دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

رمزارزهای پایدار سردرگم کننده هستند

بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد از آنجایی که رمزارزهای پایدار مختلف روش‌های متفاوتی را برای حفظ ارزش رمزارزهای پایدار مورد استفاده قرار می‌دهند، عبارت رمزارز پایدار می‌تواند «سردرگم کننده» و یا «گمراه کننده» باشد. بعلاوه، بر اساس مقاله‌ی گروه اقدام دارایی‌های رمزارزی این بانک این رمزارزها در برابر حملات آسیب‌پذیر هستند و پذیرش گسترده‌ی این فن‌آوری می‌تواند بازارهای جهانی را به آشفتگی دچار کند.

رمزارزهای پایدار

محققان بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا رمزارزهای پایدار را در سه گروه دسته‌بندی کرده‌اند. نخستین دسته رمزارزهای پایدار همانند رمزارز پایدار شرکت تتر را شامل می‌گردد که معادل رمزارزی ارز فیات محسوب می‌شوند و امکان انجام مبادلات را بدون نیاز به خروج از اکوسیستم رمزارزها را فراهم می‌کنند. دسته‌ی دوم رمزارزهای پایداری هستند که برای جایگزین ساختن ارزهای فیات طراحی شده‌اند که دلار دیجیتالی و ارز دیجیتالی یورو را شامل می‌شوند. و در نهایت رمزارزهایی که به عنوان جایگزین روش‌های حفظ ارزش دارایی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای مثال نگه‌داری از تتر به عنوان جایگزین ذخیره سازی دلار آمریکا محسوب می‌گردد.

اما ایده‌ی ایجاد ارز دیجیتالی یورو که بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا ساخت آن را مورد بررسی قرار می‌دهد، درصورتی که به‌طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گیرد، ممکن موجب افزایش «ریسک‌های ثبات مالی» گردد.

بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا ادعا می‌کند که این اتفاق می‌تواند به دلیل «خروج نقدینگی» تجربه گردد. یعنی مقداری از ارزهای فیات به عنوان وثیقه‌ی ارزدیجیتالی یورو منتشر می‌گردد، درصورتی که مالکان این ارز دیجیتالی کاهش ارز یورو را پیش‌بینی کنند، ارز دیجیتالی را به ارز حقیقی یورو تبدیل خواهند کرد و در نتیجه ارز یورو را در بازار به فروش خواهند رساند.

ضرورت بازنگری بر اصطلاح رمزارزهای پایدار

محققان این گزارش اعلام کرده‌اند: «در این شرایط، میزان نقدشوندگی دارایی‌ها برای پوشش بازخرید دارایی‌های منتشر شده می‌تواند تاثیرات منفی بر سیستم مالی داشته باشد.» از آنجایی که امکان دستکاری در رمزارزهای پایدار همانند یو‌اس‌دی‌تی(USDT) یا یو‌اس‌دی‌سی(USDC) وجود دارد، این دسته از رمزارزها می‌تواند ریسک‌های سیستماتیکی را موجب گردند.

درصورتی که رمزارزهای پایدار به روش جایگزین حفظ ارزش دارایی‌ها تبدیل شوند(که از دیدگاه بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا تحقق این شرایط امکان‌پذیر نیست)، توانایی مداخله‌ی بانک مرکزی در اقتصاد از طریق اعمال سیاست‌های پولی کاهش خواهد یافت.

بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا معتقد است که رمزارزهای پایدار می‌توانند به‌طور منفی سیستم اقتصادی را تحت تاثیر قرار دهند. این بانک معتقد است که اصطلاح «رمزارزهای پایدار» باید تغییر کند و به‌طور کامل کنار گذاشته شود:

همزمان با استقرار اصول نظارتی و تعریف روش‌ها عبارت «رمزارز پایدار» باید با اصلاحات دیگری جایگزین شود تا تاکید بر پایداری این دسته از رمزارزها را بازتاب نکنند. The European Central Bank

نظر شما نسبت به دیدگاه بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا نسبت به رمزارزهای پایدار چیست؟ آیا رمزارزهای پایدار سیستم‌های اقتصادی را با ریسک‌های متعددی مواجه می‌کنند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

هر چند برخی منابع از پیشرفت‌های جدید دارویی در مقابله با کرونا خبر داده‌اند، با این حال شمار مبتلایان به کرونا در جهان بار دیگر روندی صعودی به خود گرفته و بسیاری از کارشناسان نگران بروز موج دوم همه‌گیری به‌صورت جهانی در پاییز هستند. تاکنون بیش از 960 هزار نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-19 از دست داده‌اند و بیم افزایش محسوس شمار قربانیان با تشدید روند فعلی وجود دارد.

میکا ارستلینگ، تحلیلگر ارزهای دیجیتالی در موسسه «جی‌اس‌آر» گفت: بازار به شدت نگران خبرهای مربوط به کرونا، تنش‌های بین آمریکا و چین و زمان‌بر بودن عرضه واکسن است. صعود ارزهای امن نظیر طلا در معاملات اخیر، معامله‌گران بیت‌کوین را به این نتیجه رسانده که دارایی‌های امن در حال حاضر مقصد جذابی در مقایسه با بازار ارزهای دیجیتالی هستند. در دیگر خبر بازار ارزهای دیجیتال گفته شد که بانک‌های فدرال ایالات‌متحده می‌توانند به بنگاه‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال به‌ویژه گردانندگان استیبل کوین‌ها خدمات ارائه کنند. به گزارش ارز دیجیتال، براساس نامه تفسیری جدید منتشرشده از سوی دفتر نظارت بر امور ارزی آمریکا، دست بانک‌های ملی این کشور برای نگهداری ارزهای ذخیره‌ای برای استیبل کوین‌ها باز می‌شود.

در بخشی از این نامه که روز گذشته منتشر شد، آمده است: بانک‌های ملی با نگهداری ذخایر استیبل کوین‌ها می‌توانند به مشتریان خود خدمات‌دهی ‌کنند.

برایان بروکس، حقوقدان فعال در دفتر نظارت بر امور ارزی ایالات‌متحده، خاطرنشان کرده است هم‌اکنون نیز خدمات‌رسانی به گردانندگان استیبل کوین‌ها از سوی بسیاری از بانک‌ها انجام می‌شود. وی می‌افزاید: بانک‌های ملی و نهادهای مالی عضو مجمع پس‌انداز فدرال در حال حاضر نیز مشارکتی فعال در حوزه‌های مربوط به ارزهای دیجیتال باثبات دارند و روزانه میلیاردها دلار از تراکنش‌های آن را پردازش می‌کنند. با این حال، در این نامه تصریح شده که تسهیلات قانونی جدید، تنها شامل استیبل کوین‌هایی با پشتوانه یک‌به‌یک با ارزهای فیات می‌شود و دیگر توکن‌هایی که به سبدی از ارزها تکیه دارند (مثل ساگا یا برخی از نسخه‌های لیبرا) از تسهیلات جدید مستثنی خواهند بود.

تتر (USDT)، یک نمونه مشهور از استیبل کوین‌هایی است که دارای پشتوانه یک‌به‌یک با ارزهای فیات هستند. ارزش هر تتر برابر با یک دلار آمریکاست و آن‌طور که بنیاد تتر ادعا می‌کند ذخایر ارزی معادل با تترهای عرضه‌شده در نیویورک نگهداری می‌شود. البته بحث و جدل‌های فراوانی پیرامون عملکرد بنیاد تتر وجود دارد، از جمله اینکه این بنیاد متهم شده است که از ذخایر ارزی خود برای جبران زیان‌های بیتفینکس، صرافی خواهرخوانده خود استفاده می‌کند.

برایان بروکس، پیش‌تر مدیریت بخش حقوقی صرافی کوین بیس را برعهده داشته و به‌تازگی بر کرسی ریاست دفتر نظارت بر امور ارزی ایالات‌متحده تکیه زده است. وی به‌دلیل همین پس‌زمینه، درصدد است تا در نهاد متبوع خود، زمینه را برای گسترش نقش ارزهای دیجیتال در نظام بانکی آمریکا فراهم کند. پیش‌تر نیز در ماه ژوئیه (تیر)، دفتر نظارت بر امور ارزی با صدور بخشنامه‌ای از موافقت خود با ورود بانک‌های فدرال به حوزه ارائه خدمات امانتداری دارایی‌های رمزینه خبر داده بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صرافی بایننس در سال ۲۰۱۷ میلادی افتتاح شد، اما خیلی سریع رشد کرد و رقبای خود را پشت سر گذاشت. حجم معاملات روزانه بایننس به طور میانگین به بیش از ۱.۲ میلیارد دلار می‌رسد که این یعنی نقدشوندگی و تعداد خریداران و فروشندگان در این صرافی به شدت بالاست. Binance هم اکنون بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیاست که کاربران از سراسر جهان می‌توانند در آن به معامله ارزهای دیجیتال بپردازند. علاوه بر امکان معامله در و‌ب سایت بایننس، این صرافی هم برای موبایل و هم برای کامپیوترهای شخصی نرم‌افزار مخصوص دارد که ترید را برای همه کاربران با هر شرایطی آسان می‌کند. در این مقاله به آموزش چگونگی ترید ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس خواهیم پرداخت و جزییات آن را به صورت کاملاً تصویری و گام به گام شرح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید
آموزش کامل افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس

آموزش پلتفرم معاملاتی بایننس (حالت پیشرفته)

پس از باز کردن حساب در بایننس جهت انجام معامله در این پلتفرم نیاز است که ابتدا تمام قسمت های آن بررسی گردد که در ادامه به آن پرداخته ایم. در مرحله اول مطابق تصویر زیر در صفحه اصلی وب سایت بایننس بر روی منوی “Spot” و سپس “Advanced” کلیک کنید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

در صفحه اصلی این پلتفرم چند قسمت اصلی وجود دارد که عبارتند از:

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
 1. نمودار (Chart Panel)
 2. لیست سفارشات بازار (Order Book)
 3. انجام معاملات (Place Order)
 4. دارایی ها (Assets)
 5. سفارشات کاربر (Orders)
 6. جفت ارزها (Pairs)
 7. اطلاعات ارز (Currency Details)
 8. اطلاعات تغییرات قیمتی ارز

نمودار (Chart Panel)


این بخش دارای گزینه های متعددی جهت ارائه اطلاعات کامل نموداری به کاربر است. در پایین نمودار حجم خریداران و فروشندگان به صورت میله ای نمایش داده شده است. در بالا سمت چپ نمودار انواع تایم فریم های معاملاتی از تایم 1 دقیقه تا ماهانه فراهم گردیده است که با توجه با استراتژی معاملاتی کاربر میتواند مورد استفاده قرار گیرد. در بالا سمت راست نمودار سه زبانه Original, Trading View و Depth وجود دارد که به اختصار توضیحاتی در رابطه با آنها ارائه می دهیم.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

لیست سفارشات (Order Book)


در این بخش شما میتوانید لیست سفارش های قرارداده شده در بازار بوسیله دیگرکاربران را بصورت لحظه ای تماشا کنید. معاملات لحظه ای سنگین بصورت هایلایت سبز و قرمز به ترتیب در بخش فروش ها و خریدها دیده میشود. به کمک این بخش میتوانید جو روانی حاکم بر بازار و غلبه فروشندگان و یا خریداران در مورد ارز مورد نظر خود را بدانید و بر مبنای آن تصمیم گیری کنید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

انجام معاملات (Place Order)


این قسمت مهمترین بخش در بایننس میباشد و بخاطر اینکه نوع سفارشارت در بایننس به صورت یکطرفه میباشد شما فقط میتوانید یک ارز را خریداری نمایید و در قیمت بالاتر بفروشید و یا در صورت اینکه پیش بینی میکنید ارز مورد نظر دچار افت ارزش خواهد شد میتوانید آن را بفروشید و معاملات فروش سودی نخواهند داشت. اینجا شما میتوانید بصورت لحظه ای انواع سفارشات خرید یا فروش ارز مورد نظر خود را قرار دهید. برای انجام معاملات خرید و فروش روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به نیاز کاربر طراحی شده اند. در اینجا به اختصار انواع روشهای خرید و فروش را برایتان شرح میدهیم:

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

دارایی ها (Assets)


در این پنجره میزان دارایی شما در حساب بایننس بر حسب جفت ارزی که انتخاب کرده اید نمایش داده میشود. بطور مثال اگه روی نمودار جفت ارز بیت کوین به تتر باشید، میزان دارایی شما بر اساس تتر و بیت کوین نمایش داده میشود. در اینجا چهار گزینۀ Open Orders, Order History, Trade History و Fund وجود دارد که هر کدام در زیر تعریف شده اند:

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

پنجره جفت ارزها (Pairs)


در اینجا شما میتوانید انواع ارزهای فیات کشورهای مختلف، ارزهای معامله شونده با بایننس کوین (BNB)، انواع آلت کوین ها و مارجین ها را بصورت لیست دلخواه با زدن دکمه ستاره کنار هر جفت ارز انتخاب کرده و در لیست Favorites یا همان لیست علاقه مندی خود بصورت یکجا داشته باشید و به معامله بپردازدید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

اطلاعات ارز


در این بخش شما میتوانید اطلاعات ارز رمزپایه مورد نظر از جمله حجم مبادلات بر حسب دلار (در اینجا اکنون 173 میلیارد دلار است) و مقدار کل بیت کوین در گردش و کل بیت کوین هایی که قرار است تولید شوند را مشاهده نمایید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

اطلاعات تغییرات قیمت ارز


همانطور که میبینید این قسمت در بالا سمت چپ صفحه اصلی قرار دارد و اطلاعات مفیدی درباره اتفاقات و تغییرات قیمت ارز مورد نظر شما در 24 ساعت گذشته در اختیارتان قرار میدهد.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
تحلیل های ارائه شده در این وب سایت صرفاً نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از تحلیل و آموزش های موجود بر عهده کاربران محترم میباشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

امروزه ارزهای دیجیتال و به خصوص پادشاه این بازار بزرگ یعنی بیت کوین توجه سرمایه گذاران و مردم را در سراسر جهان به خود جلب نموده است. در این مطلب آموزشی میخواهیم راهنمای گام به گام خرید بیت کوین را برای آن دسته از عزیزانی که قصد مبادلات در این حوزه را دارند، شرح دهیم.

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که می‌توانید با آن سفارشات‌ آنلاین ثبت کنید، پول به دیگران انتقال دهید و یا اینکه آن را به عنوان یک کالای با ارزش جهت سرمایه ‌گذاری در نظر بگیرید. همین کاربردهای مختلف بیت کوین در بسیاری از حوزه ها شاید مهمترین دلیل و بهترین پاسخ به این سوال باشد که چرا باید با بیت کوین بیشتر آشنا شوید !

بیشتر بخوانید
بیت کوین (BTC) چیست و چگونه کار می‌کند؟

مراحل خرید بیت کوین

 1. نصب کیف پول بیت کوین
 2. پیدا کردن فروشنده معتبر بیت کوین (سایت صرافی ارز دیجیتال یا فرد حقیقی معتبر)
 3. انجام احراز هویت در سایت صرافی با مدارک شناسایی که در خود سایت توضیح داده شده است
 4. خرید مستقیم از سایت یا از افرادی که بیت کوین خود را برای فروش گذاشته اند
 5. پرداخت پول و ارسال آدرس کیف پول خود در سایت برای فروشنده

نصب کیف پول بیت کوین


برای خرید انواع ارزهای دیجیتال کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری متنوعی در بازار وجود دارد که از آنها میتوانید جهت ارسال، دریافت و نگهداری ارز مورد نظر خود استفاده کنید. برای اطلاع از انواع کیف پول های معتبر و معروف بیت کوین می‌توانید به مقاله منتشرشده در وب سایت سیگنال مراجعه نمایید. درمقاله منتشرشده بهترین و جامع ترین کیف پول های ارزهای دیجیتال بیت کوین معرفی گردیده است ولی برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال ناشناخته ای را خریداری نمایید، حتما ابتدا باید کیف پول پشتیبانی کننده آن ارز را تهیه کنید.


پیدا کردن فروشنده معتبر جهت خرید بیت کوین


برای خرید بیت کوین سایت ها و صرافی های مختلفی وجود دارند که با ثبت نام و تأیید هویت می‌توانید از آنها خرید نمایید. با یک جستجوی ساده عبارت های خرید بیت کوین یا خرید ارز دیجیتال در گوگل میتوانید لیست وب سایت های مربوطه را مشاهده نمایید.


احراز هویت


پس از ثبت نام در صرافی ها و سایت های معتبر شما باید احراز هویت انجام دهید. این مهم به دلیل قوانین پولشویی و عدم سوء استفاده کاربران صورت میگیرد که داخل هرسایت مراحل احراز هویت به طور کامل توضیح داده شده است.

پس از انجام مراحل احراز هویت شما میتوانید به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم از سایت خرید نمایید. در روش مستقیم شما با استفاده از کارت بانکی ثبت شده در سایت مستقیما به سایت مبلغ مورد نظر را پرداخت کرده و ارز را دریافت میکنید. در روش غیر مستقیم که در سایت ها به عنوان پایاپای اشاره میشود، سایت به عنوان کارگزار بین خریدار و فروشنده قرار دارد و خریدار لیست قیمت های پیشنهادی توسط فروشندگان را مشاهده مینماید، از میان آنها یکی را انتخاب نموده و تصمیم به خرید میگیرد.


پرداخت پول و خرید بیت کوین


پس از انتخاب روش خرید و توافق حاصله پرداخت پول صورت می پذیرد که مرحله نهایی خرید است و پس از آن ارز مورد نظر به کیف پول شما منتقل میگردد. در اینجا می‌خواهیم روش استفاده از نرم افزار کیف پول اتمیک (Atomic Wallet) را شرح دهیم که جهت نگهداری ارزهای دیجیتال بسیار معتبر است.

همه چیز در رابطه با خرید بیت کوین و واریز آن به کیف پول شخصی

برای دانلود این کیف پول از وبسایت رسمی Atomic برای گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود کیف پول Atomic

ابتدا نرم افزار Atomic را دانلود کنید. در وبسایت رسمی اتمیک والت نسخه های های مختلفی برای تلفن های هوشمند و کامپیوترها وجود دارد که بسته به نیاز خود میتوانید آنها را دریافت کنید. پس از نصب برنامه را اجرا کنید. حال با صفحه زیر روبرو خواهید شد. در این مرحله گزینه ساخت کیف پول جدید (Create New Wallet) را بزنید.

همه چیز در رابطه با خرید بیت کوین و واریز آن به کیف پول شخصی

در اینجا شما میبایست یک رمز عبور قوی که شامل حروف و اعداد و نشانه ها باشند تعریف نمایید و آن را در یک جای امن یادداشت کنید. بعد از آن گزینه Set را بزنید.

پس از این مرحله کد 12 کلمه ای بازیابی یا Seed به شما نمایش داده میشود که باید تمامی این 12 کلمه را به ترتیب یادداشت نمایید و در مکانی امن نگه داری کنید که در صورت نیاز بتوانید کیف پول خود را بازیابی نمایید.

همه چیز در رابطه با خرید بیت کوین و واریز آن به کیف پول شخصی

بعد از این مرحله شما صفحه اصلی کیف پول Atomic را مشاهده خواهید کرد که لیست تمامی ارزهای رمزپایه تحت پشتیبانی خود را نمایش میدهد. جهت جلوگیری از ازدحام و شلوغی صفحه خود میتوانید از گزینه بالاسمت چپ صفحه دکمه فیلتر را انتخاب کرده و ارزهای مورد نظر خود را جستجو کنید و نمایش بقیه ارزها را به حالت غیر فعال دربیاورید.

همه چیز در رابطه با خرید بیت کوین و واریز آن به کیف پول شخصی

برای هر ارز که در صفحه خود مشاهده میکنید یک کلید عمومی وجود دارد که همانند کدپستی کیف پول شماست و حاوی آدرس ارز مورد نظر در کیف شماست که برای فرستادن ارز به کیف شما استفاده میشود. پس از کلیک روی ارز مورد نظر صفحه ای باز میگردد که دو گزینه Send و Receive دارد. هنگامی که میخواهید ارز مورد نظر را دریافت کنید، گزینه دریافت Receive  را زده و آدرس اعلام شده را کپی نمایید و برای کسی که میخواهد آن ارز را برای شما ارسال کند بفرستید. هنگامی که میخواهید ارز را برای کسی بفرستید این بار گزینه ی Send یا ارسال را زده و آدرس کیف پول فرد مورد نظر را وارد کنید، مقدار ارسال ارز را مشخص نموده و بعد دکمه ارسال را بزنید.

همه چیز در رابطه با خرید بیت کوین و واریز آن به کیف پول شخصی

*** توجه : قبل از هرگونه ارسال ارز تسویه حساب مالی خود را انجام دهید در غیر اینصورت پیگیری موارد کلاهبرداری و مواردی از این دست بسیار مشکل خواهد بود.

پس از حدود 5 الی 30 دقیقه در صورت کم بودن ترافیک شبکه، ارز دیجیتال مورد نظر به کیف پول شما منتقل خواهد شد.

معرفی سایر بخش های کیف پول اتمیک (Atomic)


صرافی (Exchange)


همه چیز در رابطه با خرید بیت کوین و واریز آن به کیف پول شخصی

در این زبانه شما میتوانید ارزهای ذخیره شده در کیف پولتان را به یکدیگر تبدیل کنید. بطور مثال شما مقداری بیت کوین دارید و میخواهید آن را به تتر (USDT) یا اصطلاحاً دلار دیجیتال تبدیل نمایید که در اینصورت میتوانید از این گزینه استفاده نمایید.


تاریخچه (History)


این گزینه جهت بررسی و ثبت تراکنش های ارزی شماست. هرگونه ارسال و دریافت ارز شما داخل این آیکون ذخیره میگردد.


خرید ارز دیجیتال (Buy Crypto)


از طریق این گزینه شما میتوانید با استفاده از انواع کارت های مسترکارت و ویزاکارت ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری نمایید.


ابزارها (Tools)


با این گزینه میتوانید به منوی تنظیمات دسترسی داشته باشید. از گزینه های مهم این این بخش میتوان به Finger Print و Private Key اشاره کرد که در زیر به اختصار توضیحاتی در مورد آنها ارائه خواهیم کرد:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

تتر برای دومین بار در طول یک ماه، دارایی‌های استیبل کوین (USDT) خود را از شبکه ترون به شبکه اتریوم منتقل کرد. خزانه تتر یک میلیارد دلار USDT یعنی چیزی حدود 7 درصد از کل موجودی خود را از ترون به بلاک چین اتریوم منتقل می‌کند. یکی از دلایل این موضوع کاهش دارایی‌های قفل شده در پروژه‌های دیفای بوده است. پروتکل‌های دیفای به صورت گسترده از تتر و استیبل‌کوین‌هایی مثل USDC استفاده می‌کنند. به دلیل ماهیت این رمزارزها که دارای پشتوانه دلار امریکا هستند، افراد برای در امان ماندن از نوسانات شدید بازار، به این دارایی‌های دیجیتال پناه می‌آورند.

بخش دیفای در شبکه ترون به عنوان رقیبی برای اتریوم در مرحله بسیار مهمی از پیشرفت‌های خود برای آینده قرار دارد. با ورود اوراکل Bridge مفهوم دیفای در شبکه ترون بیش از پیش برجسته خواهد شد. در این سیستم، توکن BRG برای پرداخت هزینه خدمات اولین سیستم اوراکل عمومی در شبکه TRON استفاده خواهد شد.

همانطور که در تحلیل قبل گفته شد، زمانی که قیمت ترون با توئیتهای جاستین سان رشد می‌کند، معمولا بلافاصله فروکش می‌کند. ترونیکس پس از آنکه نتوانست بالای محدوده 0.33 دلار تثبیت قیمت داشته باشد، با افزایش عرضه در بازار مواجه شد. کراس مکدی از یک سو و کراس تنکنسن و کیجونسن از سوی دیگر تاییدی بر این موضوع بودند.

در حال حاضر قیمت در محدوده حمایتی کومو (ابر) قرار دارد. در صورت از دست دادن این حمایت، ریزش آن تا 0.22 دلار در گام اول و 0.16 دلار در گام بعدی ناگزیر خواهد بود.

از سوی دیگر، افزایش قیمت بیت‌کوین و قدرت گرفتن احتمالی پروژه‌های دیفای می‌توانند عواملی تاثیر گذار برای رشد قیمت در محدوده حمایتی فعلی باشند. مقاومتهای پیش رو نیز 0.33 دلار و 0.4 دلار خواهند بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

از این پس، بانک‌های فدرال ایالات متحده می‌توانند به بنگاه‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال به‌ویژه گردانندگان استیبل کوین‌ها خدمات ارائه کنند.

به گزارش کوین تلگراف، بر اساس نامه تفسیری جدید منتشرشده از سوی دفتر نظارت بر امور ارزی آمریکا، دست بانک‌های ملی این کشور برای نگه‌داری ارزهای ذخیره‌ای برای استیبل کوین‌ها باز می‌شود.

در بخشی از این نامه که روز گذشته منتشر شد، آمده است:

بانک‌های ملی با نگه‌داری ذخایر استیبل کوین‌ها می‌توانند به مشتریان خود خدمات‌دهی ‌کنند.

برایان بروکس (Brian Brooks)، حقوق‌دان فعال در دفتر نظارت بر امور ارزی ایالات متحده، خاطرنشان کرده است که هم‌اکنون نیز خدمات‌رسانی به گردانندگان استیبل کوین‌ها از سوی بسیاری از بانک‌ها انجام می‌شود. وی می‌افزاید:

بانک‌های ملی و نهادهای مالی عضو مجمع پس‌انداز فدرال در حال حاضر نیز مشارکتی فعال در حوزه‌های مربوط به ارزهای دیجیتال باثبات دارند و روزانه میلیاردها دلار از تراکنش‌های آن را پردازش می‌کنند.

با این حال، در این نامه، تصریح شده که تسهیلات قانونی جدید، تنها شامل استیبل کوین‌هایی با پشتوانه یک‌به‌یک با ارزهای فیات می‌شود و دیگر توکن‌هایی که به سبدی از ارزها تکیه دارند (مثل ساگا یا برخی از نسخه‌های لیبرا)، از تسهیلات جدید مستثنی خواهند بود.

تتر (USDT)، یک نمونه مشهور از استیبل کوین‌هایی است که دارای پشتوانه یک‌به‌یک با ارزهای فیات هستند. گفتنی است ارزش هر تتر برابر با یک دلار آمریکا است و آن‌طور که بنیاد تتر ادعا می‌کند، ذخایر ارزی معادل با تترهای عرضه‌شده در نیویورک نگه‌داری می‌شود. البته بحث و جدل‌های فراوانی پیرامون عملکرد بنیاد تتر وجود دارد، از جمله اینکه این بنیاد متهم شده است که از ذخایر ارزی خود برای جبران زیان‌های بیتفینکس، صرافی خواهرخوانده خود استفاده می‌کند.

گفتنی است برایان بروکس، پیش‌تر مدیریت بخش حقوقی صرافی کوین بیس را برعهده داشته و به‌تازگی بر کرسی ریاست دفتر نظارت بر امور ارزی ایالات متحده تکیه زده است. وی به‌دلیل همین پس‌زمینه، درصدد است تا در نهاد متبوع خود، زمینه را برای گسترش نقش ارزهای دیجیتال در نظام بانکی آمریکا فراهم کند. پیش‌تر نیز در ماه ژوییه (تیر)، دفتر نظارت بر امور ارزی با صدور بخشنامه‌ای از موافقت خود با ورود بانک‌های فدرال به حوزه ارائه خدمات امانت‌داری دارایی‌های رمزینه خبر داده بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

تتر (Tether) یک ارز دیجیتال با ثبات یا همان استیبل کوین است؛ یعنی قیمت هر توکن آن با اختلافی بسیار کم برابر با 1 دلار آمریکا است. وجود این نوع ارزهای دیجیتال بیشتر برای معامله گرانی که هر روز در حال داد و ستد هستند، اهمیت فراوانی دارد. در حال حاضر تقاضا برای خرید دلار تتر بسیار زیاد است. با وجود اینکه اکثر معامله گران تتر را به عنوان ابزاری برای داد و ستدهای خود در صرافی ها نگهداری می‌کنند، برخی دیگر علاقه‌ای به ریسک کردن و نگهداری توکن های خود در صرافی های ارز دیجیتال نداشته و ترجیح میدهند تترهای خود را در کیف پولی با امنیت بالا نگهداری کنند. بر همین اساس در مطلب پیش رو بهترین کیف پول تتر به همراه لینک دانلود هر کدام برای کاربران محترم سیگنال معرفی شده است.

نیم نگاهی به استیبل کوین تتر و نحوه عملکرد آن

تتر با نماد اختصاری USDT بدون شک بهترین و محبوب ترین استیبل کوین دنیا است که بیشترین استفاده را در معاملات روزمره دارد. بر اساس گزارشات منتشر شده از شرکت پشتیبان تتر عمده پشتوانه این ارز دیجیتال را دلار تشکیل می‌دهد و به همین دلیل قیمت تتر اختلاف ناچیزی با یک دلار آمریکا دارد. به عنوان مثال در زمان نوشتن این مطلب قیمت هر واحد تتر (USDT) معادل 1.01 دلار میباشد که 0.01 در این میان اختلاف ناچیزی محسوب می شود.

تتر در آغاز کار با استفاده از بلاک چین بیت کوین روی پلتفرم Omni عرضه شد و بعداً نسخه های دیگری از آن روی بلاک چین های اتریوم و ترون به وجود آمد. به عبارت دیگر تتر هم توکن ERC20 و هم توکن TRC20 محسوب می‌شود. لازم به ذکر است به توکن هایی که روی بلاک چین اتریوم عرضه می‌شوند، توکن ERC20 و توکن هایی که روی بلاک چین ترون هستند، توکن TRC20 گفته میشود.

آشنایی با کیف پول تتر و انواع آن

نکته‌ای که در اینجا اهمیت پیدا می‌کند این است که Tether روی سه پلتفرم مختلف قابل استفاده است که عبارتند از:

 1. پلتفرم Omni
 2. بلاک چین اتریوم (Ethereum)
 3. بلاک چین ترون (Tron)

بنابراین شخصی که قصد انتقال تترهای خود به کیف پولی دیجیتال را دارد، ابتدا باید بداند که از کدام یک از این سه نسخه تتر استفاده می‌کند؛ زیرا هیچکدام از این سه نوع تتر با یکدیگر سازگار نیستند و قابلیت ارسال به آدرس های یکدیگر را ندارند. یعنی اگر با استفاده پلتفرم اتریوم تترهای خود را از این صرافی ارسال می‌کنید، باید حتما به آدرسی در کیف پول خود که مربوط به توکن‌های ERC20 تتر است ارسال کنید، در غیر این صورت پولهایتان را از دست میدهید.

صرافی های ارز دیجیتال ارسال پول به کیف پول‌های متفاوتی برای تتر را پشتیبانی می‌کنند. به عنوان مثال ممکن است یک صرافی فقط امکان ارسال تتر با استفاده از پلتفرم Omni و اتریوم را داشته باشد و امکان ارسال تتر با بلاک چین ترون را پشتیبانی نکند یا بالعکس.

پس این نکته اهمیت زیادی دارد که بدانید می‌خواهید از کدام یک از پلتفرم‌های تتر برای دریافت و ارسال استفاده کنید تا کیف پول مناسب با آن پلتفرم را انتخاب کنید. البته در حال حاضر کیف پول‌هایی هم هستند که امکان نگهداری، ارسال و دریافت تتر روی هم سه پلتفرم را به کاربر می‌دهند.

بهترین روش برای فهمیدن اینکه آدرس تتر کیف پول شما مربوط به کدام یک از این 3 پلتفرم است، چک کردن آن است. برای اینکار می‌توانید از راهنمای زیر استفاده کنید:

در حال حاضر بسیاری از صرافی ها دیگر از تترهای پلتفرم Omni پشتیبانی نمی‌کنند و اغلب توکن‌های تتر ERC20 را مورد پشتیبانی قرار داده‌اند. این کار باعث ساده‌تر شدن کارها می‌شود؛ یعنی می‌توانید از کیف پول‌هایی که توکن‌های ERC20 را پشتیبانی می‌کنند، برای نگهداری تترهای خود استفاده کنید.‌ با این وجود حواستان باید خیلی به آدرس کیف پول خود چه در هنگام ارسال و چه در هنگام دریافت تتر باشد و از اینکه تترهای خود را به کیف پول درستی ارسال می‌کنید حتما اطمینان حاصل نمایید.

پیشنهاد می‌شود برای اینکه بتوانید ریسک از دست دادن دارایی های دیجیتالی خود را کاهش دهید، در اولین تراکنش خود مبلغ کمی را به آدرس کیف پول ارسال کنید تا از رسید مبلغ و عدم اشتباه اطمینان حاصل کنید. پس از اینکه مطمئن شدید مشکلی در ارسال و دریافت وجود ندارد، می‌توانید مبالغ بیشتر را به راحتی و بدون دردسر به کیف پول خود یا سایر افراد ارسال نمایید.

نکات مهم برای انتخاب بهترین کیف پول تتر

انتخاب کیف پول به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. نمی‌شود قطعی گفت بهترین کیف پول کدام است؛ بلکه شما باید با توجه به نیازها و تقاضای خود کیف پول مناسب را انتخاب کنید.

شاید شما فردی باشید که اولویت اولش امنیت کیف پول است و حاضر است برای اینکه کیف پولی امن‌تر داشته باشید هزینه کند یا بالعکس شاید شما فردی باشید که علاقه‌ای به هزینه کردن برای کیف پول ندارید و قصد شما استفاده از کیف پول‌های رایگانی است که بالاترین امنیت و امکانات را ارائه می‌دهند. یا حتی شاید شما فردی هستید که بدنبال نوسان گیری از بازار ارز دیجیتال هستید و ترجیح می‌دهید تترهای خود را بصورت آنلاین در صرافی‌ها نگه دارید و ریسک امنیتی این کار را به جان بخرید!

با این حال مهم‌ترین فاکتورهایی که در هنگام انتخاب کیف پول برای نگهداری تترهای خود باید مد نظر قرار دهید عبارتند از:

لیست انواع کیف پول تتر (USDT) و معرفی بهترین ها

حالا که با ارز دیجیتال تتر و اینکه چگونه کیف پولی خوب برای نگهداری توکن‌های تتر خود انتخا کنید آشنا شدید، لیست بهترین کیف پول‌های تتر در سال 2020 میلادی را مورد بررسی قرار می‌دهیم:


کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S


کیف پول تتر Ledger Nano S

کیف پول های سخت افزاری در سال‌های اخیر محبوب زیادی کسب کرده‌اند و کیف پول لجر نانو اس یکی از بهترین و محبوب‌ترین آنها میباشد که بیش از یک میلیون دستگاه از آن طی یکی دو سال اخیر در سراسر جهان به فروش رفته است.

این کیف پول بالاترین امکانات امنیتی را برای کاربرانش فراهم می‌کند و با استفاده از صفحه نمایشگر OLED که روی آن طراحی شده است به کاربر امکان رهگیری و تایید تراکنش‌ها را می‌دهد. در واقع برای تایید تراکنش‌ها با این کیف پول باید دکمه‌های تعبیه شده روی آن را فشار دهید؛ در غیر اینصورت هیچ تراکنشی تأیید نمی‌شود.

پس تنها در حالتی می‌شود به پول‌های شما در این کیف پول دستبرد زد که سارق بصورت فیزیکی به آن دسترسی داشته باشد. این نوع از کیف پول‌ها به این دلیل که آنلاین نبودن و عدم فعالیت در بستر وب قابل هک هم نیستند. با این وجود که این کیف پول فقط تترهای نوع ERC20 را پشتیبانی می‌کند، توسط افراد زیادی به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای نگهداری توکن‌های تتر پیشنهاد می‌شود.

از جمله مزایا و امکاناتی که این کیف پول برای کاربران خودش فراهم می‌کند، میتوان موارد زیر را نام برد:

علاوه بر کیف پول لجر نانو اس، نسخه جدیدتر این کیف پول با نام Ledger Nano X هم در بازار موجود است که امکانات بیشتری نسبت به لجر نانو اس دارد و البته قیمتش هم بالاتر است. این کیف پول را هم می‌توان به عنوان بستری امن برای نگهداری توکن های USDT در نظر گرفت و به همین دلیل در لیست بهترین کیف پول های تتر قرار داد.


کیف پول نرم افزاری Atomic


کیف پول تتر Atomic

بدون شک یکی از کیف پول‌های تازه وارد به دنیای ارزهای دیجیتال که در مدتی کوتاه توانسته افراد زیادی را به خود جذب کند، کیف پول Atomic است. این کیف پول با تمرکز روی امنیت، حفظ حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن ساخته شده و در کنار همه این ها امکانات متعدد دیگری هم برای کاربران خود فراهم می‌کند.

در لیست پشتیبانی این کیف پول بیش از 300 ارز دیجیتال از جمله توکن‌های ERC20 و TRC20 تتر وجود دارد. در واقع تنها نوعی از تتر که کیف پول Atomic پشتیبانی نمی‌کند، تتر پلتفرم Omni است.

علاوه بر امنیت خوبی که این کیف پول برای کاربران خود فراهم می‌کند، امکانات متعددی مانند اتمیک سوآپ (Atomic Swap)، قراردادهای هوشمند و پلتفرم هایی مانند Changelly و Shapeshift برای معاوضه ارزهای دیجیتال با یکدیگر در آن وجود دارد.

از جمله مزایای این کیف پول که آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها تبدیل کرده می‌توان موارد زیر را نام برد:

دانلود کیف پول Atomic


کیف پول دسکتاپ و موبایل Exodus


کیف پول تتر Exodus

کیف پول نرم افزاری Exodus برنامه‌ای قدرتمند است که توانست در اوایل سال 2016 میلادی در میان طرفداران ارزهای دیجیتال محبوبیت زیادی پیدا کند. دلیل این اتفاق این بود که در آن زمان هنوز کیف پول تحت دسکتاپی که مطمئن و قابل اعتماد باشد، وجود نداشت.

هنوز هم بسیاری از کاربران از Exodus برای نگهداری توکن های ERC20 خود استفاده می‌کنند و از رابط کاربری ساده و امنیت این کیف پول راضی هستند.

یکی از بهترین ویژگی های کیف پول اکسودوس سازگاری آن با کیف پول سخت افزاری TREZOR است؛ یعنی می‌توانید از امنیت کیف پول سخت افزاری و سادگی و در دسترس بودن کیف پول نرم افزاری بصورت همزمان بهره ببرید.

نحوه ذخیره کردن تتر در این کیف مانند سایر توکن های ERC20 مورد پشتیبانی آن است. در حال حاضر کیف پول سخت افزاری Exodus حدوداً 33 توکن ERC20 مختلف را پشتیبانی می‌کند.

از دیگر امکانات قابل توجه اکسودوس قابلیت معاوضه ارزهای دیجیتال با یکدیگر است که باعث می‌شود از نوسانات قیمتی مصون بمانید و ضرر نکنید. کیف پول Exodus روی سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل نصب و اجرا است که میتوانید از لینک زیر آن را دانلود نمایید:

دانلود کیف پول Exodus


کیف پول موبایل Coinomi


کیف پول تتر Coinomi

Coinomi یکی از محبوب ترین کیف پول های موبایلی برای سیستم عامل های اندروید و iOS است. این کیف پول غیرحضانتی به شما امکان ارسال، دریافت و ذخیره کردن بیش از 120 ارز دیجیتال مختلف از جمله تتر (USDT) را می‌دهد.

بهترین مزیت این کیف پول نسبت به سایر کیف پول‌های معرفی شده در این مطلب، پشتیبانی آن از هر سه نوع توکن های تتر است. از دیگر امکانات و مزایای این کیف پول موبایلی می‌توان موارد زیر را نام برد:

دانلود کیف پول Coinomi


کیف پول تحت وب MyEtherWallet


کیف پول تتر MyEtherWallet

اگر دنبال کیف پولی تحت وب برای نگهداری توکن‌های USDT خود هستید، MyEtherWallet گزینه خوبی خواهد بود. MyEtherWallet یکی از با سابقه‌ترین کیف پول‌های تحت وب و کیف پول رسمی اتریوم است. این کیف پول مطمئن و محبوب بیش از 1000 توکن ERC20 را پشتیبانی می‌کند. (تقریبا تمامی توکن‌هایی که در بستر اتریوم اجرا می‌شوند را پشتیبانی می‌کند)

به همین دلیل شما به راحتی می‌توانید توکن‌های تتر خود را با استفاده از MyEtherWallet ذخیره و مدیریت کنید. این کیف پول غیرحضانتی است و با استفاده از عبارت یادآوری که در اختیار شما قرار می‌دهد، در صورت بروز مشکل به راحتی می‌توانید تترهای خود را بازیابی کنید. MyEtherWallet به شما امکان تهیه نسخه پشتیبان را هم می‌دهد.

باید همیشه حواستان به عبارت بازیابی و نسخه پشتیبان باشد و از اینکه عملیات بک آپ به درستی انجام شده اطمینان حاصل کنید؛ زیرا گم کردن هریک از این دو به معنای از دست دادن تمامی دارایی های دیجیتالی شما خواهد بود.

از دیگر امکانات قال توجه MyEtherWallet سازگاری آن با کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس است. در نتیجه با استفاده از این کیف پول و همگام سازی آن با لجر نانو ایکس، می‌توانید از امنیت کیف پول سخت افزاری و در دسترس بودن کیف پول نرم افزاری بصورت همزمان استفاده کنید.

سایت کیف پول MyEtherWallet


کیف پول تحت وب Guarda


کیف پول تتر Guarda

نسخه تحت وب کیف پول Guarda یکی از بهترین و محبوب‌ترین کیف پول‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال است. این کیف پول بسیار کاربرپسند است و از طریق هر دستگاهی که به اینترنت متصل باشد، قابل دسترسی است.

کیف پول گوآردا دو نسخه Omni و ERC20 توکن‌های تتر را پشتیبانی می‌کند. بیایید با هم چند نمونه از مزایای این کیف پول را بررسی کنیم:

دانلود کیف پول Guarda

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

بایننس دقایقی پیش معالات ارز دیجیتال اَوَلَنچ (Avalanche) را با نماد «AVAX» آغاز کرد. این صرافی در اطلاعیه خود اعلام کرده است که این ارز دیجیتال با جفت ارزهای بایننس کوین، بیت کوین، BUSD و تتر قابل معامله است.

همچنین بخوانید: اولنچ چیست؟

به گزارش ارزدیجیتال، پروژه اولنچ که بر پایه سرعت، امنیت و مقیاس‌پذیری بالا ایجاد شده است. این ارز دیجیتال ساعاتی پیش شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کرد. طبق اعلام بایننس، معاملات این ارز دیجیتال از ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه به‌وقت تهران آغاز می‌شود. این ارز دیجیتال با نماد «AVAX» در بایننس عرضه خواهد شد.

تحلیل‌گران معتقدند که احتمالا اولنچ در ساعات اولیه با پامپ شدید مصنوعی همراه خواهد بود؛ از همین رو سرمایه‌گذاران باید مراقب سرمایه‌های خود باشند.

اولنچ یک بلاک چین مبتنی بر اثبات سهام است که تیم سازنده آن مدعی است می‌تواند از پس پردازش ۴,۵۰۰ تراکنش در ثانیه بربیاید، بی‌آنکه نیاز باشد همانند زنجیره‌های کم‌تاخیر، امنیت را فدای سرعت کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

تتر (Tether) یک ارز رمزپایه مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است و هر توکن آن (1 USDT) معادل با یک دلار آمریکا است که توسط ذخایر دلاری در حساب های بانکی پشتیبانی می شود. دلار تتر (USDT) در حقیقت یک استیبل کوین یا رمزارز با ثبات است که استفاده از آن برای پرداخت های روزانه و هزینه های آنلاین می تواند بسیار کاربردی باشد و از طرفی ارزش آن به ارزش دلار آمریکا و سایر ارزهای فیات وابسته است. این دارایی دیجیتالی توسط شرکت Tether Limited، ثبت شده در کشور هنگ کنگ و متعلق به هلدینگ تجاری Tether Holdings Limited، صادر می‌شود.

تاریخچه ارز دیجیتال تتر

J.R. Willett با انتشار یک مقاله سفید (whitepaper) در ژانویه سال 2012 میلادی، چگونگی ساخت ارزهای دیجیتال جدید در بستر پروتکل بیت کوین را توضیح داد. ویلت در ادامه به پیاده سازی این ایده در ارز رمزپایه مستر کوین (Mastercoin) که دارای یک بنیاد با همین نام نیز بود (بعداً به بنیاد Omni تغییر نام داد)، کمک کرد تا از «لایه دوم» جدید استفاده کند. پروتکل Mastercoin به عنوان پایه و اساس تکنولوژی استیبل کوین تتر در نظر گرفته شد و در همین راستا یکی از اعضای اصلی بنیاد مستر کوین به نام Brock Pierce به یکی از بنیانگذاران اولیه Tether تبدیل شد. بنیانگذار دیگر تتر به نام Craig Sellars نیز مدیر ارشد فناوری در بنیاد مستر کوین بود.

نمونه اولیه تتر که در ابتدا “Realcoin” نام داشت، ژوئیه سال 2014 میلادی توسط بنیانگذاران آن به نام های Brock Pierce ،Reeve Collins ،Craig Sellars به عنوان یک استارتاپ مستقر در سانتا مونیکا، ایالت کالیفرنیا علنی شد. اولین توکن ها در تاریخ 6 اکتبر 2014 در بلاک چین بیت کوین صادر شد. این کار با استفاده از پروتکل Omni Layer انجام شد.

در تاریخ 20 نوامبر 2014 میلادی مدیرعامل تتر، Reeve Collins، اعلام کرد که این پروژه به “Tether” تغییر نام یافته است. این شرکت همچنین اعلام کرد که سه مدل توکن با پشتوانه دلار آمریکا، یورو و یوآن ژاپن ارائه خواهد کرد. همچنین شرکت Tether Limited در وب سایت رسمی خود بدون ارائه جزئیات دقیق اعلام کرده است که در کشور هنگ کنگ ثبت شده و دارای دفترهایی در سوئیس است.

در ژانویه سال 2015 میلادی صرافی ارز دیجیتال Bitfinex معاملات دلار تتر را روی پلتفرم خود فعال نمود. در حالی که نمایندگان شرکت های Tether و Bitfinex می گویند که این دو جدا از یکدیگر هستند، مجموعه اسنادی با عنوان اسناد پارادایس در نوامبر سال 2017 نشان داد که مقامات Bitfinex در حقیقت همان Philip Potter و Giancarlo Devasini هستند که مسئول راه اندازی Tether Holdings Limited در جزایر ویرجین انگلیس در سال 2014 میباشند. سخنگوی Bitfinex و Tether گفته است كه مدیر عامل هر دو شركت ذکر شده Jean-Louis Van Der Velde است. لازم به ذکر است Bitfinex یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال دنیا با حجم بالای معاملات بیت کوین است.

اعضا شرکت تتر

مدتی بود که Tether معاملات دلار آمریکا را از طریق بانکهای تایوانی پردازش می کرد و پول ها را از طریق هلدینگ خدمات مالی و بانکداری Wells Fargo ارسال می کرد تا این وجوه بتوانند به خارج از کشور تایوان منتقل شوند. تتر اعلام کرد که در تاریخ 18 آوریل 2017 این نقل و انتقالات بین المللی مسدود شده است. تتر همراه با صرافی Bitfinex علیه ولز فارگو در دادگاه منطقه شمالی کالیفرنیا شکایت کردند. یک هفته بعد این دادخواست پس گرفته شد.

ژوئن سال 2017 بنیاد Omni و چارلی لی اعلام کردند که تتر به زودی بر روی لایه Omni لایت کوین صادر می شود. در سپتامبر سال 2017 میلادی Tether اعلام کرد که آنها قصد دارند توکن های ERC-20 بر پایه دلار آمریکا و یورو را در بلاک چین اتریوم راه اندازی کنند. هم اکنون در کل چهار توکن متمایز Tether وجود دارد:

 1. استیبل کوین مبتنی بر دلار آمریکا روی لایه Omni بیت کوین
 2. استیبل کوین مبتنی بر یورو روی لایه Omni بیت کوین
 3. استیبل کوین مبتنی بر دلار آمریکا به عنوان یک توکن ERC20
 4. استیبل کوین مبتنی بر یورو به عنوان یک توکن ERC20

نوامبر سال 2017 تقریباً 31 میلیون دلار از توکن های USDT به سرقت رفت. در واکنش به این سرقت بزرگ تتر مبادلات USDT را در سطح بین المللی متوقف نمود و اظهار داشت که نرم افزار جدیدی برای راه اندازی یک هارد فورک از Tether ارائه خواهد نمود. همچنین لازم به ذکر است یک احضاریه رسمی از سوی کمیته تجارت آتی کالا کشور آمریکا به Tether در تاریخ 6 دسامبر 2017 ارسال شده است.

از ژانویه سال 2017 تا سپتامبر سال 2018 ارزش توکن های صادر شده توسط Tether از حدود 10 میلیون دلار به حدود 2.8 میلیارد دلار افزایش یافت. اوایل سال 2018 تتر حدود 10 درصد از حجم معاملات بیت کوین را به خود اختصاص داد و در تابستان همان سال این میزان تا 80 درصد رشد نمود. تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که یک طرح دستکاری قیمت مرتبط با Tether حدود نیمی از افزایش قیمت بیت کوین در اواخر سال 2017 میلادی را تشکیل می دهد. بیش از 500 میلیون دلار تتر در اوت سال 2018 صادر شد. Tether Limited هیچگاه ادعای خود مبنی بر حمایت کامل از طریق ذخایر ارزی را اثبات ننموه است.

تتر (Tether) چگونه کار می کند؟

Tether بر روی پروتکل Omni عمل می کند که یک پلتفرم همه کاره است و برای تعدادی از دارایی های دیجیتال متصل به بلاک چین بیت کوین استفاده می شود. هر 1 USDT معادل یک دلار آمریکا ارزش دارد و در هر زمان می تواند با 1 دلار ارز فیات قابل بازخرید باشد. کاربران همچنین می توانند ارزهای رمزپایه خود را در یک پلتفرم معاملاتی با تتر معاوضه نمایند. اما این موضوع تنها در حد ایده بوده و عملکرد واقعی آن بسیار متفاوت است.

در همین راستا یک مشتری تأیید شده که دلار به حساب بانکی صرافی Kraken واریز می‌نمود، با نرخ برابری یک دلار Tether در حساب (کیف پول) خود دریافت می کرد. اما از تاریخ 18 آوریل 2017 میلادی کمپانی Tether دریافت سپرده دلاری در صرافی ها را به دلیل مشکلات بوجود آمده با بانک های تایوانی متوقف نمود.

از گذشته همواره سؤالاتی در مورد اتصال امن به شبکه تتر و وجود آن به عنوان یک سیستم غیر متمرکز مطرح است. با نگاهی به مکانیسم عملکرد این استیبل کوین خواهیم دید که این سیستم پرداخت به توانایی و تمایل Tether برای حفظ منابع ارزی خود وابسته است. سناریویی را فرض کنید که در آن همه مشتریان یک صرافی ارز دیجیتال بخواهند تتر خود را تبدیل به ارز فیات کنند و صرافی نتواند به ذخایر دلاری اختصاص داده شده دسترسی داشته باشد؛ در نتیجه کمپانی Tether باید برای معاوضه ارز با دلار در یک بازه زمانی معقول به صرافی متعهد شود. این مورد تتر را به یک سیستم کاملاً متمرکز تبدیل می کند که با آنچه ادعا می کند، مغایر است.

کمپانی Tether برای شفاف سازی هر چه بیشتر در صفحه ای که لینک آن در زیر قرار داده شده است، حداقل روزی یک مرتبه ارزش دارایی های دیجیتالی صادر شده خود را با سه ارز مختلف دلار آمریکا ($)، یورو (€) و یوآن چین (¥) بروزرسانی میکند:

لیست دارایی های Tether

بهترین کیف پول های دلار تتر (USDT)


کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X


کیف پول تتر لجر نانو ایکس

Ledger Nano X جدیدترین کیف پول سخت افزاری ساخته شده توسط کمپانی لجر است و به این منظور طراحی شده تا امن ترین کیف پول سخت افزاری سازگار با گوشی های هوشمند در دنیای ارزهای دیجیتال باشد. لجر نانو ایکس با استفاده از فناوری بلوتوث به شما کمک می کند تا ارزهای رمزنگاری شده خود را هر زمان مدیریت نمایید. این محصول به تازگی در نمایشگاه بین المللی (CES (Consumer Electronics Show که سال 2019 میلادی در لاس وگاس برگزار شد، به بازدیدکنندگان معرفی شد.

Ledger Nano X از یک صفحه نمایش با رزولوشن 128 در 64 پیکسل برخوردار است که برای نمایش کلیه اطلاعات مربوط به معاملات از آن استفاده می شود. این کیف پول همچنین دارای 2 دکمه فیزیکی است که برای کنترل عملکرد کلی دستگاه استفاده می شود. از آنجا که لجر نانو ایکس از یک تراشه بسیار ایمن با استفاده از جدیدترین فناوری روز دنیا ساخته شده، برای هکرها امکان سرقت سکه از این کیف پول سخت افزاری تقریباً غیرممکن است. Ledger Nano X از طریق برنامه Ledger Live با گوشی های هوشمند و کامپیوترهای شخصی همگام سازی می شود.

در حال حاضر کیف پول Ledger Nano X با قیمت 119 یورو (شامل مالیات بر ارزش افزوده) در بازار موجود است. لازم به ذکر است این کیف پول سخت افزاری بیش از صد ارز دیجیتال از جمله تتر (USDT)، بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، دوج کوین (DOGE)، آیوتا (IOTA) و لایت کوین (LTC) را پشتیبانی می‌کند.


کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S


کیف پول تتر لجر نانو اس

لجر نانو اس کیف پولی سخت افزاری برای نگهداری دلار تتر است که به شکل یک دانگل USB به همراه یک نمایشگر OLED میباشد. این کیف پول به دلیل سایز کوچک و توانایی در ذخیره سازی کلیدهای خصوصی برای جلوگیری از هک و سرقت پول، به عنوان یکی از امن ترین کیف پول های دیجیتالی شناخته می‌شود.

سایر کیف پول های دیجیتال به شما امکان ذخیره سازی مقدار محدودی کوین را می‌دهند، در صورتی که با استفاده از کیف پول Ledger Nano S می‌توانید تتر (USDT) خود را بصورت نامحدود ذخیره کنید. همچنین امکان نگهداری سایر ارزهای رمزپایه همچون بیت کوین و اتریوم نیز در این کیف پول وجود دارد.

استفاده از لجر نانو اس بسیار ساده است. تنها کافیست این کیف پول را به کامپیوتر خود متصل کرده و به راحتی توکن های USDT را ارسال و دریافت کنید. به این دلیل که تمامی کلیدهای خصوصی در یک فضای آفلاین ذخیره می‌شوند، هک شدن کیف پول لجر توسط هکرها کاری بسیار سخت و حتی غیرممکن است.

کیف پول Ledger Nano S با سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس و مرورگر کروم سازگار است. همچنین می‌توانید از طریق کابل OTG این کیف پول را به گوشی همراه خود متصل کنید.

برای ارسال تتر با این کیف پول و تایید تراکنش ها نیاز به استفاده از دکمه های فیزیکی تعبیه شده روی دستگاه دارید. این کار باعث بالا رفتن امنیت هنگام انتقال پول می‌گردد. همچنین به منظور ایجاد امنیت بیشتر در هنگام اتصال لجر نانو اس به کامپیوتر باید یک پین کد 4 رقمی را وارد کنید تا کیف پول شما فعال شود.


کیف پول نرم افزاری Atomic


کیف پول تتر Atomic

Atomic کیف پولی ساده، چند منظوره و با رابط کاربری جذاب است که به راحتی می‌توانید روی کامپیوتر یا موبایل خود آن را نصب نموده و ذخیره سازی، ارسال، دریافت و معاوضه تتر را با آن انجام دهید. این کیف پول به علت رابط کاربری و امکانات بسیار خوبی که دارد، توسط بسیاری از کاربران دنیای ارز دیجیتال تایید شده است. لازم به ذکر است استفاده از این کیف پول USDT رایگان میباشد.

در مقایسه با بسیاری از کیف پول های دیگر، استفاده از این کیف پول به افراد تازه کار در دنیای ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌شود. Atomic به علت رابط کاربری ساده و قابل درکی که دارد توانسته روز به روز محبوبیت خود را در میان کاربران جامعه ارز دیجیتال افزایش دهد.

Atomic یک کیف پول تتر با امنیت بالا است که اطلاعات شما را از بلاک چین دریافت نموده و تراکنش‌ها را با استفاده از کلید خصوصی خودتان انجام می‌دهد. این کلیدهای خصوصی در کامپیوتر یا گوشی همراهتان رمزگذاری شده و فقط خودتان به آنها دسترسی خواهید داشت.

دانلود کیف پول Atomic


کیف پول موبایل Coinomi


کیف پول تتر coinomi

اگر به دنبال یک اپلیکیشن با رابط کاربری جذاب برای مدیریت ارزهای دیجیتال از طریق گوشی هوشمند خود هستید، کیف پول Coinomi یکی از گزینه هایی است که باید آن را مد نظر قرار دهید. کار با این کیف پول نرم افزاری بسیار آسان بوده و بیش از 100 ارز دیجیتال از جمله بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT)، بیت کوین کش (BCH) و لایت کوین (LTC) را پشتیبانی می‌کند.

این کیف پول HD بوده و از امنیت بالایی برخوردار است. در کیف پول Coinomi کنترل کلیدهای خصوصی در دستان خودتان است و هنگام نصب نیز اطلاعات شخصی از شما دریافت نمی‌شود؛ بنابراین حریم خصوصی کاربران بصورت همه جانبه حفظ می‌شود. با این حال باید بدانید کیف پول های موبایلی امنیت کمتری نسبت به کیف پول های سخت افزاری دارند.

کیف پول Coinomi از تمامی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، macOS، اندروید و iOS پشتیبانی می‌کند. شما می توانید از لینک زیر اپلیکیشن Coinomi را برای پلتفرم دلخواه خود دریافت نمایید:

دانلود کیف پول Coinomi

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.