دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ماشین سازی نیرو محرکه از کسب سود 3.5 میلیارد تومانی از محل خرید و فروش سهام شرکت های بورسی و در نتیجه کاهش زیان انباشته و خروج از شمول ماده 141 خبر داد.

براین اساس، اصغر برزوئی مدیرعامل “تمحرکه” اعلام کرد: شرکت در چهار ماهه منتهی به تیر سال جاری از محل خرید و فروش سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس مبلغ 3.5 میلیارد تومان سود کرده که موجب کاهش زیان انباشته از 7.6 میلیارد تومان در پایان سال مالی منتهی به اسفند 98 به 4.6 میلیارد تومان در پایان تیر ماه شده که بر این اساس از شمول ماده 141 خارج شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با 30 روز گذشته معامله شده اند و قدرت خریدار به فروشنده آنها مناسب است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده
1 تمحرکه 1.29 1.03
2 غمهرا 1.06 1.50

1. تمحرکه : ماشین سازی نیرو محرکه با نماد تمحرکه در گروه ماشین آلات و تجهیزات و بازار دوم بورس قرار دارد. بعد از پولبکی که به حمایت مهم 700 تومان داشت با توجه به حجم های نسبتا بالایی که معامله شد دوباره با افزایش تقاضا مواجه شد. مهمترین مقاومت این نماد، سقف 930 تومان است که باید ببینیم در ادامه آیا می تواند این قیمت را بشکند یا خیر.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 28 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. غمهرا : تولیدی مهرام با نماد غمهرا در بازار دوم بورس و گروه محصولات غذایی قرار دارد. غمهرا که در یک کانال صعودی قرار دارد، با نزدیک شدن به حمایت مهم 4300 تومان با افزایش تقاضا رو به رو شد. باید ببینیم در ادامه می تواند از کانال نزولی که با رنگ سبز نمایش داده شده است، خارج شود یا نه.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 28 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ماشین سازی نیرومحرکه با فروش 458 هزار سهم شرکت تامین ماسه ریخته گری از واگذاری سهام بیش از 5 درصد دارایی ها خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای امروز شد.

براین اساس، “تمحرکه” 458 سهم شرکت بورسی تامین ماسه ریخته گری را به مبلغ 5.4 میلیارد تومان با بهای تمام شده 2.5 میلیارد تومانی و سود حاصله 2.9 میلیارد تومانی به فروش رسانده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

سهام شناور آزاد چیست؟ 

سهام شناور بخشی از سهام یک شرکت است که آماده عرضه و فروش است و دارندگان آن قصد حفظ سهام جهت مشارکت در امور اصلی شرکت را ندارند. 

برای محاسبه سهام شناور آزاد باید ترکیب سهامدار اصلی شرکت که سهامداری می‌کنند تا بتوانند در امور شرکت مداخله داشته باشند مشخص باشد. 

در بسیاری از بورس‌های دنیا شرکت‌هایی که کمتر از 25 درصد سهام آن‌ها، شناور آزاد باشد از فهرست شرکت‌های بورس حذف می‌شوند. دلیل آن هم مشخص است؛ اگر مالکان شرکتی نمی‌خواهند حداقل 25 درصد سهام آن‌ها بین مردم توزیع شود و علاقه به حفظ سهام دارند، دلیلی برای حضور آن‌ها در بازار بورس وجود ندارد. 

مزایای درصد بالای شناور آزاد چیست؟ 

اگر سهمی نسبت سهام شناور آزاد بیشتری داشته باشد، امکان نقدشوندگی آن بیشتر و دست‌کاری قیمت آن کمتر است. 

بیشترین و کمترین سهام شناور در سال 98 متعلق به کدام شرکت‌ها بود؟

کماسه و کالا دو نمادی هستند که سهام شناور آن‌ها 100 درصد است. 

وخاور با 92.09 درصد، بورس با 88.78 درصد، کسرام با 87.78 درصد، ولیز با 87.63 درصد، کسرا با 87.56 درصد، خریخت با 84.65 درصد، تمحرکه با 83.77 درصد و قثابت با 77.89 درصد 10 شرکت اول در میزان سهام شناور به شمار می‌روند. 

پارس، سپ، وامید، رانفور، وملی، بسویچ، سفار، فخاس، سدشت و نبروج در انتهای جدول درصد سهام شناور قرار میگیرند و به ترتیب از آخر به اول در بازه 0.08 تا 6.09 درصد قرار گرفته‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، داود اسماعیل پور مدیرعامل نیرومحرکه در بازدید مدیرعامل ایران خودرو و هیات همراه از خطوط تولید این شرکت گفت: با سرمایه گذاری صورت گرفته این خط تولید شهریور سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. ظرفیت تولید “تمحرکه” روزانه 2.5 هزار دستگاه انواع گیربکس دستی و اتوماتیک شش دنده است که تا پایان سال جاری به 325 هزار دستگاه می رسد.

وی با اشاره به چهار پروژه جدید طراحی و تولید گیربکس در برنامه های راهبردی افزود: این شرکت در راستای نقشه راه توسعه محصول و گیربکس ایران خودرو آماده هر نوع همکاری است.

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو نیز با اعلام حمایت از کار‌های نو و خلاقانه گفت: مطالعات بازار نشان می دهد حداقل 50 درصد نیاز بازار به گیربکس های اتوماتیک است و بر همین اساس بومی‌سازی فنآوری تولید آن در نقشه راه توسعه محصول ایران خودرو دیده شده است. طراحی و ساخت گیربکس نیمه اتوماتیک نیز برای خودروهای اقتصادی در شرکت نیرو محرکه انجام می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصادآنلاین – محمدمیلادعبداللهی؛ شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز جاری 3 هزارو 600 واحد معادل(1.31)درصد رشد داشت و به میانه ارتفاع 278 هزار واحدی رسید. از طرفی ارزش معاملات هزار و 734 میلیارد تومان و حجم آن از 4 میلیارد فراتر رفت.

به اعتقاد تعدادی از کارشناسان، بنگاه‌های بزرگ کالایی و به خصوص صادرکنندگان، در مرداد ماه توانسته‌اند عملیات خود را در سطح مطلوبی حفظ کنند و این مساله طی دو روز گذشته حامی قدرتمندی در مسیر صعودی قیمت سهام بوده است. به علاوه بحث‌های داغ سیاسی و رایزنی با قدرت‌های بزرگ جهانی و گمانه کاهش تنش‌ و فشارهای حاکم بر کشور، زمینه‌ای را برای تقویت بازار سرمایه فراهم کرده است.

گفتنی است ارزش معاملات خرد بورسی امروز هزارو 607 میلیارد تومان و خالص تغییر مالکیت در بورس تهران 3.4 میلیارد تومان از حقوقی به حقیقی بود.

دراین میان، شاخص کل هم‌وزن هم هزارو 130واحد معادل (1.49) درصد رشد داشت.

ترین‌های معاملات امروز

در میان نمادهای تاثیر گذار بر نماگر بورسی، «رمپنا»، «کگل»، «فولاد»، «پارس»، «تاپیکو»، «فخاس» و «پارسان» در مجموع با 1هزارو 500 واحد رشد بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل گذاشتند.

در ادامه نمادهای بانک تجارت، سایپا، پالایش نفت اصفهان و ماشین‌سازی اراک به عنوان پربیننده‌ترین نمادها معاملاتی امروز بازار سهام شناخته شدند. از سوی دیگر عنوان برترین گروه‌های صنعت هم صنایع شیمیایی، فلزات اساسی، گروه خودرو، بانک‌ها و سرمایه‌گذاری اختصاص یافت.

لازم به ذکر است، در معاملات امروز، نمادهای «فباهنر»، «پترول» و «تمحرکه» با بیشترین افزایش قیمت سود بالاتری را برای صاحبان سهم کسب کردند، اما در مقابل نمادهای «قثابت»، «وآذر» و «کفپارس» با بیشترین افت نرخ ، ضرر بالاتری را به مشتریان خود تحمیل کردند.

نگاهی به فرابورس

آیفکس در معاملات امروز بازار سهام با 50 واحد رشد، به ارتفاع 3هزارو 700 واحدی رسید. تعداد معاملات انجام شده در این بخش نزدیک به 375 هزار و ارزش معاملات هزارو 417 میلیارد تومان بود، به علاوه حجم معاملات امروز در فرابورس از 2 میلیارد عبور کرد.

در میان نمادهای معاملاتی فرابورسی، «زاگرس»، «ذوب»، «مارون»، «کگهر»، «سمگا» و «بپاس» در مجموع با 36 واحد رشد شاخص کل را ارتقاء داده وتنها نماد معاملاتی «دماوند» با 4 واحد افت مانع از رشد بیشتر آیفکس شدند.

در این بین بیشترین افزایش قیمت مربوط به نمادهای «حسیر»، «سمگا» و «قشیر» بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.