دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

طی چند روز گذشته، بحث‌های پیرامون الگوریتم تنظیم سختی (DAA) بیت کوین کش بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در میان تمام این بحث‌ها، هایپو یانگ (Haipo Yang) موسس Viabtc فورک جدیدی از بیت کوین کش به اسم بیت کوین کت (Bitcoin Cat) را معرفی کرد.

وبسایت News.Bitcoin.com اخیرا گزارشی در خصوص DAA بیت کوین کش منتشر کرده است. یک روز پس از انتشار این گزارش، بیت کوین ABC پستی منتشر کرد که طی آن عنوان شده بود از DAA جاناتان تومیم (Jonathan Toomim) استفاده شده است.

هرچند، در پایان این معرفی، آمائوری ساشه (Amaury Séchet) توسعه‌دهنده ارشد بیت کوین ABC گفت پروپوزال تامین بودجه زیرساخت (IFP) در به‌روزرسانی بعدی اضافه خواهد شد. این تصمیم باعث شد که بحث‌های موجود تشدید شود و طرفداران بیت کوین کش درباره این IFP مشاجره کنند. این IFP هشت درصد پاداش کوین‌بیس را به توسعه‌دهندگان اختصاص خواهد داد.

در بحبوحه تمام این منازعات، حتی قبل از اعلان اخیر بیت کوین ABC، هایپو یانگ موسس Viabtc در خصوص ایده فورک جدید بیت کوین کش صحبت کرده بود. وی هم‌چنین پستی درباره آزمایش این موضوع نیز منتشر کرده بود. هایپو در تاریخ ۵ آگوست توییت کرده بود:

من در حال بررسی فورک جدیدی در بیت کوین کش به اسم بیت کوین کت هستم. این اسم موقتی است. گربه‌ها بامزه و بی‌آزار هستند، بنابراین جنگی به راه نمی‌اندازند.

اختلاف میان توسعه دهندگان بیت کوین کش؛ آیا این شبکه دوباره فورک می شود؟

وی در ادامه توییت کرد که جامعه بیت کوین کش به رهبران واقعی نیاز دارد. از تمام طرفداران بیت کوین کَش برای حضور و ساخت CAT استقبال می‌شود. بیایید دوباره بیت کوین را سرافراز کنیم. هایپو در تاریخ ۶ آگوست مطلبی توییت کرد که بیشتر از یک ایده درباره فورک جدید بیت کوین بود. وی نوشت:

اگر بیت کوین کش خروجی خرج‌نشده تراکنش‌هایی را که از ابتدای فورک تاکنون انتقال نیافته‌اند را حذف کند، می‌توانیم پاداش بلاک را دو برابر کنیم و بدون IFP و بدون عبور از سقف ۲۱ میلیون کوین بودجه بنیاد را تامین کنیم.

سپس وی در روز جمعه و پس از بیان ایده خود که منجر به بحث‌های زیاد در جامعه شد، توییت کرد:

بیت کوین کت یک فورک مبتنی بر کوین در بیت کوین کش است و احتمالا در تاریخ ۱۵ نوامبر به وجود خواهد آمد.

بیت کوین کت با بیت کوین کش و سایر ارزهای دیجیتال تفاوت‌هایی خواهد داشت. وی گفت که قراردادهای هوشمند مهم خواهند بود و عملیات اسکریپت پایه در بیت کوین کافی نیستند.

وی هم‌چنین معتقد است که الگوریتم ماینینگ باید بیشتر اصلاح شود تا در آینده برای اسیک‌ها مناسب تر شود. او در ادامه خاطرنشان کرد که بیت کوین کت باید زمان بلاک را به حداقل برساند و این پروتکل باید استانداردسازی شود و در صدد اضافه کردن سیستم رای‌گیری باشد.

هایپو در انتها ایده حذف خروجی خرج‌نشده تراکنش‌هایی را مطرح کرد که مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.

وی نوشت:

من یک ایده جالب دیگر هم دارم: تمام خروجی‌های خرج نشده تراکنش که پس از هاردفورک انتقال نیافته‌اند حذف شوند.

البته افزودن این ویژگی به بیت کوین کت مقداری بحث‌برانگیز است زیرا بعضی از افراد معتقدند که این کار به معنای برداشت کوین افراد بدون اجازه آنها است. این مفهومی جدید نیست، به طوری که پروژه یونایتد بیت کوین (UBTC) نیز طرح مشابهی را انجام داده بود.

یونایتد بیت کوین در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۱۷ در بلاک ۴۹۸,۷۷۷ فورک زد اما پس از معرفی، همانند سایر پروژه‌ها نظیر بیت کوین دایموند (Bitcoin Diamond)، بیت کوین کندی (Bitcoin Candy) و سوپر بیت کوین (super Bitcoin) به فراموشی سپرده شد. اگرچه قیمت UBTC هنوز ۰.۹۱ دلار و حجم معاملات روزانه آن ۱۱۷,۰۰۰ دلار است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

هاوینگ اخیر بیت کوین کش تاثیر بسزایی در هش ریت این ارز دیجیتال داشته است، به طوری که خروج ماینرها از این شبکه باعث کاهش بیش از ۸۰ درصدی هش ریت طی دو روز گذشته شده است.

بنابراین در حال حاضر به دلیل کاهش هش ریت، حمله ۵۱ درصد در بیت کوین کش کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار در هر ساعت هزینه در بردارد. این موضوع باعث ایجاد نگرانی هایی در خصوص امنیت شبکه شده است.

کاهش ۸۰ درصدی هش ریت بیت کوین کش

بسیاری از ماینرها در واکنش به کاهش پاداش بلاک بیت کوین کش از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت کوین کش، به نظر می‌رسد که توان پردازشی خود را به شبکه بیت کوین انتقال داده اند.

طبق گزارش F2Pool، هش ریت بیت کوین کش طی دو روز پس از هاوینگ، از ۴۲۰۰ به ۷۲۰ پتاهش در ثانیه کاهش یافته است. طی پنج ساعت گذشته نیز هش ریت بیت کوین کش تقریبا دو برابر شده و به ۱۶۰۰ پتاهش در ثانیه افزایش یافته است.

سایت ارائه اطلاعات ماینینگ fork.lol افزایش بیش از ۳۰ درصدی هش ریت بیت کوین پس از کاهش شدید هش ریت بیت کوین کش را گزارش داده است.

کاهش هزینه حمله ۵۱ درصد در بیت کوین کش به کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار

کاهش ناگهانی هش ریت، این ارز دیجیتال را به شدت در معرض تهدید حملات ۵۱ درصد قرار داده است، به طوری که Crypto51 تخمین زده است که انجام حمله بر روی شبکه بیت کوین کش و با استفاده از توان هش اجاره ای تقریبا ۹۱۳۰ دلار در هر ساعت هزینه در بردارد.

در تاریخ ۱۴ می ۲۰۱۹، دو استخر بزرگ ماینینگ شبکه بیت کوین کش، یعنی BTC.TOP و BTC.com یک حمله ۵۱ درصد وایت هد به منظور جلوگیری از سوء استفاده از آسیب پذیری موجود انجام دادند. وایت هد (White-hat) به حمله ها و هک هایی گفته می‌شود که جنبه مثبت دارند و برای اهداف امنیتی انجام‌ می‌شوند.

آیا این شرایط برای هش ریت بیت کوین پس از هاوینگ نیز صادق خواهد بود؟

جامعه کریپتو در حال پیش بینی این موضوع است که آیا سقوط هش ریت بیت کوین کش می‌تواند نشانه ای از شرایط آتی بیت کوین پس از هاوینگ باشد یا خیر. یکی از کاربران ردیت در این خصوص گفت:

اگر هش ریت بیت کوین طی یک روز ناگهان ۷۵ درصد کاهش یابد، شرایط ماینرهای بیت کوین به شدت وخیم تر از ماینرهای بیت کوین کش خواهد شد. بیت کوین کش هر ۲۴ ساعت سختی ماینینگ خود را تنظیم می‌کند، در حالی که این زمان برای بیت کوین ۱۴ روز است. بنابراین ماینرها باید مدت زیادی با تحمل ضرر به ماینینگ بپردازند تا شبکه مجددا بتواند با طور عادی فعالیت کند. مگر آنکه تغییرات دقیقه نودی در پروتکل تنظیم سختی ماینینگ بیت کوین اعمال شود.

بیت کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که دستخوش هاوینگ خواهد شد. این نگرانی برای هاوینگ بیت کوین گلد (BTG)، بیت کوین دایموند (BCD)، زیکش (ZEC) و زیکوین (XZC) نیز وجود دارد که پس از هاوینگ تحت تاثیر زیادی قرار بگیرند.

اگرچه بیت کوین SV نیز طی ۱۲ ساعت گذشته دستخوش هاوینگ شده است اما به نظر می‌رسد هش ریت این شبکه با کاهش مواجه نشده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.