دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های سرمایه گذاری نیرو، بیسکویت گرجی، حمل ونقل بین المللی خلیج فارس، سرمایه گذاری فنی و مهندسی مشانیر، کشتیرانی ایران و تکادو با اتمام سال مالی منتهی به اسفند، اردیبهشت و خرداد سال گذشته و جاری، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

همچنین توکا رنگ فولاد سپاهان، جام دارو و فراورده های تزریقی و دارویی برای انتخاب اعضای هیات‌ مدیره، بیمه حکمت صبا و صنعتی دریائی ایران برای تصویب صورت های مالی به مجمع عادی بطور فوق العاده، سیمان آرتا اردبیل، دامداری تلیسه نمونه و سرمایه گذاری مسکن تهران برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه 1327، 100 و 50 درصدی، شیمیایی سینا برای تطابق اساسنامه با نمونه اساسنامه سازمان بورس به مجمع فوق العاده می روند.

کشتیرانی ایران: ساعت 10 روز چهارشنبه 26 شهریور در خیابان پاسداران، تقاطع خیابان لواسانی(فرمانیه)، خیابان نارنجستان هشتم، پلاک 1

حمل ونقل بین المللی خلیج فارس: ساعت 16 روز چهارشنبه 26 شهریور در اسلام شهر، کیلومتر 17 جاده ساوه، میدان نماز

سرمایه گذاری نیرو: ساعت 10 روز دوشنبه 31 شهریور در مرکز همایش ها و ساختمان مدیریت صنعتی

تکادو: ساعت 10 روز پنج شنبه 27 شهریور  در اصفهان، خیابان هزارجریب، مقابل درب شرقی دانشگاه اصفهان، نبش کوچه چهارم

بیسکویت گرجی: ساعت 11 روز شنبه 29 شهریور در هتل ورزش

سرمایه گذاری فنی و مهندسی مشانیر: ساعت 10 روز پنج شنبه 27 شهریور در شهرک غرب، پایین تر از بلوار دریا، خیابان توحید2، پلاک80

توکا رنگ فولاد سپاهان(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 10 روز سه شنبه 15 مهر در مبارکه، شرکت حمل ونقل توکا

بیمه حکمت صبا(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 9 روز پنج شنبه 27 شهریور در میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری، پلاک 6

جام دارو(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 10 روز یکشنبه 23 شهریور در خیابان گاندی جنوبی، کوچه یکم، پلاک14، گروه صنعتی رازی

صنعتی دریائی ایران (مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 10 روز چهارشنبه 26 شهریور در بزرگراه آزادگان، روبروی تهرانسر غربی، شهرک استقلال، بلوار عبیدی، مجتمع فدک

فراورده های تزریقی و دارویی(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 9 روز سه شنبه 15 مهر در محل شرکت واقع در خ رجایی، خ امامزاده ابوالحسن

سیمان آرتا اردبیل(مجمع فوق العاده): ساعت 14 روز چهارشنبه 9 مهر در فرمانیه، خیابان لواسانی غربی، پلاک 112 و 114،ساختمان اسپندار

شیمیایی سینا(مجمع فوق العاده): ساعت 15 روز دوشنبه 21 مهر در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش

دامداری تلیسه نمونه(مجمع فوق العاده): ساعت 10 روز چهارشنبه 9 مهر در شهریار،میدان نماز، بلوار پلیس، کیلومتر 2 جاده شهریار تهران قره تپه

سرمایه گذاری مسکن تهران(مجمع فوق العاده): ساعت 8:30 روز چهارشنبه 26 شهریور در بلوار میرداماد، میدان مادر، خ شاه نظری، شماره 8

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت دامداری تلیسه با سرمایه فعلی 35 میلیارد تومان، با افزایش 464 میلیارد و 394 میلیون تومان به سرمایه 499 میلیارد و 394 میلیون تومان می‌رسد. منبع تامین افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها گزارش شده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت ملارد شیر در ابتدا کار خود را با نام شرکت ملارد شهریار با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال 1333 شروع کرده است و در سال 1374 مدیریت این موسسه به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی تحویل داده شده است. نام این مجموعه در سال 1381 به شرکت کشاورزی و  دامپروری ملارد شیر تغییر پیدا کرده است و در سال 1391 این مجموعه به محل جدید خود در شهرستان نظر آباد منتقل شده است.

موضوع فعالیت شرکت، کشاورزی، دامپروری و صنایع غذایی است و به طور کلی شرکت می‌تواند در تمام عملیات و معاملات مالی و تجاری و صنعتی که به طور مستقیم و غیر مستقیم به هر نوعی با هریک از این موضوعات مرتبط باشد فعالیت کند.

این شرکت در حال حاضر پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ 31/04/1399 بعنوان دویست و بیست و دومین نماد معاملاتی ( یکصد و سی و چهارمین شرکت در بازار دوم)، در فهرست نرخ هاي فرابورس ایران درج و با نماد “زملارد” در گروه زراعت و خدمات وابسته” ثبت شده است.

سرمایه و سهامداران

سرمایه شرکت بعد از افزایش سرمایه در سال 96 به 30 میلیارد تومان رسیده است و طبق اطلاعات موجود در امیدنامه این شرکت در حال حاضر برنامه‌ای جهت افزایش سرمایه ندارد. شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تأمین (سهامی خاص) با در اختیار داشتن 99.99% از سهام زملارد، سهامدار عمده آن محسوب می‌شود.

شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تأمین در حال حاضر در حوزه دامداری، سهامدار عمده‌ی شرکت های کشت و دامداری فکا و کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان نیز می‌باشد.

دارایی ها و عملیات شرکت

زملارد با در اختیار داشتن 4826 رأس دام، در سال نزدیک به 30 هزار تن شیر خام تولید می‌کند که از این نظر جزو شرکت های برتر ایران در نظر گرفته می‌شود. محصولات تولید شده در این شرکت شیر خام، گوشت، تلیسه و کود است که در زمینه تولید شیر خام ظرفیت عملی شرکت در محدوده 120 تن در روز برآورد شده است.

این شرکت مالک 200 هکتار زمین است که 40 هکتار از آن برای احداث سایت دامداری و بقیه آن جهت کشت استفاده می‌شود. البته در حال حاضر 120 هکتار از زمین های زراعی تحت کشت قرار گرفته.

در زمینه مواد مصرفی شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر نزدیک به 75 درصد از نیازهای خود را از بازار داخلی و عمدتاً از استان‌های همجوار مانند همدان، قزوین و زنجان تأمین می‌کند و 25 درصد باقی مانده که عمدتاً محصولاتی مانند کنسانتره ذرت، جو و سویا است از محل واردات تأمین می‌شود. بیشتر این واردات قبلاً توسط شرکت‌های واسطه انجام می‌شده که در حال حاضر و از سال گذشته، شرکت در حال تلاش برای استفاده از ظرفیت‌های سهامدار عمده، جهت حذف واسطه‌ها و کاهش هزینه‌ی مربوط به خوراک دام وارداتی است.

شرکت برای تهیه آب مصرفی از 3 حلقه چاه استفاده می‌کند که یک حلقه برای شرب دام و دو حلقه دیگر برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در این زمینه ریسک خاصی ندارد.

درآمد و سود آوری

نمودار زیر سهم هر یک از منابع درآمدی اصلی را در فروش شرکت نشان می‌دهد. این نمودار بر اساس ارزش ریالی فروش در سال مالی 98 تهیه شده است.

در جدول‌های زیر که بر گرفته شده از امیدنامه شرکت می‌باشند، می‌توانید به مقایسه عملکرد زملارد با اصلی‌ترین رقبای آن بپردازید.

همانطور که مشاهده می‌کنید فروش خالص این شرکت نسبت به رقبا در سال های 97 و 98 کمتر بوده اما با این وجود توانسته در سال 98 نسبت به سال قبل سود آوری بیشتری کسب کند و حاشیه سود خالص خود را به طرز چشم گیری بهبود دهد.

یکی از دلایل این افزایش در حاشیه سود خالص، افزایش نقدینگی شرکت و توانایی آن در تهیه به موقع خوراک با کیفیت بوده است. این شرکت به دلیل انتقال سایت دامداری در سال 90، مبلغ قابل توجهی وام و بدهی داشته که در نتیجه‌ی آن، در این سال‌ها با کاهش نقدینگی روبرو شده است، البته در حال حاضر با تصفیه این بدهی‌ها عملکرد شرکت رو به بهبود است که شاهد این امر افزایش نزدیک به 2 کیلوگرمی در متوسط روزانه‌ی تولید شیر در هر رأس دام طی سال 98 بوده است.

در سال‌های گذشته هزینه‌های مالی، ناشی از وام‌ها و بدهی‌های شرکت، سود خالص آن را به شدت تحت تأثیر گذاشته که در نتیجه ما برای بررسی عملکرد، از روند تغییرات سود عملیاتی به عنوان نشان دهنده عملکرد عملیاتی شرکت استفاده می‌کنیم. در نمودار زیر روند تغییرات سود عملیاتی، خالص فروش، و نسبت سود عملیاتی به خالص فروش قابل مشاهده است.

همانطور که مشاهده می‌کنید با وجود عدم دخالت مستقیم هزینه‌های مالی در سود عملیاتی، همچنان آثار این هزینه‌ها در عملکرد سال‌های گذشته دیده می‌شود و کاهش قابل توجه این هزینه‌ها موجب رشد قابل توجه در سود آوری شرکت شده است.

در نهایت می‌توان گفت که با توجه به اقدامات شرکت در زمینه کاهش هزینه‌های تولید، کاهش هزینه‌های مالی و سایر اقدامات انجام شده در جهت افزایش تولید، می‌توان امید داشت که در صورت تدام این دسته از فعالیت‌ها، این شرکت در سال‌های آینده به روند رو به رشد خود ادامه دهد. البته نباید عوامل خارجی دخیل در میزان سودآوری این حوزه، یعنی تعیین کنندگان قیمت نهاده‌های دامی و قیمت ارز، جهت واردات خوراک دام را فراموش کرد. کمااینکه در ماه‌های گذشته با افزایش قیمت شیر خام، صورت‌های مالی شرکت‌های فعال در این حوزه تغییرات قابل توجهی داشته است.

شما می توانید جهت رصد بازار و اخبار عرضه های اولیه به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد 44هزار و 227واحدی، در ارتفاع 2 ‌میلیون و 78هزار و 420واحد به کار خود پایان داد و بیش از 9میلیارد و 43میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 17هزار و 61میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 958هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های بانک تجارت، سرمایه‌گذاری غدیر و سرمایه‌گذاری ساختمان ایران امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های گروه دارویی برکت، داروسازی اسوه و شیمی دارویی داروپخش بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/05/19

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم معامله 2میلیارد و 815میلیون ورقه به‌ارزش 7هزار و 235میلیارد تومان در 851هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 413واحد رشد کرد و در ارتفاع 21هزار و 535واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، کشاورزی و دامپروری بینالود و سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بیمه معلم و دامداری تلیسه نمونه  بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با رشد 25 هزار واحدی عدد 1 میلیون و 491 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افت 1 هزار واحدی به عدد 440 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 16 میلیارد سهم طی 2 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 20778 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 1.7 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز با افزایش نسبی تقاضا کار خود را آغاز نمود ولی رفته رفته بر شدت عرضه ها افزوده و در پایان بازار، عرضه ها بر تقاضا چیره شد. شاخص کل رشد بیشتری را نسبت به شاخص هم وزن تجربه نمود که نشانده افزایش تقاضا در شرکت با ارزش بازار بالا نسبت به شرکت های با ارزش بازار پایین می باشد.

کارمزد معاملات بورس 20 درصد کاهش یافت و  ارزش معاملات در بازار امروز به 20 هزار میلیارد تومان رسید که رکورد جدید در ارزش معاملات می باشد.

ارزش خالص معاملات بورس 20544 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 3368 میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 9000 میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.491.955440.171182.736
درصد رشد شاخص کلدرصد رشد شاخص هم وزندرصد رشد سود خالص
1.750.33-0.05
حجم معاملات (میلیارد سهم)ارزش معاملات (میلیارد تومان)ارزش بازار (میلیارد تومان)
16207785.514.958
P/EP/SP/B
30.536.1112.21

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
فولاد74011386153901.715120
فملی35910141282300.627500
وتجارت2709773328503-2780
خودرو1914739838604.83870

بالاترین نوسانات قیمتی سهام در روز

نام سهامبالاترین قیمتپایین ترین قیمتدرصد تغییراتارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان
شاوان1565914168106217376
حخزر359532591073663
کگهر45784142103355361
اوان10463946610261976

بیشترین درصد افزایش و بیشترین درصد کاهش قیمت در روز

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 8 تیر ماه 1399)

گکیش: بازگشایی پس از مجمع عمومی عادی فوق العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه.

وپارس: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص املاک واگذار شده.

وبهمن: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص واگذاری 2.3 میلیون سهم باما به قیمت هر سهم 19 هزار و پانصد تومان.

نماد های تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 8 تیر ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 8 تیر ماه 1399)

توضیحات : ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 8 تیر ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 8 تیر ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. شرکت ذغال سنگ نگین طبس(کطبس) اعلام کرد: ذخیره پروانه بهره برداری معدن پروده 3شمالی(یکی از معادن شرکت)به میزان 1،090،000تن به اتمام رسیده است و پس از انجام اکتشافات ذخایر جدیدو انجام تشریفات قانونی در خواست پروانه بهره برداری با ذخیره 1،970،000تن انجام شده و در حال طی مراحل پایانی صدور پروانه می باشد.
 2. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه  50 درصدی شرکت تامین سرمایه لوتوس(لوتوس) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی صادر کرد.
 3. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 387 درصدی شرکت قاسم ایران(قاسم) از محل مازاد تجدید ارزیابی ها صادر نمود.
 4. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت قند مرودشت(قمرو) از محل سود انباشته را صادر نمود.
 5. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 452 درصدی شرکت عطرین نخ قم(نطرین) از محل سود انباشته و مازاد تجدید ارزیابی ها صادر نمود.
 6. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 733 درصدی شرکت معدنی دماوند(کدما) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی صادر کرد.
 7. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 50 درصدی شرکت بین المللی توسعه ساختمان(ثاخت) از محل مطالبات حال شده سهامداران به منظور اصلاح ساختارمالی و بازپرداخت تسهیلات بانکی صادر نمود.
 8. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 18 درصدی شرکت گروهی دارویی سبحان (دسبحا) از محل مطالبات حال شده سهامداران وآورده  نقدی صادر نمود.
 9. بانک دی خبر از واگذاری 1.2 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری بوعلی به قیمت هر سهم 1501 تومان خبر داد.
 10. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 317 درصدی بانک ملت(وبملت) از محل مازاد تجدید ارزیابی ها به منظور اصلاح ساختار مالی صادر نمود.
 11. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 106 درصدی شرکت به پرداخت ملت(پرداخت) از محل مطالبات حال شده و سود انباشته به منظور نوسازی پایانه های جایگاه سوخت صادر نمود.
 12. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 55 درصدی شرکت داروسازی کاسپین تامین(کاسپین) از محل مطالبات حال شده سهامداران به منظور تامین منابع مالی لازم جهت خرید دستگاه بلیستر کارتونینگ صادر نمود.
 13. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 50 درصدی بانک خاورمیانه(وخاور)  از محل سود انباشته به منظور بهبود نسبت کفایت سرمایه و روعایت ضوابط بانک مرکزی صادر کرد.
 14. شرکت نوسازی وساختمان تهران(ثنوسا) از فروش سهام بانک اقتصاد بابت پرداخت بخشی از بدهی شرکت خبر داد.
 15. شرکت کشت وصنعت شریف آباد(زشریف) از فروش ماشین آلات و لوازم مستعمل و ضایعاتی مزرعه مجموعآ به مبلغ 8.881 میلیون ریال طی برگزاری دو مرحله مزایده فروش خبر داد.
 16. شرکت گروه بهمن(خبهمن) از واگذاری 5.5 درصد شرکت بهمن لیزینگ  به قیمت هر سهم 1301 تومان خبر داد.
 17. شرکت باما(کاما) از فروش 1.6 میلیون سهم شرکت ذوب روی اصفهان با سودآوری 10 میلیارد تومان خبر داد.
 18. شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد(فولای) به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر تا 22 تیر ماه تعلیق گردید.
 19. شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان(غشان) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ خرید مواد اولیه خود خبر داد.
 20. هیئت مدیره شرکت پلاستیران(پلاست) افازیش سرمایه 3057 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران به منظور اصلاح ساختار مالی تصویب کرد.
 21. شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان(غگلستا) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ خرید مواد اولیه خود خبر داد.
 22. شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور( زبینا) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 23. شرکت شیر وگوشت زاگرس شهرکرد(زشگزا) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 24. شرکت فراورده های نسوز ایران(کفرا) از فروش تعداد 375 هزار سهم شرکت فراورده ای نسوز پارس با سود  9 میلیارد تومانی خبر داد.
 25. شرکت سرمایه گذاری بهمن(وبهمن) از واگذاری  2.3 میلیون سهم شرکت باما به قیمت هر سهم 19558 تومان خبر داد.
 26. شرکت سرمایه گذاری ملی ایران(ونیکی) از شرکت در مزایده خرید 20 درصد سهام شرکت خدماتی مجتمع صنایع داروسازی (سهامی خاص ) متعلق به شرکت گروه سرمایه گذاری البرز(سهامی عام ) خبر داد.
 27. شرکت کمباین سازی ایران(تکمبا) اعلام کرد: توجه به تکليف مجمع عمومي عادي ساليانه مورخ 27 تير ماه 1398 مبني بر ارايه برنامه هيات مديره براي افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي ها اين موضوع هنوز به مرحله تهيه گزارش طرح توجيهي و مصوبه نهايي هئيت مديره جهت برگزاري مجمع فوق العاده نرسيده است.
 28. شرکت دامداری تلیسه نمونه(تلیسه) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 29. شرکت فراورده های تزریقی ودارویی ایران(دفرا) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر  داد.
 30. شرکت شوکو پارس(غشوکو) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 31. شرکت دارو سازی شهید قاضی(دقاضی) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 32. معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه زمانی نرخ سود در بازار بین بانکی حدود 28 درصد بود اما اخیرا به 8.5 درصد هم رسید و امروز بر روی 10 درصد ثابت شده است، گفت: کاهش نرخ تامین مالی به نفع همه است.
 33. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه محصول پروژه K132 قرار بود با سطح داخلی سازی کم تری تولید شود، اما امروز به بیش از ۹۲ درصد رسیده که در زمان تولید انبوه با همکاری دانش بنیان ها این میزان داخلی سازی بیشتر هم خواهد شد گفت: در تاریخ صنعت خودروی کشور داخلی سازی تا این میزان در محصول جدید بی سابقه است.
 34. مدیرعامل شرکت همراه اول گفت: دیتا سنتری که در تبریز امروز افتتاح می شود در یک طبقه 250 رک روشن می شود و پیش بینی افزایش 100 رک دیگر را در این مرکز داشته ایم، به طور کل این مرکز دو هدف را پیگیری می کند نخست خدمات اپراتوری است که به ظرفیت خوش کمک می کند و بخشی از این رک ها با هدف ارائه خدمات به شرکت ها و کسب و کارهای دیگری است.
 35. واردات نفت خام چین از عربستان امسال ۹۴.۹ درصد و در ماه مه ۷۱ درصد افزایش یافته است.
 36. سازمان حمایت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قیمت هر شانه تخم مرغ 30 عددی بسته به وزن آن، حدود 20.000 تومان تعیین شده و با هرگونه افزایش قیمت تخم مرغ بیش از نرخ مصوب برخورد قانونی خواهد شد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در روز گذشته شاهد بهبود نسبی و رشد شاخص داو جونز بودیم. همچنین طرح حمایتی از اقتصاد آمریکا به ارزش 6 تریلیون دلار در کنگره آمریکا تصویب شد که محرک بازارهای جهانی شد. انس طلا در محدوده بالای 1600 دلار مورد معامله قرار گرفت و  قیمت نفت برنت به محدوده 27 دلار بازگشت. شاخص احساسات و ترس با اندکی رشد نسبت به روز گذشته به 61 واحد رسید. لازم به توضیح است مادامیکه این شاخص در بالای 60 می باشد نشان از وقوع ترس و بحران در جهان می باشد.

شروع بازار با صف خرید 206 نماد همراه بود که رفته رفته بر شدت تقاضا ها افزوده می شد. می توان یکی از محرک های بازار را خبر روز گذشته افزایش نرخ تسریع دلار بانک ها از 7500 تومان به 9000 تومان و نرخ تسریع یورو از 8500 تومان به 10200 تومان دانست. همچنین اخبار مثبتی مبنی بر لغو تحریم ها و آزاد سازی مقداری از پولهای بلوکه شده و حمایت سازمان ملل،کشور روسیه و چین مبنی بر این موضوع به گوش می رسید. با گذشته زمان بر تعداد صف خرید ها و تقاضاها افزوده می شد که در نهایت تعداد صف های خرید بازار به 325 نماد وتعداد صف های فروش به 32 نماد رسید.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 12 واحدی عدد 521 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 4 هزار واحدی به عدد 183 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 4 میلیارد و 780 میلیون سهم طی 683 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 3716 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 2.48 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 3716 میلیارد تومان و در فرابورس 1849 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فارس ( 1088 واحد)، وبلمت (تاثیر 576 واحد) و رمپنا(تاثیر 558 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد زاگرس (تاثیر 8 واحد) و ومهان (تاثیر 8 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های وامید (تاثیر 62 واحد) و غگل (تاثیر 57 واحد)  بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 3716 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 205 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3511 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 1849 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 237 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 1612 میلیارد تومان می باشد.  

در پایان معاملات امروز از 633 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 325 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و 32 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به امید ( 95 درصد) و ودی (93 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به وتوسم ( 32 درصد) و فارس (20 درصد) می باشد.

همچنین گروه بانکی و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معاملات 367 و 354 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
بکام 29 2124 71293 71667
وبملت 205 1847 8974 8980
غسالم 11 1547 133188 13296
فرابورس 20 1322 64205 68422

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهام حجم معاملات (میلیون)   ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
تاصیکو 2 199 1072 5364 5350
اتکای 2 31 36 4594 4600

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
دزهراوی 20.62 384 20899 21057
کگاز 19.99 369 56420 57000
رتاپ 18.42 34 8016 8087
افق 10.25 419 100748 101753
زفکا 8.9 108 39154 39170

دزهراوی: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوصی تهاتر بدهی ها بابت تسهیلات بانکی با بانک رفاه.

کگاز: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص فروش بطری شیشه ای به شرکت بهنوش ایران.

رتاپ: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص انعقاد قرار داد با شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش.

افق: بازگشایی پس  از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص توسعه شعب.

زفکا: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص خرید 300 راس دام.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. شرکت کشت و دامداری فکا(فکا) از واردات 400 راس تلیسه آبستن جرسی از کشور دانمارک خبر داد.
 2. سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: میزان مصرف بنزین در کشور نسبت به اسفند ماه بیش از 30 درصد کاهش داشته است.
 3. شرکت گروه فن آوا(فن آوا) برنده مناقصه سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران به مبلغ 23 میلیارد تومان شده است.
 4. رئیس کل بانک مرکزی: با تلاش های وزارت خارجه و بانک مرکزی احتمال باز شدن بخشی از منابع مسدود شده هست و انشالله این اتفاق می افتد.
 5. بخشنامه جدید بانک مرکزی برای تسویه بدهکاران بانکی: بدهکاران برای ارائه درخواست خود تا پایان خرداد ماه 99 فرصت دارند. بانک ها باید ظرف دو ماه پس از درخواست بدهکاران و نهایتا تا پایان مرداد99 مانده بدهی آنان را اعلام کنند. بدهکاران برای تسویه نقدی بدهی خود بدون سود مرکب تا پایان آذر 99 فرصت دارند.
 6. گاردین: احتمال سقوط قیمت نفت به بشکه ای 10 دلار وجود دارد. حجم پمپاژ نفت در بازار در شرایطی که اشباع در تقاضا به وضوح دیده می شود، قیمت ها فعلی را تخریب خواهد کرد.
می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که شاهد بازگشایی بازار های جهانی قبل از شروع بازار بورس بوده ایم. از فشار عرضه ها در بازار های طلا و نفت کاسته و ثبات و معاملات منطقی در این بازارها شاهد هستیم. همچنین در روز گذشته در پایان بازار بورس تهران شاهد افزایش تقاضا و ارزش معاملات مناسب در پایان روز بوده که شروع پر هیجان و مناسب برای بازار امروز نوید می داد.

بازار با 159 نماد در وضعیت صف خرید و تنها 11 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. با گذشت زمان بر شدت تقاضا ها افزوده می شد و همچنان مثل روز های گذشته شاهد معاملات پر تقاضا در نماد های بانکی، فلزات و خودوریی بودیم. همچنین از سوی دیگر شاهد افزایش عرضه ها در گروه دارویی و معاملات در درصد های منفی بودیم.

در پایان بازار تعداد نمادهای صف خرید به 196 نماد و تعداد نماد های صف فروش به 11 نماد رسید. بازار امروز از نظر ارزش معاملات به 4256 میلیارد تومان رسید که نسبت به روزهای گذشته روند روبه رشدی را در پیش داشته است.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 10664 واحدی عدد 438 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 3680 واحدی به عدد 145 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد و  307 میلیون سهم طی 779 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 4256 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افزایش 2.49 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 4256 میلیارد تومان و در فرابورس 1871 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فولاد(تاثیر 752 واحد)، فملی(تاثیر 579 واحد) و اخابر(تاثیر 525 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد میدکو(تاثیر 13 واحد) و ذوب (تاثیر12 واحد ) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های دعبید (تاثیر 37 واحد)، چافست (تاثیر 10 واحد) و دجابر (تاثیر 10 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 4256 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 255 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 4001 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 1871 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 190 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 1681 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 196 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 11 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین خرید حقوقی مربوط به فوکا ( 43 درصد) و وخاور (46 درصد) می باشد. همچنین بیشترین فروش حقوقی مربوط به میدکو( 77درصد) و اخابر (72 درصد) می باشد.

همچنین فلزات اساسی و خودرو به ترتیب با ارزش معاملات 473 و 412 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
خساپا 337 1264 3747 3765
وتجارت 1716 1079 629 630
فملی 165 1054 6376 6400
رمپنا 955 955 13531 13557
وبملت 909 909 7296 7300

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
ونوین 2 100 370 3700 3865
نبورس 2 10 367 36745 36996
غشصفا2 5 320 64000 66037
های وب2 19.1 198 10400 10353

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
سیلام 37.83 7 7501 7600
سرچشمه 13.53 29 6200 6200
خکمک 10.25 112 11540 11718
پکرمان 10.24 73 12278 12282
حآسا 10.24 72 15567 15705
بزاگرس 10.23 288 8303 8306
ثمسکن 10.23 23 3372 3383
خپارس 10.23 29 2541 2544

سیلام: بازگشایی پس از مجمع عمومی فوق العاده تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه.

سرچشمه: بازگشایی پس از مجمع عمومی فوق العاده تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه.

خکمک: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

پکرمان: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

حآسا: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

بزاگرس:بازگشایی پس افشای اطلاعات با اهمیت ب در مورد دریافت مجوز صادرات و واردات.

ثمسکن: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

خپارس: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

بالاترین نسبت های خرید به فروش حقیقی

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
نتوس 0.04 2 67085 67085
ساربیل 0.4 11 26775 26775
اوان 1.4 48 34257 34257

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. شاخص سهام شانگهای و شنزن با سقوط بیش از 8 درصد، بزرگترین افت پنج سال اخیر را ثبت نمود. بنابراین با اعمال محدودیت ها توسط دولت چین بر حجم فروش ها و منع باز شدن موقعیت فروش جدید، این ریزش ها تا حدی کنترل شد.
 2. ژاپن اعلام کرده که موفق به جدا کردن ژن و کشت ویروس کرونا جدید شده که 99.9 درصد با ویروسی که دولت چین آن را معرفی کرده مطابقت دارد.
 3. رئیس جمهور اکران اعلام کرد که ایران برای هر خانواده اوکراینی از قربانیان سقوط هواپیما، مبلغ 80 هزار دلار غرامت پیشنهاد کرده است و تاکید کرد که کی یف مبلغ بیشتری را طلب می کند.
 4. سایت مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان اقتصادی با حضور رئیس قوه قضائیه رونمایی و آغاز به کارکرد.
 5. وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: جابه جایی دام های بدون پلاک بین شهرستان ها و استان ها از فردا ، 15 بهمن ماه ممنوع است.
 6. کمیسیون ملی بهداشت چین شمار قربانیان ویروس مرگبار کرونا در این کشور را تا روز دوشنبه 361 نفر اعلام کرد. طبق این گزارش 17205 نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند.
 7. نماد اکتیو زیر مجموعه گروه گلرنگ در بازار بورس درج نماد شد.
 8. سرمایه گذاری نیروگاهی ایران (وسنا) از راه اندازی یکی از نیروگاه های خود خبرداد . اولین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد به ظرفیت 162 مگا وات در این روز ها راه اندازی خواهد شد. و تا پایان سال جاری دومین واحد گازی نیروگاه نیز با ظرفیت 162 مگاوات با شبکه برق کشور سنکرون می شود.
 9. سلیمانی، مدیر عامل تاصیکو از تفاهم نامه مشترک همکاری بین صدر تامین و تهیه و تولید مواد معدنی در طرح احیا و توسعه خبر داد.
 10. شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه آهن (بالاس) از برنده شدن در مناقصه فروش 300000 متر مکعب بالاست در محورهای قم، آذربایجان، شمال و هرمزگان به مبلغ 20 میلیارد تومان خبر داد.
 11. سازمان بورس با مجوز افزایش سرمایه 841 درصدی شرکت پشمبافی توس (نتوس) از محل مازاد تجدید ارزیابی ها موافقت نمود.
 12. شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر(بزاگرس) از دریافت پروانه صادرات و واردات برق از وزارت نیرو خبر داد.
 13. شرکت کارخانجات سیمان صوفیان(سصوفی) از عدم حصول نتیجه مزایده فروش برخی قطعات و تجهیزات کوره خط 2 خبر داد.
 14. شرکت دامداری تلیسه نمونه(تلیسه) از پذیره نویسی 2 میلیون سهم از تاریخ 1398.11.13 لغایت 1398.11.27 خبر داد.
 15. شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت (ونفت) از آغاز فعالیت پروژه فشرده سازی و انتقال گاز اتان و عقد قرارداد تامین خوراک، شرکت توسعه و تجهیز پترو ایرانیان خبر داد.
 16. 16.   آقای حمید رضا رجبی در نظر دارد 2.48 درصد از سهام شرکت کارخانجات فارسیت درود به قیمت پایه هر سهم 922 تومان در روز چهارشنبه 30 بهمن 1398 از طریق کارگزاری بهمن عرضه نماید.
 17. شرکت مهندسی فن گستر پارس در نظر دارد 18 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری معیار صنعت پارس(معیار) به قیمت هر سهم 2462 تومان در روز سه شنبه 13 اسفند ماه 1398 از طریق کارگزاری تدبیرگر سرمایه عرضه نماید.
 18. رئیس سازمان خصوصی سازی از راه اندازی صندوق سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد تومانی در قالب صندوق سرمایه گذاری معامله پذیر با هدف ورود سرمایه های خرد مردم به بازار سرمایه خبر داد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سه شرکت دامداری تلیسه نمونه، پست بانک و پتروشیمی دهدشت از برنامه افزایش سرمایه 1327، 218 و 77 درصدی خبر دادند.

براین اساس، “تلیسه” در نظر دارد سرمایه فعلی را در صورت موافقت سازمان بورس از 35 به 499.3 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت مالکانه شود.

همچنین “وپست” درصدد است سرمایه فعلی را از 323.3 میلیارد تومان به 1.02 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این بانک بورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها صورت خواهد گرفت تا صرف اصلاح ساختار مالی شود.

دراین میان، “دهدشت” نیز در نظر دارد سرمایه فعلی را از 154.9 به 273.9 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس از دو محل آورده نقدی سهامداران و سایر اندوخته ها با هدف مشارکت در افزایش سرمایه شرکت سرمایه پذیر اعمال خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد 66هزار و 44واحدی در ارتفاع یک میلیون و 612هزار و 889واحد به کار خود پایان داد و بیش از 9میلیارد و 180میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 13هزار و 740میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 391هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و تجارت، معدنی و صنعتی چادرملو و سیمان تهران امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های بهنوش ایران، فروسیلیس ایران و قند ثابت خراسان بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/04/11

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم معامله 2میلیارد و 519میلیون ورقه به‌ارزش 5هزار و 460میلیارد تومان در 715هزار و 807نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 483واحد رشد کرد و در ارتفاع 17000واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، سرمایه‌گذاری مسکن الوند و پالایش نفت لاوان بیشترین رشد را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های دامداری تلیسه نمونه، هتل پارسیان کوثر اصفهان و شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان و دامداری تلیسه نمونه از دریافت مجوز افزایش 21 درصدی نرخ شیر خام از کارگروه تنظیم بازار خبر دادند.

براین اساس، “غشصفا، تلیسه” باتوجه به تصمیمات جلسه کارگروه تنظیم بازار اعلام کردند: قیمت شیرخام (با مشخصات 3.2 درصد چربی و بار میکروبی زیر 100هزار) 2900 تومان به ازاء هر کیلوگرم درب دامداری تصویب شد. به ازای هر 0.1 درصد افزایش یا کاهش درصد چربی مبلغ 50 تومان به قیمت مصوب شیر خام اضافه یا کسر خواهد شد. قیمت قبلی شیر خام 2390 تومان بوده که با اعمال قیمت جدید به 2900 تومان (معادل افزایش 21 درصدی ) رسیده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.