‌های تحت مدیریت شرکت‌های تامین‌سرمایه در قالب سبدهای سرمایه‌گذاری
یکی دیگر از منابع تحت مدیریت شرکت‌های تامین سرمایه، سبدهای تحت مدیریت این شرکت‌ها است. در بین تامین سرمایه‌های بورسی، تنها لوتوس و تنوین به ترتیب با 20،770 و 243 میلیارد ریال سبد تحت مدیریت دارند. در ضمن تامین سرمایه نوین طبق صورت‌های مالی عملیات سبدگردانی را در زیرمجموعه‌های خود انجام می‌دهد.

ارزش بازار به دارایی‌های تحت مدیریت

یکی از نسبت‌های مهم در بررسی وضعیت شرکت‌های تامین سرمایه بررسی ارزش دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) است. مقایسه ارزش بازار شرکت با ارزش دارایی‌های تحت مدیریت آن می‌تواند ارزندگی شرکت‌ها را از این منظر نمایان کند. در حال حاضر کمترین نسبت ارزش بازار به دارایی‌های تحت مدیریت متعلق به لوتوس (48‌درصد)، سپس تنوین (84‌درصد) است.

بالاترین نسبت نیز از مربوط به تامین سرمایه امید با 405‌درصد است. در محاسبه دارایی‌های تحت مدیریت شرکت‌ها، از مجموع ارزش صندوق و سبدهای تحت مدیریت استفاده شده است. از آنجاکه دسترسی به‌صورت‌های مالی تامین سرمایه‌های خارج از بورس امکان‌پذیر نبود، از مقایسه‌ها کنار گذاشته شده‌اند.

ترکیب درآمد و ارزش افزوده صندوق‌های تامین سرمایه ها

یکی از منابع مهم درآمدی شرکت‌های تامین سرمایه از محل سرمایه‌گذاری‌های انجام شده است. این درآمد به دو بخش تقسیم می‌شود: درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری (مانند تقسیم سود) و درآمد حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌ها. علاوه بر این این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری‌های غیر بورسی (عموما در نهادهای مالی مرتبط نظیر کارگزاری و مشاور سرمایه‌گذاری) نیز دارند. در گزارش حاضر اثر این سرمایه‌گذاری‌ها لحاظ نشده است.

درآمد حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌ها عموما هنگام فروش شناسایی می‌شود. بنابراین تا زمانی که شرکت‌ها اقدام به فروش سرمایه‌گذاری‌های خود نکنند عملا به‌عنوان یک درآمد پنهان در دل صورت‌های مالی شرکت باقی می‌ماند (در این مقایسه مازاد ارزش برای سرمایه‌گذاری‌های غیر بورسی لحاظ نشده است). در حال حاضر لوتوس، بیشترین ارزش افزوده سرمایه‌گذاری‌ها را در بین شرکت‌های تامین سرمایه دارد (1032 ریال به ازای هر سهم).

در نمودارهای بالا ترکیب درآمدی شرکت‌های تامین سرمایه در سال مالی گذشته و جاری آورده شده است.

تنوین: عمده درآمد تامین سرمایه نوین از محل تعهد پذیره‌نویسی، سود سپرده بانکی و سرمایه‌گذاری‌ها است. در سال مالی 1398 عمده درآمد تعهد پذیره‌نویسی، مربوط به تعهد اوراق بدهی دولت بوده است. افزایش سهم سرفصل درآمد سرمایه‌گذاری‌ها در چهار ماهه منتهی به 04/ 99 مربوط به واگذاری 4 درصد بیمه نوین و 5 درصد رایان هم‌افزا بوده است.

طی چهار ماه ابتدایی سال جاری تنوین درآمدی از محل تعهد پذیره‌نویسی شناسایی نکرده است. اگرچه جدیدا طبق اعلام شرکت تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی شرکت ملی نفت ایران توسط شرکت انجام می‌شود.

لوتوس: عمده درآمد تامین سرمایه لوتوس از محل درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری و بازارگردانی بوده و در سال مالی جاری سهم درآمد سرمایه‌گذاری و درآمد تعهد پذیره‌نویسی افزایش و سهم درآمد حاصل از سود سپرده‌ها کاهش یافته است.

لوتوس بر خلاف سایر شرکت‌های تامین سرمایه در سال مالی جاری درآمد تعهد پذیره‌نویسی فزاینده‌ای داشته است. همچنین طبق اعلام شرکت، تعهدات جدیدی به شرح زیر پذیرفته است: تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق مشارکت شهرداری مشهد، پذیرش تعهدپذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق مشارکت شهرداری شیراز و پذیره‌نویسی اوراق مرابحه عام دولت.

امید: عمده درآمد تامین سرمایه امید از محل‌های درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری و بازارگردانی بوده است. بیشترین درآمد بازرگردانی در سال مالی منتهی به 09/ 98، مربوط به اوراق اجاره و مرابحه بوده است. بیشترین درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها نیز مربوط به سود حاصل از صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سود تضمین شده اوراق مرابحه بوده است.

افزایش سود حاصل از سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار دوره هفت ماه منتهی به 04/ 99 ناشی از فروش واحدهای صندوق های سرمایه‌گذاری بوده که با توجه به روند آتی بازار سرمایه تکرار‌پذیری این درآمد با قطعیت همراه نیست. تعهدات جدید امید: پذیرش تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق مشارکت شهرداری تبریز به منظور احداث خط دو قطار شهری تبریز.

تملت: عمده درآمد تامین سرمایه ملت از محل درآمد بازارگردانی و تعهد پذیره‌نویسی بوده است. بیشترین درآمد تعهد پذیره‌نویسی در سال مالی منتهی به 12/ 98، مربوط به تعهد اوراق بدهی دولت و بیشترین درآمد بازارگردانی مربوط به بازارگردانی اوراق بوده است. طی چهار ماهه ابتدایی سال جاری درآمد تعهد پذیره‌نویسی تملت کاهش یافته است. البته طبق اعلام شرکت تعهدات جدیدی در ماه‌های آینده و به شرح زیر انجام خواهد پذیرفت.

تعهدات جدید تملت: پذیرش تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق سلف استاندارد موازی فولاد مبارکه اصفهان – پذیرش تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق مشارکت شهرداری شیراز و شهرداری اصفهان به منظور توسعه قطار شهری و ناوگان اتوبوسرانی – پذیرش تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت‌خام سنگین صادراتی.

امین: عمده درآمد تامین سرمایه امین از محل درآمد حاصل از بازارگردانی، درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری و سود سپرده بانکی بوده است. عمده درآمد حاصل از بازارگردانی در دوره مالی منتهی به 06/ 98 متعلق به اوراق سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و شهرداری مشهد بوده است. درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها نیز مرتبط با سود حاصل از صندوق‌های سرمایه‌گذاری بوده است.

تعهدات جدید امین: پذیرش تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد پلی اتیلن برای شرکت پتروشیمی جم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1تنوین3.412.12
2قرن3.051.53

1. تنوین : تامین سرمایه نوین با نماد تنوین در بازار بورس وگروه فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط قرار دارد. این نماد در فروردین ماه امسال نیز جزو سهام برگزیده قرار داشت و توانست از محدوده 700 تومان رشدی بالاتر از 100 درصد را تجربه کند.

بعد از شکست کانال صعودی و ورود به کانال بسط یافته، این سهم تا حوالی 1300 تومان در محدوده خط میانی کانال بسط یافته رشد کرد و با افزایش عرضه ها و کاهش قیمت، تا محدوده 900 تومان کاهش قیمت داشت و بعد از واکنش به این ناحیه تا 1700 تومان نیز رشد کرد و سپس اصلاحی اندکی انجام داد.

در معاملات امروز که با حجم نسبتا بالایی و با صف خرید به پایان رسید، هر کد حقیقی نزدیک به 50 میلیون تومان خرید انجام داد. در صورت رشد از این ناحیه، می توانیم سقف کانال در حوالی 2300 تومان را به عنوان هدف آن در نظر داشته باشیم.

مهمترین حمایت آن نیز، محدوده خط میانی کانال در حوالی 1500 تومان است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 11 تیر ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. قرن : پدیده شیمی قرن با نماد قرن، در بازار بورس و گروه محصولات شیمیایی قرار دارد. این نماد که اواخر سال گذشته عرضه اولیه شده بود، در گام اول تا محدوده 5200 تومان رشد کرد و بعد از اصلاح زمانی چند روزه توانست در گام بعدی تا 7500 تومان رشد کند و مدت ها در این دو محدوده در نوسان بود اما امروز توانست سقف 7500 تومان را بشکند.

در معاملات امروز هر کد حقیقی در حدود 32 میلیون تومان خرید انجام داد. در صورت تثبیت روی این سقف، محدوده 10 هزار تومان و 12 هزار تومان را می توانیم به عنوان اهداف آن در نظر داشته باشیم.

مهمترین حمایت سهم نیز منطقه 6500 تومان است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 11 تیر ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است،معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است. مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 تنوین 3.55 2.36
2 دکپسول 2.10 3.77

1. تنوین : تامین سرمایه نوین با نماد تنوین در بازار بورس وگروه فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط قرار دارد. بعد عبور از قیمت 600 تومان، حجم های بالایی در این نماد معامله شده است و امروز هم با حجم سنگین در صف خرید قرار گرفت. میانگین خرید هر کد حقیقی در معاملات امروز 43 میلیون تومان بوده است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 25 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. دکپسول : توليد ژلاتين كپسول ايران با نماد دکپسول در بازار فرابورس و گروه مواد و محصولات دارویی قرار دارد. برای ادامه روند صعودی، مقاومت 3300 تومان را پیش رو دارد واندیکاتور RSI توانسته است از کانال نزولی خارج شود.

در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 30 میلیون تومان خرید کرده است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 25 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار در روز گذشته در حالی کار خود را آغاز نمود که  ثبات در شاخص ها جهانی ناشی از تزریق نقدینگی و خرید وام های استقراضی توسط کشورها در جهت حمایت از بازار سرمایه شاهد هستیم. هچنین  با ادامه افزایش عرضه نفت از سوی عربستان و امارات در پی تنش ایجاد شده بین عربستان و روسیه شاهد افت شدید قیمت نفت در روز های گذشته می باشیم. به طوریکه که قیمت نفت برنت به 26 دلار رسید که این کمترین مقدار از زمان جنگ سوم خلیج فارس(17 سال پیش ) می باشد. گلد من ساکس انتظار رویت محوده 20 دلار در هر بشکه را با توجه عرضه نفت به مشتریان سعودی با قیمتی کمتر از قیمت رسمی توسط عربستان را دارد . از سوی دیگرانس طلا در روز گذشته پس از افت اندک، رشد اندکی را دنبال نمود. شاخص احساسات و ترس در 75 واحد قرار دارد که قرار گرفتن این شاخص در بالای عدد 60 نشان از وقوع بحران در جهان است.

بازار امروز با 112 نماد در وضعیت صف خرید و 119 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. رفته رفته بر شدت تقاضا ها افزوده می شد. گویا این فرضیه که هرسال اسفند ماه کاهش ارزش معاملات و معاملات خسته کننده از سوی اهالی بازار شاهد هستیم با نقض همراه شد و انتظارات به افزایش قیمت دلار بر قدرت تقاضا ها سرعت بخشید. در پایان بازار با 198 نماد در وضعیت صف خرید و 39 نماد در وضعیت صف فروش به استقبال بهار رفت.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 10473 واحدی عدد 512 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 3298 واحدی به عدد 177 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 5 میلیارد و 422 میلیون سهم طی 768 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 4445 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افزایش 2 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 4445 میلیارد تومان و در فرابورس 2021 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های کگل ( 1113 واحد)، رمپنا (تاثیر 505 واحد) و فولاد(تاثیر 485 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد کگهر (تاثیر 28 واحد) و رنیک (تاثیر 11 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های فملی (تاثیر 232 واحد) و بورس (تاثیر 199 واحد)  بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 4445 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 464 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3981 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 2021 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 189 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 1832 میلیارد تومان می باشد.  

در پایان معاملات امروز از 633 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 198 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و 39 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به قرن ( 87 درصد) و بکام (92 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به ثمسکن ( 29 درصد) و مبین (23 درصد) می باشد.

همچنین گروه شیمیایی و غذایی بجز قند به ترتیب با ارزش معاملات 5428 و 5088 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
غگل 404 2858 7073 7153
وبملت 209 1709 8177 8150
غسالم 8 1114 132627 132723
فرابورس 16 1106 68157 67854

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهام حجم معاملات (میلیون)   ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت بلوک (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
تنوین 2 147 737 5004 5004
فملی 2 65 466 7174 7090
تاپیکو 2 90 388 4319 4301
فولاد 2 79 358 4537 4639
ومعلم 2 14.9 89 5990 6110

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
دانا 18.24 107 4811 4798
رنیک 15.89 119 21153 32095
غگرجی 10.25 81 33737 35109
کگل 10.24 474 10414 10546
شفا 10.22 68 27067 27830

دانا: بازگشایی پس از مجمع فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

رنیک: بازگشایی پس از مجمع فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

غگرجی: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص شروع فرایند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی.

کگل: بازگشایی پس  از لغو مجمع عمومی فوق العاده.

شفا: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص فروش 5 دستگاه آپارتمان.

بیشترین درصد کاهش

نام سهام درصد کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
وآفری 5.91 6 5360 5144

وآفری: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی فوق العاده سهام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز با 205 نماد در وضعیت خرید و تنها نماد 5 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. شروع بازار با افزایش تقاضا همراه بود و رفته رفته بر شدت تقاضا ها افزوده می شد. در پایان بازار با 292 نماد در وضعیت صف خرید و تنها 5 نماد در وضعیت فروش به کار خود پایان داد.

شاید بتوان انتظارات به افزایش نرخ دلار را تنها دلیل رشد بازار این روزها دانست. تایید این دلیل را می توان در ارزش معاملات و معاملات در درصد ها مثبت اکثر نماد های موجود در بازار مشاهده نمود. جریان نقدینگی موجود در بازار در صورت هدایت در مسیر درست هم به تامین مالی و سلامت اقتصاد کشور کمک می نماید و هم از حباب بازار سهام جلوگیری می نماید.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 14778 واحدی عدد 518 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 4710 واحدی به عدد 170 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 8 میلیارد و 160 میلیون سهم طی 863 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 5291 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افزایش 2.93 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 5291 میلیارد تومان و در فرابورس 2629 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فارس ( 3434 واحد)، فولاد (تاثیر 1096 واحد) و کگل (تاثیر 538 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد میدکو (تاثیر 14 واحد) و مارون (تاثیر14 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های پارس (تاثیر 363 واحد)، وغدیر (تاثیر 132 واحد) و شتران (تاثیر 95 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 5291 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 557 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 4734 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 2629 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 515 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 2114 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 292 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 5  نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به ملت ( 82  درصد) و فارس (62 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به وپارس ( 44درصد) و دی (25درصد) می باشد.

همچنین گروه فلزات اساسی و خودرو به ترتیب با ارزش معاملات 5534 و 4799 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
فولاد 371 1749 4703 4737
شتران 156 1354 8633 8761
وبملت 165 1325 7988 8056
ذوب 376 1144 3039 3050
دزهراوی 65 1135 17426 17627

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
خگستر 2 110 1771 16100 16776
فخوز 2 67.3 972 14448 15170
تنوین 2 129 709 5450 5241
شغدیر 2 12.9 296.7 23000 23945
اوان 2 9.5 353 37186 39045
دی 2 50 207 4150 4246
اتکای 2 32 141 4417 4417
وتجارت 2 273 190 695 695
وغدیر 2 52.8 272 5150 5266

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
وسرمد 15.34 9 6787 6723
ثتوسا 12.93 51 17611 17751
فارس 12.05 489 8055 8050
ثتران 10.23 15 7973 7954
وپارس 10.22 430 4987 5046
فلوله 10.15 187 21116 21480
وبصادر 10.08 576 730 732

وسرمد: بازگشایی پس از برنده شدن در مناقصه خدمات بیمه ای درمان تکمیلی.

ثتوسا: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت الف در مورد فروش سرقفلی به مساحت 21.3.

فارس: بازگشایی پس از مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

ثتران: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در مرود عقد قرارداد پروژه مجتمع سپهر.

وپارس: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در مورد فروش گروه داده پردازی بانک پارسیان.

فلوله: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت ب در مورد افزایش سرمایه 300 درصدی.

وبصادر: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیئت مدیره.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. بر اساس جدید ترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت ومعدن، تولید لوازم خانگی به جز تلویزیون در 10 ماه ه امسال رشد نسبتا خوبی داشته، به طوری که بعد از سموم دفع آفات نباتی، ماشین لباسشویی بیشترین افزایش تولید را در بین کالاهای منتخب صنعتی به خود اختصاص داده است.
 2. شرکت آ.س. پ از قرار داد مدیریت فنی، اجرایی و مالی باقیمانده عملیات ساختمانی برج های 4 و5 پروژه مجتمع مسکونی رویای کیش خبر داد.
 3. شرکت کارخانه های تولیدی وصنعتی ثابت خراسان از تصمیم هیئت مدیره برای افزایش سرمایه سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی ها خبرداد.
 4. شرکت لیزینگ رایان سایپا(ولساپا) از انعقاد توافق فیمابین این شرکت با سایپا در ارتباط با تعیین نرخ سود مشارکت خبر داد. لذا درآمدهای عملیاتی شرکت برای سال 1398 از 688 میلیارد تومان به مبلغ 719 میلیارد تومان تغییر خواهد یافت.
 5. بانک پارسیان(وپارس) از فروش سهام خود در شرکت گروه داده پردازی بانک پارسیان از طریق مزایده خبر داد.
 6. بانک گردشگری از عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده فروش بخشی از سرمایه گذاری ها خبر داد.
 7. بانک سینا(وسینا) از مزایده فروش صد درصد سهام خود در شرکت توسعه سینا در 17 اسفنذ ماه 98 خبر داد.
 8. شرکت باما(کاما) از واگذاری 8.25 درصد از شرکت ذوب و روی اصفهان به مبلغ 153 میلیارد تومان خبر داد.
 9. شرکت آهن و فولاد ارفع افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسانید.
 10. شرکت قند هگمتان(قهکمت) افزایش سرمایه 50 درصدی از محل سود انباشته را در مرجه ثبت شرکت ها به ثبت رسانید.
 11. شرکت مالبیل سایپا(خلبیل) از افزایش بیش از 10 درصدی نرخ فروش محصولات چدنی ارسالی به شرکت مگا موتور خبرداد.
 12. بیشترین بازده تا سررسید مربوط به اخزا 715 با سررسید 24 مرداد 1399 و بازده 21 درصد می باشد.
 13. 29/25 درصد از سهام شرکت فولاد کاویان به قیمت هر سهم 312 تومان در تاریخ 30 دی ماه عرضه شده بود، پس از احراز شرایط معامله قطعی گردید.
می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، کناره‌گیری نادی از «تنوین» در حالی رقم خورد که در هفته گذشته نیز علی تاج‌بر (مدیرعامل سابق کارگزاری تامین سرمایه نوین) از این مجموعه خارج شده بود.


لینک کپی شد


برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، چهار شرکت تامین سرمایه نوین، سیمان فارس و خوزستان، بیمه ملت و بارز که به دلیل بازدهی مثبت بیش از 50 درصدی قیمت سهام با توقف نماد روبرو و ملزم به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شدند به سوالات مطروحه در سامانه تدان پاسخ دادند و آماده بازگشایی نماد شدند.

براین اساس، ولی نادی قمی مدیرعامل “تنوین” درباره برنامه عرضه اولیه سه شرکت تابعه در بازار سرمایه، نسبت کنونی تعهدات اوراق به سرمایه شرکت های متعهد، برنامه افزایش سرمایه و برآورد شرکت از حجم تعهدات پذیره نویسی و بازارگردانی در سال جاری توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

همچنین حمیدرضا هوشیاری مدیرعامل “سفارس” درباره برنامه عرضه اولیه سهام شرکت سیمان آبیک در سال جاری، میانگین نرخ فروش سیمان در عراق، روش فروش محموله های صادراتی، در دستور کار قرار گرفتن برنامه افزایش درصد فروش صادراتی، ارزش دلاری جایگزینی یک میلیون تنی سیمان، در دستور کار نبودن فعلی برنامه تجدید ارزیابی دارایی ها در گروه، هزینه های برق گاز و آب برای تولید یک تن سیمان در عراق، عدم تاثیر با اهمیت شیوع ویروس کرونا بر عملکرد تولید و فروش، پیگیری برای رفع مشکلات عرضه بیشتر محصول در بورس کالا، فروش صادراتی بصورت ارزی، عمر مفید ماشین آلات و تجهیزات کارخانه سیمان، نحوه تامین کلینکر مورد نیاز شرکت ارض العماره و برآورد کلی هزینه اجرای این پروژه؛ برخورداری این شرکت از 10 سال معافیت مالیاتی عملکرد و معافیت مالیاتی واردات کلینکر در کشور عراق توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

اسماعیل دلفراز مدیرعامل “ملت” اعلام کرد: تا 30 فروردین ماه هیچ گونه سوال و ابهامی در سامانه تدان مطرح نشده و افزایش قیمت سهم شرکت بیمه ملت ناشی از عرضه و تقاضای بازار است.

در این میان،  علی اکبر مشرفی سرپرست “پکرمان” درباره رعایت مقررات REACH ، نحوه نرخ‌گذاری تایر، درصد تامین مواد اولیه از داخل و خارج، تعلق ارز دولتی به مواد اولیه، اثر شیوع کرونا بر ظرفیت تولید، تاثیر افزایش نرخ بنزین بر فروش محصولات شرکت، درصد فروش اینترنتی، سهم شرکت از بازار داخلی ایران، پیش بینی میزان تولید در سال جاری، برنامه افزایش سرمایه،تسویه 8.7 میلیون دلار از بدهی با نرخ ارز نیمایی 10700 تومان و رایزنی جهت تسویه مانده بدهی ارزی باقی مانده و تامین کنندگان مواد، احتمال جمع بندی درباره عرضه سهام شرکت بارز کردستان در بورس، برآورد ارزش جایگزینی شرکت تولید لاستیک با ظرفیت 50 هزار تن در سال و عدم در دستور کار بودن تجدید ارزیابی دارایی های ثابت توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با سرمایه 72 هزار میلیارد ریالی و نماد وغدیر یکی از شرکت‌های بزرگ بورس تهران به حساب می‌آید. این شرکت در گزارش عملکرد مالی میاندوره‌ای 9ماه منتهی به 31 شهریور امسال کل سود انباشته خود را 23 هزار و 415 میلیارد ریال شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی 32 درصدی را نشان می‌دهد.

این در حالی است که سود خالص این شرکت در این مدت 12 هزار و 273 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی 84 درصدی داشته است. درآمد سود سهام این شرکت در 9 ماهه منتهی به پایان شهریورماه 13 هزار و 169 میلیارد ریال بوده و 90 درصد از مدت مشابه سال گذشته بیشتر بوده است.

پورتفوی بورسی وغدیر

شرکت سرمایه‌گذاری غدیر که در سال‌های اخیر بخش عمده پرتفوی خود را در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی سرمایه‌گذاری کرده است و به جز این گروه، نمادهای استخراج کانه‌های فلزی نیز سهم بالایی در پورتفوی بورسی این شرکت دارند.

در پایان دوره 9 ماهه وغدیر 67٫43 درصد از سهام شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان را با ارزش بازار نزدیک به 152 هزار میلیارد ریال در اختیار داشته و پس از آن پتروشیمی پارس و سنگ‌آهن گهرزمین به ترتیب با ارزش بازار 44 هزار و 207 و 42 هزار و 888 میلیارد ریالی بیشترین سهم را در پورتفوی بورسی شرکت سرمایه‌گذاری غدیر داشته‌اند.

با این حال گزارش فعایت ماهانه وغدیر نشان می‌دهد. این نماد بورسی در دی ماه با خرید و فروش برخی از سهام خود به ارزش بازار 34 هزار و 936 میلیارد ریال ارزش کل پورتفوی بورسی خود را به 296 هزار و 689 میلیارد ریال رسانده که در مقایسه با ماه آذر افتی 8درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش منتشر شده در وبسایت کدال وغدیر در دی ماه یک میلیون 200 هزار سهم پارسان را با قیمت 7467 ریال خریداری کرده تا درصد مالکیت خود را در این سهم به 67٫43 درصد برساند. همچنین این شرکت با فروش 15 میلیون سهم تنوین را با بهای تمام شده یازده هزار و 964 میلیون ریال سهم خود را از این سهم به 7٫84درصد کاهش داد.

وغدیر در دی ماه در مجموع با خرید چند سهام چند شرکت بورسی از جمله پارسان و کگهر، 22 هزار و 378 میلیون ریال هزینه کرده و در همین مدت با فروش سهام وپاسار، تنوین و آریان در مجموع 163 هزار و 158میلیون ریال درآمد کسب کرده که سود حاصل از این فروش نزدیک به 10 میلیارد ریال بوده است.

عملکرد وغدیر در بورس حاکی از آن است این شرکت در یکماه اخیر 21درصد بازدهی داشته و افزایش قیمت سه ماهه و یکساله این نماد در بورس به ترتیب 63 و 230درصد بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس در هفته گذشته نزدیک به 6 درصد دیگر صعود کرد و بازدهی متوسط بازار سهام در سال 98 از مرز 200 درصد رد شد. صعود بی‌وقفه شاخص سهام در ماه‌های اخیر (به خصوص از هفته تنش‌ نظامی بین ایران و آمریکا به بعد) ریشه اتفاقات پایان هفته گذشته بود.

عرضه‌های اولیه

در آخرین جلسه معاملاتی بورس در هفته گذشته، بازار سهام میزبان دو نماد تازه‌‌وارد «شصدف» و «تنوین» بود. به این ترتیب طی هفته‌های اخیر سهام 6 شرکت تازه‌وارد در بورس عرضه شده است: شرکت‌هایی کوچک که تقاضای زیاد و قابل‌توجهی را به خود جلب می‌کنند. بازدهی «فروی» از زمان عرضه به 225 درصد رسیده ( 25 جلسه معاملاتی) و «کلر» در 18 جلسه بازدهی 145 درصدی را ثبت کرده است. این بازدهی‌ها می‌تواند نشان دهد که چرا مجموع صف خرید 4 نماد عرضه‌اولیه در هفته‌های اخیر بعضا به 1000 میلیارد تومان برسد.

در جلسه امروز، بازار سهام شاهد عرضه اولیه سهام پتروشیمی تندگویان خواهد بود؛ شرکتی که می‌توان آن را در زمره شرکت‌های بزرگ بازار به شمار آورد و بنابراین این نماد توان جذب تقاضا و نقدینگی بیشتری خواهد داشت. بارها تاکید شده است که راه کنترل هیجانات بازار از اقداماتی این‌چنینی می‌گذرد و باید چنین اتفاقاتی را به فال نیک گرفت.

با این وجود مخاطبان باید این مساله را مد نظر داشته باشند که عرضه‌های اولیه بسته به تقاضایی که در صف‌هایشان قفل ‌می‌شود و پولی که جذب می‌کنند می‌توانند روند معاملات دیگر سهام بازار را متاثر سازند. این مساله از دنبال کردن جزئیات معاملات (مانند تعداد و ارزش صف‌های خرید، تغییر مالکیت‌ها و …) تا حدودی قابل سنجش است.

انتظار می‌رود در روزهای باقیمانده از سال تعدادی شرکت دیگر نیز در بورس عرضه شوند و در این میان شرکت‌های بزرگ دیگری همچون «آریاساسول» نیز مشاهده می‌شوند. بنابراین لازم است تا دید دقیق‌تری نسبت به اثر این نمادها بر کلیت بازار به دست آورد.

منبع: دنیای بورس

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.