دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش شرکت Oulier Ventures ، فعالیت توسعه دهندگان 12 پروژه ارز دیجیتال و بلاکچین برتر به طور میانگین 20 درصد کاهش یافته است. بیشترین کاهش توسعه مربوط به ایاس با 86 درصد بوده است. بیت‌کوین کش با 63 درصد و ترون با 53 درصد ضعیف ترین عملکردها را بعد از ایاس داشته‌اند.

برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.

قیمت ترونیکس (TRX) ، ارز دیجیتال شبکه ترون، پس از آنکه در عبور از مقاومت 0.19 دلار ناکام ماند، تا محدوده کف کانال صعودی کوتاه مدت خود که در تحلیل قبل به آن اشاره شد، ریزش قیمت داشته است. در ادامه در صورتی که بیت‌کوین نتواند حمایت 9000 دلاری خود را حفظ کند، انتظار ریزش بیشتر در بازار آلتکوین‌ها را داریم.

تحلیل تکنیکال قیمت ترون به همراه نمودار (26 خرداد ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

حمایت‌های پیش روی ترونیکس، 0.012 دلار و 0.08 دلار خواهند بود. از طرف دیگر در صورتی که قیمت در محدوده فعلی با حمایت خریداران مواجه شود، کماکان مقاومت مهم 0.19 دلار که به اهمیت آن در تحلیل 19 خرداد ماه اشاره شد، پیش روی قیمت خواهد بود که عبور از آن، ترونیکس را از روند نزولی یک ساله خود خارج خواهد کرد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا با مقصر خواندن چین در انتشار ویروس کرونا، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که برای تدابیر تنبیهی مرتبط با ویروس کرونا گزینه‌های مختلفی را در مورد چین بررسی می‌کند. ترامپ جنگی تجاری علیه چین آغاز کرده اما هیچ جزئیاتی درباره اینکه چه اقداماتی علیه پکن در نظر دارد ارائه نکرد.

جنگ ارزی چین و امریکا

با ادامه بحران کرونا جنگ تجاری میان چین و امریکا در حال شدت گرفتن است. جنگ جهانی دوم هزینه بسیار سنگینی را برای کشورهای ثروتمند اروپایی به همراه داشت و دوری امریکا از این رویداد، رشد اقتصادی این کشور را به دنبال داشت. از سال ۱۹۴۴ و زمان توافق کنفرانس برتون وودز، دلار سلطه خود را بر بازار تجارت و مبادلات اقتصاد بین‌الملل آغاز کرده است. دلاری که تبدیل به سلاحی در دستان امریکا شد تا تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد جهان داشته باشد.

بانکهای مرکزی برخی از کشورهای جهان و در راس آنها چین، به دنبال از بین بردن سلطه امریکا در سیستم مالی جهانی هستند. چین در صدد است تا به تدریج به تسلط دلار به عنوان ارز تعیین کننده در تجارت بین المللی خاتمه دهد و این موضوع می‌تواند برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان چینی و کشورهایی که مورد تحریم امریکا قرار گرفته‌اند، بسیار خرسند کننده باشد. روزنامه‌های چینی سال گذشته از مبادلات این کشور با روسیه از طریق یوان چینی خبر دادند. بیش از 60 کشور برای معاملات تجاری خود از یوان استفاده می‌کنند. البته این بدان معنا نیست که چین بخواهد یک درگیری بین یوان و دلار شکل بدهد چراکه چین و ایالات متحده در فوریه 2020 یک توافقنامه تجاری امضا کردند که حاوی ماده‌ای بود که چین را از ارزش رقابتی یوان ممنوع می‌کرد.

مکس کایزر، از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال، ادامه این روند می‌تواند روسیه و چین را به ذخیره بیت‌کوین سوق دهد. همچنین امریکا نیز ممکن است  برای جلوگیری از افسارگسیختگی دلار برگشت به طلا را تدارک ببیند.

کاهش ارزش یوان

یکی از راه حل‌های چین در جنگ تجاری با امریکا کاهش ارزش یوان است. با ضعیف‌تر شدن پول رایج چین، صادرات این کشور از نظر رقابتی وضع بهتری داشته و به عبارتی خرید کالاهای چینی با ارزهای خارجی ارزان‌تر تمام می‌شود. از طرف دیگر تضعیف یوان باعث می‌شود کالاهای وارداتی به چین گرانتر شده و واردات را کاهش می‌دهد. و در مجموع می‌تواند عاملی برای تراز تجاری مثبت باشد.

ارز دیجیتال ملی چین

اقدام دیگر چین برای مقابله با دلار امریکا استفاده از ارز دیجیتال ملی چین است. هفته گذشته رسانه‌های چینی از آمادگی این کشور برای عرضه یوان دیجیتال خبر دادند؛ کارمندان برخی از شهرهای چین، از ماه آینده ارز دیجیتال ملی دریافت خواهند کرد و بانک کشاورزی چین در حال انتشار اپلیکیشنی برای آزمایش کارایی ارز دیجیتال ملی این کشور است. همچنین گزارش رسانه‌های داخلی چین، استفاده‌ آزمایشی از ارز دیجیتال جدید در شهرهای شنزن، سوژو، چنگدو، جنوب پکن، شیونگان و مناطقی که قرار است میزبان بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ باشند، آغاز شده است.

اما ولادیمیر پوتین تلاش کشورهای مختلف دنیا برای ایجاد ارز دیجیتال ملی (CBDC) را بی فایده خواند.

فرا رسیدن سومین هاوینگ بیت ‌کوین

کمتر از یک هفته به هاوینگ سوم بیت‌کوین باقی مانده است. موضوعی که این روزها در سایتهای مختلف ارزهای دیجیتال زیاد در مورد آن صحبت می‌شود. هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج هر بلوک در شبکه بلاکچین بیت‌کوین توسط ساتوشی ناکاموتو در سورس کد بیت‌کوین برنامه ریزی شد. ماینرها با استخراج داده‌های بلوک اولیه،  50 بیت‌کوین به عنوان دستمزد دریافت کردند. در ادامه این پاداش در سالهای 2012 و 2016 به 25 و 12.5 عدد رسید.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (16 اردیبهشت ماه 1399)

هش ریت شبکه را می‌توان به عنوان اندیکاتوری مهم با نزدیک شدن به هاوینگ در نظر گرفت. هش ریت بالاتر نشان دهنده مشارکت بیشتر ماینرها در شبکه است. در هاوینگ‌های قبلی، هش ریت رشد داشته است.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (16 اردیبهشت ماه 1399)

هش ریت شبکه پس از هاوینگ بیت‌کوین کش و بیت‌کوین اس وی کاهش یافت. آیا این موضوع می‌تواند سیگنالی مشابه برای بیت‌کوین به همراه داشته باشد؟

خیر. ارزش بازار بیت‌کوین ده ها برابر بیشتر از هاردفورک‌های خود است و در هاوینگ ماه آوریل، ماینرها با توجه به نصف شدن پاداش و برای سیو سود، از شبکه‌های این دو ارز دیجیتال به سمت بیت‌کوین مهاجرت کردند. اما پس از هاوینگ بیت‌کوین، جایگزینی برای ماینرها وجود نخواهد داشت.

جو روانی بازار ارزهای دیجیتال

شاخص ترس و طمع کماکان نشان می‌دهد با نزدیک شدن به هاوینگ ترس شدید بازار در ماه مارس تا حد زیادی فروکش کرده است.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (16 اردیبهشت ماه 1399)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

حدود دو ماه دیگر به هاوینگ بیت‌کوین کش باقی مانده است. این ارز دیجیتال از ابتدای سال جاری میلادی بیش از 100 درصد افزایش قیمت داشته است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش (30 بهمن ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تحلیل قبل از تشکیل الگوی پرچم در نمودار روزانه قیمت گفته شد. همانطور که در نمودار روزانه قیمت ملاحظه می‌شود، این ارز دیجیتال پس از عبور از خط روند نزولی خود به اندازه ارتفاع پرچم افزایش قیمت داشته است. اما با برخورد با مقاومت 500 دلار با فشار فروش مواجه شده است و بار دیگر قیمت به خط روند نزولی خود پول بک داشته است. در ادامه در صورت حمایت از سطح فعلی (سطح 61.8 فیبوناچی رتریسمنت حرکت نزولی اخیر بین 515 دلار و 170 دلار)، انتظار داریم بار دیگر قیمت تارگت‌های 450 دلار در گام اول و 500 دلار را تست کند.

عبور از 500 دلار خریداران را برای رسیدن به قیمت 620 دلار در کوتاه مدت امیدوار خواهد ساخت. از طرف دیگر با از دست دادن حمایت فعلی، حمایت‌های بعدی کومو و 290 دلار خواهند بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بیت‌کوین کش هاردفورکی از بیت‌کوین است که در تلاش برای رفع مشکل مقیاس پذیری شبکه ایجاد شد. این ارز دیجیتال که در تاریخ 1 آگوست پس از استخراج بلوک شماره 478,559 متولد شد.

این ارز دیجیتال طی دو ماه گذشته بیش از 160 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. همانطور که از تحلیل قبل انتظار داشتیم، بیت کوین کش پس از تشکیل الگوی پرچم، خط روند نزولی شش ماهه خود را به سمت بالا شکسته است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش (19 بهمن ماه 1398)

این ارز دیجیتال پس از عبور از سطح 61.8 فیبوناچی رتریسمنت حرکت نزولی شش ماهه خود بین 517 دلار و 173 دلار تا سطح 78.6 رشد قیمت داشته است. در ادامه در صورتی که بتواند از سد این مقاومت عبور کند، اهداف بعدی 500 دلار در گام اول و 620 دلار در گام بعدی خواهند بود.

از طرف دیگر در صورتی که قیمت نتواند از مقاومت پیش رو عبور کند، انتظار داریم بار دیگر بیت‌کوین کش به خط روند نزولی میان‌مدت خود پول بک داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بیت کوین کش (BCH) هاردفورکی از بیت‌کوین است که در آگوست 2017 میلادی به وجود آمد. این ارز دیجیتال که در حال حاضر رتبه چهارم مارکت ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد، نسبت به بیشینه قیمت تاریخی خود 91 درصد کاهش داشته است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش (16 بهمن ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همانطور که در تحلیل قبل اشاره شد، بیت‌کوین کش در شش ماه اخیر در کانالی نزولی قرار گرفته است. در ادامه با برخورد قیمت با سقف کانال، ریزش قیمت تا محدوده حمایتی مشخص شده 310 دلار را داشتیم. اما با رسیدن قیمت به این محدوده حمایتی شاهد ورود خریداران به بازار بودیم و بار دیگر رشد قیمت تا سقف کانال را داشته‌ایم.

در حال حاضر قیمت در حال تشکیل الگوی پرچم است که با عبور قیمت از خط ترند نزولی میان‌مدت، این الگو تکمیل شده و می‌توان انتظار افزایش قیمت تا 420 دلار در گام اول و 620 دلار در گام بعدی را داشت. حمایت‌های پیش رو نیز نواحی 310 دلار و 230 دلار خواهند بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) پس از چالش‌های موجود بر سر بیت کوین کش در نوامبر 2018 میلادی پدید آمد. توسعه دهندگان این ارز دیجیتال تمایل داشتند که سایز بلوک‌های شبکه بیت‌کوین کش را از 32 مگابایت به 128 مگابایت برسانند تا مشکل مقیاس پذیری شبکه را از بین ببرند. با این وجود، به دلیل کم بودن تعداد تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین اس وی، سایز بلوک‌ها حتی از شبکه بیت‌کوین که یک مگابایت ظرفیت دارند نیز کوچکتر است.

البته کریگ رایت، برنامه نویس استرالیایی که حامی اصلی این ارز دیجیتال محسوب می‌شود به دنبال این است تا با کمک تیم توسعه دهنده این ارز دیجیتال، مشکل را از طریق جذب شرکای تجاری و ایجاد کسب و کارهای متعدد بر روی شبکه خود از بین ببرند.  تا کنون به دلیل سر و صدای اخباری و تبلیغاتی کریگ رایت، حامی اصلی بیت‌کوین اس وی، این ارز دیجیتال هم در کنار نام رایت در رسانه‌ها زیاد مطرح شده است، اما باید دید در بلند مدت این روند تا چه حد می‌تواند ادامه یابد.

با بررسی نمودار روزانه مشاهده می‌شود که قیمت پس از قرار گیری در یک کانال نزولی قوی، به سمت پایین اسپایک داشته است و پس از تشکیل الگوی فنجان، به اندازه عمق فنجان افزایش یافته است. در حال حاضر قیمت در یک کانال نزولی کوتاه مدت قرار دارد. در صورتی که این کانال با قدرت به سمت بالا شکسته شود، می‌توان انتظار داشت سناریوی ماه می سال جاری میلادی برای این ارز دیجیتال رقم بخورد و انتظار افزایش قیمت در گام اول تا 155 دلار و سپس تا محدوده 190 دلار را خواهیم داشت. بنابراین می‌توان اردر خرید را بالای کانال نزولی قرار داد و حد ضرر را کف کانال در نظر گرفت.

از طرف دیگر کف کانال نزولی کوتاه مدت در محدوده حمایتی مهمی قرار دارد؛ سطح حمایت استاتیکی و تراکم سطوح فیبوناچی. در صورتی که بیت‌کوین محدوده حمایتی فعلی خود را حفظ کند، بعید به نظر می‌رسد شاهد شکست این محدوده حمایتی باشیم اما با شکسته شدن این محدوده قیمت تا 85 دلار ریزش خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین اس وی (22 آبان ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

هفته گذشته برای بازار ارزهای دیجیتال جو نسبتا آرامی را به همراه داشته است. در این مدت بیت کوین به عنوان رهبر بازار رمزارزها در محدوده 9 تا 10 هزار دلار نوسان داشته است. با بررسی نمودار قیمت بیت‌کوین در تایم فریم هفتگی مشاهده می‌شود که قیمت، بین محدوده حمایتی 9000 دلار و سقف کانال نزولی قرار گرفته است. با شکست سقف کانال و تثبیت بالای آن، روند نزولی چهار ماهه بیت‌کوین به اتمام می‌رسد و بازار وارد روندی رنج یا صعودی خواهد شد. اگرچه در حال حاضر به نظر می‌رسد که دولت چین دید مثبتی نسبت به فناوری بلاکچین دارد، اما تا زمانی که شرایط مناسب برای فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال در این کشور فراهم نشده است، بعید به نظر می‌رسد تاثیر سخنرانی شی جین پینگ، در ادامه بخواهد روند صعودی قوی در بازار ایجاد کند و ادامه حرکت قیمت در بازار تحت الشعاع عوامل دیگر قرار خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال (هفته دوم آبان ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

طی هفت روز گذشته، بیت‌کوین کش و هوبی توکن به ترتیب با 12.07 و 9.07 درصد، بیشترین بازدهی را در میان رمزارزهای برتر بازار داشته‌اند. بیت‌کوین اس وی نیز با 7.64 درصد کاهش قیمت نسبت به هفته گذشته، زیان‌ده ترین ارز بازار بوده است.

قیمت هر بیت کوین: 9181.6 دلار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال: 238.4 میلیارد دلار سهم بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال: 69.63 درصد
  قیمت (دلار)تغییر قیمت (24 ساعته)تغییر قیمت (هفتگی)
بیت کوین (BTC) 9,181.6 $ 0.7 % –3.48 % –
اتریوم (ETH) 181.73 $ 0.59 % –1.27 % –
بیت کوین کش (BCH) 260.54 $ 2.92 % – 12.07 %
هوبی توکن (HT) 3.86 $ 1.14 % – 9.07 %
بیت کوین اس وی (BSV) 126.69 $ 3.51 % –7.64 % –

بیشترین بازدهی و زیان هفته در مارکت ارزهای دیجیتال را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. اگرچه مبادله رمزارزهای با ارزش بازار کمتر از 90 میلیون دلار، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود وجدول ذیل صرفا برای آشنایی با اطلاعات کلی بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال (هفته دوم آبان ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

اتر (ETH)

بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

انجین کوین (ENJ)

میکر (MKR)

تتر (USDT)

گرام (GRAM)

بایننس یو اس دی (BUSD)

کاردانو (ADA)

تتا (TETHA)

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

سومین هاوینگ بیت کوین رقم خورد

در هفته‌ای که گذشت، سومین هاوینگ شبکه بیت‌کوین در بلوک 630 هزار اتفاق افتاد. از این پس پاداش استخراج هر بلوک در شبکه به 6.25 بیت کوین کاهش می‌یابد.

افزایش تقاضا برای خرید ارزهای دیجیتال

  صرافی بایننس اعلام کرد تعداد افرادی که در حال ثبت نام جدید هستند به شدت رو به افزایش است. روند مشابه در زمان حرکت صعودی بیت کوین در سالهای 2017 و 2018 مشاهده شده بود. آمارهای سایت گلس نود نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌هایی که کمتر از یک بیت‌کوین نگهداری می‌کنند از هاوینگ دوم در سال 2016، تا به امروز حدود 100 درصد افزایش داشته است.!

جی پی مورگان چیس، بزرگترین بانک امریکا بر پایه دارایی، در حال امضای قوانین جدیدی درباره بیت‌کوین است

 بانک جی پی مورگان چیس در حال حاضر به صرافی‌های کوین بیس و جمینای برای ارزهای دیجیتال خدمات بانکی ارائه می‌دهد. این بانک به مشتریان امریکایی صرافی‌های  کوین بیس و جمینای امکان انتقال و برداشت داده‌های پایاپای را خواهد داد.

به نظر می‌رسد دوره مخالفت بانکها با ارزهای دیجیتال در حال اتمام است و این موضوع می‌تواند راه را برای ورود مشتریان سازمانی به بازار ارزهای دیجیتال هموار سازد؛ موضوعی که در صورت وقوع، رشد شدید ارزش مارکت را به دنبال خواهد داشت.

هش ریت شبکه بیت کوین پس از هاوینگ ریزش نداشته است

هش ریت شبکه بیت‌کوین کماکان پس از هاوینگ در سطح بالایی قرار دارد و با افتی مشابه با بیت‌کوین کش و بیت‌کوین اس وی پس از هاوینگ مواجه نشد. با وجود نصف شدن پاداش، رقابت در میان ماینرها در بالاترین حد خود قرار دارد.

از شرکت‌های هرمی بلاکچینی فاصله بگیرید!!

رئیس پلیس پیشگیری خراسان رضوی: “فعالیت شرکت‌های هرمی‌ای که به نوعی از خارج کشور هدایت می‌شوند یا آن دسته از شرکت‌های هرمی‌ای که در داخل مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت ندارند، جرم و ممنوع است.

کاهش فشار فروش بیت‌کوین توسط ماینرها پس از هاوینگ

ویلی وو از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی می‌کند پس از هاوینگ شاهد فشار فروش بیت‌کوین توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال باشیم.

در حال حاضر صرافی‌های ارزهای دیجیتال روزانه 1200 بیت‌کوین به عنوان هزینه مبادلات دریافت می‌کنند. این میزان برای ماینرها پس از هاوینگ به 900 بیت‌کوین رسید. به این معنا که دیگر ماینرها فروشنده‌های اصلی بازار نیستند و جای خود را به صرافی‌ها داده‌اند.

ورود میلیاردر معروف به بازار ارزهای دیجیتال

پائول تئودور جونز بنیانگذار صندوق پوشش ریسک تئودور، بیت‌کوین را به سبد دارایی خود اضافه کرده است. وی در پیامی خطاب به مشتریان خود، بیت‌کوین را با نقش طلا در دهه 1970 مقایسه کرد. به گفته وی، بیت‌کوین سریعترین اسب مسابقه است و این موضوع او را بر آن داشته است تا این ارز دیجیتال را به سبد خود اضافه کند.

آرتور هیس مدیرعامل  بیتمکس، دومین صرافی بزرگ ارز دیجیتالی جهان، معتقد است ورود جونز به بازار کریپتوکارنسی باعث ورود سایر سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد

تورم سنگین و استقبال مردم ونزوئلا از ارزهای دیجیتال!

از ابتدای ماه ژوئن، بیش از 20 هزار فروشگاه و موسسه در ونزوئلا ارزهای دیجیتال را در مبادلات خود خواهند پذیرفت.

استان شین جیانگ چین با 35.76 درصد، بیش از یک سوم هش ریت شبکه را در اختیار دارد

محققین دانشگاه کمبریج بریتانیا اخیرا پلتفرمی را راه اندازی کرده‌اند که در آن میزان بیت‌کوین ماین شده را با تفکیک مرزبندی‌های جغرافیایی مشخص می‌کند. چین با 65 درصد، عمده هش ریت شبکه را از آن خود کرده است و امریکا با 7.24 درصد در جایگاه دوم قرار دارد. ایران نیز با 3.82 درصد جایگاه ششم را به خود اختصاص داده است.

پلن بی: دنیا فضای تاریکی را تجربه خواهد کرد

پلن بی در پادکستی به توضیح قیمت پیشنهادی مدل خود پرداخت. به گفته وی در صورتی که پیش بینی وی محقق شود، دنیا در سالهای آینده به جای تاریکی تبدیل خواهد شد: جنگ، بحران مالی، رقابت بر سر داشتن بیت‌کوین، کشورهایی که بیت‌کوین دارند و آنهایی که ندارند…

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

فشار ماینینگ غیر مجاز بر روی صنعت برق

به گفته مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان، استخراج غیر مجاز ارزهای دیجیتال در این استان عامل افزایش 13 درصدی مصرف برق بوده است. این موضوع در تابستان می‌تواند دردسر ساز باشد.

تام لی : قیمت بیت کوین تا تابستان سال جاری میلادی به 27000 دلار خواهد رسید

مدیر گروه مشاوران شرکت فاندسترت در مصاحبه با یاهو فایننس گفت قیمت بیت کوین در شش ماه آینده حداقل 200 درصد رشد را تجربه خواهد کرد.

تمایل فدرال رزرو به ایجاد ارز دیجیتال ملی امریکا

لیال برینارد از اعضای هیات مدیره فدرال رزرو، در سخنرانی که در سمپوزیوم آینده ارزهای دیجیتال که توسط Stanford Graduate School of Business برگزار شد، اعلام کرد بانک مرکزی امریکا در حال حاضر نسبت به گذشته تمایل بیشتری در ایجاد ارز دیجیتال با پشتوانه بانک مرکزی (CBDC) دارد.

هکرهای کره شمالی بار دیگر در بازار کریپتوکارنسی خبرساز شدند.

 این بار سایت چینالیسیس خبر از طرحی جدید داد. گروه لازاروس کره شمالی در اقدامی عجیب به ایجاد رباتی جهت معاملات واقعای ارزهای دیجیتال پرداختند و از طریق بدافزارهای مختلف به سیستم‌های کاربران رسوخ کرده و کلید خصوصی آنها را سرقت کرده است. جالب اینجاست که سایت راه اندازی شده توسط این گروه، از کاربران می‌خواست که در برابر حملات فیشینگ امنیت سیستم‌های خود را بالا ببرند.

رشد نگهداری (Hodling) ارزهای دیجیتال

واریزی بیت‌کوین از کیف پول‌ها به صرافی‌های ارز دیجیتال به کمترین میزان خود در سه سال گذشته رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد دارندگان ارزهای دیجیتال تمایل چندانی به فروش و ترید سرمایه خود ندارند و عمدتا دید بلند مدت دارند.

کرونا گریبانگیر ماینرهای چینی شده است

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور چین، صنعت ماینینگ این کشور با مشکل رو برو شده است. مدیر عامل BTC.top در روز 4م فوریه اعلام کرد که تمامی دستگاه‌های ماینینگ یکی از مزارع ماینینگ این شرکت در حال حاضر متوقف شده‌اند.

کریگ رایت: حقوق خود را پس خواهم گرفت

کریگ رایت مدعی نام ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین به دارندگان و نودهای شبکه‌های بیت‌کوین و بیت‌کوین کش هشدار داده از استفاده از دیتابیس بیت‌کوین دست بردارند و الا وی حقوق خود را از طریق مراجع قانونی پیگریری خواهد کرد. رایت  در وبلاگ شخصی خود عنوان کرد که قصد دارد مالکیت سیستم خود را به دست گیرد و امسال برای حقوق خود خواهد جنگید. وی در حال حاضر در دادگاهی در امریکا متهم به عدم پرداخت سهم شریک تجاری خود، دیو کلیمن است. دادگاه تا 17 آوریل به وی برای بازپرداخت  سرمایه شاکی پرونده یا ارائه مدارک نهایی جهت تبرئه خود مهلت داده است.

بازدهی تاریخی صندوق‌های پوشش ریسک

شاخص یوریکاهج (Eurekahedge) نشان می‌دهد که صندوق‌های پوشش ریسکی که بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، بهترین ژانویه تاریخ خود را پشت سر گذاشته‌اند.

مقامات ژاپنی نسبت به گسترش احتمالی ارز دیجیتال ملی چین ابراز نگرانی کردند.

 آکیرا آماری وزیر سابق اقتصاد ژاپن در جلسه‌ای که در این مورد با قانون‌گذاران ژاپنی داشت گفت:

ژاپن باید در زمینه ارز دیجیتال با پشتوانه بانک مرکزی (CBDC) همکاری نزدیکی با امریکا داشته باشد. ما می‌بایست از امریکا بخواهیم این موضوع را در دستور کار جلسه آینده گروه  G7 قرار دهد.

هکرها گسترده ترین حمله تاریخ ایران را علیه زیرساخت‌های کشور انجام دادند

حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات در این رابطه گفت:

“هکرهای اجاره‌ای، امروز (19 بهمن ماه) گسترده‌ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را علیه زیرساخت‌های کشور اجرا کردند. میلیون‌ها مبدا، میلیون‌ها مقصد را هدف گرفته‌اند و با حمله SYN flood با نرخ ۱۸۰ میلیون PPS به دنبال اختلال سراسری در شبکه اینترنت ایران هستند. حمله دفع‌شده و دارند به دیوار می‌خورند.”

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.