دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت آهن و فولاد میلاد که در سال 90 تاسیس و در همان سال در بورس تهران پذیرفته شده در راه ایجاد ظرفیت های تازه ای قرار دارد. تبدیل شدن به هلدینگ چند رشته ای و ارتقا به بازار بالاتر، افزایش سرمایه از محل سود انباشته در دو ماه آینده ، آماده سازی شرکت های زیرمجموعه و عرضه در بورس،  توسعه معدن بور و احداث کارخانه اسید بوریک از اهم اقدامات پیش روی این شرکت درآستانه تحول هستند.

“بمیلا” که سهام آن عمدتاً در مالکیت اشخاص حقیقی است دارای شرکت زیرمجموعه فعال به نام های ارزش آفرینان میلاد، نفت میلاد پارس و یک شرکت در آستانه ثبت به نام میلاد برنا ابرار است.

شرکت ارزش آفرینان میلاد که متولی مدیریت سبد سهام شرکت است دارای پورتفوی سهامی به ارزش 160 میلیارد تومان بوده که شامل حدود 55 میلیارد تومان ارزش افزوده است و انتظار می رود با رشد 30 درصدی بازار سرمایه تا پایان سال ارزش افزوده آن به 100 میلیارد تومان برسد.

شرکت نفت میلاد پارس هم یک شرکت دانش بنیان تولید و تصفیه روغن صنعتی با ظرفیت 170 هزار تن است. اگرچه به دلیل مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه ظرفیت تولید کاهش یافته اما اخیرا  مذاکراتی با برخی شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی و پالایشی صورت گرفته تا از ظرفیت های خالی شرکت جهت سرویس دهی به شرکت های ثالث استفاده شود . رشد ظرفیت تولید قطعا حاشیه سود شرکت را بهبود خواهد بخشید .بر اساس آمار تولید و فروش 6 ماهه اول 98 و با توجه به رشد قیمت دلار ، رشد فروش تا مرز 200 میلیارد تومان دست یافتنی به نظر می آید که در آن صورت به هر سهم “بمیلا” حدود 70 تومان سود از این ناحیه اختصاص خواهد یافت.

شرکت آهن و فولاد میلاد به منظور تکمیل سبد سرمایه گذاری ها اقدام به سرمایه گذاری در شرکت میعاد نگین ابرار و معدن بور در منطقه ماه نشان زنجان کرده است . بهره برداری از معدن بور به دلیل کم نظیر بودن این معدن، فرصت بسیار خوبی را در اختیار “بمیلا” قرار خواهد داد . بور  یکی از مواد معدنی پرکاربرد در صنایع مختلف است و تنها شرکتی که سابقه تولید بور داشته و در بازار سرمایه نیز حاضر است، معدنی دماوند است .

ذخیره احتمالی معدن پیش از فاز بهره برداری 800 تن برآورد شده در حالی که داده های استخراجی میزان ذخائر را بسیار بیشتر از مقدار فوق نشان می دهند.ضمن آنکه باطله های معدن نیز قابل فروش هستند. همچنین احداث کارخانه های فرآوری و تولید اسید بوریک با خلوص 65 درصد که در دست مطالعه است، تولید این محصول ارزش افزوده را تا حد 4 برابر میانگین بالا می برد و با توجه به صادراتی بودن محصول و هزینه های ریالی پایین آن اهرم دلاری شرکت بسیار بالا ارزیابی می شود.

برآورد سود تلفیقی سال 99 شرکت آهن و فولاد میلاد نشان می دهد از مجموع 215 میلیارد تومان سود تلفیقی برآورد شده 40 میلیارد تومان متعلق به فعالیت بازرگانی، 80 میلیارد تومان ازآن شرکت ارزش آفرینان میلاد و 90 میلیارد تومان هم به شرکت میلاد برنا ابرار تعلق دارد .با احتساب این میزان رشد و با درنظر گرفتن حاشیه سود خالص برآورد می شود حدود 40 میلیارد تومان سود نصیب شرکت آهن و فولاد میلاد شود.

“بمیلا” که در حال حاضر درآمد آن در شرکت اصلی از محل خرید و فروش مقاطع فولادی است در حال تبدیل شدن به یک هلدینگ چند رشته ای است و افق روشنی را در فراسو به نمایش می گذارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با 30 روز گذشته معامله شده اند و قدرت خریدار به فروشنده آنها مناسب است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده
1 بمیلا 2.11 1.62
2 دجابر 1.12 2.31
3 بمپنا 1.66 1.93

1. بمیلا : توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد با نماد بمیلا در بازار پایه زرد فرابورس و گروه تجارت عمده فروشی قرار دارد. بعد از شکست سقف قبلی در 740 تومان، به این ناحیه پولبک زد و دوباره با افرایش تقاضا مواجه شد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 25 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. دجابر : داروی سازی جابرابن حیان با نماد دجابر در گروه مواد و محصولات دارویی و بازار اول بورس قرار دارد. دجابر در روز گذشته با حجم بالایی معامله شد و امروز هم توانست سقف تاریخی خود در محدوده 1260 تومان را با صف خرید پشت سر بگذارد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 25 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. بمپنا : تولید برق عسلویه مپنا با نماد بمپنا در گروه عرضه برق، گاز، بخار و بازار فرابورس قرار دارد. بعد از اصلاحی که تا 4 هزار تومان داشت، دوباره رشد خود را آغاز کرد اما هنوز نتوانسته است روی مقاومت روانی 5 هزار تومان تثبیت شود.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 25 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت آهن و فولاد میلاد از برنامه افزایش سرمایه 104 درصدی از محلی جذاب خبر داد و در جریان معاملات امروز با رشد 5 درصدی قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.

براین اساس، “بمیلا” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 40.2 به 82 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس از محل سود انباشته اعمال خواهد شد تا صرف گسترش فعالیت ها و حفظ منابع مالی شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد حسین دیده ور در حاشیه برگزاری مجمع سالانه  آهن و فولاد میلاد از برنامه ریزی برای انتقال سهام شرکت از بازار پایه به بازار بهتر خبر داد و گفت: با توجه به فعالیت شرکت و زیر مجموعه ها درصددیم نسبت به تبدیل شرکت به هلدینگ اقدام و این مهم با سرعت بیشتری پیگیری شود. در این راستا صحبت های اولیه برای انتخاب مشاور پذیرش انجام شده و امید می رود با موافقت سازمان بورس این مهم در اولویت کاری اجرایی شود.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته پرتفوی شرکت ارزش آفرینان توسعه آهن و فولاد میلاد در شرایط مطلوبی قرار دارد و امید می رود متناسب با رشد شاخص و حتی بیشتر از آن بتواند در مسیر سودآفرینی اقدام کند. بررسی فرصت های سرمایه گذاری در سایر بخش ها مانند شرکت های دانش بنیان و ایجاد شرکت خدمات بازار سرمایه از جمله برنامه های در دستور کار است.

این مقام مسئول ادامه داد: تنوع پرتفوی سرمایه گذاری های “بمیلا” با استراتژی درآمدهای ارزی ،همبستگی منفی (مدیریت ریسک) ،سرمایه گذاری در بازار اولیه و سپس IPO کردن شرکت های سرمایه پذیر ،تجهیز منابع و انتشار اوراق برای تامین سرمایه در گردش شرکت های سرمایه پذیر و در نهایت افزایش سرمایه زیرمجموعه ها از دیگر برنامه های در دست اجرا است.

دیده ور از برنامه ریزی برای جذب نیروهای متخصص و استفاده از ظرفیت های بازار به منظور حرکت در جهت تبدیل این شرکت به یک نهاد مالی بزرگ و  انجام برخی مذاکرات با شرکت های حقوقی بزرگ به منظور حضور در ترکیب سهامداران شرکت آهن و فولاد میلاد  خبر داد.

وی فعالیت در صنایع پایین دستی و بالادستی فولاد از جمله حضور در بخش معدن و صنایع معدنی و بازارهای صادراتی فولاد را جزو اولویت ها و برنامه ها برشمرد و گفت: از سال گذشته  سرمایه گذاری در معدن بور قره آغاج زنجان آغاز و شرکت معدنی میلاد برنا ابرار اقدام به  خرید تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز  در راستای عملیات دپو و استخراج کرد و هم اکنون 6 هزار تن سنگ بور و سایر املاح در شرکت وجود  دارد.

مدیرعامل آهن و فولاد میلاد با بیان اینکه معدن وابسته به این شرکت در شرایط مطلوبی قرار داد، عنوان کرد: درصدد هستیم تا از طریق همکاری با شرکت های خارجی بستر لازم به منظور تکمیل زنجیره ارزش افزوده این محصول رامهیا کرده و با فرآوری سنگ بور به دست آمده از محل فروش محصولات فرآوری شده ، ارزش افزوده مطلوبی را حاصل کنیم.

دیده ور از تغییر مثبت در شرایط پیش روی شرکت نفت میلاد پارس طی سال جاری خبر داد و گفت:  محصولات این شرکت بازار صادراتی مطلوبی در کشور های آسیای شرقی، اروپا و هند دارد و پیش بینی می شود در سال جاری با توجه به مزیت نسبی بخش صادرات مواد معدنی و نسبت های قیمت ارز بتوان زمینه سودآفرینی را مهیا  کنیم. بررسی های لازم جهت گسترش فعالیت و ایجاد تنوع در تولیدات و فرآورده ها در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: اگرچه شیوع کرونا و برخی محدودیت های ناشی از تحریم ،شرایط  بازرگانی و اقتصادی شرکت ها را تحت الشعاع قرار داده اما فعالیت های این شرکت در حوزه صنعت فولاد به واسطه ارتباط خوبی که با تولیدکنندگان این حوزه دارد روند بسیار مطلوبی را داشته است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

در این آخر هفته برخی از شرکت‌های بورسی از سهامداران خود برای حضور در مجمع سالیانه دعوت به عمل آوردند. در مجامع سالانه در خصوص تصویب صورت‌های مالی و همچنین تقسیم سود نقدی تصمیم‌گیری می‌شود. مجامع سالانه کدام شرکت‌های بورسی نزدیک است؟

به گزارش رادیو سهام، همانند سالهای گذشته، در اردیبهشت ماه خبرهای بسیاری از برگزاری مجامع عادی سالانه شرکت‌های بورسی و تصمیم‌گیری در مورد صورت‌های مالی و تقسیم سود نقدی در وبسایت کدال منتشر می‌شود. همچنین بسیاری از شرکت‌های نیز تصمیمات گرفته شده در مجمع را در این وبسایت بارگزاری کرده و به اطلاع سهامداران خود می‌رسانند. در این آخر هفته نیز بسیاری از شرکت‌ها از سهامداران خود برای شرکت در مجمع عمومی یا فوق‌العاده دعوت به عمل آوردند. از آنجا که معاملات این نمادها چند روز قبل از برگزاری مجمع متوقف می‌شود، بنابراین زمان برگزاری مجمع برای سهامداران از اهمیت بالایی برخوردار است.

شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس) ازکلیه سهامداران خود دعوت کرده تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 11:30 روز یکشنبه 21 اردیبهشت در سالن اجتماعات هتل بزرگ تهران واقع در خیابان ولی عصر – نبش خیابان شهید مطهری برگزار می‌شود، حضور بهم رسانند.

شرکت به پرداخت ملت(پرداخت) نیز از کلیه سهامداران خود برای حضور در جلسه مجمع عمومی این شرکت در ساعت 10 صبح روز دوشنبه 22 اردیبهشت دعوت به عمل آورده است. این مجمع در مجموعه رفاهی بانک ملت واقع در چهارراه فرمانیه خیابان پاسداران شمالی برگزار خواهد شد.

بانک اقتصاد نوین (ونوین) نیز مجمع فوق‌العاده خود را روز دوشنبه 22 اردیبهشت در ساعت 10 برگزار خواهد کرد. محل برگزاری این مجمع ساختمان مرکزی بانک اقتصاد نوین واقع در خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار پلاک 24 خواهد بود. در این مجمع قرار است در خصوص افزایش سرمایه این بانک تصمیم‌گیری شود.

دیگر شرکتی که از سهامداران خود برای حضور در مجمع عمومی روز یکشنبه 21 اردیبهشت ماه دعوت به عمل آورده است. شرکت دوده صنعتی پارس (شدوص) بوده که قرار است در این مجمع در خصوص تصویب صورت‌های مالی و همچنین سود نقدی تصمیم‌ گرفته شود. این مجمع در سالن اجتماعات نفت پاسارگاد واقع در بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی کوچه ساحل پلاک 37 برگزار می‌شود.

شرکت خوراک دام پارس (غدام) نیز از برگزاری مجمع عمومی سالیانه خود به منظور تصویب صورت‌های مالی و تصمیم در خصوص تقسیم سود خبر داده است. مجمعی که ساعت 10 صبح روز یکشنبه 21 اردیبهشت در کیلومتر 10 جاده مخصوص کرج و در محل این شرکت برگزار می‌شود.

شرکت صنایع کاشی و سرامیک الوند (کلوند) نیز از سهامداران خود برای شرکت در مجمع عمومی عادی سالینه دوره مالی منتهی به 20 اسفند 98 دعوت به عمل آورده است. این جلسه در ساعات 14:30 روز دوشنبه 29 اردیبهشت در مجتمع فرهنگی ورزشی تلاش تهران در خیابان ولیعصر نرسیده به پارک‌وی برگزار می‌شود.

همچنین مجامع عمومی نمادهای پسهند، بمیلا و زگلذشت و ولشرق نیز تا پایان اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

 منبع: تجارت نیوز
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، همانند سالهای گذشته، در اردیبهشت ماه خبرهای بسیاری از برگزاری مجامع عادی سالانه شرکت‌های بورسی و تصمیم‌گیری در مورد صورت‌های مالی و تقسیم سود نقدی در وبسایت کدال منتشر می‌شود. همچنین بسیاری از شرکت‌های نیز تصمیمات گرفته شده در مجمع را در این وبسایت بارگزاری کرده و به اطلاع سهامداران خود می‌رسانند. در این آخر هفته نیز بسیاری از شرکت‌ها از سهامداران خود برای شرکت در مجمع عمومی یا فوق‌العاده دعوت به عمل آوردند. از آنجا که معاملات این نمادها چند روز قبل از برگزاری مجمع متوقف می‌شود، بنابراین زمان برگزاری مجمع برای سهامداران از اهمیت بالایی برخوردار است.

شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس) ازکلیه سهامداران خود دعوت کرده تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 11:30 روز یکشنبه 21 اردیبهشت در سالن اجتماعات هتل بزرگ تهران واقع در خیابان ولی عصر – نبش خیابان شهید مطهری برگزار می‌شود، حضور بهم رسانند.

شرکت به پرداخت ملت(پرداخت) نیز از کلیه سهامداران خود برای حضور در جلسه مجمع عمومی این شرکت در ساعت 10 صبح روز دوشنبه 22 اردیبهشت دعوت به عمل آورده است. این مجمع در مجموعه رفاهی بانک ملت واقع در چهارراه فرمانیه خیابان پاسداران شمالی برگزار خواهد شد.

بانک اقتصاد نوین (ونوین) نیز مجمع فوق‌العاده خود را روز دوشنبه 22 اردیبهشت در ساعت 10 برگزار خواهد کرد. محل برگزاری این مجمع ساختمان مرکزی بانک اقتصاد نوین واقع در خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار پلاک 24 خواهد بود. در این مجمع قرار است در خصوص افزایش سرمایه این بانک تصمیم‌گیری شود.

دیگر شرکتی که از سهامداران خود برای حضور در مجمع عمومی روز یکشنبه 21 اردیبهشت ماه دعوت به عمل آورده است. شرکت دوده صنعتی پارس (شدوص) بوده که قرار است در این مجمع در خصوص تصویب صورت‌های مالی و همچنین سود نقدی تصمیم‌ گرفته شود. این مجمع در سالن اجتماعات نفت پاسارگاد واقع در بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی کوچه ساحل پلاک 37 برگزار می‌شود.

شرکت خوراک دام پارس (غدام) نیز از برگزاری مجمع عمومی سالیانه خود به منظور تصویب صورت‌های مالی و تصمیم در خصوص تقسیم سود خبر داده است. مجمعی که ساعت 10 صبح روز یکشنبه 21 اردیبهشت در کیلومتر 10 جاده مخصوص کرج و در محل این شرکت برگزار می‌شود.

شرکت صنایع کاشی و سرامیک الوند (کلوند) نیز از سهامداران خود برای شرکت در مجمع عمومی عادی سالینه دوره مالی منتهی به 20 اسفند 98 دعوت به عمل آورده است. این جلسه در ساعات 14:30 روز دوشنبه 29 اردیبهشت در مجتمع فرهنگی ورزشی تلاش تهران در خیابان ولیعصر نرسیده به پارک‌وی برگزار می‌شود.

همچنین مجامع عمومی نمادهای پسهند، بمیلا و زگلذشت و ولشرق نیز تا پایان اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های کارتن ایران، پگاه اصفهان، بانک اقتصاد نوین، سرمایه گذاری توکافولاد و آهن و فولاد میلاد به ترتیب مجوز افزایش سرمایه 1198، 269، 132، 56 و 26 درصدی را گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

بر این اساس، سرمایه فعلی کارتن ایران با دریافت مجوز از 18.2 به 236.5 میلیارد تومان می رسد. تامین مالی “چکارن” از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و به منظور اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت مالکانه صرف می شود.

همچنین پگاه اصفهان با تصویب سهامداران، سرمایه فعلی را از 22.6 به 83.7 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی “غشصفا” از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال می شود تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

بانک اقتصاد نوین نیز که درخواست افزایش سرمایه 357 درصدی طی دو مرحله داده بود در مرحله اول سرمایه را از 1.3 به بیش از 3 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی “ونوین” از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و برای اصلاح ساختار مالی و اجرای مفاد ماده 14 قانون حداکثر استفاده از خدمات تولیدی اعمال می شود.

این بانک می تواند در مجمع فوق‌العاده با انجام افزایش سرمایه از 3 به 5.8 هزار میلیارد تومان از محل آورده نقدی سهامداران موافقت و اختیار عمل کردن آن را به مدت دو سال به هیات مدیره تفویض کند تا پس از اخذ مجوز سازمان بورس و بانک مرکزی نسبت به عملی کردن آن اقدام کند.

دراین میان، سرمایه گذاری توکا فولاد که پیشنهاد افزایش سرمایه 77 درصدی داده بود مجوز 56 درصدی را کسب کرد تا سرمایه فعلی را از 260 به 403.9 میلیارد تومان برساند. 38 درصد تامین مالی “وتوکا” از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی معادل 97.9 میلیارد تومان و 18 درصد دیگر معادل 46 میلیارد تومان از محل سود انباشته اعمال و صرف سرمایه گذاری جدید در شرکت های سرمایه پذیر و افزایش منابع مالی به منظور استفاده از فرصت های سرمایه گذاری موجود در بازار سرمایه می شود.

آهن و فولاد میلاد هم درخواست افزایش سرمایه 30 درصدی داده بود با مجوز 26 درصدی، سرمایه فعلی از 32 به 40.2 میلیارد تومان می رسد. “بمیلا” این تامین مالی را از محل سود انباشته اعمال کرده و صرف گسترش فعالیت ها می کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

کرونا، ترمز رشد هیجانی بورس تهران

به گزارش بورس نیوز، هفته گذشته هفته خوبی برای بازار سرمایه نبود و شاخص کل افت نزدیک به 35 هزار واحدی تجربه کرد.

البته شب گذشته بازار های جهانی وضعیت نسبتا بهتری داشت و به نظر می رسد اقدامات بانک های مرکزی آمریکا و ژاپن و کشورهای اروپایی و… در راستای حمایت از بازارهای سرمایه تاثیراتی داشته و بورس های جهانی کمی نفس خواهند کشید. کما اینکه داوجونز هم شب گذشته با رشد 9.36 درصدی به کار خود پایان داد. ضمن اینکه تقاضای خرید نفت هم در حال افزایش است و این موضوع می تواند حداقل دغدغه کاهش قیمت نفت به 30 دلار را کمرنگ تر کند.

نوید خاندوزی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازارهای جهانی و تاثیر آن بر بازار سرمایه کشور بیان کرد: نمی توان وضعیت بازارهای جهانی را به درستی پیش بینی کرد؛ ولی به نظر می رسد ریزش بازارهای جهانی به شدت چند روز گذشته، نخواهد بود و ریزش عمیق تری شاهد نخواهیم بود.

وی افزود: بازار سرمایه ما علاوه بر وضعیت بازارهای جهانی، چشم به وضعیت کرونا در کشور و نیز گزارش های عملکرد شرکت ها نیز هست. احتمالا استارت رشد بازار سرمایه ما به سرعت زده نخواهد شد. شیوع کرونا، ریسک ناشناخته ای است و تا اثرات این ویروس مشخص نشده، بازار سرمایه رفتار هیجانی نشان نخواهد داد. بنابراین بعید است که تا اواخر فروردین ماه، بازار سرمایه رشد جدی داشته باشد.

خاندوزی در معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری گفت: سهم های گروه دارویی و شوینده و سهم بانک هایی که برنامه افزایش سرمایه در دست انجام دارند، گزینه های مناسب تری برای سرمایه گذاری در شرایط فعلی هستند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

 
رشد شارپی بازار اتفاقی دور از انتظار 
محمد مشاری، مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن در ارزیابی بازار روز جاری به بورس‌نیوز گفت: با عبور از روز‌های متوالی بازار منفی، بازار امروز متاثر از خبر “ثابت ماندن دامنه نوسان” رشد داشته است.
وی ادامه داد: فعالین و اهالی بازار سرمایه از این که کماکان دولت و مسئولین اقتصادی حمایت خود از بورس را خواهند داشت اطمینان خاطر پیدا کرده اند.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص روز‌های منفی بازار عنوان کرد: طی چند روز اخیر که شاخص منفی بود پول زیادی از بازار خارج نشد و مجددا به بازاری مثبت برگشتیم، اما نباید مانند ماه‌های گذشته انتظار یک رشد شارپی را در بازار داشت. 
وی افزود: این امر اتفاقی دور از ذهن است، چون قیمت برخی سهام در بعضی صنایع از ارزش ذاتی سهم بالاتر رفته و امید می‌رود با عرضه‌های اولیه بازار مثبت بماند.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

گزینه های جذاب سرمایه گذاری در روزهای کرونایی

به گزارش بورس نیوز، بعد از دو روز منفی امروز بازار سرمایه رنگ سبز کمرنگی بر تن کرده و شاخص کل حدود 2453 پله رشد بالا رفته است.

حمید علیخانی مدیرعامل کارگزاری راهبرد سرمایه ایران سهام در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت فعلی و پیش بینی روند آتی بازار سرمایه بیان کرد: ریزش بازار در چند روز گذشته تحت تاثیر چند عامل از جمله ریزش بازارهای جهانی در سایه شیوع کرونا، دغدغه های ناشی از تغییرات مربوط به حجم مبنا و احتمال کاهش دامنه نوسان اتفاق افتاد. بعد از اعلام نتایج جلسه دیروز شورای عالی بورس، برخی دغدغه ها رفع شد و امروز بازار سرمایه روند مثبتی دارد.

وی افزود: البته به لحاظ تکنیکالی نیز رشد بی وقفه بازار معنایی ندارد و باید اصلاحی صورت می گرفت. بر اساس نمودار های تکنیکالی، اصلاح بازار تا محدوده 518 هزار واحدی و در صورت اصلاح عمیق تر تا محدوده 465 هزار واحدی قابل پیش بینی بود. به هر حال شاخص کل روز گذشته وارد کانال 519 هزار واحدی شد و امروز شاهد برگشت بازار و رشد مجدد این بازار هستیم. چنانچه وضعیت به همین منوال ادامه داشته باشد و اتفاق خاصی رخ ندهد، شاخص کل تا پایان فصل بهار احتمالا تا محدوده 700 هزار واحدی رشد خواهد کرد. اگر هم اتفاق خاصی رخ دهد، روند صعودی بازار سرمایه کندتر خواهد شد؛ اصلاحات بازار مقطعی است و ریزشی برای بازار سرمایه متصور نیستم.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: سرمایه گذاران در بازار سرمایه باید با دید میان مدت و بلندمدت وارد این بازار شوند. نوسان گیری در این بازار و یا انتظار صید نهنگ از دریای بورس تهران در کوتاه مدت، اصلا صحیح نیست. بررسی بازدهی سهم های مختلف از ابتدای امسال نشان می دهد تقریبا اکثر سهم ها از اول امسال رشد صد تا چند صد درصدی داشته اند و بدون شک سهامدارانی که پرتفوی مناسبی انتخاب کرده و اقدام به نگهداری سهم های خود کرده باشند، بیش از نوسان گیران بازدهی کسب کرده اند.

وی در معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری (تا پایان فصل مجامع) گفت: سهم شرکت های قندی و غذایی گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری هستند. همچنین با توجه به شیوع کرونا و افزایش مصرف محصولات شوینده و بهداشتی و دارو، سهم های گروه شوینده و دارویی نیز مستعد رشد هستند. در این روزها برخی شرکت ها به صورت 3 شیفت مشغول تولید و عرضه محصولات خود در بازار هستند و البته برای انتخاب سهم، باید وضعیت شرکت ها تک به تک بررسی شود. ضمن اینکه برخی داروسازان هم این روزها عملکرد خوبی در خصوص تولید داروهای ضد کرونا داشته اند و در خبرها به آنها اشاره شده است. سهم این شرکت ها نیز پتانسیل رشد خواهد داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.