دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از آناتولی، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه امشب در نشست مطبوعاتی در پردیس دانشگاه بیلکنت آنکارا در رابطه با روند تولید واکسن در راستای مقابله با کرونا گفت: با چندین کشور در زمینه ساخت واکسن همکاری می کنیم. در تلاش تامین واکسنی قابل اطمینان هستیم. همزمان با تلاش‌های ساخت واکسن در ترکیه، برای تامین زودهنگام واکسن از سایر کشور ها نیز هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم.

وزیر بهداشت ترکیه در این زمینه ادامه داد:‌ اولین تست واکسن ساخت شرکت سینوواک چین با مجوز وزارت بهداشت روی سه داوطلب از کادر درمانی دانشگاه حاجت تپه در ترکیه‌ انجام شد. در مرحله بعدی ابتدا به 1200 در ادامه نیز به 10 هزار نفر این واکسن تزریق خواهد شد.

کوجا در ارتباط با آزمایش واکسن ساخت روسیه گفت: با پایان فاز سوم آن، احتمال ارایه مجوزش از هفته آینده وجود دارد.

وزیر بهداشت ترکیه در ارتباط با شرایط کشور در زمینه مقابله با شیوع کرونا گفت: اکنون بار کادر درمانی نسبت به دوره اول پاندمی 4-5 برابر شده است. هر روز بطور میانگین 100 هزار تست صورت می‌گیرد. افزایش موارد ابتلا و بیماران با وضعیت وخیم مانع مداوای هیچ کس نشده است.

وی افزود: 51.6 درصد از ظرفیت تخت‌خواب‌ها، 66.3 درصد از ظرفیت تخت‌خواب‌های بخش مراقبت‌های ویژه و 33.6 درصد از ظرفیت ونتیلاتورهای بیمارستان‌های ترکیه تکمیل شده است.

پایان همه گیری‌ جهانی کرونا نزدیک شده است

وزیر بهداشت ترکیه گفت: اکنون تمام جهان دوره‌ سخت‌تری دربرابر حملات ویروس، نسبت به اوایل این اپیدمی را سپری می کنیم.

کوجا افزود: بررسی‌های علمی نشان می‌دهد که پایان پاندمی نزدیک شده است. توانمندی بشر در آینده نزدیک بر ویروس کرونا پیروز خواهد شد.

وی گفت: جهان علم در خصوص کسب نتیجه در زمینه تولید واکسن تا پایان سال اتفاق نظر دارد.

کوجا در رابطه با عملکرد ترکیه تاکنون در زمینه مقابله با کرونا با اشاره به شمار قربانیان این ویروس در کشورهایی مانند فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، بلژیک و آلمان گفت: با توجه به آمار اعلام شده ترکیه در زمینه درمانی عملکر موفقی داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

آیا روسیه درصدد تثبیت اجرای فرایندهای انتخابات خود در بستر بلاک چین مجوزدار شرکت ویوز (Waves) است؟

به گزارش کوین تلگراف، در انتخابات پارلمانی روسیه، فرایند اخذ و ثبت تقریباً ۳۰ هزار رای در بستر بلاک چین انجام شد. آن‌طور که به‌نظر می‌رسد این انتخابات، بزرگ‌ترین انتخابات مبتنی بر بلاک چین جهان تا به امروز بوده است. گفتنی است بلاک چین یادشده متشکل از یک پلتفرم رای‌گیری آنلاین است که از سوی شرکت ویوز اینترپرایز توسعه داده شده است. به‌گفته آرتم کلیخوف (Artem Kalikhov)، معاون ارشد محصول ویوز اینترپرایز، فرایند رای‌گیری در ساعات اولیه روز گذشته به پایان رسید و همه کارها بدون کوچکترین وقفه‌ای خاتمه یافت.

کلیخوف می‌گوید که فرایند انتخابات یادشده در بستر یک شبکه مجوزدار متعلق به شرکت رزتلکام (Rostelecom) انجام شده است. این شرکت، پیمانکار کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه و همزمان پیمانکار فرعی ویوز اینترپرایز برای توسعه بخش بلاک چینی پلتفرم آنلاین رای‌گیری است. گفتنی است ۱۰ نود ایجادشده توسط رزتلکام برای عموم رؤیت‌پذیر نیست. آن‌طور که کلیخوف می‌گوید، این کار مانع از بروز حملات سایبری می‌شود.

کلیخوف در ادامه اظهارات خود افزوده است که رزتلکام در آینده‌ای نزدیک، قصد دارد تا شبکه بلاک‌ چینی خود را برای عموم مردم رؤیت‌پذیر کند. گفتنی است تمامی تراکنش‌های این شبکه در قالب دو فایل CSV منتشر شده است. این بدان معنی است که همه می‌توانند هش رمزنگاری‌شده تمامی تراکنش‌های ضبط‌شده در پلتفرم را صحت‌سنجی کنند.

در این شبکه بلاک چینی، ۵ کلید اصلی رمزنگاری وجود دارد که به‌صورت غیرمتمرکز تولید و در ادامه در یک ابرکلید رمزنگاری واحد ادغام می‌شوند. برای رمزگشایی از نتایج انتخابات نیز به تعداد از پیش‌تعین‌شده‌ای از کلیدها نیاز است. این روش، مشابه با آن چیزی است که در کیف پول‌های چندامضایی رخ می‌دهد. در این کیف پول‌ها به‌جای یک کلید از کلیدهای چندگانه برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌شود. بنابراین کنترل این کلیدها باید در اختیار ناظران مستقل و معتمد باشد. کلیخوف می‌گوید که در این انتخابات نمی‌داند چه کسی مسئولیت مدیریت این کلیدها را بر عهده داشته است.

گفتنی است انتخابات یادشده در دو استان روسیه به نام‌های کیرسک (Kursk) و یاروسلاول (Yaroslavl) با جمعیتی بالغ‌بر دو میلیون نفر برگزار شده است. ساکنان این دو استان اجازه داشته‌اند که به‌صورت حضوری یا آنلاین در انتخابات مشارکت کنند. در استان کیرسک، ۱۳,۱۸۴ نفر برای رای‌دهی به‌صورت آنلاین ثبت‌نام و از میان آنها ۱۱,۹۴۰ نفر یعنی ۹۰.۵۴ درصد سرانجام آرای خود را روی بلاک چین ثبت کردند. در استان یاروسلاول نیز از میان ۱۸,۸۳۴ نفری که متقاضی رای‌دهی آنلاین بودند، ۱۶,۸۲۸ نفر (۹۱.۵۴ درصد) موفق به ثبت آرای خود روی بلاک چین شدند. درمجموع در این دو استان، ۲۸,۷۱۱ نفر توانسته‌اند آرای خود را در بستر بلاک چین ثبت کنند.

کلیخوف اظهار امیدواری کرده است که موفقیت این طرح آزمایشی بتواند پای رای‌گیری مبتنی بر بلاک چین را به تمامی انتخابات آتی روسیه باز کند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، آرای میلیون‌ها تن از شهروندان روسیه روی بلاک چین ثبت و ضبط خواهد شد. گفتنی است تیم تحت مدیریت کلیخوف، تست تنش را روی سامانه بلاک چینی خود تا سقف ۱ میلیون رای با موفقیت اعمال کردند، از این رو می‌توان گفت که این سامانه از ظرفیت بسیار بالایی برای میزبانی از آرای میلیونی برخوردار است. علاوه بر این، تیم توسعه‌دهندگان بلاک چین عمومی ویوز در حال کار روی یک سامانه رای‌گیری مشابه هستند که در یک محیط عاری از مجوز کار می‌کند. به‌گفته کلیخوف، کاربردهای بالقوه این سامانه به انتخابات دولتی محدود نمی‌شود. او می‌گوید که این فناوری می‌تواند در بخش خصوصی به‌ویژه در رای‌گیری سهام‌داران یک شرکت راهگشا باشد.

اگرچه فناوری بلاک چین از ویژگی‌های ارزشمند بسیاری از جمله تغییرناپذیری، شفافیت و ناشناسی برای به‌کارگیری در فرایندهای اخذ رای برخوردار است؛ اما نمی‌توان در یک نظام سیاسی فریبکار از این فناوری‌ها انتظار معجزه داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

در ادامه نکات ضروری و مهم را که رعایت آن ها در انتخاب رشته کنکور 99 ضروری است، به شما خواهیم گفت. برای مطالعه بیشتر می توانید مطلب انتخاب رشته کنکور 99 راهنمای جامع را مطالعه کنید.

همانطور که می دانید، تقریبا یک ماه بعد از برگزاری کنکور سراسری 99، نتایج اولیه انتخاب رشته کنکور 99 اعلام می شود. بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور، زمان انتخاب رشته کنکور 99 فرا می رسد. داوطلبان کنکور سراسری 99 در مدت مشخص انتخاب رشته کنکور (حدود یک هفته) وقت دارند که انتخاب رشته کنکور خود را انجام دهند و فرم نهایی انتخاب رشته خود را در سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org وارد کنند.

قبل از هر کاری در انتخاب رشته کنکور 99، شما باید از رتبه کنکور خود مطلع شوید. منظور از باخبر شدن فقط دانستن یک عدد به عنوان رتبه کنکورتان نیست. بلکه شما باید بدانید در هر زیرگروهی چه رتبه ای کسب کرده اید. رتبه شما در سهمیه یا بدون سهمیه و آزاد چقدر است. توجه داشته باشید که رتبه در سهمیه برای شما بسیار اهمیت دارد و در فرآیند انتخاب رشته کنکور 99 بیش از هر چیزی، با رتبه در سهمیه سر و کار خواهید داشت.

علاوه بر این، داوطلب کنکور 99 باید بداند هر زیر گروه در کنکور سراسری چه رشته هایی را در بر می گیرد. وقتی رشته های زیر گروه های مختلف را شناختید و از رتبه کنکور خود در هر زیر گروه باخبر شدید، باید به سوال بعدی جواب دهید: با رتبه هایی که کسب کرده ام، در چه رشته هایی قبول می شوم؟ احتمال قبولی من در کدام رشته بیشتر است؟

انتخاب رشته کنکور 99 – مزایای نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 3 گام یکی از راه های مطمئن برای پاسخ به سوالات شماست. برای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99، فقط کافی است رتبه تان را در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری وارد کنید.

نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99 به کمک هوش مصنوعی و مبتنی بر یک منبع عظیم داده و اطلاعات درباره رتبه ها و قبولی های کنکور سراسری سال گذشته و منطبق با دفترچه انتخاب رشته کنکور امسال، احتمال قبولی شما را در رشته های مختلف نشان می دهد. علاوه بر این، امکان دیگری که نرم افزار در اختیار شما قرار می دهد، چیدمان و اولویت بندی رشته ها و دانشگاه هاست. شما می توانید مواردی که در انتخاب رشته برایتان مهم است مثل فاصله دانشگاه تا شهر محل زندگی، هزینه و شهریه ها، و … را در نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99 وارد کنید و نرم افزار بر اساس فیلترها و موارد مورد نظرتان، چیدمان و انتخاب رشته کنکور 99 را انجام می دهد و در نهایت فرم نهایی انتخاب رشته کنکور 99 را در اختیارتان قرار می دهد. در این مرحله فقط کافی است کد رشته محل هایی را که نرم افزار انتخاب رشته کنکور در فرم نهایی انتخاب رشته در اختیارتان قرار داده است، در سازمان سنجش  ثبت کنید.

تا اینجا شما دانستید که چه رتبه ای در کنکور 99 کسب کرده اید و با این رتبه در چه رشته هایی قبول می شوید. اما آیا شما به رشته هایی که قبول می شوید، علاقه دارید؟ آیا شما استعداد و مهارت های لازم برای موفقیت در رشته هایی را که انتخاب می کنید، دارید؟

برای پاسخ به این سوال، شما دو راه حل خواهید داشت. شما برای شناخت بیشتر خود می توانید از مشاوران ماهر در زمینه انتخاب رشته استفاده کنید یا به سراغ نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99 موسسه 3 گام بروید.

در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 3 گام مجموعه ای از آزمون های شغلی و استعداد سنجی وجود دارد که داوطلبان کنکور 99 می توانند با شرکت در این تست های شخصیت شناسی به ویژگی ها، توانمندی ها، و استعدادهای خود پی ببرند. پرسشنامه های شغل شناسی و استعداد سنجی از آن جهت برای داوطلبان کنکور 99 مفید است که دغدغه ها و واهمه های آن ها را برای انتخاب رشته های تحصیلی از بین می برد و آنان را در انتخاب رشته کنکور 99 ثابت قدم می کند.

انتخاب رشته کنکور 99 – اولویت بندی و چیدمان انتخاب رشته کنکور 99

حالا که شما فهمیده اید به چه رشته هایی علاقه دارید و استعداد و مهارت های شما در چه زمینه هایی بالاتر است، زمان انتخاب رشته کنکور 99 فرا می رسد. اگر از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 99 استفاده کرده اید، بخش دشوار انتخاب رشته را به دست نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99 سپرده اید و نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 3 گام براساس انتخاب های شما، اولویت بندی و چیدمان را انجام می دهد و در نهایت فرم نهایی انتخاب رشته را در اختیارتان قرار می دهد. اما اگر می خواهید خودتان اولویت بندی و چیدمان انتخاب رشته را انجام دهید، اول باید به موارد بالا مسلط شوید؛ یعنی رتبه های خود را در زیرگروه های مختلف بشناسید، احتمال قبولی تان را در رشته های گوناگون بسنجید، و در نهایت علایق، مهارت ها، و استعدادهای خود را کشف کنید.

اگر سه مرحله بالا را به درستی انجام داده اید، برای انتخاب رشته کنکور 99 آماده اید. شما برای انتخاب رشته کنکور 99 مجاز به انتخاب 150 کد رشته محل هستید و می توانید انتخاب های خود را در این 150 انتخاب بگنجانید.

سنجش و بررسی انتخاب رشته شما نیز از بالا به پایین صورت می گیرد؛ یعنی سازمان سنجش از اولین انتخاب شما شروع به بررسی می کند تا زمانیکه در یک کدرشته محل قبول شوید. به محض اینکه در یکی از انتخاب ها قبول شدید، پروسه انتخاب رشته شما به پایان می سد و دیگر انتخاب های بعد از رشته قبول شده، بررسی نمی شود.

به مثال زیر توجه کنید؛

جدول

به جدول بالا توجه کنید. الهه دو انتخاب اول خود را قبول نشد و رتبه لازم را برای قبولی در دو انتخاب رشته اول خود کسب نکرد. درحالی که انتخاب سوم خود را قبول شد. زمانیکه انتخاب سوم خود را قبول شد، انتخاب های بعدی او بررسی نمی شود.

زمانی موضوع اولویت بندی پررنگ تر می شود که ما باید توجه کنیم دقیقا رشته هایی را به ترتیب انتخاب کنیم که می خواهیم حتما در آن ادامه تحصیل بدهیم. برای مثال الهه می خواهد حتما در دوره روزانه ادامه تحصیل بدهد و ممکن است در دوره روزانه روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی یا دانشگاه سمنان قبول شود، اما چون دقت لازم را نداشته یا تصور می کرده در دو انتخاب اول خود قبول می شود، دوره های روزانه را در انتخاب های بعد از دوره نوبت دوم روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی، قرار داده که این انتخاب ها بررسی نمی شود.

همچنین شما برای انتخاب رشته دقیق تر و بدون استرس می توانید از نرم افزار هوشمند انتخاب رشته 3 گام استفاده کنید این نرم افزار تمامی امکاناتی که احتیاج دارید را در اختیار شما قرار می دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

درواقع فروش اقساطی خودرو راهی است که مجموعه های فروش خودرو پیش پای مشتریان خود گذاشته‌اند. اگر شما هم در این شرایط سخت اقتصادی، قصد چشیدن طعم خرید و فروش اقساطی ایران خودرو و فروش اقساطی سایپا را دارید، ادامه این مطلب را بخوانید.

 ایران خودرو و سایپا را چقدر می‌شناسید؟

ایران خودرو نام اولین و قدیمی‌ترین شرکت تولید خودرو در ایران است که از مرداد ماه 1341 توسط برادران خیامی بنیان گذاری شد. ایران خودرو در ابتدا به تولید اتوبوس و مینی بوس می‌پرداخت، بعد از آن از سال 1345 با همکاری شرکت روتس انگلستان اقدام به ساخت پیکان به عنوان اولین خودروی سواری ایرانی کرد. ایران خودرو همچنین در سیر تاریخی خود تا سال 1399 خودروهای متنوعی تولید و به بازار عرضه کرد که حتما نام آن‌ها را شنیده‌اید. رنو، ال90، سمند، رانا، دنا، سورن و… نام برخی از تولیدات متنوع شرکت ایران خودرو است.

سایپا از دیگر شرکت‌های دولتی تولید کننده خودرو در کشور است که فعالیت کاری خود را از سال 1344 با ساخت خودرویی به نام ژیان آغاز کرد. این شرکت در سال 1372 مرکز تحقیقات آزمایشگاهی احداث نمود تا بتواند تولیدات خود را از نظر ایمنی، آلایندگی، تست جاده و… بسنجد و سپس روانه بازار کند. نیازی به توضیح نیست که خودروی معروف پراید ساخت شرکت سایپا بوده و اولین بار در سال1386 ساخته شده است. سایپا بیست و یکمین شرکت تولید خودرو در جهان به شمار می‌رود.

پایین آمدن قدرت خرید مردم در سال‌های اخیر موجب شد تا مجموعه های معتبر فروش اقدام به فروش اقساطی خودرو کنند. اما از آنجا که محصولات سایپا و ایران خودرو مجزا از هم هستند شرایط خاص خود را برای فروش اقساطی خودرو دارند که برای خرید خودرو نباید از دانستن قوانین و مقررات آن‌ها غافل شد.

قوانینی که باید درباره فروش اقساطی ایران خودرو بدانید!

فروش اقساطی خودرو در مجموعه‌ها، مستلزم رعایت مقرراتی است که مابین فروشنده و خریدار قراردادی ایجاد کند. پیش از ارائه قوانین کلی، لازم است بدانید که شرایط خرید هر نوع خودرو بستگی به قیمت روز، تعداد و ویژگی‌های خاص آن محصول دارد. فروش اقساطی ایران خودرو مجموعه خدماتی است که این شرکت نام آشنا به صورت دوره‌ای به متقاضیان اعلام می‌دارد. برخلاف تصور اکثریت افراد، در این خرید تسهیلاتی تحت عنوان وام برای خرید خودرو وجود ندارد بلکه طبق قانون این شرکت بسته به نوع خودرو مبلغی به عنوان پیش پرداخت دریافت و مابقی مبلغ نهایتا تا 24 ماه قسط‌ بندی شده و از بابت آن چک گرفته می‌شود. اما بارزترین ویژگی این دوره از فروش اقساطی ایران خودرو تحویل فوری محصول مورد نظر به متقاضی می‌باشد.

دنا و دنا پلاس، توربو، پارس سال و پارس سال دوگانه، پارس اتومات، پارس Lx، پژو206 تیپ 2، پژو207 صندق‌دار، دانگ فانگ H30، هایما S7 کراس و… نام برخی از خودروهای موجود در لیست فروش اقساطی ایران خودرو می‌باشد.

http://file.tesmino.ir/content/35465289/image_f075f42ccc6f156a6bce4edb171635389c118167.png

فروش اقساطی سایپا

سایپا که پس از سال‌ها تلاش امروزه به یکی از برندهای شناخته شده در خودرو سازی تبدیل شده است، به علت استقبال متقاضیان اقدام به فروش اقساطی خودرو برای رفاه حال عمومی و ماشین دار شدن تمام اقشار جامعه کرده است. چرا که سایپا مسئولیت تولید بیش از 80درصد خودرو داخلی کشور را برعهده دارد. در طرح فروش اقساطی سایپا مشتریان می‌توانند 50درصد از کل مبلغ خودرو را به عنوان پیش پرداخت در هنگام عقد قرارداد و تحویل تسویه کنند. مابقی مبلغ را حداکثر تا 24 ماه به صورت اقساط پرداخت می‌نمایند.

خودرو ساینا، تیبا و تیبا2، کوییک، پراید131، برلیانس H320، پراید 111 و آریو برخی از موجودی‌های فروش اقساطی سایپا می‌باشد. که پیشنهاد می‌کنیم پس از اطلاع دقیق از قیمت بازار و تحقیقات کامل اقدام به خرید خودرو کنید.

فروش اقساطی خودرو در سایاخودرو

ناگفته نماند که شرایط فروش اقساطی سایپا و ایران خودرو در بسیاری از موارد با تحویل مدت دار همراه است. بنابراین ممکن است تمایل داشته باشید به مجموعه‌های فروش مراجعه کنید. برای آسان شدن خرید خودرو سایاخودرو بهترین گزینه است که به شما کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن و بدون فشار مالی صاحب خودروی دلخواه خود شوید.

مزایای فروش اقساطی خودرو در سایا خودرو چیست؟

http://file.tesmino.ir/content/35465289/image_9d295e0512a2684dfca76b92da8e40aa8d285459.png

اگر قصد خرید اقساطی خودرو را دارید، امن و قانونی خرید کنید!

درست است که مشکلات ایجاد شده در ایران قبل از کرونا و بعد از آن باعث عقب افتادن برنامه‌های خیل عظیمی از مردم کشور شده که خرید ماشین هم یکی از این مسائل است. اما با شرایطی که مجموعه سایاخودرو ایجاد کرده‌ است، هنوز هم می‌توان صاحب ماشین شد!  

متقاضیان عزیز حتما توجه داشته باشید که وجود دلالان و کلاهبرداران در خرید و فروش خودرو بزرگترین دلیل بالارفتن قیمت خودروها بوده و این دسته افراد هنوز هم وجود دارند. اگر تصمیم به خرید خودرو به شکل اقساطی در طرح فروش اقساطی ایران خودرو یا سایپا را دارید حتما با مشورت و کمک گرفتن از فردی معتمد اقدام کنید و اگر متقاضی تحویل فوری خودرو هستید، به مجموعه‌های معتبر و قانونی مراجعه نمایید تا در روشی امن و سالم صاحب ماشین شوید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ شاخص STOXX600 که وضعیت سهام 600 شرکت‌ اروپایی با ابعاد مختلف از 17 کشور را در این قاره شامل می‌شود روز گذشته با 7/ 0 درصد افزایش به مرز 366 واحدی رسید. این در حالی بود که دیگر شاخص مهم قاره سبز، یعنی FTSE 100 که مرتبط با بازار سهام انگلیس است نیز افزایشی 8/ 0 درصدی را به ثبت رساند.

این در حالی بود که بازارهای سهام آمریکایی پس از اعلام ناموفق بودن تست واکسن شرکت AstraZeneca در روز سه‌شنبه یکی از بدترین روزهای خود را در ماه‌های اخیر پشت سر گذاشت. پس از اعلام این خبر و تزریق نگرانی به بازارها روز سه‌شنبه بازارهای آمریکایی یک‌دست قرمز‌پوش شدند.

شاخص S&P500 پس از یک روز تعطیلی در بازارهای آمریکایی با افتی 78/ 2 درصدی مواجه شد و شاخص نزدک نیز افت شدید 77/ 4 درصدی را به ثبت رساند. شاخص صنعتی داوجونز نیز از این سقوط سراسری بی‌نصیب نماند و کار خود را در روز سه‌شنبه با کاهش 25/ 2 درصدی به پایان رساند. تحلیلگران دلیل بی‌توجهی بازارهای اروپایی به افت شدید بازارهای آمریکایی در روز سه‌شنبه را حفظ امیدواری سرمایه‌گذاران اروپایی به ریکاوری اقتصاد قاره سبز عنوان کردند. شرکت داروسازی AstraZeneca اعلام کرد که به دلیل ابتلای یکی از موارد مورد آزمایش به بیماری ناشناخته فعلا آزمایش جهانی این واکسن را متوقف خواهد کرد.

دو نظر متفاوت

به‌طور کلی دو نظر متفاوت در مورد وضعیت کنونی بازارهای سهام وجود دارد. از طرفی برخی از تحلیلگران بر این باورند که سقوط سراسری بازارها در روز سه‌شنبه اصلاح قیمتی قابل پیش‌بینی بود و همچنان سرمایه‌گذاران به چشم‌انداز بخش‌هایی مانند سهام تکنولوژی خوشبین هستند. بخشی از صنعت که مانند بخش تکنولوژی که از مدل جدید زندگی مردم پس از دوران کرونا سودهای بسیاری کسب کرده‌اند همچنان می‌توانند بخش امیدوارکننده بازارها باشند. اما از سوی دیگر برخی معتقدند فدرال رزرو با دستکاری اقتصاد، در حال ایجاد یکی از بزرگ‌ترین حباب‌های مالی در طول تاریخ است. این گروه استدلال می‌کنند دخالت‌های فدرال رزرو در اقتصاد سبب سرمایه‌گذاری‌های نامطلوب و انباشت بیش از حد بدهی در بازارها شده است. رون پاول نماینده سابق کنگره آمریکا در این باره معتقد است که دخالت‌های فدرال رزرو سبب شده است بازارهای سهام به کمک حبابی بی‌سابقه رشد کنند و سیستم مالی نیز در آستانه فروپاشی قرار بگیرد. پاول در این مورد گفت: من اعتقاد دارم این بزرگ‌ترین حباب مالی در تاریخ سیاست‌گذاری پولی در سراسر جهان است. به همین دلیل بازارها احتمالا با اصلاح بسیار شدیدی در آینده پیش‌رو مواجه خواهند شد و این موضوع می‌تواند اثرات مخرب بسیار بزرگی برای اقتصاد در پی داشته باشد.

توقف طلا پشت سد دلار

اونس طلا در روز چهارشنبه همچنان با نوسان در 1920تا1950دلار معامله شد. یکی از دلایل نوسان ارزش اونس در روز گذشته، همان عاملی است که در روزهای گذشته به‌عنوان سد محکمی در برابر طلا ایستاده بود؛ دلار آمریکا. ارزش شاخص دلار آمریکا که در هفته جاری کاملا صعودی بوده است، روز گذشته نیز با ثبت رشد 18/ 0 درصدی به مقدار 6/ 93 واحدی رسید تا ارزش پول ملی آمریکا به بالاترین مقدار خود در یک ماه گذشته رسیده باشد.

از سوی دیگر موج فروش شدید در بازارهای سهام آمریکا در روز سه‌شنبه تا حدودی گریبانگیر طلا شده بود. تحلیلگران عنوان کردند بسیاری از سرمایه‌گذاران که در روز سه‌شنبه ضررهای سنگینی را تحمل کردند، با خرید طلا تا حدودی سعی در خنثی کردن اثر ضررهای روز سه‌شنبه داشتند. از طرفی خبر به تاخیر افتادن آزمایش واکسن کرونا، توانست با ایجاد نگرانی و نااطمینانی در بازارها به رشد قیمت طلا کمک کند. مدل قیمتی طلا به‌طور کلی در هفته‌های گذشته از همین روند تبعیت می‌کرده است. به این صورت که عواملی مانند تقویت دلار آمریکا با فشار بر بازار اونس سبب کاهش قیمت طلا می‌شدند، اما حضور عواملی که به نااطمینانی اقتصادی و سیاسی دامن می‌زنند، سبب رشد قیمت فلز زرد می‌شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

واکسن، بازیگر اصلی بازارها

این در حالی بود که بازارهای سهام آمریکایی پس از اعلام ناموفق بودن تست واکسن شرکت AstraZeneca در روز سه‌شنبه یکی از بدترین روزهای خود  را در ماه‌های اخیر پشت سر گذاشت. پس از اعلام این خبر و تزریق نگرانی به بازارها روز سه‌شنبه بازارهای آمریکایی یک‌دست قرمز‌پوش شدند.

شاخص S&P500 پس از یک روز تعطیلی در بازارهای آمریکایی با افتی 78/ 2 درصدی مواجه شد و شاخص نزدک نیز افت شدید 77/ 4 درصدی را به ثبت رساند. شاخص صنعتی داوجونز نیز از این سقوط سراسری بی‌نصیب نماند و کار خود را در روز سه‌شنبه با کاهش 25/ 2 درصدی به پایان رساند. تحلیلگران دلیل بی‌توجهی بازارهای اروپایی به افت شدید بازارهای آمریکایی در روز سه‌شنبه را حفظ امیدواری سرمایه‌گذاران اروپایی به ریکاوری اقتصاد قاره سبز عنوان کردند. شرکت داروسازی AstraZeneca اعلام کرد که به دلیل ابتلای یکی از موارد مورد آزمایش به بیماری ناشناخته فعلا آزمایش جهانی این واکسن را متوقف خواهد کرد.

دو نظر متفاوت

به‌طور کلی دو نظر متفاوت در مورد وضعیت کنونی بازارهای سهام وجود دارد. از طرفی برخی از تحلیلگران بر این باورند که سقوط سراسری بازارها در روز سه‌شنبه اصلاح قیمتی قابل پیش‌بینی بود و همچنان سرمایه‌گذاران به چشم‌انداز بخش‌هایی مانند سهام تکنولوژی خوشبین هستند. بخشی از صنعت که مانند بخش تکنولوژی که از مدل جدید زندگی مردم پس از دوران کرونا سودهای بسیاری کسب کرده‌اند همچنان می‌توانند بخش امیدوارکننده بازارها باشند. اما از سوی دیگر برخی معتقدند فدرال رزرو با دستکاری اقتصاد، در حال ایجاد یکی از بزرگ‌ترین حباب‌های مالی در طول تاریخ است. این گروه استدلال می‌کنند دخالت‌های فدرال رزرو در اقتصاد سبب سرمایه‌گذاری‌های نامطلوب و انباشت بیش از حد بدهی در بازارها شده است. رون پاول نماینده سابق کنگره آمریکا در این باره معتقد است که دخالت‌های فدرال رزرو سبب شده است بازارهای سهام به کمک حبابی بی‌سابقه رشد کنند و سیستم مالی نیز در آستانه فروپاشی قرار بگیرد. پاول در این مورد گفت: من اعتقاد دارم این بزرگ‌ترین حباب مالی در تاریخ سیاست‌گذاری پولی در سراسر جهان است. به همین دلیل بازارها احتمالا با اصلاح بسیار شدیدی در آینده پیش‌رو مواجه خواهند شد و این موضوع می‌تواند اثرات مخرب بسیار بزرگی برای اقتصاد در پی داشته باشد.

توقف طلا پشت سد دلار

اونس طلا در روز چهارشنبه همچنان با نوسان در 1920تا1950دلار معامله شد. یکی از دلایل نوسان ارزش اونس در روز گذشته، همان عاملی است که در روزهای گذشته به‌عنوان سد محکمی در برابر طلا ایستاده بود؛ دلار آمریکا. ارزش شاخص دلار آمریکا که در هفته جاری کاملا صعودی بوده است، روز گذشته نیز با ثبت رشد 18/ 0 درصدی به مقدار 6/ 93 واحدی رسید تا ارزش پول ملی آمریکا به بالاترین مقدار خود در یک ماه گذشته رسیده باشد.

از سوی دیگر موج فروش شدید در بازارهای سهام آمریکا در روز سه‌شنبه تا حدودی گریبانگیر طلا شده بود. تحلیلگران عنوان کردند بسیاری از سرمایه‌گذاران که در روز سه‌شنبه ضررهای سنگینی را تحمل کردند، با خرید طلا تا حدودی سعی در خنثی کردن اثر ضررهای روز سه‌شنبه داشتند. از طرفی خبر به تاخیر افتادن آزمایش واکسن کرونا، توانست با ایجاد نگرانی و نااطمینانی در بازارها به رشد قیمت طلا کمک کند. مدل قیمتی طلا به‌طور کلی در هفته‌های گذشته از همین روند تبعیت می‌کرده است. به این صورت که عواملی مانند تقویت دلار آمریکا با فشار بر بازار اونس سبب کاهش قیمت طلا می‌شدند، اما حضور عواملی که به نااطمینانی اقتصادی و سیاسی دامن می‌زنند، سبب رشد قیمت فلز زرد می‌شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

برای این گزارش جدا از اینکه در روزهای مختلف با پشتیبانی این دو کارگزاری تماس گرفتم، این سوال‌ها را هم در شبکه‌‌های اجتماعی‌ منتشر کردم تا ببینم نظر سهامداران درباره این موضوع چیست. نتیجه این بود که وضع از آن چیزی که حدس می‌زدیم عجیب‌وغریب‌تر بود. به قول یکی از کاربران توییتر وضعیت این روزهای کارگزاری‌ها چیزی غیر این نیست: «کار بعضی کارگزاری‌ها، سرکارگذاری است.» اما در مقابل این انتقادها شرکت‌های کارگزاری می‌گویند پیش‌بینی این حجم زیاد استقبال مردم از بورس را نمی‌کرده‌اند. پیش‌تر مدیر یکی از کارگزاری‌های شناخته شده در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای‌اقتصاد» در این باره گفته بود انتظار چنین حجم بالای تقاضا برای ورود به بورس را از سمت مردم نداشتیم. او تاکید کرده بود امکانات و فضای کارگزاری برای قبل از همه‌گیر شدن بورس در میان عامه مردم بوده و حالا توان پاسخگویی و پشتیبانی با توجه به تعداد کد‌های بورسی کم شده است.  «دارا یکم» یکی از موضوعاتی است که افراد زیادی برای پیگیری آن این روزها به پشتیبانی کارگزاری‌ها زنگ می‌زنند. خیلی از مردم در خرید دارا یکم، از طریق نرم‌افزار «آپ» بدون کد بورسی، آن را خریداری‌ کرده‌اند اما این تازه شروع ماجرای آنها بوده است. دردسرها از وقتی برایشان شروع شده که اعلام شد، می‌توانند دارا یکم را در بورس خریدوفروش کنند. حالا آدم‌هایی که دارایکم را از طریق نرم‌افزار «آپ» خریده بودند، سردرگم شده بودند که چطور آن را در پرتفوی(سبد) خود داشته باشند. اصلا‌ خیلی‌ها نمی‌دانستند و هنوز هم شاید ندانند که پرتفو‌ چیست و چطور می‌توانند به سهامشان دسترسی داشته باشند یا چطور باید در سجام ثبت‌نام کنند و کدبورسی بگیرند. حالا خیلی از این افراد که یا کد بورسی دارند یا ندارند، با پشتیبانی کارگزاری‌ها تماس می‌گیرند تا ببینند تکلیف دارایکم‌شان چه شده است و راهنمایی بشوند. یکی از این افراد از تجربه‌اش به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید: «بار اول که تماس گرفتم، خانمی جواب داد. اول خیلی مودبانه و خوش‌برخورد بود. بعد همین‌که گفتم خانم هنوز دارایکم در پرتفوی من ننشسته، چه‌کار باید بکنم. لحنش تغییر کرد و گفت تغییر کارگزار ناظر را بزن و بعد در کمال تعجب تلفن را قطع کرد.» یا فرد دیگری هم تعریف ‌می‌کرد که وقتی درباره دارا یکم از پشتیبان کارگزاری‌اش سوال کرد، اول از او شماره ملی‌اش را گرفتند و بعد هم اپراتور می‌گوید بعدازظهر با او تماس می‌گیرد که یک تیکت پشتیبانی به او بدهد. با خنده می‌گوید: «حالا از اون روز، سه هفته گذشته است و هیچ خبری از تماس آنها نشده است.» فرد دیگری هم می‌گوید همان روزی که خبر عرضه دارا یکم از طریق «آپ» منتشر شد، به عمو و پدربزرگش که در شهرستان با هم زندگی می‌کنند، گفته است بروند با کد ملی‌شان آن را بخرند. حالا می‌گوید: «فکر می‌کنند سرشان را کلاه گذاشته‌ام. به اینترنت و این چیزها هم اعتماد نداشتند و حالا بیشتر از همیشه بدبین شده‌اند.» حتما‌ شما هم تجربه‌اش را گاهی داشته‌اید که وقتی خواسته‌اید تلویزیون، تلفن همراه یا چیزهایی از این دست بخرید و سراغ خدمات پشتیبانی‌اش را گرفته‌اید، بوده‌اند آدم‌هایی که به شما گفته‌اند، واقعا فکر می‌کنی پشتیبانی در ایران جواب می‌دهد؟ یا این سوال را از شما کرده‌اند که پشتیبانی به چه درد می‌خورد و کدامشان پاسخگو بوده‌اند که حالا این یکی بخواهد پاسخگو باشد. حالا خیلی از افرادی که این روزها در بورس فعالیت می‌کنند و سهامدار هستند، چنین نگاهی به پشتیبانی اکثر کارگزاری‌ها دارند. یکی از این افراد به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید: «هر یک میلیارد تومان خریدوفروش در بورس، چیزی حدود 4 میلیون تومان نصیب شرکت‌های کارگزاری می‌کند. اگر ارزش معاملات روزانه بورس را هم حدود 20 هزار میلیارد تومان درنظر بگیریم، رقمش سر به فلک می‌کشد. بروید حساب کنید که شرکت‌های کارگزاری چه کارمزدی دارند از ملت می‌گیرند! اما وقتی صحبت از پشتیبانی می‌شود، همه غیبشان می‌زند.» سهامدار دیگری هم‌، چنین نظری دارد و با اشاره به گزارش خبرگزاری فارس در تیرماه که اعلام کرده بود کارگزاری‌های بورس طی 3 ماه درآمد 3800 میلیارد تومانی داشته‌اند، گفت: «با وجود چنین درآمدی، هر موقع که وارد سامانه شدیم، یک مشکلی وجود داشت. زنگ هم می‌زنیم پشتیبانی می‌گه زمان تقریبی انتظار شما 27 دقیقه است.» فرد دیگری هم این‌طور از تجربه‌اش در مواجهه با پشتیبانی کارگزاری‌ها می‌گوید: «در کارگزاری آگاه حساب کاربری دارم، سهمم در سبد نیست و نمی‌توانم آن را بفروشم، ولی در پرتفوی موجود است. کارگزاری مفید تریدرش کار نمی‌کند، اما وقتی با پشتیبانی تماس می‌گیریم بعد از اینکه کلی در صف هستیم، می‌گویند سیستم مشکل دارد و به زودی درست می‌شود. آن هم با لحن طلبکارانه‌ای.» اما به غیر از تلفن تماس پشتیبانی کارگزاری‌ها، آنها در پنل کاربری هم قسمتی را برای پشتیبانی آنلاین مشکلات طراحی کرده‌اند تا کاربر نخواهد با اپراتور تماس بگیرد و جواب سوالش را به‌صورت آنلاین دریافت کند. اما آنجا هم برای خودش حکایتی دارد. یکی از سهامداران در این رابطه می‌گوید: «کارگزاری مفید واقعا اذیت می‌کند. تلفن پشتیبانی که اکثر اوقات اشغال است. وقتی هم بوق می‌خورد، جواب نمی‌دهند. ایمیل می‌زنی جواب نمی‌ده. در سایتشان قسمتی برای پشتیبانی آنلاین گذاشته‌اند که ادعا می‌کنند جواب کاربر را می‌دهند ولی جواب 100 درصد سوال‌ها رو نمی‌دهند.»  یکی دیگر از افرادی که تجربه ثبت مشکل به‌صورت آنلاین را در یکی از کارگزاری‌های معروف دارد به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید: «15 تیرماه در قسمت پشتیبانی آنلاین ثبت مشکل کردم اما بعد از یک هفته حتی پیامی مبنی بر اینکه متن من دیده شده است برایم نیامد. در نهایت مجبور شدم با اپراتور تماس بگیرم.»

فرد دیگری هم می‌گوید: «زمان انتظار برای پاسخگویی پشتیبانی کارگزاری فارابی 29 دقیقه است. سوالم این است که پس کارمزدها را چه می‌کنند؟ توسعه کال‌سنتر و اضافه کردن افراد پاسخگو که کار سخت و گرانی نیست. آن هم در این شرایط که کاربران بورس بیشتر از هر زمان دیگری شده است.» بحث پشتیبانی کارگزاری‌ها، حتی به شبکه‌های اجتماعی هم کشیده شده است. محسن عامری، فعال اقتصادی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت که بهتر است ساعت معاملات بورس به عصرها مثلا 6 تا 10 شب منتقل شود: «اینجوری ممکنه بعضی از کارمندای بورس و کارگزاری‌ها مجبور باشن برای پشتیبانی از معاملات شب کار بشن، ولی به جاش میلیون‌ها کارمند در طول روز حواسشان به کارشان است و مشغول خریدوفروش سهام نیستند!» باوجود چنین اتفاق‌هایی این روزها در گروه‌های پیام‌رسان تلگرام یا حتی در شبکه‌اجتماعی توییتر خیلی از کاربران که در بازار سرمایه فعال هستند، تازه‌واردان یا علاقه‌مندان به حضور در بورس را به ثبت‌نام در کارگزاری‌های کمتر معروف تشویق می‌کنند. آنها برای این کارشان دلایل زیادی دارند: اول اینکه معروف نیستند و خلوت‌اند. دوم در شلوغی‌ها هنگ نمی‌کنند و دسترسی به پشتیبانی آنها در صورت وجود مشکل راحت‌تر است. از همه مهم‌تر مساله‌ای که مطرح می‌شود این است که در نبود رسیدگی، مسوولیت‌پذیری و نظارت سازمان بورس و بخش نظارت بر کارگزاران بر نحوه عملکرد و خدمات‌رسانی کارگزاری‌ها، آنها تشویق تازه‌واردان به بورس برای اینکه قید کارگزاری‌های معروف را بزنند و به سمت کارگزاری‌های کمتر شناخته شده بروند را یک فعالیت اجتماعی معرفی می‌کنند تا اعصاب‌خردی و نگرانی مردم در این اوضاع‌واحوال کمتر شود.


روایت یک پشتیبان کارگزاری ازآنچه در محل کارش اتفاق می‌افتد

روزانه 15 تا 20 هزار نفر با کارگزاری تماس می‌گیرند

چند ماه دیگر دو سال می‌شود که در مرکز پشتیبانی یکی از کارگزاری‌های بورس تهران مشغول به فعالیت است. ساعت‌ کاری‌ او و خیلی دیگر از همکارانش، از 8 صبح تا 5 بعدازظهر است. اما بعد از پایان ساعت کاری، آنها شال و کلاه نمی‌کنند که به خانه بروند چراکه باید پیگیر کارهای مشتری‌ها باشند؛ «مثلا پیگیری تغییر کارگزاری ناظر مشتری، مشکلات شماره‌حساب مشتری‌ها و اینکه آیا با ایمیل شماره‌حساب جدیدشان را فرستاده‌اند یا نه و کارهایی از این دست.» این روزها که تب بورس داغ است و در حال رسیدن به جایی هستیم که هر ایرانی یک کد بورسی دارد، تعریف می‌کند که در طول روز مجموعا تمام کارمندان به 15 تا 20 هزار تماس از سوی مشتریان پاسخ می‌‌دهند که به گفته او به‌طور میانگین هر کارمند به 170 تا 180 تماس و بعضی روزها به 200 تا 300 تماس پاسخ می‌دهد. این کارمند پشتیبانی کارگزاری از وضعیت کاری خود و همکارانش قبل از روزگار همه‌گیر شدن بورس هم برایمان می‌گوید که «در اوج روزهای شلوغ سه تا پنج هزار تماس داشتیم و در روزهای عادی هم به هزار تا هزار و 500 تماس پاسخ می‌دادیم.» تعریف می‌کند که «این تماس‌ها معمولا در زمان فعالیت بازار بود و بعد از آن به حدی سرشان خلوت بود که به مشتری‌های کارگزاری‌ها زنگ می‌زدند و از خدمات کارگزاری‌ برایشان می‌گفتند یا جذب مشتری می‌کردند.» از دورکاری در روزگار کرونایی هم برایمان می‌گوید و تعریف می‌کند که به‌طور منظم از آنها تست کرونا گرفته می‌شد و اگر تست کسی مثبت در می‌آمد دور کار می‌شد. بعد از دو هفته دوباره از او آزمایش می‌گرفتند و اگر جواب تستش منفی می‌شد می‌توانست به سر کار برگردد وگرنه بازهم دورکار می‌ماند. اما در روزگار کرونایی خیلی از کارمندان کارگزاری به ویروس کرونا مبتلا شدند؛ «بدون اغراق نصف ما کرونا گرفتند. حتی خودم هم گرفتم.»

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

در این مطلب قصد داریم تجربه مدیران کسب و کارها درباره خرید نرم افزار CRM را با شما به اشتراک بگذاریم و نکاتی که باید هر مدیری پیش از خرید نرم افزار مدیریت مشتریان بداند را در اختیارتان قرار دهیم.  

روش انتخاب نرم افزار CRM مناسب 

CRM  (مدیریت ارتباط با مشتری) نرم افزاری است که به فرایند اجرای استراتژی های کسب و کار شما حیات دوباره می بخشد. این نرم افزار ابزار لازم برای رشد کسب و کارها را فراهم می کند و با “مشتری محور” کردن شرکت شما، فرایند ها را در جهت مثبت دگرگون می کند. در واقع CRM صرفا ابزاری برای مدیریت فروش نیست و در همه بخش های سازمان کارایی دارد.  

فرآیند استفاده از این نرم افزار با تحقیقات بازار آغاز می شود. واحد تحقیقات بازار و محصول با استفاده از این نرم افزار نیازهای مشتریان را پیدا کرده و محصولات جدید را با توجه به این نیازها طراحی می کنند. پس از تولید محصول جدید، نوبت به تیم فروش می رسد تا با استفاده از نرم افزار CRM مشتریان هدف را شناسایی و جهت فروش محصول با آن ها در ارتباط باشد. سپس تیم بازاریابی می تواند از این نرم افزار برای مدیریت کمپین های بازاریابی خود استفاده کرده و میزان اثربخشی کمپین های مختلف را با هم مقایسه کند. تیم پشتیبانی هم می تواند ارتباط با کاربران را از طریق همین نرم افزار مدیریت کند. حتی واحد مالی و لجستیک هم می توانند از نرم افزار CRM برای خودکارسازی فرایند های خود استفاده کنند. بنابراین خرید یک نرم افزار CRM مناسب می تواند در عملکرد کلی سازمان تاثیر مثبتی داشته باشد. به همین جهت توصیه می شود پیش از خرید نرم افزار مدیریت خدمات مشتری یا همان CRM به خوبی تحقیق کنید و با مقایسه نرم افزارهای CRM شناخته شده بهترین نرم افزار را انتخاب کنید. اما سوال این جا است که بهترین نرم افزار CRM چیست؟  

بهترین نرم افزار CRM 

این پرسش یک پاسخ کوتاه ندارد، زیرا همه نرم افزارهای CRM نمی توانند تمام نیازهای شرکت ها را برآورده کنند. برخی نرم افزار های CRM برای شرکت های کوچک مفید هستند، برخی دیگر برای شرکت های بزرگ و بعضی به نیازهای خاص تجاری می پردازند. نخستین سوالی که باید هنگام خرید نرم افزار CRM از خود بپرسید این است که آیا این محصول می تواند به نیازهای کسب و کار من پاسخ دهد؟  

https://lh4.googleusercontent.com/Ri50_ovs9V4_scpZr-aWwNZfwQTLp8GXVz1Ns58wR_mXYOIkGAIrxtCXEf1BXwYnRC7ZF9E00o9TTHfYyGwpmRBwklST6egd7ZIzJDp4tg2vQSBHJB4PBsBVv99jA1MwPL6kUzun

پیش از خرید نرم افزار باید تحقیقات کاملی درباره امکانات نرم افزارهای مدیریت خدمات مشتری موجود در بازار داشته باشید. و مناسب ترین محصول با توجه به نیازهای خود را بیابید. برای انتخاب و خرید نرم افزار CRM به برند تجاری، ویدئو های تبلیغاتی یا توصیه بازاریابان توجه نکنید. این نرم افزار باید در واقعیت، هم در حال حاضر و هم در آینده پاسخگوی نیازهای شرکت باشد.

ممکن است انتخاب نرم افزار CRM مناسب کمی زمان بر باشد اما نرم افزار مدیریت خدمات مشتری (CRM) مناسب میتواند هزینه های شما را به صورت چشمگیری کاهش داده و راندمان تیم های کاری و فروش شما را افزایش دهد. تیم حرفه ای مشاوران شرکت دانا پرداز با ارائه پیشنهادات کاملا شخصی سازی شده برای کسب و کار شما و فراهم کردن شرایط تست نرم افزار، می تواند در مسیر انتخاب نرم افزار CRM مناسب شما را همراهی کند.

با داشتن یک نگاه صحیح به اولویت های کسب و کار، در کنار آگاهی از الزامات و عملیات روزانه مورد نیاز، قادر خواهید بود موانعی را که در مسیر تصمیم گیری درست وجود دارد، برطرف کنید.

فاکتورهای اصلی انتخاب نرم افزار CRM 

چند عامل اصلی که باید هنگام انتخاب و خرید نرم افزار CRM در نظر داشته باشید:

 

https://lh3.googleusercontent.com/28oksIsghI3Sca3vQQHdTgnjfr9niMJVJhOiK1AsRk7CSHmphimCff7-6zc62tlfUrqgHwqw-mrm9t6NbNUZYTIGG2oUe8aAfguKUHaYvaF2RwvS-DXjj8Ptl-3NiFnlEesFqPAF

در دسترس بودن خدمات مشتری 

پس از اجرای نرم افزار در صورتی که با مشکلی مواجه شدید، ارائه دهنده محصول چگونه از شما پشتیبانی می کند؟ حتماً به جزئیات خدمات مشتری که دریافت خواهید کرد دقت کنید. تیم پشتیبانی چه مواقعی در دسترس است؟ چگونه می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید؟ آیا این تیم سابقه خدمت رسانی خوبی دارد؟

اگر با چالشی مواجه شدید که به تنهایی قادر به حل آن نیستید، ضروری است که خدمات مشتریان در دسترس شما باشد. در غیر این صورت، قادر نخواهید بود از نرم افزار CRM خود به طور موثر استفاده کنید.

داشبورد 

داشبورد یکی از مهمترین بخش های نرم افزار CRM است و کارایی بسیاری دارد. پیش از خرید نرم افزار CRM، مطمئن شوید که داشبورد آن قابل تنظیم است و به شما امکان می دهد تا از معیارهای مورد نیاز کسب و کار خودتان استفاده کنید. داشبورد های نرم افزار CRM باید قابل سفارشی سازی باشند و کار کردن با آن ساده باشد. برای مثال داشبورد مدیریتی نرم افزار CRM دانا به شما امکان تعریف نمودار و گزارشات مختلف را می دهد و می توانید با توجه به نیاز سازمان داشبورد های مختلفی تعریف و آن ها را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.  

https://lh4.googleusercontent.com/ooxMjnL5MwDWzxg6Z3ZCIXLk7AHcTP9WbIW2ZeDXHfoor0sN7Y1_wisIbVMDYIZOMusEJdjQYyzxlBXsLoPX592qHLWpm2FzzHb9aBXYa-xJy5pZg2dqgE7DIuYafWyxHl8ZqKsu

ویژگی های Help Desk 

علاوه بر امکانات بازاریابی، نرم افزارهای CRM پیشرفته، مانند نرم افزار CRM دانا، امکانات تیکتینگ و help desk را در اختیار شما قرار می دهند. سیستم تیکتینگ سرعت و کیفیت پاسخگویی به مشتریان را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. بنابراین اگر می خواهید از یک سیستم پشتیبانی قدرتمند در کنار ابزارهای مدیریت مشتریان بهره مند شوید، توصیه می شود به سراغ نرم افزارهای مدیریت خدمات مشتری بروید که خدمات Help desk را ارائه می دهند.  

قیمت

برای استفاده و تهیه محصولات فناوری اطلاعات همیشه باید به بودجه کسب و کار توجه کنید. هنگام مقایسه قیمت برای خرید نرم افزار مدیریت خدمات مشتریان باید به به این موارد دقت کنید:

هزینه های مستقیم اولیه (لایسنس، قیمت در هر ماه، آموزش و …) 

 هزینه های پنهان غیرمستقیم (آموزش داخلی، شخصی سازی و …)

 هزینه در طول زمان یا TCO  (هزینه کل مالکیت) شامل آموزش، سفارشی سازی، فضای دیسک، اجاره بها و غیره در بازه های زمانی مشخص

مقیاس پذیری

مفهوم دیگری که نیازمند توجه ویژه است، مقیاس پذیری نرم افزار CRM است.

در نظر داشته باشید که یکی از دلایل اصلی خرید نرم افزار CRM، گسترش کسب و کار است.

سوالی که باید از خود بپرسید این است: آیا نرم افزار CRM توانایی رشد با کسب و کار شما را دارد؟

همچنین به سطح مهارت های کارمندان شرکت هم توجه کنید و برای اینکه مطمئن شوید در خرید نرم افزار CRM انتخاب درست را انجام می دهید، آنها را هم در فرایند تصمیم گیری درگیر کنید.

اگر آنها هم در مشاهده دموی نرم افزار شرکت داده شوند، به خوبی متوجه خواهند شد که نرم افزار CRM قرار است چطور کیفیت فعالیت های روزانه آنها را بالاتر ببرد.

قابلیت چت اختصاصی 

پیش از خرید CRM مطمئن شوید که این نرم افزار امکان چت آنلاین را هم به شما ارائه می دهد. با قابلیت چت آنلاین، مشتریان شما می توانند در هر لحظه با شما در ارتباط باشند و مشکلات خود را با شما در میان بگذارند. پشتیبانی از طریق چت این روزها، به یکی از ضروریات نرم افزارهای CRM تبدیل شده است و خرید نرم افزار CRM بدون امکان چت آنلاین مانند خرید یک گوشی هوشمند بدون قابلیت اتصال به اینترنت است! دانا CRM نمونه موفقی از نرم افزار های CRM ایرانی است که ماژول دانا چت را هم در اختیار مشتریان قرار می دهد

 دموی اختصاصی 

داشتن یک لیست از مشخصات قدم خوبی برای انتخاب و خرید نرم افزار CRM است. با این حال، تهیه این لیست زمان بر است و همچنین اشاره به تمام موارد و مزایای بالقوه در یک لیست نیز می تواند کمی دشوار باشد.

به همین دلیل است که یک دموی اختصاصی شما را قادر می سازد تا به سرعت متوجه شوید که آیا یک نرم افزار CRM نیازهای تجاری خاص شما را برآورده می کند یا خیر. اگر با ویژگی های یک دموی مناسب آشنایی داشته باشید می دانید که دموی خوب می تواند به تمام پرسش های شما درباره نرم افزار پاسخ داده  و به شما در انتخاب نرم افزار CRM مناسب کمک بسیاری خواهد کرد.  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

مقصود اسعدی‌سامانی در تشریح آخرین وضعیت پروازهای بین‌المللی، اظهار داشت:‌ در حال حاضر پروازهای خارجی در برخی مسیرهایی که برقرار شده است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و داشتن برگه آزمایش تست منفی PCR (تست کرونا) انجام می‌شود.

برقراری پروازهای نجف و بغداد به صورت خاص

وی بیان کرد: در حال حاضر پروازها به عراق در مسیر بصره برقرار است، همچنین در مسیرهای نجف و بغداد به برای «اتباع عراق» و یا «آنهایی که ویزای اقامت دارند» و یا «ماموریت به این مناطق دارند»، پرواز به صورت موردی انجام می‌شود، ‌اما در قالب پروازهای زیارتی فعلاً پروازی انجام نمی‌شود.

وی افزود: در مسیر نجف و بغداد فعلاً ماهان پرواز می‌کند اما شرکت‌های هواپیمایی دیگر هم در حال رایزنی برای اخذ مجوز و برقراری پرواز طبق دستورالعمل‌ها هستند.

 مسافران فعلا دنبال پرواز ترکیه نباشند

وی ادامه داد: کشور ترکیه هم تاریخ جدیدی که برای برقراری پروازها به این کشور ‌اعلام کرده ، 11 مهرماه است که البته این تاریخ هم به دلیل آنکه چندین بار از سوی ترکیه تغییر یافته، اعتباری ندارد؛ متذکر می‌شویم این تاریخ دلیلی بر آن نشود که مردم بخواهند بلیت ترکیه تهیه کنند و باز برقراری پرواز به تاخیر بیفتد و مسافران با مشکل استرداد بلیت مواجه شوند و متقاضیان فعلا دست نگه دارند.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر پروازی بین ایران و ترکیه برقرار شود، فقط ترکیش ایرلاین به ایران می‌آید؟ اظهار داشت: اگر قرار باشد پروازی بین ایران و ترکیه برقرار شود، از سوی شرکت‌های هواپیمایی دو طرف انجام می‌شود، وقتی ترکیش‌ایرلاین به ایران بیاید متقابلا ایرلاین‌های ایرانی هم میتوانند به ترکیه پرواز کنند.

امکان استفاده گردشگران از پرواز امارات فراهم شد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: همچنین در مسیر امارات هم کماکان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و داشتن تست منفی PCR (کرونا) برای مسافران پروازها بین دو کشور انجام می‌شود.

وی افزود: امارات به تازگی در موارد محدود ویزای گردشگری هم قبول می‌کند اما دادن این ویزا به سختی انجام می‌شود، تست منفی کرونا لازم دارد و اگر مسافری تست کرونا نداشته باشد موضوع قرنطینه در آن کشور مطرح می‌شود.

وی افزود: پروازهای امارات توسط ماهان انجام می‌شود و شرکت‌های هواپیمایی دیگر هم در حال تلاش هستند که با رعایت پروتکل‌ها پروازهای امارات را برقرار کنند.

‌ پرواز مادرید برقرار شد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: ‌از سوی دیگر در مسیرهای اروپایی پروازهای پاریس، لندن، آمستردام، منچستر، وین و میلان در حال انجام است، همچنین پروازهای مادرید شروع شده است.

 برقراری پرواز کابل

وی با بیان اینکه پرواز کابل به صورت موردی انجام می‌شود، اظهار کرد: پرواز کوالالامپور، تایلند و بانکوک انجام می‌شود البته همه باید تست منفی کرونا داشته باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کامران فروزان گفت: “در پی رونمایی و معرفی گرید لوله HEX4460 (PE80+) شرکت پلیمر آریاساسول در مرداد ماه سال جاری، عرضه این محصول در بورس کالای تهران با استقبال فوق العاده طی هفته های اخیر روبرو شده است.”

مدیر بازرگانی پلیمر آریاساسول همچنین به مراحل تولید این محصول پرداخت و تصریح کرد: “طرح اولیه تولید گرید لوله، بر اساس اهداف استراتژیکی همچون «تامین نیاز داخل»، «متنوع سازی هر چه بیشتر سبد محصولات شرکت» و «توسعه بازار» شکل گرفت و پس از انجام بررسی های فنی و تجزیه و تحلیل بازار فروش قابلیت اجرا یافت و در نهایت به همت نیروهای متخصص جوان و تیم مدیریتی خوش فکر مجموعه، تولید گرید لوله HEX4460 PE80+ با موفقیت محقق گردید.” 

وی در ادامه، توسعه کاتالیست پلیمریزاسیون مناسب توسعه، انجام تست های آزمایشگاهی تولید پلیمر با کاتالیست، آزمون های آنالیز ریزساختار، آنالیز فیزیکی، مکانیکی، حرارتی و رئولوژیکی محصول و در نهایت، تولید پلیمر مورد نظر در مقیاس صنعتی و انجام آزمون های ارزیابی خواص پلیمر تولیدی و مقایسه آن با محصولات مشابه را از مراحل تولید گام به گام این محصول برشمرد. 

فروزان ضمن تاکید بر قابلیتهای متمایز گرید اکستروژن HEX4460 PE80+ همچون مقاومت هیدروستاتیک بلندمدت قابل توجه و ﻣﻘﺎوﻣﺖ ترک در برابر تنش های محیطی(ESCR)  بالا – افزود: “جدیدترین محصول واحد پلی اتیلن سنگین (HDPE) شرکت پلیمر آریاساسول در تولید لوله های شبکه آب رسانی شهری و روستایی، لوله های انتقال آب بین شهری و بین روستایی، لوله های دوجداره کاروگیت، سیستم آبیاری تحت ‌فشار و در سیستم انتقال مایعات و فاضلاب های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.” 

مدیر بازرگانی غول پلیمری ایران در خصوص چگونگی نامگذاری گرید جدید نیز تشریح کرد: “برای نخستین بار در صنعت پتروشیمی کشور، آریاساسول توانسته است با تولید پلی اتیلنی با مقاومت بیش از یک هزار ساعت در آزمون رشد آهسته ترک (SCG)، نوع باکیفیت تری از محصول PE80 را در کشور تولید نماید. از آنجاییکه این محصول دارای خواصی بین PE80  و PE100  و قدرت عملکردی فراتر از PE80 می باشد، PE80+ نام گرفته است.”

فروزان در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت تاییدیه فنی دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی که بر اساس آخرین ویرایش استانداردهای ملی و بین المللی تدوین شده، اذعان داشت: “آریاساسول نخستین شرکت صنعت پتروشیمی ایران است که در سال 99  موفق به دریافت تاییدیه فنی دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی جهت عرضه محصولات پلی اتیلن سنگین با گرید لوله شده است.”  

وی در پایان، به آزمون های انجام شده بر محصول لوله نهایی از جمله آزمون Tensile Strength for butt-fusion (ISO 13953)، آزمون هیدرواستاتیک (ISO 1167) و آزمون SCG (ISO 13479) اشاره نمود، و موفقیت در آزمون های گرانول اولیه، محصول لوله نهایی و آزمون های بهداشتی تماس با آب شرب انسانی را از جمله الزامات اخذ این تاییدیه خواند.  

شایان ذکر است که شرکت پلیمر آریاساسول تنها شرکت داخلی است که گریدهای تخصصی HDPE را با استفاده از کومونومر 1-هگزن تولید می کند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.