دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 مهر 1399

شرکت بیمه سامان (با نماد بساما) از جمله شرکت های گروه “بيمه و صندوق بازنشستگی به جز تامين اجتماعی ” در بازاراول فرابورس تهران است.

روند کلی سهم بساما صعودی ست. در حال حاضر به محدوده مهم 640 تومان پولبک زده است و فرصت ورود کم ریسکی را از نظر پرایس اکشن فراهم آورده است. همزمانی میانگین متحرک(21 روزه) با این سطح نیز حمایت مهمی را پدید آورده است.

در صورتی که حمایت 640 تومان با شکست میانگین متحرک از دست برود حمایت بعدی سهم در 520 تومان قرار می گیرد. تا زمانی که سطح 520 تومان حفظ شود، دیدگاه ما به نماد بساما از نظر تکنیکالی، صعودی خواهد بود. سرمایه گذارانی که قصد ورود به این سهم را دارند می توانند اهداف قیمتی را 760 و 850 تومان برای میان مدت(سه ماه) در نظر بگیرند. 

برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصادآنلاین سپهر علی‌یاری، حقوقی‌ها تا ساعت 12 و 30 دقیقه حدود 504 میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقیقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 12 هزار و 200 میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص فروش حقیقی‌ها به نزدیک چهار درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “سیمان، آهک و گچ”، “حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات” و “انبوه‌سازی، املاک و مستغلات” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” و “خودرو و ساخت قطعات” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «سیتا»، «وپارس» و «آسیا» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «خبهمن»، «وملل» و «بساما» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 30 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 142 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 550 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار میلیارد تومان بود.

بورس

بورس

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

محدودیت‌های ایجاد شده ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا سبب شد که بسیاری از مجامع شرکت‌های بورسی، از جمله مجامع افزایش سرمایه که قرار بود در این هفته برگزار شوند، لغو شوند. بنابراین باید انتظار داشت که در روند اجرای افزایش سرمایه برخی از شرکت‌ها تاخیر ایجاد شود؛ گرچه انتظار می‌رود تعداد معدودی از افزایش سرمایه‌هایی که در اختیار هیات‌مدیره هستند از این موضوع مستثنی بوده و جلسات مربوط به بررسی و تصویب آنها در زمان مقرر تشکیل شود. تازه‌ترین وضعیت افزایش سرمایه‌های بورسی

در این گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.

به گزارش رادیو سهام، اول وقت اداری شنبه هفته گذشته، سازمان بورس چهار مجوز جدید برای افزایش سرمایه را روی کدال قرار داد؛ شرکت «تولیدی فولاد سپید فراب کویر» (کویر) که از تازه‌واردان بورسی است، مجوز افزایش سرمایه 50 درصدی از سود انباشته را دریافت کرد تا آن را صرف تامین بخشی از منابع لازم برای احداث «خط تولید شمش و بیلت» کند. سرمایه فعلی کویر 240 میلیارد تومان است و نکته جالب درباره این مجوز آن است که سازمان بورس موافقت کرده هیات‌مدیره شرکت این اختیار را داشته باشد که پس از ثبت سرمایه 360 میلیارد تومانی، افزایش سرمایه 300 درصدی را کلید زده و سرمایه را به بیش از هزارمیلیارد تومان برساند. همچنین «صنعتی پارس مینو» (غپینو) مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را که 426 درصد سرمایه فعلی است، دریافت کرد. با این حساب سرمایه 126 میلیارد تومانی غپینو به بیش از 662 میلیارد تومان رسیده و ساختار مالی شرکت به بهترین شکل ممکن اصلاح خواهد شد.

شرکت فرابورسی «صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران» (کیمیا) می‌تواند افزایش سرمایه 74 درصدی از سود انباشته را اجرا کند تا منابع آن صرف «سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه» و نیز «جبران مخارج سرمایه‌گذاری‌های قبلی» شود. آخرین مجوز هم مربوط به شرکت بورسی «فرآورده‌های نسوز پارس» (کفپارس) بود تا سرمایه 10 میلیارد تومانی خود را بیش از 15 برابر افزایش داده و به نزدیک 162 میلیارد تومان برساند. قیمت سهم کفپارس در یک‌سال گذشته بیش از 20 برابر شده و رقم 12 هزارتومان را هم به خود دیده است که با این افزایش سرمایه تعداد سهام آن رقیق و ساختار مالی آن اصلاح خواهد شد.

چهار شرکت در هفته گذشته آگهی ثبت افزایش سرمایه خود را روی کدال قرار دادند؛ «تامین سرمایه لوتوس پارسیان» (لوتوس) افزایش سرمایه 20 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را به ثبت رساند تا با سرمایه جدید 600 میلیارد تومان آماده برگزاری مجمع سالانه شود. صورت‌های مالی حسابرسی شده لوتوس برای دوره منتهی به پایان آذرماه 1398 نشان می‌دهد که به ازای هر سهم نزدیک به 65 تومان سود ساخته شده است که با در نظر گرفتن افزایش سرمایه، بیش از 72 درصد بالاتر از سال قبل است. «بیمه سامان» (بساما) سرمایه جدید (کمی بیشتر از) 175 میلیارد تومان خود را در نیمه اسفند به ثبت رساند و یک‌هفته بعد آگهی آن را روی کدال قرار داد. بساما در مجمع فوق‌العاده اواخر دی‌ماه افزایش سرمایه حدود 17درصدی از سود انباشته و اندوخته به‌صورت سهام جایزه را تصویب کرد و اختیار افزایش سرمایه حدود 75 میلیارد تومانی دیگری را از سه محل «مطالبات و آورده نقدی»، «سود انباشته» و «اندوخته» به هیات‌مدیره واگذار کرد. «سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان» (وآذر) آگهی ثبت افزایش سرمایه 100درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را روی کدال قرار داد. سرمایه جدید وآذر 20 میلیارد تومان و معادل حداقل لازم برای ادامه حضور شرکت در بازار دوم بورس است. شرکت بازارپایه‌ای «خدمات فنی فولاد یزد» (خفولا) هم خبر از ثبت سرمایه جدید 6 میلیارد تومانی خود پس از افزایش سرمایه حدود 24 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی داد.

اعلامیه حراج حدود 5/ 3 میلیون حق‌تقدم استفاده‌نشده «مادرتخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» (میدکو) منتشر شد تا این شرکت بتواند با ثبت افزایش سرمایه جدید خود مجمع سالانه‌اش را همانند سال‌های پیش، به سرعت و در یکی، ‌دوماه ابتدای سال آینده برگزار کند. درمقایسه با 5/ 6 میلیارد حق‌تقدم منتشر شده در فرآیند افزایش سرمایه، قاعدتا فروش این تعداد حق‌تقدم استفاده شده نباید زمان زیادی ببرد. حراج حق‌تقدم «گروه دارویی برکت» (برکت) و «فولاد کاوه جنوب کیش» (کاوه) و نیز معاملات حق‌تقدم «سرمایه‌گذاری صنعت بیمه ایران» (وبیمه) هفته قبل به پایان رسید.

سال 1398 برای معاملات حق‌تقدم سالی به یادماندنی و شاید منحصربه‌فرد بود. تقریبا تمام کسانی که اقدام به خرید حق‌تقدم در دوره معاملات اولیه کردند و مبلغ اسمی صد تومانی را واریز کرده یا حتی از آن استفاده نکردند، سود مناسبی عایدشان شد. سود این معاملات درباره شرکت‌های کوچک خیلی بیشتر از بقیه بود. سرمایه پایین این نمادها درحالی که بعضا با شناوری پایین هم همراه می‌شد، سبب رشد قیمتی چندبرابری سهم می‌شد که البته روی حق‌تقدم نیز می‌توانست اثری متناسب یا اهرمی بگذارد. عمده این سهم‌های کوچک نیز روند سودآوری متناسب با چنین رشد قیمتی نداشتند. سازمان بورس در چند نوبت تلاش کرد با وضع قوانین محدودکننده جلوی رشد فضایی برخی از نمادها را بگیرد که البته بیشتر از این نمادها، تبعاتش گریبانگیر نمادهای بزرگ و بعضا رشد نکرده و در مواردی نمادهای ارزنده بازار شد! جدا از نمادهای کوچک، موارد متعدد دیگری هم بودند که رشد قیمتی متناسب با وضعیت بنیادی داشتند. از جمله نمادهای صنعت دارو و سیمان که در چند سال قبل شاهد افت فرسایشی ارزش بازار بودند. افزایش سرمایه‌ها در این دو صنعت برای کسانی که اقدام به خرید حق‌تقدم و نگهداری آن یا تبدیل آن به سهم کردند، سودآوری خوبی به ارمغان آورد که بخشی از آن ناشی از متغیرهای بنیادی این دو صنعت بود.

یکی از محدودیت‌هایی که سازمان بورس در اسفندماه بر بازار سرمایه تحمیل کرد، افزایش حجم مبنا برای نمادهای بورسی و اعمال حجم مبنای سنگین برای نمادهای فرابورس بود. ریاست فعلی سازمان چند سال پیش و در بدو ورود، وعده داد که فکری به حال عمق‌بخشی به بازار و کاهش محدودیت‌هایی مانند «دامنه نوسان» و «حجم‌مبنا» خواهد کرد، اما متاسفانه فرصت نکرد در این جهت کاری انجام دهد. نتیجه آن شد که پس از هجوم نقدینگی به بازارسرمایه و نگرانی مدیران سازمان از اصلاح شدید یا‌ ریزش بازار، در جهت عکس آن وعده عمل شد و حتی به‌نظر رسید در این زمینه زیاده‌روی هم شد، چون وزیر اقتصاد به این موضوع ورود کرد. اما آنچه به بحث ما مربوط می‌شود باقی ماندن حجم مبنای یک برگه‌ای برای حق‌تقدم است که می‌تواند در شرایط هیجانی سبب ناهمگونی بین قیمت سهم و حق‌تقدم شود. به بیان دیگر وضعیتی که در سال‌جاری بعضا در نمادهای بورسی به خاطر حجم مبنای یک برگی برای حق‌تقدم، شاهد آن بودیم، پس از این ممکن است در تمام نمادهای بورسی و فرابورسی پیش‌ آید. سهم در صف خرید و فروش معطل حجم مبناست و دامنه نوسان مجاز را پر نمی‌کند، اما حق‌تقدم به راحتی دامنه نوسان 5درصدی (فرابورس) و 10 درصدی (بورس) را پذیرا می‌شود. این ناهمگونی سبب جذب نوسان‌گیران بازار سرمایه که عمدتا به‌صورت سنتی به این کار اشتغال دارند و حوصله یا کشش آشنایی با ابزارهای جدید نوسان‌گیری مانند «اختیار خرید/ فروش»، «معاملات آتی سهام» و «فروش استقراضی» را ندارند، شود.

ٰتازه‌ترین وضعیت افزایش سرمایه‌های بورسی

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

اول وقت اداری شنبه هفته گذشته، سازمان بورس چهار مجوز جدید برای افزایش سرمایه را روی کدال قرار داد؛ شرکت «تولیدی فولاد سپید فراب کویر» (کویر) که از تازه‌واردان بورسی است، مجوز افزایش سرمایه 50 درصدی از سود انباشته را دریافت کرد تا آن را صرف تامین بخشی از منابع لازم برای احداث «خط تولید شمش و بیلت» کند. سرمایه فعلی کویر 240 میلیارد تومان است و نکته جالب درباره این مجوز آن است که سازمان بورس موافقت کرده هیات‌مدیره شرکت این اختیار را داشته باشد که پس از ثبت سرمایه 360 میلیارد تومانی، افزایش سرمایه 300 درصدی را کلید زده و سرمایه را به بیش از هزارمیلیارد تومان برساند. همچنین «صنعتی پارس مینو» (غپینو) مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را که 426 درصد سرمایه فعلی است، دریافت کرد. با این حساب سرمایه 126 میلیارد تومانی غپینو به بیش از 662 میلیارد تومان رسیده و ساختار مالی شرکت به بهترین شکل ممکن اصلاح خواهد شد.

شرکت فرابورسی «صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران» (کیمیا) می‌تواند افزایش سرمایه 74 درصدی از سود انباشته را اجرا کند تا منابع آن صرف «سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه» و نیز «جبران مخارج سرمایه‌گذاری‌های قبلی» شود. آخرین مجوز هم مربوط به شرکت بورسی «فرآورده‌های نسوز پارس» (کفپارس) بود تا سرمایه 10 میلیارد تومانی خود را بیش از 15 برابر افزایش داده و به نزدیک 162 میلیارد تومان برساند. قیمت سهم کفپارس در یک‌سال گذشته بیش از 20 برابر شده و رقم 12 هزارتومان را هم به خود دیده است که با این افزایش سرمایه تعداد سهام آن رقیق و ساختار مالی آن اصلاح خواهد شد.

چهار شرکت در هفته گذشته آگهی ثبت افزایش سرمایه خود را روی کدال قرار دادند؛ «تامین سرمایه لوتوس پارسیان» (لوتوس) افزایش سرمایه 20 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را به ثبت رساند تا با سرمایه جدید 600 میلیارد تومان آماده برگزاری مجمع سالانه شود. صورت‌های مالی حسابرسی شده لوتوس برای دوره منتهی به پایان آذرماه 1398 نشان می‌دهد که به ازای هر سهم نزدیک به 65 تومان سود ساخته شده است که با در نظر گرفتن افزایش سرمایه، بیش از 72 درصد بالاتر از سال قبل است. «بیمه سامان» (بساما) سرمایه جدید (کمی بیشتر از) 175 میلیارد تومان خود را در نیمه اسفند به ثبت رساند و یک‌هفته بعد آگهی آن را روی کدال قرار داد. بساما در مجمع فوق‌العاده اواخر دی‌ماه افزایش سرمایه حدود 17درصدی از سود انباشته و اندوخته به‌صورت سهام جایزه را تصویب کرد و اختیار افزایش سرمایه حدود 75 میلیارد تومانی دیگری را از سه محل «مطالبات و آورده نقدی»، «سود انباشته» و «اندوخته» به هیات‌مدیره واگذار کرد. «سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان» (وآذر) آگهی ثبت افزایش سرمایه 100درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را روی کدال قرار داد. سرمایه جدید وآذر 20 میلیارد تومان و معادل حداقل لازم برای ادامه حضور شرکت در بازار دوم بورس است. شرکت بازارپایه‌ای «خدمات فنی فولاد یزد» (خفولا) هم خبر از ثبت سرمایه جدید 6 میلیارد تومانی خود پس از افزایش سرمایه حدود 24 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی داد.

اعلامیه حراج حدود 5/ 3 میلیون حق‌تقدم استفاده‌نشده «مادرتخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» (میدکو) منتشر شد تا این شرکت بتواند با ثبت افزایش سرمایه جدید خود مجمع سالانه‌اش را همانند سال‌های پیش، به سرعت و در یکی، ‌دوماه ابتدای سال آینده برگزار کند. درمقایسه با 5/ 6 میلیارد حق‌تقدم منتشر شده در فرآیند افزایش سرمایه، قاعدتا فروش این تعداد حق‌تقدم استفاده شده نباید زمان زیادی ببرد. حراج حق‌تقدم «گروه دارویی برکت» (برکت) و «فولاد کاوه جنوب کیش» (کاوه) و نیز معاملات حق‌تقدم «سرمایه‌گذاری صنعت بیمه ایران» (وبیمه) هفته قبل به پایان رسید.

سال 1398 برای معاملات حق‌تقدم سالی به یادماندنی و شاید منحصربه‌فرد بود. تقریبا تمام کسانی که اقدام به خرید حق‌تقدم در دوره معاملات اولیه کردند و مبلغ اسمی صد تومانی را واریز کرده یا حتی از آن استفاده نکردند، سود مناسبی عایدشان شد. سود این معاملات درباره شرکت‌های کوچک خیلی بیشتر از بقیه بود. سرمایه پایین این نمادها درحالی که بعضا با شناوری پایین هم همراه می‌شد، سبب رشد قیمتی چندبرابری سهم می‌شد که البته روی حق‌تقدم نیز می‌توانست اثری متناسب یا اهرمی بگذارد. عمده این سهم‌های کوچک نیز روند سودآوری متناسب با چنین رشد قیمتی نداشتند. سازمان بورس در چند نوبت تلاش کرد با وضع قوانین محدودکننده جلوی رشد فضایی برخی از نمادها را بگیرد که البته بیشتر از این نمادها، تبعاتش گریبانگیر نمادهای بزرگ و بعضا رشد نکرده و در مواردی نمادهای ارزنده بازار شد! جدا از نمادهای کوچک، موارد متعدد دیگری هم بودند که رشد قیمتی متناسب با وضعیت بنیادی داشتند. از جمله نمادهای صنعت دارو و سیمان که در چند سال قبل شاهد افت فرسایشی ارزش بازار بودند. افزایش سرمایه‌ها در این دو صنعت برای کسانی که اقدام به خرید حق‌تقدم و نگهداری آن یا تبدیل آن به سهم کردند، سودآوری خوبی به ارمغان آورد که بخشی از آن ناشی از متغیرهای بنیادی این دو صنعت بود.

یکی از محدودیت‌هایی که سازمان بورس در اسفندماه بر بازار سرمایه تحمیل کرد، افزایش حجم مبنا برای نمادهای بورسی و اعمال حجم مبنای سنگین برای نمادهای فرابورس بود. ریاست فعلی سازمان چند سال پیش و در بدو ورود، وعده داد که فکری به حال عمق‌بخشی به بازار و کاهش محدودیت‌هایی مانند «دامنه نوسان» و «حجم‌مبنا» خواهد کرد، اما متاسفانه فرصت نکرد در این جهت کاری انجام دهد. نتیجه آن شد که پس از هجوم نقدینگی به بازارسرمایه و نگرانی مدیران سازمان از اصلاح شدید یا‌ ریزش بازار، در جهت عکس آن وعده عمل شد و حتی به‌نظر رسید در این زمینه زیاده‌روی هم شد، چون وزیر اقتصاد به این موضوع ورود کرد. اما آنچه به بحث ما مربوط می‌شود باقی ماندن حجم مبنای یک برگه‌ای برای حق‌تقدم است که می‌تواند در شرایط هیجانی سبب ناهمگونی بین قیمت سهم و حق‌تقدم شود. به بیان دیگر وضعیتی که در سال‌جاری بعضا در نمادهای بورسی به خاطر حجم مبنای یک برگی برای حق‌تقدم، شاهد آن بودیم، پس از این ممکن است در تمام نمادهای بورسی و فرابورسی پیش‌ آید. سهم در صف خرید و فروش معطل حجم مبناست و دامنه نوسان مجاز را پر نمی‌کند، اما حق‌تقدم به راحتی دامنه نوسان 5درصدی (فرابورس) و 10 درصدی (بورس) را پذیرا می‌شود. این ناهمگونی سبب جذب نوسان‌گیران بازار سرمایه که عمدتا به‌صورت سنتی به این کار اشتغال دارند و حوصله یا کشش آشنایی با ابزارهای جدید نوسان‌گیری مانند «اختیار خرید/ فروش»، «معاملات آتی سهام» و «فروش استقراضی» را ندارند، شود.

artava@chmail.ir 

 

10-01

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، حق بیمه صادره بیمه سامان در آبان ماه نسبت به مهر ماه ۲۱ میلیارد تومان کاهش یافت.

 بیمه سامان با تمرکز بر روی بیمه زندگی اندوخته دار و بیمه درمانی، در آبان ماه مبلغ ۸۳ میلیارد تومان حق بیمه صادر کرده است که  از این مقدار، مبلغ ۳۱ میلیارد تومان مربوط به بیمه زندگی اندوخته دار و مبلغ ۲۰ میلیارد تومان مربوط به بیمه درمانی است.

همچنین بیمه سامان در آبان ماه مبلغ ۴۵ میلیارد تومان خسارت پرداخت نموده است که عمده خسارت پرداختی بیمه سامان مربوط به بیمه درمانی، بیمه باربری و بیمه زندگی اندوخته دار است. مبلغ ۲۲٫۳ میلیارد تومان خسارت پرداختی مربوط به بیمه درمانی و ۷ میلیارد تومان مربوط به بیمه بابری و ۶ میلیارد تومان مربوط به بیمه زندگی اندوخته دار است.

بساما در آبان ماه ۸۳ میلیارد حق بیمه صادر کرد

حق بیمه صادره بساما در آبان ماه نسبت به مهر ماه کاهش یافته است. بساما در مهر ماه ۱۰۴ میلیارد تومان حق بیمه صادره کرده است اما در آبان ماه حق بیمه صادره بساما به ۸۳ میلیارد تومان رسیده است. بنابراین حق بیمه صادره بساما در آبان ماه نسبت به مهر ماه ۲۰% (معادل کاهش ۲۱ میلیارد تومان) کاهش یافته است.

همچنین کاهش حق بیمه صادره در آبان ماه منجر شده است میانگین حق بیمه صادره بساما در دوره ۸ ماهه کاهش ۲ میلیاردی نسبت به دوره ۷ ماهه داشته باشد و به ۹۷ میلیارد تومان برسد.

افزایش ۴۰۰ میلیونی پرداخت خسارت بساما در آبان ماه

خسارت پرداختی بساما در آبان ماه نسبت به مهر ماه افزایش یافته است. بساما در مهر ماه ۴۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خسارت پرداخت کرده است اما در آبان ماه خسارت پرداختی بساما بابه ۴۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

بنابراین خسارت پرداختی بساما در آبان ماه نسبت به مهر ماه مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است  که موجب شده است میانگین خسارت پرداختی بساما به ۴۴ میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان برسد.

نسبت خسارت پرداختی به حق بیمه صادره بساما به ۵۵% رسید

با توجه به کاهش حق بیمه صادره و افزایش خسارت پرداختی، نسبت خسارت پرداختی به حق بیمه صادره در آبان ماه نسبت به مهر ماه افزایش یافته است. این نسبت از ۴۳% در مهر ماه به ۵۵% در آبان ماه رسیده است. بنابراین افزایش ۱۲ درصدی را در آبان ماه تجربه کرده است. افزایش نسبت خسارت پرداختی نشان می‌دهد نسبت به درآمدها، خسارت بساما افزایش یافته است و یا به عبارت ریسک عملیاتی بساما افزایش یافته است.

حق بیمه صادره تجمیعی بساما به ۷۷۵ میلیارد تومان رسید/خسارت پرداختی نیز به ۳۵۵ میلیارد تومان

بساما در دوره ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۸ حق بیمه ۷۷۵ میلیارد تومانی صادر کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، حق بیمه صادره تجمیعی رشد ۳۰ درصدی  (معادل افزایش ۱۸۱ میلیارد تومان) داشته است.

همچنینی بساما در این دوره ۸ ماهه مبلغ ۳۵۵ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است که مبلغ خسارت پرداختی رشد ۳۱ درصدی (معادل افزایش ۸۵ میلیارد تومان) داشته است.

بنابراین در دوره ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حق بیمه صادره بیشتری صادره شده است و همچنین خسارت پرداختی بیشتری نیز پرداخت شده است اما رشد خسارت پرداختی اندکی بیشتر از رشد حق بیمه صادره بوده که این موضوع موجب شده است نسبت خسارت پرداختی به حق بیمه صادره با اندکی رشد (۰٫۴%) به ۴۵٫۸% برسد.

 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت دو نماد وتوکا و بساما پیشنهاد تشکیل مجمع برای افزایش سرمایه را به سازمان بورس ارائه کرد.

هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد قصد دارد پیشنهاد افزایش سرمایه خود را به مجمع عمومی فوق العاده ارایه دهد.

«وتوکا» اعلام کرده است که سرمایه خود را از مبلغ ۲هزار و ۶۰۰میلیارد ریال به مبلغ ۴هزار میلیارد ریال معادل ۵۳درصد افزایش دهد. این شرکت قصد دارد این افزایش سرمایه را از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته تامین کند و هدف از این اقدام را جبران مخارج سرمایه گذاری های انجام شده و اصلاح ساختار مالی اعلام کرده است.

از سوی دیگر هیات مدیره شرکت بیمه سامان قرار است به مجمع عمومی فوق العاده افزایش سرمایه ۶۶درصدی را ارایه دهد. «بساما» اعلام کرده است که سرمایه خود را از مبلغ یک هزار و ۵۰۰میلیارد ریال به مبلغ ۲هزار و ۵۰۰میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته و سایر اندوخته ها افزایش دهد.

این اقدام به منظور توسعه شبکه نفوذ و تعدد مراکز خدمات رسانی به بیمه گذاران، افزایش توان پذیرش ریسک و قابلیت انجام سایر فعالیتهای غیر بیمه ای از جمله افزایش توان سرمایه گذاری، تحصیل اموال و دارایی های مورد نیاز شرکت و در نتیجه ارتقای رتبه توان گری مالی عملیاتی می شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.