دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

این کارخانه در سال 2016 در راستای به روز رسانی تجهیزات بازیابی و فرآوری فلزات متوقف شده بود تا از فناوری های جدید برای تصفیه فلزات حاوی روی استفاده نماید. روی استحصال شده در تولید محصولات مختلف فولادی مورد استفاده قرار می گیرد و این تحول همچنین باعث ایجاد زنجیره بازیافت در شرکت AZR نیز می شود. مدیرعامل و مدیرکل AZR در بیانیه ای گفت: این شرکت در نظر دارد در سال 2020 به تولید برسد و درمورد این برنامه خوش بین است.

واحدهای ذوب از جمله واحد شهر منگزی استان یون‌نان، عملیات تعمیر و نگهداری انجام دادند که باعث کاهش 4.4 واحد درصدی میانگین نرخ بهره‌برداری این استان تا 33.6 درصد شد. میانگین نرخ بهره‌برداری در استان هونان نیز با کاهش 0.6 واحد درصدی به 45 درصد رسید؛ واحد ذوب Jinxin در این استان، برنامه‌ریزی تولید را به دلیل کمبود مواد اولیه کاهش داد. نرخ بهره‌برداری در استان هنان بدون تغییر نسبت به هفته گذشته، با میانگین 63.8 درصد ثابت بود.

جدیدترین اخبار داخلی سرب و روی

به نقل از دنیای معدن علیرضا جلالیان اظهارداشت: در فروردین ماه 99 در معدن روی ملوند خراسان جنوبی به میزان 3 هزار تن ماده معدنی تولید شد در حالیکه ظرفیت اسمی استخراج این معدن مندرج در پروانه بهره برداری 830 تن است. طی 4 ماه گذشته در انتهای سال 98 مقدار 5500 تن ماده معدنی (کانسنگ) در این مدت تولید شده، که این رقم تقریبا دو برابر ظرفیت استخراج اسمی معدن است.

طبق اظهارات مدیر مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی در سال جاری با برنامه ریزی های انجام شده، طرح افزایش تولید تا سقف 25 هزارتن در معدن روی ملوند طی سال 99 اجرایی خواهد شد.

محدوده های در دست اکتشاف معدن سرب وروی مهدی آباد به مرحله انتهایی رسید و این در حالیست که پیشتر فقط روی 30 درصد از این محدوده کارهای اکتشافی انجام شده بود. محسن حاجی قاسمی رییس بخش اکتشافات مجتمع سرب و روی مهدی آباد اظهار داشت با توجه به اینکه معدن مهدی آباد دومین معدن جهان از نظر میزان ذخایر روی میباشد، قبل از این فقط 30 درصد محدوده مورد مطالعات اکتشافی قرار گرفته بود و اکنون تمام 100 درصد مورد مطالعه قرار گرفته است. وی تصریح کرد طبق اولویت ها ابتدا محدوده قدیمی معدن به نام کالامین مورد اکتشاف قرار گرفت و تخمین ذخیره آن انجام شد که نتایج ارزنده ای حاصل گردید. معدن سرب و روی مهدی آباد در 115 کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد واقع شده است که به عنوان یکی از زیرمجموعه های ایمیدرو در حال حاضر احداث کارخانه با ظرفیت تولید 800 هزارتن کنسانتره روی را در دست اجرا دارد. هم اکنون کارخانه فرآوری در فاز نخست یعنی بتن ریزی سایت قرار دارد.

این معدن یکی از قدیمی ترین معادن جهان است که در قلب کویر در مجاورت شهر تاریخی انارک و شهرستان خور و بیابانک واقع گردیده است. عارف باقری مدیر نظارت مجتمع معدن سرب نخلک در مورد عملکرد سال 98 این معدن اظهارداشت در این سال رکورد استخراج 68 هزارتن ماده معدنی کانسنگ سرب صورت پذیرفت و میزان تولید این مجتمع سال گذشته 7 هزار و 450 تن کنسانتره سرب بوده که 93 درصد اهداف طبق برنامه هدف (8 هزارتن در سال) محقق گردید.

از جمله طرح های نوسازی این معدن میتوان به اجرای طرح مکانیزاسیون بخش زیرزمینی به جهت تهویه و تردد راحت تر پرسنل، راه اندازی طرح اسپیرال در سال1400 به جهت حمل راحت تر مواد معدنی از زیر زمین به سطح با تراک های زیرزمینی، پروژه آسفالت جاده منتهی به نخلک به طول 10 کیلومتر و اجرای طرح گردشگری در مجتمع نخلک اشاره کرد که این موارد با سرمایه گذاری ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و شرکت راهبر انجام خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد  معدنی ایران، مریم صفوی مدیر طرح های اکتشافی کرمان اظهار داشت، عملیات آتش باری در معدن زیرزمینی سرب و روی کوه قلعه به منظور باطله برداری و استخراج در تاریخ 13 اردیبهشت 99 آغاز گردید. معدن سرب و روی کوه قلعه در شهرستان کوهبنان استان کرمان واقع شده است که به گفته مجری طرح های اکتشافی استان کرمان، ذخیره سرب و روی این معدن 120 هزار تن است و با اتمام عملیات اکتشافی این رقم به 300 تا 400 هزارتن افزایش خواهد یافت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

افزایش 2 هزار میلیارد تومانی سود در ملی مس محقق شد. سود «فملی» چقدر افزایش یافت؟

به گزارش رادیو سهام، ملی مس نوشت: مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه این شرکت پتانسیل و ظرفیت فراوانی برای تبدیل شدن به بهترین شرکت معدنی کشور را دارد، گفت: امیدواریم پروژه 200 هزار تنی فاز سوم تغلیظ مجتمع مس سرچشمه که بزرگ‌ترین کارخانه کنسانتره مس کشور و خاورمیانه خواهد بود، عملیاتی شود.

اردشیر سعدمحمدی پروژه دره آلو و دره زار را برای شرکت صنایع مس کلیدی خواند و گفت: باید تمام تلاش خود را برای وارد مدار کردن این دو پروژه داشته باشیم؛ چراکه با اجرای این پروژه‌ها حداقل 4 هزار میلیارد تومان به درآمد و 2 هزار میلیارد تومان به سود خالص شرکت مس افزوده میشود.

وی با اشاره اینکه در سه‌ماه نخست سال 98 متوسط قیمت مس جهانی 6210 دلار بود که این قیمت در مدت مشابه سال‌جاری 5207 دلار شد، گفت:  قیمت مس در سال جاری هزار دلار نسبت به سال گذشته کمتر است؛ اما در کدال با ثبت 6480 میلیارد تومان فروش نه‌تنها از فروش سال گذشته عبور کردیم، بلکه 25 درصد نیز نسبت به سال قبل جلوتر هستیم.

سعدمحمدی با بیان اینکه طرح‌های توسعه  باعث کاهش قیمت تمام‌شده خواهد شد، ابراز کرد: با توجه به اینکه حجم عملیات معدنی در سرچشمه از 30 میلیون تن به 60 میلیون تن خواهد رسید بنابراین طرح مکانیزاسیون معدن مس سرچشمه باید شکل بگیرد و در این رابطه خرید هفت دستگاه شاول و 40 دستگاه تراک 136 تن در حال نهایی شدن است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه از بازگشایی چهار معدن جدید در استان کرمان در سال جاری خبر داد و افزود: معادن سرکوه، کرور، نوچون و یک معدن دیگر مس در استان کرمان اکتشاف خواهد شد.

سعدمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه نگهداری اسید به دلیل ماهیت محصول سخت است، افزود: برای حل این موضوع در بندرعباس 112 هزار تن مخزن ایجاد کردیم؛ اما در این مخازن نیز امکان بیش از یک ماه نگهداری اسید وجود ندارد. بنابراین برای حل این موضوع ورود به صنایع پایین‌دستی مرتبط با اسیدسولفوریک را در دستور کار قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت مس ظرفیت تولید اسید را 900 هزار تن در مس سرچشمه (ظرفیت کارخانه جدید و قدیم) و 600 هزار تن در خاتون‌آباد اعلام کرد و گفت: میزان ظرفیت مصرف اسیدسولفوریک کشور حدود 400 هزار تن است. بنابراین با توجه به نیاز شدید کشور و همچنین خروج ارز از کشور  باید به سمت احداث کارخانه کود فسفاته با مشارکت بخش‌خصوصی رفت.

به گفته سعدمحمدی به دلیل اینکه در پروژه کارخانه کود فسفاته مصرف آب بالا وجود دارد و همچنین نیاز به دپوی بالای گچ بازیافتی است  و با توجه به اینکه در بندرعباس مخزن داریم از نظر اقتصادی منطقی است که این کارخانه در این شهر و در اسکله منطقه ویژه احداث شود. 

وی افزود: با هماهنگی که با وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفته است خرید مجموع کودهای تولیدی را تضمین کرده و هزینه عملیاتی خاک فسفاته نیز بر عهده دولت است؛ این تفاهم‌نامه بین وزیر صمت و وزیر جهاد کشاورزی به‌زودی امضا خواهد شد که 60 درصد هزینه آن توسط مس و 40 درصد آن توسط یک بنگاه اقتصادی دیگر تامین خواهد شد و عملیات احداث این کارخانه اسید فسفریک کلید خواهد خورد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،  در ادامه بررسی های چارتیستی شرکت های بورسی و فرابورسی توسط کارگزاری آبان ، وضعیت حال و آینده سهام دو شرکت سرمایه گذاری بزرگ بورسی غدیر و سپه بررسی شد.

سرمایه‌گذاری غدیر : همانطور که در نمودار مشاهده می شود الگوی پرچم با هدف 3000 تومان شکل گرفته و می توان در اصلاحات قیمت به دنبال فرصت خرید در این نماد بود.

سرمایه‌گذاری سپه‌ : قیمت این سهم با قدرت از تراک و سقف قبلی خود عبور کرده و مادامی که تغییر آرایش رخ ندهد انتظار می رود تا محدوده 3500 تومان به حرکت صعودی ادامه دهد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اردشیر سعدمحمدی با اعلام کلیدی بودن پروژه دره آلو و دره زار برای شرکت ملی مس گفت: با اجرای این پروژه‌ها حداقل 4 هزار میلیارد تومان به درآمد و 2 هزار میلیارد تومان به سود خالص شرکت افزوده خواهد شد.

وی افزود: قیمت جهانی مس در سه‌ماه نخست سال گذشته 6210 دلار بود که در مدت مشابه سال‌جاری با کاهش حدود هزار دلاری به 5207 دلار رسیداما “فملی” با فروش 6480 میلیارد تومانی، 25 درصد نسبت به سال قبل جلوتر است . در  این میان طرح‌های توسعه هم باعث کاهش قیمت تمام‌ شده می شود .

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به افزایش حجم عملیات معدنی در سرچشمه از 30 به 60 میلیون تن ، طرح مکانیزاسیون این معدن باید شکل گیرد و در این رابطه خرید هفت دستگاه شاول و 40 دستگاه تراک 136 تن در حال نهایی شدن است. علاوه براین معادن سرکوه، کرور، نوچون و یک معدن دیگر مس در استان کرمان اکتشاف خواهد شد.

سعدمحمدی با اشاره به اینکه نگهداری اسید به دلیل ماهیت محصول سخت است، افزود: برای حل این موضوع در بندرعباس 112 هزار تن مخزن ایجاد شد اما در این مخازن نیز امکان بیش از یک ماه نگهداری اسید وجود ندارد. بنابراین برای حل این موضوع ورود به صنایع پایین‌دستی مرتبط با اسیدسولفوریک در دستور کار قرار گرفت .

به گفته وی ، ظرفیت تولید اسید 900 هزار تن در مس سرچشمه (ظرفیت کارخانه جدید و قدیم) و 600 هزار تن در خاتون‌آباد بوده و ظرفیت مصرف اسید سولفوریک کشور حدود 400 هزار تن است. بنابراین با توجه به نیاز شدید و همچنین خروج ارز باید به سمت احداث کارخانه کود فسفاته با مشارکت بخش‌خصوصی رفت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل فملی، وضعیت کنونی این شرکت را مناسب دانست و یادآور شد: در حال حاضر ارزش سهام مس در بازار 280 هزار میلیارد تومان است درحالی‌که این رقم در پایان سال گذشته 72 هزار میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به اینکه در سه‌ماهه نخست سال 98 متوسط قیمت مس جهانی 6210 دلار بود که این قیمت در مدت مشابه سال جاری 5207 دلار شد گفت:  قیمت مس در سال جاری هزار دلار نسبت به سال گذشته کمتر است اما در کدال با ثبت 6480 میلیارد تومان فروش نه تنها از فروش سال گذشته عبور کردیم بلکه 25 درصد نیز نسبت به سال قبل جلوتر هستیم.

سعدمحمدی با بیان اینکه شرکت ملی پتانسیل و ظرفیت فراوانی برای تبدیل شدن به بهترین شرکت معدنی کشور را دارد گفت: قطع به یقین با پروژه هایی که در حال شکل‌گیری است این اتفاق برای مس رخ خواهد داد و امیدواریم پروژه 200 هزار تنی فاز سوم تغلیظ مجتمع مس سرچشمه که بزرگ‌ترین کارخانه کنسانتره مس کشور و خاورمیانه خواهد بود عملیاتی شود.

وی پروژه دره آلو و دره زار را برای شرکت صنایع مس کلیدی خواند و گفت: باید تمام تلاش خود را برای وارد مدار کردن این دو پروژه داشته باشیم؛ چراکه با اجرای این پروژه‌ها حداقل 4 هزار میلیارد تومان به درآمد و 2 هزار میلیارد تومان به سود خالص شرکت مس افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مس تاکید کرد: اگر در مجموعه‌ای توسعه‌ای در کار نباشد آن مجموعه محکوم به نابودی است لذا باید میزان تولید خود را بالا ببریم و برای افزایش ظرفیت تولید ناچار به انجام توسعه‌ها هستیم و این توسعه‌ها هستند که باعث کاهش قیمت تمام‌شده خواهد شد.

سعدمحمدی همچنین ابراز داشت: با توجه به اینکه حجم عملیات معدنی در سرچشمه از 30 میلیون تن به 60 میلیون تن خواهد رسید لذا طرح مکانیزاسیون معدن مس سرچشمه باید شکل بگیرد و در این رابطه خرید 7 دستگاه شاول و 40 دستگاه تراک 136 تن در حال نهایی شدن است.

سعدمحمدی تاکید کرد: هر طرحی که ازنظر اقتصادی مثبت باشد و در راستای افزایش تولید به شمار برود به اجرای آن کمک خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه از بازگشایی 4 معدن جدید در استان کرمان در سال جاری خبر داد و افزود: معادن سرکوه، کرور، نوچون و یک معدن دیگر مس در استان کرمان اکتشاف خواهد شد.

ورود به صنایع پایین‌دستی اسیدسولفوریک

سعدمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه نگهداری اسید به دلیل ماهیت محصول سخت است، افزود: برای حل این موضوع در بندرعباس 112 هزار تن مخزن ایجاد کردیم اما در این مخازن نیز امکان بیش از یک ماه نگهداری اسید وجود ندارد بنابراین برای حل این موضوع ورود به صنایع پایین‌دستی مرتبط با اسیدسولفوریک را در دستور کار قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت مس ظرفیت تولید اسید را 900 هزار تن در مس سرچشمه (ظرفیت کارخانه جدید و قدیم) و 600 هزار تن در خاتون‌آباد اعلام کرد و گفت: میزان ظرفیت مصرف اسیدسولفوریک کشور حدود 400 هزار تن است بنابراین بهترین راهکار و با توجه به نیاز شدید کشور و همچنین خروج ارز از کشور  باید به سمت احداث کارخانه کود فسفاته با مشارکت بخش خصوصی رفت.

به گفته سعدمحمدی به دلیل این‌که در پروژه کارخانه کود فسفاته مصرف آب بالا وجود دارد و همچنین نیاز به دپوی بالای گچ بازیافتی است  و با توجه به اینکه در بندرعباس مخزن داریم ازنظر اقتصادی منطقی است که این کارخانه در این شهر و در اسکله منطقه ویژه احداث شود.

 وی افزود: با هماهنگی که با وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفته است خرید کلیه کودهای تولیدی را تضمین کرده و هزینه عملیاتی خاک فسفاته بر عهده دولت است و این تفاهم‌نامه بین وزیر صمت و وزیر جهاد کشاورزی به‌زودی امضاء خواهد شد که 60 درصد هزینه آن توسط مس و 40 درصد آن توسط یک بنگاه اقتصادی دیگر تامین خواهد شد و عملیات احداث این کارخانه اسید فسفریک کلید خواهد خورد.

درخشش مس در ورزش قهرمانی

سعدمحمدی با تاکید بر اینکه توسعه در شرکت مس باید متوازن شکل بگیرد، تصریح کرد: خوشبختانه در ورزش در فوتسال قهرمانی لیگ برتر، در هندبال لیگ برتر مقام قهرمانی، در تیر و کمان قهرمانی کشوری را کسب کردیم و امیدوارم با حضور مس رفسنجان و مس کرمان در لیگ برتر فوتبال نیز در همه سطوح ورزش مس حضور مؤثر و سطح بالایی در کشور داشته باشد.

مدیرعامل شرکت مس به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت مس اشاره و بیان کرد: در بحث کرونا شرکت مس مسئولیت‌های خود را در کشور به‌خوبی انجام داد، همچنین امسال پیش‌بینی می‌کنیم تعداد اردوهای جهادی شرکت مس در روستاها بیش از سال گذشته باشد، تا دعای خیر مردم را بدرقه راه خود قرار دهیم./ایلنا

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مدیرعامل ملی صنایع مس ایران با اشاره به دو طرح درآمدزا و سودآور فملی، طرح مس درآلو و دره‌زار، به افزایش درآمد و سودآوری متاثر از بهره‌برداری دو طرح مذکور اشاره کرد. افزایش سود و درآمد فملی با بهره‌برداری از طرح مس درآلو و دره‌زار

به گزارش رادیو سهام، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل فملی، وضعیت کنونی این شرکت را مناسب دانست و یادآور شد: در حال حاضر ارزش سهام مس در بازار 280 هزار میلیارد تومان است درحالی‌که این رقم در پایان سال گذشته 72 هزار میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به اینکه در سه‌ماهه نخست سال 98 متوسط قیمت مس جهانی 6210 دلار بود که این قیمت در مدت مشابه سال جاری 5207 دلار شد گفت:  قیمت مس در سال جاری هزار دلار نسبت به سال گذشته کمتر است اما در کدال با ثبت 6480 میلیارد تومان فروش نه تنها از فروش سال گذشته عبور کردیم بلکه 25 درصد نیز نسبت به سال قبل جلوتر هستیم.

سعدمحمدی با بیان اینکه شرکت ملی پتانسیل و ظرفیت فراوانی برای تبدیل شدن به بهترین شرکت معدنی کشور را دارد گفت: قطع به یقین با پروژه هایی که در حال شکل‌گیری است این اتفاق برای مس رخ خواهد داد و امیدواریم پروژه 200 هزار تنی فاز سوم تغلیظ مجتمع مس سرچشمه که بزرگ‌ترین کارخانه کنسانتره مس کشور و خاورمیانه خواهد بود عملیاتی شود.

وی پروژه دره آلو و دره زار را برای شرکت صنایع مس کلیدی خواند و گفت: باید تمام تلاش خود را برای وارد مدار کردن این دو پروژه داشته باشیم؛ چراکه با اجرای این پروژه‌ها حداقل 4 هزار میلیارد تومان به درآمد و 2 هزار میلیارد تومان به سود خالص شرکت مس افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مس تاکید کرد: اگر در مجموعه‌ای توسعه‌ای در کار نباشد آن مجموعه محکوم به نابودی است لذا باید میزان تولید خود را بالا ببریم و برای افزایش ظرفیت تولید ناچار به انجام توسعه‌ها هستیم و این توسعه‌ها هستند که باعث کاهش قیمت تمام‌شده خواهد شد.

سعدمحمدی همچنین ابراز داشت: با توجه به اینکه حجم عملیات معدنی در سرچشمه از 30 میلیون تن به 60 میلیون تن خواهد رسید لذا طرح مکانیزاسیون معدن مس سرچشمه باید شکل بگیرد و در این رابطه خرید 7 دستگاه شاول و 40 دستگاه تراک 136 تن در حال نهایی شدن است.

سعدمحمدی تاکید کرد: هر طرحی که ازنظر اقتصادی مثبت باشد و در راستای افزایش تولید به شمار برود به اجرای آن کمک خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه از بازگشایی 4 معدن جدید در استان کرمان در سال جاری خبر داد و افزود: معادن سرکوه، کرور، نوچون و یک معدن دیگر مس در استان کرمان اکتشاف خواهد شد.

ورود به صنایع پایین‌دستی اسیدسولفوریک

سعدمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه نگهداری اسید به دلیل ماهیت محصول سخت است، افزود: برای حل این موضوع در بندرعباس 112 هزار تن مخزن ایجاد کردیم اما در این مخازن نیز امکان بیش از یک ماه نگهداری اسید وجود ندارد بنابراین برای حل این موضوع ورود به صنایع پایین‌دستی مرتبط با اسیدسولفوریک را در دستور کار قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت مس ظرفیت تولید اسید را 900 هزار تن در مس سرچشمه (ظرفیت کارخانه جدید و قدیم) و 600 هزار تن در خاتون‌آباد اعلام کرد و گفت: میزان ظرفیت مصرف اسیدسولفوریک کشور حدود 400 هزار تن است بنابراین بهترین راهکار و با توجه به نیاز شدید کشور و همچنین خروج ارز از کشور  باید به سمت احداث کارخانه کود فسفاته با مشارکت بخش خصوصی رفت.

به گفته سعدمحمدی به دلیل این‌که در پروژه کارخانه کود فسفاته مصرف آب بالا وجود دارد و همچنین نیاز به دپوی بالای گچ بازیافتی است  و با توجه به اینکه در بندرعباس مخزن داریم ازنظر اقتصادی منطقی است که این کارخانه در این شهر و در اسکله منطقه ویژه احداث شود.

 وی افزود: با هماهنگی که با وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفته است خرید کلیه کودهای تولیدی را تضمین کرده و هزینه عملیاتی خاک فسفاته بر عهده دولت است و این تفاهم‌نامه بین وزیر صمت و وزیر جهاد کشاورزی به‌زودی امضاء خواهد شد که 60 درصد هزینه آن توسط مس و 40 درصد آن توسط یک بنگاه اقتصادی دیگر تامین خواهد شد و عملیات احداث این کارخانه اسید فسفریک کلید خواهد خورد.

درخشش مس در ورزش قهرمانی

سعدمحمدی با تاکید بر اینکه توسعه در شرکت مس باید متوازن شکل بگیرد، تصریح کرد: خوشبختانه در ورزش در فوتسال قهرمانی لیگ برتر، در هندبال لیگ برتر مقام قهرمانی، در تیر و کمان قهرمانی کشوری را کسب کردیم و امیدوارم با حضور مس رفسنجان و مس کرمان در لیگ برتر فوتبال نیز در همه سطوح ورزش مس حضور مؤثر و سطح بالایی در کشور داشته باشد.

مدیرعامل شرکت مس به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت مس اشاره و بیان کرد: در بحث کرونا شرکت مس مسئولیت‌های خود را در کشور به‌خوبی انجام داد، همچنین امسال پیش‌بینی می‌کنیم تعداد اردوهای جهادی شرکت مس در روستاها بیش از سال گذشته باشد، تا دعای خیر مردم را بدرقه راه خود قرار دهیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این‌که امیدواریم با تلاش تمامی مدیران و پرسنل سخت‌کوش صنعت مسو برنامه‌ریزی هدفمند عملکردی درخشان‌تر از سال گذشته ثبت کنیم، گفت: امروز شرکت مس در حوزه اقتصادی نقش خاص و حیاتی را دنبال می‌کند و ما وظیفه ‌داریم به‌عنوان سرباز و خادم این نظام، تمام تلاش خود را برای عبور از شرایط فعلی و ثبت بهترین عملکرد تولیدی، فروش و توسعه را داشته باشیم.
به گزارش سیگنال به نقل از مس پرس، مدیرعامل شرکت مس وضعیت کنونی این شرکت را مناسب دانست و یادآور شد: در حال حاضر ارزش سهام مس در بازار 280 هزار میلیارد تومان است درحالی‌که این رقم در پایان سال گذشته در حدود 72 هزار میلیارد تومان بود. وی با اشاره به اینکه در سه‌ماهه نخست سال 98 متوسط قیمت مس جهانی 6210 دلار بود که این قیمت در مدت مشابه سال جاری 5207 دلار شد گفت:  قیمت مس در سال جاری هزار دلار نسبت به سال گذشته کمتر است اما در کدال با ثبت 6480 میلیارد تومان فروش نه تنها از فروش سال گذشته عبور کردیم بلکه 25 درصد نیز نسبت به سال قبل جلوتر هستیم. سعدمحمدی با بیان اینکه شرکت ملی پتانسیل و ظرفیت فراوانی برای تبدیل شدن به بهترین شرکت معدنی کشور را دارد گفت: قطع به یقین با پروژه هایی که در حال شکل‌گیری است این اتفاق برای مس رخ خواهد داد و امیدواریم پروژه 200 هزار تنی فاز سوم تغلیظ مجتمع مس سرچشمه که بزرگ‌ترین کارخانه کنسانتره مس کشور و خاورمیانه خواهد بود عملیاتی شود.
وی پروژه دره آلو و دره زار را برای شرکت صنایع مس کلیدی خواند و گفت: باید تمام تلاش خود را برای وارد مدار کردن این دو پروژه داشته باشیم؛ چراکه با اجرای این پروژه‌ها حداقل 4 هزار میلیارد تومان به درآمد و 2 هزار میلیارد تومان به سود خالص شرکت مس افزوده خواهد شد. مدیرعامل شرکت مس تأکید کرد: اگر در مجموعه‌ای توسعه‌ای در کار نباشد آن مجموعه محکوم به نابودی است لذا باید میزان تولید خود را بالا ببریم و برای افزایش ظرفیت تولید ناچار به انجام توسعه‌ها هستیم و این توسعه‌ها هستند که باعث کاهش قیمت تمام‌شده خواهد شد. سعدمحمدی همچنین ابراز داشت: با توجه به اینکه حجم عملیات معدنی در سرچشمه از 30 میلیون تن به 60 میلیون تن خواهد رسید لذا طرح مکانیزاسیون معدن مس سرچشمه باید شکل بگیرد و در این رابطه خرید 7 دستگاه شاول و 40 دستگاه تراک 136 تن در حال نهایی شدن است. سعدمحمدی تأکید کرد: هر طرحی که ازنظر اقتصادی مثبت باشد و در راستای افزایش تولید به شمار برود به اجرای آن کمک خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه از بازگشایی 4 معدن جدید در استان کرمان در سال جاری خبر داد و افزود: معادن سرکوه، کرور، نوچون و یک معدن دیگر مس در استان کرمان اکتشاف خواهد شد.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

چند ماه پیش بود که تصاویر جدیدی از محصول جدید طراحی شده از سوی تسلا موتورز در فضای مجازی منتشر شد و بعد از آن نیز این شرکت نوظهور و جاه طلب آمریکایی از نسخه مفهومی آن به صورت رسمی رونمایی کرد.

جزئیات و اطلاعات اندک از این محصول جدید که وانت پیکاپ تمام الکتریکی تسلا تحت‌عنوان سایبر تراک (Cybertruck) نام گرفته است، جنجال و سر و صداهای زیادی را در فضای مجازی توسط کاربران، کارشناسان و منتقدان به راه انداخت اما حالا بر اساس گزارش وب سایت caradvice ، اطلاعات و داده های جمع آوری شده توسط وبسایت رسمی تسلاموتورز  CybertruckTalk ، به نظر می‌رسد که بعد از کشورهای آمریکای شمالی، استرالیایی‌ها بیشترین استقبال را از این پیکاپ الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست که ظاهر و طراحی عجیب و غریبی دارد، خواهند داشت.

بر اساس این نظر سنجی که در وب سایت مذکور انجام شده است، بالغ بر یک هزار و 800 نفر از کاربران و اعضای آنلاین تسلا در آن شرکت کرده و تقاضا و استقبال خود را از این وانت پیکاپ تمام الکتریکی اعلام کرده‌اند.

این اطلاعات جمع آوری شده نشان می دهد که ایالات متحده آمریکا با 76 درصد از تقاضا در صدر طرفداران این وانت پیکاپ جدید و تمام برقی تسلا قرار گرفته است و بعد از آن کانادا با 10 درصد تقاضا و استرالیا نیز با 3 درصد تقاضا به ترتیب در رتبه های دوم و سوم علاقه مندان به سایبر تراک تسلا قرار گرفته اند.

از جمله مهم ترین قابلیت های نسخه مفهومی و انتزاعی سایبر تراک تسلا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.